Krystian Szostek jak Sylwester Nylec w 1998 roku...11.06.2020r.
Premierowy po "odmrożeniu" sportu mecz na Stadionie Miejskim mógł usatysfakcjonować sympatyków MKS-u, bo czerwono-niebiescy po niezłej grze poradzili sobie z Czarnymi Czarne, wygrywając 3:1. Warto zaznaczyć niejako na dokładkę, że to spotkanie przejdzie do historii klubu z ul. Sportowej z jednego, naszym zdaniem istotnego, powodu. Otóż Krystian Szostek, zdobywca wszystkich trzech goli dla emkaesiaków, zaliczył klasycznego hat tricka w błyskawicznym tempie, między 65. a 69. minutą. Czy mamy do czynienia z rekordem w dziejach drużyny seniorów z Grodu Dzika? Drodzy kibice, to wyrównanie najlepszego do tej pory osiągnięcia w tej "konkurencji"!

Tak szybkie strzelenie trzech bramek zdarzyło się dotychczas piłkarzowi debrzeńskiego teamu niemal 22 lata temu, a dokładnie 31 października 1998 roku. Wtedy, wykorzystując małą przerwę w rozgrywkach pilskiej okręgówki, zespół emkaesiaków zagrał u siebie sparing z Błękitnymi Słupia (był taki klub...) i rozgromił w derbach gminy swojego przeciwnika 13:1. Autorem ostatnich trzech trafień w przywoływanym spotkaniu, w 86, 87 i 90. minucie był Sylwester Nylec, a zatem teraz Szostek dorównał tamtemu wyczynowi...

Przy okazji "zahaczymy" o inny wątek dotyczący osobliwych wydarzeń futbolowych. Czy pamiętacie mecz towarzyski z Orłem Scholastykowo z 3 sierpnia 2011 roku?! Raczej nie... MKS wygrał wówczas na wyjeździe 10:1 i nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, iż między 63. a 73. minutą gospodarze zanotowali... trzy gole samobójcze!!! To ci dopiero hat trick nad hat tricki, gdyż nie dość, że same "swojaki", to jeszcze w 10 minut...