AKTUALNOŚCI
Sąsiedzi wysoko pokonani07.07.2020r.
Sparing numer pięć seniorów MKS-u tego lata to mecz z przedstawicielem wielkopolskiej klasy B GTS-em Lipka. Czerwono-niebiescy odnieśli przekonywające zwycięstwo 9:3, dominując praktycznie od pierwszych chwil spotkania i dokumentując przewagę kolejnymi golami.

Sławomir Słonka przetestował 19 piłkarzy, w tym 22-letniego bramkarza Orła Scholastykowo Dawida Kutelę, dla którego był to debiut w naszym klubie. Pechowo wypadła kontrolna konfrontacja dla Gracjana Wendy, który niestety doznał kontuzji i po niespełna 30 minutach był zmuszony opuścić murawę. Zapowiada się w jego przypadku na kilka tygodni pauzy od futbolu...

Termin wtorkowy, późne popołudnie, ładna pogoda i... ponad 100 kibiców na trybunach. Zapotrzebowanie na piłkarskie potyczki w Debrznie jak widać z tej statystyki jest spore, co cieszy. Wynik otworzył w 5 min. Wojciech Marczak płaskim uderzeniem od słupka. Chwilę potem ręką niedaleko linii pola karnego zagrał Wojciech Taras i sędzia Mariusz Hoppe podyktował rzut wolny dla gości. Niezły strzał minął jednak bramkę Słonki. Debrznianie nacierali, długimi fragmentami zamykając lipczan na ich połowie. Dwie szanse miał Patryk Klejdysz (m.in. poprzeczka po wolnym), golkipera próbował też zaskoczyć Norbert Mucha. Wreszcie w 22 min. faul w obrębie szesnastki na Wendzie i do karnego podszedł Sebastian Stalka bardzo pewnie zamieniając go na drugie trafienie. Po dwóch następnych minutach na tablicy wyświetlono 3:0, bo P. Klejdysz swobodnie dobił z bliskiej odległości próbę Martina Romanka. "Kleju" w 27 min. mógł dać drużynie czwartego gola, ale przymierzył wprost w bramkarza.

Jedną z nielicznych kontr przyjezdni zawiązali w 36. minucie. Słonka z trudem powstrzymał przeciwnika, a pomagający mu W. Taras wyekspediował piłkę głową na kornera. W ostatnich fragmentach I połowy kilka szans na bramki. Mieli je w 40 min. Marczak i w 41 min. Maciej Kowalski, po drugiej stronie boiska Słonka wybronił w sytuacji sam na sam w 42 min., ale w następnej akcji skapitulował po główce Przemysława Kucwaja, do niedawna... zawodnika zespołu juniorów B MKS-u.

Po zmianie stron w 47 min. świetną sposobność na gola zmarnował Krzysztof Redzimski. To był jednak odosobniony przypadek, bo później do roboty konkretnie zabrali się emkaesiacy, co zaowocowało bramkami. W 50 min. po akcji Kacpra Bieleckiego wcelował do siatki Romanek, w 57 min. na liście strzelców zameldował się Bielecki uderzeniem pod poprzeczkę, a w 62 min. podaniu Pawła Władyczaka z lewej nogi precyzyjnie przymierzył na 6:1 P. Klejdysz.

Po pojawieniu się między słupkami Kuteli od razu został on poddany ostremu egzaminowi, broniąc efektownie strzały rywali w 70 i 73. minucie. W 72 min. okazję na premierowego gola w ekipie seniorów zaprzepaścił Jakub Nykiel, przegrywając pojedynek z bramkarzem. W 77 min. na 7:1 podwyższył Krzysztof Dudzic po dośrodkowaniu z rogu w wykonaniu Stalki. Będąc tuż przy słupku zdobył gola udem po tym, jak futbolówka minęła W. Tarasa. Po 60 sekundach Stalka uderzył zza szesnastki i zanotowaliśmy trafienie numer osiem. W 83 min. bramka Radosława Wójtowicza, ale arbiter nie uznał jej, gdyż "Zola" za wysoko podniósł nogę w tej akcji. W 85 i 86 min. duża niefrasobliwość naszej defensywy, ponieważ poczynaliśmy sobie zbyt nonszalancko i wykorzystał to skwapliwie Dominik Michalski, zdobywając po kontrach bramki dla GTS-u. Rezultat na 9:3 ustalił Wójtowicz w 88 min. po asyście Nykiela.

W niedzielę 12 lipca następny mecz towarzyski, w którym rywalem emkaesiaków będzie Kamionka Kamień Krajeński. Początek zawodów o godz.16.00.

MKS Debrzno- GTS Lipka 9:3 (3:1)

1:0 Wojciech Marczak (5)
2:0 Sebastian Stalka (22-k)
3:0 Patryk Klejdysz (24)
3:1 Przemysław Kucwaj (42)
4:1 Martin Romanek (50)
5:1 Kacper Bielecki (57)
6:1 Patryk Klejdysz (62)