Lider z Łupawy mocny jak jesienią27.02.2021r.
Po czterech z rzędu zwycięstwach tenisistów stołowych w rozgrywkach IV ligi przyszedł czas na przełknięcie gorzkiej pigułki. Chociaż czy to rzeczywiście tak gorzkie przeżycie, skoro debrznianie przegrali u siebie z niepodważalnym liderem i kandydatem do awansu do III ligi Tęczą Łupawa? Raczej było to do przewidzenia, bo goście dysponowali swoim podstawowym składem, w którym prym wiedzie w tym sezonie trójka Fabian Bendzmer, Wojciech Bujwid i Adam Miśnik, co gwarantuje na tym poziomie wygrane. Tak też się stało i uzyskaliśmy dokładnie taki sam wynik, co w I rundzie, gdy na wyjeździe czerwono-niebiescy także ulegli 4:10.

Dla emkaesiaków punktowali solidarnie Mirosław Kisełyczka, Daniel Orłowski, Lech Wrzeszcz i Sebastian Michno, przy czym najcenniejszą wiktorię w singlu zanotował niewątpliwie ten pierwszy. Mirek wygrał bowiem z Bujwidem 3:1, a szczególnie ostatni set (14:12!) mógł się podobać i był niezwykle emocjonujący. Pozostali trzej poradzili sobie z najmłodszym w ekipie przyjezdnych Adamem Brzozowskim, ale o ile Orłowski i Wrzeszcz triumfowali gładko (po 3:0), to już mający bardzo przeciętny dzień Michno z wielkim trudem zmógł rywala 3:2.

Inne niewielkie zyski z meczu z przodownikiem rozgrywek, jeśli chodzi o gry pojedyncze to set urwany Miśnikowi i dwa Bendzmerowi przez prezentującego znacznie lepszą dyspozycję niż w ubiegłotygodniowym spotkaniu z Juniorem Miastko Orłowskiego. Był mały moment na to, aby nieśmiało pomyśleć o niespodziance, kiedy obydwa nasze deble wygrały pierwsze sety. Potem jednak Orłowski z Wrzeszczem nie dali rady Bendzmerowi i Bujwidowi 1:3. Bliżej punktu byli Kisełyczka i Michno, lecz zbyt duża liczba niewymuszonych błędów (zwłaszcza drugiego) oraz problemy z odbiorem serwisu Miśnika przyczyniły się do porażki 2:3. Rzadko zdarza się drużynie MKS-u całkowita klapa w deblach, nieczęsto również dwie przegrane z rzędu Mirka i Sebastiana, a przecież z parą miastecką też nie dali rady.

MKS ma teraz w kalendarzu rozgrywek dwie pauzy (6 i 13 marca), a potem podejmiemy ZSP Jedynkę Bytów. Dokładna data i godzina tej konfrontacji nie została na razie ustalona.

MKS Debrzno- Tęcza Łupawa 4:10

Punkty dla MKS-u: Mirosław Kisełyczka, 1, Daniel Orłowski 1, Lech Wrzeszcz 1 i Sebastian Michno 1.