Wynik gorszy niż gra, 1:5 z Liderem15.05.2021r.
Przegraliśmy mecz z przewodzącym tabeli klasy okręgowej juniorów D1 Liderem Rychnowy, ale czerwono-niebiescy zasłużyli na pochwały. Zespół Dariusza Piekarskiego dzielnie stawiał czoła obiektywnie lepszym przeciwnikom, którzy mieli więcej piłkarskich argumentów od debrznian i pewnie zmierzają po triumf w rozgrywkach.

Nie oddaliśmy pola łatwo, walczyliśmy jako drużyna naprawdę solidnie, co cieszy. W 8 min. po podaniu Emila Paczkowskiego Jakub Majer oddał mocny strzał, ale wprost w bramkarza. Po minucie Paczkowski wybrał chyba złe rozwiązanie, gdyż zagrywał górą zamiast dołem do Antoniego Sadowskiego i szansa przepadła. Nasze podbramkowe zakusy zostały ostudzone w 11. minucie. Silne uderzenie z dystansu i piłka odbita od poprzeczki ugrzęzła w debrzeńskiej siatce. 0:1...

W 22 min. indywidualna akcja Sadowskiego i dobry, płaski strzał. Oglądaliśmy długimi fragmentami wyrównamy bój, lecz to przyjezdni byli skuteczniejsi. W 33 min. rzut wolny dla Lidera, sparowana futbolówka ponownie powędrowała do rywala, dobitka, rykoszet i niestety 0:2... Tak zostało do przerwy.

Po gwizdku na rozpoczęcie drugiej połowy przewagę uzyskali emkaesiacy. W 37 min. wyśmienitą okazję po zagraniu Paczkowskiego miał Majer, w 38 min. strzelał Mateusz Kulicki, podobnie jak w 40 i 45. minucie, przy czym w tym ostatnim przypadku wcelował w spojenie słupka i poprzeczki. W 46 min. natomiast uderzali w światło bramki Jakub Jaśkiewicz i Stefan Paprota. Dążyliśmy do zdobycia kontaktowego trafienia, gra MKS-u naprawdę mogła się podobać. Nadzieje zgasły praktycznie w 59 min., kiedy po kontrze goście strzelili trzecią bramkę. Wprawdzie szybko ripostowaliśmy (Kulicki w 60 min. na 1:3 z karnego podyktowanego za faul na Paczkowskim), ale generalnie zawody były pod kontrolą Lidera.

W końcowych minutach padły jeszcze dwie bramki dla ekipy z Rychnów: w 65 min. po próbie z rzutu wolnego, a w 68 min. po szybkim ataku. Warto jednak podkreślić, że nie rezygnowaliśmy i również zagrażaliśmy bramce przeciwników, jak choćby Sadowski w 68 min. czy Kulicki w 70 min. Przegrana oczywiście odzwierciedlała ogólny przebieg meczu, ale chyba mimo wszystko doznaliśmy nieco za wysokiej porażki.

Nie zwalniamy tempa i już w środę 19 maja wyjazdowe derby z Piastem Człuchów. Początek spotkania o godz.17.00.

MKS Debrzno- Lider Rychnowy 1:5 (0:2)
Gol dla MKS-u; Mateusz Kulicki (60-k)
MKS: Szyszka, Fąs- Białek, Domek, Jaśkiewicz, Kanecki, Karbownik, Kulicki, Majer, Paczkowski, Paprota, Sadowski