Postrzelali po przerwie20.08.2021r.
W piątkowe popołudnie team juniorów B1 szkolony przez Norberta Muchę na zaproszenie trenera Piotra Dziekańskiego udał się na obiekt Centralnego Ośrodka Sportu na Bukowinie w Wałczu, aby na naturalnej nawierzchni towarzysko zagrać z Orłem. Czerwono-niebiescy wygrali to spotkanie 5:3, przy czym zawodnicy obydwu drużyn wyregulowali celowniki dopiero po zmianie stron, gdyż po I połowie notowaliśmy bezbramkowy remis.

Rezultat na 1:0 otworzył Patryk Kopczyk w 50. minucie, wykorzystując podanie Norberta Wieszewskiego. Siedem minut później gospodarze wyrównali, ale odpowiedzieliśmy niemalże natychmiast, bo w 59. minucie drugim golem Kopczyka, któremu asystował Hubert Kaczmarczyk. Ponownie remis widniał od 63. minuty i taki stan trwał aż do 78. minuty, gdy debrznianie wyszli na prowadzenie 3:2 dzięki trafieniu Michała Pliszki po zagraniu Adriana Grabki.

Ostatni kwadrans zdecydowanie na korzyść zespołu Muchy, bowiem do bramki Pliszki dołożyliśmy jeszcze dwie, w 80 min. autorstwa Grabki (podawał Wiktor Wrzeszcz) oraz w 84 min. W. Wrzeszcza (asysta Marka Śledzińskiego). Wałecki team ripostował golem w 86 min. i mecz zakończyliśmy wspomnianym wyżej zwycięstwem 5:3.

Miał to być w założeniu ostatni sparing przed rozgrywkami ligowymi, ale wszystko wskazuje na to, że MKS zagra dodatkowo u siebie z Polonią Jastrowie w środę 25 sierpnia.

Orzeł Wałcz- MKS Debrzno 3:5 (0:0)
Bramki dla MKS-u: Patryk Kopczyk (50, 59), Michał Pliszka (78), Adrian Grabka (80), Wiktor Wrzeszcz (84)
MKS: Mat. Szajgin- Bednarczyk, Brzykcy, Sz. Górecki, Grabka, Grochowski, H. Kaczmarczyk, Kaczyński, Kieruj, Kopczyk, H. Lange, Pliszka, Sobczak, Mich. Szajgin, Śledziński, Wieszewski, W. Wrzeszcz, Zembrzycki