Poważna kontuzja przerwała spotkanie25.08.2021r.
Niewiele ponad pół godziny (a dokładnie 32 minuty) trwał kontrolny mecz juniorów B1 z Polonią Jastrowie, będący generalnym sprawdzianem przed zaczynającym się za trzy dni sezonem. Bardzo pechowo zakończył się środowy występ dla jednego z zawodników drużyny gości, który w walce o piłkę w środkowej strefie boiska doznał poważnego urazu nogi.

Z podejrzeniem jej złamania został odwieziony karetką do szpitala w Złotowie, a ponieważ z futbolistami Polonii przyjechał jeden opiekun, który udał się ze swoim podopiecznym do lecznicy, kontynuowanie zawodów było niemożliwe.

Do momentu ich przerwania całkiem zasłużenie 2:0 prowadzili poloniści. Premierowe 10 minut przebiegało wprawdzie pod znakiem lekkiej przewagi zespołu Norberta Muchy, lecz dość szybko inicjatywę przejęli przyjezdni i udokumentowali to bramkami w 17 i 24. minucie. Znakomitą okazję na podwyższenie wyniku mieli również w 29 min., lecz jej nie wykorzystali, a potem była ta feralna sytuacja z 32. minuty...

Debrzeński trener zdołał przetestował w tej skróconej potyczce trzynastu piłkarzy, trzech innych (Mateusz Kaczmarczyk, Michał Pliszka i Marek Śledziński) nie zdążyło pojawić się na murawie. W sobotę 28 sierpnia o godz.11.00 zainaugurujemy ligę meczem u siebie z Jantarem Ustka.

MKS Debrzno- Polonia Jastrowie 0:2 (mecz przerwany w 32. minucie)
MKS: Mat. Szajgin- Bednarczyk, W. Bielecki, Sz. Górecki, H. Kaczmarczyk, Kaczyński, Kieruj, Kopczyk, Kujawski, H. Lange, Mich. Szajgin, Wieszewski, W. Wrzeszcz