Czy druga połowa cokolwiek zmieni?04.09.2023r.
To bezprecedensowa sytuacja w dziejach drużyny seniorów MKS-u Debrzno, aby jeden mecz ligowy trwał... miesiąc. Przypomnijmy: 6 sierpnia na skutek potwornej ulewy i zalanej murawy Stadionu Miejskiego arbiter Adam Bartosiak przerwał po pierwszej połowie przy stanie 0:2 dla gości mecz debrznian z Jantarem Ustka, inaugurujący kampanię 2023/2024 w okręgówce. W środę 6 września o godz.17.00 dokończymy zatem te jedyne w swoim rodzaju zawody...

Zanim o szansach wypada powtórzyć (pisaliśmy już o tym) kto w ogóle może pojawić się na boisku w II części rywalizacji z ustecką jedenastką. Na pewno nie wystąpi Wojciech Marzec, pauzujący za czerwoną kartkę z ostatniego meczu poprzedniego sezonu, bo kara obejmuje właśnie potyczkę z Jantarem. Ponadto nie jest uprawniony do gry żaden zawodnik, którego zgłosiliśmy do ligi po 6 sierpnia (w takim położeniu jest Krystian Szostek) oraz zmieniony w trakcie I połowy spotkania bramkarz Wojciech Taras. Wiemy również, że z innych przyczyn, bardziej prozaicznych, bo zawodowych zabraknie Szymona Malmona i Krzysztofa Szawarniaka.

Przyznajmy: zapowiada się dziwny mecz, bo potrwa ledwie 45 minut i niezwykle trudno będzie nam powalczyć o zdobycz punktową zaczynając "nowe rozdanie" od stanu 0:2. Na pewno nadzieją na to byłoby strzelenie w miarę szybko kontaktowego gola, który mógłby dać realną sposobność na dobry rezultat. Czy stać na to podopiecznych Krzysztofa Dudzica? Przekonamy się za dwa dni...