ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Powiększamy archiwum zdjęciowe 31.12.2005r.
Dla sympatyków MKS-u w nowym roku mamy przyjemna niespodziankę. Umieściliśmy otóż w archiwum zdjęciowym sporą porcję fotografii z meczów czerwono-niebieskich z lat 2001 i 2002 autorstwa R. Szychowskiego i z jednego spotkania z 2003r. (autor P.Bojarski). Sądzimy, że będzie to ciekawy bonus dla kibiców MKS-u w okresie przerwy zimowej. Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć.

Plan przygotowań MKS-u 21.12.2005r.
Udział w turnieju halowym oraz pięć meczów sparingowych to najważniejsze punkty przygotowań seniorów MKS-u do rundy wiosennej w słupskiej klasie okręgowej. Czerwono-niebiescy wznowią treningi 10 stycznia 2006 roku zajęciami w hali Zespołu Szkół. 28 lub 29 stycznia debrznianie zagrają w turnieju halowym w Nowej Świętej, organizowanym przez Spartę Złotów. Cykl gier sparingowych rozpoczniemy od wyjazdowej potyczki ze Spartą Złotów (19 lutego, godz. 12:00), 26 lutego zagramy u siebie o godz. 14:00 z Pogonią Łobżenica, 5 marca czeka MKS rewanż w Debrznie ze Spartą Złotów (godz. 12:00), 12 marca wyjazd do Sławianowa na mecz z Krajną (godz. 15:00), a ostatnim rywalem będzie Iskra Krajenka (u siebie 19 marca o godz. 12:00).
26 marca ma rozpocząć się już liga, na początek jak wiadomo MKS wyruszy do Korzybia na konfrontację z Unią.

"Ogrodowe" rozważania 20.12.2005r.
Od kiedy wymyślono grę w piłkę nożną pojawił się problem sędziów, co widać i na naszym podwórku. Sporo odwagi potrzeba, aby sędziować w Debrznie, ale dobrze, że ktoś to robi. Sam mam wątpliwości w przypadku niektórych decyzji w meczach i zwracam się z prośbą, aby sędziowie zostali zapoznani z regulaminem rozgrywek (bo chyba tego nie zrobili, albo przepisy gry się często zmieniają) a własnoręczny podpis pod tym dokumentem może bardziej ich zmobilizuje do wykonywania bardzo trudnego zadania.

Kształtowanie czołówki 19.12.2005r.
Szczepan Sport, Ogrodowa, Meble/Szufrajda i PPZ Przybkowo - te cztery ekipy będą najprawdopodobniej rywalizować o triumf w VIII edycji debrzneńskiej halówki. Wprawdzie pozostałe drużyny są w stanie sprawiać pojedyncze niespodzianki, ale wydaje się, że ścisłą czołówkę będą tworzyć już do końca wymienione wyżej zespoły. W ostatniej przed świąteczno-noworoczną przerwą kolejce nie zabrakło interesujących spotkań. Ogrodowa z najwyższym trudem uporała się z Celtikiem zawdzięczając 3 punkty celnemu strzałowi Krzysztofa Jaworskiego i szczęśliwym interwencjom bramkarza Edwarda Marka.

Krawczyk i Szopiński najlepsi na starcie 12.12.2005r.
43 zawodników z Chojnic, Szczecinka, Piły, Złotowa, Człuchowa, Łobżenicy, Żółtnicy, Myśligoszczy, Grzymisławia, Stanisławki, Debrzna Wsi i Debrzna wzięło udział w pierwszym w tym sezonie turnieju o Grand Prix Debrzna w tenisie stołowym. Nieco zawiedli "starsi panowie", których w kategorii powyżej 40 lat rywalizowało tylko siedmiu. Dość łatwe zwycięstwa odniósł triumfator z sezonów 2003/04 i 2004/05 Andrzej Krawczyk ze Szczecinka.

"Kwachu" snajper 12.12.2005r.
Dziesięć goli Pawła Kwaśniewskiego to główne wydarzenie kolejnego weekendu ligi halowej. W poprzednich spotkaniach popularny "Kwachu" tylko raz umieścił piłkę w siatce bramki rywali obijając ponadto wielokrotnie słupki i poprzeczkę. Tym razem wyregulował celownik i dzięki znakomitej skuteczności wysunął się na drugą lokatę w klasyfikacji snajperów przyczyniając się jednocześnie do poprawy sytuacji w rozgrywkach swojej drużyny.

Tylko Szczepan bez przegranej 04.12.2005r.
Szczepan Sport samodzielnym liderem ligi halowej. Jak dotąd najrówniej prezentująca się drużyna (jedyna bez porażki) zrobiła swoje, tzn. zainkasowała w sobotę komplet punktów i wobec potknięć innych ekip z czołówki wysunęła się na zdecydowane prowadzenie. Obrońcy tytułu - PPZ Przybkowo najpierw wysoko pokonali Grom (aż 5 trafień Marcina Marchewki!), by następnie ulec pognębionemu przez innych przed tygodniem Celtikowi 0:2. Kryzys trawi Ogrodową, której najwyraźniej zabrakło "armat" w meczu z nadal nierówno grającymi Meblami. Huśtawkę nastrojów przeżywa wciąż FC Albatros. Najpierw efektowna wygrana z osłabionym Doradonem, a następnie minimalna porażka po zaciekłej walce z nieobliczalnymi Spawaczami. Jest ciekawie, a przecież to dopiero 1/3 rozgrywek i przetasowań w tabeli zapewne będzie wiele. Kolejne spotkania ligowe w najbliższą niedzielę 11 grudnia od godz. 14:00.

"Grand Prix" Debrzna po raz trzeci 30.11.2005r.
11 grudnia o godz. 10:00 w hali Zespołu Szkół przy ul. Królewskiej rozpocznie się trzecia edycja cyklu turniejów o Grand Prix Debrzna w tenisie stołowym. Rywalizacja będzie przebiegać podobnie jak w ubiegłym roku w dwóch kategoriach wiekowych: do 40 lat i powyżej 40 lat. Turniej zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem miłośników celuloidowej piłeczki z całego regionu i nie mamy wątpliwości, że podobnie będzie tym razem. W poprzednich dwóch edycjach triumfowali Andrzej Krawczyk ze Szczecinka (2003/04 - wówczas grano bez podziału na kategorie), oraz Sławomir Januszewski z Chojnic (2004/05 - do 40 lat) i ponownie Krawczyk (2004/05 - powyżej 40 lat).
W sezonie 2005/06 sponsorem Grand Prix jest Sklep chemiczno-przemysłowy Pani Moniki Chudzik-Babińskiej, mieszczący się przy ul. Przechodniej 9B w Debrznie. Zapraszamy!

Rywalizacja nabiera rumieńców 27.11.2005r.
Po czterech seriach spotkań w lidze halowej na fotelu lidera zasiadł zespół Ogrodowa. Mimo to zawodnicy tej drużyny nie mogą być zadowoleni z sobotnich rozstrzygnięć. Najpierw z dużym trudem uporali się ze Spawaczami, a następnie ulegli po dramatycznym boju PPZ Przybkowo. Liderują, bowiem mają jeden mecz więcej rozegrany niż najgroźniejsi rywale.

Bilans jesieni czerwono-niebieskich 23.11.2005r.
Trzynaste miejsce, 16 punktów, 4 wygrane, 4 remisy i 8 porażek to bilans szesnastu kolejek słupskiej klasy okręgowej w wykonaniu seniorów MKS-u. W niniejszym tekście spróbujemy podsumować wszystko to, co wydarzyło się w ciągu minionych trzech miesięcy.

Sensacja na inaugurację 21.11.2005r.
19 listopada ruszyła VIII edycja Debrzneńskiej Halowej Ligi Piątek Piłkarskich organizowanej rokrocznie przez MKS. W tym sezonie w rozgrywkach wystartowało 9 zespołów. W porównaniu z rokiem ubiegłym zabraknie w lidze ekip Piranii, OSP i ZMW Wyczechy. W zamian mamy debiutantów: Celtic i Ogrodową.

Podsumowanie jesieni w podokręgu słupskim 16.11.2005r.
Jesteśmy na półmetku sezonu 2005/06. W zasadzie nawet nieco dalej, bo przecież odbyła się w okręgówce jedna seria spotkań z wiosny. To zawsze jest dogodny moment na zreasumowanie wydarzeń na boiskach podokręgu słupskiego, na ocenę gry poszczególnych zespołów i ogólnego poziomu słupskiego futbolu.

MKS Debrzno - Kaszubia Studzienice 2:3 (1:2)
Huśtawka nastrojów
13.11.2005r.
Rok 2005 kończymy w kiepskich humorach. Ewentualna wygrana z Kaszubią dawałaby oddech ulgi i odpowiedni dorobek punktowy, aby mówić o w miarę spokojnej zimie. Czerwono-niebiescy po dramatycznym meczu ulegli jednak studzieniczanom 2:3, chociaż równie dobrze rezultat mógł być odwrotny.

Kaszubia na pożegnanie roku 10.11.2005r.
13 listopada o godz. 12:00 w meczu szesnastej kolejki słupskiej klasy okręgowej MKS Debrzno podejmie u siebie Kaszubię Studzienice. Obejrzymy inaugurację rundy wiosennej... jesienią, bowiem będzie to spotkanie rozegrane awansem. Pomorski ZPN mając w pamięci ogromne kłopoty aby terminowo rozpocząć wiosnę w 2005 roku (przedkładane gry z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych) postanowił, iż drużyny wybiegną na boiska w tym roku jeszcze raz.

Czas na sezon halowy 09.11.2005r.
Szybkimi krokami zbliża się początek VIII edycji debrzneńskiej halowej ligi piątek piłkarskich organizowanej rokrocznie przez MKS. Inauguracja rozgrywek w tym sezonie nastąpi w sobotę 19 listopada. Nadal przyjmowane są zgłoszenia drużyn (wszelkich informacji udzielamy pod numerem telefonu 609 266 529), zebranie organizacyjne z udziałem kierowników zespołów odbędzie się w budynku klubowym MKS przy stadionie miejskim 14 listopada o godz. 17:00. Prawdopodobnie nastąpią małe zmiany w regulaminie rozgrywek. Wszystko wskazuje na to, że w tej edycji odstąpimy od rozgrywania turnieju finałowego, a rywalizacja przebiegać będzie w systemie ligowym (mecz i rewanż).

MKS Debrzno - Pogoń Lębork 1:0 (0:0)
Smak zwycięstwa
06.11.2005r.
MKS pokonał Pogoń Lębork 1:0 po meczu, który dostarczył licznej publiczności w Debrznie dużych emocji. Czerwono-niebiescy pokazali charakter grając z wielką determinacją wygrali z wyżej notowanym rywalem. Debrznianie wystąpili bez pauzującego za kartki Grzegorza Dudka, w Pogoni nie zagrał kontuzjowany Tymoteusz Małecki.

MKS - Pogoń: hit na koniec jesieni 03.11.2005r.
6 listopada o godz. 13:00 MKS rozegra na własnym boisku mecz kończący rundę jesienną sezonu 2005/06. Przeciwnikiem czerwono-niebieskich będzie Pogoń Lębork. To spotkanie zapowiada się niezwykle frapująco, ponieważ obydwa zespoły złaknione są tak potrzebnej zdobyczy punktowej. Pogoń jest w ścisłej czołówce tabeli i walczy o awans, my próbujemy wydostać się ze strefy drużyn bezpośrednio zagrożonych degradacją.

Wiosna już w listopadzie 02.11.2005r.
13 listopada zostanie rozegrana pierwsza kolejka rundy wiosennej słupskiej klasy okręgowej. Taką decyzję podjęła w miniony czwartek Komisja Gier Podokręgu Słupskiego Pomorskiego ZPN stosunkiem głosów 4:3. Wprawdzie wcześniej ustalono, że jesienią piłkarze zagrają aż 2 serie spotkań rundy rewanżowej, ale wobec licznych głosów sprzeciwu klubów borykających się z kłopotami finansowymi odstąpiono od pierwotnych ustaleń. Czerwono-niebieskich czeka więc 13.XI potyczka u siebie z Kaszubią Studzienice. Co ciekawe podobna sytuacja miała miejsce jesienią 2001 roku. Wówczas też graliśmy jedną dodatkową kolejkę i również rywalem debrznian była Kaszubia. Spotkanie odbywało się w Studzienicach i przegraliśmy 0:2. Teraz pragnęlibyśmy innego rezultatu...

Start Łeba - MKS Debrzno 4:2 (2:1)
Porażka po walce
30.10.2005r.
Wyjazdy do Łeby mają swoją specyfikę i koloryt. Nie ma w naszym kraju drugiej drużyny, która jeździłaby w sezonie tyle kilometrów na mecze klasy okręgowej co MKS. Niestety czwarta w historii wizyta w letniej stolicy Polski zakończyła się czwartą przegraną, chociaż tym razem byliśmy bodaj najbliżej korzystnego rezultatu.

Przykre niespodzianki 29.10.2005r.
Rozczarowanie. To właściwe słowo na określenie dwóch ostatnich występów drużyn juniorskich w rundzie jesiennej. Zarówno starsi jak i młodsi juniorzy ulegli Kaszubii Studzienice po słabej grze. Pierwszy mecz to szybko stracone gole i bezowocna potem pogoń MKS-u za chociażby remisem. Z kolei juniorzy młodsi prowadzili do przerwy 1:0, ale w drugich 40-minutach pokpili sprawę. Przy stanie 1:3 karnego wykorzystał Andrzej Taras, jednak na kolejne trafienie zabrakło już czasu. Porażka kosztowała czerwono-niebieskich utratę drugiej lokaty w tabeli i ostatecznie zajęliśmy po jesieni 4 miejsce.

MKS Debrzno - Błękitni Główczyce 8:0 (5:0)
Grad goli i kartek
23.10.2005r.
Czy można rozgromić rywala 8:0 i nie być w pełni usatysfakcjonowanym po takim zwycięstwie? To swoiste kuriozum, ale tak! MKS odniósł bezproblemową wygraną, najefektowniejszą w sezonie i jedną z dwóch najwyższych w historii gry w klasie okręgowej (poprzednio 8:0 z Kaszubią Studzienice 17 września 2000 roku), jednak radość po końcowym gwizdku była nieco stonowana. Wiadomo bowiem, że za tydzień w arcyważnym meczu w Łebie nie zagrają pauzujący za kartki Leszek Beger i Sylwester Nylec. To wszystko mocno skomplikuje już i tak trudną sytuację kadrową czerwono-niebieskich.

Wygrana w ostatnich sekundach 22.10.2005r.
Połowicznym sukcesem zakończyła się wizyta młodych piłkarzy MKS-u w Przechlewie. Juniorzy starsi nie sprostali przeciwnikowi ulegając zasłużenie 0:3. Bardzo szybko, w 6 min. miejscowi objęli prowadzenie, a po wyrównanej I odsłonie, w pierwszym kwadransie drugiej połowy zdobyli kolejne 2 gole i było po meczu.

MKS - Błękitni: o być albo nie być 19.10.2005r.
W najbliższą niedzielę 23 października o godz. 14:00 MKS rozegra kolejny mecz na własnym boisku. Przeciwnikiem debrznian będą Błękitni Główczyce. To trzynasta seria spotkań w sezonie 2005/06. Dla kogo okaże się szczęśliwa, a dla kogo pechowa? Czerwono-niebiescy podejmować będą sąsiada z tabeli, bowiem obydwa kluby mają po 10 punktów.

Koral Dębnica - MKS Debrzno 2:0 (0:0)
Scenariusz dobrze znany
16.10.2005r.
Po trzech remisach z drużynami znajdującymi się w czołówce tabeli można było mieć nadzieję na korzystny rezultat w Dębnicy. Niestety, ponad trzydziesto osobowa grupa kibiców MKS-u nie miała powodów do radości, gdyż czerwono-niebiescy przegrali z Koralem 0:2. Można rzec, że czarnej tradycji stało się zadość. W pięciu meczach ligowych z Koralem nasza drużyna zawsze traciła po 2 gole i tylko jeden raz zremisowaliśmy.

Mała rehabilitacja 15.10.2005r.
O sześć punktów wzbogaciło się konto młodych piłkarzy MKS-u. Debrznianie byli faworytami konfrontacji z Unią Korzybie i nie zawiedli, chociaż wygrana juniorów starszych przyszła z najwyższym trudem. Dopiero rzut karny w końcówce przesądził sprawę. Obydwa gole dla czerwono-niebieskich zdobył najlepszy na boisku Łukasz "Bolek" Jażdżewski. Juniorzy młodsi odnieśli bezproblemowe zwycięstwo i zatarli nieco fatalne wrażenie po klęsce w Bytowie. W przedostatniej serii spotkań 22 października o godz. 13:00 i 15:00 zmierzymy się na wyjeździe z Brdą Przechlewo.

MKS Debrzno - Swe Pol Link Bruskowo Wielkie 0:0
Trzeci remis z rzędu
09.10.2005r.
Trzeci mecz z kolei MKS-u z ekipą z czołówki tabeli i trzeci z rzędu podział punktów. Po remisach z Karolem i Brdą tym razem czerwono-niebiescy zanotowali nierozstrzygnięty rezultat z jedyną niepokonaną drużyną ligi - Swe Pol Link Bruskowo Wielkie. Gramy ostatnio solidnie, jesteśmy blisko wygranej, ale wciąż ostatecznie musimy zadowalać się tylko połowiczną zdobyczą. Dla kibicowskiego oka potyczka MKS - Swe Pol nie była najatrakcyjniejsza. Dominowała twarda walka o każdą piłkę, a dogodnych okazji do przechylenia szali na swoją korzyść obie strony stworzyły niewiele.

Pogrom 08.10.2005r.
Fatalnie zaprezentowali się w miniona sobotę juniorzy MKS-u. Ponieśli w wyjazdowych meczach z Bytovią dwie dotkliwe porażki, najwyższe w sezonie, a w przypadku juniorów młodszych najwyższą w historii. Dla takich wyników nie ma żadnego usprawiedliwienia, bo nawet jeśli przyjąć, że część zawodników nie mogła tego dnia zagrać, to gdzie byli pozostali, ci którzy powinni pojechać na mecze? Nic dziwnego, że ledwo sklecone dwie jedenastki były bez szans w starciach z Bytovią. Okazją do rehabilitacji mogą być mecze z Unią Korzybie u siebie, 15 października o godz. 12:00 i 14:00. Mogą, jeśli młodzi piłkarze MKS-u ponownie zaczną normalnie podchodzić do swojego udziału w rozgrywkach ligowych.

Swe Pol Link Bruskowo Wielkie - jedyni niepokonani 07.10.2005r.
W niedzielę 9 października o godz. 15:00 MKS rozegra następne spotkanie ligowe. Przeciwnikiem czerwono-niebieskich będzie Swe Pol Link Bruskowo Wielkie, aktualnie trzecia drużyna w tabeli, ale co najważniejsze jedyna niepokonana w rozgrywkach. Pięć zwycięstw, pięć remisów, to bilans budzący szacunek. Ekipa Swe Pol Link jest niemal w całości oparta na byłych zawodnikach Gryfa 95 Słupsk. Wysoka lokata w tabeli nie stanowi więc specjalnego zaskoczenia. Trenerem bruskowian jest Marek Godlewski, ex-reprezentant Polski, piłkarz m.in. Zagłębia Lubin i Widzewa Łódź. Godlewski gościł już w Debrznie jako zawodnik MKS Słupsk i Słupi Kobylnica.

MKS Debrzno - Piast Człuchów 1:2 (0:1)
Bez emocji pucharowych
05.10.2005r.
Pucharowe występy MKS-u w sezonie 2005/06 dobiegły końca. Po wygranej w Szczytnie czerwono-niebiescy w kolejnej rundzie zmierzyli się u siebie z Piastem Człuchów i ulegli lokalnemu rywalowi 1:2. Niby obie strony nie grały na sto procent, niby liga ważniejsza, ale walki na boisku nie brakowało. Szkoda jedynie, że mimo pięknej pogody środowy termin spowodował, iż niewielu widzów wybrało się na mecz. W obydwu zespołach zabrakło po kilku piłkarzy regularnie grających w lidze. Rozpoczęły się studia, niektórzy musieli pozostać w pracy, jeszcze inni (Ireneusz Nowak) pauzowali za kartki.

Brda Przechlewo - MKS Debrzno 1:1 (0:0)
Do upadłego
02.10.2005r.
Remis w Przechlewie to bez wątpienia sukces MKS-u. Niewiele osób wierzyło w to, że czerwono-niebiescy mogą wywieźć z mocno nieprzyjaznego dotąd terenu korzystny rezultat. Nieprzyjaznego, bowiem nigdy wcześniej MKS nie zdobył nawet punktu w Przechlewie w potyczce ligowej... A jednak! Tak jak po serii porażek w Studzienicach osiągnęliśmy wreszcie tam w sierpniu dobry wynik, tak również i teraz mogliśmy być zadowoleni. Doprawdy niewiele zabrakło nawet do pełni szczęścia, bo przecież gospodarze wyrównali już w doliczonym czasie gry.

MKS Debrzno - Garbarnia Kępice 11:0 (2:0)
Do jednej bramki
01.10.2005r.
Zgodnie z przewidywaniami mecz juniorów młodszych z Garbarnią Kępice nie dostarczył nielicznym kibicom zbyt wielu emocji. MKS górował zdecydowanie nad rywalami, chociaż ci w pierwszej połowie trzymali się dość dzielnie tracąc tylko 2 gole. Wynikało to jednak bardziej z naszej nieskuteczności niż z dobrej gry kępiczan. Po zmianie stron rozwiązał się worek z bramkami, a najładniejsze trafienie zaliczył Damian Bronowicki popisując się efektownym strzałem z dystansu. Zwycięstwo pozwoliło czerwono-niebieskim awansować na 4 miejsce w tabeli. W sobotę 8 października czeka naszych młodych piłkarzy znacznie trudniejsze zadanie, czyli potyczki wyjazdowe z Bytovią Bytów. Mecze odbędą się o godz. 11:00 (jun. starsi) i 13:00 (jun. młodsi).

Bramki: K.Dudzic 3 (19, 58, 71), P.Klejdysz 3 (56, 70, 74), B.Rosiński (11), D.Bronowicki (42), samobójcza (59), R.Kaczyński (75), P.Szymanówka (79)
Skład: Kowalczyk - Symanówka (79 Zemke), A.Taras (64 Piekarski), Drapała, Borkowski - Bronowicki, Ł.Dudzic (70 Żal), Kaczyński (76 Obarzanek), Szeliga (48 Klejdysz) - Rosiński (61 Romanowski), K.Dudzic (73 Wołek)

::  Copyright © 2003-2023 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::