ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Koniec żartów - rusza liga 29.03.2006r.
2 kwietnia, z tygodniowym opóźnieniem, ruszają rozgrywki ligowe w podokręgu słupskim. Po dokładnie 139 dniach przerwy znowu to, co kibic lubi najbardziej: liga. Skończą się wreszcie narzekania na przedłużający się okres przygotowawczy i sparingi rozgrywane w beznadziejnie trudnych warunkach atmosferycznych. Nic tak nie mobilizuje piłkarzy jak gra o "coś" - punkty, prestiż, awans czy utrzymanie w rozgrywkach. Wracamy więc do prawdziwego futbolu z nadziejami, ale i obawami.

Kamionka Kamień Krajeński - MKS Debrzno 2:1 (0:0)
Porażka w Kamieniu
26.03.2006r.
Ostatni, "ponadprogramowy" sparing seniorów MKS-u zakończył się minimalną porażką w Kamieniu Krajeńskim 1:2. Piłkarze grali na bocznym boisku, krótkim i wąskim, stąd oglądaliśmy niewiele płynnych akcji z obu stron.

Kamień Krajeński zamiast Korzybia 21.03.2006r.
Definitywnie ostatnim sprawdzianem dla seniorów MKS-u przez rozpoczynającą się z opóźnieniem rundą wiosenną w słupskiej klasie okręgowej będzie sparing z reprezentantem kujawsko-pomorskiej klasy A Komionką Kamień Krajeński. Mecz odbędzie się na boisku rywala 26 marca o godz. 13:00.

Iskra Krajenka - MKS Debrzno 5:3 (2:1)
Prezenty dla napastników
19.03.2006r.
Trzecią z rzędu porażkę w meczu sparingowym zanotowali seniorzy MKS-u. W ostatniej chwili mecze w Iskrą Krajenka przeniesiono na boisko rywala i był to strzał w dziesiątkę. Nareszcie piłkarze mogli rywalizować na wprawdzie grząskiej, ale co najistotniejsze pozbawionej śniegu i lodu murawie.

Iskra Krajenka - MKS Debrzno 1:6 (0:5)
Gładko w Krajence
19.03.2006r.
Bezproblemowe zwycięstwo odnieśli debrzneńscy juniorzy w wyjazdowym sparingu z Iskrą Krajenka. Wynik 6:1 mówi najlepiej o przewadze naszego zespołu. Już do przerwy MKS zagrał bardzo skutecznie i dopiero w drugiej części gra była nieco bardziej wyrównana po licznych zmianach w ekipie gości.

Sparing jednak w Krajence 17.03.2006r.
W związku z tym, iż stadion miejski bardziej przypomina obecnie na skutek odwilży Jezioro Miejskie niż plac do gry w piłkę nożną mecze sparingowe z Iskrą Krajenka zostały przeniesione na boisko rywala czerwono-niebieskich. Godziny spotkań bez zmian. 19 marca o godz. 12:00 zagrają juniorzy o 14:00 seniorzy.

Początek wiosny później 17.03.2006r.
Zgodnie z przewidywaniami Wydział Gier Podokręgu Słupskiego Pomorskiego ZPN na posiedzeniu w dniu dzisiejszym podjął decyzję o przełożeniu 17 kolejki rozgrywek klasy okręgowej seniorów zaplanowanej na 26 marca. Ze względu na fatalny stan boisk i ciągle niesprzyjające warunki atmosferyczne inauguracja wiosny zostanie przesunięta na 2 kwietnia. Wtedy to czerwono-niebiescy podejmą u siebie o godz. 15:00 ZS Damnica. Odwołane spotkania z 26 marca odbędą się w środę 19 kwietnia o godz. 17:30 i dopiero w tym terminie MKS zagra na wyjeździe z Unią Korzybie.

Krajna Sławianowo - MKS Debrzno 3:2 (1:2)
Łyżwiarstwo figurowe
12.03.2006r.
Jeszcze jeden sparing i nie będzie wyjścia - czas ogłosić, że w MKS-ie działa nowa sekcja. Piłkarze mają coraz lepszą wprawę i w ciągu kilku tygodni przysposobili się skutecznie do kreślenia figur wszelakich na lodzie i śniegu. Trudno określić czy co niedzielę mamy do czynienia z salchowami, rittbergerami, axlami, czy może jednak z toe-loopami, ale jedno dyskusji nie podlega: piłki nożnej to w żaden sposób nie przypomina.

MKS Debrzno - Sparta Złotów 2:4 (1:1)
Chaos na śniegu
05.03.2006r.
Zasłużone zwycięstwo w rewanżowym meczu sparingowym odnieśli w Debrznie piłkarze Sparty Złotów. Wprawdzie już w 3 min. Radosław Wójtowicz wykorzystał dobre podanie z głębi pola i płaskim strzałem w długi róg uzyskał prowadzenie dla czerwono - niebieskich, jednak potem znacznie lepiej prezentowali się goście.

Faworyci nie zawiedli 27.02.2006r.
Trzecia edycja pingpongowego Grand Prix Debrzna przeszła do historii. Ostatni turniej rozegrany w minione sobotnie popołudnie rozstrzygnął o końcowej klasyfikacji sezonu 2005/06. Na rozwiązanie najważniejszej zagadki, czyli pierwszeństwa w kategorii do 40 lat czekaliśmy tylko do... rozpoczęcia zawodów. Wobec absencji Piotra Szopińskiego, zajmującemu dotąd drugą lokatę Sławomirowi Januszewskiemu potrzebne było do końcowego triumfu uplasowanie się na co najmniej trzecim miejscu. Chojniczanin zrealizował plan z nawiązką, gdyż odniósł bezproblemowe zwycięstwo w V turnieju i przypieczętował ostateczną wygraną w "generalce".

MKS Debrzno - Krajna Sławianowo 3:1 (1:1)
Hat-trick "Diabła", debiut Paproty
26.02.2006r.
Drugi sparing MKS-u na śniegu i lodzie zakończył się pewnym zwycięstwem nad Krajną Sławianowo 3:1. Wszystkie gole zdobył dobrze dysponowany i czujący "głód" gry Paweł Wegner. Mimo trudnych warunków atmosferycznych obejrzeliśmy dość ciekawe spotkanie. Na uwagę zasługuje udany debiut w czerwno-niebieskich barwach Wojciecha Paproty. Zawodnik ten w przeszłości grał w Piaście Człuchów, klubach toruńskich, a ostatnio zgłoszony był do rozgrywek sezonu 2004/05 w Koralu Dębnica. W tej chwili jest wolnym piłkarzem i najprawdopodobniej zasili nasz zespół.
5 marca o godz. 12:00 następny mecz kontrolny w którym zagramy u siebie ze Spartą Złotów.

Jest oficjalny terminarz wiosny 23.02.2006r.
Podokręg Słupski Pomorskiego ZPN rozesłał do klubów oficjalne terminarze rundy wiosennej. Seniorzy rozpoczną rozgrywki 26 marca, natomiast ostatnią kolejkę zaplanowano obligatoryjnie na sobotę 10 czerwca. Poza standardowymi terminami niedzielnymi piłkarze wybiegną na boiska również w przedświąteczną sobotę 15 kwietnia i w środowe święto Konstytucji 3 Maja. Ponadto przewidziano również kolejkę w środę 10 maja. Dla nas istotne jest, że we wszystkie terminy świąteczne i środowe czerwono-niebiescy zagrają na własnym boisku.
Rozgrywki klasy okręgowej juniorów wznowione zostaną 1 kwietnia (to nie jest Prima Aprilis...) i potrwają do 3 czerwca.
Szczegółowy terminarz w dziale: seniorzy - wyniki oraz juniorzy - wyniki.

Kalendarz dla Piotra Janke 22.02.2006r.
Podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczo - Wyborczego naszego klubu odbyła się licytacja kalendarza MKS-u na rok 2006. Posiadaczem tej cennej pamiątki stał się w wyniku zaciętej rywalizacji Piotr Janke. Brawa dla jednego z najwierniejszych kibiców czerwono-niebieskich! Wylicytowana kwota zasili skromne konto klubowe.

Kosmetyczne zmiany 20.02.2006r.
Trzygodzinne obrady walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego MKS Debrzno to przede wszystkim podsumowanie minionej kadencji zarządu, ocena działalności klubu, wyników sportowych i finansów. To również dyskusja o bieżących problemach MKS-u.

Sparta Złotów - MKS Debrzno 4:5 (2:2)
Skuteczni na śniegu
19.02.2006r.
Po trzymiesięcznej przerwie piłkarze MKS Debrzno rozegrali wreszcie oficjalny mecz. Sparing w Złotowie należy ocenić pozytywnie i wcale nie rezultat jest tu najważniejszy. Najistotniejsza była możliwość zobaczenia jak wytrzymamy trudy 90 minut gry na boisku pokrytym topniejącym śniegiem. Pod tym względem zaprezentowaliśmy się bez zarzutu.

MOW po raz trzeci 12.02.2006r.
Ekipa Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego zwyciężyła w VI mistrzostwach zakładów pracy (i Przyjaciół) Debrzna w halowej piłce nożnej organizowanych przez nasz klub. Zespół MOW powtórzył sukces z 2001 i 2004 roku.

Walne zebranie MKS-u 11.02.2006r.
17 lutego 2006 roku (piątek) o godz. 17:00 (drugi termin 17:30) w sali Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Debrznie (parter) przy ul. Wojska Polskiego 2 odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze członków Miejskiego Klubu Sportowego Debrzno. W trakcie obrad zostanie podsumowana dwuletnia kadencja zarządu klubu oraz wybrane władze stowarzyszenia na lata 2006-2008. Wszystkich członków i sympatyków MKS-u serdecznie zapraszamy do udziału w zebraniu.

Zawodowcy z okręgówki 08.02.2006r.
Finiszuje halowy sezon 2005/06 w Debrznie. Jeszcze tylko mistrzostwa zakładów pracy i rywalizację w hali Zespołu Szkół uznamy za zakończoną. Dla dwóch najlepszych zespołów ligi (Ogrodowa i PPZ Przybkowo) nagrodą za skuteczną grę będzie wyjazd do Człuchowa na siódmą edycję Superpucharu Starosty Człuchowskiego.

Zakładowe mistrzostwa 07.02.2006r.
W najbliższą sobotę 11 lutego o godz. 15:00 w hali Zespołu Szkół odbędą się VI Mistrzostwa Zakładów Pracy Debrzna (i Przyjaciół) w halowej piłce nożnej. To ostatnia impreza sezonu 2005/06 "pod dachem". Udział w turnieju potwierdziły cztery zespoły: Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, PPZ Przybkowo (to rzeczywiście drużyny zakładowe) oraz Hoop/Kaprys i Ochotnicza Straż Pożarna (to zespoły Przyjaciół). Tytułu mistrza z roku ubiegłego broni PPZ Przybkowo. Zapraszamy kibiców.

Pierwsze punkty Gromu, pierwszy tytuł Ogrodowej 06.02.2006r.
Ósma edycja debrzneńskiej halówki przeszła do historii. Ostatnie zagadki dotyczące końcowej kolejności drużyn w tabeli zostały rozstrzygnięte. Tytuł mistrzowski dostał się jak najbardziej zasłużenie w ręce debiutantów (choć tylko z nazwy) - Ogrodowej Debrzno. Kapitan i twórca drużyny Mirosław Kisełyczka grający co roku w innej ekipie po latach drugich, trzecich, czwartych lokat wreszcie triumfował w halówce.

Ciekawie przy tenisowych stołach 06.02.2006r.
Po raz czwarty w gościnnej hali Zespołu Szkół w Debrznie spotkali się uczestnicy pingpongowego Grand Prix Debrzna w sezonie 2005/06. W zawodach wzięło udział 26 zawodników z Chojnic, Piły, Szczecinka, Żółtnicy, Złotowa, Łobżenicy, Człuchowa, Lipki i Debrzna.

Udany sprawdzian 29.01.2006r.
Seniorzy MKS-u zajęli drugie miejsce w halowym turnieju piłki nożnej o Puchar Burmistrza Złotowa zorganizowanym przez MLKS Sparta z okazji rocznicy wyzwolenia miasta. Czerwono-niebiescy ulegli w finale zdecydowanie najlepszej tego dnia ekipie Orła Wałcz 2:5.

Halowy turniej w Świętej 25.01.2006r.
W najbliższą sobotę 28 stycznia seniorzy MKS-u wezmą udział w halowym turnieju o Puchar Burmistrza Złotowa z okazji rocznicy wyzwolenia miasta. Zawody odbędą się kilka kilometrów od miasta nad Głomią w miejscowości Święta. W imprezie weźmie udział sześć zespołów: Sparta Złotów, Sparta II Złotów, Orzeł Wałcz, Pogoń Łobżenica, Warka Piła i MKS Debrzno. Organizatorzy podzielili stawkę na dwie trzyzespołowe grupy.

Zmiana w terminarzu sparingów 24.01.2006r.
W ostatnich dniach nastąpiła mała korekta w terminarzu planowanych sparingów drużyny seniorów MKS-u przed rozpoczęciem rundy wiosennej.
26 lutego 2006 roku czerwono-niebiescy mieli grać na własnym boisku z Pogonią Łobżenica, tymczasem rywale poinformowali, że rezygnują z tej gry kontrolnej. W powyższym terminie debrznianie zmierzą się zatem u siebie o godz. 14:00 z Krajną Sławianowo. Miejmy nadzieję, że więcej zmian w planie meczów towarzyskich już nie nastąpi.

Ogrodowa krok od tronu 23.01.2006r.
Sześć spotkań z zaplanowanych ośmiu rozegrali piłkarze uczestniczący w debrzneńskiej halówce w minioną niedzielę. Rozgrywki są chyba za długie dla Spawaczy, którzy nie zdołali zebrać składu i oddali dwa walkowery. Powtarzamy to co pisaliśmy już przy okazji absencji w dwóch meczach Gromu: wypacza to w dużej mierze przebieg rywalizacji w klasyfikacji fair play i na najlepszego strzelca.

Chojniczanie znowu górą 23.01.2006r.
Trzeci turniej tenisa stołowego o Grand Prix Debrzna w sezonie 2005/06 zgromadził na starcie 29 zawodników z Chojnic, Piły, Żółtnicy, Konarzyn, Grzymisławia i Debrzna. Tym razem nie doszło do rywalizacji w kategorii powyżej 40 lat, jako że... nie zgłosił się do gry żaden zawodnik. Nawał imprez w innych miejscowościach wpłynął z pewnością na taki a nie inny stan rzeczy. Miejmy nadzieję, że w kolejnym turnieju "starsi panowie" wezmą już udział.

"Dyzio" ograł Meble 15.01.2006r.
Kibice śledzący rokrocznie rozgrywki debrzneńskiej ligi halowej muszą przyznać, że tak zaciętej rywalizacji w czołówce dawno już nie oglądali. Krótkie spojrzenie na tabelę mówi wszystko: pięć drużyn ciągle ma nadzieję na główne trofeum. A gdyby tak na dodatek Ogrodowa uległa wczoraj Meblom sytuacja byłaby jeszcze bardziej zagmatwana. Wówczas cztery drużyny miałyby po 25 punktów, a piąta tylko oczko mniej...

Pryba i Ogrodowa na czele 09.01.2006r.
Po świąteczno-noworocznej przerwie wróciliśmy do rozgrywek ligi halowej. Powoli zbliża się końcowa faza rywalizacji w sezonie 2005/06 i decydujące rozstrzygnięcia. Największym wygranym weekendu trzeba obwołać ekipę Ogrodowej. Dwa efektowne zwycięstwa pozwoliły objąć tej drużynie wyraźne prowadzenie w tabeli. Co istotne, piłkarze Ogrodowej wreszcie odblokowali się strzelecko, bowiem wcześniej przeważnie ciułali punkty, mając niejakie problemy ze zdobywaniem goli.

Sukces Białka, rewelacyjny Kiljanek 09.01.2006r.
39 zawodników z Chojnic, Szczecinka, Piły, Złocieńca, Żółtnicy, Grzymisławia, Stanisławki, Lipki i Debrzna wzięło udział w II turnieju tenisa stołowego z cyklu Grand Prix Debrzna na sezon 2005/06. Nie zabrakło interesujących gier i to w obu kategoriach wiekowych. Za rewelację imprezy należy uznać dwunastoletniego (!) Kamila Kiljanka z Żółtnicy, który uplasował się na czwartym miejscu, przegrywając tylko z Piotrem Szopińskim i Grzegorzem Kwiatkowskim po pięciosetowych bojach. Popularny "Szopa" tym razem musiał się zadowolić trzecią lokatą ulegając najpierw w dramatycznym finale Sławomirowi Januszewskiemu, koledze klubowemu z OSiR-u Chojnice, a potem G.Kwiatkowskiemu w rywalizacji o drugie miejsce. Szkoda, że w zawodach nie mogli wziąć udziału rozgrywający akurat tego dnia mecz ligowy między sobą pingpongiści Krajny Łobżenica i Sparty Złotów, ponieważ turniej z pewnością byłby jeszcze ciekawszy.

Terminarz wiosenny - nic pewnego 02.01.2006r.
Na 19 lub 26 marca 2006r. zaplanowano inaugurację piłkarskiej wiosny w słupskiej klasie okręgowej. Nie ma jeszcze wiążących decyzji w tej sprawie, ale z przymiarek czynionych w naszym podokręgu wynika, że sezon (14 kolejek, bo jedna została rozegrana jeszcze jesienią) potrwa do 4 lub 11 czerwca. Oprócz tradycyjnych niedzielnych terminów dwie kolejki mają odbyć się w środy. O ile pierwszy termin nie budzi wątpliwości (3 maja, święto Konstytucji 3-go Maja), to druga propozycja środowa (prawdopodobnie 24 maja) cieszy zdecydowanie mniej. Będzie to dzień roboczy, co zapewne utrudni życie klubom (praca, studia itp.).
O dacie rozpoczęcia ligi i tak zadecyduje najpewniej... pogoda, co przerabialiśmy już w 2005r. Wcześniej informowaliśmy o planach gier kontrolnych debrznian. Może on ulec nieznacznej zmianie - jeśli 19 marca ruszą rozgrywki, sparing z Iskrą Krajenka nie dojdzie do skutku.
Terminarz wiosny, już ten oficjalny poznamy najdalej za kilkanaście dni.

::  Copyright © 2003-2023 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::