ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Powrót Rafała Obary 30.12.2006r.
Nieobecny w pierwszych dwóch turniejach "Grand Prix" Debrzna w tenisie stołowym Rafał Obara wrócił do gry w znakomitym stylu. Mimo mocnego przeziębienia potrafił zmobilizować się i pokazał klasę wygrywając w stawce 18 pingpongistów. Drugie miejsce zajął Sebastian Michno, na trzeciej pozycji znalazł się Sławomir Babiński.

Program przygotowań i terminarz wiosenny 22.12.2006r.
10 stycznia 2007 roku seniorzy MKS-u Debrzno rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej. W ich trakcie zaplanowano rozegranie sześciu gier sparingowych. 18 lutego o godz. 13:00 zmierzymy się w Sławianowie z Krajną, 25 lutego o godz. 12:00 podejmiemy w Debrznie Tarnovię Tarnówka, 4 marca o 11:00 ponownie u siebie mecz ze Spartą Złotów, 10 marca (wyjątkowo w sobotę) o 16:00 rewanż na wyjeździe z Tarnovią, 14 marca (środa) o 16:00 zagramy u siebie z Jednością Zakrzewo i na koniec 18 marca (godzina do ustalenia) udamy się do Kamienia Krajeńskiego na spotkanie z Kamionką.

Meble czy Ogrodowa/Gama? 20.12.2006r.
Ostatnie przed przerwą świąteczno-noworoczną mecze ligi halowej przyniosły kilka interesujących potyczek. Przede wszystkim wreszcie brawa dla FC Albatros, która to drużyna zdobyła swoje pierwsze (od razu cztery) punkty.

Kiepska frekwencja w "Grand Prix" 20.12.2006r.
Druga odsłona tegorocznego "Grand Prix" przejdzie do historii całego cyklu jako jeden z najmniej udanych turniejów. Wzięło w nim udział tylko 16 zawodników, co jest najsłabszym wynikiem od początku imprezy w 2003 roku.

Prawdziwy szczyt 10.12.2006r.
Jedno spotkanie przykuwało zdecydowanie uwagę obserwatorów trzeciego weekendu ligi halowej. To oczywiście konfrontacja Przybkowa z Ogrodową, dwóch ekip zaliczanych do ścisłej czołówki rozgrywek.

Średnia runda juniorów 07.12.2006r.
Podsumowaliśmy niedawno rundę w słupskiej klasie okręgowej seniorów, teraz czas na ocenę wydarzeń w okręgówce juniorskiej jesienią 2006 roku. Juniorzy starsi MKS-u zakończyli rozgrywki na trzecim miejscu, ich młodsi koledzy na siódmym. To była zatem przeciętna runda w wykonaniu czerwono-niebieskich.

Bez faworytów 04.12.2006r.
Nie ma pewniaków w tegorocznej edycji ligi halowej. Wszystkie zespoły zaznały goryczy porażki, co tylko czyni rywalizację jeszcze ciekawszą. Dwójka liderów Ogrodowa/Gama i PPZ Przybkowo to żadne zaskoczenie, ale tuż za nimi Meble/Szufrajda i nadspodziewanie dobrze grająca ekipa Juve. Uniechowianie to jak dotąd największa rewelacja sezonu, bowiem zdołali pokonać już zarówno Przybkowo jak i Meble. Szczególnie mógł się podobać styl w jakim podnieśli się z wyniku 0:2 w potyczce z Meblami. Poniżej oczekiwań FC Albatros, jedyny zespół bez zdobyczy punktowej. Pewnym wytłumaczeniem takiej sytuacji są permanentne kłopoty kadrowe tej drużyny. Jeśli wreszcie wystąpią w pełnym składzie, mogą napsuć sporo krwi w zasadzie każdemu.
9 grudnia piąta i szósta kolejka ligi. Na pierwszy plan programu meczów wysuwa się konfrontacja Przybkowa z Ogrodową, chociaż i w innych spotkaniach można spodziewać się zaciętej rywalizacji.

Optymizm na półmetku 01.12.2006r.
Runda jesienna i zarazem cały piłkarski rok 2006 dobiegł końca. W niniejszym materiale spróbujemy dokonać podsumowania wydarzeń w słupskiej klasie okręgowej w pierwszej części sezonu 2006/07. Ocenimy zarówno całą ligę, jak i najbliższą sercu drużynę w czerwono-niebieskich kostiumach.

Kontrowersyjny początek halówki 27.11.2006r.
Przynajmniej dwa powody sprawiają iż oceniając inaugurację IX edycji ligi halowej trzeba mówić o negatywnych kwestiach. Po pierwsze, nigdy dotąd do rozgrywek nie przystąpiło tak mało zespołów. Zaledwie 7 drużyn to rzeczywiście słaba frekwencja i jeśli szukać przyczyn takiego stanu rzeczy należałoby od razu wskazać na wysokość wpisowego.

38 zawodników w "Grand Prix" 27.11.2006r.
Czwarty sezon rywalizacji rozpoczęli pingpongiści w zawodach o "Grand Prix" Debrzna. W ostatniej chwili zmieniono nieco regulamin rozgrywek. Nastąpił powrót do gry bez podziału na kategorie wiekowe (tak jak to było w pierwszej edycji 2003/04), wobec zbyt małego zainteresowania udziałem w zawodach uczestników mających 40 i więcej lat.

Po raz czwarty "Grand Prix" 21.11.2006r.
Wprawdzie od kilku lat nie ma w Debrznie pingpongowej drużyny, jednak MKS ciągle jest organizatorem turniejów tenisa stołowego dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Przed nami czwarta edycja cieszącego się sporym zainteresowaniem "Grand Prix" Debrzna, imprezy rozgrywanej w dwóch kategoriach wiekowych (do 40 lat i powyżej 40 lat). Cykl będzie się składał z pięciu turniejów, przy czym każdemu zawodnikowi do końcowej klasyfikacji zaliczymy cztery najlepsze rezultaty. Prawo udziału w zawodach mają zarówno pingpongiści grający na co dzień w klubach, jak i niezrzeszeni. Pierwszy turniej odbędzie się w niedzielę 26 listopada o godz. 10:00 w hali Zespołu Szkół w Debrznie. Jesteśmy przekonani, że do naszego miasta zawitają tenisiści z wielu ośrodków, tak jak to było w poprzednich latach.

Echo Biesowice - MKS Debrzno 2:1 (1:0)
Na ostatnich nogach
19.11.2006r.
MKS przegrał w Biesowicach z miejscowym Echem 1:2 i zakończył tegoroczne występy w rozgrywkach pucharowych. Można bez przesady stwierdzić, że mecz kończący piłkarski rok 2006 graliśmy "na ostatnich nogach", bowiem udaliśmy się na wyjazd "gołą" jedenastką. Studia, kontuzje, choroby i czerwona kartka Piotra Grzechnika w poprzedniej rundzie skutecznie przetrzebiły czerwono-niebieskich. Ci jednak, którzy zagrali w Biesowicach ambitnie walczyli przez 90 minut z solidnym rywalem, ulegając ostatecznie minimalnie.

Ostatki w Biesowicach 17.11.2006r.
W najbliższą niedzielę 19 listopada o godz. 12:00 na "deser" piłkarskiej jesieni czerwono-niebiescy zagrają mecz V rundy edycji wojewódzkiej Pucharu Polski na wyjeździe z Echem Biesowice.

Czas na ligę halową 16.11.2006r.
Piłkarska runda jesienna praktycznie już zakończona, czerwono-niebieskim pozostał do rozegrania jedynie mecz pucharowy w Biesowicach. Skoro koniec rywalizacji na otwartych boiskach najwyższa pora pomyśleć o lidze halowej. Nasz klub wzorem lat ubiegłych również i w tym sezonie jest organizatorem kolejnej edycji Debrzneńskiej Halowej Ligi Piątek Piłkarskich.

MKS Debrzno - Pogoń Lębork 3:1 (2:0)
Finisz na plus
11.11.2006r.
Czerwono-niebiescy pewnie pokonali Pogoń Lębork 3:1 zdobywając bardzo istotne punkty chociażby w kontekście rundy rewanżowej. Debrznianie bardzo chcieli wygrać to spotkanie by umocnić się w górnej części tabeli, zapewnić sobie względny spokój na zimę oraz poprawić humory po dwóch porażkach z rzędu. To wszystko stało się dzięki zaangażowaniu i walce od pierwszej do ostatniej minuty meczu.

... 10.11.2006r.
W dniu dzisiejszym po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Józef Michno - wieloletni działacz i sympatyk MKS Debrzno. Człowiek, który wraz ze swoim synem Sebastianem włożył w nasz klub dużo pracy.
Wyrazy współczucia dla rodziny. Sebastian jesteśmy z Tobą w tych trudnych chwilach.

Nabożeństwo żałobne odbędzie się 14.11.2006r. (wtorek) o godzinie 12:00 w kościele parafialnym WNMP w Debrznie.

Z Pogonią Lębork o zimowy spokój 09.11.2006r.
11 listopada o godz. 13:00 w meczu 15 kolejki rundy jesiennej słupskiej klasy okręgowej MKS Debrzno zagra u siebie z Pogonią Lębork. Dla kibiców to ostatnia szansa aby zobaczyć w akcji w tym roku czerwono-niebieskich.

Iskra Dretyń - MKS Debrzno 4:2 (3:1)
Po walce, ale bez powodzenia
05.11.2006r.
MKS nie zdołał wywalczyć choćby punktu w Dretyniu komplikując nieco swoją sytuację w tabeli. Nieliczni kibice obejrzeli interesujący mecz, pełen spięć podbramkowych i otwartej gry z obu stron. Ta otwarta gra była na rękę gospodarzom, którzy odnieśli zasłużone zwycięstwo, chociaż niemal do końca wynik był niewiadomą.

Zwycięskie derby 04.11.2006r.
Rundę jesienną w klasie okręgowej zakończyli juniorzy młodsi. W swoim ostatnim występie czerwono-niebiescy odnieśli wysokie zwycięstwo z Piastem Człuchów 4:0. Wynik nie odzwierciedla do końca przebiegu spotkania, gdyby bowiem człuchowianie wykorzystali w 42 min. rzut karny, kto wie jak potoczyłyby się dalej losy meczu.

MKS Debrzno - Karol Pęplino 1:3 (1:1)
Miłe złego początki
29.10.2006r.
Nie udało się pójść za ciosem piłkarzom MKS-u i zwyciężyć Karola. Trzy punkty zdobyte z pęplinianami umocniłyby debrznian na szóstej pozycji i dałyby komfort psychiczny przed dwoma ostatnimi seriami rundy jesiennej. Tym bardziej, że rezultaty drużyn znajdujących się za MKS-em ułożyły się dla nas korzystnie. Po przegranej z Karolem nadal wprawdzie zajmujemy wysokie miejsce w tabeli, ale za MKS-em "ścisk jak w centrum miasta w godzinach szczytu".

Porażki bez dyskusji 28.10.2006r.
Bez zdobyczy punktowej wrócili z Miastka młodzi piłkarze MKS-u. Liczyliśmy po cichu na wygraną juniorów starszych i początkowo mecz układał się po myśli czerwono-niebieskich. Po rzucie rożnym i zagraniu Andrzeja Tarasa oraz niepewnej interwencji bramkarza akcję sfinalizował celnym strzałem z najbliższej odległości Patryk Borkowski. W końcówce pierwszej połowy straciliśmy dwa gole, a ten z 44 min. był z gatunku kuriozalnych. Nieporozumienie Krzysztofa Grzechnika z A.Tarasem wykorzystał bezlitośnie jeden z miastczan strzelając do pustej bramki.

Karol Pęplino - pójść za ciosem 26.10.2006r.
29 października o godz. 13:00 piłkarze MKS-u wybiegną po raz 13 w tym sezonie by rozegrać mecz o mistrzostwo klasy okręgowej. Do Debrzna zawita Karol Pęplino, ekipa zajmująca obecnie 4 lokatę w tabeli z dorobkiem 25 punktów.

Puchar na koniec jesieni 25.10.2006r.
Echo Biesowice będzie rywalem MKS-u w kolejnej, piątej rundzie edycji wojewódzkiej rozgrywek o Puchar Polski. Mecze początkowo zaplanowane na środę 25 października, na prośbę klubów (również debrznianie wystosowali w tej sprawie pismo do podokręgu słupskiego) przeniesiono na "normalny", niedzielny termin. Zagramy więc w Biesowicach 19 listopada o godz. 12:00. O tej samej porze rozpoczną się również mecze KS Damnica - Karol Pęplino i Rowokół Smołdzino - Polonez Bobrowniki, natomiast potyczkę Bytovia II Bytów - Skotavia Dębnica Kaszubska wyznaczono na 12 listopada (godz. 12:00). Te decyzje oznaczają, iż Pomorski ZPN wycofał się z zamiaru rozgrywania pierwszej kolejki rundy wiosennej w okręgówce jeszcze jesienią, właśnie 19 listopada.

Sparta Sycewice - MKS Debrzno 2:3 (0:1)
Patent na Spartę
22.10.2006r.
Kobylnica okazała się szczęśliwa dla czerwono-niebieskich. MKS odniósł ważne zwycięstwo po meczu pełnym wrażeń i nerwowej końcówce. Sycewiczanie, zmuszeni do rozgrywania meczów w roli gospodarza w Kobylnicy (remontują swój obiekt), byli faworytem potyczki. Wprawdzie grają tak samo nierówno jak my, ale jednak zajmowali dotąd wyższą pozycję w tabeli i mają wciąż w składzie kilku doświadczonych piłkarzy z przeszłością IV-ligową.

Nie zagrali 21.10.2006r.
Na próżno juniorzy młodsi MKS-u czekali na rywali z Korzybia. Goście dotarli wprawdzie na stadion w Debrznie, jednak dopiero o 13:05, czyli 65 minut po wyznaczonym terminie rozegrania meczu. W tym momencie na obiekcie nie było już piłkarzy naszego klubu, oraz sędziów z Miastka, którzy pół godziny wcześniej odgwizdali walkower.

Sparing juniorów 18.10.2006r.
Juniorzy MKS-u rozegrali towarzyski mecz z Lotnikiem Piła wygrywając na własnym boisku 7:0 (4:0). Bramki dla czerwono-niebieskich zdobyli: Bartłomiej Lica 2, Patryk Borkowski 2, Adam Żal 2, Krzysztof Dudzic.
Skład: K.Grzechnik - Ł.Bucholc, A.Taras, Bronowicki, Zblewski - Drapała, Ł.Dudzic, Borkowski, Lica - K.Dudzic, Klejdysz
Ponadto grali: Żal, Królikiewicz, Piekarski, Romanowski

MKS Debrzno - Kaszubia Studzienice 2:1 (1:0)
Zemsta Wójtowicza
15.10.2006r.
Zapowiadaliśmy to spotkanie jako potyczkę o umocnienie się w środku tabeli i rzeczywiście niezwykle ważna była to dla MKS-u konfrontacja. Czerwono-niebiescy stanęli na wysokości zadania i wywalczyli jakże ważny komplet punktów po zażartej walce.

Mecz o środek tabeli 13.10.2006r.
15 października o godz. 14:00 MKS zagra na własnym boisku z Kaszubią Studzienice. Czeka nas ważne spotkanie o środek tabeli, umocnienie się w strefie drużyn nie martwiących się o ligowy byt. Po wygranej w Człuchowie ponieśliśmy porażkę z Błękitnymi, co w połączeniu ze zwycięstwem Kaszubi nad Piastem spowodowało wyrównanie sytuacji w tabeli właśnie w strefie, w której znajdują się czerwono-niebiescy. Dlatego ewentualna niedzielna wygrana pozwoliłaby z większym optymizmem spojrzeć na końcówkę rundy jesiennej.

Sokół Wyczechy - MKS Debrzno 0:3 (0:0)
Łatwy awans
11.10.2006r.
Pucharowy przerywnik przyniósł bezproblemowe zwycięstwo w Wyczechach i awans do kolejnej rundy. MKS wygrał zdecydowanie, będąc szczególnie w drugiej połowie drużyną dojrzalszą i co najważniejsze skuteczniejszą. Można psioczyć, że Puchar Polski rozgrywany jest w fatalnych terminach i rzeczywiście to prawda, ale z drugiej strony stwarza to szansę wypróbowania młodych zawodników. Dodajmy od razu, że występ obu debiutantów był udany, co niezmiernie cieszy.

Błękitni Główczyce - MKS Debrzno 4:1 (2:0)
Bez powodzenia w Pobłociu
08.10.2006r.
MKS nie powiększył tym razem punktowego konta. Jeden z najdłuższych wyjazdów w sezonie zakończył się porażką czerwono-niebieskich oraz potwierdzeniem, że prezentujemy zmienną formę i gramy "w kratkę".

Cztery gole Licy 07.10.2006r.
Jeśli "kobieta zmienną jest" to co powiedzieć o drużynie naszych juniorów starszych? W poprzedniej kolejce 2:8 w Przechlewie, teraz gładkie 8:3 z niepokonaną dotąd Uranią Udorpie... Właściwie tylko przez moment (kiedy goście wyciągnęli w 2 minuty ze stanu 3:0 na 3:2) można było obawiać się o końcowy rezultat tej potyczki. Supremacja MKS-u nie podlegała dyskusji, a na podkreślenie zasługuje skuteczność Bartłomieja Licy, który zdobył trzy gole.

Prawda Gryfa 04.10.2006r.
Na naszej stronie internetowej w dziale forum pojawiło się stanowisko Stowarzyszenia Kibiców Gryfa Słupsk w sprawie wydarzeń podczas niedawnego meczu w Debrznie. Gdyby nie fakt, iż owe kilkanaście zdań komentarza słupszczan to stek bzdur i insynuacji nie wracalibyśmy do tematu.

Sokół Wyczechy kolejnym rywalem 03.10.2006r.
W środę 11 października o godz. 15:30 odbędą się mecze IV rundy Pucharu Polski na szczeblu podokręgu słupskiego. MKS, po wyeliminowaniu Drzewiarza Rzeczenica, zmierzy się na wyjeździe z innym przedstawicielem klasy A Sokołem Wyczechy.

Piast Człuchów - MKS Debrzno 0:3 (0:1)
Dojrzałość i konsekwencja
01.10.2006r.
To były czerwono-niebieskie derby. MKS zasłużenie pokonał w Człuchowie Piasta 3:0 będąc przede wszystkim zespołem dojrzalszym i grającym bardziej konsekwentnie. Spotkały się drużyny, którym ostatnio nie wiodło się w lidze. My czekaliśmy na wygraną od 15 sierpnia, a więc 6 kolejek. Człuchowianie zwyciężyli na inaugurację w Cewicach 4:2, by kolejne 8 meczów (razem z niedzielnym) zakończyć bez zdobyczy punktowej. Waga tego spotkania biorąc pod uwagę dalsze losy klubów w tym sezonie była zatem duża.

::  Copyright © 2003-2023 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::