ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
MKS Debrzno - Start Miastko 1:2 (0:2)
Falstart i co dalej?
25.03.2007r.
To był bardzo słaby początek rundy w wykonaniu MKS-u. Przegraliśmy z outsiderem tabeli Startem Miastko 1:2 i wypada uczciwie stwierdzić, że faktycznie przyjezdni zasłużyli na 3 punkty.

Outsider na początek 23.03.2007r.
25 marca o godz. 16:00 MKS rozpocznie pierwszy w rundzie wiosennej mecz ligowy. Rywalem czerwono-niebieskich będzie Start Miastko, zespół okupujący po jesieni ostatnią lokatę w tabeli. Zapowiada się interesujące widowisko w Debrznie, a to choćby z tego powodu, iż obydwa zespoły mają o co grać w tej rundzie.

Osiem razy w Debrznie 23.03.2007r.
Sympatycy piłki nożnej w grodzie nad Debrzynką ośmiokrotnie będą mogli obejrzeć zespół MKS-u w tej rundzie na własnym boisku. Rozpoczynamy od meczu ze Startem Miastko 25 marca o godz. 16:00. Następnie w Wielką Sobotę 7 kwietnia o godz. 12:00 odbędą się derby z Koralem Dębnica.

Wszystko zweryfikuje liga 22.03.2007r.
Ponad 4 miesiące futbolowej abstynencji to niezmiernie długi okres czasu. Ciężko znoszą przerwę w rozgrywkach kibice, jeszcze ciężej piłkarze, zmuszeni do żmudnych zimowych przygotowań. W najbliższą niedzielę wreszcie koniec tej katorgi - piłkarze wracają na boiska słupskiej klasy okręgowej.

Kamionka Kamień Krajeński - MKS Debrzno 2:1 (1:1)
"Amper" w obie strony
22.03.2007r.
Ostatni przed ligą sparing czerwono-niebiescy rozegrali w Kamieniu Krajeńskim. MKS zagrał bez zmienników, w zaledwie jedenastoosobowym zestawieniu. Zabrakło części studentów, a także chorych i kontuzjowanych zawodników. Grę utrudniał tego dnia porywisty wiatr i zacinający deszcz.

Wygrane młodzieży w Łobżenicy 12.03.2007r.
Juniorzy MKS-u w minioną niedzielę wzięli udział w halowym turnieju piłki nożnej o Puchar Dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Łobżenicy. Imprezę sprawnie zorganizowali pracujący w tamtejszej placówce byli zawodnicy naszego klubu Sebastian Grabka (w latach 1994-2002 201 meczów w drużynie seniorów) i Janusz Czarniecki (przez wiele lat podpora pingpongowej drużyny czerwono-niebieskich).

Tarnovia Tarnówka - MKS Debrzno 9:1 (2:0)
Powrót do punktu wyjścia
12.03.2007r.
Trzy remisy w meczach sparingowych na własnym boisku i poprawna gra pozwalały z umiarkowanym optymizmem spoglądać w najbliższą przyszłość drużyny seniorów. Tymczasem w sobotę w Tarnówce zostaliśmy bezlitośnie sprowadzeni na ziemię. Wynik idzie w świat i w tej sytuacji porażka 1:9 nie przynosi nam chluby.

Grzegorz Wirkus w MKS-ie 08.03.2007r.
W dniu dzisiejszym kadra drużyny seniorów naszego klubu została oficjalnie poszerzona o jedno nazwisko. Działacze Brdy Przechlewo i MKS-u doszli do porozumienia w sprawie bezpłatnego transferu definitywnego Grzegorza Wirkusa i wiadomo już na pewno, że wiosną zawodnik ten przywdzieje czerwono-niebieski kostium.

MKS Debrzno - Krajna Sławianowo 1:1 (0:1)
Poprawić skuteczność
08.03.2007r.
Czerwono-niebiescy zanotowali trzeci z rzędu remis na własnym boisku w meczu kontrolnym. Spotkanie z Krajną rozgrywane było w rewelacyjnych warunkach pogodowych (kilkanaście stopni ciepła!) i na dobrze jak na realia debrzeńskie przygotowanej murawie boiska.

MKS Debrzno - Sparta Złotów 2:2 (1:1)
Remis ze Spartą
06.03.2007r.
Trzeci sparing MKS-u był jak na razie najbardziej pożytecznym sprawdzianem formy przed rundą wiosenną. Biorąc pod uwagę porę roku (i doświadczenia z lat ubiegłych) nie można narzekać na pogodę. Piłkarze mieli okazję zagrać na boisku pozbawionym śniegu i już choćby z tego względu gra spełniła walor szkoleniowy.

MKS Debrzno - Tarnovia Tarnówka 0:0
Nieco lepiej
26.02.2007r.
Bezbramkowym remisem zakończyło się drugie spotkanie sparingowe MKS-u. Tym razem zagraliśmy na własnym boisku z przedstawicielem pilskiej klasy okręgowej Tarnovią Tarnówka.

Krajna Sławianowo - MKS Debrzno 7:1 (3:1)
Pobudka!
19.02.2007r.
Bardzo słabo wypadli w pierwszym meczu sparingowym przed rundą wiosenną seniorzy MKS-u ulegając na wyjeździe Krajnie Sławianowo aż 1:7. Gospodarze byli w tym spotkaniu zdecydowanie lepsi, a ich wygrana mogła być jeszcze okazalsza.

Czwarty tytuł dla MOW 19.02.2007r.
Reprezentacja Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego zwyciężyła w VII Mistrzostwach Zakładów Pracy (i Przyjaciół) Debrzna w halowej piłce nożnej. To czwarty triumf MOW w naszej imprezie, gdyż poprzednio ta ekipa wygrywała turniej w 2001, 2004 i 2006 roku.

Zakładowy turniej na koniec sezonu 13.02.2007r.
Siódmy raz sezon halowy w Debrznie kończymy Mistrzostwami Zakładów Pracy naszego miasta organizowanymi tradycyjnie przez MKS. W sobotę 17 lutego od godz. 14:30 w turniejowe szranki stanie 6 zespołów, które rywalizować będą systemem każdy z każdym (mecze po 12 minut). W imprezie wezmą udział PPZ Przybkowo, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, ZNP Relaks, Ochotnicza Straż Pożarna, Hoop i Prime Food (pracownicy z Debrzna). Turniej ma wybitnie zabawowy charakter. Ważniejsza od poważnej rywalizacji sportowej jest luźna gra w halową odmianę piłki nożnej. Zapraszamy kibiców do hali Zespołu Szkół.

Walne Zebranie 10.02.2007r.
16 lutego 2007 roku (piątek) o godz. 17:00 w sali Centrum Kultury, Sportu i Turystyki przy ul. Wojska Polskiego 2 odbędzie się tradycyjne coroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Miejskiego Klubu Sportowego Debrzno. W trakcie obrad zostanie podsumowany rok 2006 w MKS-ie pod względem sportowym i finansowym, a także odbędzie się dyskusja nad tym co przed sportowcami w czerwono-niebieskich kostiumach w najbliższych miesiącach. Serdecznie zapraszamy do udziału w obradach członków i sympatyków klubu.

Doskonała forma Karbowiaka, hat-trick Januszewskiego 23.01.2007r.
Sławomir Januszewski zwyciężył w klasyfikacji generalnej Grand Prix Debrzna w tenisie stołowym, zaliczając tym samym swoistego klasycznego hat-tricka, gdyż wygrywał także w poprzednich dwóch edycjach. Wprawdzie w ostatnim turnieju tego cyklu zajął "zaledwie" trzecie miejsce (dwie prestiżowe porażki z R.Obarą), ale w kontekście całego sezonu 2006/07 i tak wystarczyło to do końcowego triumfu.

Drugi raz mistrzowie 23.01.2007r.
Ogrodowa/Gama powtórzyła sukces z ubiegłego roku i obroniła miano najlepszego zespołu debrzneńskiej ligi halowej. Wprawdzie triumfatorzy nie zachwycili dyspozycją w ostatniej kolejce męcząc się z Gromem, ale dzięki trafieniom Mirosława Kisełyczki (hat-trickiem przypieczętował pierwszy w historii tytuł króla strzelców) i Piotra Grzechnika ostatecznie uporali się z najsłabszą ekipą rozgrywek.

Rewelacyjny Frans Lorens 16.01.2007r.
Gdyby bukmacherzy przyjmowali zakłady na wyniki debrzneńskiej halówki z pewnością znikoma ilość kibiców postawiłaby jakiekolwiek pieniądze na niepowodzenie Mebli w meczu z Frans Lorens.

Urok halówki 07.01.2007r.
Miało być interesująco w pierwszych meczach ligi halowej po świąteczno-noworocznej przerwie i zawodnicy rzeczywiście nie zawiedli kibiców. Po pierwszej połowie meczu Juve-Meble nic nie wskazywało na inne rozstrzygnięcie jak wygrana dębniczan. Spokojne prowadzenie 3:1, wyraźne przewaga w polu, pełna kontrola nad wydarzeniami boiskowymi.

500 goli MKS-u w okręgówce 02.01.2007r.
Przerwa w rozgrywkach ligowych sprzyja sporządzaniu wszelkiego rodzaju podsumowań i prezentacji ciekawostek statystyczno-historyczny. My również w niniejszym tekście wpisujemy się w ten klimat, mając ku temu znakomitą okazję.

::  Copyright © 2003-2023 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::