ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
MKS Debrzno - Piast Człuchów 2:5 (2:0)
Dwie różne połowy
30.03.2008r.
Zamiast odwołanego meczu ligowego seniorzy MKS-u zagrali spotkanie sparingowe z rywalem zza miedzy Piastem Człuchów. Patrząc na murawę stadionu w Debrznie można było mieć wątpliwości, czy decyzja Podokręgu Słupskiego o przełożeniu meczów mistrzowskich nie okazała się nazbyt pochopna. Warunki do gry były bowiem bardzo przyzwoite, jeśli nie liczyć porywistego wiatru, który mocno rzutował na boiskowe wydarzenia.

Pogoda-piłkarze 2:0! 27.03.2008r.
Wczoraj na nadzwyczajnym posiedzeniu Komisji Gier Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej podjęto decyzję o odwołaniu wszystkich meczów ligowych zaplanowanych w dniach 29 i 30 marca 2008 r. na ziemi słupskiej. Powód? Ciągle niesprzyjające warunki atmosferyczne, szczególnie w środkowej i północnej części działania podokręgu, gdzie na boiskach nadal zalega spora warstwa śniegu.

Siwińska, Kowalik, Obłoza i Kornak triumfatorami Grand Prix 25.03.2008r.
W przedświąteczny Wielki Czwartek zakończone zostały zmagania w Grand Prix Debrzna w tenisie stołowym edycji 2007/08. Do piątego turnieju przystąpiło 42 uczestników. Poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia sezonu, chociaż już przed tymi zawodami wiele zagadek było rozwiązanych.

Wielka Sobota bez futbolu 21.03.2008r.
Wczorajsza słuszna decyzja Komisji Gier Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej o odwołaniu najbliższej kolejki słupskiej klasy okręgowej seniorów ze względu na fatalne warunki atmosferyczne, skłoniła nas do zajrzenia w klubowe archiwum i wyszukania wszystkich spotkań rozegranych dotąd przez czerwono-niebieskich w Wielką Sobotę.

Piłkarze przegrali z pogodą 20.03.2008r.
Z powodu utrzymujących się od kilku dni niesprzyjających warunków atmosferycznych (niskie temperatury, opady śniegu) Komisja Gier Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej odwołała zaplanowaną na Wielką Sobotę 22 marca 2008 roku 17 kolejkę spotkań słupskiej klasy okręgowej seniorów. Jednocześnie zadecydowano, że wszystkie przełożone mecze (a więc także MKS Debrzno - Dąb Kusowo) odbędą się w środę 23 kwietnia 2008 roku o godz. 17:30.

Finisz "Grand Prix" 19.03.2008r.
W nietypowym terminie, w czwartek 20 marca, a więc w okresie krótkich ferii świątecznych, odbędzie się piąty turniej "Grand Prix" Debrzna w tenisie stołowym dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjum.

MKS Debrzno - Karol Pęplino 0:3 (0:1)
Bez różnicy
16.03.2008r.
Od listopada 2001r. i pamiętnego 6:0 nie potrafimy wygrać na własnym boisku z Karolem Pęplino. Ta mało chwalebna prawidłowość została podtrzymana również po niedzielnym meczu. Liczyliśmy mocno, że "liga zrobi różnicę" i czerwono-niebiescy zaprezentują znacznie lepszą dyspozycję, niż miało to miejsce w sparingach. Nic takiego nie nastąpiło, a goście wywieźli zasłużenie komplet punktów nie grając wcale nadzwyczaj dobrze...

100 procent normy 15.03.2008r.
Plan zakładający dwa zwycięstwa na koniec sezonu i zajęcie czwartej lokaty na finiszu ligi został przez MKS w pełni zrealizowany! Zamknęliśmy sezon efektownymi wygranymi i udanie pożegnaliśmy się z sympatykami tenisa stołowego w Debrznie na kilka miesięcy.

Inauguracja z Karolem 14.03.2008r.
Cztery miesiące zimowej przerwy i... wystarczy! Piłkarze klasy okręgowej wracają na boiska by ponownie toczyć boje o ligowe punkty ku zadowoleniu kibiców śledzących rozgrywki.

Kup cegiełkę - idź do "Kasy"! 13.03.2008r.
Od kilku lat działacze MKS-u Debrzno w trakcie meczów mistrzowskich rozgrywanych na Stadionie Miejskim rozprowadzają wśród kibiców bilety/cegiełki w cenie 2 złotych. W ten symboliczny sposób sympatycy klubu z naszego miasta mogą wspierać finansowo (i czynią to, za co serdeczne podziękowania) ulubioną drużynę piłkarską.

Gryfice i Koszalin na koniec 12.03.2008r.
15 marca odbędą się ostatnie mecze o mistrzostwo II ligi tenisa stołowego w sezonie 2007/08. Bez wątpienia hitem końcowej serii gier będzie potyczka dwóch najlepszych ekip tej edycji - Chrobrego Międzyzdroje i Championa Police.

Flex-in sponsorem pingpongistów! 11.03.2008r.
Na sam koniec pierwszego w historii sezonu tenisistów stołowych MKS-u na szczeblu II ligi mamy znakomitą wiadomość. Dzięki staraniom, determinacji i szczególnemu zaangażowaniu zawodnika tej sekcji Rafała Obary pingpongiści czerwono-niebieskich zyskali znaczącą pomoc ze strony holenderskiej firmy Flex-in.

Obiad i... o 15.00 marsz na stadion! 11.03.2008r.
W niedzielę 16 marca o godz. 15.00 rozpoczną się ligowe emocje dla kibiców w Debrznie w rundzie wiosennej sezonu 2007/08. Informowaliśmy wcześniej o ramowym terminarzu rozgrywek klasy okręgowej seniorów. Dzisiaj znane są już dokładne dni i godziny rozgrywania poszczególnych meczów czerwono-niebieskich.

Medialne "szaleństwo" 10.03.2008r.
TVN24, Radio Gdańsk, Polskie Radio program III, "Dziennik Bałtycki", dodatek człuchowski do "Dziennika"... W minionych dniach wzrosło zainteresowanie klubem z Debrzna. Całość dzięki grze w drużynie seniorów sekcji piłki nożnej księdza Piotra Kowalkowskiego.

Sparta Złotów - MKS Debrzno 10:0 (4:0)
Pogrom na Wioślarskiej
08.03.2008r.
Jeśli to miał być generalny sprawdzian przed ligą to... brak słów. Jeśli jednak była to zasłona dymna w wykonaniu czerwono-niebieskich to precz z czarnymi myślami... Co by nie mówić, na tydzień przed inauguracją rundy wiosennej fakty są dla nas bezlitosne - MKS został wręcz rozbity w Złotowie przez zespół grający na co dzień nie kilka klas wyżej od debrznian, tylko również w klasie okręgowej.

Miła niespodzianka 05.03.2008r.
Juniorzy starsi MKS-u udanie zrewanżowali się swoim rówieśnikom z Człuchowa za wysoką przegraną sprzed dwóch tygodni, wygrywając w sparingu 4:1. To był mecz, w którym "więcej z gry" mieli goście, przeważali, stwarzali dogodne sytuacje na bramki, lecz albo niemiłosiernie pudłowali, albo dobrze i co równie istotne szczęśliwie interweniował Tomasz Kowalczyk.

MKS Debrzno - Kamionka Kamień Krajeński 2:5 (1:2)
Nieskutecznie w ataku, beztrosko w "tyłach"
02.03.2008r.
Przedostatni sparing przed początkiem rundy wiosennej nie wypadł dla MKS-u olśniewająco. Przegraliśmy wyraźnie z Kamionką 2:5, popełniając niestety mnóstwo błędów w organizacji gry defensywnej.

Było widowisko! 01.03.2008r.
Sobotnie mecze II ligi tenisa stołowego to była świetna reklama tej dyscypliny sportu. Ci z kibiców, którzy zdecydowali się odwiedzić halę Zespołu Szkół z pewnością nie mieli czego żałować. Szczególnie konfrontacja z dotychczasowym liderem rozgrywek Chrobrym Międzyzdroje obfitowała w ciekawe pojedynki i efektowne wymiany piłek.

Lider znad morza w Debrznie 29.02.2008r.
Po sześciu tygodniach przerwy wznawiają rozgrywki drugoligowi pingpongiści rywalizujący w strefie wielkopolsko-zachodniopomorskiej. To będzie już przedostatni weekend sezonu, nieuchronnie zbliżamy się do ostatecznych rozstrzygnięć edycji 2007/08. Kibiców w Debrznie czekają w sobotę 1 marca dwa interesujące mecze z udziałem ich zespołu.

Prawie bez zmian 27.02.2008r.
Ponad trzy godziny obradowali w miniony piątek członkowie MKS Debrzno na dorocznym Walnym Zebraniu Klubu. Podsumowano działalność stowarzyszenia za 2007 rok, a także oceniono pracę ustepującego Zarządu, bowiem zakończyła się dwuletnia kadencja władz MKS-u. Zarząd otrzymał absolutorium i zgodnie ze statutem wybrano władze na lata 2008-2009.

Włókniarz Okonek - MKS Debrzno 4:1 (1:1)
Sparing z TVN 24
24.02.2008r.
Siedemnastu zawodników (w tym trzech bramkarzy) wypróbował w "kontrolce" z Włókniarzem Okonek trener Krzysztof Borkowski. W meczu nie wystąpili chorzy Grzegorz Wirkus i Paweł Władyczak oraz kontuzjowany Alan Nalepa. Nie pojechali również na sparing Łukasz Jażdżewski i Tomasz Łopieński.

Sparing, juniorzy starsi:
Piast Człuchów - MKS Debrzno 7:0 (3:0)
18.02.2008r.
MKS: Kowalczyk, Wołek, Piekarski, Bronowicki, Borkowski, A.Taras, W.Taras, Molenda, Walkiewicz, Ł.Dudzic, K.Dudzic, B.Bucholc, Kwaśniewski, Klejdysz, Lica, Szczubiał, Szymanówka.

MKS Debrzno - Krajna Sławianowo 2:3 (0:2)
Trudno o zachwyt
17.02.2008r.
Twarda, zmrożona murawa boiska, nieprzyjemny zimny wiatr i słaba gra MKS-u, oto krajobraz drugiego sparingu przygotowujących się do rundy wiosennej naszych piłkarzy. Trener Krzysztof Borkowski miał tym razem do dyspozycji aż 18 zawodników, w tym wracających ambitnie do Debrzna z zajęć na uczelni Damiana Litwiniuka i Łukasza Jażdżewskiego, oraz debiutanta w ekipie debrzneńskiej, mieszkającego w Barkowie 23-letniego pomocnika Piotra Tojzę. Pierwsze występy w 2008 roku zaliczyli Alan Nalepa, Tomasz Łopieński i Radosław Wójtowicz.

Walne 22 lutego 16.02.2008r.
22 lutego 2008r. (piątek) o godz. 17.00 (II termin 17.30) w sali Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Debrznie (parter) odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Miejskiego Klubu Sportowego Debrzno. W trakcie obrad podsumowana zostanie działalność klubu w minionym roku. Ponieważ dobiega końca dwuletnia kadencja władz stowarzyszenia zebrani wybiorą zgodnie ze statutem Prezesa, Zarząd i Komisję Rewizyjną na lata 2008-2009.
Zapraszamy do udziału w obradach wszystkich członków i sympatyków MKS-u!

Transfer "Diabła" 15.02.2008r.
W dniu wczorajszym podpisano umowę o definitywnym transferowaniu do Czarnych Czarne zawodnika MKS-u Pawła Wegnera. Przypomnijmy, że niespełna 22-letni piłkarz grał już jesienią 2007 r. w Czarnych w ramach półrocznego wypożyczenia.

To miłe... 13.02.2008r.
Redakcja strony internetowej MKS-u Debrzno otrzymała bardzo miłą korespondencję z wyraźnym "żądaniem", aby zamieścić ją na www.mksdebrzno.prv.pl. Nie mamy wyjścia, spełniamy "polecenie"...

Największe brawa dla Łukasza Mroza 11.02.2008r.
Czwarty turniej Grand Prix Debrzna w tenisie stołowym dla dzieci i młodzieży zgromadził na starcie 56 zawodników. Cieszy utrzymująca się frekwencja na zawodach, co utwierdza nas tylko w przekonaniu, że pomysł na stworzenie takiego właśnie cyklu rozgrywek w grodzie nad Debrzynką był strzałem w dziesiątkę. Tym bardziej, że rywalizacja jest interesująca i przynosi sporo typowo sportowych emocji uczestnikom i obserwatorom.

Iskra Krajenka - MKS Debrzno 1:3 (1:2)
Dobry początek piłkarskiego roku
10.02.2008r.
Po trzech miesiącach przerwy wreszcie piłkarze MKS-u rozegrali oficjalny mecz towarzyski. Potyczka na wyjeździe z Iskrą Krajenka przyniosła pewną wygraną 3:1. Pierwszy z serii sparingów w wykonaniu czerwono-niebieskich należy ocenić pozytywnie. Obydwa zespoły miały okazję grać na bardzo dobrej jak na tę porę roku nawierzchni. Już dawno w lutym nie mieliśmy możliwości rywalizować na boisku nie pokrytym błotem, śniegiem, lub co gorsza lodem. Tak właśnie było w Krajence, co pozwoliło na normalną grę bez większej obawy o przypadkowe urazy.

Wiosenny terminarz 08.02.2008r.
Zaledwie pięć tygodni pozostało do rozpoczęcia zmagań w rundzie rewanżowej słupskiej klasy okregowej seniorów. Podokręg słupski Pomorskiego ZPN przekazał klubom terminarz wiosennych rozgrywek.

Tytuł powędrował do remizy 04.02.2008r.
Ochotnicza Straż Pożarna zwyciężyła w ósmej edycji mistrzostw zakładów pracy (i przyjaciół) Debrzna w halowej piłce nożnej. Strażacy dysponowali najszerszym i najmłodszym wiekowo składem, co bezpośrednio przełożyło się na rezultaty końcowe zawodów.

Mistrzostwa zakładowe po raz ósmy 01.02.2008r.
Jak co roku piłkarski sezon halowy w Debrznie kończą mistrzostwa zakładów pracy (od niedawna także z przydomkiem "i przyjaciół"). 3 lutego o godz. 13:00 w turniejowe szranki stanie pięć zespołów: Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, PPZ Przybkowo, Ochotnicza Straż Pożarna, Hoop i Poltarex tartak Polnica. Tytułu mistrzowskiego broni MOW, a drużyna ta ma na swoim koncie cztery triumfy z lat poprzednich (2001, 2004, 2006 i 2007), co jest rekordem w historii imprezy. Zawodnicy będą grać systemem "każdy z każdym" dwa razy po 10 minut. Impreza rokrocznie to przede wszystkim zabawa, a rywalizacja sportowa jakkolwiek istotna nie jest najważniejszym elementem tego turnieju. Ważniejsza jest integracja pracowników poszczególnych firm i zakładów pracy. Zapraszamy kibiców w najbliższą niedzielę do hali Zespołu Szkół.

Przygotowania w toku 31.01.2008r.
Od 10 stycznia trenują zawodnicy drużyny seniorów MKS-u przygotowujący się do rundy wiosennej w słupskiej klasie okręgowej, która rozpocznie się 16 marca. W zajęciach prowadzonych przez trenera Krzysztofa Borkowskiego uczestniczy regularnie kilkunastu zawodników.

Obłoza na dwa fronty 30.01.2008r.
43 uczestników przystąpiło do trzeciego turnieju tenisa stołowego o "Grand Prix" Debrzna w tenisie stołowym 2007/08. Komplet czołowych lokat przypadł tym razem przyjezdnym. Trzykrotnie wygrywali reprezentanci Żółtnicy, jedno pierwsze miejsce powędrowało do Parsęcka.

Sponsor dopiął swego 27.01.2008r.
Józef Szufrajda od lat wspierający biorącą udział w lidze halowej ekipę z Dębnicy "odgrażał się" żartobliwie, że wreszcie w tym sezonie atak na pierwsze miejsce będzie skuteczny. Dotrzymał słowa.

Porażka w Policach, remis w Stargardzie 19.01.2008r.
To miały być najtrudniejsze mecze wyjazdowe pingpongistów MKS-u w tym sezonie i nasze przewidywania sprawdziły się co do joty. Czerwono-niebiescy wywalczyli w sobotnich spotkaniach jeden punkt, a więc tyle samo, co w potyczkach z duetem policko-stargardzkim u siebie w listopadzie ubiegłego roku.

Rewelacyjny Obłoza 15.01.2008r.
Czwartoklasista Przemysław Obłoza był największą rewelacją II turnieju "Grand Prix" Debrzna w tenisie stołowym. Młodziutki pingpongista z Żółtnicy pokonał starszych kolegów i zasłużenie zwyciężył w swojej kategorii wiekowej.

Klęska Joga Bonito 14.01.2008r.
Salos-Joga Bonito 6:0 !!! To nie pomyłka, takim rezultatem zakończył się mecz, w którym faworytem był przecież dotychczasowy lider ligi. Wynik jest zaskakujący, a rozmiary zwycięstwa Salosu wręcz sensacyjne. Nawet jeśli wziąć pod uwagę duży wzrost formy ekipy Jana Płaczka i Mariusza Leśniewicza na początku 2008 roku, to drużyna będąca blisko końcowego triumfu "nie ma prawa" przegrywać różnicą sześciu goli! Ot, cały urok futbolu w hali...

Drugoligowy ranking 11.01.2008r.
W minioną sobotę rozpoczęła się runda rewanżowa rozgrywek II ligi tenisa stołowego. W niniejszym materiale powracamy do pierwszej części sezonu, gdyż otrzymaliśmy z Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego oficjalny, indywidualny ranking zawodników grających na tym szczeblu rywalizacji.

Drugie "Grand Prix" 09.01.2008r.
W najbliższą sobotę 12 stycznia o godz. 10:00 w hali Zespołu Szkół odbędzie się drugi turniej tenisa stołowego o "Grand Prix" Debrzna w sezonie 2007/08. Przypominamy, że tę edycję imprezy adresujemy do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjum (dziewczęta i chłopcy). W zawodach mogą wziąć udział zarówno zawodnicy grający w klubach, jak i niezrzeszeni. Nie stawiamy również żadnych barier terytorialnych, zachęcamy do udziału pingpongistów z miasta i gminy Debrzno, a także tych spoza naszego regionu. Warto dodać, iż do końcowej klasyfikacji w poszczególnych kategoriach zaliczane są cztery najlepsze wyniki danego zawodnika spośród pięciu turniejów. To oznacza, że absencja w pierwszej, grudniowej imprezie nie zamyka jeszcze drogi do dobrej lokaty w ostatecznym zestawieniu.

Przebudzenie Salosu 07.01.2008r.
Już tylko Joga Bonito i Meble/Szufrajda liczą się w walce o triumf w jubileuszowej edycji debrzneńskiej ligi halowej. Z rywalizacji o pierwszą lokatę definitywnie odpadli obrońcy tytułu Ogrodowa/Gama, ulegając w meczu ostatniej szansy Joga Bonito 4:7.

Zwycięskie derby! 05.01.2008r.
W najważniejszym, najbardziej prestiżowym meczu sezonu drugoligowi pingpongiści MKS-u Debrzno pokonali u siebie Spartę Złotów 7:3. Trwające dwie godziny widowisko stało na dobrym poziomie sportowym i co równie ważne dostarczyło licznym kibicom zgromadzonym w hali Zespołu Szkół wielu emocji.

::  Copyright © 2003-2023 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::