ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Kształt rozgrywek w sezonie 2008/09 25.06.2008r.
Klamka zapadła. Znane są końcowe rozstrzygnięcia minionego już sezonu piłkarskiego w podokręgu słupskim. Wiemy pobieżnie jak będą wyglądać poszczególne klasy w rozpoczynającej się w weekend 9/10 sierpnia nowej edycji ligowych zmagań.

Wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi 23.06.2008r.
Jedną z pierwszych decyzji nowego (raczej z nazwy, bowiem w porównaniu z poprzednią kadencją zmiany są jedynie kosmetyczne) Zarządu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej wybranego na Walnym Zgromadzeniu Delegatów 31 maja w Gdańsku było podjęcie w dniu 10 czerwca uchwały o liczebności drużyn juniorskich w klubach grających w poszczególnych klasach rozgrywkowych na sezon 2008/09. Zamiast dbać o rozwój futbolu młodzieżowego działacze wymyślili otóż, że zmniejszą wymagania wobec członków związku.

Futbol na wesoło 21.06.2008r.
W minioną sobotę na zakończenie sezonu juniorskiego odbył się na stadionie miejskim w Debrznie towarzyski mecz piłkarski, w którym zmierzyli się obecni podopieczni Mirosława Kisełyczki z zawodnikami grającymi w młodzieżowych drużynach czerwono-niebieskich przed dziesięcioma laty.

Jantar Ustka - MKS Debrzno 0:2 (0:0)
Wygrana nad morzem na pożegnanie okręgówki
14.06.2008r.
W ostatnim meczu nieudanego sezonu MKS pokonał w Ustce Jantara 2:0. To zwycięstwo nie daje nam wprawdzie nic w kontekście całej edycji rozgrywek, nie zmienia pozycji czerwono-niebieskich w tabeli, lecz jest mimo to cenne i prestiżowe. To w końcu ważne, że żegnamy klasę okręgową honorowo.

Punkty w skwarze 08.06.2008r.
Dwa zwycięstwa z Kaszubią Studzienice juniorów MKS-u to miły akcent na zakończenie udanego sezonu obydwu grup wiekowych. W niedzielne popołudnie zawodnicy rywalizowali w ogromnym upale, stąd tempo gry nie było oszałamiające.

Pogoń Lębork - MKS Debrzno 7:0 (7:0)
Lębork świętuje
07.06.2008r.
To była niezwykle smutna sobota dla sympatyków MKS-u. Nigdy wcześniej nie zdarzyło się by mecz czerwono-niebieskich trwał jedynie 51 minut, a drużyna wyszła na boisko w zaledwie ośmioosobowym składzie.

Niewykorzystane okazje... 01.06.2008r.
...lubią się mścić. Siły tego starego, wyświechtanego, lecz jakże prawdziwego piłkarskiego porzekadła doświadczyli na własnej skórze juniorzy młodsi MKS-u w Kołczygłowach. Debrznianie powinni do przerwy rozstrzygnąć na swoją korzyść potyczkę z liderem mając kilka wyśmienitych ku temu szans.

MKS Debrzno - Piast Człuchów 0:1 (0:0)
Koniec maja, koniec nadziei
31.05.2008r.
Derby dla Piasta. Ulegliśmy człuchowianom 0:1 i tą przegraną pogrzebaliśmy praktycznie resztki nadziei na uratowanie dla Debrzna okręgówki. Niejako "przy okazji" ustanowiliśmy bezprecedensowy, mało chwalebny i trudny do pobicia rekord- wszystkie osiem wiosennych gier ligowych MKS-u u siebie zakończyło się zwycięstwem drużyn przyjezdnych! Doliczając jeszcze listopadową klęskę z Pogonią Lębork seria jest nawet dłuższa...

Nie sprostali liderowi 31.05.2008r.
Przerwana została passa dziesięciu gier ligowych bez porażki juniorów starszych MKS-u. Czerwono-niebiescy ulegli na wyjeździe zdecydowanemu liderowi Bytovii Bytów 0:4.

Derby na pożegnanie własnych kibiców 30.05.2008r.
W sobotnie popołudnie 31 maja debrzneńscy sympatycy piłki nożnej obejrzą ostatnie w tym sezonie spotkanie ligowe MKS-u na własnym boisku. Gościć będziemy lokalnego rywala Piast Człuchów i jak to w derbach - zapowiada się ciekawa rywalizacja. Chociaż dla nas najważniejsze derby to spotkania z Czarnymi Czarne, a dla człuchowian z Brdą Przechlewo i od niedawna z Koralem Dębnica, to jednak również mecze MKS - Piast mają swoją temperaturę i interesującą historię.

Nie pozostawili wątpliwości 28.05.2008r.
Nadal dobrą formę prezentują juniorzy starsi MKS-u. Czerwono-niebiescy tym razem w pokonanym polu pozostawili miastecki Start, gromiąc na wyjeździe rywali aż 5:0.

Chrobry Charbrowo - MKS Debrzno 1:2 (0:2)
Nareszcie!!!
25.05.2008r.
Niedowierzanie. Taka była pierwsza reakcja telefonujących z prośbą o rezultat meczu w Charbrowie kibiców MKS-u. Tak, to nie pomyłka. Debrznianie zasłużenie wygrali z Chrobrym 2:1, uczynili to w niezłym stylu i przełamali wreszcie wielomiesięczną serię meczów ligowych bez zwycięstwa.

Rewanż z nawiązką 24.05.2008r.
Juniorzy starsi MKS-u odnieśli kolejne ważne zwycięstwo w tej rundzie. Czerwono-niebiescy zapowiadali rewanż za jesienną klęskę w Przechlewie 0:6 i słowa dotrzymali.

MKS Debrzno - Pomorze Potęgowo 0:6 (0:2)
Bolesna rzeczywistość
22.05.2008r.
MKS pozostaje wciąż bez wygranej w ligowym meczu na wiosnę. Debrznianie nie sprostali znakomicie grającej w tej rundzie ekipie Pomorza, ulegając bardzo wysoko 0:6.

Echo Biesowice - MKS Debrzno 0:0
Rutyna przechytrzył Feretyckiego
18.05.2008r.
MKS wywalczył drugi punkt w rundzie rewanżowej remisując w Biesowicach 0:0. Bezbramkowy rezultat to raczej rzadkość na tym szczeblu rozgrywkowym. W całej historii drużyny seniorów czerwono-niebieskich to siedemnasty przypadek, gdy mecz kończy się takim wynikiem.

Wykonali plan 17.05.2008r.
Liczyliśmy na komplet punktów młodzieży w wyjazdowych meczach z Iskrą Dretyń i nie zawiedliśmy się. Juniorzy starsi po twardym boju zwyciężyli 2:1. Obydwa trafienia zaliczył Wojciech Szeliga, a więc został powielony scenariusz z jesiennej potyczki w Debrznie. Przy obydwu golach miał swój udział wszędobylski Karol Ryngwelski. Dwubramkowe prowadzenie wcale nie znaczyło, że spotkanie było łatwe, a dodatkowo stracona w końcówce bramka na 2:1 spowodowała lekką nerwowość w naszych szeregach. Cenne trzy oczka ostatecznie jednak zapisano czerwono-niebieskim.

MKS Debrzno - Myśliwiec Tuchomie 1:2 (1:1)
Już tylko cud?
11.05.2008r.
W szóstym wiosennym występie na własnym terenie MKS poniósł szóstą porażkę ulegając ostatniemu w tabeli Myśliwcowi Tuchomie 1:2. Śrubujemy w tej rundzie niechlubne klubowe rekordy i doprawdy trudno znaleźć choćby odrobinę optymizmu przed finiszem rozgrywek.

Egzamin dojrzałości 10.05.2008r.
Dwa wysokie zwycięstwa odniosła młodzież MKS-u w potyczkach z Czarnymi Czarne. Juniorzy starsi pokonali rywali 4:1, chociaż dość długo wynik oscylował w drugiej połowie wokół remisu. Dopiero w 76 min. zawody rozstrzygnął Marcin Walkiewicz strzelając swojego drugiego gola i wyprowadzając czerwono-niebieskich na dwubramkowe prowadzenie. Rezultat ustalił w 87 min. po efektownej indywidualnej akcji rezerwowy Bartłomiej Lica.

Ostatni dzwonek 07.05.2008r.
Fakty są bezsporne: w niedzielę 11 maja o godz. 15.00 w Debrznie odbędzie się mecz przedostatniej drużyny klasy okręgowej, czyli MKS-u z outsiderem tabeli, Myśliwcem Tuchomie.

Granit Kończewo - MKS Debrzno 4:2 (3:0)
Popis D.Jadłowskiego, spóźniony finisz MKS-u
04.05.2008r.
Ciągle nie wiedzie się czerwono-niebieskim w rundzie wiosennej. W ósmym meczu tej fazy rozgrywek ponieśliśmy siódmą porażkę, ulegając tym razem Granitowi Kończewo 2:4.

MKS Debrzno - Koral Dębnica 0:2 (0:1)
Wieczorek i Janczak załatwili sprawę
01.05.2008r.
Miłej niespodzianki nie było. MKS przegrał z Koralem Dębnica 0:2 i spadł na przedostatnie miejsce w tabeli. Goście byli minimalnie lepsi i mimo, że nie zaprezentowali zbyt wielu walorów godnych aktualnego wicelidera klasy okręgowej zainkasowali trzy punkty.

Trzynastka szczęśliwa czy pechowa? 01.05.2008r.
1 maja o godz. 15:00 rozpoczną się derby o mistrzostwo klasy okręgowej seniorów pomiędzy MKS-em i Koralem Dębnica. Czeka nas rywalizacja nie tyko o prestiż, obydwa kluby wciąż mają o co walczyć w tym sezonie i rezultat tego meczu może mieć niebagatelne znaczenie dla końcowych rozstrzygnięć edycji 2007/08.

Emocji nie brakowało 29.04.2008r.
O takich meczach chciałoby się pisać jak najczęściej. Derbowa potyczka juniorów starszych Korala i MKS-u, czyli drugiej i trzeciej siły obecnego sezonu w okręgówce, dostarczyła wielu emocji i stała na naprawdę dobrym jak na juniorskie rozgrywki poziomie.

Sparta Sycewice - MKS Debrzno 7:1 (4:1)
Bezsilność
26.04.2008r.
To dopiero sześć kolejek rundy wiosennej, lecz trudno nie oprzeć się wrażeniu, że dla MKS-u sezon mógłby się już skończyć. Nie sztuką jest dołowanie drużyny i poszczególnych zawodników, czy "gardłowanie" bez sensu po próżnicy. Niewątpliwie jednak mamy do czynienia z bodaj największym kryzysem w ekipie seniorów na przestrzeni kilkunastu lat.

Udany rewanż w Udorpiu 26.04.2008r.
Jeśli szukać gdzieś wiosennego optymizmu patrząc na ligowe mecze MKS-u, to niewątpliwie można go znaleźć obserwując grę juniorów starszych. Jasne, że najtrudniejsze próby dopiero przed czerwono-niebieskimi, ale ważne, że debrznianie jak dotąd konsekwentnie gromadzą punkty pokonując kolejnych rywali.

Emocjonujące derby 24.04.2008r.
Dobry mecz rozegrali juniorzy młodsi MKS-u i człuchowskiego Piasta. Wprawdzie z naszego punktu widzenia powodów do radości nie ma, bo trzy oczka zostały w stolicy powiatu, ale trzeba podkreślić niezłą grę obydwu zespołów, które stworzyły przy pięknej, wiosennej aurze interesujące widowisko.

MKS Debrzno - Dąb Kusowo 0:3 (0:2)
Z głową i głową
23.04.2008r.
0:3. To rezultat meczu, który miał być w założeniu kluczem dla dalszych pozytywnych losów czerwono-niebieskich w tym sezonie. Goście odnieśli bezproblemowe zwycięstwo w Debrznie rozbijając nasz zespół gładko.

MKS - Dąb: jeśli nie teraz, to kiedy? 22.04.2008r.
Nabierają tempa wiosenne rozgrywki klasy okręgowej seniorów. 23 kwietnia będziemy mieć piłkarską środę, gdyż w tym dniu odbędzie się zaległa (wg numeracji w terminarzu siedemnasta) kolejka sezonu 2007/08. przełożona z Wielkiej Soboty 22 marca ze względu na zalegający wtedy na boiskach śnieg.

MKS Debrzno - Iskra Dretyń 0:1 (0:1)
274 minuty bez ligowego gola w Debrznie
20.04.2008r.
Trzeci wiosenny mecz MKS-u na własnym boisku i trzecia porażka. Trzy przegrane mecze, zero zdobytych goli na obiekcie, na którym jeszcze do niedawna punkty zostawiały znacznie silniejsze drużyny od tych, które gościliśmy w tym roku w Debrznie.

Pięć goli Szeligi, rekord Klejdysza 19.04.2008r.
Osiemnaście bramek zdobyli w dwóch sobotnich meczach juniorzy MKS-u. Myśliwiec Tuchomie nie sprawił najmniejszych problemów naszej młodzieży, stąd efektowne, bardzo wysokie zwycięstwa. W potyczce juniorów starszych można było oczekiwać w miarę wyrównanej gry, wszak jesienią wygraliśmy w Tuchomiu zaledwie 3:2. Tym razem rywale "trzymali fason" do 41 min., przegrywając tylko dwoma golami. Potem zdobywaliśmy bramkę za bramką, ostatecznie gromiąc przeciwnika 11:0.

Po raz ósmy z Iskrą 17.04.2008r.
20 kwietnia o godz. 15:00 MKS rozpocznie czwarty w rundzie wiosennej mecz o mistrzostwo słupskiej klasy okręgowej seniorów. Tym razem gościć będziemy na stadionie w Debrznie Iskrę Dretyń.

Zwycięstwa w Biesowicach i Korzybiu 13.04.2008r.
Niedzielny wyjazd młodzieży do Biesowic i Korzybia zakończył się pełnym powodzeniem. MKS wygrał obydwa mecze, chociaż ich przebieg był odmienny od oczekiwań.

Kaszubia Studzienice - MKS Debrzno 2:2 (2:0)
Futbol ekstremalny
12.04.2008r.
Nareszcie! Odrobina optymizmu zagościła w sercach wszystkich związanych z MKS-em. Mamy pierwszy punkt w rundzie wiosennej. Raduje tym bardziej, że został zdobyty w odpowiednim momencie, w starciu z bezpośrednim rywalem w walce o ligowy byt i w sytuacji, gdy po I części meczu niewiele na to wskazywało.

MKS Debrzno - Leśnik Cewice 0:2 (0:1)
Znowu to samo...
06.04.2008r.
Zła passa MKS-u zdaje się nie mieć końca. Przegraliśmy na własnym boisku z Leśnikiem Cewice mecz, który absolutnie mógł zakończyć się innym rezultatem. Goście nie pokazali w Debrznie niczego nadzwyczajnego, lecz byli skuteczniejsi i wypunktowali słabo i schematycznie grający zespół czerwono-niebieskich.

Komplet oczek na inaugurację 05.04.2008r.
Dobrze rozpoczęli rundę wiosenną juniorzy starsi MKS-u. Młodzież debrzneńska dość łatwo wypunktowała rówieśników z Rzeczenicy będąc przez cały mecz drużyną lepszą.

Kluczowy mecz wiosny? 04.04.2008r.
Po perturbacjach związanych z kapryśną pogodą i dwóch weekendach wolnych od ligowej piłki nożnej wracamy do rywalizacji o punkty. W niedzielę 6 kwietnia o godz. 15.00 MKS zagra u siebie z Leśnikiem Cewice i konfrontacja ta niewątpliwie urasta do miana jednej z najważniejszych w tej rundzie.

Podsumowanie pingpongowego sezonu 02.04.2008r.
Kilkanaście dni temu dobiegł końca pingpongowy sezon 2007/08 w wydaniu ligowym. W niniejszym materiale raz jeszcze wracamy do wydarzeń minionych miesięcy podsumowując dokonania debrzneńskich tenisistów stołowych.

::  Copyright © 2003-2023 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::