ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Snajperzy po nowemu - uaktualniamy klasyfikację 31.03.2014r.
Po trzech seriach rundy rewanżowej w seniorskiej klasie okręgowej prezentujemy zmieniony obraz notowania strzelców tego szczebla. Wycofanie z ligi rezerwowych teamów dwóch trzecioligowych klubów, czyli Korala Dębnica oraz Pomorza Potęgowo i co za tym idzie anulowanie wszystkich spotkań rozegranych jesienią z udziałem tych drużyn spowodowało, że należało odpowiednio zareagować również w kwestii rywalizacji o miano najlepszego "goleadora".

Start Miastko - MKS Debrzno 6:1 (4:0)
Bez szans w potyczce z kandydatem do awansu
29.03.2014r.
W trzeciej wiosennej kolejce ligowej czerwono-niebiescy doznali wysokiej porażki w wyjazdowym meczu ze Startem Miastko, będąc zespołem o klasę słabszym od ekipy pretendującej do promocji do IV ligi. Gospodarze pokazali kawał dobrego futbolu, natomiast debrznianie zanotowali bodaj najsłabszy występ w sezonie, naturalnie obok jesiennej wizyty w Dębnicy i nieudanego starcia z rezerwami Korala.

Grabowski, Gutkin i Gawroński- trzej panowie "G" do annałów 27.03.2014r.
W pingpongowym Grand Prix w sezonie 2013/2014 wszystko jasne. Ostatni turniej już za uczestnikami, nagrody rozdane, czas na podsumowanie. W sobotnich zawodach wzięły udział 23 osoby, a więc z frekwencją było troszkę lepiej niż poprzednio. Znowu, zgodnie z zasadą, że staramy się dać możliwość rozegrania jak największej liczby spotkań każdemu tenisiście rywalizowano systemem każdy z każdym.

Szawarniak oficjalnie w Chemiku 26.03.2014r.
Krzysztof Szawarniak, 17-letni pomocnik MKS-u, grający w minionych 12 miesiącach regularnie w zespole seniorskim został wypożyczony na rundę wiosenną do Chemika Bydgoszcz. O przejściu utalentowanego "Szuwara" do klubu z miasta nad Brdą mówiło się od zakończenia I części sezonu 2013/2014. Zawodnik we wrześniu ubiegłego roku podjął naukę w szkole ponadgimnazjalnej w Bydgoszczy i rozpoczął treningi w Chemiku, jednocześnie reprezentując nadal czerwono-niebieskie barwy.

Wegner w "Klubie 100" 25.03.2014r.
Andrzej Koroś 217, Leszek Beger 176, Sylwester Nylec 142, Mirosław Kisełyczka 131- tak od dłuższego czasu wygląda czołówka klasyfikacji wszechczasów zawodników teamu seniorów MKS-u Debrzno wg liczby zdobytych goli w oficjalnych spotkaniach. Sporo lat czekaliśmy na następnego piłkarza, który powiększy grono członków "Klubu 100", czyli tych, którzy na swoim koncie mają przynajmniej setkę strzelonych bramek dla czerwono-niebieskich.

"Kołek" piłkarzem GTS-u Lipka 24.03.2014r.
Z kadry drużyny seniorów MKS-u ubył w minionych dniach Michał Pacholik. 29-letni pomocnik rodem z Lipki wiosną 2014r. będzie reprezentował barwy macierzystego GTS-u, występującego na co dzień w pilskiej klasie B. Jak być może pamiętają kibice z zamiarem przejścia do reaktywowanego latem ubiegłego roku klubu zawodnik nosił się już kilka miesięcy temu, ale wówczas na przeszkodzie stanęła kontuzja (kolejna!) i odstąpiono od transferu.

MKS Debrzno - Rowokół Smołdzino 3:0 (3:0)
Gładko z outsiderem
23.03.2014r.
Lekki niepokój towarzyszył przygotowaniom do premierowego spotkania ligowego rozgrywanego przez I drużynę MKS-u w Lipce. Nowy teren i co za tym idzie trochę wyprawa w nieznane, nakazywały ostrożność. Z drugiej strony to debrznianie byli murowanym faworytem konfrontacji zważywszy na pozycje zespołów w tabeli. Rowokół to przecież ostatni team zestawienia i nawet wygrana ze Swe Pol Linkiem Bruskowo Wielkie na inaugurację rundy wiosennej nie mogła zasadniczo zmienić jego notowań.

Walkowery, walkowery... 21.03.2014r.
Zawirowań w tabeli klasy okręgowej seniorów ciąg dalszy. O rejteradzie rezerw Korala Dębnica i Pomorza Potęgowo i związanym z tym zamieszaniem powiedziano i napisano już wystarczająco wiele, ale to wcale nie koniec poprawek w tabeli sezonu 2013/2014. Wczoraj Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej zweryfikowała na walkowery aż dwa spotkania rozegranej w miniony weekend szesnastej kolejki.

Z Rowokołem na skromny jubileusz 20.03.2014r.
23 marca 2014r. o godz.15.00 seniorzy MKS-u Debrzno podejmą na gościnnym terenie w Lipce outsidera słupskiej okręgówki Rowokół Smołdzino. Będzie to pierwszy z sześciu meczów rozgrywany przez czerwono-niebieskich w roli gospodarzy na neutralnym boisku wynajmowanym przez klub z powodu modernizacji Stadionu Miejskiego.

Rzetelni w stylu "kopiuj-wklej" 19.03.2014r.
Zajrzeliśmy do lokalnych gazet po premierowej wiosennej kolejce słupskiej okręgówki seniorów jak to mamy w zwyczaju czynić w trakcie sezonu i... wróciło stare. "Dziennik Bałtycki" znowu (jak wiele razy wcześniej) błysnął sprawozdaniami z ligowej serii, wybierając na "chybił trafił" poszczególne mecze. Po macoszemu potraktował np. potyczkę Startu Miastko z Czarnymi Czarne (tylko wynik, bez szczegółów), w innych przypadkach umieszczono niepełne dane (np. tylko skład gospodarzy).

Spotkanie z rodzicami 18.03.2014r.
22 marca 2014r. (sobota) o godz.18.00 w sali Centrum Kultury, Sportu i Turystyki przy ul. Wojska Polskiego 2 (parter, przy dawnej kawiarni "Laguna") odbędzie się spotkanie działaczy MKS-u Debrzno oraz trenerów z rodzicami dzieci uczestniczących w zajęciach Akademii Piłkarskiej 2012 naszego klubu.

Ściągawka dla kibiców 18.03.2014r.
Po skreśleniu z listy uczestników rozgrywek słupskiej klasy okręgowej seniorów dwóch klubów oraz zaliczeniu inauguracyjnej kolejki, do zakończenia sezonu 2013/2014 zostało drużynie MKS-u dwanaście spotkań. Przedstawiamy dokładny kalendarz wiosennych meczów czerwono-niebieskich, a więc swoistą "ściągę" dla sympatyków futbolu znad Debrzynki, gdzie i kiedy można śledzić poczynania teamu Pawła Władyczaka.

Czwarta i druga pozycja zespołów Słonki i Stalki 17.03.2014r.
Pierwsza edycja Junior Football Academy Cup w Przechlewie będzie się kojarzyć dobrze reprezentantom Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno. W imprezie składającej się z czterech turniejów rozgrywanych w ciągu dwóch dni wzięły udział dwie ekipy czerwono-niebieskich i obie zasłużyły na cieple słowa za swoją postawę.

Brda Przechlewo - MKS Debrzno 3:1 (1:0)
Kontrowersyjny gol, lecz porażka zasłużona
15.03.2014r.
Nie udał się początek rundy rewanżowej czerwono-niebieskim. MKS przegrał w derbowej konfrontacji z Brdą w Przechlewie 1:3 i rezultat generalnie oddaje przebieg gry na bocznym boisku tamtejszego OSiR-u. Zagraliśmy słabiej niż w trakcie okresu przygotowawczego w sparingach, zbyt wielu zawodników nie zaprezentowało takiego poziomu, jakiego oczekiwali kibice debrzneńscy, aby myśleć o korzystnym wyniku. Niewątpliwie na przebieg spotkania miała wpływ sytuacja z 30. minuty, gdy arbiter Mirosław Cyrson uznał bramkę dla gospodarzy strzeloną po ewidentnym faulu Grzegorza Kraski na Sebastianie Stalce. Bądźmy jednak uczciwi: w drugiej połowie rywale dominowali i zgarnęli komplet punktów będąc ekipą lepszą.

Pomorze II też spasowało 14.03.2014r.
Do czternastu stopniała stawka uczestników rozgrywek o mistrzostwo słupskiej okręgówki seniorów. Niestety, w ślady wycofanego w ubiegłym tygodniu drugiego zespołu Korala Dębnica poszedł inny rezerwowy team trzecioligowca z ziemi słupskiej, a mianowicie Pomorze II Potęgowo.

Brda - MKS bez kibiców i... na bocznym boisku! 13.03.2014r.
MKS Debrzno otrzymał dzisiejszego popołudnia drogą mailową postanowienie Komisji Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej o dość zaskakującej treści, a co najważniejsze niekorzystnej dla piłkarzy zainteresowanych klubów oraz sympatyków futbolu.

Kawczak i Zabrocki "emkaesiakami" 13.03.2014r.
Mimo, iż zarówno Michał Kawczak, jak i Dariusz Zabrocki od stycznia uczestniczyli w cyklu przygotowawczym do rundy wiosennej i rozgrywali sparingi, kwestia ich uprawnienia do gry w naszym klubie została sfinalizowana dopiero w tym tygodniu. Możemy więc oficjalnie zakomunikować, że obaj dołączyli do kadry drużyny seniorów.

Poranne granie młodych adeptów w Przechlewie 13.03.2014r.
15 i 16 marca w Przechlewie odbędą się turnieje halowe dla dzieci organizowane przez tamtejszą Junior Football Academy. Zawody pod nazwą JFA Cup o trofea wójta gminy Andrzeja Żmudy Trzebiatowskiego adresowane są do czterech kategorii wiekowych, my natomiast udamy się na tę imprezę z dwoma drużynami Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno.

W samo okienko (43) - Panowie, robimy Szkocję 12.03.2014r.
To zawołanie dudni mi jeszcze w pamięci, gdy stłoczona grupka miłośników debrzneńskiego futbolu rozłożyła się niczym armia huzarów przed bitwą na wzgórzu stadionu przy Sportowa Street. I potem ten pierwszy krzywiący usta łyk i błogi ryk: "Panowie, robimy Szkocję!". Wiodący w tym prym Arek "Arkady" Rudecki przemycił kilka kibicowskich szlagierów z wyjazdów na piłkarską ekstraklasę, a reszta ciągnęła za nim i doping dął w ówczesny Żagiel.

Gawroński obronił honor powiatu 11.03.2014r.
Im bliżej końca sezonu 2013/2014 w pingpongowym Grand Prix tym niestety coraz mniej uczestników przybywa do szkolnej hali, aby rywalizować w naszej imprezie. Tym razem tylko 18 osób stawiło się w niedzielny poranek w obiekcie Zespołu Szkół i rzecz jasna taka frekwencja nie może być w żaden sposób zadowalająca.

Teusz przeszedł do Tarnówki 10.03.2014r.
Grająca w pilskiej klasie A Tarnovia Tarnówka to kolejna sportowa przystań Bartłomieja Teusza, występującego w rundzie jesiennej edycji 2013/2014 w barwach MKS-u Debrzno. Niespełna 23-letni obecnie obrońca został pozyskany do ekipy czerwono-niebieskich w przerwie letniej z Jedności Zakrzewo i zaliczył sporo meczów o ligowe punkty dla debrzneńskiego zespołu w I części sezonu.

MKS Debrzno - Włókniarz Okonek 5:4 (4:2)
Sporo bramek, szczypta nonszalancji...
09.03.2014r.
Aż dziewięć goli, rozluźnienie w szeregach defensywnych obydwu zespołów, dużo zmarnowanych okazji i tylko minimalne zwycięstwo czerwono-niebieskich w meczu, który powinien zakończyć się znacznie wyższą wygraną- tak najkrócej można scharakteryzować sparingowe starcie z Włókniarzem Okonek.

Tylko Fala przed debrznianami 09.03.2014r.
W wyśmienitych humorach wrócili z Sępólna Krajeńskiego piłkarze Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno, którzy w turnieju Krajna Arena Futsal Cup 2014 w roczniku 2003 (i młodsi) wywalczyli drugą lokatę. Zespół Sebastiana Stalki pokazał dobrą dyspozycję, odpowiednie zaangażowanie i ambicję, dzięki czemu zajął to eksponowane miejsce.

Rezerwy Korala wycofane z ligi 07.03.2014r.
Ta wiadomość nie stanowi specjalnego zaskoczenia, bo tak po prawdzie już od kilku tygodni zanosiło się na rezygnację z dalszego udziału w rozgrywkach słupskiej klasy okręgowej seniorów rezerwowej ekipy trzecioligowego Korala Dębnica. Po zakończeniu jesiennych zmagań dymisję z funkcji grającego trenera złożył Łukasz Wieczorek, zespół nie podjął w styczniu przygotowań do II rundy, nie odbywał meczów sparingowych i natychmiast zaczęto głośno mówić, że dębniczanie spasują.

Jest zgoda, trzy miesiące pogramy w Wielkopolsce 06.03.2014r.
Komisja ds. Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej decyzją wydaną w dniu 27 lutego 2014r. zezwoliła drużynom seniorów, juniorów B i juniorów D1 MKS Debrzno na rozgrywanie meczów o mistrzostwo klasy okręgowej w rundzie wiosennej sezonu 2013/2014 w roli gospodarzy na boisku w Lipce.

Chojniczanka II Chojnice - MKS Debrzno 1:5 (0:4)
Wieczorna wiktoria
05.03.2014r.
Bardzo skutecznie zagrali w środowym sparingu seniorzy MKS-u wygrywając wysoko w Chojnicach z rezerwami pierwszoligowej Chojniczanki 5:1. Wartościowy to z pewnością wynik, bo rywale po jesieni okupują dobrą, piątą pozycję w jednej z dwóch grup gdańskiej klasy okręgowej i choć to zespół młody (złożony głównie z piłkarzy z roczników 1995 i 1996), to mający w swoich szeregach wielu ciekawych zawodników.

Juniorzy Stalki wystąpią w Sępólnie Krajeńskim 04.03.2014r.
Przed niespełna pięcioma tygodniami w sępoleńskim Krajna Arena Futsal Cup wzięła udział debrzneńska młodzież z roczników 1999 i 2000 trenowana przez Łukasza Płóciennika. W sobotę 8 marca w to samo miejsce udadzą się ich koledzy z drużyny Sebastiana Stalki, urodzeni w 2003r. (i młodsi), aby zagrać w podobnej imprezie halowej, w ośmiozespołowej obsadzie.

9 marca przedostatnie Grand Prix 04.03.2014r.
Powoli finiszuje coroczny cykl imprez dla dzieci i młodzieży o "Grand Prix" Debrzna w tenisie stołowym. Czwarty raz w sezonie 2013/2014 spotkamy się w hali Zespołu Szkół 9 marca, a po kolejnych trzynastu dniach, 22 marca oficjalnie zakończymy turniej.

W rewanżu również dwa zwycięstwa 03.03.2014r.
Młodzi zawodnicy Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno dwukrotnie wygrali w potyczkach ze swoimi rówieśnikami z Człuchowa rozegranych w hali Zespołu Szkół. Drużyny Sławomira Słonki, podobnie jak we wtorek na wyjeździe, także i tym razem okazały się lepsze.

MKS Debrzno - Piast Człuchów 2:1 (1:1)
Towarzyskie derby na korzyść debrznian
02.03.2014r.
Po niespełna 48 godzinach od piątkowej potyczki z ekipą Kornowscy Szarża Krojanty czerwono-niebiescy ponownie zawitali do Chojnic, aby zmierzyć się w czwartym przed rundą wiosenną towarzyskim meczu. Przeciwnikiem podopiecznych Pawła Władyczaka był człuchowski Piast, a więc beniaminek i zarazem outsider IV ligi.

"Okoń" ze statuetką, drużyna na drugim miejscu 01.03.2014r.
Dobrze zaprezentowali się juniorzy MKS-u z roczników 1999 i 2000 na turnieju Jedność Cup 2014, który odbył się w hali widowiskowo-sportowej w Zakrzewie. Zespół Łukasza Płóciennika uplasował się na drugiej pozycji, będąc nawet blisko końcowego zwycięstwa. Ostatecznie minimalnie lepsza okazała się pierwsza ekipa złotowskiej Sparty.

MKS Debrzno - Kornowscy Szarża Krojanty 2:1 (1:1)
Nie poSzarżowali
28.02.2014r.
W piątkowy wieczór zawodnicy z Krojant i Debrzna mogli poczuć się niemalże jak drużyny grające w europejskich pucharach. Piłkarze wybiegli na boisko chojnickiego "Modraka" o 20.00, co jest porą niezmiernie rzadką na rozgrywanie meczów, jeśli weźmiemy pod uwagę grę na szczeblu okręgowym.

Jedność Cup 2014 27.02.2014r.
1 marca o godz.9.00 w Zakrzewie odbędzie się halowy turniej juniorów z roczników 1999 i 2000 organizowany przez miejscowy klub, obchodzący w tym roku 90-lecie istnienia. W imprezie weźmie udział MKS Debrzno, a konkretnie grupa zawodników szkolonych przez Łukasza Płóciennika.

MKS zdecydowanie najlepszy 26.02.2014r.
Wygraną czerwono-niebieskich z Debrzna zakończył się międzynarodowy halowy turniej piłkarski seniorów o puchar wójta gminy Przechlewo Andrzeja Żmudy Trzebiatowskiego zorganizowany z okazji 69. rocznicy powrotu tej miejscowości do Polski. Debrznianie wybrali się na imprezę w ośmioosobowym zestawieniu, bez trenera Pawła Władyczaka, którego zastępował Łukasz Płóciennik.

Udana wyprawa Akademii 25.02.2014r.
Z dwoma zwycięstwami wrócili z wtorkowego popołudniowego wypadu na towarzyskie spotkania z Akademią Piłkarską Człuchów podopieczni Sławomira Słonki z AP 2012 MKS Debrzno. W trwających 2 razy 15 minut sparingach czerwono-niebiescy (roczniki 2005 i 2006) zdobyli łącznie trzynaście bramek.

Sparingi z AP Człuchów 24.02.2014r.
25 lutego i 1 marca dwie grupy dzieci ćwiczących w Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno pod okiem Sławomira Słonki (roczniki 2005 i 2006) czekają towarzyskie, halowe sprawdziany z rówieśnikami z Człuchowa.

MKS Debrzno - Sparta Złotów 3:6 (2:2)
Na Modraku Turkowiak skuteczny jak w hali
23.02.2014r.
W drugiej kontrolnej potyczce seniorzy MKS-u Debrzno ulegli w Chojnicach Sparcie Złotów 3:6. Było oczywiste, iż ten mecz będzie znacznie trudniejszy niż ubiegłotygodniowy z miejscowym Kolejarzem i przypuszczenia okazały się słuszne. Straciliśmy aż sześć goli z ekipą Andrzeja Bednarka, czyli tyle, ile przed siedmioma dniami z tym samym rywalem czwartoligowy Piast Człuchów.

Tymczasowy dom MKS-u, czyli z wizytą za miedzą 22.02.2014r.
Odwiedziliśmy stadion w Lipce, a zatem obiekt, na którym piłkarze naszego klubu mają rozgrywać z powodu remontu Stadionu Miejskiego w Debrznie mistrzowskie mecze o punkty w klasie okręgowej w roli gospodarzy wiosną 2014r.

Jeszcze jedna impreza pod dachem 21.02.2014r.
MKS przyjął niedawno zaproszenie z Przechlewa i tak jak w ubiegłym roku debrznianie wezmą udział w halowym turnieju z okazji 69. rocznicy powrotu tej miejscowości do Polski. Piłkarze rywalizować będą o trofea ufundowane przez wójta gminy Andrzeja Żmudę Trzebiatowskiego.

Milos Jojic jak Patryk Borkowski 20.02.2014r.
Pytanie czy kibic futbolu lubi oglądać Bundesligę jest podobnym nietaktem jak roztrząsanie wydumanych wątpliwości, czy wielbimy piłkę nożną dobrą, czy może raczej tę kiepską, np. rodem z boisk rodzimej, pożal się Boże najwyższej klasy rozgrywkowej...

W samo okienko (42)
Yeti
19.02.2014r.
Ostatnio widziałem go jak grał na stojąco, bez dryblingu i polotu, ot - po prostu - dali kasę, to odbębnił swoje i to pomimo 73 lat na opalonym karku. Pamiętam doskonale jak w szczenięcych latach mojego pokolenia akurat jego nazwisko było bez zająknięcia odpowiedzią na pytanie: "Kto nosi koronę króla futbolu?". Prawdą było również to, że jego ciemnoskóra postać była dla nas na tyle owiana mitem, swoistą niewidzialną baśniową piłkarską peleryną, że można go było porównać do śnieżnobiałego Yeti, którego też nigdy nie widziałem, ale wiele o nim słyszałem.

Grad goli na koniec rozgrywek młodzieży 18.02.2014r.
Cztery spotkania kończące rywalizację w pierwszym sezonie Młodzieżowej Ligi Halowej nie zmieniły układu sił w tabeli. Wszystkie zespoły finiszowały na tych samych pozycjach, jakie zajmowały przed ostatnim weekendem.

Kolejarz Chojnice - MKS Debrzno 2:5 (0:0)
Pięć trafień w dwadzieścia minut
16.02.2014r.
Równe trzy miesiące trwała przerwa w rozgrywaniu oficjalnych meczów zespołu seniorów. Czerwono-niebiescy wrócili na boisko w dobrym stylu wygrywając w sparingu z Kolejarzem Chojnice 5:2.

Trofeum powędrowało nad Debrzynkę! 14.02.2014r.
Znakomicie z roli faworyta wywiązali się zawodnicy MKS-u zasłużenie wygrywając 9 lutego turniej piłki nożnej Senior Cup 2014 w Tuchomiu. W gronie ośmiu klubów czerwono-niebiescy byli jedynym przedstawicielem klasy okręgowej, ponadto trener Paweł Władyczak skompletował na niedzielną imprezę silny skład, złożony z futbolistów wyróżniających się w dopiero co zakończonej lidze halowej.

16 lutego zakończymy MLH 13.02.2014r.
Finiszuje Młodzieżowa Liga Halowa dla roczników 1997-2000. W niedzielę rozegramy ostatnie dwie kolejki i podsumujemy rozgrywki. Bardzo blisko pierwszej lokaty jest ekipa ZSS Chemik, która wyprzedza Tsunami Słupia o trzy punkty i tylko te zespoły liczą się w rywalizacji o zwycięstwo.

Złotowsko-chojnickie triumfy 13.02.2014r.
Sparta Złotów i Chojniczanka II Chojnice to zwycięzcy drugiej edycji juniorskich turniejów zimowych, zorganizowanych przez MKS w obiekcie Zespołu Szkół. Przez całą niedzielę w szkolnej hali panowała młodzież z klubów pochodzących z trzech województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego.

Lipczanie zdystansowali resztę 12.02.2014r.
Pięć godzin gry, 21 spotkań, 82 gole, kilka bardzo ciekawych potyczek- tak przebiegały XIV Mistrzostwa Zakładów Pracy (i Przyjaciół) Debrzna w halowej piłce nożnej. Rywalizowano systemem każdy z każdym, czas meczu określony był na 12 minut bez dzielenia na połowy.

Słabsza obsada, trochę przetasowań 12.02.2014r.
Jakub Popiel, Marek Gutkin i Jakub Gawroński to zwycięzcy trzeciej odsłony Grand Prix Debrzna w tenisie stołowym. W skromniejszej niż można było oczekiwać stawce pingpongistów zabrakło tym razem dziewcząt. Zainteresowanie rywalizacją w tej kategorii w sezonie 2013/2014 jest, trzeba to przyznać, niestety znikome...

Stala Team wygrał ligę kontrastów 11.02.2014r.
Nie zapomnieliśmy bynajmniej o Debrzneńskiej Halowej Lidze Piątek Piłkarskich, lecz nawał innych wydarzeń spowodował, iż dopiero dziś powracamy do przebiegu rozegranej przed ponad tygodniem ostatniej kolejki edycji 2013/2014 i zarazem bilansujmy całe zmagania.

W samo okienko (41)
Kto złapie Katar
08.02.2014r.
Ludowe porzekadło mówi, że katar nieleczony trwa siedem dni, a leczony tydzień. Bujda na resorach? Zapytajcie znachora. Tak naprawdę jednak nie jest do śmiechu, gdy spojrzy się na to, jak FIFA złapała Katar i przyznała mu organizację mundialu za odległe osiem lat. I wcale nie chodzi mi o przypuszczenia w jaki sposób ten mały, acz suto napompowany ropą kraj w Zatoce Perskiej, otrzymał prawo gospodarza turnieju.

Senior Cup 2014 07.02.2014r.
Trzeci raz w ciągu jedenastu dni odwiedzą halę sportową Zespołu Szkół w Tuchomiu czerwono-niebiescy znad Debrzynki. Najpierw gościły tam na zawodach dwie grupy juniorskie naszej Akademii Piłkarskiej, teraz wybiorą się w to miejsce seniorzy MKS-u.

Grand Prix, zakładówka, turnieje juniorów... 06.02.2014r.
Weekend 8/9 lutego 2014r. będzie obfitował w szereg interesujących wydarzeń sportowych w Debrznie. Od przedpołudnia do późnego wieczora w obydwa dni hala Zespołu Szkół zatętni życiem i w zasadzie każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.

Raz na wozie, raz pod wozem 05.02.2014r.
Ze zmiennym szczęściem wiodło się zawodnikom Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno w towarzyskim turnieju halowej piłki nożnej w Cekcynie. Impreza była przeznaczona głównie dla roczników 2001 i 2002, jednak trener Sebastian Stalka desygnował do składu aż pięciu przedstawicieli młodszej grupy (2003).

W Tuchomiu solidnie 04.02.2014r.
Trzy wygrane, dwie porażki i ogółem piąte miejsce w stawce dziesięciu teamów to dorobek zawodników z roczników 2005 i 2006 reprezentujących Akademię Piłkarską 2012 MKS Debrzno w kończącej pięciodniowe zmagania z cyklu turniejów Givova Junior Cup Tuchomie 2014 rywalizacji pierwszo i drugoklasistów.

Chojniczanka na Fali 03.02.2014r.
Premierowy z czterech przewidzianych przez organizatorów z Sępólna Krajeńskiego piłkarskich turniejów halowych Futsal Cup 2014 roczników 1999-2000 zakończył się wygraną podopiecznych Adama Błaszczaka, czyli drugiej ekipy Chojniczanki Chojnice.

Czternasta edycja w przyszłą sobotę 01.02.2014r.
Mistrzostwa Zakładów Pracy (i Przyjaciół) Debrzna rozgrywane od 2001r. rokrocznie kończą sezon pod dachem w mieście, jeśli chodzi o rozgrywki dorosłych futbolistów. Tak będzie w zgodzie z tradycją i tym razem.

Turniejowa ofensywa na początku lutego 31.01.2014r.
Pierwszy weekend drugiego miesiąca roku będzie obfitował w udział dzieci i młodzieży MKS-u w halowych imprezach. Wspominaliśmy już o Givova Junior Cup 2014 w Tuchomiu, gdzie gościliśmy w minioną środę. Po raz drugi udamy się pod Bytów 2 lutego, aby rywalizować w przedsięwzięciu przeznaczonym dla roczników 2005-2006, czyli podopiecznych Sławomira Słonki.

Piąta lokata roczników 2003 i 2004, laur dla Urbanowicza 30.01.2014r.
Główna nagroda, czyli komplet strojów firmy Givova powędrował do Szczecinka. To tamtejsi młodzi futboliści z Akademii Piłkarskiej triumfowali w halowym turnieju juniorów E (2003-2004) w Tuchomiu, dystansując zasłużenie, biorąc pod uwagę jakość gry, którą prezentowali, pozostałe kluby.

Trochę zabawy, odrobina rywalizacji 29.01.2014r.
Towarzyski turniej tenisa stołowego amatorów powyżej trzydziestego roku życia był udanym przedsięwzięciem. Do imprezy zorganizowanej przez MKS przy współpracy z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym (udostępnił nam halę, serdecznie dziękujemy) przystąpiło czternastu pingpongistów, którzy ogółem rozegrali aż 54 mecze.

Remis na szczycie 28.01.2014r.
Jedno spotkanie przykuwało uwagę śledzących rozgrywki Młodzieżowej Ligi Halowej kibiców, jak również uczestników. W ósmej serii doszło do drugiego meczu dwóch najlepszych ekip, czyli ZSS Chemik i Tsunami.

Bramkowy wyścig zadecyduje 27.01.2014r.
Dopiero w trakcie ostatniej serii spotkań rozstrzygną się losy głównych trofeów debrzneńskiej halówki. Obszernie pisaliśmy przed paroma dniami o kilku możliwych wariantach układu sił w tabeli na koniec edycji 2013/2014, teraz wiemy odrobinę więcej.

Sparingi w Cekcynie 26.01.2014r.
W sobotnie, bardzo mroźne przedpołudnie najstarszy zespół Akademii Piłkarskiej MKS-u, czyli zawodnicy z roczników 2001-2003 trenowani przez Sebastiana Stalkę, wybrał się do Cekcyna koło Tucholi na umówione kilka tygodni wcześniej mecze towarzyskie.

Givova Junior Cup 2014 z czerwono-niebieskimi 24.01.2014r.
Przez pięć dni w trakcie zimowych ferii (od 29 stycznia do 2 lutego) w szkolnej hali w Tuchomiu będzie się odbywać szósta edycja popularnego turnieju piłki nożnej dla dzieci i młodzieży Givova Junior Cup. W tegorocznej wezmą udział dwie ekipy Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno.

Wiosenny terminarz 23.01.2014r.
Zima w pełni (choć lepiej byłoby skonstatować, że dopiero kilka dni temu na dobre się rozpoczęła, gdy temperatura spadła poniżej zera i pojawił się śnieg), a tymczasem do rozpoczęcia rundy rewanżowej w klasie okręgowej jakby nie patrzeć coraz bliżej. Pomorski Związek Piłki Nożnej opublikował terminarze dla poszczególnych klas seniorskich, jak również rozgrywek młodzieżowych.

Terrorym Attack i Ogrodowa/Gama rozdają karty... 22.01.2014r.
Kto zajmie pierwsze miejsce w XVI edycji Debrzneńskiej Halowej Ligi Piątek Piłkarskich? Obserwujący wysiłki piłkarzy kibice bez ogródek mogą stwierdzić na dwanaście spotkań przed finiszem tylko tyle: "Wiem, że nic nie wiem".

Trzech pretendentów 21.01.2014r.
Grom Barkowo, Meblolux Debrzno i Stala Team Dębnica to ekipy, które na dwa tygodnie przed końcem rozgrywek ciągle mogą liczyć na triumf w szesnastej edycji ligi halowej. Mecze siódmej serii niczego nie wyjaśniły, wręcz przeciwnie, spotęgowały jeszcze emocje na finiszu sezonu. To dobrze, bo interesująco powinniśmy mieć dzięki temu do ostatnich spotkań.

W samo okienko (40)
Gra w dupka
20.01.2014r.
Kiedy jest się dzieckiem, to wyczekiwanie na urodziny przypomina tortury przyrządzone skrupulatnie przez czas, który wydaje się ulatniać w żółwim tempie. Z biegiem lat jakoś tak próbujemy omijać szerokim łukiem ten jeden dzień w roku, udając że nic się nie dzieje, że włosy nie siwieją i nie spadają z głowy jak liście z drzewa. Nie ma co wierzgać nogami i próbować odgonić nadjeżdżający tort urodzinowy. Trzeba się cieszyć i czerpać haustami, póki kran ze strumieniem życzeń odkręcony został przez tę jedną z dób w roku.

Biały Bór czy Słupia? 19.01.2014r.
Grad bramek w sześciu rozegranych spotkaniach- oto plon sobotniego popołudnia z Młodzieżową Ligą Halową. Zdobyto ich aż 58, co w równej mierze dobrze świadczy o prawidłowo nastawionych celownikach strzelców, jak też kiepskiej postawie linii obronnych oraz dysproporcjach w umiejętnościach i możliwościach zespołów.

Byli bombardierzy, czas na kartkowiczów 18.01.2014r.
Przed kilkoma dniami "prześwietlaliśmy" jesienne rozgrywki klasy okręgowej biorąc na "tapetę" to, co kibice lubią najbardziej, czyli gole. W dzisiejszym materiale zajmiemy się "ciemną stroną" piłkarskich zmagań, czyli sędziowskimi załącznikami do sprawozdań meczowych, w których po każdych zawodach zapisywane są nazwiska futbolowych "przestępców", czyli ukaranych żółtymi i czerwonymi kartonikami zawodników.

Impreza dla pingpongistów-amatorów 16.01.2014r.
Nie udało się w grudniu ubiegłego roku doprowadzić do trzeciej edycji turnieju zakładowego w tenisie stołowym, próbujemy więc zaproponować zawody w tej dyscyplinie w nieco innej formule.

ZSS Chemik na czele Młodzieżowej Ligi Halowej 15.01.2014r.
Ruszyliśmy z halówką dla młodzieży z roczników 1997-2000 i nie było źle, taki najbardziej lapidarny komentarz ciśnie się na klawiaturę po pierwszych meczach. Różnie kształtowała się w minionych tygodniach liczba zgłaszanych do rozgrywek ekip, ale w szkolnej hali stawiło się ich w końcu sześć, co jest frekwencją przyzwoitą.

AP Człuchów i Chojniczanka zwycięzcami dziecięcego grania 14.01.2014r.
Niedzielny poranek 12 stycznia w przechlewskiej szkolnej hali należał do młodziutkich piłkarzy, którzy rywalizowali w zawodach zorganizowanych przez Junior Football Academy. Tym samym uświetniono na sportowo 22. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Grom w odwrocie, Meblolux liderem 13.01.2014r.
W szóstej serii szesnastego wydania ligi halowej odbyły się tylko cztery gry z sześciu zaplanowanych, znowu nie uniknęliśmy walkowerów, ale mimo to i tak było bardzo interesująco. Rezultaty, jakie padły w dwóch spotkaniach z udziałem dotychczasowego lidera, Gromu Barkowo sprawiły, że czołówka mocno się wyrównała i apetyty na frapujący finisz sezonu zostały zaostrzone.

Strzelcy klasy okręgowej na półmetku sezonu 12.01.2014r.
Po dziewiątej kolejce rundy jesiennej skomentowaliśmy aktualną wówczas sytuację wśród czołowych snajperów w rozgrywkach słupskiej okręgówki seniorów. Dzisiaj wracamy do tego tematu, tym razem przyglądając się prestiżowej bądź co bądź klasyfikacji dokładnie w połowie sezonu.

1% dla MKS-u? Tak, już po raz piąty! 11.01.2014r.
Czas płynie bardzo wartko i ani się obejrzeliśmy, a piąty rok przypominamy sympatykom MKS-u, zawodnikom, członkom klubu, wszystkim, którym czerwono-niebiescy nie są obojętni, o możliwości wsparcia naszego stowarzyszenia przy okazji rozliczeń z fiskusem.

Turniej WOŚP w Przechlewie 10.01.2014r.
Dwa zespoły Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno udadzą się w niedzielę 12 stycznia do Przechlewa na halowe turnieje organizowane przez Junior Football Academy z okazji 22. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Startujemy z mini-ligą 09.01.2014r.
Długo wstrzymywaliśmy się z początkiem rozgrywek halowej ligi młodzieżowej, ale czas najwyższy zainaugurować wreszcie nasze nowe przedsięwzięcie. Nawał innych imprez w okresie świąteczno-noworocznym, ale także niestety dość średnie zainteresowanie propozycją to główne przyczyny opóźnienia. Dlatego dopiero w sobotę 11 stycznia odbędą się premierowe mecze.

W samo okienko (39)
Elf
08.01.2014r.
Zacząłem kiedyś czytać trylogię Tolkiena, ale utknąłem na 20. stronie pierwszej części pt. "Wyprawa", zanim jeszcze główny bohater zdążył wciągnąć spodnie na goły tyłek i ruszyć w świat. Nie będę pisał o gnomach, gandalfach, strzygach, elfach i hobbitach, bo nie ma tu miejsca na iskrzące magią fantazje, choć filmowe ekranizacje prozy brytyjskiego autora zdobywają wyobraźnię i podziw widzów. W ponoworocznej rzeczywistości głównym hobby pozostaje piłka nożna.

Plan przygotowań seniorów 07.01.2014r.
W piątek 10 stycznia seniorzy MKS Debrzno rozpoczną okres przygotowawczy do rundy wiosennej w słupskiej klasie okręgowej. Pierwszy trening odbędzie się o godz.20.30 w hali Zespołu Szkół, a pozostałe terminy (środowy i czwartkowy), kiedy możemy korzystać z tego obiektu podajemy w rubryce TRENINGI na stronie głównej naszej witryny.

Gawroński przełamał hegemonię, Grabowski był tego bliski 06.01.2014r.
Podobnie jak w premierowym, również w drugim turnieju z cyklu "Grand Prix" Debrzna w tenisie stołowym w sezonie 2013/2014 prym wiedli pingpongiści ze Skotnik koło Szczecinka. Zawodnicy z tej miejscowości zwyciężyli w trzech z czterech kategorii imprezy.

Sobczak odjeżdża peletonowi 05.01.2014r.
Pierwszą w roku 2014 serię spotkań debrzneńskiej ligi halowej najlepiej zapamięta lider klasyfikacji snajperów, reprezentant Gromu Barkowo Ariel Sobczak.

Ligę dokończy osiem drużyn 03.01.2014r.
Z przykrością informujemy, iż potwierdziły się wcześniejsze przypuszczenia o wycofaniu się z rozgrywek Debrzneńskiej Halowej Ligi Piątek Piłkarskich zespołu Only One Debrzno.

W trzeciej edycji trzy razy "naj"... 02.01.2014r.
Najwyższa frekwencja, najbardziej wyrównane mecze, najlepsza atmosfera - tak wyglądał III turniej halowej piłki nożnej amatorów "Debrzno 30+". Aż 37 zawodników przystąpiło do towarzyskiej konfrontacji w zawodach, w których w założeniu wynik ma schodzić na plan dalszy i tak faktycznie było.

To musiało się podobać! 01.01.2014r.
Świąteczno-noworoczne zmagania dzieci w hali Zespołu Szkół za nami. Uff, działo się wiele przez te dwa weekendowe dni i w zasadzie żaden z uczestników nie opuszczał imprezy niezadowolony. Oczywiście byli zwycięzcy i przegrani, jedni grali lepiej, inni prezentowali słabsze umiejętności, lecz najważniejsza była wspólna zabawa i następne, tak niezbędne na przyszłość doświadczenia.

::  Copyright © 2003-2023 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::