ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
16/17 sierpnia start sezonu 2014/2015 29.06.2014r.
Ledwo skończyła się edycja 2013/2014 w słupskiej klasie okręgowej, a jako że mamy do czynienia z przerwą letnią trzeba już myśleć o nowym sezonie. Pomorski Związek Piłki Nożnej przedstawił ramowy terminarz tego szczebla rozgrywkowego. Piłkarze wyjdą na boiska w trzeci weekend sierpnia (16/17), natomiast zakończą rundę jesienną 22/23 listopada.

JFA Cup - jedziemy do Przechlewa 27.06.2014r.
W najbliższy weekend 28/29 czerwca adepci ćwiczący w Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno zaprezentują się ostatni raz w sezonie 2013/2014. Teamy szkolone przez Pawła Władyczaka, Sławomira Słonkę i Sebastiana Stalkę wezmą udział w dwudniowej imprezie JFA Cup, organizowanej przez Junior Football Academy Przechlewo.

Nowy termin: MKS - Chojniczanka 13 lipca! 25.06.2014r.
Od niemal dwóch tygodni anonsujemy towarzyskie spotkanie piłki nożnej seniorów MKS Debrzno- Chojniczanka Chojnice na inaugurację zmodernizowanego Stadionu Miejskiego. Informowaliśmy, że mecz odbędzie się w środę 16 lipca o godz.18.00, tymczasem spieszymy donieść, że pierwotna data nie jest już aktualna.

JFA Przechlewo, Koral i Krajna na pierwszych miejscach 24.06.2014r.
Druga edycja piłkarskiego turnieju dzieci o "Puchar Akademii" przeszła do historii. Na pewno odczuwamy niedosyt, bo nie wszystko wyszło tak, jak chcieliby organizatorzy i to przynajmniej z dwóch powodów. Bardzo niepoważnie zachowali się ludzie z Akademii Piłkarskiej Szczecinek, którzy najpierw potwierdzili start zespołów w każdej z czterech kategorii, a następnie w sobotę rano, gdy oczekiwaliśmy ich bezskutecznie w Debrznie, ze zdziwieniem i kompletną beztroską oświadczyli w rozmowie telefonicznej, że nie przyjadą...

MKS Debrzno - Karol Pęplino 5:1 (1:1)
Zwycięstwo i siódma lokata
21.06.2014r.
W dobrych nastrojach kończą sezon piłkarze MKS-u. Debrznianie pokonali w ostatniej kolejce Karol Pęplino 5:1 i wyprzedzili sobotniego rywala w końcowej tabeli edycji 2013/2014. Wprawdzie wygrana nie pomogła przesunąć się jeszcze wyżej (Diament Trzebielino nie dał się zdystansować), to jednak i tak dla czerwono-niebieskich to najwyższe miejsce w historii ich występów na tym szczeblu.

Finisz z Karolem 20.06.2014r.
21 czerwca 2014r. o godz. 17.00 szósty raz (i zarazem ostatni) piłkarze MKS-u zagrają o punkty w tej rundzie na wynajmowanym stadionie w Lipce. Na pożegnanie z Wielkopolską i sezonem 2013/2014 zmierzymy się z Karolem Pęplino, czyli klubem, z którym dawno nie rywalizowaliśmy w naszych stronach, lecz jednocześnie dobrze znanym kibicom. Pęplinianie bowiem bardzo często w przeszłości gościli nad Debrzynką, zawsze były to mecze o mistrzostwo klasy okręgowej i wielokrotnie, co warto nadmienić, dawali się we znaki czerwono-niebieskim.

Licencja bez najmniejszych problemów 19.06.2014r.
Na posiedzeniu w dniu 16 czerwca Komisja ds. Licencji Klubowych Pomorskiego Związku Piłki Nożnej poddała procedurze rozpatrzenia wnioski składane przez kluby klasy okręgowej w celu uzyskania "papieru" na grę w rozgrywkach mistrzowskich na edycję 2014/2015. Miło nam donieść, że w gronie tych, którzy otrzymali stosowne pozwolenie w pierwszym terminie znalazł się MKS Debrzno.

W samo okienko (48) - Pocztówka z Bremy 18.06.2014r.
Ileż to razy zapominało się wysłać pocztówkę z wakacji do rodziców czy dziadków. Ileż to razy tę kupioną widokówkę przywoziło się ze sobą do domu i samemu wrzucało do skrzynki, oszczędzając na znaczku i wyręczając listonosza. Jakby tego było mało, miejsca na odwrocie pocztówki do napisania tekstu było tyle, co kot napłakał. Chociaż na klasyczne zdanie z kolonii wystarczyło: "Kochani Rodzice! Przyślijcie okulary, bo pieniędzy już nie widzę".

Drugi Puchar Akademii 17.06.2014r.
W weekend 21 i 22 czerwca na boisku "Orlik" przy Stadionie Miejskim organizujemy drugą edycję turnieju piłki nożnej dzieci o "Puchar Akademii". Tym razem proponujemy zawody w czterech kategoriach wiekowych, tj. roczniki 2005-2006 (sobota godz.9.00), 2007 i młodsi (sobota godz.12.30), 2001-2002 (niedziela godz.10.00) i 2003-2004 (niedziela godz.13.30).

GTS Czarna Dąbrówka - MKS Debrzno 3:2 (1:1)
Zimny prysznic
15.06.2014r.
W przedostatniej serii spotkań słupskiej okręgówki seniorów MKS uległ na wyjeździe broniącemu się przed spadkiem GTS-owi Czarna Dąbrówka 2:3. Gospodarze nie wygrali dlatego, że byli lepsi piłkarsko, ale z pewnością pokazali ogrom ambicji i zaangażowania, aby wyrwać bezcenne dla nich trzy oczka. My natomiast w przeciwieństwie do poprzednich dwóch gier byliśmy bardzo nieskuteczni, bo szans na bramki i odwrócenie losów rywalizacji było wystarczająco wiele.

Postrzelali na koniec 14.06.2014r.
W dobrym stylu finiszowali w rozgrywkach ligowych juniorzy B Łukasza Płóciennika. O ile cała wiosna nie przyniosła nam wielu pozytywnych momentów, to ostatni mecz debrzneńska młodzież może spokojnie zaliczyć na duży plus. Czerwono-niebiescy gładko rozprawili się w derbowym starciu z Czarnymi Czarne 9:1, zachowując tym samym ósmą lokatę w zestawieniu.

Honorowy Markiewicz 14.06.2014r.
Z kilkudziesięciominutowym opóźnieniem rozpoczęli swój ostatni w sezonie mecz juniorzy D1. Goście, Orkan Gostkowo, mieli problemy z przewoźnikiem i podążali do Lipki prywatnymi autami, stąd spora czasowa "obsuwa". Przyjezdni z racji zajmowanego czwartego miejsca w tabeli byli faworytami sobotniej konfrontacji i rzeczywiście udowodnili, że okupują je nie bez przyczyny. Szczególnie w pierwszej odsłonie dominacja gostkowian nie podlegała dyskusji, za to za drugą część należą się czerwono-niebieskim brawa.

Z Chojniczanką Chojnice na otwarcie zmodernizowanego stadionu 13.06.2014r.
Klamka zapadła: w pierwszym oficjalnym spotkaniu na nowej murawie Stadionu Miejskiego MKS Debrzno zagra z pierwszoligową Chojniczanką Chojnice! Te atrakcyjnie zapowiadające się dla kibiców i samych piłkarzy w czerwono-niebieskich kostiumach zawody odbędą się w środę 16 lipca 2014r. o godz.18.00.

W samo okienko (47) - Droga do Łez 12.06.2014r.
Kiedy aniołowie leją żar z nieba, człowiek szuka odrobiny cienia, w którym można znaleźć ogromną ulgę. Większość z nas porusza się w takim ukropie zabójczym tempem żółwia i najlepiej schować się do skorupy, a co dopiero wyjść na zieloną trawkę i rozegrać mecz. Ot, pestka, takie tam pełne 90 minut na wyśrubowanych obrotach w klimacie wyciskającym ostatnie poty. Mundial, czyli Gra o Wszystko. Lub Droga do Łez, jak kto woli.

Remis na patelni 10.06.2014r.
Podziałem punktów zakończyła się wyprawa juniorów D1 na zaległy mecz ligowy do Kołczygłów. Zremisowaliśmy z Orłem 1:1, wywalczyliśmy jedno oczko, ale trener Sebastian Stalka absolutnie nie mógł być zadowolony z gry swoich wybrańców. O ile w pierwszej odsłonie było przyzwoicie, to drugie pół godziny czerwono-niebiescy przespali, co skutkowało utratą bliskiego zdawałoby się zwycięstwa.

W samo okienko (46) - Wdepnąć w g... 09.06.2014r.
Żonglerka słowna wydaje się być dyscypliną zarezerwowaną dla speców od marketingu. Te wszystkie zjawiskowe reklamy, gra słów, niedopowiedzeń, przymykania oka, itepe, itede. Owi fachowcy wiedzą, że trzeba być niezwykle ostrożnym niczym saper na polu minowym kiedy wprowadza się na rynek jakiś nowy produkt, a tym samym liczy się na szybką sprzedaż i zyski. Co więcej – ryzyko rośnie, gdy chce się to zrobić w tym samym czasie w kilku wydawałoby się jednolitych obszarach, jakimi są kraje europejskie. Kto by pomyślał, że drobiazgowi Japończycy kilkakrotnie wdepnęli na minę, czyli mówiąc obrazowo w swojskie, bezwonne... gówno.

Długo wypatrywana radość 08.06.2014r.
Nareszcie w tonie pozytywnym można skomentować ligowy występ drużyny juniorów B MKS-u. Czerwono-niebiescy zdobyli w tej fazie sezonu upragniony komplet punktów, pokonując na wyjeździe Granit Koczała 3:0. Oczywiście zwycięstwa nie ma co przeceniać, choćby z tego powodu, że przecież zmierzyły się ze sobą ekipy okupujące przed tą kolejką dwie ostatnie lokaty w tabeli, jednak wiktoria jest wiktorią i zarazem miłym akcentem końcówki bardzo przeciętnej edycji w wykonaniu debrznian w tej kategorii wiekowej.

Diament Trzebielino - MKS Debrzno 3:7 (1:4)
Siedem goli debrznian w Trzebielinie
07.06.2014r.
Długo wyczekiwaliśmy wyjazdowej wygranej MKS-u w klasie okręgowej. Niemoc trwała od październikowej wizyty w Bruskowie Wielkim, ale wreszcie czerwono-niebiescy "odpalili" poza domem i wracali nad Debrzynkę z tarczą. Zespół Pawła Władyczaka rozgromił Diament Trzebielino 7:3, po drugi raz z rzędu demonstrując wyśmienitą formę strzelecką. Znowu odnotowaliśmy klubowe rekordy, bo siedmiu goli "w gościach" emkaesiacy dotychczas w okręgówce nie zdobyli, a Paweł Wegner trafiając pięciokrotnie do bramki gospodarzy ustanowił najlepsze solowe osiągnięcie na wyjeździe na tym szczeblu.

Pingpongowy hat trick 05.06.2014r.
Napisać, że zawody tenisa stołowego z okazji "Dnia Dziecka" i "Dni Profilaktyki" odbyły się w skromnej obsadzie byłoby jedynie półprawdą. Tylko 14 uczestników turnieju w hali Zespołu Szkół to bez dwóch zdań bardzo mała liczba. Cóż, z faktami się nie dyskutuje, ale niech żałują ci, którzy nie dotarli na miejsce rywalizacji, bo czekały na nich pamiątkowe statuetki, medale i dyplomy, czyli nie tak skromne (nomen omen) nagrody.

Udane spotkanie po latach 03.06.2014r.
Zapowiadany przez nas kilkanaście dni temu okolicznościowy mecz mistrzów klasy okręgowej juniorów starszych z sezonu 2008/2009 dostarczył jego uczestnikom mnóstwo pozytywnych wrażeń i był okazją do pogaworzenia o tamtych szczególnych dla młodych piłkarzy MKS-u czasach.

MKS Debrzno - Swe Pol Link Bruskowo Wielkie 10:2 (6:2)
1 czerwca - Dzień Rekordów
01.06.2014r.
Takie rzeczy tylko w słupskiej klasie okręgowej... Na kanwie meczu MKS-u z ekipą Swe Pol Link Bruskowo Wielkie zasadne staje się pytanie: jak to możliwe, że drużyna, która tydzień wcześniej gromi na wyjeździe solidnego rywala z szerokiej czołówki tabeli 10:0, w następnej potyczce sama "przyjmuje" dziesięć goli? Nie będzie to miłe dla uczestników rozgrywek, ale najbardziej oczywista konstatacja, jaka nasuwa się analizując rzeczony przypadek jest taka: poziom ligi jest przeciętny, baaardzo przeciętny...

W samo okienko (45) - Talizman Zizou 31.05.2014r.
Żartobliwie rzecz ujmując łączy mnie z nim kilka istotnych faktów. Wyliczam: obaj urodziliśmy się 23 dnia miesiąca, jesteśmy tego samego wzrostu, mówimy po francusku - z tym że Zinedine z pewnością o wiele płynniej, obaj graliśmy w piłkę na podobnych pozycjach i z tymi samymi numerami na koszulkach... I to tyle albo aż tyle. W kwestii sukcesów czysto piłkarskich i sławy dzieli nas naturalnie ogromna przepaść. Ostatni finał Ligi Mistrzów przypomniał mi o Zizou (czytaj: zi-zu).

30 minut dobrej gry 30.05.2014r.
Pomyślna pierwsza część, dużo błędów w drugiej, prowadzenie do przerwy i zaprzepaszczona szansa na komplet punktów w drugich trzydziestu minutach rywalizacji. Szkoda, bo juniorzy D1 grają ambitnie, poczynili postępy w porównaniu z rundą jesienną, jednak przegrywamy mecze, które niekoniecznie tak muszą się kończyć.

Przedostatni raz w Wielkopolsce 28.05.2014r.
Runda wiosenna w słupskiej klasie okręgowej mija wartko, do zakończenia rozgrywek w sezonie 2013/2014 pozostały cztery mecze. Dwa z nich zagramy na stadionie w Lipce. Przed nami następna eskapada do sąsiedniej gminy, gdzie 1 czerwca o godz.15.00 podejmiemy Swe Pol Link Bruskowo Wielkie. Seria zwycięstw na wynajmowanym przez MKS obiekcie została kilkanaście dni temu przerwana remisem ze Stalą Jezierzyce. Teraz zawita tam broniący się przed spadkiem Swe Pol Link, o którym to klubie w minionych dwóch tygodniach było bodaj najgłośniej w podokręgu spośród wszystkich uczestników ligowych zmagań.

Twarde derby i znowu na tarczy 25.05.2014r.
Niepowodzeniem zakończyła się niedzielna wyprawa na spotkanie z lokalnym rywalem z Przechlewa drużyny juniorów B MKS-u. Brda pokonała nasz zespół 2:0 i faktycznie prezentowała nieco lepszą grę zasłużenie inkasując komplet oczek. Ciągle pozostajemy zatem z zaledwie jednopunktowym dorobkiem w rundzie wiosennej.

Piąty punkcik 25.05.2014r.
Podopieczni Sebastiana Stalki z drużyny juniorów D1 MKS-u wywalczyli piąte oczko w edycji 2013/2014 remisując na boisku ze sztuczną murawą w Bytowie z Bytovią 2:2. Po cichu pragnęliśmy pełnej puli w starciu z ekipą będącą bez wątpienia w zasięgu czerwono-niebieskich i faktycznie zamierzenie nie było niemożliwe do osiągnięcia, jednak zespoły podzieliły się punktami po interesującym boju.

Czarni Czarne - MKS Debrzno 4:3 (1:1)
Przesądził dyskusyjny karny
24.05.2014r.
Wyrównany przebieg zawodów, zacięta walka o prestiż z obydwu stron, dobra postawa MKS-u (choć nie przez całe 90 minut) i pechowa w sumie porażka - to obraz derbowego starcia Czarnych Czarne z zespołem Pawła Władyczaka. Od 1999r., kiedy to poprzednio zwyciężyliśmy nad Czernicą, tylko w jednym spotkaniu byliśmy równie blisko nawet nie remisu, ale wygranej, a było to w 2005r., gdy Paweł Wnuk-Lipiński wyrównał na 3:3 w ostatniej minucie, chociaż debrznianie reklamowali faul na bramkarzu Danielu Januszu. Po latach znowu nie zabrakło kontrowersji, ponieważ nie tylko naszym zdaniem decyzja sędziego Łukasza Koltera o podyktowaniu rzutu karnego dla miejscowych, dająca sposobność do przechylenia szali wygranej na korzyść gospodarzy była chybiona.

Dzień Dziecka i Dni Profilaktyki z tenisem stołowym 23.05.2014r.
1 czerwca 2014r. (niedziela) o godz.9.30 w hali Zespołu Szkół w Debrznie przy ul. Królewskiej odbędzie się kolejna edycja pingpongowej imprezy dla dzieci i młodzieży z okazji "Dnia Dziecka" i "Dni Profilaktyki". Turniej przeznaczony jest dla uczennic i uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Debrzna i okolic, tych bliższych i dalszych.

W samo okienko (44) - Życie jak w Madrycie 21.05.2014r.
Mówią o nim "Człowiek w czerni" i ponoć podczas ceremonii sakramentu małżeńskiego z przykrością oznajmił swojej wówczas kilkuminutowej żonie, że w prezencie ślubnym planował podarować jej piłkarski Puchar Świata, ale cholera nie wyszło. Obserwując go na ekranie odnosi się wrażenie, że jest wcieleniem diabła, sięgającego po wszystkie możliwe sztuczki, by odnieść zwycięstwo. Zresztą magiczne imię robi swoje.

Debrzneńscy Portowcy! 20.05.2014r.
17 maja 2014r. na zawsze pozostanie w pamięci dzieci trenujących w najstarszej grupie Akademii Piłkarskiej 2012 MKS-u Debrzno i reprezentujących klub w rozgrywkach klasy okręgowej. Zespół szkolony przez Sebastiana Stalkę dzień wcześniej odbył swój ligowy mecz, przyspieszony za zgodą działaczy Chojniczanki Chojnice z niedzieli i w sobotnie wczesne popołudnie, tuż przed godziną 14.00 wyruszył w kierunku stolicy Pomorza Zachodniego, Szczecina.

MKS Debrzno - Stal Jezierzyce 2:2 (1:0)
Blisko wygranej i... porażki
18.05.2014r.
Pełna emocji była konfrontacja MKS-u ze Stalą Jezierzyce i pozostawiła niedosyt, o którym co ciekawe rozprawiały po zakończeniu gry obydwa teamy. Równie dobrze bowiem czerwono-niebiescy mogli wyraźnie zwyciężyć, jak i zaprzepaścić w końcówce szansę na jakąkolwiek zdobycz. Podział punktów na pewno nie zadowolił kibiców debrzneńskich i samych zawodników, którzy nie zrealizują już przedsezonowego zamierzenia, czyli kompletu oczek na boisku w Lipce.

Przełamania nie było 17.05.2014r.
Złej serii drużyny juniorów B nie ma końca. Wyjazd do Czarnej Dąbrówki miał być okazją na przełamanie niemocy i odniesienie pierwszego wiosną zwycięstwa w lidze. Szanując rywala mogliśmy jednakowoż żywić nadzieję, że podopieczni Łukasza Płóciennika zdołają osiągnąć korzystny rezultat. Mimo momentami niezłej gry przełamanie nie nastąpiło i kolejny raz schodziliśmy z boiska na tarczy.

Walczyli bez kompleksów 16.05.2014r.
Juniorzy D1, chociaż zajmują ostatnie miejsce w tabeli klasy okręgowej, stawili mocny opór Chojniczance Chojnice, która w rundzie rewanżowej poza minimalną porażką z Czarnymi Czarne odprawiała dotąd z kwitkiem pozostałych rywali. Nominalnego trenera Sebastiana Stalkę, wezwanego do obowiązków służbowych, zastępował w Grodzie Tura Łukasz Płóciennik i pod jego wodzą czerwono-niebiescy zagrali przyzwoity mecz.

Stalowcy na drodze debrznian 15.05.2014r.
18 maja 2014r. o godz.15.00 najstarsza ekipa MKS-u zagra na boisku w Lipce mecz klasy okręgowej ze Stalą Jezierzyce. Jakkolwiek dla piłkarzy najważniejsza jest teraźniejszość, czyli to, co istotne "tu i teraz", to jednak w przypadku rywalizacji akurat z tym rywalem nie sposób nie odwołać się do historii. Mecze barażowe z jezierzyczanami z lipca 2003r. o miejsce w okręgówce (bo o nich rzecz jasna mowa) to jedno z najbardziej pamiętnych wydarzeń w dziejach naszego klubu, a to z tego względu, że ówczesne niepowodzenie oznaczało premierowy spadek "emkaesiaków" do klasy A.

Mistrzowie pięć lat później... 14.05.2014r.
Wiosną 2009r. drużyna juniorów starszych (A) MKS-u Debrzno po pasjonującym finiszu zdobyła mistrzowski tytuł w klasie okręgowej i uzyskała prawo gry w barażach o awans do Pomorskiej Ligi Juniorów. Wprawdzie w rywalizacji z Jantarem Ustka czerwono-niebiescy okazali się potem słabsi i ostatecznie nie zdołali wywalczyć promocji, jednak i tak, patrząc na historię klubu znad Debrzynki jest to najbardziej wartościowe osiągnięcie grup młodzieżowych.

Zmiany tylko w Komisji Rewizyjnej 13.05.2014r.
Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze MKS-u za nami. Obradujący w miniony piątek członkowie klubu wraz z zaproszonymi gośćmi podsumowali okres od 31 marca 2012r. do 9 maja 2014r. w historii stowarzyszenia, zarówno od strony stricte sportowej, jak i finansowej, a kończącemu działalność zarządowi udzielono absolutorium.

Bezbarwnie z Bytovią 11.05.2014r.
Niewiele ciepłych słów można skierować do drużyny juniorów B po meczu w Lipce z Bytovią Bytów. To były po prostu kiepskie zawody w wykonaniu ekipy Łukasza Płóciennika i trudno cieszyć się nie tylko z wyniku, ale również z zaangażowania, woli walki itp. Te atrybuty piłkarskie są nie mniej ważne, niż same umiejętności, a zatem gdy zabraknie podstaw, to przegrana jest na wyciągnięcie dłoni.

Z ambicji celujący, ze skuteczności mierny... 11.05.2014r.
Trzy przegrane zanotowały drużyny MKS-u w ligowych zmaganiach w drugi majowy weekend, lecz jeśliby oceniać, który z teamów zagrał najlepiej długo nie trzeba byłoby się zastanawiać. Juniorzy D1 Sebastiana Stalki, mimo wyraźnej porażki z U-2 Bytów zaprezentowali się bowiem z korzystnej strony w starciu z silniejszymi piłkarsko i fizycznie rywalami i chociaż polegli, to pozostawili po swoim występie niezłe wrażenie.

Jantar Ustka - MKS Debrzno 5:0 (1:0)
Lider idzie na rekord
10.05.2014r.
Jantar Ustka wygrywając z naszym MKS-em 5:0 odniósł dziewiętnaste zwycięstwo w sezonie i pewnie zmierza do awansu do IV ligi. Gospodarze górowali nad czerwono-niebieskimi w każdym elemencie gry, ale porażka nie musiała być tak dotkliwa, bo podopieczni Pawła Władyczaka mieli swoje sytuacje i mogli poprawić wynik, sami unikając straty niektórych goli.

Zmiany w terminarzu juniorów 07.05.2014r.
Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego ZPN zatwierdziła korekty w kalendarzu spotkań klasy okręgowej z udziałem młodzieży reprezentującej MKS.

Przepaść widoczna aż nadto 04.05.2014r.
Nie było szans na dobry wynik w konfrontacji juniorów D1 MKS-u z Czarnymi Czarne. Czołowa drużyna ligi, która po wysokim zwycięstwie nad debrzneńską młodzieżą i potknięciu innego pretendenta do triumfu w rozgrywkach (U-2 Bytów) objęła przodownictwo w tabeli, strzeliła aż dziesięć goli w niedzielne przedpołudnie zespołowi Sebastiana Stalki, przeważając od pierwszych sekund spotkania po końcowy gwizdek.

MKS Debrzno - Kaszubia Studzienice 3:2 (3:0)
Załatwili sprawę do przerwy
03.05.2014r.
Po długim, trzytygodniowym odpoczynku od ligowych emocji powrót do gier o punkty w klasie okręgowej seniorów był udany. MKS wygrał z Kaszubią Studzienice 3:2 i z przebiegu spotkania na cenne trzy oczka bezsprzecznie zasłużył, chociaż znowu zagraliśmy nierówne zawody i w końcowych fragmentach rywalizacji lekko drżeliśmy o utrzymanie korzystnego rezultatu.

Walne Zebranie MKS-u 02.05.2014r.
9 maja 2014r. (piątek) o godz. 17.00 (II termin 17.30) w sali Centrum Kultury, Sportu i Turystyki przy ul. Wojska Polskiego 2 (parter) odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Miejskiego Klubu Sportowego Debrzno.

Jak beniaminek z beniaminkiem, czyli MKS - Kaszubia 02.05.2014r.
3 maja o godz. 16.00 rozpoczniemy trzecie wiosenne spotkanie w okręgówce seniorów "u siebie", czyli na boisku w Lipce. Czerwono-niebiescy skonfrontują się z Kaszubią Studzienice, zatem będziemy świadkami starcia dwóch ekip, które powróciły na ten szczebel rozgrywkowy przed rokiem, rywalizując w jednej grupie klasy A. Studzieniczanie to rywal wyśmienicie znany kibicom debrzneńskim, jeden z najczęstszych przeciwników "emkaesiaków" w zmaganiach mistrzowskich w liczącej ponad dwie dekady historii drużyny znad Debrzynki.

Przesądziło premierowe 40 minut 01.05.2014r.
Pięć goli zaaplikowali juniorzy B człuchowskiego Piasta w I części zmagań "emkaesiakom" z Debrzna i to rozstrzygnęło kwestię rezultatu pierwszomajowego, derbowego meczu o ligowe punkty. Do przerwy gospodarze przeważali zdecydowanie, raz po raz szturmując bramkę Patryka Dudka. Na pewno wpływ na taki obraz wydarzeń miał mocny wiatr, który był sprzymierzeńcem miejscowych w tej fazie rywalizacji, ale nie tylko tym należy tłumaczyć przyczyny wysokiego prowadzenia rywali.

Sparing juniorów D1 30.04.2014r.
GTS Lipka - MKS Debrzno 4:0 (3:0)
MKS: Kalla, P. Barczewski - Bielecki, Dunikowski, K. Kiedrowicz, Maciak, Markiewicz, Noworolski, Pruszkowski, Racinowski, Sokolik, Stankiewicz, Szyszka, Warmke, Wegner

Futbolowo na Dzień Flagi 29.04.2014r.
Piątkowe wieczory na Orliku zarezerwowane są dla Przyjaciół Radosnego Futbolu, jak umownie nazywamy grupę amatorów "kopanej", którzy tydzień w tydzień pojawiają się, aby pobiegać dla zdrowia za piłką na tym obiekcie. 10 listopada ubiegłego roku grupa zawodników zaangażowanych w rywalizację na luzie przed weekendem spotkała się na pierwszej symbolicznej imprezie, której pomysłodawcą był Adam Łukaszewski. Prawie pół roku od tamtego przedsięwzięcia, na początku miesiąca, a konkretnie w Dniu Flagi, czyli 2 maja o godz.19.00 zbieramy się ponownie, aby w przyjaznym otoczeniu spędzić czas na sportowo i wziąć udział w mini-turnieju.

Kolejka gospodarzy 29.04.2014r.
Druga z rzędu (i ostatnia) seria meczów w słupskiej klasie okręgowej seniorów bez udziału pauzującego MKS-u Debrzno stała pod znakiem triumfów drużyn pełniących rolę gospodarzy. We wszystkich sześciu zaplanowanych potyczkach zwyciężali miejscowi, co w edycji 2013/2014 dotąd się nie zdarzyło.

Fartowny podział punktów 26.04.2014r.
Ten remis trzeba szanować, jak żadną inną zdobycz juniorów B w tym sezonie. Drużyna Łukasza Płóciennika w ostatniej chwili zdołała odrobić straty i uniknąć porażki z GKS-em Kołczygłowy. To był bardzo przeciętny występ czerwono-niebieskich i goście byli o włos od wygranej, która obiektywnie oceniając byłaby właściwym wykładnikiem boiskowych zdarzeń.

Pierwsze zwycięstwo! 26.04.2014r.
Po dziesięciu spotkaniach bez wygranej smak wiktorii poczuli najmłodsi czerwono-niebiescy, uczestniczący w regularnych rozgrywkach, czyli ekipa juniorów D1. Zespół Sebastiana Stalki pokonał na stadionie w Lipce drużynę Kornowscy Szarża Krojanty 2:1, będąc odrobinę lepszym w starciu teamów okupujących ostatnie dwie lokaty w tabeli.

Na stadionie robota wre... 24.04.2014r.
Dla pilnie śledzących postęp prac podczas inwestycji pod nazwą "Modernizacja Stadionu Miejskiego" jakiekolwiek wieści nie są niczym nowym, jednak szanując ogół odwiedzających witrynę www.mksdebrzno.pl, po dłuższej przerwie wracamy do tej sprawy na naszej stronie internetowej. Okazja jest ku temu przednia, ponieważ główny wykonawca robót, odpowiedzialny za wszystko, co związane z płytą boiska, a więc toruńska firma "G&Syn" zapowiedział swój rychły przyjazd nad Debrzynkę.

MKS odpoczywał, inni grali 22.04.2014r.
W Wielką Sobotę 19 kwietnia oraz trzy dni wcześniej (wtedy rozegrano jeden mecz) odbywała się 21.seria spotkań słupskiej klasy okręgowej seniorów. Ekipa Pawła Władyczaka miała w terminarzu przerwę, co czerwono-niebiescy wykorzystali na czwartkowy, przedświąteczny sparing w Lipce.

O krok od miłej niespodzianki 19.04.2014r.
Po niefortunnej inauguracji rundy wiosennej w wykonaniu juniorów B MKS-u (0:5 z Tęczą Brusy) tym razem młodzież zasłużyła na słowa pochwały. Owszem, po raz drugi w tej fazie sezonu komplet punktów zgarnęli rywale czerwono-niebieskich, lecz porażka 2:3 z liderem Chojniczanką Chojnice i to na jego terenie to więcej niż honorowy wynik.

GTS Lipka - MKS Debrzno 4:7 (1:6)
Trochę piłki, trochę hokeja...
17.04.2014r.
Aż jedenaście bramek zobaczyła garstka kibiców na stadionie w Lipce podczas sparingu seniorów między miejscowym GTS-em i naszym MKS-em Debrzno. Czerwono-niebiescy zwyciężyli bezapelacyjnie dominując od początku spotkania, lecz w ich grze dało się zauważyć stare grzechy, co skutkowało dużym chaosem w drugich 45 minutach.

Majer rozstrzygnął małe derby 15.04.2014r.
Najmłodsza drużyna MKS-u uczestnicząca w rozgrywkach ligowych (juniorzy D1) rozpoczęła piłkarską wiosnę od porażki z Brdą w Przechlewie 1:3. Zespół Sebastiana Stalki zagrał nieźle, walecznie, ale ostatecznie nie zdołał powstrzymać gospodarzy, wśród których wyróżnił się zdobywca wszystkich bramek Dominik Majer.

Kiepsko na inaugurację 13.04.2014r.
Nie tak w założeniu miał wyglądać początek rewanżowej rundy w okręgówce juniorów B w wykonaniu MKS-u. Zespół Łukasza Płóciennika nie stawił czoła Tęczy Brusy przegrywając na stadionie w Lipce z lepszym, ale też bardziej zdeterminowanym rywalem aż 0:5.

KS Damnica - MKS Debrzno 2:0 (0:0)
Przegrana, której można było uniknąć
12.04.2014r.
Po wizycie w Damnicy nie zmienił się bilans wiosennych gier seniorów MKS-u. U siebie (czyli w Lipce) czerwono-niebiescy zwyciężają, na obiektach przeciwników w trzech spotkaniach zdobycz punktowa wyniosła zero. Porażki w Przechlewie i Miastku przydarzyły się w starciu z czołowymi ekipami rozgrywek, ale nie ma co ukrywać, iż po konfrontacji w podsłupskiej miejscowości spodziewaliśmy się lepszego rezultatu.

Litwiniuk i Ł.Dudzic zmienili klub 11.04.2014r.
Najdłużej w naszej okolicy zimowe okienko transferowe było otwarte w klasie B. Najmniej liczne ilościowo grupy rozgrywkowe na tym szczeblu oznaczają bardzo późny start rundy rewanżowej i co za tym idzie większą możliwość dokonywania roszad kadrowych. W poprzednim tygodniu skorzystali z tego dwaj piłkarze MKS-u Debrzno, Damian Litwiniuk i Łukasz Dudzic, którzy zostali wypożyczeni na drugą część sezonu 2013/2014 odpowiednio do Orła Scholastykowo i GTS-u Lipka, a zatem derbowych rywali z sąsiedniej gminy.

Juniorzy zaczynają drugą część sezonu 10.04.2014r.
Wielomiesięczna pauza w rozgrywkach ligowych młodzieży dobiega wreszcie końca. Za kilka dni wznowią rywalizację o punkty w słupskiej klasie okręgowej obydwa zespoły debrzneńskie, czyli juniorzy B trenowani przez Łukasza Płóciennika i juniorzy D1 szkoleni pod okiem Sebastiana Stalki. W rundzie rewanżowej czeka nas łącznie 18 meczów, po dziewięć w obu kategoriach.

Trzy gole w Kamieniu 09.04.2014r.
W środowe popołudnie część zespołu juniorów B prowadzonego przez Łukasza Płóciennika (ta złożona z piłkarzy z roczników 1999 i 2000) wybrała się do Kamienia Krajeńskiego na sparing z tamtejszą Kamionką. Debrznianie odnieśli przekonywające zwycięstwo 3:0, będąc długimi fragmentami 70-minutowych zmagań drużyną wyraźnie lepszą.

Budki lęgowe od Akademii! 08.04.2014r.
Zimą we współpracy z Cukiernią "Angelika" Józefa Berendta odbyliśmy warsztaty cukiernicze dla dzieci skupionych w Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno, po kilku miesiącach doszedł kolejny element edukacyjny. Dzięki inicjatywie Adama Łukaszewskiego i wydatnemu wsparciu firmy "Poltarex'" kilkunastu małych piłkarzy z grupy szkoleniowej prowadzonej przez trenera Sławomira Słonkę przy udziale rodziców i dziadków uczestniczyło w budowaniu budek lęgowych dla ptaków, a następnie instalowaniu ich w różnych częściach miasta.

MKS Debrzno - Skotawia Dębnica Kaszubska 3:0 (2:0)
Kolorowo i do jednej bramki
06.04.2014r.
Plonem drugiej wizyty czerwono-niebieskich na boisku w Lipce były podobnie jak dwa tygodnie wcześniej trzy punkty, trzy gole i zero po stronie strat. MKS bezproblemowo uporał się ze Skotawią Dębnica Kaszubska, panując na placu gry od początku rywalizacji po ostatni gwizdek sędziego Zdzisława Swakowskiego.

Rywalem Skotawia, emocje gwarantowane 04.04.2014r.
6 kwietnia 2014r. o godz.15.00 w spotkaniu 19. kolejki seniorskiej klasy okręgowej MKS Debrzno podejmie na stadionie w Lipce Skotawię Dębnica Kaszubska. Zmierzą się ekipy sąsiadujące z sobą w tabeli rozgrywek. Nasz najbliższy przeciwnik okupuje ósmą lokatę, zespół debrzneński znajduje się oczko niżej. Przy równej liczbie dziewiętnastu zdobytych punktów o takiej kolejności decyduje zwycięski dla dębniczan (4:3) jesienny mecz.

Dwaj ex-debrznianie zakotwiczyli w Wiśle 02.04.2014r.
Rafał Paliwoda i Adam Kalek to byli piłkarze MKS-u Debrzno, którzy od niedawna kontynuują grę w innym środowisku. Mając status wolnego zawodnika zgłosili akces do zajmującej obecnie drugą lokatę w drugiej grupie gdańskiej klasy A Wisły Długie Pole. Życiowe i zawodowe losy rzuciły w/w osoby w tamte okolice i skorzystały one z okazji, aby wznowić futbolową aktywność w nowym klubie.

::  Copyright © 2003-2023 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::