ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Wielomiesięczna pauza Piotra Madaja 30.09.2014r.
Informowaliśmy w relacji z meczu Pucharu Polski MKS Debrzno-Koral Dębnica rozegranego w ubiegłym tygodniu, iż pechowo zakończył swój występ Piotr Madaj, który pod koniec pierwszej części doznał urazu ścięgna Achillesa. Niestety, wiadomo już, że bramkarza emkaesiaków czeka bardzo długi rozbrat z boiskiem.

Pierwsza przegrana 28.09.2014r.
Na tarczy wracali z Ględowa juniorzy B MKS-u, którzy ponieśli premierową porażkę w sezonie, ulegając rozgrywającemu tam mecze w roli gospodarzy Koralowi Dębnica 1:2. Ekipa Łukasza Płóciennika wyszła po przerwie na prowadzenie, lecz nie zdołała go utrzymać, a miejscowi przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę po dwóch rzutach wolnych.

MKS Debrzno - Swe Pol Link Bruskowo Wielkie 3:0 (1:0)
Przed południem też można zwyciężać
28.09.2014r.
Stadion Miejski gościł w tym sezonie pięć drużyn w rozgrywkach okręgówki seniorów. Każda wyjeżdżała z Grodu Dzika w złych nastrojach. Również Swe Pol Link Bruskowo Wielkie, który to team przegrał nad Debrzynką 0:3...

Najmłodsi wygrali imprezę w Przechlewie! 27.09.2014r.
Miłe wieści nadeszły z trzeciej odsłony rundy jesiennej klasy okręgowej juniorów E2. Piłkarze prowadzeni przez Sławomira Słonkę zdystansowali resztę stawki na Orliku w Przechlewie i w dobrych humorach wrócili do domu. Debrznianie zwyciężyli w trzech meczach, dwukrotnie również zremisowali i tracąc zaledwie jednego gola zajęli pierwszą lokatę.

Moniko i Sebastianie... 27.09.2014r.
Dziś, 27 września 2014r. o godz.16.00 w Dębnicy niezwykle ważna dla Was uroczystość, jedyna w swoim rodzaju, do zapamiętania na całe dalsze życie. Wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń, długich wspólnych lat w zdrowiu, miłości, zrozumieniu, dobrobycie i w otoczeniu życzliwych, przyjaznych ludzi!

Futbol w niedzielny poranek 26.09.2014r.
28 września 2014r. o godz.11.00 rozpoczniemy na Stadionie Miejskim w Debrznie mecz ósmej kolejki słupskiej klasy okręgowej seniorów, w którym MKS zagra z ekipą Swe Pol Link Bruskowo Wielkie. Po tym spotkaniu przekroczony zostanie przez piłkarzy półmetek zmagań w rundzie jesiennej. Kibice śledzący wydarzenia w lidze doskonale orientują się, że niedzielna konfrontacja zapowiada się bardzo ciekawie.

"Petara" z trzecim hat trickiem, Agata też strzeliła 25.09.2014r.
Trzecią wygraną w czwartym meczu ligowym edycji 2014/2015 zanotowali juniorzy D1. Czerwono-niebiescy, prowadzeni przez Sebastiana Stalkę zwyciężyli na wyjeździe AP Człuchów 5:4, a wynik tej potyczki zmieniał się jak w kalejdoskopie. Do przerwy debrznianie przegrywali 0:2, potem zanosiło się na remis, ale koniec końców to emkaesiacy zgarnęli komplet punktów.

MKS Debrzno - Koral Dębnica 5:2 (1:2)
Świetna druga połowa, Koral wyeliminowany
24.09.2014r.
Pierwsze 45 minut wyraźnie dla Korala, drugie zdecydowanie na korzyść czerwono-niebieskich, którzy zasłużenie wywalczyli awans do trzeciej rundy Pucharu Polski. Co by nie mówić, cenna to wygrana, bo przecież nie pokonaliśmy pierwszej ekipy dębniczan od ponad 12 lat, a poza tym zawsze wiktoria w derbach wzbudza radość.

W samo okienko (52) - Sajens fikszyn 23.09.2014r.
"To nie jest żadne sajens fikszyn!" - zagrzmiał Piękny Lolo, który eksplodował w końcu niczym wulkan. Na moment chwila wkroczyła dumnie na scenę. Ale tylko na moment, bo Piękny Lolo, którego ulizana na lewo zawadiacka grzywka nawet nie drgnęła przy erupcji złości, dodał: "Jak nie wierzycie to przeczytajcie sami albo obejrzyjcie film dokumentalny" i rzucił książkę na stolik.

Liga ważniejsza, Puchar Polski to bonus 23.09.2014r.
W środę 24 września 2014r. o godz.16.30 zapraszamy kibiców w Debrznie na Stadion Miejski na pucharowe derby z grającym aktualnie w IV lidze Koralem Dębnica. Dla zajmujących drugą lokatę w klasie okręgowej podopiecznych Pawła Władyczaka będzie to trudny, lecz zarazem atrakcyjnie zapowiadający się sprawdzian przed niedzielną potyczką o mistrzowskie punkty z ekipą Swe Pol Link Bruskowo Wielkie.

Tarczyluk Portugalczykiem?! 22.09.2014r.
Kiedy w 2005r. nastał czas systemu Extranet, mającego w założeniu ułatwić życie klubom i związkowi, niemal z miejsca wzięliśmy się za krytykę (z perspektywy czasu uzasadnioną, kto pamięta ten wie), pewnej firmy, odpowiedzialnej za produkcję plastikowych kart identyfikacyjnych zawodników. Mniejsza o nazwę podmiotu wówczas sprawującego pieczę nad tym przedsięwzięciem, bo jak pokazała denerwująca środowisko praktyka, uczestnicy rozgrywek obowiązkowo wpłacali 16 zł. za jedną tzw. seniorską kartę, a następnie czekali, czekali i czekali, aż do... skutku, oględnie rzecz określając. W pojedynczych przypadkach nawet po kilkanaście miesięcy...

Rozczarowująco 21.09.2014r.
Jak różny może być odbiór remisowego rozstrzygnięcia mogliśmy się przekonać w ciągu jednego tygodnia. Podział oczek juniorów B w Przechlewie został w Debrznie przyjęty może nie euforycznie (nie przesadzajmy), ale z pewnością jako wynik zadowalający. Co innego mecz z Lipniczanką Lipnica u siebie i 2:2... To były zawody, które absolutnie należało wygrać, bo oceniając na chłodno umiejętności prezentowane przez zawodników obydwu teamów mamy lepszą ekipę.

Siedem bramek czerwono-niebieskich 21.09.2014r.
W całym poprzednim sezonie juniorzy D1 MKS-u zgromadzili sześć punkcików, obecnie mają taki sam dorobek tyle, że... w dopiero trzech spotkaniach nowej edycji. Zespół Sebastiana Stalki gładko poradził sobie w niedzielę z drugą drużyną Chojniczanki Chojnice, wygrywając wysoko 7:2.

Czarni Czarne - MKS Debrzno 2:4 (1:2)
Nareszcie panowie, nareszcie...
20.09.2014r.
Szmat czasu wypatrywaliśmy zwycięstwa w derbowym meczu w Czarnem. Ilekroć czerwono-niebiescy udawali się na stadion Czarnych przewidywania kibiców były jednoznaczne: będzie piekielnie trudno i szanse na korzystny wynik są nie za duże. Kiedyś trzeba było jednak przełamać tę niemoc w konfrontacjach z drużyną znad Czernicy i wrócić stamtąd z podniesionym czołem. Piętnaście lat minęło od ostatniego triumfu debrznian w tej miejscowości i pora była najwyższa zacząć pisać własną historię przez nowe pokolenie piłkarzy MKS-u.

Która to Chojniczanka? 19.09.2014r.
Wszystkie młodzieżowe zespoły MKS-u Debrzno (juniorzy B, D1, E2) mają w swoich grupach ekipy rówieśników reprezentujących chojnickiego pierwszoligowca, a więc Chojniczankę. O ile w najmłodszej kategorii nie ma z tego tytułu żadnych problemów (dwa teamy w jednej lidze, czyli Chojniczanka i Chojniczanka II), to już w starszych panuje mały rozgardiasz.

Podwójne nazewnictwo rozgrywek juniorów 18.09.2014r.
To błahostka, ale dla porządku wypada poinformować tych kibiców, którzy śledzą rywalizację piłkarskiej młodzieży, że od edycji 2014/2015 całkiem niepostrzeżenie nastąpił powrót do starych, obowiązujących ongiś nazw rozgrywek poszczególnych kategorii wiekowych. W przeszłości funkcjonowały w świadomości środowiska określenia juniorzy starsi, juniorzy młodsi itd., ale potem wprowadzono nomenklaturę: juniorzy A, juniorzy B, juniorzy C...

Serdecznie gratulujemy! 15.09.2014r.
W minioną sobotę dwaj czerwono-niebiescy, a więc Grzegorz Dudek i Tomasz Łopienski w uroczysty sposób opuścili zacne grono kawalerów i znaleźli się w jeszcze zacniejszej grupie żonatych. Obaj tego samego dnia (lecz oczywiście w różnych miejscach) zawarli związki małżeńskie z wybrankami swoich serc, czyli odpowiednio Darią i Moniką.

Bartłomiej Bucholc zaprasza... 15.09.2014r.
Wtorek 16 września 2014r. godz.17.30, budynek przy Stadionie Miejskim- to termin i miejsce propozycji skierowanej głównie do zawodników naszego klubu, ale także wszystkich innych osób, które byłyby tym zainteresowane. O co chodzi? Klub Zdrowego Stylu Życia, mieszczący się przy ul. Kołobrzeskiej 30/10 w Gdańsku, z którym od niedawna współpracuje były piłkarz MKS-u Debrzno Bartłomiej Bucholc, zaprasza na konsultacje dotyczące walki z nadwagą.

MKS Debrzno - Zawisza Borzytuchom 7:3 (5:1)
Zawisza rozbity, ponownie mnóstwo goli
14.09.2014r.
Tak, nie ma co się wypierać, jest prawdą, że bardzo liczyliśmy na wygrane i dobrą grę czerwono-niebieskich na nowej murawie Stadionu Miejskiego, ale chyba nawet najwięksi, niepoprawni optymiści raczej nie przewidywali, iż debrznianie będą prezentować na własnym terenie tak imponującą skuteczność. W czterech ligowych spotkaniach w roli gospodarzy emkaesiacy zdobyli... 27 goli! Można jedynie westchnąć i życzyć choć w połowie tak skutecznej postawy zespołowi Pawła Władyczaka na wyjazdach, gdzie na razie jest dużo gorzej.

Drudzy w turnieju, drudzy w tabeli 14.09.2014r.
Zawody klasy okręgowej juniorów E2 na obiekcie Orlik przy ul. Tuwima nieopodal budynku Szkoły Podstawowej nr 7 w Chojnicach przebiegły znacznie bardziej wartko, niż premierowe w Człuchowie. Zasługa to samych małych piłkarzy, ponieważ grali bezkompromisowo, nie zanotowano ani jednego remisu i stąd brak konieczności egzekwowania traktowanych szkoleniowo, nie liczonych do zestawienia rzutów karnych.

Powtórka ze sparingu 13.09.2014r.
Wysoką porażką zakończyła się wyprawa juniorów D1 do Ględowa na spotkanie z ogólnym faworytem ligi Koralem Dębnica. Zespół Sebastiana Stalki uległ gospodarzom aż 1:9, powtarzając rezultat z meczu sparingowego rozegranego w tym samym miejscu jedenaście dni wcześniej.

Opłaca się grać do końca 13.09.2014r.
Może derbowy mecz juniorów B w Przechlewie nie stał na nadzwyczajnym poziomie sportowym, ale dramaturgii i zmienności nastrojów w obydwu ekipach nie sposób było mu odmówić. Czerwono-niebiescy wywieźli z trudnego terenu cenny punkt, ratując podział oczek w ostatniej minucie zawodów.

Pucharowe starcie z czwartoligowcem 12.09.2014r.
Koral Dębnica to rywal MKS-u Debrzno w drugiej rundzie Pucharu Polski na szczeblu podokręgu słupskiego, która odbędzie się 24 września 2014r. (środa) o godz.16.30. Tak zadecydowała Komisja ds. Rozgrywek na wczorajszym posiedzeniu.

Mecz kolejki na Stadionie Miejskim 11.09.2014r.
14 września 2014r. o godz.15.00 w spotkaniu szóstej serii klasy okręgowej seniorów MKS Debrzno podejmie Zawiszę Borzytuchom. Patrząc na listę ośmiu zaplanowanych na ten weekend konfrontacji w naszej lidze właśnie mecz, który odbędzie się na obiekcie przy ul. Sportowej wybija się na pierwszy plan.

Czterech emkaesiaków zmieniło barwy klubowe 10.09.2014r.
Kilku zawodników grających w bliższej i dalszej przeszłości w MKS-ie Debrzno przeniosło się w minionych tygodniach do innych ekip. Najstarszy z tego grona, niespełna 30-letni Michał Pacholik już wiosną reprezentował klub z rodzinnej miejscowości, czyli GTS Lipka, będąc tam wypożyczonym. Teraz postanowił wesprzeć rywalizujących w klasie B lipczan i przeszedł tam na stałe.

Trafienia Treli, zwycięstwo MKS-u 09.09.2014r.
Na inaugurację rozgrywek klasy okręgowej juniorów D1 debrznianie pokonali na swoim boisku Brdę Przechlewo 3:2. Cenna to wiktoria, bo zawsze to przyjemnie rozpocząć ligę od zgarnięcia kompletu oczek, a poza tym w ubiegłym sezonie w tej kategorii dwukrotnie ulegliśmy przechlewianom.

Zagraj smyku na Orliku, czyli Puchar Donalda Tuska 08.09.2014r.
Szkolny Związek Sportowy na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki organizuje piątą edycję turnieju piłki nożnej dla dzieci o Puchar Premiera Donalda Tuska. Naczelnym celem tej imprezy jest promowanie wśród najmłodszych sportowej aktywności i zasad fair play, aktywizacja lokalnych społeczności oraz zachęta do wspólnego przeprowadzania różnorodnych turniejów na obiektach wybudowanych w ramach programu "Moje Boisko Orlik 2012".

Debiutanci dzielnie powalczyli 06.09.2014r.
Ruszyła liga juniorów E2, czyli małych piłkarzy urodzonych w latach 2005-2006. W grupie klasy okręgowej, do której przydzielono MKS jest sześć ekip, a drużyny rywalizują systemem turniejowym, każda z każdą, przy czym pojedynczy mecz trwa 2x6 minut. Za nami premierowa impreza na tzw. "powiatowym" Orliku przy ul. Koszalińskiej w Człuchowie. Czerwono-niebiescy trenowani przez Sławomira Słonkę pozytywnie zaprezentowali się w potyczkach ze swoimi rówieśnikami, zajmując (w zależności od interpretacji regulaminu) drugą lub... czwartą pozycję.

Sparta Sycewice - MKS Debrzno 2:2 (1:1)
Polubownie z niedosytem
06.09.2014r.
Jednopunktowa zdobycz na wyjeździe zwykle traktowana jest z umiarkowanym zadowoleniem jako przyzwoity wynik. Podział oczek wywalczony przez czerwono-niebieskich w Sycewicach pozostawił jednak duży niedosyt, bo trudno nie oprzeć się wrażeniu, że debrznian stać było na zgarnięcie pełnej puli. Graliśmy chyba za chaotycznie, zbyt nerwowo, dostosowaliśmy swoje poczynania do tego, co zaproponowali miejscowi i stąd wynik 2:2, który z większą satysfakcją przyjęli rywale, niż podopieczni Pawła Władyczaka.

Sparing juniorów D1
MKS Debrzno - Myśliwiec Tuchomie 5:8 (2:2, 0:4, 3:2)
04.09.2014r.
Bramki dla MKS-u: Agata Andrzejewska (11, 47), Mateusz Trela (19, 56), Kacper Bielecki (51). Grano 3x20 minut.

Piknikowo i z... planem lekcji 03.09.2014r.
Niedzielna impreza przeznaczona dla dzieci i rodziców zaangażowanych w działalność Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno to m.in. miała być doskonała okazja do integracji, zabawy, ale też sprawdzianu umiejętności kandydatów na piłkarzy i bez fałszywej skromności możemy uznać ją za udaną. Wprawdzie lepiej i bardziej uczciwie jest, gdy oceniają nas inni, ale uśmiechy zawodników i ich opiekunów były aż nadto wymowne.

Sparing juniorów D1
Koral Dębnica - MKS Debrzno 9:1 (3:0, 2:1, 4:0)         
02.09.2014r.
Gol dla MKS-u: Mateusz Trela (36). Grano 3x20 minut.

MKS Debrzno - Słupia Kobylnica 6:2 (3:1)
Trzy do przerwy, trzy po przerwie
31.08.2014r.
Rachuby dokonane przez nas na stronie internetowej przed starciem ze Słupią Kobylnica sprawdziły się, co nie zawsze przecież bywa regułą. Ponownie bowiem na odnowionym Stadionie Miejskim obejrzeliśmy grad goli i taka sama prawidłowość potwierdziła się w przypadku potyczki akurat z beniaminkiem spod Słupska, gdzie tradycji też stało się zadość. Czerwono-niebiescy wprawdzie nie ustrzegli się usterek w swojej grze, ale mimo to pewnie dodali do dotychczasowego dorobku trzy oczka.

Z Piastem wygrali jak seniorzy 31.08.2014r.
Po dwóch wysokich przegranych w sparingach team juniorów B Łukasza Płóciennika udał się do Człuchowa na inaugurację ligowego sezonu. Debrznianie odnieśli pewne zwycięstwo w stolicy powiatu 7:3, będąc zespołem lepszym pod wieloma względami. Już po czterdziestu minutach zawody były rozstrzygnięte, w drugiej połowie gra miała bardziej wyrównany przebieg.

Beniaminek z Kobylnicy następnym rywalem 30.08.2014r.
Niedziela 31 sierpnia 2014r. godz.16.00 - to termin kolejnego meczu mistrzowskiego I drużyny MKS-u. Zagramy na obiekcie przy ul. Sportowej ze Słupią Kobylnica, czyli przeciwnikiem, z którym czerwono-niebiescy bardzo dawno nie mieli okazji rywalizować. Prawie dekadę od momentu degradacji do klasy A w 2005r. kobylniczanie czekali na ponowną możliwość gry na piątoligowym szczeblu ("po drodze" dwa sezony spędzili nawet w klasie B), stąd wieloletni brak kontaktów między klubami.

W juniorach D1 jeden zespół więcej 29.08.2014r.
Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego ZPN tuż przed startem sezonu dokonała zmian w terminarzu grupy III klasy okręgowej juniorów D1. Wszystko z powodu dokooptowania do ligi drużyny Kornowscy Szarża Krojanty.

Sparing juniorów
AP Człuchów (juniorzy A) - MKS Debrzno (juniorzy B) 14:0 (4:0, 4:0, 6:0)
28.08.2014r.
Grano 3x30 minut

KS Damnica - MKS Debrzno 3:0 (1:0)
Karny w 15. sekundzie
27.08.2014r.
Seniorzy MKS-u ponieśli pierwszą w edycji 2014/2015 porażkę. Czerwono-niebiescy ulegli na wyjeździe ekipie KS Damnica 0:3, a o przebiegu spotkania w bardzo dużej mierze zadecydowała sytuacja z... piętnastej (!) sekundy, kiedy to arbiter Sebastian Nowak gwizdnął (jak najbardziej słusznie zresztą) rzut karny.

Kończymy i otwieramy sezon - w niedzielę impreza Akademii 26.08.2014r.
Uwaga! 31 sierpnia 2014r. (niedziela) o godz.12.00 na Stadionie Miejskim organizujemy spotkanie wszystkich trzech grup szkoleniowych Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno. W trakcie imprezy podsumujemy minioną, drugą edycję funkcjonowania szkółki, odbędzie się pasowanie na piłkarza dla tych dzieci, które dołączyły do nas w ubiegłym roku, oprócz tego sprawdzian dla wszystkich adeptów, pokazowy trening oraz oczywiście jak zawsze emocjonujące i atrakcyjne mecze (w każdej z trzech kategorii) pomiędzy Rodzicami i ich pociechami.

O wiele słabsi od spartan 25.08.2014r.
Juniorzy B prowadzeni przez Łukasza Płóciennika rozegrali w poniedziałek kontrolne spotkanie przed zaczynającym się w najbliższy weekend nowym sezonem. Rywalem debrznian była Sparta Złotów. Mecz zakończył się wyraźną przegraną naszego zespołu 1:9.

MKS Debrzno - Lipniczanka Lipnica 11:2 (5:0)
1, 2, 3... jedenaście!
24.08.2014r.
Owszem, MKS według wszelkich przedmeczowych prognoz miał zainkasować w starciu z Lipniczanką Lipnica trzy punkty, ale że czerwono-niebiescy zdobędą jedenaście goli tego chyba nikt nie oczekiwał... Debrznianie zdeklasowali beniaminka ligi 11:2 i dodanie komentarza, iż wcale nie musiało się tylko na tym skończyć nie będzie przesadą. Liczyliśmy na wygraną, to prawda, ale sądziliśmy, że lipniczanie stawią opór zespołowi Pawła Władyczaka. Nic z tego, w niedzielne późne popołudnie obejrzeliśmy zawody do jednej bramki.

Ósmy raz z Lipniczanką 22.08.2014r.
W niedzielę 24 sierpnia 2014r. o godz.17.00 w drugiej serii rozgrywek klasy okręgowej seniorów MKS zagra na własnym boisku z beniaminkiem ligi Lipniczanką Lipnica. Po dramatycznych, ale co najważniejsze zwycięskich derbach po raz wtóry czerwono-niebiescy pokażą się własnej publiczności w rundzie jesiennej i stoczą bój o trzy punkty z zupełnym nowicjuszem tego szczebla.

Rewolwerowcy, Pawiany i... Rychnowy 22.08.2014r.
Orlik przy Stadionie Miejskim we wtorkowy poranek wypełnił się uczestnikami turnieju piłki nożnej dzikich drużyn "Wakacje 2014". Kolejną edycję rokrocznie organizowanej przez MKS imprezy możemy uznać za udaną, bo w futbol bawiło się 14 drużyn w trzech kategoriach wiekowych, rozegrano 26 spotkań, strzelono w nich 71 goli, a na boisko wybiegło łącznie 98 zawodników, w tym trzy przedstawicielki płci pięknej.

Kalendarz domowych meczów juniorów 18.08.2014r.
Znane są dokładne terminy spotkań debrzneńskiej młodzieży na obiekcie przy ul. Sportowej w rundzie jesiennej edycji 2014/2015. Juniorzy B szkoleni przez Łukasza Płóciennika zaprezentują się miejscowej publiczności w I części sezonu trzykrotnie, juniorzy D1 Sebastiana Stalki cztery razy, natomiast najmłodszy zespół juniorów E2 Sławomira Słonki raz.

Roczniki 2005 i 2006 wznawiają treningi 17.08.2014r.
19 sierpnia 2014r. (wtorek) o godz.17.00 na Orliku przy Stadionie Miejskim odbędą się pierwsze po letniej przerwie zajęcia tzw. średniej grupy Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno. Trener Sławomir Słonka zaprasza na ten inauguracyjny trening młodych zawodników wraz z rodzicami.

MKS Debrzno - Piast Człuchów 3:2 (0:1)
Zwycięstwo "serduchem"
16.08.2014r.
Jak tu nie lubić derbów... Oczywiście to uczucie potęguje się, gdy mecz między lokalnymi rywalami kończy się wygraną drużyny, za którą ściskamy kciuki, ale bezsporne jest jedno: zawsze w takich potyczkach jest mnóstwo emocji. Nie inaczej było w spotkaniu MKS-u z Piastem Człuchów, które po fantastycznej końcówce w wykonaniu czerwono-niebieskich przyniosło upragnione trzy punkty.

Jak inauguracja sezonu to derby: MKS - Piast! 15.08.2014r.
Niecałe dwa miesiące trwała letnia przerwa w rozgrywkach ligowych. W najbliższy weekend wracamy do meczów, których stawką są mistrzowskie punkty i od razu kibiców z Debrzna czekają nie lada emocje. 16 sierpnia o godz.17.00 na inaugurację edycji 2014/2015 czerwono-niebiescy podejmą na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej Piast Człuchów.

"Szuwar" nadal w Bydgoszczy 14.08.2014r.
Tak jak należało się spodziewać Krzysztof Szawarniak, który wiosnę spędził na wypożyczeniu w Chemiku Bydgoszcz, dłużej pogra w tej drużynie. Zarówno sam zawodnik, jak i bydgoski klub po zakończeniu poprzedniego sezonu byli zainteresowani dalszymi występami Krzysztofa w ekipie juniorów starszych (A), a ponieważ druga umowa między MKS-em oraz teamem znad Brdy musiała być już definitywna, takie dokumenty podpisano.

Krajna Sępólno Krajeńskie - MKS Debrzno 3:4 (0:3)
Pofolgowali po przerwie
13.08.2014r.
Na ostatniej prostej przed początkiem kampanii 2014/2015 w okręgówce czerwono-niebiescy udali się do Sepólna Krajeńskiego, aby rozegrać sparing z miejscową Krajną. Gospodarze to ex-czwartoligowcy, gdzie występowali od sezonu 2010/2011 do końca rundy jesiennej 2013r. Na skutek zawirowań organizacyjnych w trakcie minionej zimy klub był zmuszony wycofać ekipę z rozgrywek, co oznaczało spadek o dwa szczeble. Sępoleńscy piłkarze za kilka dni wznowią zatem ligowe zmagania od klasy A. MKS w przeszłości spotykał się towarzysko z tym przeciwnikiem siedmiokrotnie, ale poprzednio bardzo dawno temu, bo... 8 sierpnia 2004r. Teraz kontakt został odnowiony.

Śladami byłych emkaesiaków - Binkiewicz pobiega za piłką w Niemczech 12.08.2014r.
Niemiecki Związek Piłki Nożnej wystąpił za pośrednictwem PZPN do Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej o wydanie certyfikatu zawodnika Piotra Binkiewicza, co nastąpiło wczoraj po podpisaniu stosownego dokumentu przez MKS Debrzno. Piotrek, niespełna 38-letni były piłkarz czerwono-niebieskich, od dłuższego czasu przebywa u naszych zachodnich sąsiadów i postanowił spróbować tam swoich sił na futbolowej murawie. Obecnie będzie reprezentował barwy drużyny o nazwie Betriebs-Sport-Club Rheda.

Dwunasty raz pogramy "na dziko" 11.08.2014r.
Skoro nastał sierpień to najwyższa pora na turniej piłki nożnej dzikich drużyn "Wakacje 2014", czyli doroczną imprezę proponowaną przez MKS uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Odbywa się ona od 2003r. i na stałe weszła do terminarza klubowych przedsięwzięć. W przeszłości najpierw rozgrywaliśmy zawody na Stadionie Miejskim, potem na Orliku przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym, zaś w tym roku pierwszy raz skorzystamy ze sztucznej murawy boiska przy ul. Sportowej.

MKS Debrzno - Polonia Jastrowie 9:2 (4:2)
Fura goli w przedostatnim sparingu
10.08.2014r.
Świetną skuteczność pokazali na sześć dni przed rozpoczęciem ligowego sezonu seniorzy MKS-u. Debrznianie rozgromili na własnym boisku Polonię Jastrowie aż 9:2, a przecież okazji na następne trafienia było dodatkowo przynajmniej kilka. Poza nielicznymi fragmentami czerwono-niebiescy górowali zdecydowanie nad szóstym zespołem pilskiej klasy okręgowej ubiegłej edycji i z dużą swobodą zdobywali bramki.

W Pucharze Polski zagramy od II rundy 09.08.2014r.
Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego ZPN ogłosiła, że 3 września o godz.17.30 odbędzie się pierwsza runda nowej edycji regionalnego wydania Pucharu Polski. Wystąpią w niej wyłącznie ekipy grające na co dzień co najwyżej w klasie A lub niezrzeszone, a więc te, które dobrowolnie wyraziły chęć uczestnictwa w zmaganiach "turnieju tysiąca drużyn", bowiem pucharowy obowiązek obejmuje kluby występujące przynajmniej w klasie okręgowej.

"Pacior" odchodzi do Człuchowa, Kawczak na stałe w Debrznie 08.08.2014r.
Na niewiele ponad tydzień przed rozpoczęciem nowego sezonu rozwiewane są ostatnie niewiadome co do kształtu kadry drużyny seniorów MKS-u. Wczoraj podpisano stosowne dokumenty w sprawie przejścia na zasadzie transferu definitywnego do Piasta Człuchów Krystiana Paciorka, z kolei w odwrotną stronę powędrował Michał Kawczak.

Przybyli, zobaczyli, zweryfikowali... 07.08.2014r.
Bądźmy szczerzy, kiedy nadchodził w niedawnej przeszłości czas weryfikacji boisk przez futbolowy związek u progu kolejnego sezonu w lecie, miny mieliśmy nietęgie i nerwówka była ogromna. Co tu kryć, z drżeniem serca oczekiwaliśmy na werdykt czy nasz malowniczo położony stadion nadaje się do rozgrywania meczów mistrzowskich, czy też nie. Nadawał się jakimś cudem, ale tak po prawdzie na wiele rzeczy przymykano oko, a i tak litania uwag oraz zaleceń była obszerna, szczegółowa i długa, jak nie przymierzając droga z klasy B do ekstraklasy.

Tęcza Brusy - MKS Debrzno 2:5 (2:1)
Po przerwie nie zostawili złudzeń
06.08.2014r.
W kolejnym spotkaniu sparingowym, w środowe późne popołudnie seniorzy MKS-u zagrali na wyjeździe z Tęczą Brusy. Potyczka z przedstawicielem gdańskiej klasy A zakończyła się przekonywającym zwycięstwem debrznian, ale swoją wyższość udowodnili dopiero w drugich 45 minutach. Obie drużyny stworzyły sporą ilość sytuacji podbramkowych, dzięki czemu gra mogła się podobać, chociaż z naszej perspektywy oceniając, nie przez cały mecz.

Czerwoni lepsi od Żółtych 05.08.2014r.
Aż dziesięć goli obejrzeli kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim, którzy przybyli na doroczne towarzyskie spotkanie o "Puchar Carlosa". Piłkarze zagrali tym razem w dość wątłych zestawieniach, niemal bez zmienników, ale zademonstrowali wyśmienitą formę strzelecką, mimo dokuczliwego upału. Wysoka temperatura stała się notabene przyczyną skrócenia zawodów przez arbitra Roberta Szychowskiego z 80 do 70 minut.

Piasta podejmiemy w sobotę, resztę drużyn w niedzielę 04.08.2014r.
Zapadły decyzje co do dokładnych dat i godzin rozgrywania przez zespół seniorów MKS-u jesiennych meczów ligowych w roli gospodarzy. Sympatyków futbolu znad Debrzynki czeka osiem okazji, aby naocznie pokibicować swoim piłkarzom w tej fazie sezonu 2014/2015. Należy od razu dodać, że najbardziej intensywny na to czas będzie na samym początku rozgrywek, ponieważ aż trzy weekendy z rzędu w sierpniu czerwono-niebiescy zaprezentują się swojej publiczności przy ul. Sportowej.

Sparta Złotów - MKS Debrzno 4:1 (3:0)
Debrznianie grali, Sparta strzelała
03.08.2014r.
O tym, że nie zawsze drużyna mająca inicjatywę, przeważająca, stwarzająca okazje bramkowe ostatecznie okazuje się lepsza, bardzo często można przekonać się obserwując piłkarskie zawody. Nie inaczej było w Zakrzewie, gdzie spotkały się w sparingowej potyczce złotowska Sparta i nasz MKS. Szczególnie w drugiej połowie znacznie więcej z gry mieli czerwono-niebiescy, jednak wyraźnie skuteczniejsi byli rywale i odnieśli nadzwyczaj wysokie w sumie zwycięstwo.

Są następne terminarze 03.08.2014r.
Kilka dni temu poznaliśmy kalendarz jesiennych gier juniorów B MKS-u prowadzonych przez Łukasza Płóciennika, dziś przedstawiamy kolejne "rozkłady jazdy", tym razem pozostałych dwóch zespołów młodzieżowych, jakie będą reprezentować czerwono-niebieskich w nadchodzących rozgrywkach klasy okręgowej sezonu 2014/2015.

Marba-sport sponsorem okręgówki 02.08.2014r.
Zarząd Pomorskiego Związku Piłki Nożnej poinformował niedawno na oficjalnej witrynie internetowej, że pozyskał sponsora dla zawiadywanych przez centralę w Gdańsku rozgrywek IV ligi oraz trzech grup klasy okręgowej (w tym naszej, słupskiej) na zbliżający się sezon 2014/2015. Programem objętych zostanie ogółem 66 klubów występujących we wspomnianych ligach, w tym oczywiście MKS Debrzno.

Pierwszy taki obóz... 01.08.2014r.
...lecz zapewne nie ostatni! Dzieci ćwiczące w Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno uczestniczyły w dniach 21-26 lipca w obozie rekreacyjno-sportowym zorganizowanym przez nasz klub. Na miejsce wypoczynku i wytężonych treningów wybraliśmy Cekcyn, gminną miejscowość leżącą nieopodal Tucholi, a więc kilkadziesiąt kilometrów od grodu nad Debrzynką.

Zmarł Dariusz Żelazny 31.07.2014r.
Był wyjątkową postacią w pingpongowym środowisku Pomorza Zachodniego, gdyż dzięki niezwykłemu zaangażowaniu, uporowi, determinacji, niezliczonym pomysłom, wielkiej pasji, osiągał ze swoimi wychowankami fantastyczne sukcesy, nie tylko w wymiarze regionalnym. Aż trudno uwierzyć, że w ogóle nigdy nie grał w tenisa stołowego, nawet amatorsko, a jednak potrafił wyszkolić całą plejadę zawodników i co najbardziej charakterystyczne pochodzących z malutkich miejscowości, w których możliwość realizacji sportowych marzeń jest czasem jedynym sposobem na przezwyciężenie nudy i marazmu.

Juniorzy wiedzą z kim zagrają 31.07.2014r.
Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego ZPN opublikowała postanowienie w sprawie podziału na grupy na sezon 2014/2015 w poszczególnych kategoriach w prowadzonych przez siebie zmaganiach klasy okręgowej młodzieży.

G & Syn Boiska jeszcze raz - filmik z modernizacji 30.07.2014r.
Powracamy ponownie do najważniejszego, epokowego wręcz wydarzenia dla naszego klubu, jakie miało miejsce w minionych miesiącach, czyli remontu Stadionu Miejskiego. Toruńska firma G&Syn Boiska Jerzego i Szymona Gawlików, podsumowując niejako inwestycję, nadesłała nam kilkuminutowy film obrazujący jak zmieniał się obiekt przy ul. Sportowej w Debrznie w miarę postępujących prac.

Puchar Carlosa AD 2014 29.07.2014r.
Debrzneńscy miłośnicy futbolu mają przynajmniej kilka okazji, aby oprócz cotygodniowych spotkań na Orliku porywalizować towarzysko w ciągu roku. Popularny turniej "Debrzno 30+" odbywany w hali Zespołu Szkół między Świętami Bożego Narodzenia i Sylwestrem, zmagania na Dzień Flagi i w okolicach Święta Niepodległości na wspomnianym Orliku, czy wreszcie mecz kawalerów z żonatymi, przemianowany w 2013r. na Puchar Carlosa (z uwagi na coraz bardziej widoczny deficyt kawalerów...), rozgrywany na Stadionie Miejskim to dowody na poparcie przywoływanej na wstępie tezy.

Zwycięstwo w okrojonej obsadzie, Stalka i B. Rutyna ze statuetkami 28.07.2014r.
Piłkarze MKS-u siódmy raz wygrali organizowany rokrocznie nad Debrzynką letni przedsezonowy turniej. Czerwono-niebiescy odnieśli dwie przekonywające wiktorie i zgarnęli okazałe, główne trofeum, będąc w przekroju całej rywalizacji faktycznie najlepszą ekipą. Niestety, impreza przypominała nieco tę z 2011r., gdy wystartowały tylko trzy teamy, zamiast zwyczajowo przyjętych czterech.

Oceniamy sezon 2013/2014: juniorzy B 27.07.2014r.
Mogło być lepiej - to pierwszy z brzegu, podstawowy komentarz, jaki przychodzi na myśl, gdy próbujemy podsumować występy w lidze w zakończonym sezonie drużyny juniorów B. Na półmetku edycji zauważyliśmy postęp w porównaniu z kampanią 2012/2013, odnotowaliśmy wreszcie długo wyczekiwane wygrane i lokatę w środku tabeli. Nadzieja na przynajmniej podobne osiągnięcia wiosną miała swoje uzasadnienie, ale rzeczywistość nie była tak różowa.

W samo okienko (51) - Polka DJ i kocie łby 26.07.2014r.
W poniedziałek po południu włączam telewizor, a po chwili wysyłam pierwszego triumfalnego esemesa, jakbym wieścił nie lada odkrycie: "Majka ucieka w górach, 8 km do mety, 35sek przewagi". Odpowiedź przychodzi momentalnie: "Super, daj znać jak się skończy". Co tam będę czekał do końca - myślę sobie - jak tu emocje sięgają wyświechtanego zenitu. Kolejny esemes załadowany niczym torpeda do wyrzutni: "7,3km do mety i przewaga 49sek". Cisza. Odpowiedź nadchodzi trochę ostrożniej, jakby z wahaniem, bo...: "Ale zaraz Arek, czy Ty nie oglądasz powtórki z soboty? Dzisiaj chyba dzień przerwy...".

B. Rutyna i Ryhanycz na sprawdzianie w Szczecinie 25.07.2014r.
Przed kilkoma dniami, we wtorek 22 lipca dwaj zawodnicy drużyny seniorów MKS-u Bartłomiej Rutyna i Krystian Ryhanycz przebywali w stolicy Pomorza Zachodniego, gdzie uczestniczyli w testach zorganizowanych przez ekstraklasową Pogoń. Sprawdzian w Szczecinie był przeznaczony dla młodych (poniżej osiemnastego roku życia), uzdolnionych, wyróżniających się piłkarzy, którzy mieli okazję zademonstrowania swoich umiejętności pod okiem miejscowych szkoleniowców.

27 lipca XVI Puchar Lata 24.07.2014r.
To impreza lubiana przez sympatyków futbolu w Debrznie, ale też samych zawodników, bo dająca sposobność sprawdzenia formy w starciu z trzema różnymi rywalami. W najbliższą niedzielę już szesnaste wydanie popularnego Pucharu Lata seniorów z udziałem czterech klubów. W tym roku do udziału zaprosiliśmy Polonię Jastrowie, Iskrę Krajenka i juniorów A Bałtyku Gdynia. Oprócz tego wystąpią oczywiście gospodarze, MKS Debrzno.

W premierze derby z Piastem 23.07.2014r.
Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na ukazanie się szczegółowego terminarza rozgrywek rundy jesiennej sezonu 2014/2015 w słupskiej klasie okręgowej. Komisja ds. Rozgrywek podokręgu przedwczoraj podała do wiadomości kalendarz gier, z którego wynika, iż czerwono-niebiescy aż trzy z czterech zaplanowanych na początku spotkań odbędą na własnym boisku.

Koczała Oldboy's Cup 2014 22.07.2014r.
W sobotę 19 lipca odbyła się czwarta edycja turnieju piłki nożnej Koczała Oldboy's Cup 2014. Do rywalizacji na Las Arenie przystąpiło pięć zespołów (limit wiekowy to ukończone 30 lat), a ich liczba wahała się niemal do ostatniej chwili. W tym gronie pierwszy raz znaleźli się zawodnicy MKS-u Debrzno, którzy przyjęli zaproszenie gospodarzy i stawili się na malowniczo położonym obiekcie.

Borowiak Czersk - MKS Debrzno 0:3 (0:1)
Trójeczka w ukropie
20.07.2014r.
W drugim letnim sparingu seniorzy MKS-u pokonali w Czersku tamtejszego Borowiaka 3:0. Na zalanym słońcem boisku zmierzyły się ekipy, które zajęły w minionym sezonie siódme lokaty w swoich grupach klasy okręgowej. Pierwszy raz w historii gościliśmy w tej miejscowości, dotąd obydwa kluby spotkały się jedynie w Debrznie, prawie jedenaście lat temu, 3 sierpnia 2003r., kiedy to czerszczanie wystąpili w piątym wydaniu turnieju o Puchar Lata, remisując m.in. z czerwono-niebieskimi 1:1.

Oceniamy sezon 2013/2014: juniorzy D1 18.07.2014r.
Od zakończenia rozgrywek poprzedniej edycji minęło kilka tygodni, ale my, chociaż z "drobnym" poślizgiem to jednak nie zapominamy o bilansie dokonań czerwono-niebieskich, tradycyjnie starając się ocenić grę na przestrzeni całej kampanii. Na pierwszy ogień idą juniorzy D1, czyli najmłodszy zespół uczestniczący w rywalizacji o punkty, prowadzony przez Sebastiana Stalkę.

Juniorzy Bałtyku wystąpią w Pucharze Lata 17.07.2014r.
Dopiero wczoraj poznaliśmy czwartego uczestnika XVI edycji turnieju piłki nożnej seniorów o "Puchar Lata", który w tym roku zaplanowano na niedzielę 27 lipca o godz. 11.00. Będzie nim ekipa juniorów starszych Bałtyku Gdynia, która dołączyła do awizowanych wcześniej Polonii Jastrowie i Iskry Krajenka.

W samo okienko (50) - Ryk L(ö)wa 16.07.2014r.
Bajeczni kronikarze napisaliby tak: "Dumne flotylle angielskie i włoskie rozbiły się o skromne brzegi Kostaryki, które miały być bez kłopotu połknięte jak żaba przez bociana. Potomkowie wielkich żeglarzy z Hiszpanii i Portugalii mieli płynąć po złoto, ale nawet nie wypchnęli swoich statków z portu... tzn. z grupy. Brazylia zaś...cóż... zmielona na kawę przez niemiecki młynek. I już sam Krzysztof Kolumb zaczął przekręcać się w grobie na myśl, że znowu Europejczykom może nie udać się powtórzyć jego sukcesu i podbić Ameryki Południowej. Tymczasem...".

MKS Debrzno - Chojniczanka Chojnice 0:13 (0:5)
Trzynaście goli 13 lipca
13.07.2014r.
Stadion Miejski po gruntownym remoncie otwarty! Działo się bardzo wiele w niedzielne popołudnie i z pewnością wszyscy, którzy przybyli na obiekt mogli znaleźć coś dla siebie. Oczywiście głównym punktem uroczystości był towarzyski mecz seniorów MKS Debrzno- Chojniczanka Chojnice, który ściągnął na trybuny rekordową rzeszę kibiców futbolu. Szacujemy ją na około 800 osób, co jest bez wątpienia rekordem frekwencji w historii klubu znad Debrzynki.

W samo okienko (49) - Bar "Samobuj" 12.07.2014r.
Znalazłem to miejsce w pożółkłym przewodniku po stołecznym mieście. Stojąc w odległości kilkunastu kroków od wejścia, w oczy rzucał się biały szyld z czarnymi literami: "Bar Samobuj". Pisownia zupełnie oryginalna. Zwróciłem również uwagę, że to "u" w drugim słowie ktoś - pewnie pod osłoną nocy - podkreślił finezyjnym ruchem i podwójną czerwoną kreską spreju, co odkurzyło w pamięci lekcje polskiego i zeszyty do dyktand, w których wielu uczniów sadziło ortografy niczym miny przeciw nauczycielskie. Polonistka wielokrotnie eksplodowała ze złości, która buchała z jej wnętrza jak z czynnego wulkanu.

Pierwszoligowcy na inaugurację 10.07.2014r.
9 listopada 2013r. ostatni raz przed dłuższą przerwą kibice czerwono-niebieskich mogli obejrzeć mecz swoich ulubieńców na Stadionie Miejskim w Debrznie, gdy MKS zremisował w potyczce o punkty w klasie okręgowej z GTS-em Czarna Dąbrówka 4:4. Potem ku radości środowiska sportowego do akcji wkroczyła firma G&Syn z Torunia i jej podwykonawcy. Kompleksowa modernizacja obiektu trwała ponad pół roku, chociaż zasadnicza, najważniejsza część prac, związana z instalacją odwodnienia, automatycznego nawadniania i położeniem samej murawy z rolki odbywała się na przestrzeni trzech tygodni w maju 2014r.

Seniorzy wznawiają treningi, znamy kalendarz sparingów 07.07.2014r.
Jutro, tj. 8 lipca o godz.18.00 po króciutkiej, dwutygodniowej przerwie rozpocznie zajęcia treningowe ekipa seniorów MKS-u. W pierwszym tygodniu przygotowań do rundy jesiennej zespół Pawła Władyczaka spotka się trzykrotnie (również 9 i 11 lipca), w kolejnych harmonogram będzie ustalany na bieżąco.

Zgłoszenia do rozgrywek juniorów 05.07.2014r.
Trzy zespoły młodzieżowe będą reprezentować MKS w nadchodzącej edycji 2014/2015 w klasie okręgowej. Ostatni raz (i jedyny w historii emkaesiaków) taka sytuacja miała miejsce w kampanii 2000/2001. Obok występujących w poprzednim sezonie drużyn juniorów B (trener Łukasz Płóciennik) oraz juniorów D1 (Sebastian Stalka) czerwono-niebiescy zgłosili team E2, czyli złożony z zawodników urodzonych w 2005r. i młodszych, szkolony przez Sławomira Słonkę.

Raz lepiej, raz gorzej, ale zabawa przednia 02.07.2014r.
Sobotnio-niedzielne potyczki młodziutkich piłkarzy w Przechlewie pod nazwą Junior Football Academy Cup były ostatnim w sezonie 2013/2014 sprawdzianem dla dzieci ćwiczących w naszej akademii. Dwudniowe zmagania przyniosły, jak to w sporcie, trochę radości i zadowolenia, ale też nieco rozczarowań i zawodu, bo nawet jeśli my powinniśmy traktować każdy z turniejów jako etap w rozwoju wychowanków, to oni samą przeżywają sukcesy i porażki szczególnie.

::  Copyright © 2003-2023 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::