ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
2014...201531.12.2014r.
Żegnamy odchodzący do historii rok, a za kilkanaście godzin powitamy następny. Tradycyjnie podsumowujemy, bilansujemy to wszystko, co "zadziało się" na arenach sportowych i wokół nich, w codziennym życiu. Patrzymy też w przyszłość, z nadzieją, że przynajmniej nie będzie gorzej, a ambitne zamierzenia, które musi mieć każdy aktywny człowiek będą choć w części zrealizowane. 52 tygodnie 2014 roku były obfite w wydarzenia w naszym klubie i bez fałszywej skromności ludzie z nim związani (zawodnicy, trenerzy, działacze, współpracownicy, kibice) ten okres mogą śmiało zaliczyć na plus.

Obrodziło w... samobóje31.12.2014r.
W dotychczasowych kolejkach debrzneńskiej halówki w edycji 2014/2015 odnotowaliśmy trzy gole samobójcze, czyli ani wiele, ani szczególnie mało, ot w sam raz. Tymczasem w poświątecznej serii ośmiu meczów zawodnicy aż sześć razy zaskakiwali własnych bramkarzy, co jest prawdziwym ewenementem w historii rozgrywek. Największym beneficjentem nieszczęsnych strzałów byli liderzy, Grom Barkowo, który to zespół w ten sposób powiększał swój dorobek trzykrotnie, a ogółem w całym sezonie już pięć razy rywale wyręczali barkowian...

"Futbol to nie wszystko, ale wszystko bez futbolu jest niczym" 30.12.2014r.
Hasło w tytule niniejszego materiału nie stanowi przypadku. Taka właśnie sentencja przyświecała uczestnikom czwartej edycji turnieju piłki nożnej "Debrzno 30+", rozegranego tuż po Świętach Bożego Narodzenia w hali Zespołu Szkół. Chęć piłkarskiej zabawy kilkanaście godzin po odejściu od zastawionych najprzeróżniejszymi specjałami stołów wyraziły 34 osoby i taka liczba kolejny raz utwierdziła organizatorów w przekonaniu, że realizujemy imprezę, która cieszy się niesłabnącym powodzeniem.

W styczniu i lutym też nie zabraknie imprez dla dzieci27.12.2014r.
W najbliższych tygodniach wychowankowie Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno kontynuować będą starty w towarzyskich zawodach halowych. Wprawdzie nie dojdzie do skutku wyjazd do Somonina koło Kartuz tuż po Nowym Roku, gdyż zapowiadany na 4 stycznia turniej rocznika 2002 został odwołany, jednak już w drugi weekend 2015r. czerwono-niebiescy sprawdzą się w aż trzech kategoriach wiekowych.

Pozostała wielka trójka23.12.2014r.
Klaruje się sytuacja w tabeli debrzneńskiej ligi halowej. Po niedzielnych potyczkach wydaje się oczywiste, iż o mistrzowski tytuł powalczą trzy drużyny: Grom Barkowo, Meblolux i Ogrodowa/Gama. Z rywalizacji po dwóch porażkach w meczach z czołowymi zespołami odpadł JR Team Człuchów.

Zmarł Jarosław Matraszek22.12.2014r.
Wczoraj w wieku 53 lat zmarł po długiej, ciężkiej chorobie Jarosław Matraszek, piłkarz, trener, nauczyciel wychowania fizycznego, opiekun młodzieży, osoba od wielu lat związana ze środowiskiem sportowym miasta i gminy Debrzno.

W najstarszej kategorii pierwsze miejsce dla dębniczan22.12.2014r.
Koral Dębnica przed JFA Przechlewo- taka była kolejność w roczniku 2002 w organizowanej przez nasz klub przedświątecznej imprezie dla dzieci w najszerszej spośród wszystkich kategorii obsadzie, bo aż ośmiodrużynowej. Gospodarze zawodów, a więc ekipa AP 2012 MKS uplasowała się na szóstym miejscu. Wobec faktu przyjęcia do imprezy 8 zespołów, zadecydowano o ich podziale drogą losowania na dwie grupy, co jak się potem okazało nie było fortunnym rozwiązaniem, nie z winy pomysłodawców takiego rozwiązania. Ale po kolei...

W roczniku 2003 zwycięstwo AP Człuchów20.12.2014r.
Triumfem popularnych "APaCzy" z człuchowskiej Akademii Piłkarskiej zakończył się świąteczno-noworoczny turniej dla dzieci z rocznika 2003 (i młodsi). Team szkolony przez Bartosza Klimowicza grał najrówniej i wyprzedził minimalnie w tabeli naszej imprezy Orlika Czarne, o czym zadecydowało ostatnie spotkanie, właśnie między zainteresowanymi zespołami.

Za dziesięć dni startujemy z "Grand Prix"18.12.2014r.
Troszkę później niż zwykle rozpoczniemy kolejną edycję pingpongowego turnieju dla dzieci i młodzieży o "Grand Prix" Debrzna. Sezon 2014/2015 zainaugurujemy tuż po Świętach Bożego Narodzenia, w niedzielę 28 grudnia o godz.9.30 w hali Zespołu Szkół przy ul. Królewskiej. Reguły w naszej imprezie nie uległy zmianie, nadal adresujemy ją do dziewcząt i chłopców- uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.

Szczyt na remis, w czołówce kwartet16.12.2014r.
Na godzinę 20.05 zaplanowane było hitowe starcie drugiej serii rozgrywek ligi halowej pomiędzy Gromem Barkowo i Mebloluxem. Z powodu małego, trzydziestominutowego "poślizgu" związanego z organizacją zawodów dziecięcych, na wieczorną potyczkę liderów trzeba było poczekać nieco dłużej, lecz powodów do narzekań absolutnie nie mieli ci, którzy pozostali na sali. Mecz mógł się podobać najwybredniejszym sympatykom futbolu pod dachem i to pod każdym względem, od jakości gry zaczynając, przez dramaturgię, na zachowaniu piłkarzy kończąc.

Sukces ośmiolatków z Debrzna, Polonia najlepsza w starszym roczniku15.12.2014r.
Polonia Jastrowie i AP 2012 MKS Debrzno triumfatorami pierwszej odsłony III turnieju świąteczno-noworocznego. Niech żałują Ci, którym nie dane było oglądać w gościnnej hali Zespołu Szkół meczów młodziutkich sportowców z roczników 2005 i 2006. Zaangażowaniem, pasją, ambicją, emocjami w trakcie jednego tylko spotkania dzieci spokojnie moglibyśmy obdzielić całą kolejkę piłkarskiej najwyższej klasy rozgrywkowej seniorów w kraju nad Wisłą, bez przesady... W 30 potyczkach licznie zgromadzeni w szkolnej sali kibice, z których lwią część stanowili rodzice uczestników zawodów, zobaczyli 81 bramek.

Druga lokata w Tur Junior Cup 13.12.2014r.
Ekipa Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno rocznika 2002 (i młodsi) dobrze spisała się na turnieju halowym w Charzykowach. Drugie miejsce w Tur Junior Cup było rzeczywiście wykładnikiem poziomu gry zaprezentowanego przez zawodników Sebastiana Stalki na tle innych uczestników. Zawody mające mieć obsadę sześciodrużynową rozegrano niestety w okrojonym zestawieniu, ponieważ nie dojechał awizowany wcześniej team Zawiszy Bydgoszcz.

Od niedzieli turnieje świąteczno-noworoczne AP 2012 MKS Debrzno11.12.2014r.
14, 20, 21 grudnia oraz 10 stycznia- w tych czterech terminach odbędzie się trzecie wydanie zimowej futbolowej imprezy dla dzieci organizowanej przez nasz klub. Zawody przeprowadzimy w pięciu kategoriach wiekowych w obiekcie Zespołu Szkół przy ul. Królewskiej. Spodziewać się należy zatem mnóstwa emocji, bo tym zawsze charakteryzują się przedsięwzięcia dla najmłodszych.

W sobotę zagramy w Charzykowach09.12.2014r.
13 grudnia 2014r. o godz.10.00 rozpocznie się turniej halowej piłki nożnej dla dzieci z rocznika 2002 (i młodsi) pod nazwą Tur Junior Cup. Zaproszenie do wzięcia udziału w imprezie w szkolnym obiekcie w Charzykowach przyjęła drużyna Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno, prowadzona przez Sebastiana Stalkę i w sobotni poranek zameldujemy się w malowniczo położonej miejscowości, aby sprawdzić formę w ciekawej stawce uczestników.

Grom i Meblolux z sześcioma oczkami08.12.2014r.
Dwa zespoły zainkasowały po dwie wygrane w inauguracyjny weekend ligi halowej. Ten duet nie stanowi wielkiego zaskoczenia, ponieważ w poprzedniej edycji zarówno Grom Barkowo, jak i Meblolux uplasowały się na podium, a ich obecne składy jedynie nieznacznie różnią się od ubiegłorocznych. W niedzielę łatwiejsze zadanie czekało barkowian, którzy pewnie rozprawili się z Megaluxem/Votum Lipka (taka jest ostateczna, pełna nazwa tej ekipy) i Skrą Bińcze.

Chojniczanka wygrała maraton07.12.2014r.
40 meczów, 65 bramek, osiem godzin zaciętej, pełnej pasji, radości i ambicji, wyrównanej rywalizacji piłkarzy z roczników 2004 i 2005- taki był turniej Chojniczanka Cup 2014 rozegrany w hali Parku Wodnego w grodzie Tura w Mikołajki. Choć do końcowego triumfu, analizując siłę zespołów, które grały w zawodach, mogło śmiało kandydować przynajmniej kilka z nich, główne trofeum pozostało u gospodarzy. Pierwsza ekipa Chojniczanki okazała się najlepsza, nie tracąc przy tym żadnej bramki. Drugi team, który równie szczelnie bronił dostępu do swojej "świątyni", czyli Beniaminek Starogard Gdański zajął trzecią lokatę.

W samo okienko (58) - Wilczy apetyt na majstra05.12.2014r.
Sięgam do sierpniowego archiwum i czytam prognozę przed startem tegorocznej Bundesligi: "Najpierw Bayern Monachium i długo, długo nic, potem Borussia Dortmund i znowu długo nic. I dopiero potem mamy peleton, który walczyć będzie o podium". Stawianie pewników w futbolu okazuje się niezwykle ryzykowne, patrząc gdzie po kilkunastu meczach ligowych znajduje się Borussia z dwójką naszych rodaków. Bieda z punktami, że aż piszczy i mało kto błyszczy.

Ogłoszono terminarz rundy wiosennej04.12.2014r.
Komisja ds. Nagłych Pomorskiego Związku Piłki Nożnej podała do publicznej wiadomości zatwierdzony przez siebie w dniu 2 grudnia kalendarz rozgrywek we wszystkich klasach seniorów i poszczególnych lig juniorskich na rundę rewanżową edycji 2014/2015. Najbardziej frapująca kibiców futbolu z grodu nad Debrzynką rywalizacja w okręgówce seniorskiej rozpocznie się w weekend 21/22 marca.

Ósemka w DHLPP03.12.2014r.
Grom Barkowo, Meblolux Debrzno, Ogrodowa/Gama Debrzno, JR Team Człuchów, Kwaszarnia Gliszczyński Debrzno, Pustynia Miast Debrzno, Votum Lipka i Skra Bińcze- oto uczestnicy siedemnastego wydania Debrzneńskiej Halowej Ligi Piątek Piłkarskich. Pierwsze mecze sezonu 2014/2015 odbędą się w hali Zespołu Szkół w niedzielę 7 grudnia o godz.15.00. Wprawdzie na wczorajszym spotkaniu organizacyjnym mowa była o godz.16.00, jednak ze względów technicznych przyspieszamy inauguracyjną serię o 60 minut.

Przed nami Chojniczanka Cup02.12.2014r.
Rozkręca się powolutku sezon halowy 2014/2015. Po niedawnej wizycie w Człuchowie dzieci z AP 2012 MKS Debrzno w sobotę 6 grudnia pojadą kilkanaście kilometrów dalej, do Chojnic, aby wziąć udział w imprezie nazwanej Chojniczanka Cup, dla roczników 2004-2005. Turniej (początek o godz.9.00) wydaje się być bardzo interesująco obsadzonym, o czym świadczą zestawienia obydwu grup, podane przez organizatorów.

Arka 2004 bezkonkurencyjna01.12.2014r.
Piątą pozycję wywalczyli futboliści Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno w towarzyskim turnieju zawodników urodzonych w latach 2004-2005 rozegranym w Człuchowie. Debrznianie spisali się nieźle, a warto nadmienić, że naszą kadrę tworzyły tylko dwie osoby ze starszego rocznika, pozostała ósemka to byli piłkarze o rok młodsi od większości rywali, z którymi przyszło im się mierzyć.

Sześć czy więcej?29.11.2014r.
Coraz bliżej do początku rozgrywek XVII edycji Debrzneńskiej Halowej Ligi Piątek Piłkarskich. Start nowego sezonu rywalizacji "pod dachem" zaplanowaliśmy wstępnie na niedzielę 7 grudnia. Przypominamy, że pięć dni wcześniej, tj. 2 grudnia o godz.17.00 w budynku klubowym przy Stadionie Miejskim odbędzie się spotkanie organizacyjne z udziałem przedstawicieli wszystkich zespołów, które chcą wziąć udział w zimowym graniu.

Równy miesiąc do "Debrzno 30+" IV27.11.2014r.
Dokładnie trzydzieści dni pozostało do czwartej edycji popularnego turnieju halowej piłki nożnej organizowanego przez MKS i przeznaczonego dla zawodników, którzy ukończyli trzydziesty rok życia. Przedsięwzięcie pod szyldem "Debrzno 30+" zostało zainicjowane przez Arkadiusza Lewenko jesienią 2011r. i rokrocznie skupia na starcie miłośników futbolu, którzy w okresie świąteczno-noworocznym w znanym sobie gronie i miłej atmosferze chcą spędzić wolny czas w obiekcie Zespołu Szkół.

Obsada imprezy w Człuchowie25.11.2014r.
Otrzymaliśmy zestawienie ekip, które wezmą udział w halowym turnieju piłki nożnej dzieci z roczników 2004-2005, który odbędzie się w najbliższą sobotę 29 listopada 2014r. o godz.9.00 w sali człuchowskiego gimnazjum przy ul. Szkolnej. Ogółem na starcie stanie dziewięć zespołów, które podzielone zostaną na dwie grupy.

Osiczanka zwycięzcą na Kaszubach24.11.2014r.
Aż 34 spotkania rozegrali piłkarze z rocznika 2003 (i młodsi) w halowych zmaganiach, które odbyły się w minioną sobotę w Somoninie pod Kartuzami. Mimo, iż zespół Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno nie zawojował imprezy, zajmując dość odległą dziewiątą lokatę w gronie dwunastu drużyn, to jednak wróciliśmy z zawodów w pozytywnych nastrojach.

Niepomyślny finisz udanej rundy23.11.2014r.
Po sobotnich rozstrzygnięciach piętnastej kolejki okręgówki seniorów stało się jasne, że emkaesiacy mogą skończyć I część sezonu 2014/2015 na trzecim, czwartym lub piątym miejscu. W życie wdrożyliśmy ten najmniej pożądany scenariusz, tzn. czerwono-niebiescy nie poprawili swojej lokaty, zajmowanej po przedostatniej serii meczów. Trzynasta w historii wyprawa do Studzienic znowu dowiodła, że boisko Kaszubii wybitnie nie leży ekipie MKS-u. Przegraliśmy, bo chociaż rywalizacja była absolutnie wyrównana, to jednak skuteczniejsi byli gospodarze i to oni dopisali do swojego konta tak cenne trzy oczka.

Rocznik 2002 pojedzie na Tur Junior Cup21.11.2014r.
Zaledwie przedwczoraj przedstawiliśmy kalendarz wydarzeń sportowych w naszym klubie do końca 2014r., zarówno tych, które będziemy realizować u siebie, jak również turniejów, w których zagościmy w innych ośrodkach. Minęło kilkadziesiąt godzin i trzeba wprowadzić do terminarza jedną zmianę, a w zasadzie wzbogacić go o jeden element.

W samo okienko (57) - Lekcja anatomii20.11.2014r.
Przestąpiłem próg Baru "Samobuj" (pisownia oryginalna) zatopiony w rozważaniach. Wreszcie można ze spokojem oglądać mecze reprezentacji w piłce nożnej i przyjemnie patrzeć, jak gała toczy się od nogi do nogi. Wreszcie nie trzeba drżeć o wynik końcowy i nie rzucać ręcznika po boksersku na poddanie, bo nawet gdy przegrywamy jedną bramką, to i tak "Orły" potrafią odrobić stratę. Wreszcie jest powód do zadowolenia. Co się takiego stało?

Listopadowo - grudniowe kalendarium19.11.2014r.
Mamy drugą połowę listopada, a zatem nieuchronnie zbliża się chwila definitywnego zakończenia rozgrywek na otwartych boiskach. Seniorom MKS-u pozostał już tylko jeden ligowy mecz, w niedzielę 23 listopada na wyjeździe z Kaszubią Studzienice, a potem na wiele tygodni przeniesiemy się do zamkniętych obiektów, aby emocjonować się nieco inną odmianą futbolu. Wiadomo jak będą wyglądać ostatnie tygodnie roku 2014, jeśli chodzi o zawody proponowane przez klub, jak również te, w których weźmiemy udział poza Debrznem.

Odkrywamy nowe tereny - Somonino18.11.2014r.
22 listopada 2014r. o godz.8.30 rozpocznie się halowy turniej piłki nożnej dzieci z rocznika 2003, w którym weźmie udział ekipa Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno, prowadzona przez Sebastiana Stalkę. Zawody zostaną rozegrane w dalekim Somoninie, miejscowości, do której czerwono-niebiescy zawitają po raz pierwszy. Będzie to zarazem premierowy start w imprezie "pod dachem" w sezonie 2014/2015 debrzneńskich młodych futbolistów.

Piętnasta seria pełna ważnych wydarzeń17.11.2014r.
W weekend 22/23 listopada odbędą się mecze ostatniej kolejki rundy jesiennej słupskiej klasy okręgowej seniorów. W programie zaplanowano tylko siedem gier, gdyż jedną (Karol Pęplino-KS Damnica) rozegrano awansem 2 listopada. Na samym finiszu I części sezonu czekają nas trzy konfrontacje, o których można bez przesady napisać, iż to starcia "na szczycie".

Po godzinie rozwiązał się worek z bramkami15.11.2014r.
Godnie pożegnali się ze swoimi kibicami przed wielomiesięczną przerwą piłkarze MKS-u. Debrznianie odesłali Stal Jezierzyce do domu z solidnym bagażem goli, wygrywając gładko 6:0. Gładko, to fakt, ale też trzeba przyznać, że do 61. minuty, a więc długo goście dzielnie trzymali się z przyzwoitym wynikiem i dopiero strata drugiej bramki spowodowała, iż emkaesiacy odjechali bezpowrotnie rywalom.

Stalówka na koniec 2014r. w Debrznie13.11.2014r.
Stadion Miejski przy ul. Sportowej, sobota 15 listopada godz.13.30- w tym terminie seniorzy MKS-u rozegrają spotkanie przedostatniej, czternastej serii słupskiej klasy okręgowej. Zagramy ze Stalą Jezierzyce, przeciwnikiem, który wrył się mocno w przeszłości w pamięć sympatyków futbolu nad Debrzynką. Szerzej o historii wzajemnych kontaktów emkaesiaków z jezierzyczanami wspominaliśmy przy okazji meczu, rozgrywanego na boisku w Lipce w maju tego roku, tutaj sygnalizujemy tylko jak przebiegały wszystkie dotychczasowe poprzez zamieszczenie wykazu potyczek na przestrzeni minionych lat.

Bilans jesieni MKS-u: juniorzy D112.11.2014r.
Lokata na najniższym stopniu podium po I rundzie to miła niespodzianka i dowód na spory postęp, jaki poczyniła w minionych miesiącach drużyna szkolona przez Sebastiana Stalkę. Juniorzy D1 (piłkarze urodzeni głównie w latach 2002-2003 plus dwóch rok wcześniej), bo o nich mowa, w sezonie 2013/2014 odnieśli tylko jedno zwycięstwo i zakończyli rozgrywki na ostatnim miejscu. Obecnie rywalizują z rówieśnikami znacznie skuteczniej i byli dosłownie o krok od pierwszej pozycji na półmetku.

Ekipa C najlepsza przed Świętem Niepodległości11.11.2014r.
Może frekwencja nie zachwyciła, może nie wszyscy opuszczali murawę przystadionowego Orlika zadowoleni (w sensie sportowym, bo przecież ktoś musiał wygrać, ktoś przegrać), jednak Turniej Przyjaciół Radosnego Futbolu był imprezą udaną i spełnił swoje zadanie. To miała być głównie zabawa z piłką nożną w luźnej atmosferze i tak to przebiegało, chociaż oczywiście jak już uczestnicy pojawili się na boisku to rywalizowali w najlepsze.

Z mgły wyłoniła się przegrana09.11.2014r.
Niepowodzeniem zakończyła się daleka wyprawa seniorów do Pęplina. Czerwono-niebiescy ulegli tamtejszemu Karolowi 1:2, tylko fragmentami dominując na boisku. Należy przyznać z pokorą, iż mieliśmy tego dnia zbyt mało argumentów, aby odebrać gospodarzom punkty. Ci zresztą potwierdzili z kolei, że na własnej murawie czują się doskonale.

Za miesiąc ruszy siedemnasta edycja ligi halowej07.11.2014r.
Mimo, iż trwają jeszcze futbolowe rozgrywki rundy jesiennej na otwartych boiskach coraz częściej spoglądamy w stronę zimowego sezonu pod dachem, którego najważniejszym elementem w Debrznie cyklicznie od 1998r. jest liga halowa. W sezonie 2014/2015 będziemy świadkami jej siedemnastego wydania. Rywalizację rozpoczniemy najprawdopodobniej w niedzielę 7 grudnia, a potrwa do przełomu stycznia i lutego przyszłego roku.

Bilans jesieni MKS-u: juniorzy B05.11.2014r.
Siódme miejsce w klasie okręgowej w połowie sezonu 2014/2015 zespołu juniorskiego prowadzonego przez Łukasza Płóciennika to z pewnością bilans słabszy niż oczekiwaliśmy i (a może przede wszystkim) dużo gorszy w stosunku do tego, na co stać czerwono-niebieskich. Debrznianie bardzo dobrze rozpoczęli rozgrywki, gromiąc na wyjeździe Piasta Człuchów, jednak okazało się z czasem, że niestety było to jedyne ich zwycięstwo w tej fazie edycji. Aż cztery razy zanotowaliśmy natomiast później remisy, co jest rekordem ligi...

W samo okienko (56) - Wielkie Zero04.11.2014r.
Jeżeli Krzysztof Kolumb jest nazywany wielkim odkrywcą Ameryki Południowej, bo akurat dokonał tego przez przypadek płynąc do Indii, to Alex Bellos bez wątpienia zasłużył sobie co najmniej na to samo miano, tyle że bardziej precyzyjne: "wielki odkrywca Brazylii i jej stylu życia". Ktoś zawoła - kim do stu połamanych żagli jest Bellos?! Właśnie, też nie miałem o nim zielonego pojęcia, dopóki nie usłyszałem zapowiedzi jego książki, którą nabyłem i która wciągnęła mnie jak wir wodny.

Karol pokonał damniczan, reszta odpoczywała03.11.2014r.
W Dzień Zaduszny, 2 listopada piłkarze słupskiej klasy okręgowej seniorów mieli wolne od futbolu, ale... nie wszyscy. W spotkaniu rozegranym awansem z 15. kolejki (weekend 22/23 listopada) Karol Pęplino zwyciężył KS Damnica 2:0, dzięki dwóm trafieniom (zarazem pierwszym w sezonie tego zawodnika) autorstwa Roberta Żaczka. Obydwa gole padły w drugiej odsłonie meczu.

Bilans jesieni MKS-u: juniorzy E231.10.2014r.
Najmłodsza w tej edycji i zarazem w całej historii klubu drużyna występująca w rozgrywkach ligowych, czyli team juniorów E2, złożony z zawodników urodzonych w 2005 (rocznik wiodący) oraz 2006r. start w zmaganiach o punkty w klasie okręgowej w rundzie jesiennej może zaliczyć do udanych. Jakkolwiek w tej kategorii jest to głównie zabawa w futbol i na pierwszym miejscu stawia się rozwój poszczególnych małych piłkarzy, a nie pogoń za wszelką cenę za wynikami, to jednak, gdy przychodzą zwycięstwa, sami kandydaci na sportowców mają z tego wielką radość i satysfakcję.

W samo okienko (55) - El Classico 18.0029.10.2014r.
Zaczęło się już kilka minut po wylądowaniu, odebraniu bagażu i pojawieniu się w hali przylotów. Uściski i gorące przywitanie były jak najbardziej od serca, ale w oczach Luisa dostrzegłem diabelską iskierkę czegoś, co się święci. Zaczęło się, gdy wsiedliśmy do samochodu i minęliśmy strefę KISS & RIDE na kameralnym lotnisku w Eindhoven. Była sobota i ledwie co duża wskazówka minęła dwunastą w południe.

Turniej Przyjaciół Radosnego Futbolu II28.10.2014r.
10 listopada 2014r. (poniedziałek) o godz.17.00 na boisku "Orlik" przy Stadionie Miejskim amatorzy piłki nożnej wezmą udział w drugiej edycji imprezy, którą nazwano w ubiegłym roku nieco żartobliwie zmaganiami Przyjaciół Radosnego Futbolu. Turniej zainicjowany przez Adama Łukaszewskiego, któremu symbolicznego, drobnego poparcia udzielił Miejski Klub Sportowy znowu zagości na ul. Sportowej i tak jak w 2013r. będzie poprzedzać Święto Niepodległości.

"Oczko" miał oko i to dwukrotnie26.10.2014r.
Częściej narzekamy niż chwalimy za poszczególne mecze juniorów B jesienią AD 2014, jednak tym razem nie ma specjalnych powodów do utyskiwań. Wprawdzie nie przywieźliśmy z najdalszego wyjazdu w sezonie trzech punktów, ale remis ze Stegną to nie jest rezultat mało wartościowy, biorąc pod uwagę dotychczasowe wyniki obydwu stron.

Pierwszy hat trick Patryka Klejdysza25.10.2014r.
Cóż, dodaliśmy do jesiennego dorobku seniorów w klasie okręgowej trzy kolejne punkty i to fakt najważniejszy z sobotniej konfrontacji ze Skotawią. Nie było łatwo, oj nie, momentami czerwono-niebiescy przemierzali drogę przez mękę, lecz końcowy efekt jest najistotniejszy, a skoro wywalczyliśmy zwycięstwo, to słabsza pokaźnymi fragmentami gra może pójść niejako w zapomnienie.

Porażka na koniec udanej rundy25.10.2014r.
W ostatnim występie w I części sezonu 2014/2015 juniorzy D1 ulegli u siebie ekipie Kornowscy Szarża Krojanty 0:2. Zespół Sebastiana Stalki w przypadku zdobycia w sobotę trzech punktów zapewniłby sobie prowadzenie w tabeli na półmetku rozgrywek, przegrana może nas zepchnąć w najgorszym razie nawet na trzeci stopień podium.

Skotawia przed dwutygodniową przerwą23.10.2014r.
W sobotę 25 października o godz.14.30 w spotkaniu seniorskiej klasy okręgowej czerwono-niebiescy podejmą na ul. Sportowej Skotawię Dębnica Kaszubska. To przedostatnia sposobność, aby w roku 2014 zobaczyć potyczkę debrzneńskiej ekipy na własnym boisku. Dębniczanie drugi raz w ciągu kilku miesięcy zawitają na mecz z MKS-em, jednak poprzednio, czyli wiosną zawody odbyły się na wynajmowanym przez nas obiekcie w Lipce.

W Pęplinie zagramy przed południem22.10.2014r.
W trzynastej serii gier słupskiej okręgówki seniorów MKS zgodnie z kalendarzem pojedzie na spotkanie z Karolem Pęplino. Według pierwotnego terminarza mecz miał się odbyć 9 listopada o godz.14.00, jednak gospodarze poinformowali dzisiaj nasz klub, że pierwszy gwizdek zabrzmi trzy godziny wcześniej, czyli o 11.00.

W samo okienko (54) - M(i)Ś Jogi20.10.2014r.
Schwarzwald, czyli "Czarny las", jest nazwą masywu górskiego w Niemczech, który swoimi geograficznymi cechami przypomina nasze Bieszczady. Tam i tu można napotkać niedźwiedzie, ale najsłynniejszym "misiem" jest bez wątpienia Joachim Löw, noszący od dawna pieszczotliwy przydomek "Jogi", a od lipca 2014 również tytuł Mistrza Świata.

Mieli zwyciężyć i zwyciężyli19.10.2014r.
Dwie porażki z rzędu w lidze i... stop! Na więcej zespół Pawła Władyczaka nie mógł sobie pozwolić, jeśli chciał nadal pewnie sadowić się w czołówce tabeli słupskiej klasy okręgowej. Z roli faworyta wyjazdowej potyczki z GTS-em Czarna Dąbrówka czerwono-niebiescy wywiązali się należycie i bez nadzwyczajnych problemów pokonali outsidera zestawienia 3:1.

Gorąca końcówka, tylko i aż remis18.10.2014r.
Trzeci mecz edycji 2014/2015 rozgrywany na własnym terenie przez juniorów B MKS-u i kolejny raz towarzyszą nam ambiwalentne odczucia. Debrznianie zremisowali z Granitem Koczała 3:3 i z jednej strony żal straconych dwóch punktów, z drugiej zaś trzeba uszanować wynik nierozstrzygnięty w sytuacji, gdy w ostatniej akcji goście mieli idealną okazję, a piłka uderzyła w poprzeczkę...

Passa podtrzymana18.10.2014r.
W przedostatnim spotkaniu rundy jesiennej juniorzy D1 odnieśli szóste zwycięstwo wygrywając bardzo pewnie z Czarnymi Czarne. Oczekiwaliśmy interesującego meczu (i taki był), spodziewaliśmy się również zaciętej rywalizacji i dużego oporu ze strony gości. Zespół Sebastiana Stalki stanął na wysokości zadania i zasłużenie zainkasował trzy punkty zachowując pozycję lidera w klasie okręgowej.

MOW wygrał turniej gimnazjów17.10.2014r.
Drużyna reprezentująca Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy zwyciężyła w towarzyskich zawodach piłki nożnej gimnazjalistów rozegranych na boisku Orlik przy Stadionie Miejskim. Pomysłodawcą imprezy był Sławomir Słonka, a współorganizatorem nasz klub.

Trafiamy na Słupię, gospodarz będzie losowany16.10.2014r.
Po wiktorii z Piastem Człuchów pojawiły się pytania z kim czerwono-niebiescy skonfrontują się w kolejnej rundzie oraz gdzie i kiedy to się odbędzie. Spieszymy z informacją, że następnym rywalem zespołu znad Debrzynki w Pucharze Polski będzie Słupia Kobylnica, z którym to teamem nigdy dotąd nie zagraliśmy w tych rozgrywkach, stykając się za to siedmiokrotnie w klasie okręgowej.

Jak na huśtawce? Mało powiedziane...15.10.2014r.
MKS zagra w czwartej rundzie Pucharu Polski na szczeblu podokręgu słupskiego. Debrznianie po meczu pełnym emocji i zwrotów sytuacji zmogli Piasta Człuchów 6:5 i przeszli drugą przeszkodę w sezonie 2014/2015 w tych rozgrywkach. Na derbowe spotkanie w środowe deszczowe popołudnie wybrało się na Stadion Miejski tylko kilkadziesiąt osób i gdyby po szesnastu minutach rozczarowani opuścili obiekt, nikt nie mógłby być zdziwiony ani zaskoczony. Czerwono-niebiescy po katastrofalnym początku przegrywali bowiem już 0:3 (!), a jednak pokazali charakter, zdołali się podnieść i odwrócić bieg wydarzeń.

Oddech od okręgówki, teraz Puchar Polski14.10.2014r.
Na ośmiu stadionach podokręgu słupskiego w środę 15 października odbędą się spotkania III rundy wojewódzkiej edycji Pucharu Polski. Również na naszym obiekcie w Debrznie (początek o godz.15.30) czekają kibiców futbolowe emocje, tym ciekawsze, że kolejny raz w rundzie jesiennej czerwono-niebiescy zmierzą się z lokalnym rywalem. W lidze był to Piast Człuchów, dwa dni temu Brda Przechlewo, ponadto w pucharowej rywalizacji Koral Dębnica. Znowu zatem derby i po raz drugi na ul. Sportowej z Piastem.

W samo okienko (53) - Nic się nie stało13.10.2014r.
"Jak będzie po niemiecku: nic się nie stało?" - któryś z kibiców rzucił pytanie w eter i momentalnie zdetonował bombę śmiechu w tłumie opuszczającym Stadion Narodowy w ciepły, październikowy wieczór. Kilka minut później ktoś inny obrócił znane, wręcz narodowe motto i objawił z ogromnym zdziwieniem: "Hej, ludzie - po raz pierwszy nie śpiewamy nic się nie stało?!". Cud nad Wisłą a Niemcy toną w głębokim szoku.

Nikt nie odpuszczał, szczyt dla Brdy12.10.2014r.
Piotr Kwietniewski bohaterem derbów pomiędzy MKS-em i Brdą. Przechlewianin, który powrócił po kilku latach nieobecności do swojego macierzystego klubu zdobył jedyną, zwycięską bramkę dla przodownika rozgrywek i dzięki temu goście wywieźli znad Debrzynki komplet punktów, a sam snajper umocnił się na prowadzeniu w indywidualnej klasyfikacji (14 trafień). To był żywy, zacięty, stojący pod znakiem ostrej walki mecz, który trzymał w napięciu do ostatniego gwizdka kilkusetosobową publikę, która zawitała na Stadion Miejski.

Na więcej trudno było liczyć11.10.2014r.
Wyprawa do lidera rozgrywek klasy okręgowej juniorów B, czyli Tęczy Brusy, zakończyła się dla debrznian fiaskiem. MKS uległ gospodarzom 0:3, będąc mimo ambitnej gry zespołem słabszym, pozbawionym dodatkowo kilku personalnych argumentów, aby podjąć bardziej skuteczną walkę o korzystniejszy wynik.

Zwycięstwo po niełatwej przeprawie11.10.2014r.
Po poprzednich, dobrych występach juniorzy D1 byli faworytami konfrontacji z Kolejarzem w Chojnicach. Czerwono-niebiescy zdobyli ostatecznie trzy punkty, lecz wygrana nie przyszła łatwo i młodzi debrznianie musieli na nią mocno zapracować.

MKS vs Brda - derby ze znakiem jakości09.10.2014r.
12 października 2014r. o godz.15.00 Stadion Miejski stanie się areną spotkania derbowego seniorów pomiędzy MKS-em i Brdą Przechlewo. Mecz to szczególny, gdyż w bogatej, liczącej już 41 gier historii konfrontacji debrzneńsko-przechlewskich nigdy jeszcze nie zdarzyło się, aby drużyny spotkały się w momencie, gdy obie znajdują się na czele rozgrywek klasy okręgowej.

Zmiany w terminarzu seniorów07.10.2014r.
Jeszcze trzykrotnie kibice MKS-u będą mogli obejrzeć ligowy mecz swojej drużyny na własnym boisku w rundzie jesiennej. Ten najbliższy, z Brdą Przechlewo odbędzie się jak wiadomo w niedzielę 12 października o godz.15.00. Pozostałe dwie zaplanowane potyczki, ze Skotawią Dębnica Kaszubska i Stalą Jezierzyce rozegramy w innych terminach niż to początkowo zakładano.

Od 3:0 do 3:4 przy udziale "drukarza"05.10.2014r.
Wysokie prowadzenie do przerwy, wciąż 3:0 na osiemnaście minut przed finiszem i... porażka w ostatecznym rozrachunku 3:4 po kompletnie nieudanej końcówce spotkania. Tak zapamiętamy konfrontację juniorów B MKS-u z Chojniczanką Chojnice. Niejako przy okazji ten mecz utkwi w myślach z jeszcze jednej przyczyny: popisu nieudolności sędziego.

Juniorzy E2 drudzy w połowie sezonu05.10.2014r.
Rundę jesienną jako pierwsi zakończyli młodzi piłkarze z roczników 2005 i 2006. Czwarty i ostatni turniej organizował MKS, a w niedzielnej imprezie triumfował liderujący po trzech zawodach team Junior Football Academy z Przechlewa z kompletem pięciu wygranych, przed czerwono-niebieskimi z Debrzna, którzy zgromadzili 10 punktów.

Pięć goli i... lider!05.10.2014r.
Na pochwały zasługuje za postawę w ostatnich tygodniach drużyna juniorów D1 szkolona przez Sebastiana Stalkę. Debrznianie odnieśli kolejne ligowe zwycięstwo, tym razem z Chojniczanką Chojnice u siebie 5:2 i zasiedli w fotelu przodownika rozgrywek! Oczywiście wiemy, że zajmujący drugą pozycję Koral Dębnica ma w zapasie jeden mecz więcej jesienią, ale i tak trzeba się cieszyć z dotychczasowych osiągnięć zespołu debrzneńskiego.

Tylko początek był udany04.10.2014r.
Kiedy Patryk Klejdysz ładnym strzałem z dystansu otworzył wynik spotkania w Trzebielinie zdobywając swoją dziesiątą bramkę w sezonie, byliśmy pełni wiary i optymizmu co do dalszego przebiegu meczu. Nic z tego, z minuty na minutę to gospodarzom wiodło się lepiej i to oni na koniec cieszyli się ze zwycięstwa oraz szczególnie cennych w ich sytuacji w tabeli punktów.

Znowu z Piastem i ponownie na ul. Sportowej02.10.2014r.
W 22-letnich już dziejach występów piłkarzy MKS-u w zmaganiach pucharowych najczęstszym oponentem, z jakim mierzyli się debrznianie był Piast Człuchów. Dotąd odbyło się pięć takich potyczek i wszystkie rozgrywaliśmy na własnym boisku. Dwie z nich (3:1 w 1994r. i 3:0 w 2012r.) rozstrzygnęliśmy na swoją korzyść, w trzech innych lepsi byli przeciwnicy (2:3 w 1992r., 1:2 w 2005r. i 0:2 w 2009r.)

::  Copyright © 2003-2023 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::