ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
2015...201631.12.2015r.
Zwykle w Sylwestra reasumujemy mijający rok w naszym klubie i tego zwyczaju stanie się zadość również dzisiaj. Dla MKS-u były to intensywne miesiące, w których nie zabrakło wielu ciekawych wydarzeń i co najważniejsze- w przeważającej większości pozytywnych. Działo się sporo i to na różnych płaszczyznach działalności, od sportu najmłodszych, przez występy seniorów, na tych najstarszych, czyli oldbojach skończywszy. Zatem zacznijmy krótką wędrówkę po 365 dniach AD 2015...

Akademijne zamierzenia na styczeń i luty30.12.2015r.
Zakończyliśmy sekwencję startów wychowanków Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno w imprezach halowych w roku 2015. W listopadzie i grudniu odwiedziliśmy Jastrowie, Charzykowy, Szczecinek i Zakrzewo, na dokładkę sami organizując w trzy przedświąteczne weekendy nasz coroczny cykl zawodów. Za młodymi piłkarzami I część sezonu zimowego, dzisiaj możemy poinformować o dalszych planach startowych czerwono-niebieskich, tych obejmujących inauguracyjne tygodnie nowego roku.

"Żeby poczuć grę, musisz tchnąć w nią życie"29.12.2015r.
Być może to nieco subiektywna ocena, lecz naszym zdaniem spośród czterech imprez dla piłkarzy-amatorów (tych w odpowiednim wieku dodajmy), jakie organizuje lub współorganizuje MKS zdecydowanie na pierwszy plan wysuwa się turniej "Debrzno 30+". Czy to kwestia nastroju, atmosfery, szczególnego charakteru spotkania w gronie znajomych w okresie między Świętami Bożego Narodzenia a Sylwestrem, a może miejsce rozgrywania zawodów, czyli hala Zespołu Szkół, czy po prostu formuła imprezy, na luzie, bez nadmiernej ekscytacji rezultatami? Piąta edycja (tak, czas płynie bardzo szybko...) przeszła do annałów i ponownie możemy być zadowoleni.

Sensacja ma na imię Golden Team23.12.2015r.
Konia z rzędem temu, to przewidziałby tak niespodziewane rozstrzygnięcie w trzeciej serii debrzneńskiej halówki. Jeden z głównych faworytów do końcowego triumfu, lider rozgrywek Grom Barkowo, zaliczył megawpadkę z debiutantami z Golden Team Zakrzewo! Co więcej, obiektywnie oceniając przebieg meczu, wygrana zakrzewian była absolutnie zasłużona i mogła być jeszcze bardziej okazała...

Włókniarz tym razem lepszy, emkaesiacy ze srebrem22.12.2015r.
Trzy turnieje w przedświąteczny weekend z udziałem wychowanków Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno i... trzy drugie miejsca. Czerwono-niebiescy z trzech różnych roczników kroczyli zatem 19 i 20 grudnia równym krokiem prezentując dobrą dyspozycję w imprezach pod dachem. Oprócz tych rozegranych nad Debrzynką gościliśmy także w Zakrzewie, gdzie w niedzielne przedpołudnie rywalizowali zawodnicy urodzeni w 2005r. (i młodsi).

AP Szczecinek z pierwszą lokatą, debrznianie tuż za zwycięzcami21.12.2015r.
W kończących cykl turniejów świąteczno-noworocznych zmaganiach rocznika 2002 (i młodsi) po zaciętym finale główne trofeum przypadło Akademii Piłkarskiej Szczecinek. Podopieczni Sebastiana Stalki skopiowali osiągnięcie swoich młodszych o cztery lata kolegów. Podobnie bowiem jak dzień wcześniej debrzneńska ekipa znalazła się w finale i... znowu przegrała tę decydującą rozgrywkę po rzutach karnych. Występ czerwono-niebieskich należy ocenić bardzo pozytywnie, tak zresztą jak i drugiego zespołu, który wywalczył piątą pozycję.

Złotowianie triumfują po serii rzutów karnych19.12.2015r.
Drużyna Football Academy Fair Play Złotów z trenerem Adamem Ziółkowskim zwyciężyła w kolejnej odsłonie świąteczno-noworocznej imprezy dla dzieci rozegranej w Grodzie Dzika. W turnieju rocznika 2006 wzięło udział najwięcej, bo aż dziesięć ekip i zgodnie z przewidywaniami oglądaliśmy interesujące zmagania. Jak przystało na gospodarzy świetnie wypadli czerwono-niebiescy szkoleni przez Roberta Oleksiewicza. Pierwszy zespół Akademii Piłkarskiej 2012 MKS uplasował się na drugim miejscu, przegrywając finał z teamem ze Złotowa minimalnie, po konkursie rzutów karnych...

Jeszcze jeden turniej w nadchodzącą niedzielę18.12.2015r.
Młodzi piłkarze AP 2012 MKS Debrzno szkoleni przez Sławomira Słonkę, czyli zespół rocznika 2005 zaliczą w tym roku jeszcze jeden sprawdzian ze swoimi rówieśnikami. W hali w Zakrzewie odbędzie się towarzyska, świąteczna impreza z udziałem sześciu drużyn. Początek rywalizacji przewidziano na godz.10.00 w niedzielę 20 grudnia.

Najstarsi zakończą cykl imprez16.12.2015r.
AP Szczecinek, GTS Lipka, Kolejarz Chojnice, dwa zespoły Czarnych Czarne i również dwa nasze, czyli Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno- oto pełna lista uczestników czwartej i zarazem ostatniej części świąteczno-noworocznego maratonu piłkarskiego dla dzieci. 20 grudnia o godz.9.00 zainaugurujemy zmagania rocznika 2002 (i młodsi).

19 grudnia zagra najwięcej drużyn 15.12.2015r.
Kto wie czy trzecia odsłona świąteczno-noworocznego turnieju piłki nożnej dzieci nie zapowiada się najbardziej intrygująco. Impreza przeznaczona dla rocznika 2006 (i młodsi) w sobotę 19 grudnia zgromadzi na starcie aż dziesięć zespołów, które zagrają w dwóch grupach, a później o poszczególne miejsca. Łącznie zaplanowaliśmy 29 spotkań, co oznacza, iż osiem ekip rozegra po sześć meczów, dwie najsłabsze natomiast pięć.

Grom na czele, cztery ekipy w grupie pościgowej14.12.2015r.
Druga seria debrzneńskiej halówki jasno zarysowała podział na zespoły, które są zainteresowane lokatami w czubie tabeli i te, które raczej nie będą mieć na to szans. Samodzielne przodownictwo w zestawieniu objęli obrońcy mistrzowskiego tytułu z Barkowa, którzy bez najmniejszych kłopotów pokonali Meblolux i Team Człuchów. Na dole tabeli pierwsza zdobycz punktowa padła łupem Pioniera Biskupnica co oznacza, iż jedynie Megalux Lipka i Skra Bińcze nie zdołały zgromadzić w dotychczasowych czterech swoich meczach żadnego oczka.

Pierwsze miejsce emkaesiaków, Czarni też bez porażki13.12.2015r.
Zespół Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno rocznika 2005 trenowany przez Sławomira Słonkę wygrał IV edycję turnieju świąteczno-noworocznego, która odbyła się wczoraj w hali Zespołu Szkół. Czerwono-niebiescy zwyciężyli w pięciu spotkaniach, jedyne punkty tracąc po bezbramkowym remisie z Czarnymi Czarne. Obok naszego teamu drugą drużyną, która nie przegrała ani jednego meczu byli właśnie futboliści z miasta nad Czernicą.

W trzeci weekend marca start rundy wiosennej12.12.2015r.
Niedawno przedstawiliśmy kalendarz meczów sparingowych drużyny seniorów czerwono-niebieskich w trakcie przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2015/2016, dziś z kolei nadszedł moment na informację o terminarzu drugiej części rozgrywek mistrzowskich i to nie tylko dorosłych futbolistów, lecz także grup młodzieżowych. Wiadomo, iż najwcześniej rozpoczną rywalizację najstarsi zawodnicy, a będzie to w weekend 19/20 marca. Wówczas MKS zagra derbowe spotkanie w Dębnicy z Piastem Człuchów.

Jutro rywalizacja dziesięciolatków11.12.2015r.
Po pierwszej części IV edycji turniejów świąteczno-noworocznych Akademii Piłkarskiej MKS-u, tej przeznaczonej dla najmłodszych, czas na zawody rocznika 2005. W sobotę 12 grudnia o godz.10.00 zaczynamy imprezę, w której wystąpi siedem drużyn, a więc młodych futbolistów, którzy zagrają systemem każdy z każdym czeka aż 21 meczów. Pojedynczy potrwa 10 minut.

Oldboje gościli w Rzeczenicy10.12.2015r.
O tym, że debrzneńscy zawodnicy z kategorii "35+" są wciąż aktywni nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać, patrząc na ich cotygodniowe, piątkowe wieczorne spotkania w okresie wiosennym i jesiennym na Orliku oraz imprezy i mecze towarzyskie realizowane nad Debrzynką w ciągu roku. W minionych miesiącach wybrali się ponadto na letnie zmagania do Koczały, a w sobotę 5 grudnia zawitali do Rzeczenicy, gdzie odbywał się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej.

Hardcore'owy lider09.12.2015r.
Trzy drużyny mają w swoim dorobku komplet sześciu oczek po pierwszym weekendzie ligi halowej. 1125 Lipka, Grom Barkowo i Team Człuchów odniosły po dwa zwycięstwa i usadowiły się na czele tabeli. Zawodnicy dziesięciu ekip zdobyli w dziesięciu meczach niemal 100 goli (dokładnie 97), zatem emocji, zgodnie z przewidywaniami, nie brakowało.

Przednia zabawa dla maluchów08.12.2015r.
Za nami pierwszy z czterech turniejów świąteczno-noworocznych Akademii Piłkarskiej MKS-u, dedykowany sześcio i siedmiolatkom. W gronie siedmiu ekip najlepiej grała ta reprezentująca AP Szczecinek. Można więc podsumować, że ziemia szczecinecka była wyjątkowo gościnna dla naszego zespołu (w sobotę wygrana w mikołajkowych zmaganiach czerwono-niebieskich) i odwrotnie- nazajutrz debrzneńska przyjazna dla "bambini" przywdziewających koszulki teamu z miasta oddalonego od naszego grodu o 50 kilometrów.

Godnie reprezentowali Pomorze07.12.2015r.
Piłkarze AP 2012 MKS Debrzno rocznik 2005 odnieśli jeden z największych swoich sukcesów w imprezach halowych, odkąd przed trzema laty podjęli treningi w naszej akademii. Zespół Sławomira Słonki zwyciężył w II Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej zorganizowanym w minioną sobotę w Szczecinku przez Rodziców dzieci skupionych wokół tamtejszej AP. Byliśmy jedynym "rodzynkiem" z województwa pomorskiego i ten triumf jest tym bardziej cenny. Czerwono-niebiescy zdystansowali dziewięć ekip z woj. zachodniopomorskiego i dwie z Wielkopolski.

100 złotych "nagrody" za race05.12.2015r.
Na posiedzeniu w dniu 2 grudnia 2015r. Komisja Dyscyplinarna Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej "uszczęśliwiła" MKS Debrzno karą pieniężną w wysokości 100 złotych za zachowanie kibiców w trakcie rozegranego trzy dni wcześniej meczu IV rundy Pucharu Polski z Brdą Przechlewo. Sympatycy czerwono-niebieskich podpadli komórce futbolowego związku tym, że około dwunastej minuty spotkania odpalili race na trybunach. Całość "pokazu" trwała kilkadziesiąt sekund i mimo, iż nikomu nie stała się krzywda, nie było żadnego zagrożenia dla osób przebywających na obiekcie, to jednak w piłkarskich przepisach jest to czyn zabroniony i podlega karze.

Roczniki 2008 i 2009 w jednej imprezie04.12.2015r.
Przed dziesięcioma dniami anonsowaliśmy doroczny cykl turniejów świąteczno-noworocznych dla dzieci ćwiczących w akademii piłkarskiej MKS-u. Zawody miały się odbyć w pięciu kategoriach wiekowych w trzy grudniowe weekendy. O ile rywalizacja w starszych rocznikach nie jest zagrożona, to wobec trudności ze skompletowaniem odpowiedniej liczby drużyn na premierową część zmagań (5 i 6 grudnia, dla sześciolatków i siedmiolatków) organizatorzy podjęli decyzję, iż łączą dwa turnieje w jeden i mali piłkarze z roczników 2008 i 2009 zagrają wspólnie.

Sparingi czerwono-niebieskich dopięte03.12.2015r.
Siedem meczów kontrolnych rozegrają seniorzy MKS-u Debrzno przed rozpoczęciem drugiej rundy sezonu 2015/2016. Ustalono rywali zespołu Pawła Władyczaka, miejsca rozgrywania spotkań oraz ich daty i godziny. Sześciokrotnie (co stało się od jakiegoś czasu regułą w okresie zimowym) udamy się do Chojnic, na boisko Modrak, gdzie odbędziemy sparingi na sztucznej murawie. Ostatnia przed wznowieniem rywalizacji ligowej potyczka to mecz na naturalnej nawierzchni w Brusach.

Liga halowa na 10 zespołów02.12.2015r.
Dla miłośników Debrzneńskiej Halowej Ligi Piątek Piłkarskich nadchodzi gorący okres. W niedzielę 6 grudnia o godz.14.00 ruszamy z XVIII edycją imprezy, która od 1998r. wypełnia czas w zimowe weekendy uczestnikom zmagań oraz kibicom odwiedzającym gościnny obiekt przy Zespole Szkół. Przed nami niemal dwa miesiące rywalizacji i co istotne, w sezonie 2015/2016 w poszerzonym gronie. W porównaniu bowiem do poprzedniego wydania "halówki" mamy dwa zespoły więcej, co gwarantuje jak sądzimy jeszcze ciekawszy przebieg nadciągającej kampanii.

Rocznik 2005 pojedzie do Szczecinka01.12.2015r.
Drużyna Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno prowadzona przez Sławomira Słonkę, a więc rocznik 2005 przyjęła zaproszenie do startu w II Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej, który organizują rodzice dzieci z Akademii Piłkarskiej Szczecinek we współpracy z tamtejszym klubem. Zawody odbędą się w sobotę 5 grudnia 2015r. o godz.9.00 w hali sportowej przy ul. Słowiańskiej.

Mikołajkowe granie dla Judyty30.11.2015r.
Uwaga! 6 grudnia 2015r. na terenie Debrzna odbędzie się "Mikołajkowe Granie dla Judyty" organizowane przez Fundację Dzieciom "Zdążyć z Pomocą", Miasto i Gminę, Centrum Kultury, Sportu i Turystyki, Przyjaciół Rodziny oraz wspierane przez wielu mieszkańców naszego grodu. Do akcji przyłącza się również Miejski Klub Sportowy.

Puchar Polski: MKS Debrzno- Brda Przechlewo 2:3 (1:0)29.11.2015r.

Tradycyjne derby na zakończenie piłkarskiego roku 2015 28.11.2015r.
29 listopada 2015r. o godz.12.00 w spotkaniu IV rundy Pucharu Polski na szczeblu podokręgu słupskiego MKS zagra na własnym boisku z Brdą Przechlewo. O tej konfrontacji kilkakrotnie wspominaliśmy na stronie internetowej, o kontrowersjach terminowych, błędach związku, dziwnych decyzjach w tym względzie itd., itp. To wszystko jednak przeszłość, piłkarze obydwu zespołów przystąpią w niedzielę do rywalizacji i tylko to się liczy, a nie dywagacje, kiedy lepiej byłoby przystąpić do gry, jaka data byłaby korzystniejsza et cetera...

27 grudnia piąta odsłona "Debrzno 30+"27.11.2015r.
Czas płynie równie wartko (albo jeszcze szybciej) jak woda w Debrzynce, stąd ani się obejrzymy, a za kilka tygodni rozegramy kolejną edycję turnieju piłki nożnej "Debrzno 30+". Impreza, której pomysłodawcą był w 2011r. Arkadiusz Lewenko odbędzie się już piąty raz, zatem czeka nas malutki jubileusz. Tegoroczne wydanie zawodów w hali Zespołu Szkół zaplanowaliśmy na niedzielę 27 grudnia.

Prezent od "Kowala" dla seniorów- dziękujemy!26.11.2015r.
Jacek Kowalski, ex-piłkarz MKS-u (w latach 1999-2001 zawodnik drużyny juniorów starszych), a od wielu lat kibic debrzneńskich futbolistów, przekazał miły upominek dla ekipy seniorów naszego klubu. "Kowal" ufundował mianowicie komplet bluz dresowych firmy "Vigo" z logo emkaesiaków z przeznaczeniem dla najstarszego teamu czerwono-niebieskich.

Zajęcia Akademii w Starym Gronowie25.11.2015r.
Od niespełna trzech tygodni odbywają się zajęcia w ramach Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno w hali sportowej w Starym Gronowie. Odpowiadając na zapotrzebowanie sporego grona kandydatów na futbolistów oraz ich rodziców postanowiliśmy, korzystając ze znajdującego się w tej miejscowości obiektu, rozpocząć regularne treningi, które przeprowadza Robert Oleksiewicz.

IV edycja świąteczno-noworocznego cyklu turniejów dla dzieci 24.11.2015r.
W trzy grudniowe weekendy czekają nas sportowe emocje w wykonaniu najmłodszych, a więc dzieci ćwiczących w Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno. We współpracy z Urzędem Miasta i Gminy, Centrum Kultury Sportu i Turystyki oraz Zespołem Szkół nasz klub organizuje zawody w pięciu kategoriach wiekowych. Dzisiaj przedstawiamy dokładny kalendarz rozgrywek z podziałem na roczniki. Pragnieniem osób zaangażowanych w przedsięwzięcie jest start w imprezie ośmiu drużyn w każdej części rywalizacji.

Start- Brda NIE, MKS- Brda TAK23.11.2015r.
Rozwiane zostały wątpliwości co do meczu IV rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej MKS Debrzno- Brda Przechlewo. Po tym jak w ubiegłym tygodniu Komisja ds. Rozgrywek poinformowała kluby o konieczności odbycia dodatkowej kolejki w IV lidze w weekend 28/29 listopada, nastąpiła kolizja z zaplanowanym od kilkunastu dni w tym samym terminie spotkaniem czerwono-niebieskich z przechlewianami, co zrodziło spore zamieszanie.

Charzykowy szczęśliwe dla drużyny Stalki22.11.2015r.
W 2013r. trzecia pozycja, dwanaście miesięcy temu druga, teraz ponownie druga- szkolna hala w Charzykowach jest, jak z tego widać, bardzo przyjazna ekipie rocznika 2002 (i młodsi) Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno. Sezon pod dachem podopieczni Sebastiana Stalki zainaugurowali udanie, wygrywając w turnieju Tur Junior Cup 2015 cztery spotkania i tylko w jednym będąc nieco gorszym od zwycięzców imprezy, Chojniczanki Chojnice.

Drobny retusz seniorskiej tabeli21.11.2015r.
Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej zweryfikowała w czwartek wynik meczu 13. kolejki klasy okręgowej seniorów Karol Pęplino- Wybrzeże Objazda z 1:2 na 0:3 (walkower). Nie zmienia to zasadniczego układu w klasyfikacji po rundzie jesiennej, korekta dotyczy bowiem nie punktów, lecz bramek. Same okoliczności przyczyn zmiany rezultatu derbowej potyczki są jednak nader osobliwe...

Tur Junior Cup z udziałem emkaesiaków20.11.2015r.
Już jutro o godz.10.00 rozpocznie się trzecia edycja Tur Junior Cup, czyli halowego turnieju piłki nożnej dzieci z rocznika 2002 (i młodsi), który odbędzie się w hali sportowej w Charzykowach. Wzorem lat ubiegłych udział w zawodach zaznaczą czerwono-niebiescy z Debrzna, a więc zespół Sebastiana Stalki.

AP 2012 MKS Debrzno- spotkania z rodzicami19.11.2015r.
Pojutrze, tj. 21 listopada odbędą się spotkania z rodzicami poszczególnych grup Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Tematyka posiedzeń to dotychczasowe funkcjonowanie i kierunki rozwoju akademii na przyszłość. Prosimy o dyskusję, wymianę poglądów tak, aby całość była treściwa i dała impuls do pracy w kolejnych miesiącach.

Pucharowe zawody ponownie pod znakiem zapytania18.11.2015r.
W niedzielę 29 listopada 2015r. o godz.12.00 miało dojść do skutku przełożone z początku miesiąca spotkanie Pucharu Polski MKS Debrzno- Brda Przechlewo. Jedyną przeszkodą co do rozegrania tego meczu wydawała się być dotychczas pogoda, bo jak wiadomo o tej porze roku można spodziewać się chociażby ataku zimy i w związku z tym boiska niezdatnego do rywalizacji. Tymczasem przedwczoraj pojawił się daleko bardziej prawdopodobny czynnik, który może storpedować poczynione między klubami ustalenia (i zaakceptowane przez związek, o czym pisaliśmy we wcześniejszych materiałach), a mianowicie Komisja ds. Rozgrywek Pomorskiego ZPN ogłosiła, że w weekend 28/29 listopada mają się odbyć potyczki 18. kolejki IV ligi, awansem, czyli pierwszej z rundy wiosennej!

Rewelacyjny Małecki, debrznianie też się wyróżniali17.11.2015r.
Premierowa edycja Pucharu Krajny zorganizowana z inicjatywy ks. Bartłomieja Przybylskiego przy wsparciu Salezjańskiej Organizacji Sportowej Salos w Debrznie, Urzędu Miasta i Gminy, naszego klubu oraz kilku innych podmiotów i bardzo pomocnych wolontariuszy ściągnęła na start kilkudziesięciu miłośników biegania i kolarstwa przełajowego. Ci sportowcy, których nie zraził listopadowy chłód i mocny wiatr z pewnością nie żałowali, bowiem rywalizacja na bardzo malowniczej trasie przy Stadionie Miejskim była widowiskowa i mogła się podobać.

W samo okienko (65) - Zakon, czyli reguły przetrwania16.11.2015r.
Ostatnio zauważyłem, że ceny borówek, malin i płatków gryczanych poszybowały wysoko niczym niechcąco wypuszczony z rąk latawiec. Po tym, jak Robert Lewandowski zdradził sekret serwowanej mu diety, popyt na wymienione składniki odżywcze wzmógł się wyraźnie. Nie potrafiłem sobie tylko przypomnieć tego, czy jak Adam Małysz opowiedział o bułce i bananie, to również ta para pożywienia zyskała na cenie. Lewandowski chce w każdym meczu zagrać równe dwie połowy na najwyższym poziomie, a Małysz chciał zawsze oddać dwa równie długie skoki.

Bezcenne oczka wywalczone w Pęplinie15.11.2015r.
Czerwono-niebiescy znakomicie zakończyli ligowy rok 2015, zwyciężając w Pęplinie z miejscowym Karolem 2:1. Wprawdzie w przeszłości wygrywaliśmy już na tamtejszym obiekcie (ostatnio dawno temu, w czerwcu 2007 roku...), jednak potyczki z tym rywalem (szczególnie właśnie na jego terenie) nigdy nie należały do najłatwiejszych, a ich bilans, choć znacznie poprawiony w minionych miesiącach, ciągle jest dla nas ujemny. Najważniejsze, że ekipa Władyczaka podtrzymała imponującą serię wiktorii, przedłużając ją do siedmiu z rzędu, co w połączeniu z sensacyjną porażką Garbarni Kępice w Damnicy oraz wygraną Piasta Człuchów z Sokołem Wyczechy sprawiło, iż emkaesiacy spędzą zimę w fotelu wicelidera z minimalną stratą do kępiczan...

Wygrana na osłodę15.11.2015r.
Całą rundę tęsknie wypatrywaliśmy choć jednego sukcesu juniorów B i cierpliwość została nagrodzona. Na zakończenie tej części edycji czerwono-niebiescy efektownie pokonali na boisku w Ględowie Piasta Człuchów 5:0. Była to nietypowa potyczka, ponieważ zmierzyliśmy się w niej z drużyną prowadzoną od niedawna przez poprzedniego szkoleniowca debrznian i aktualnego piłkarza ekipy seniorów naszego klubu Łukasza Płóciennika.

Bardzo dobry występ w Jastrowiu14.11.2015r.
Drugie miejsce wywalczyli piłkarze Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno w towarzyskim turnieju piłki nożnej rocznika 2005 (i młodsi) o puchar burmistrza gminy i miasta Jastrowie zorganizowanym z okazji Święta Niepodległości. Zespół Sławomira Słonki (wspieranego przez Michała Mazę) wygrał wszystkie trzy spotkania w grupie i w meczu finałowym uległ gospodarzom Polonii Jastrowie 0:2.

Czas pomyśleć o lidze halowej13.11.2015r.
Tak, kalendarz jest nieubłagany, piłkarze kończą rundę jesienną na normalnych boiskach i zaczynają przymiarki do rywalizacji pod dachem. Nie inaczej jest w Debrznie, gdzie już po raz osiemnasty w sali Zespołu Szkół za kilka tygodni ruszy Debrzneńska Halowa Liga Piątek Piłkarskich. Rozgrywana nieprzerwanie od 1998r. impreza zwykle cieszyła się sporym zainteresowaniem uczestników i kibiców, stąd nadzieja, że nic w tym względzie nie zmieni się i teraz.

Jest walkower, czternasty w historii12.11.2015r.
Przyznanie trzech punktów drużynie MKS-u za odwołany mecz ligowy z Lipniczanką Lipnica było jedynie formalnością, dzisiaj odpowiednia komórka związkowa potwierdziła ten werdykt. Warto podkreślić, że goście zachowali się fair informując w stosownym czasie drugą stronę o tym, iż na pewno nie stawią się nad Debrzynką.

Mecz MKS Debrzno- Lipniczanka Lipnica odwołany11.11.2015r.
Spotkanie 14. kolejki słupskiej klasy okręgowej seniorów MKS Debrzno- Lipniczanka Lipnica zostało odwołane. Goście o 11.00 (czyli na trzy godziny przed planowanym rozpoczęciem gry) poinformowali, że nie zdołają skompletować składu, w związku z tym rezygnują z przyjazdu na zawody. Decyzję co do weryfikacji meczu podejmie na najbliższym posiedzeniu Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Kiepski finisz przeciętnej jesieni 11.11.2015r.
Powodów do zadowolenia po spotkaniu z Czarnymi Czarne, kończącym I rundę sezonu 2015/2016 w klasie okręgowej juniorów C2 brak. Przegraliśmy u siebie 0:3 po występie, w którym trudno znaleźć zbyt wiele pozytywów. Porażka zepchnęła ekipę Sebastiana Stalki na czwartą pozycję w tabeli, a wyprzedzili nas właśnie środowi oponenci.

Nad Debrzynkę przybędzie outsider10.11.2015r.
Nie mają chwili wytchnienia piłkarze grający w słupskiej klasie okręgowej seniorów. Na finiszu rundy jesiennej w ciągu tygodnia wybiegną na boisko trzykrotnie, a zatem jak na warunki tej klasy rozgrywkowej czeka ich trudna próba. W środę 11 listopada 2015r. o godz.14.00 rozpoczniemy na Stadionie Miejskim mecz przedostatniej kolejki tej fazy edycji 2015/2016, w którym czerwono-niebiescy podejmą Lipniczankę Lipnica.

Dwa z trzech projektów popieranych przez MKS do realizacji w Budżecie Obywatelskim09.11.2015r.
Miło nam poinformować, że środowisko sportowe Debrzna (to bezpośrednio związane z MKS-em, ale także po prostu inni zwolennicy inwestycji w tę dziedzinę życia) odniosło kolejny spory sukces. Całodzienne, niedzielne głosowanie w pierwszym w historii miasta Budżecie Obywatelskim przyniosło bardzo dobry rezultat, bowiem z trzech pomysłów bliskich naszym sercom aż dwa zostały zakwalifikowane do spełnienia.

Słabo przy światłach08.11.2015r.
Jedynie przez kilkanaście minut potyczki z Chojniczanką Chojnice można było być ukontentowanym z postawy drużyny juniorów C2. Debrznianie wygrywali 1:0, przeważali, prezentowali się nieźle. Niestety, w dalszej części gry podopieczni Sebastiana Stalki wyłącznie rozczarowywali, co skrzętnie wykorzystali gospodarze pewnie zwyciężając aż 4:1.

Lider był do ogrania08.11.2015r.
Czy ekipa mająca w swoim dorobku zaledwie dwa oczka, bezskutecznie wypatrująca od wielu tygodni premierowej wygranej w sezonie mogła pokusić się o dużą niespodziankę i odprawić z kwitkiem niekwestionowanego przodownika rozgrywek, zespół legitymujący się kompletem zwycięstw? Tak, zdecydowanie tak! MKS prowadził zasłużenie po I połowie rywalizacji z Chojniczanką Chojnice 2:0, grał dobrze, przeważał, posiadał inicjatywę, był na dobrej drodze do zainkasowania trzech punktów...

Triumf w zapadających ciemnościach07.11.2015r.
Piąty raz z rzędu czerwono-niebiescy schodzili z boiska po ostatnim gwizdku z uśmiechem na ustach. MKS pokonał na wyjeździe Słupię Kobylnica 4:2 i wobec porażki Piasta Człuchów z Garbarnią Kępice wyprzedził lokalnego rywala, przesuwając się na trzecią lokatę w tabeli klasy okręgowej. Debrznianie potwierdzili dobrą dyspozycję, chociaż nie uniknęliśmy stresu w drugiej części rywalizacji.

Jedni grali, drudzy nie06.11.2015r.
4 listopada odbyła się część z nieroztropnie przewidzianych przez związek meczów IV rundy Pucharu Polski na szczeblu podokręgu słupskiego. Piłkarze mieli rywalizować tego dnia w czterech parach, ale ostatecznie rozegrano tylko trzy spotkania. Nie doszła do skutku potyczka w Czarnem, gdzie Sokół Wyczechy miał podejmować Start Miastko.

14 listopada biegi i wyścigi kolarskie przy Stadionie Miejskim05.11.2015r.
Salezjanie, Salos Debrzno, Centrum Młodzieżowe Oratorium, Urząd Miasta i Gminy, Centrum Kultury, Sportu i Turystyki oraz MKS Debrzno to organizatorzy nietypowej imprezy sportowej z okazji Narodowego Święta Niepodległości, która odbędzie się na Stadionie Miejskim w sobotę 14 listopada. Bardziej precyzyjnie byłoby jednak napisać "przy Stadionie Miejskim" jako, że chodzi o biegi przełajowe oraz... wyścigi kolarskie, również w odmianie przełajowej.

U progu sezonu halowego04.11.2015r.
Runda jesienna zmierza ku końcowi, naturalną koleją rzeczy spoglądamy w kierunku futbolu pod dachem. Niedługo hale sportowe będą tętnić życiem i należy spodziewać się wielu imprez piłkarskich w tego typu obiektach dla dzieci i młodzieży. Dzisiaj sygnalizujemy potwierdzone starty wychowanków AP 2012 MKS Debrzno w zawodach w najbliższym czasie.

Mecz z Brdą przełożony na 29 listopada02.11.2015r.
Spotkanie IV rundy rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu podokręgu słupskiego MKS Debrzno- Brda Przechlewo zaplanowane (niespodziewanie, w ostatniej chwili) przez związek na środę 4 listopada nie odbędzie się w zakładanym terminie. Drużyny wybiegną na murawę Stadionu Miejskiego dopiero 29 listopada (niedziela) o godz.12.00.

Malmon zrobił różnicę, Wegner dopełnił reszty31.10.2015r.
Ponad godzinę trwało kruszenie muru, pokonywanie zasieków obronnych postawionych przez ekipę Swe Pol Linku w trakcie sobotniej potyczki seniorów. Kiedy już w końcu czerwono-niebiescy zdobyli pierwszego gola było im znacznie łatwiej w dalszej fazie meczu i w sumie bez kłopotu zainkasowali komplet oczek. To czwarte z rzędu zwycięstwo MKS-u w lidze, ale wobec wygranych wszystkich drużyn z czoła tabeli po raz kolejny u góry zestawienia nic nie drgnęło.

Kolek odpocznie trzy spotkania30.10.2015r.
Ukarany czerwoną kartką w trakcie odbywającego się 25 października meczu klasy okręgowej juniorów B MKS Debrzno- GTS Czarna Dąbrówka zawodnik czerwono-niebieskich Szymon Kolek został zdyskwalifikowany na 3 potyczki ligowe.

MKS-Swe Pol Link na koniec października29.10.2015r.
W sobotę 31 października 2015r. o godz.13.00 czerwono-niebiescy z ul. Sportowej zagrają na własnym boisku mecz dwunastej serii seniorskiej okręgówki w sezonie 2015/2016, w którym skonfrontują się z ekipą Swe Pol Linku Bruskowo Wielkie. Powolutku, acz nieuchronnie zbliżamy się do finiszu rozgrywek tej fazy edycji, ale przed piłkarzami jeszcze kilka tygodni wytężonego wysiłku przed udaniem się na zasłużoną zimową przerwę.

Turniej Przyjaciół Radosnego Futbolu- odsłona trzecia28.10.2015r.
10 listopada 2015r. (wtorek) o godz.17.00 na boisku "Orlik" przy Stadionie Miejskim amatorzy piłki nożnej wezmą udział w trzeciej edycji turnieju, któremu przed dwoma laty nadano trochę żartobliwie szyld zmagań Przyjaciół Radosnego Futbolu. Pomysłodawcą imprezy był Adam Łukaszewski, z małą pomocą organizacyjną, jakiej udzielił mu nasz klub. Przed nami za niespełna dwa tygodnie następne wydanie tych zawodów, tradycyjnie odbywających się w przeddzień Święta Niepodległości.

Puchar Polski 4 listopada?! Niebywałe...27.10.2015r.
Kiedy wczesnym poniedziałkowym popołudniem z podokręgu słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej nadeszła informacja o tym, że kolejna runda pucharowych rozgrywek została wyznaczona na środę 4 listopada, a nie jak to wcześniej zapowiadano odbędzie się wiosną 2016r. nie chcieliśmy uwierzyć i czym prędzej upewniliśmy się spoglądając na kalendarz, że bliżej nam jednak terminowo do Wszystkich Świętych niż do 1 kwietnia, czyli dnia, w którym króluje bardziej lub mniej wyszukany dowcip...

Jak nie idzie, to na całego...25.10.2015r.
Z utęsknieniem wypatrujemy premierowego zwycięstwa juniorów B w tym sezonie, ale na razie pozostaje to w sferze płonnych oczekiwań. W niedzielne przedpołudnie przegraliśmy u siebie z GTS-em Czarna Dąbrówka 1:4, tracąc gole po prostych w przeważającej większości błędach, a ponadto pudłując z rzutu karnego. To z pewnością dołujące dla samych piłkarzy, że kompletnie nic im nie wychodzi, chociaż kolejny raz nie można odmówić debrznianom chęci walki i ambicji.

Nadspodziewanie okazała wygrana24.10.2015r.
Trzecie zwycięstwo z rzędu odnieśli emkaesiacy w rozgrywkach seniorskiej okręgówki. Drużyna znad Debrzynki wysoko pokonała na wyjeździe Diament Trzebielino 5:1, mając jakiekolwiek kłopoty jedynie na początku rywalizacji oraz w końcowej fazie pierwszej odsłony i maksymalnie przez 5 minut w drugiej. Czerwono-niebiescy umocnili się dzięki tej wiktorii na czwartej pozycji w tabeli.

Podział punktów w Krojantach24.10.2015r.
Na taką rywalizację młodzieży patrzy się zawsze z dużą przyjemnością. Juniorzy C2 zremisowali na wyjeździe z teamem Kornowscy Szarża Krojanty 3:3 po spotkaniu pełnym zwrotów akcji i zakończonej powodzeniem "gonitwie" czerwono-niebieskich za uciekającym pozytywnym wynikiem. Obydwie strony mogły przechylić szalę wygranej na swoją stronę, ale w sumie były po końcowym gwizdku raczej ukontentowane z polubownego rozstrzygnięcia.

Budżet obywatelski- warto zagłosować23.10.2015r.
W niedzielę 8 listopada 2015r. w godz.8.00-20.00 w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki każdy mieszkaniec Debrzna mający ukończone co najmniej szesnaście lat będzie miał okazję zadecydować, które z osiemnastu projektów zgłoszonych do tzw. budżetu obywatelskiego na rok 2016 zostaną zrealizowane. Łączna pula środków do rozdysponowania to 120 tysięcy złotych, na jedną propozycję może natomiast przypaść nie więcej niż 30 tysięcy.

Przełamanie nie nastąpiło 21.10.2015r.
W konfrontacji dwóch zespołów, które od startu rozgrywek ligowych miały duże trudnosci ze zdobywaniem punktów juniorzy B Czarnych Czarne wygrali z MKS-em 6:3. Ekipa Mirosława Kisełyczki i tym razem zeszła z boiska pokonana, chociaż po cichu liczyliśmy na to, że będzie inaczej.

Zmiana terminu spotkania w Chojnicach20.10.2015r.
Przedostatnia w rundzie jesiennej w klasie okręgowej juniorów C2 potyczka Chojniczanka Chojnice- MKS Debrzno odbędzie się w innym dniu niż zakładały wcześniejsze ustalenia. Zamiast 7 listopada (sobota) o godz.18.00 pojedziemy do Grodu Tura w niedzielę 8 listopada na godz.17.00.

Karne w doliczonym czasie obydwu połów, zwycięstwo zostało w Debrznie18.10.2015r.
Z olbrzymim trudem poradziliśmy sobie z Kaszubią Studzienice, strzelając decydującą o zdobyciu trzech oczek bramkę w dodatkowej minucie z jedenastki. Mecz toczony w uciążliwym deszczu był pełen emocji, zaciętej rywalizacji i naprawdę niewiele brakowało, aby drużyny podzieliły się punktami podobnie jak w ostatniej serii poprzedniego sezonu. O wygranej emkaesiaków przesądziło jednak pewnie wykonane przez Pawła Wegnera "wapno". "Diabeł" odmiennie niż cztery miesiące temu, tym razem znalazł sposób (i to dwukrotnie) na wiekowego golkipera Józefa Pelę.

Radość razy piętnaście18.10.2015r.
Po bezdyskusyjnej przegranej w Przechlewie juniorzy C2 zainkasowali łatwo trzy punkty gromiąc u siebie Kolejarza Chojnice 15:1(!). Mecz był jednostronnym widowiskiem, a przygniatająca przewaga ekipy Sebastiana Stalki nie podlegała dyskusji. Na liście strzelców zameldowało się sześciu debrznian, przy czym duet Mateusz Trela-Kacper Bielecki łącznie zdobył aż jedenaście goli...

Gospodarze byli silniejsi17.10.2015r.
Mimo starań, ambitnej postawy, wróciliśmy z Bytowa na tarczy. Juniorzy B przegrali z Bytovią 2:5 i wynik generalnie odzwierciedla przebieg sobotniej rywalizacji. Miejscowi byli lepiej zorganizowanym zespołem i swoją przewagę potrafili udokumentować aż pięcioma golami.

W dziesiątej serii z Kaszubią16.10.2015r.
18 października 2015r. o godz.15.00 seniorzy MKS-u rozegrają następny ligowy mecz w sezonie 2015/2016. Czerwono-niebiescy podejmą przy ul. Sportowej Kaszubię Studzienice, a zatem przeciwnika doskonale znanego od lat kibicom nad Debrzynką. Obejrzymy starcie drużyn, które po minionym weekendzie znajdują sie w dobrych nastrojach, bowiem zainkasowały komplet oczek w poprzedniej kolejce. My odprawiliśmy Spartę Sycewice 2:0, studzieniczanie pokonali faworyzowany Sokół Wyczechy 3:2.

Cwaniactwo nie popłaca14.10.2015r.
Sądziliśmy (jak będzie widać z poniższego przykładu raczej naiwnie), że czasy, gdy trzeba było mieć się na baczności w rozgrywkach ligowych obawiając się udziału w przeciwnej drużynie "lewych" piłkarzy to już zamierzchła historia. Nic z tego, od czasu do czasu chęć osiągnięcia za wszelką cenę korzystnego rezultatu przesłania niektórym zdrowy rozsądek i postawa fair, tak ważna, wręcz fundamentalna w sporcie, idzie precz...

50 lat "Boruchy"13.10.2015r.
Jeden z najbardziej zasłużonych zawodników i trenerów w historii MKS-u świętuje dzisiaj wyjątkowy jubileusz. Krzysztof Borkowski, bo to o nim mowa, urodził się 13 października 1965r., a zatem kończy właśnie swoje półwiecze!

W samo okienko (64) - Pierścień Arabelli12.10.2015r.
W peerelowskich realiach dzieciom serwowano seriale pełne magii, jak choćby czeski film o księżniczce barwy blond i jej zaczarowanym pierścieniu. Wystarczyło przekręcić klejnot na palcu, wypowiedzieć życzenie i można było dokonywać cudów. Arabella, Rumburak, garbaty diabelski tercet: Blekota, Mlekota i jakiś-tam-kota kotłowali się w swoich intrygach na czarno-białym ekranie. Określenie "czeski film" zdobyło Oskara w kategorii: "nikt nie wie o co chodzi, ale wszyscy się cieszą".

Cel osiągnięty11.10.2015r.
Wygraliśmy ze Spartą Sycewice 2:0 po spotkaniu, które nie przejdzie zapewne do historii ze względu na nadzwyczajny poziom gry, ale co ważne toczonym pod kontrolą czerwono-niebieskich, którzy mimo małych fragmentami problemów dość pewnie odprawili rywala. Zwycięstwo pozwoliło ekipie z Grodu Dzika ponownie przesunąć się w wysokie rejony tabeli klasy okręgowej, na czwartą lokatę.

Ostatni turniej dla Chojniczanki11.10.2015r.
Zawody juniorów E2 (rocznik 2006 i młodsi) wieńczące rundę jesienną rozegrane na Orliku w Wierzchowie Dworcu przyniosły triumf Chojniczanki II Chojnice. Najlepsza drużyna imprezy zdobyła komplet dziewięciu punktów, wyprzedzając czerwono-niebieskich z Debrzna. Ekipa Roberta Oleksiewicza pokonała AP Człuchów 3:0 i Lidera II Rychnowy 2:0, ulegając w meczu decydującym o pierwszym miejscu (zarówno w niedzielnej rywalizacji, jak i na półmetku ligi) Chojniczance II 1:3. Więcej o zmaganiach naszych najmłodszych emkaesiaków niebawem...

Oczko po walce10.10.2015r.
Drugi punkt w edycji 2015/2016 zdobyli juniorzy B MKS-u. Zespół Mirosława Kisełyczki (wyjątkowo zastępował go w sobotę Robert Oleksiewicz) zremisował bezbramkowo u siebie ze Stegną Parchowo. Wynik raczej nie krzywdzi obydwu stron i odzwierciedla mniej więcej przebieg spotkania. Piłkarze stworzyli po kilka dogodnych okazji na choćby jedno, zwycięskie trafienie, lecz bez efektu i podział punktów jest do zaakceptowania zarówno dla nas, jak i przyjezdnych.

Zwycięstwo, porażka i remis w Chojnicach10.10.2015r.
Cztery punkty przywieźli z kończącego rundę jesienną turnieju klasy okręgowej juniorów E1 (rocznik 2005 i młodsi) zawodnicy Sławomira Słonki. Czerwono-niebiescy pokonali AP Człuchów 3:0, ulegli gospodarzom imprezy Chojniczance II 1:4, a następnie zremisowali z Liderem Rychnowy 1:1. Na półmetku rywalizacji debrznianie plasują się na pozycji wicelidera w swojej grupie. Szczegóły z sobotnich zawodów wkrótce...

Prezent za prezentem10.10.2015r.
Wysokiej porażki doznali w starciu z liderem rozgrywek juniorzy C2. Team Sebastiana Stalki przegrał z JFA w Przechlewie 1:8, zwłaszcza w pierwszych 35 minutach znacznie odbiegając poziomem gry od rywali. Ten okres rywalizacji to nadmierna ilość błędów w obronie i liczne "podarki" rozdawane przez czerwono-niebieskich, co skrzętnie wykorzystywali przeciwnicy.

O powrót do czołówki09.10.2015r.
11 października 2015r. o godz.15.00 w spotkaniu dziewiątej kolejki słupskiej okręgówki seniorzy MKS-u zagrają na Stadionie Miejskim ze Spartą Sycewice. Po wysokiej przegranej w derbowym boju z Sokołem Wyczechy czerwono-niebiescy pragną wrócić na zwycięski kurs i zrehabilitować się w oczach debrzneńskiej publiczności. Zmierzymy się z rywalem nieobliczalnym, potrafiącym sprawiać niespodzianki, ale też takim, który na pewno jest w zasięgu naszego zespołu.

Jedno spotkanie pauzy Stalki08.10.2015r.
Komisja Dyscyplinarna Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej ukarała wczoraj krótką, jednomeczową dyskwalifikacją kapitana drużyny seniorów MKS-u Debrzno Sebastiana Stalkę za czerwoną kartkę otrzymaną przez niego w trakcie drugiej części niedawnej derbowej potyczki z Sokołem Wyczechy.

Monografia będzie, lecz dużo później 06.10.2015r.
Jednym z kluczowych, najistotniejszych elementów obchodów jubileuszu 20-lecia MKS-u Debrzno w 2012 roku, oprócz akcentów typowo sportowych oraz efektownej gali podsumowującej całoroczne świętowanie, miała być książka-monografia zatytułowana "MKS Debrzno 1992-2012. Dwadzieścia lat czerwono-niebieskich". Z różnych przyczyn publikacja nie ujrzała światła dziennego w zakładanym czasie, ale nie zapominamy o niej, co najważniejsze absolutnie nie rezygnujemy i wracamy do tematu w niniejszym komunikacie.

Niczym domek z kart04.10.2015r.
W potyczce dwóch najskuteczniejszych drużyn okręgówki Sokół Wyczechy wyraźnie pokonał nasz MKS 5:1, nie pozostawiając cienia wątpliwości, komu należały się tego dnia trzy punkty. O wygranej beniaminka zadecydowało drugie 45 minut, bo po I części nastroje wśród czerwono-niebieskich były w miarę dobre. Wówczas prowadziliśmy 1:0 i mogło się wydawać, że MKS jest na najlepszej drodze do wiktorii.

W 60 sekund po wygraną04.10.2015r.
Debrzneńscy juniorzy C2 pokonali na wyjeździe Czarnych Czarne 2:1 i wyprzedzili swoich rywali w tabeli na półmetku rundy jesiennej, lokując się aktualnie na trzecim miejscu. O sukcesie czerwono-niebieskich przesądziły dwa gole zdobyte w I części w odstępie niespełna minuty, po których MKS prowadził 2:0. O drugiej połowie rywalizacji należałoby jednak jak najszybciej zapomnieć. Mieliśmy sporego farta, że gospodarze strzelili tylko jedną bramkę i dzięki temu udało się dowieźć cenną wiktorię do końcowego gwizdka.

Zabrakło armat03.10.2015r.
Walka, poświęcenie, ambicja, zaangażowanie- to wszystko było w wykonaniu czerwono-niebieskich w wyjazdowym spotkaniu juniorów B z Myśliwcem Tuchomie. To jednak za mało w sytuacji, gdy piłka nie wpada do bramki rywali, kiedy brakuje nam jakości w grze ofensywnej i niezwykle trudno realnie zagrozić przeciwnikom. Tak to mniej więcej przebiegało w sobotnie popołudnie. MKS uległ 0:2 gospodarzom, którzy może nie zagrali nic nadzwyczajnego, lecz jednak stworzyli kilka niebezpiecznych okazji i co najważniejsze dwie z nich wykorzystali.

Kolejny mecz pucharowy wiosną01.10.2015r.
W ubiegłym tygodniu MKS przebrnął drugą przeszkodę w rozgrywkach Pucharu Polski wygrywając na wyjeździe z Lipniczanką Lipnica 1:0. Powracamy do wydarzeń III rundy na szczeblu podokręgu słupskiego, a to z tego powodu, iż wczoraj miało odbyć się ostatnie spotkanie tej fazy zmagań (Rowokół Smołdzino- Sokół Szczypkowice), ale nie doszło do skutku, ponieważ nie rozstrzygnięto kwestii weryfikacji potyczki z 2 września Sokół Szczypkowice- Karol Pęplino (5:4). O ile Komisja ds. Rozgrywek utrzymała wynik z boiska, to Komisja Dyscyplinarna ciągle prowadzi w tej sprawie postępowanie. W skrócie chodzi o domniemane uczestnictwo w zawodach nieuprawnionego piłkarza po stronie ekipy ze Szczypkowic.

::  Copyright © 2003-2023 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::