ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
W samo okienko (80) - Warszawskie ZOO30.09.2016r.
To miał być niezapomniany wieczór. I był bez dwóch zdań, choć nawet dziś na samo wspomnienie czerwona fala wstydu zalewa oblicze. Początkowo zdobycie biletów okazało się być prawie tak karkołomnym zadaniem jak sam awans polskiego klubu do europejskiej elity, ale i to udało się zrobić. Kultowy przebój zespołu KULT "Panie Waldku, pan się nie boi" został odkurzony pod koniec pierwszej połowy. Ale po kolei - jak na spowiedzi...

Dwa mecze dyskwalifikacji Wegnera29.09.2016r.
Komisja Dyscyplinarna Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej na wczorajszym posiedzeniu ukarała zawodnika drużyny seniorów MKS-u Debrzno Pawła Wegnera karą odsunięcia od gry w dwóch spotkaniach ligowych. Przypomnijmy, że zawieszenie jest spowodowane czerwoną kartką, jaką ujrzał piłkarz czerwono-niebieskich w niedzielnej potyczce na własnym boisku z Jantarią Pobłocie.

Wybór spośród czternastu projektów, my liczymy na Wasze wsparcie27.09.2016r.
16 października 2016r. w godz.8.00-20.00 w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki odbędzie się głosowanie w drugim w historii grodu nad Debrzynką "Budżecie obywatelskim". Informowaliśmy już, że nasz klub złożył swój projekt, który zaakceptowano i zostanie on poddany pod wybór mieszkańców miasta. Uprawnione do wzięcia udziału w elekcji są osoby, które ukończyły co najmniej szesnaście lat. Ogółem wpłynęło 14 propozycji, a warto przypomnieć, że aż cztery z nich, naturalnie te z największą liczbą głosów, będą mogły być zrealizowane w 2017 roku.

Bezradność25.09.2016r.
Siódmy mecz seniorskiej okręgówki w edycji 2016/2017 i siódma porażka. Koszmarny serial emkaesiaków niestety trwa i nikt już nie ma wątpliwości, iż czerwono-niebieskich dotknął najpoważniejszy kryzys od lat i czeka nas bardzo trudna, stresująca walka o utrzymanie w lidze. Nie dość, że drużyna jest targana problemami kadrowymi, to jeszcze sami wpędzamy się w kłopoty w trakcie kolejnych spotkań. Tym razem nastąpiło coś w rodzaju "kumulacji", bo nie dość, że w potyczce z Jantarią Pobłocie przy stanie 0:0 nie wykorzystaliśmy rzutu karnego, to później na domiar złego dwóch debrznian ujrzało czerwone kartki.

Dwucyfrówka w derbach25.09.2016r.
Znakomitą passę kontynuują debrzneńscy juniorzy D2. Drużyna prowadzona przez Sławomira Słonkę w czwartym ligowym występie odniosła czwarte zwycięstwo. Do listy pokonanych rywali dopisaliśmy w niedzielne wczesne popołudnie Czarnych Czarne i nawet jeśli rezultat 10:0 nie do końca oddaje przebieg gry, to oczywiście bardzo cieszymy się z wyraźnej wiktorii czerwono-niebieskich.

Zabrakło dobrej gry i... centymetrów 24.09.2016r.
Przykrą niespodziankę sprawili juniorzy C1 przegrywając w Chojnicach 1:3. Wprawdzie nie byli stuprocentowym faworytem meczu z Chojniczanką, lecz mocno liczyliśmy zarówno na lepszą postawę zespołu, jak również korzystny wynik. Nic z tego, zostawiliśmy na popularnym "Modraku" trzy oczka, o czym zadecydowały dwa gole stracone w końcówce rywalizacji.

Triumf APC, cztery punkty czerwono-niebieskich24.09.2016r.
Cztery oczka wywalczyła najmłodsza drużyna MKS-u biorąca udział w regularnych rozgrywkach mistrzowskich, czyli juniorzy F1 w dzisiejszym turnieju ligowym na Orliku w Debrznie. Nasi piłkarze zremisowali 2:2 z Liderem Rychnowy, przegrali 2:5 z AP Człuchów i pokonali 3:1 JFA Przechlewo.

Pewna wygrana i pechowe przegrane w Charzykowach23.09.2016r.
W drugim turnieju klasy okręgowej juniorów E1 w rundzie jesiennej rozegranym w Charzykowach najwięcej punktów (po siedem) zgromadziły JFA Przechlewo i Kolejarz Chojnice. Rywalizacja przebiegała zupełnie inaczej niż kilkanaście dni wcześniej w pierwszej edycji, co spowodowało, że tabela po dzisiejszej imprezie uległa znacznemu spłaszczeniu i poza wyraźnie przewodzącą ekipą JFA pozostali uczestnicy rozgrywek mają zbliżony dorobek.

Ostatni dzwonek?22.09.2016r.
W niedzielę 25 września 2016r. o godz.16.00 w potyczce siódmej kolejki rundy jesiennej w słupskiej klasie okręgowej seniorów MKS podejmie na Stadionie Miejskim Jantarię Pobłocie. Nie ma co ukrywać, kibice czerwono-niebieskich bardzo mocno stęsknili się za dobrą grą swojej drużyny i wygraną w lidze, na którą niecierpliwie czekamy od kilku miesięcy.

Wiktoria Pomorskiego ZPN-u, kolejna bramka Zuzi22.09.2016r.
W rozegranym wczoraj na bocznym (ze sztuczną nawierzchnią) boisku Gryfa Słupsk meczu kadr województw pomorskiego i zachodniopomorskiego dziewcząt w kategorii U-13 lepsze okazały się gospodynie, wygrywając 2:1. Warto nadmienić, iż jedną z dwóch bramek dla ekipy Pomorskiego ZPN-u strzeliła piłkarka MKS-u Debrzno Zuzanna Karwacka.

Puchar Polski: Czarni Czarne- MKS Debrzno 3:1 (0:1)21.09.2016r.

Zuzanna Belter też pojedzie na zgrupowanie 19.09.2016r.
W dniach 22-25 września we Władysławowie Chłapowie odbędą się konsultacje futbolowej kadry województwa pomorskiego dziewcząt w kategorii U-16. Miło nam poinformować, iż podobnie jak jej młodsza koleżanka klubowa Zuzanna Karwacka (U-13), również Zuzanna Belter będzie miała okazję uczestniczyć w sprawdzianie pod okiem prowadzącego omawiany zespół trenera Krzysztofa Własnego.

Drugie powołanie dla Z. Karwackiej 18.09.2016r.
Pierwsze spotkanie w kadrze województwa pomorskiego U-13 wypadło dla zawodniczki MKS-u Debrzno Zuzanny Karwackiej bardzo dobrze. Przypomnijmy, że jej zespół przed dwoma tygodniami wygrał w Gorzowie Wielkopolskim 4:0 z ekipą Lubuskiego ZPN-u, a jedną z bramek zdobyła właśnie Zuzia. Jak będzie w drugiej próbie? W dniach 19-21 września w Słupsku zaplanowano następne mini-zgrupowanie, w ramach którego na koniec czeka młode futbolistki potyczka z Zachodniopomorskim ZPN-em.

Seniorzy: Brda Przechlewo- MKS Debrzno 4:0 (1:0)17.09.2016r.

Trzecie zwycięstwo, juniorzy D2 na szóstkę17.09.2016r.
To miała być najtrudniejsza z dotychczasowych ligowych prób juniorów rocznika 2005 (i młodsi). Lider Rychnowy dobrze rozpoczął sezon, a ponadto w sparingu rozegranym w sierpniu czerwono-niebiescy wprawdzie wygrali, lecz nieznacznie, bo zaledwie 4:3. Spotkanie o punkty przebiegało w zgoła odmienny sposób. Debrznianie gładko zainkasowali trzy oczka, chociaż gdyby nie dobra dyspozycja Mateusza Kaczmarczyka goście z pewnością zdobyliby przynajmniej jednego gola.

Budżet Obywatelski 2017- MKS również złożył projekt16.09.2016r.
30000 zł.- maksymalnie tyle pieniędzy można uzyskać na realizację jednego pomysłu na terenie Miasta Debrzna w ramach tzw. "Budżetu Obywatelskiego". Drugi raz w historii grodu nad Debrzynką istnieje możliwość wybrania przez mieszkańców najciekawszych projektów, które zostaną wykonane w przyszłym roku. W puli jest 120000 zł., zatem co najmniej cztery okażą się zwycięskie w głosowaniu, które odbędzie się 16 października 2016r. w godz.8.00-20.00 w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki.

"Colorlak" i "Trilux" fundują stroje15.09.2016r.
W meczu z Czarnymi Czarne 10 września juniorzy C1 MKS-u wystąpili w nowym komplecie sprzętu, pozyskanym dzięki pomocy dwóch darczyńców. Pierwszy z nich, firma "Trilux", już w roku 2015 przeznaczył środki na dwa podobne zakupy, teraz ponownie uczynił to samo, z tą drobną różnicą, iż tym razem w sympatycznym duecie. Drugi, "Colorlak" także bowiem pomógł młodzieży czerwono-niebieskich, z czego oczywiście niezmiernie się cieszymy. Zarówno "Trilux", jak i "Colorlak" prezentujemy na naszej stronie internetowej w działach "Sponsorzy" i "Partnerzy", gdzie można się zaznajomić z działalnością obydwu podmiotów.

Rzepka w APC, Kreft w... Niemczech 14.09.2016r.
1 sierpnia zatrzaśnięto zgodnie z regulaminem okienko transferowe, które ma przełożenie nie tylko na "wielki" futbol, ale i nasze, okręgowe rozgrywki. Ostatniego dnia poprzedniego miesiąca klub zmienił jeden zawodnik MKS-u Debrzno. Mowa o Szymonie Rzepce, który w zeszłym sezonie wystąpił we wszystkich 19 spotkaniach (dwudzieste się nie odbyło, walkower z Piastem Człuchów w ostatniej kolejce), w tym szesnastu w pełnym wymiarze czasowym, w zespole juniorów B szkolonym przez Mirosława Kisełyczkę.

Znowu z Czarnymi, tym razem na wyjeździe 13.09.2016r.
Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej ustaliła wczoraj gospodarzy czterech meczów III rundy Pucharu Polski, które zaplanowano na środę 21 września 2016r. o godz.16.30. Nas interesowało, gdzie kolejne derbowe spotkanie z Czarnymi Czarne zagrają czerwono-niebiescy. MKS po ligowej konfrontacji w Debrznie dla odmiany powalczy o awans do kolejnej fazy "imprezy tysiąca drużyn" w Czarnem.

Wygrana i dwie porażki juniorów E1 12.09.2016r.
W inauguracyjnym turnieju klasy okręgowej rocznika 2006 (i młodsi), czyli juniorów E1, rozegranym dzisiaj w Przechlewie czerwono-niebiescy prowadzeni od niedawna przez Pawła Władyczaka (zastąpił Roberta Oleksiewicza) zajęli trzecią lokatę. Nasi młodzi piłkarze, dowodzeni przez Panią Kapitan Zuzannę Karwacką, odnieśli jedną wygraną, w pozostałych spotkaniach ustępując przeciwnikom.

Seniorzy: MKS Debrzno- Czarni Czarne 0:2 (0:1)11.09.2016r.

Derby podwójnie ważne 10.09.2016r.
W niedzielne popołudnie 11 września 2016r. o godz.16.00 seniorzy MKS-u rozegrają mecz piątej serii klasy okręgowej w sezonie 2016/2017, w którym ich rywalem będą Czarni Czarne. Czekają nas zatem emocjonujące derby, zawsze bardzo ważne dla kibiców znad Debrzynki, a w obecnej szczególnie trudnej sytuacji w tabeli podopiecznych Pawła Władyczaka istotne w dwójnasób.

Wertepy największą przeszkodą 10.09.2016r.
Zaledwie niecała minuta minęła od rozpoczęcia drugiej w sezonie konfrontacji ligowej zespołu juniorów D2, a debrznianie już objęli prowadzenie. Na obiekcie w Ględowie graliśmy z Akademią Piłkarską Człuchów i bardzo szybko zrobiło się 1:0 dla podopiecznych Sławomira Słonki. Mocnym strzałem w zamieszaniu podbramkowym otworzył wynik Jakub Oleksiewicz i mogło się zdawać, że dalsze gole będą tylko kwestią czasu.

Ciężki bój, tym cenniejsze zwycięstwo10.09.2016r.
W drugiej serii ligowych rozgrywek juniorzy C1 po zaciętym spotkaniu okazali się minimalnie skuteczniejsi od Czarnych Czarne wygrywając 3:2. Zafundowali przy tym obserwującym zmagania kibicom prawdziwą huśtawkę nastrojów, bowiem najpierw prowadzili 1:0, następnie przegrywali 1:2, aby w końcówce rozstrzygnąć rywalizację na swoją korzyść. Brawo, takie wygrane smakują najlepiej...

W Wierzchowie Dworcu sześć punktów ośmiolatków10.09.2016r.
Nigdy dotąd tak młody zespół nie reprezentował MKS-u w regularnych zmaganiach o mistrzowskie oczka. Pierwszy raz desygnowaliśmy bowiem do sportowej rywalizacji drużynę rocznika 2008 (i młodsi), która właśnie dzisiaj na przyszkolnym obiekcie w Wierzchowie Dworcu przeszła chrzest bojowy. Dzieci prowadzone przez Łukasza Płóciennika zagrały w turnieju z rówieśnikami z Człuchowa, Rychnów i Przechlewa.

Nowe daty dwóch meczów młodzieży09.09.2016r.
Dzisiaj nastąpiły drobne zmiany w terminarzu rozgrywek klasy okręgowej juniorów C1, w których uczestniczą podopieczni Sebastiana Stalki. Pierwsza z nich dotyczy już najbliższego weekendu. Derbowa potyczka z Czarnymi Czarne odbędzie się nie jak początkowo planowaliśmy 11 września o godz.11.00, ale dzień wcześniej, tj. w sobotę 10 września o godz.10.00.

Piknikowo z Akademią08.09.2016r.
Niedzielne popołudnie na Stadionie Miejskim należało bezsprzecznie do dzieci uczęszczających na zajęcia Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno. Doroczny piknik z udziałem kandydatów na futbolistów oraz ich rodziców, rodzeństwa, dziadków i babć zgromadził na obiekcie przy ul. Sportowej jak zwykle mnóstwo osób, którym nieobce jest nasze wspólne przedsięwzięcie.

Puchar Polski: Victoria/Brda II Przechlewo- MKS Debrzno 2:6 (0:4)07.09.2016r.

Debiut jak się patrzy: gol Zuzi, zwycięstwo kadry06.09.2016r.
Zuzanna Karwacka wizytę w Gorzowie Wielkopolskim zapamięta z bardzo dobrej strony. Przedwczoraj w premierowym spotkaniu w barwach kadry U-13 Pomorskiego Związku Piłki Nożnej debrznianka zaliczyła bardzo dobre zawody, a jej zespół pokonał gładko rówieśniczki z Lubuskiego Związku Piłki Nożnej 4:0!

Było 3:0... 05.09.2016r.
...a skończyło się 3:3! Szkoda, juniorzy C1 byli bliscy świetnego początku edycji 2016/2017, prowadząc na niespełna kwadrans przed końcowym gwizdkiem arbitra w Przechlewie różnicą trzech goli. W futbolu gra się jednak do momentu, w którym sędzia nakaże zawodnikom zejście do szatni i o tej starej, prostej prawdzie boleśnie przekonaliśmy się po raz n-ty. Takie przykre doświadczenie jest kolejną nauczką dla całego zespołu.

Pogrom na początek04.09.2016r.
Wybornie zaczęli sezon 2016/2017 w kategorii wiekowej juniorów D2 debrznianie. Ekipa Sławomira Słonki rozgromiła Chojniczankę Chojnice aż 16:1! Na listę strzelców wpisało się ośmiu emkaesiaków. Czerwono-niebiescy znakomicie odnaleźli się w trudnych warunkach atmosferycznych, bowiem przez cały czas trwania meczu piłkarzom obydwu drużyn dokuczał ulewny deszcz.

Seniorzy: Stal Jezierzyce- MKS Debrzno 3:2 (1:2)03.09.2016r.

Debrznianka zagra w meczu wojewódzkiej kadry02.09.2016r.
Przed ponad dwoma tygodniami pisaliśmy o powołaniu zawodniczki MKS-u Debrzno Zuzanny Karwackiej na szkoleniową konsultację w Malborku, przeznaczoną dla piłkarek Kadry Pomorza U-13. Po sprawdzianie, jaki miał miejsce w dniach 27-31 sierpnia trener odpowiedzialny w związku za ten rocznik Karol Złonkiewicz powołał skład na mecz Pomorskiego ZPN z Lubuskim ZPN, który odbędzie się w Gorzowie Wielkopolskim w niedzielę 4 września 2016r.

W Pucharze Polski powtórka sprzed roku01.09.2016r.
W środę 7 września 2016r. o godz.17.30 odbędą się spotkania II rundy wojewódzkiej edycji rozgrywek pucharowych. W tej fazie zmagań przystępuje do rywalizacji drużyna MKS-u Debrzno, która pojedzie na mecz z przedstawicielem klasy A Victorią/Brdą II Przechlewo.

Końcówka dla Lidera, całe spotkanie dla MKS-u31.08.2016r.
W przedligowym sparingu juniorzy D2 wygrali na Stadionie Miejskim z Liderem Rychnowy 4:3. Wygrana zapowiadała się przez większą część czasu rywalizacji na bardziej okazałą, ale w ostatnich jej fragmentach ambitni goście zmniejszyli rozmiary prowadzenia MKS-u.

Wszyscy na Piknik Rodzinny AP 2012 MKS-u!30.08.2016r.
4 września 2016r. (niedziela) o godz.12.30 początek dorocznego Pikniku Rodzinnego Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno. Serdecznie zapraszamy dzieci, rodziców, dziadków, rodzeństwo, Waszych znajomych, słowem wszystkich, którzy uczestniczą czynnie bądź interesują się działalnością naszych grup juniorskich.

W samo okienko (79) - Byk wchodzi na arenę29.08.2016r.
"W futbolu może wydarzyć się wszystko" - głosiła jedna z reklam podczas piątkowej inauguracji niemieckiej Bundesligi, którą wyreżyserowano niczym otwarcie igrzysk olimpijskich. Ekstraklasa za Odrą ruszyła ze stacji Monachium niczym ciężka lokomotywa z 18 wagonami wypchanymi grubą forsą. Bayern zachował się jak mistrz biathlonu: zaliczył sześć trafień, zarzucił karabinek na plecy i pomknął dalej w wyścigu po swój 27. tytuł mistrzowski.

Seniorzy: MKS Debrzno- Kaszubia Studzienice 2:3 (1:2)28.08.2016r.

W Przechlewie na drugim stopniu podium, Trela ze statuetką27.08.2016r.
Udanie zaprezentowali się juniorzy C1 MKS-u w towarzyskim turnieju piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Przechlewo Andrzeja Żmudy-Trzebiatowskiego, zajmując w stawce pięciu drużyn drugie miejsce. Zespół Sebastiana Stalki odniósł trzy zwycięstwa, przegrywając jedynie na finiszu zawodów z Czarnymi Czarne 0:1. Wyróżnienie indywidualne przypadło Mateuszowi Treli, który z dorobkiem czterech trafień został najlepszym snajperem sobotniej imprezy. Brawo!

Ważny bój o poprawę nastrojów26.08.2016r.
W niedzielę 28 sierpnia 2016r. o godz.17.00 rozlegnie się gwizdek oznaczający początek meczu trzeciej serii rozgrywek klasy okręgowej seniorów MKS Debrzno- Kaszubia Studzienice. Zarówno dla czerwono-niebieskich, jak i ich rywali to bardzo istotne spotkanie, konfrontacja o podźwignięcie się z dołu tabeli, w którym obie drużyny niespodziewanie dla obserwatorów ligi ugrzęzły po fatalnej inauguracji sezonu.

Sparing juniorów C1: Pogoń Łobżenica - MKS Debrzno 7:4 (4:2)25.08.2016r.
Gole dla MKS-u: Kacper Bielecki (9, 35, 47), Mateusz Trela (37)

Dobra gra w skwarze25.08.2016r.
W pierwszym letnim sparingu juniorzy D2 Sławomira Słonki pokonali na wyjeździe Chojniczankę Chojnice 5:3. Czerwono-niebiescy zaliczyli cenny sprawdzian na "Modraku" z silnym rywalem, z którym w lidze nie spotkamy się, bowiem podopieczni Tomasza Fojuta będą występować w grupie gdańskiej. MKS skonfrontuje się w klasie okręgowej z drugą ekipą chojnickiego klubu.

Team Jaśków, Amarena Team i BDJQP zwycięzcami "dzikiego" grania24.08.2016r.
15 zespołów, 99 zawodników, 27 meczów, 61 goli, blisko pięć godzin sportowych emocji- oto najkrótszy plon czternastego wydania turnieju piłki nożnej "dzikich" drużyn "Wakacje 2016". Na Orliku przy Stadionie Miejskim było w środę gwarno i interesująco, a rywalizacja we wszystkich trzech kategoriach mogła się podobać.

Zapraszamy kibiców na mecze ligowe juniorów C1 i D223.08.2016r.
Można już planować wizyty na Stadionie Miejskim w Debrznie, aby obejrzeć spotkania czerwono-niebieskich o mistrzowskie punkty w klasie okręgowej w kategoriach juniorów C1 i D2. Zarówno drużyna starsza, prowadzona przez Sebastiana Stalkę, jak i młodsi piłkarze szkoleni przez Sławomira Słonkę po cztery razy zaprezentują się publiczności w grodzie nad Debrzynką i tyle samo potyczek stoczą na wyjazdach. Ustalono konkretne daty i godziny wszystkich konfrontacji.

Garść regulaminowych nowinek22.08.2016r.
Wraz z początkiem edycji 2016/2017 nastąpiło kilka istotnych zmian w regulaminie oraz organizacji rozgrywek ligowych, które m.in. dotyczą naszego klubu. W niniejszym materiale chcemy je przedstawić śledzącym uważnie piłkarskie zmagania kibicom.

Seniorzy: Jantar Ustka- MKS Debrzno 3:0 (1:0)21.08.2016r.

Do Debrzna trafi sprzęt z Marba-Sport oraz PZPN-u20.08.2016r.
Podobnie jak w ubiegłym sezonie MKS Debrzno jest beneficjentem umowy sponsorskiej zawartej pomiędzy firmą Marba-Sport a Pomorskim Związkiem Piłki Nożnej. Jako klub klasy okręgowej otrzymamy z tego tytułu bon na kwotę 1000 zł. na sprzęt sportowy (Nike lub Adidas) do wykorzystania w hurtowni darczyńcy.

Trzy tygodnie do inauguracji rozgrywek turniejowych 19.08.2016r.
Prezentowaliśmy jakiś czas temu terminarz klasy okręgowej juniorów C1 i D2 informując, iż zmagania w tych kategoriach wiekowych zaczniemy w pierwszy weekend września. Nieco później, bo 10/11 września zapoczątkują gry o punkty dwie najmłodsze ekipy MKS-u Debrzno, a więc juniorzy E1 (trener Robert Oleksiewicz) i F1 (Łukasz Płóciennik). W obydwu przypadkach miejscem rywalizacji będą boiska orlikowe.

Wysoka porażka w sprawdzianie18.08.2016r.
Przegraną 2:8 zakończył się dzisiejszy kontrolny mecz juniorów C1 z FA Fair Play Złotów rozegrany na Stadionie Miejskim. Czerwono-niebiescy zdecydowanie ustępowali swoim rywalom z Wielkopolski, którzy pokazali niezły futbol i z łatwością przedostawali się raz po raz w pobliże bramki Łukasza Pruszkowskiego, bardzo często skutecznie finalizując swoje ataki.

Zuzia Karwacka w Kadrze Pomorza U-13 17.08.2016r.
Duży sukces odniosła zawodniczka ekipy juniorów E1 MKS-u Debrzno Zuzanna Karwacka. Debrznianka grająca na co dzień w zespole prowadzonym przez Roberta Oleksiewicza została powołana na towarzyską potyczkę reprezentacji okręgu dziewcząt do lat trzynastu z chłopięcym teamem UKS Dragon Bojano, którą zorganizowano w Gdyni w minioną sobotę.

W samo okienko (78) - Rozdział Siódmy16.08.2016r.
W sobotę przed obiadem nad debrzneńską areną przeszła "ulewa", niepamiętna od lat. Parasol zakłopotania samoczynnie rozwinął się nad głową. Jednakże trzeba pamiętać, że po deszczu zawsze wychodzi słońce i życie będzie znowu klawe jak cholera. Inauguracja rozgrywek miała również miejsce na nie mniej deszczowych Wyspach Brytyjskich, gdzie w hicie kolejki londyński Arsenal uległ Liverpool FC (3:4) w meczu, w którym było prawie wszystko, prócz czerwonych kartek.

Żubry grasowały po zmierzchu15.08.2016r.
66 zawodników pojawiło się na debrzneńskim Orliku przy Stadionie Miejskim, aby wziąć udział w towarzyskim, nocnym turnieju piłki nożnej amatorów, który zorganizowano z inicjatywy Krzysztofa Dudzica przy wsparciu Miejskiego Klubu Sportowego z 14 na 15 sierpnia. Osiem drużyn rywalizowało przez ponad trzy godziny, rozgrywając łącznie 16 meczów. Zaczynaliśmy o 22.00 w niedzielę, finałowa potyczka odbyła się natomiast już w poniedziałek... po pierwszej. Doliczając licznych kibiców można przyjąć, iż na obiekcie przebywało około stu osób, zatem impreza wyszła na duży plus.

Niedługo impreza dla "dzikich" drużyn14.08.2016r.
Nieprzerwanie od 2003 roku organizujemy wakacyjny turniej "dzikich" drużyn dla dzieci i młodzieży i nie inaczej będzie teraz. W środę 24 sierpnia 2016r. o godz.10.00 na Orliku przy Stadionie Miejskim odbędzie się czternasta edycja tej cieszącej się zwykle dużym wzięciem imprezy, na którą zapraszamy młodych miłośników futbolu- uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkól ponadgimnazjalnych.

Seniorzy: MKS Debrzno- Start Miastko 1:7 (1:3)13.08.2016r.

No to STARTujemy!12.08.2016r.
13 sierpnia 2016r. o godz.11.00 inaugurujemy sezon 2016/2017 w okręgówce seniorów. Już na początku rundy jesiennej zespół debrzneński czeka interesujący, ale zarazem bardzo trudny bój, bowiem na Stadionie Miejskim podejmiemy w sobotnie przedpołudnie spadkowicza z IV ligi Start Miastko. Przyznajmy, iż pora rozgrywania meczu jest biorąc pod uwagę realia naszego klubu mocno nietypowa, ale wobec faktu, że kilku piłkarzy MKS-u w ten weekend jest zajętych dodatkowo innymi sprawami niż futbolowe musieliśmy podjąć taką, a nie inną decyzję odnośnie godziny rozpoczęcia rywalizacji.

Daty i godziny jesiennych spotkań emkaesiaków, czyli kibicowski niezbędnik11.08.2016r.
Pojutrze rusza piłkarska karuzela w klasie okręgowej seniorów. Równo osiem tygodni sympatycy futbolu w naszym regionie odpoczywali od emocji ligowych, ale wakacyjna przerwa minęła bardzo szybko i od soboty znowu będziemy liczyć bramki, punkty, spoglądać w tabelę, analizować szanse zespołów. Dzisiaj przedstawiamy kibicom kompletny wykaz dokładnych terminów mistrzowskich zawodów, które czekają czerwono-niebieskich w I części edycji 2016/2017.

Drugie testy przeszły do historii 10.08.2016r.
6 sierpnia na Stadionie Miejskim miała miejsce druga odsłona "Testów do Bundesligi lub lig polskich" organizowana przez kooperującego z MKS-em Janusza Dajwłowskiego z Polskiej Akademii Futbolu-Sport Future-Polskie Orły. Sprawdzianowi zostało poddanych kilkanaście osób z różnych zakątków kraju, w tym m.in. Paweł Jachno z Pogoni Szczecin, mający na swoim koncie dwa występy w reprezentacji Polski U-15 w tegorocznych, majowych meczach towarzyskich z Białorusią w Grajewie i Łomży.

Półkolonie to radość, zabawa, ale i wysiłek09.08.2016r.
W dniach 1-5 sierpnia pod szkoleniowym kierunkiem współpracującego z MKS-em trenera Janusza Dajwłowskiego odbywały się półkolonie "Bundesliga w Debrznie". Ogółem uczestniczyło w nich czternastu miejscowych piłkarzy w przedziale wiekowym 6-13 lat (Borys Betański, Nikodem Betański, Wojciech Bielecki, Aleks Czyżykowski, Maksymilian Czyżykowski, Wojciech Gwiździel, Wojciech Kalla, Tomasz Lamot, Szymon Maza, Jakub Oleksiewicz, Mikołaj Sikorski, Szymon Szlaga, Mateusz Wegner, Mikołaj Wegner) oraz dwóch zawodników z Warszawy.

Zagrali starsi panowie09.08.2016r.
W minione sobotnie popołudnie było chłodno, nawet ponuro jak na sierpień, deszczowo, pogoda nie zachęcała raczej do wyjścia z domu, ale mimo to kilkunastu największych zapaleńców wyraziło chęć odbycia tradycyjnego meczu oldbojów. Nic nie wyszło z grania na murawie Stadionu Miejskiego (po trosze ze względu na niekorzystną aurę, ale i nikłą frekwencję), jednak "szczęśliwa trzynastka" przybyła na nasz obiekt i ostatecznie poganiała za futbolówką na Orliku.

Łukasz Płóciennik trenerem drużyny juniorów F1 08.08.2016r.
Sygnalizowaliśmy już, że najmłodsza ekipa, jaka będzie reprezentować czerwono-niebieskie barwy w nadchodzącym sezonie 2016/2017 w klasie okręgowej to juniorzy rocznika 2008 (i młodsi), a zatem wg nomenklatury związkowej juniorzy F1. Zawodnicy dotychczas prowadzeni w ramach Akademii Piłkarskiej przez Pawła Władyczaka przejdą pod trenerską kuratelę Łukasza Płóciennika.

Wkrótce nietypowy turniej na Orliku07.08.2016r.
Tego jeszcze u nas nie było, ale... będzie! 14 sierpnia o godz.22.00 początek towarzyskiego turnieju piłki nożnej na Orliku przy Stadionie Miejskim. Pora rozpoczęcia imprezy jednoznacznie wskazuje, iż ma ona charakter nocny. Niemożliwe? A jednak...

11 sierpnia letnie czytanie na Stadionie Miejskim06.08.2016r.
To oferta skierowana do najmłodszych dzieci, również tych skupionych w Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno. Na murawie Stadionu Miejskiego z inicjatywy Biblioteki działającej w ramach Centrum Kultury, Sportu i Turystyki przy maleńkim wsparciu naszego klubu w przyszły czwartek 11 sierpnia o godz.16.00 odbędzie się wspólne czytanie bajek na kocykach.

W samo okienko (77) - (Ka)Pustka w lidze05.08.2016r.
Rozsiądźmy się wygodnie w fotelu i weźmy na początek łyczek statystyki. W sezonie 1998/99 przychody Primera Division, jak wiemy najwyższego szczebla piłkarskich rozgrywek w Hiszpanii, wyniosły 513 milionów Euro. W minionym sezonie naszej rodzimej "kopanej" ekstraklasy, czyli... szesnaście lat później, liczydło po stronie wpływów wszystkich klubów pokazało również wartość 513 milionów tyle, że złotych. Dla porównania sam jeden angielski klub Leicester City w sezonie 2014/15 mógł pochwalić się przychodem rzędu około 104 milionów funtów, czyli nieco więcej niż 500 milionów złotych. Można się udławić tym łyczkiem...

Szawarniak zagra w... Szwecji04.08.2016r.
Brosarps IF to nowy klub wychowanka MKS-u Debrzno, występującego od wiosny 2014 roku (najpierw na zasadach wypożyczenia, a później transferu definitywnego) w Chemiku Bydgoszcz, Krzysztofa Szawarniaka. "Szuwar" na początku lipca został wyrejestrowany przez Szwedów z Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej i zatwierdzony do gry w drużynie rywalizującej w jednej z regionalnych lig kraju z Półwyspu Skandynawskiego.

Dużo strzelamy, dużo tracimy03.08.2016r.
W ostatnim (najprawdopodobniej, bo raczej nie uda nam się zagrać czegokolwiek w weekend) meczu kontrolnym przed ligą MKS przegrał na wyjeździe z Gwiazdą Karsin 3:4. Zespół Andrzeja Borowskiego (czwarte miejsce w jednej z dwóch grup gdańskiej okręgówki w minionym sezonie) był o jedną bramkę skuteczniejszy w potyczce pełnej spięć podbramkowych, prowadzonej w szybkim tempie.

Zmiana planów seniorów02.08.2016r.
Wczoraj dokonano korekty w kalendarzu towarzyskich gier drużyny seniorów MKS-u, sposobiącej się do inauguracji nowego sezonu. Na prośbę rywali emkaesiaków, czyli Gwiazdy Karsin, skorygowano termin rozegrania sparingu przewidzianego początkowo na piątek 5 sierpnia o godz.18.30. Spotkanie odbędzie się już jutro, tj. w środę 3 sierpnia o tej samej porze w miejscowości oddalonej od Debrzna o ponad 70 kilometrów.

W sobotę zapraszamy oldbojów01.08.2016r.
Tradycyjnie na przełomie lipca i sierpnia zachęcamy do rozegrania towarzyskiej potyczki oldbojów związanych z dwoma klubami, tj. niegdyś działającym Żaglem i obecnym MKS-em jak również osób, które wywodzą się z naszego miasta, a obecnie przebywają czasowo lub na stałe poza Debrznem.

Drutex-Bytovia II triumfatorem letniej imprezy, czerwono-niebiescy na drugim miejscu 31.07.2016r.
Rezerwy pierwszoligowej Bytovii Bytów z kompletem dziewięciu punktów zwyciężyły w XVIII edycji turnieju piłki nożnej seniorów o "Puchar Lata", rozegranej na Stadionie Miejskim. Dobry występ zanotowali także gospodarze zawodów, MKS Debrzno. Podopieczni Pawła Władyczaka uzyskali w trzech meczach cztery oczka, dzielnie walcząc z rywalami, na co dzień grającymi w czwartej lidze. Szerzej o niedzielnych potyczkach napiszemy wkrótce, poniżej przedstawiamy rezultaty meczów, strzelców goli, końcową tabelę, listę wyróżnień indywidualnych oraz składy wszystkich zespołów.

Z Wisły wrócili bardzo zadowoleni30.07.2016r.
W dniach 14-22 lipca czterech zawodników MKS-u z drużyny juniorów C1 (rocznik 2002 i młodsi), tj. Damian Kamowski, Wojciech Marzec, Mikołaj Sikorski i Mateusz Trela przebywało na obozie szkoleniowym w Wiśle. Ich wyjazd był możliwy dzięki zaangażowaniu środków sponsorskich oraz naturalnie udziałowi Rodziców.

Ruszył facebookowy profil AP 2012 MKS Debrzno 29.07.2016r.
Jak sądzimy to ważna kwestia dla wszystkich, którzy obserwują poczynania naszych młodych futbolistów skupionych w Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno. Serdecznie zapraszamy na nasz facebookowy profil, gdzie będzie można na bieżąco śledzić całość wydarzeń związanych z funkcjonowaniem debrzneńskiej szkółki. Tam znajdziecie newsy o treningach, meczach, turniejach, wszelkich akcjach powiązanych z akademią itd., itp.

Najsilniejsza obsada w historii, obejrzyjcie "Puchar Lata"!28.07.2016r.
To będzie najatrakcyjniejszy i zarazem najtrudniejszy test formy przed nowym sezonem dla seniorów MKS-u. Debrznianie jako gospodarz dorocznego "Pucharu Lata" będą mogli się skonfrontować z trzema rywalami na co dzień występującymi szczebel wyżej, a więc w IV lidze. Już z tego powodu nasza impreza zapowiada się bardzo interesująco, bo w dotychczasowych dziejach datowanych od 1999 roku zawodów takiego zestawu uczestników nie udało się wcześniej skompletować...

Pierwsza wakacyjna wygrana27.07.2016r.
Czwarty letni sparing seniorów przyniósł premierowe zwycięstwo. MKS pokonał przedstawiciela gdańskiej klasy A Tęczę Brusy 3:2 po momentami dobrej grze. Mecz odbywał się w szybkim tempie, w dość trudnych warunkach atmosferycznych, przez większość czasu gry przy padającym deszczu i dobiegających z oddali grzmotach zwiastujących burzę, która na szczęście ominęła ostatecznie Debrzno.

1 sierpnia wracają do treningów juniorzy C127.07.2016r.
Kończy się powolutku okres przerwy w zajęciach szkoleniowych dla drużyny rocznika 2002 (i młodsi), czyli tej trenowanej przez Sebastiana Stalkę, która będzie grać pod szyldem juniorów C1. W poniedziałek 1 sierpnia o godz.18.30 na Stadionie Miejskim premierowe spotkanie w starym gronie. Zapraszamy wszystkich piłkarzy (i piłkarki!), którzy reprezentowali MKS w poprzednim sezonie, zachęcamy również nowych kandydatów na futbolistów, którzy chcieliby spróbować swoich sił.

Podsumowujemy ligowe rozgrywki (4) - juniorzy B26.07.2016r.
Najstarszy zespół juniorski MKS-u minionego sezonu nie może zapisać po stronie plusów. Od kilku już lat w klasie okręgowej w tej kategorii wiekowej mamy nieliche problemy w rywalizacji z innymi klubami, przeważnie okupując dolne rejony tabeli. Nie inaczej było w edycji 2015/2016, gdy drużyna Mirosława Kisełyczki zajęła przedostatnie, dziesiąte miejsce.

Otrzymaliśmy następny terminarz, na starcie Chojniczanka25.07.2016r.
W pierwszy weekend września rozpoczną się rozgrywki w okręgówce juniorów rocznika 2005 (i młodsi). Prezentujemy dziś trzeci (po seniorach i juniorach C1) kalendarz gier emkaesiaków, tym razem właśnie w kategorii wiekowej D2. Zespół Sławomira Słonki od jesieni zamienia odbywającą się przez minione dwa lata rywalizację turniejową na Orlikach na rzecz tej na naturalnej murawie (i nie w formule turniejów, a pojedynczych potyczek), choć oczywiście na boisku o skróconych wymiarach.

Inauguracja w Przechlewie, finisz w Krojantach 24.07.2016r.
Wczoraj zaznajomiliśmy kibiców z kalendarzem gier seniorów MKS-u w rundzie jesiennej, dzisiaj przyszedł czas na ujawnienie ligowych planów najstarszego zespołu młodzieżowego, jaki będzie reprezentował nasz klub w sezonie 2016/2017, czyli juniorów C1.

Początek ze spadkowiczem, osiem meczów w Debrznie23.07.2016r.
Mamy z lekką niecierpliwością wyczekiwany terminarz rundy jesiennej klasy okręgowej seniorów. Emkaesiaków po raz pierwszy od edycji 2007/2008 na tym szczeblu nie czeka na inaugurację starcie derbowe. Wprawdzie znowu zaczniemy rywalizację u siebie, ale w tym roku premierowym przeciwnikiem będzie spadkowicz Start Miastko, a nie któryś z teamów z powiatu człuchowskiego.

Siedem goli, sporo błędów, wartościowy test 22.07.2016r.
W trzecim sparingu rozegranym na przestrzeni sześciu dni trzeci raz zagraliśmy z zespołem z Wielkopolski i zanotowaliśmy trzecią przegraną. W piątkowe popołudnie MKS uległ na własnym obiekcie ekipie GLKS Wysoka 3:4 mimo, iż odmiennie niż w poprzednich lipcowych sprawdzianach tym razem dwukrotnie obejmowaliśmy prowadzenie.

Decyzje zapadły, wiemy z kim zagra młodzież21.07.2016r.
Od wczoraj wiadomo już na sto procent jaki będzie kształt rozgrywek, za które odpowiada Podokręg Słupski Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w nowej edycji 2016/2017. Jest podział na grupy w rywalizacji seniorów oraz wszystkich kategoriach juniorskich.

Słupia Kobylnica oficjalnie w okręgówce20.07.2016r.
Na środowym posiedzeniu Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej rozwiała wreszcie wszelkie wątpliwości, jakie narosły wokół tego, kto będzie szesnastym uczestnikiem zmagań w klasie okręgowej seniorów w sezonie 2016/2017. Zgodnie z przypuszczeniami wyrażonymi na naszej stronie internetowej w newsie z dnia 3 lipca miejsce to otrzymała dzisiaj Słupia Kobylnica.

Pochwały za drugą część19.07.2016r.
Lepiej, znacznie lepiej wyglądał drugi letni sparing drużyny seniorów. MKS przegrał co prawda w Jastrowiu z Polonią 3:4, ale fragmentami gra debrznian mogła nastrajać pozytywnie. Uwypuklamy słowo "fragmentami" bo o pierwszej części rywalizacji w wykonaniu czerwono-niebieskich za wiele dobrego nie da się jednak napisać. Dopiero po zmianie stron powiało lekkim optymizmem.

Déja vu- druga lokata drużyny i tytuł MVP dla "Kiseła"18.07.2016r.
Trzeci raz oldboje MKS-u Debrzno wybrali się na malowniczo położoną "Las Arenę" na towarzyski turniej piłki nożnej o Puchar Sołtysa Wsi Koczała, gdzie z towarzyszeniem sprzyjającej pogody i pięciu innych zespołów w przyjaznej atmosferze mogli pobiegać za futbolówką. Przyjęto, iż najmłodszym uczestnikiem imprezy mógł być zawodnik urodzony w 1981 roku. W przypadku czerwono-niebieskich nie było żadnego kłopotu ze spełnieniem tego kryterium jako, że w naszej ekipie za juniora uchodził Paweł Kwaśniewski, rocznik 1979...

Źle, wszystko źle...17.07.2016r.
Koszmarnie wypadł pierwszy mecz sparingowy seniorów w ramach letnich przygotowań do zbliżającej się nowej edycji rozgrywek ligowych. MKS w kiepskim stylu przegrał u siebie z beniaminkiem IV ligi Pogonią Łobżenica 1:7, ale nie to było wcale najgorsze. Poważnej kontuzji doznał Damian Okoński, którego czeka bardzo długa przerwa w uprawianiu sportu...

Jeden zespół mniej, zabraknie juniorów B 16.07.2016r.
Na liście zgłoszeń na sezon 2016/2017 do rozgrywek mistrzowskich młodzieży naniesiono w tym tygodniu jedną poprawkę, istotną, bo dotyczącą naszego klubu. W klasie okręgowej reprezentować nas będą jednak cztery drużyny, a nie pięć (czyli podobnie jak w kampanii 2015/2016), a zatem juniorzy C1 (rocznik 2002 i młodsi), D2 (2005 i młodsi), E1 (2006 i młodsi) oraz F1 (2008 i młodsi). Wycofana została ekipa juniorów B (roczniki 2000 i 2001).

Podsumowujemy ligowe rozgrywki (3) - juniorzy C215.07.2016r.
Debrznianie z roczników 2002 i 2003 (oraz w jednym przypadku 2004) ukończyli rozgrywki klasy okręgowej na czwartym miejscu. Ekipa Sebastiana Stalki grała solidnie, toczyła wyrównane boje z ligowymi rywalami i... pozostawiła po swoich występach niedosyt. Troszkę szkoda, że nie wspięliśmy się na najniższy stopień podium, bo czerwono-niebiescy byli tego bliscy.

W samo okienko (76) - Posoljeni zrak14.07.2016r.
Urlop w Chorwacji zapowiadał się jak zwykle dobrze. Pełne słońce każdego dnia, ciepłe morze każdego dnia, czego chcieć więcej. Tę niepisaną gwarancję udanego wypoczynku mieliśmy w kieszeni. Do tego program piłkarskiego EURO... Ostrzyliśmy sobie zęby na ćwierćfinał Polska - Chorwacja, do którego mogło dojść i wyobrażaliśmy sobie nadmorską strefę kibica, w której rywalizowalibyśmy z Chorwatami na doping. Tymczasem pozostało nam powdychać posoljeni zrak, czyli posolone powietrze, wirujące nad Adriatykiem, bo czar mistrzostw gdzieś prysł i to nawet szybciej niż się spodziewaliśmy.

Podsumowujemy ligowe rozgrywki (2) - juniorzy E113.07.2016r.
W drugim odcinku oceny występów o mistrzowskie punkty emkaesiaków znad Debrzynki przyjrzymy się rocznikowi 2005 (i młodsi), czyli juniorom E1. Drużyna trenowana przez Sławomira Słonkę bez problemu utrzymała zajmowaną po I części zmagań drugą pozycję, powtarzając zresztą osiągnięcie sprzed roku. Do najlepszej w stawce Chojniczanki II Chojnice zabrakło nam ośmiu oczek, a zatem niemało, reszta klubów mocno odstawała od czołowego duetu.

Pierwsza "kontrolka" godzinę wcześniej12.07.2016r.
Inaugurujące letnie sparingi seniorów spotkanie na własnym boisku z beniaminkiem wielkopolskiej IV ligi Pogonią Łobżenica na prośbę gości odbędzie się w nieco innym terminie niż początkowo ustalono. Czerwono-niebiescy i ich rywale wybiegną mianowicie na murawę Stadionu Miejskiego w niedzielę 17 lipca, lecz nie o godz.18.00, a 60 minut wcześniej.

Podsumowujemy ligowe rozgrywki (1) - juniorzy E211.07.2016r.
Zaczynamy cykl materiałów bilansujących dokonania czerwono-niebieskich w zmaganiach mistrzowskich edycji 2015/2016. Na "pierwszy ogień" idą najmłodsi emkaesiacy, a więc juniorzy E2, czyli zawodnicy z rocznika 2006 (głównie) oraz w pojedynczych przypadkach 2007 i 2008. Zespół prowadzony przez Roberta Oleksiewicza debiutował w potyczkach o punkty w klasie okręgowej i ukończył je w swojej grupie na drugiej pozycji w gronie czterech klubów. Zachowany został zatem układ z rundy jesiennej, gdy również okupowaliśmy drugie miejsce za liderującą Chojniczanką II Chojnice.

Meldunek z Dobiegniewa- dzień siódmy09.07.2016r.
Brawami powitali zawodników i trenera Sławomira Słonkę rodzice dzieci z drużyny juniorów E1 (rocznik 2005 i młodsi) wracających z turnieju Dobiegniew Cup 2016. Debrznianie pojawili się na parkingu przy Stadionie Miejskim około godz.11.30 i rzeczywiście zasłużyli na oklaski, ponieważ za nimi naprawdę bardzo udana impreza.

Meldunek z Dobiegniewa- dzień szósty08.07.2016r.
Są uzasadnione powody do satysfakcji. Po dwóch dzisiejszych zwycięstwach uplasowaliśmy się w turnieju Dobiegniew Cup 2016 na wysokim piątym miejscu w kategorii U-11. Zawody tak się ułożyły, że w tej fazie mieliśmy powtórkę z wcześniejszych grupowych potyczek i ponownie, tak jak poprzednio, czerwono-niebiescy udowadniali swoją piłkarską wyższość.

Nowa inicjatywa- w sierpniu piłkarskie półkolonie 07.07.2016r.
Uwaga! Miejski Klub Sportowy Debrzno w ramach ścisłej współpracy z Januszem Dajwłowskim, trenerem z Gliwic, który gościł u nas już trzykrotnie, a ostatnio w czerwcu, organizuje futbolowe półkolonie dla dzieci w wieku 7-14 lat. Przewidujemy dwa turnusy, po pięć dni każdy. Terminy to 1-5 sierpnia oraz 8-12 sierpnia.

Meldunek z Dobiegniewa- dzień piąty07.07.2016r.
Tak! Jesteśmy w ćwierćfinale Dobiegniew Cup 2016 po zwycięstwie w dzisiejszej sesji porannej z drużyną Steinpol-Ilanka Rzepin 3:1. To był bardzo trudny mecz, a do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Ekipa z Rzepina świetnie wystartowała w turnieju (trzy wygrane), potem poniosła cztery porażki z rzędu i wyszła z grupy na dalekim piątym miejscu, ale zgodnie z przypuszczeniami okazała się niełatwym rywalem. W drugiej połowie dwa gole Szymona Mazy i jeden Dominika Pikulika, na które rzepinianie ripostowali tylko jednym, przesądziły o awansie do najlepszej ósemki imprezy.

Meldunek z Dobiegniewa- dzień czwarty06.07.2016r.
Czerwono-niebiescy nie zwalniają tempa. W piątej turniejowej potyczce odnieśli piąte zwycięstwo! Debrznianie wygrali z gospodarzami imprezy Błękitnymi Dobiegniew 3:1. Dwukrotnie bramkarza rywali pokonał Norbert Wieszewski, a trzeci gol padł ze strzału samobójczego. "Wieszak" ma już w swoim indywidualnym dorobku 11 trafień i jest w ścisłej czołówce klasyfikacji snajperskiej zawodów.

Meldunek z Dobiegniewa- dzień trzeci05.07.2016r.
Liderujący w tabeli swojej grupy po dwóch kolejkach turnieju Dobiegniew Cup 2016 piłkarze MKS-u Debrzno rocznika 2005 (i młodsi) w dzisiejszej porannej serii gier spotkali się z mającą również komplet punktów drużyną Unii Gniewkowo. Czerwono-niebiescy po twardym boju pokonali ekipę z woj. kujawsko-pomorskiego 3:1. Do siatki bramki rywali trafiali Dominik Pikulik, Jakub Oleksiewicz i Szymon Maza.

Poznaliśmy uczestników rozgrywek w edycji 2016/201705.07.2016r.
Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej przekazała do publicznej wiadomości listę drużyn zgłoszonych do lig na rozpoczynający się w sierpniu nowy sezon. Chodzi zarówno o wszystkie klasy seniorskie, jak i zmagania młodzieży.

Meldunek z Dobiegniewa- dzień drugi04.07.2016r.
Bardzo dobrze rozpoczęli start w turnieju w Dobiegniewie podopieczni Sławomira Słonki. W swoim inauguracyjnym meczu chłopcy z rocznika 2005 (i młodsi) dziś rano rozgromili ekipę Drawy Drawsko Pomorskie 7:1! Bogatym łupem bramkowym podzieliło się czterech zawodników: Dominik Pikulik zaliczył hat tricka, dwa gole zdobył Norbert Wieszewski, a po jednym Szymon Maza i Szymon Górecki.

Nagroda Fair Play dla MKS Debrzno!04.07.2016r.
Wprawdzie nieoficjalnie wiedzieliśmy o wszystkim od paru dni, ale wstrzymywaliśmy się z podawaniem tej informacji do czasu, gdy nie potwierdził jej w stu procentach Pomorski Związek Piłki Nożnej. Stało się to wreszcie dziś. W czym rzecz? Otóż seniorzy naszego klubu zajęli pierwsze miejsce w prestiżowej klasyfikacji Fair Play za sezon 2015/2016 w klasie okręgowej. Debrznianie uzbierali najmniej punktów za żółte i czerwone kartki i zdystansowali pozostałe 15 drużyn, co wiąże się z miłą niespodzianką w postaci nagrody finansowej w wysokości 2300 złotych.

Meldunek z Dobiegniewa- dzień pierwszy03.07.2016r.
Dzisiaj krótko po godzinie dwunastej drużyna MKS-u Debrzno rocznika 2005 (i młodsi) szkolona przez Sławomira Słonkę ruszyła z parkingu przy Stadionie Miejskim do Dobiegniewa, aby po raz drugi wziąć udział w Międzynarodowym Młodzieżowym Turnieju Piłki Nożnej im. Kazimierza Górskiego. Po około dwóch godzinach podróży czerwono-niebiescy zameldowali się w biurze organizacyjnym, gdzie po załatwieniu niezbędnych formalności zostali zarejestrowani do gry w zawodach.

Słupia zastąpi Swe Pol Link?03.07.2016r.
Do zaskakującej zmiany dojdzie w składzie klasy okręgowej seniorów na zaczynający się w połowie sierpnia nowy sezon. Otóż z gry na tym szczeblu zrezygnowała dwunasta ekipa poprzedniej edycji, czyli Swe Pol Link Bruskowo Wielkie. Prezes tego klubu Andrzej Staszewski zgłosił swoją drużynę do rozgrywek... klasy A. Wstępne głosy o tym, iż w Bruskowie dzieje się niezbyt dobrze docierały już w trakcie rundy wiosennej, jednak mimo wszystko sądzono, iż skoro omawiany team sportowo utrzymał się w okręgówce, będzie w stanie kontynuować występy na tym poziomie.

12 lipca wznowienie treningów, przed ligą liczne sparingi02.07.2016r.
Po krótkim okresie przerwy w aktywności sportowej seniorzy MKS-u za dziesięć dni rozpoczną przygotowania do rundy jesiennej. Premierowy trening odbędzie się 12 lipca o godz.19.00. Cykl zajęć szkoleniowych potrwa zaledwie niespełna pięć tygodni, bo już w weekend 13/14 sierpnia zabrzmi pierwszy gwizdek oznaczający inaugurację kampanii 2016/2017 w klasie okręgowej. Zanim zaczniemy grać o punkty czerwono-niebiescy sprawdzą aktualną dyspozycję w szeregu meczów kontrolnych.

Zgłosiliśmy sześć zespołów01.07.2016r.
30 czerwca minął termin zgłoszeń do rozgrywek nowej edycji 2016/2017 prowadzonych przez Podokręg Słupski Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. MKS Debrzno przesłał do Komisji ds. Rozgrywek informację, że chciałby desygnować do mistrzowskiej rywalizacji sześć drużyn.

::  Copyright © 2003-2023 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::