ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
2016...201731.12.2016r.
Kończy się rok pełen istotnych wydarzeń, intensywny, pracowity, ale też co najważniejsze (nie będzie chyba w tym względzie przesady) owocny. Mijające dwanaście miesięcy zapamiętamy jako jedne z najciekawszych w dziejach MKS-u, mając przeświadczenie, że czerwono-niebiescy małymi kroczkami, czasami nie bez przeszkód, jednak przezwyciężanych zaangażowaniem wielu osób, idą do przodu, dzięki czemu możemy nie bez satysfakcji podsumować, iż klub znad Debrzynki stopniowo rozwija się we właściwym kierunku.

Będą bramki dla najmłodszych zawodników30.12.2016r.
Złościliśmy się, denerwowaliśmy na zamieszanie związane z postawieniem "pod ścianą" klubów, uczestniczących w rozgrywkach klasy okręgowej juniorów F1, które na krótko przed startem sezonu zaskoczono zapisem w regulaminie określającym wymiar bramek niezbędnych do odbywania meczów na 3 m x 1,55 m. Żaden z ośrodków nie miał możliwości nabycia takiego sprzętu i to z dwóch powodów. Pierwszy to początkowy brak dostępności urządzeń na rynku, a drugi brak zabezpieczonych w budżecie na rok 2016 środków na ten cel.

617 złotych z jednego procenta29.12.2016r.
To już siódmy raz, kiedy reasumujemy naszą akcję polegającą na przekazywaniu jednego procenta należnego podatku na rzecz stowarzyszenia znad Debrzynki. Jak zawsze dziękujemy za Waszą decyzję, życzliwość dla działań MKS-u i tak też czynimy obecnie. Kilka tygodni temu (5 grudnia) na klubowe konto wpłynęło za pośrednictwem warszawskiej Fundacji "Partnerstwo" (to pośrednik, za sprawą którego wszystko realizujemy, ponieważ jest organizacją pożytku publicznego, a takiego statusu nie posiadają czerwono-niebiescy) 617 złotych.

"Piłka nożna to sport, w który gra się umysłem"28.12.2016r.
Szósta edycja towarzyskiego turnieju piłki nożnej amatorów "Debrzno 30+" przeszła do historii. W hali Zespołu Szkół we wtorkowe popołudnie, niemal bezpośrednio po odejściu od świątecznych stołów, stawiło się 26 zawodników, którzy po utworzeniu drogą losowania czterech zespołów ganiali przez blisko trzy godziny za futbolówką. Dla podtrzymania kondycji fizycznej, tradycji oraz tak zwyczajnie i po prostu- aby spotkać się w gronie znajomych miłośników tej dyscypliny sportu.

SGS Team- Grom 3:2!27.12.2016r.
W zaległym spotkaniu Debrzneńskiej Halowej Ligi Piątek Piłkarskich doszło do bodaj największej sensacji trwającego sezonu. Oto obrońcy mistrzowskiego tytułu, czyli Grom Barkowo ulegli debiutującym w rozgrywkach reprezentantom SGS Team 2:3. Trudno było oczekiwać takiego obrotu sprawy, nawet biorąc pod uwagę, iż barkowianie zjawili się w hali w mocno okrojonym składzie, bez kilku podstawowych zawodników.

Oceniamy piłkarską jesień (4) - juniorzy C123.12.2016r.
Czwarty odcinek bilansu pierwszej części sezonu 2016/2017 w rozgrywkach ligowych poświęcamy emkaesiakom z rocznika 2002 (i młodszym), czyli juniorom C1. Ekipa prowadzona przez Sebastiana Stalkę, podobnie jak ich młodsi koledzy z juniorów D2 rywalizuje w grupie II (południowej) słupskiej okręgówki, także systemem czterorundowym, w gronie pięciu klubów. Na półmetku zajmujemy czwartą lokatę i z pewnością jest to miejsce nie do końca oddające potencjał zespołu.

6 dni, 47 drużyn, 419 piłkarzy, 122 mecze, 415 goli - pokaźny plon imprez dla dzieci22.12.2016r.
Dobiegła końca seria piłkarskich turniejów świąteczno-noworocznych dla dzieci organizowanych przez MKS, możemy zatem pozwolić sobie na małe podsumowanie. Już sam tytuł niniejszego materiału pokazuje jak spore było to przedsięwzięcie. Przez trzy grudniowe weekendy, w każdą sobotę i niedzielę szkolny obiekt przy ul. Królewskiej był całkowicie "opanowany" przez młodych kandydatów na futbolistów.

W samo okienko (85) - Kiwanko rundy21.12.2016r.
Na piłkarskim Olimpie wieje nudą od dekady. Złota Piłka turla się na przemian od nogi Cristiano Ronaldo do nogi Leo Messiego. Zmieniają się miejscami niczym w reżimowym rządzie - raz ten jest prezydentem, raz tamten - premierem. A na horyzoncie nie widać na razie kogoś, kto mógłby tę hegemonię przełamać, choć chętnych co niemiara.

Derby Lipki meczem sezonu?20.12.2016r.
Tego nikt się nie spodziewał... Spotkanie dwóch ekip pochodzących z Lipki (w których szeregach zawodnicy z tej miejscowości wcale nie stanowią większości, a bodaj najliczniejsza ich grupa występuje w... Golden Team Zakrzewo) okazało się zdecydowanie najciekawszym i najbardziej emocjonującym nie tylko w czwartej serii ligi halowej, ale śmiało może kandydować (przynajmniej na tę chwilę) do miana starcia sezonu. Megalux pokazał lwi pazur i zupełnie nieoczekiwanie wygrał z 1125 po dramatycznej końcówce 4:3.

Sąsiedzi zza miedzy niespodziewanymi zwycięzcami w roczniku 2002 19.12.2016r.
Na "deser" w cyklu świąteczno-noworocznych turniejów dla dzieci emocjonowaliśmy się grami w najstarszej kategorii, czyli 14-latków. Wczorajsze zawody miały bardzo interesujący przebieg, a końcowe rozstrzygnięcia śmiało można uznać za duże zaskoczenie, jeśli nie sensację. Oto po wygraną sięgnął GTS Orzeł Lipka, na którą to drużynę mało kto stawiał po wstępnej fazie zmagań.

Myśliwiec bezapelacyjnie triumfuje wśród siedmiolatków 18.12.2016r.
Do Debrzna jechali najdłużej, mieli największy w kilometrach dystans do pokonania, zagrali w najskromniejszym (obok AP Człuchów), bo siedmioosobowym składzie i... wygrali! Myśliwiec Tuchomie najlepiej zaprezentował się w gronie ośmiu drużyn we wczorajszym świąteczno-noworocznym turnieju piłki nożnej dzieci rocznika 2009 (i młodsi) i całkowicie zasłużenie sięgnął po pierwsze miejsce. W sześciu sobotnich meczach zespół Łukasza Sabisza zdobył 22 bramki, tracąc przy tym... jedną.

Przed Bożym Narodzeniem jeszcze dwa turnieje16.12.2016r.
Finiszujemy z cyklem świąteczno-noworocznych imprez dla dzieci. 17 i 18 grudnia czekają nas dwa ostatnie akordy tych zawodów, a zatem rywalizacja piłkarzy urodzonych w 2009 roku (i młodszych) oraz w 2002 roku (i młodszych). W szkolnej hali pokażą więc swoje umiejętności futboliści najmłodsi i... najstarsi.

Pionier dołączył do czołówki, kontuzje Wegnera i Licy 15.12.2016r.
Na szczycie tabeli ligi halowej nic się nie zmieniło. Legitymujący się przed trzecią serią rozgrywek dorobkiem dziesięciu punktów i mianem jedynej niepokonanej ekipy JR Team Człuchów miał w perspektywie dwa bardzo trudne mecze z 1125 Lipka i Ogrodową/Gamą Debrzno, ale niełatwy egzamin liderzy zdali wyśmienicie. Obydwie konfrontacje rozstrzygnęli na własną korzyść i obecnie mają już cztery oczka przewagi nad składającą się z kwartetu drużyn grupą pościgową.

Wysoki lot Sokoła, MKS daleko 14.12.2016r.
Wyjazd w "nieznane", na turniej halowej piłki nożnej rocznika 2002 pod szyldem "Pałucki Pierwszy Krok" do Wapna niespecjalnie udał się drużynie Sebastiana Stalki. Debrznianie w gronie dwunastu ekip zajęli dopiero dziesiąte miejsce wygrywając tylko jedno spotkanie spośród sześciu i jedno remisując. W pozostałych musieliśmy uznać wyższość rywali z województw wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.

Lider przed JFA i Joga Bonito, debrznianie tym razem bez medali13.12.2016r.
Wygraną Lidera Rychnowy, a zatem zespołu prowadzonego przez Marcina Żukowskiego, na co dzień zawodnika... ekipy seniorów MKS-u Debrzno zakończył się świąteczno-noworoczny turniej piłki nożnej dzieci z rocznika 2006 (i młodszych). W rywalizacji uczestniczyło aż dziesięć ekip, a więc były to najlepiej obsadzone zawody z wszystkich organizowanych przez nasz klub w grudniu.

Dobry poziom meczów, pierwsza lokata powędrowała do Jastrowia12.12.2016r.
Tak jak mogliśmy przypuszczać (biorąc pod uwagę wyłącznie aspekt sportowy) ta część cyklu turniejów świąteczno-noworocznych dla dzieci, którą przeznaczyliśmy na rywalizację zawodników rocznika 2005 (i młodszych) okazała się bardzo interesująca. W wyrównanej stawce zespołów, grających ciekawy futbol, w szybkim tempie, najlepiej zaprezentowała się Polonia Jastrowie. "Ludwiki" (od nazwiska Ryszarda Ludewicza, ich trenera) stracili jedynie dwa punkty remisując na wstępie z AP Szczecinek 3:3, pozostałe potyczki rozstrzygali na swoją korzyść.

Dwie zmiany we władzach klubu11.12.2016r.
Za nami Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Miejskiego Klubu Sportowego Debrzno. Członkowie klubu podsumowali dwuletni okres funkcjonowania stowarzyszenia. Skupiono się na najważniejszych kwestiach dotyczących sekcji piłki nożnej (m.in. wyniki drużyny seniorów i stopniowy rozwój Akademii Piłkarskiej), sprawach związanych z infrastrukturą, promocją Debrzna poprzez sport dzięki działaniom emkaesiaków, cyklicznych imprezach organizowanych lub współorganizowanych przez klub i finansach czerwono-niebieskich.

Pałucki Pierwszy Krok w Wapnie- będziemy tam!10.12.2016r.
11 grudnia juniorzy C1 MKS-u prowadzeni przez Sebastiana Stalkę odkryją nowe tereny w historii swoich występów w turniejach halowych. Czerwono-niebiescy wybiorą się jutro do miejscowości Wapno, oddalonej o około 85 km na południowy wschód od Debrzna. Tamtejsza Unia jest organizatorem imprezy pod nazwą "Pałucki Pierwszy Krok", w której w roczniku 2002 weźmie udział łącznie aż dwanaście drużyn.

W sobotę i niedzielę zagrają futboliści z roczników 2005 i 2006 09.12.2016r.
Kontynuujemy nasz grudniowy cykl turniejów halowej piłki nożnej dzieci. Obiekt Zespołu Szkół, wzorem ubiegłego tygodnia, w nadchodzący weekend znowu będzie tętnił życiem, bowiem w ciągu dwóch dni na boisku zaprezentuje się ogółem osiemnaście drużyn!

Tylko JR Team bez porażki, "KARTONowa" ściana08.12.2016r.
To była naprawdę bardzo interesująca seria rozgrywek ligi halowej. W kilku konfrontacjach spotkały się ekipy z czołówki i zgodnie z przewidywaniami stworzyły ciekawe, trzymające w napięciu widowiska. Na wzajemnym odbieraniu punktów przez kandydatów do najwyższych laurów najbardziej skorzystali piłkarze JR Team Człuchów, którzy po minionej niedzieli są jedyną drużyną bez przegranej i objęli samodzielne przodownictwo w tabeli.

Mnóstwo goli, wygrana emkaesiaków, strzelecka korona Treli07.12.2016r.
W drugiej z planowanych sześciu imprez świąteczno-noworocznych organizowanych przez klub znad Debrzynki, tej dla rocznika 2003, wystartowało pięć zespołów. To najskromniejsza obsada, a ponieważ poziom drużyn był niezwykle zróżnicowany, obserwowaliśmy sporo jednostronnych meczów. Pierwsza lokata przypadła gospodarzom, co oczywiście jest powodem do małej radości. Jedna z dwóch ekip AP 2012 MKS-u prowadzonych przez Sebastiana Stalkę odniosła cztery zwycięstwa, zasłużenie i bez większego problemu wygrywając zawody.

Dublet Chojniczanki, zespoły Słonki z brązem i szóstym miejscem 06.12.2016r.
Podwójnym triumfem Chojniczanki Chojnice zakończył się turniej halowej piłki nożnej "Mikołajki Lider", w którym grały drużyny z rocznika 2005 (i młodsi). W Polnicy, bo tam rozgrywano zawody, dobrze poczynali sobie czerwono-niebiescy, którzy przy odrobinie szczęścia mogli pokusić się o wyższe pozycje niż trzecia i piąta.

Człuchowianie najlepsi w roczniku 2008, trzecia i piąta lokata dla czerwono-niebieskich05.12.2016r.
Pierwsza drużyna Akademii Piłkarskiej Człuchów zwyciężyła w świąteczno-noworocznym turnieju halowej piłki nożnej dzieci rocznika 2008 (i młodsi), który rozegraliśmy przedwczoraj w obiekcie Zespołu Szkół w Debrznie. W bardzo wyrównanej rywalizacji (przynajmniej w gronie czterech czołowych ekip) futboliści Bartosza Klimowicza byli najskuteczniejsi i zdystansowali resztę stawki. Dobrze wypadli także nasi młodzi piłkarze, bowiem podopieczni Łukasza Płóciennika zajęli trzecie i piąte miejsce.

W samo okienko (84) - Zagraj w Chińczyka04.12.2016r.
Szedłem chodnikiem z uśmiechem szerokim jak Jezioro Żuczek. Restauracja "Łysy Pingwin" świeciła pustkami, zbyt wczesna pora, a po drugiej stronie ulicy wybrukowanej "kocimi łbami" witryna baru "Na żarty" wygłodniale patrzyła na spieszących się Bóg wie gdzie przechodniów. Jeszcze jeden uskok, skręt w prawo, potem w lewo, rzut zielonym okiem na duży mural z gęsią na odrapanej czerwonej cegle i byłem na miejscu.

Młodzież poznała terminy gier w rundzie rewanżowej03.12.2016r.
Przed tygodniem prezentowaliśmy przypuszczalny kalendarz rozgrywek wiosennych w okręgówce seniorów. Dzisiaj możemy już potwierdzić, że podawane przez nas wtedy daty meczów emkaesiaków zostały zatwierdzone przez Zarząd Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Teraz możemy dodatkowo poszerzyć tamte wieści o terminarz rozgrywek juniorskich, który również podali w swojej uchwale działacze z Gdańska.

Mikołajki Lider w Polnicy 02.12.2016r.
Dwie drużyny Akademii Piłkarskiej naszego klubu w zbliżający się weekend sprawdzą formę w turniejach w Debrznie, jednak to nie wszystkie wydarzenia związane z futbolem juniorskim na początku miesiąca. 3 grudnia ekipa rocznika 2005 (i młodsi) wybierze się do Polnicy, aby wziąć udział w towarzyskiej imprezie "Mikołajki Lider", organizowanej przez Lider Rychnowy. Początek o godz.9.00.

W weekend zapraszamy do hali Zespołu Szkół01.12.2016r.
Grudzień to cykl tradycyjnych świąteczno-noworocznych imprez piłkarskich przeznaczonych dla dzieci. Będzie sporo grania, bowiem jak wspominaliśmy wcześniej organizujemy turnieje w sześciu kategoriach wiekowych. Jako pierwsi odwiedzą obiekt szkolny przy ul. Królewskiej w Debrznie zawodnicy z roczników 2008 oraz 2003.

Oceniamy piłkarską jesień (3) - juniorzy D230.11.2016r.
Trzecia odsłona bilansu futbolowej jesieni A.D. 2016 będzie dotyczyć juniorów D2, a więc drużyny złożonej z zawodników rocznika 2005 (i młodszych). Team Sławomira Słonki zdominował rozgrywki w swojej grupie klasy okręgowej i jest wyraźnym liderem rywalizacji na półmetku.

1125 pierwszym przodownikiem, Ogrodowa/Gama też z kompletem punktów 28.11.2016r.
No i przystąpiliśmy do sezonu pod dachem. Wystartowała XIX edycja debrzneńskiej "halówki", podobnie jak rok wcześniej w 10-drużynowej stawce. Na początek w dziesięciu meczach padło aż 108 (!) goli, co z jednej strony raduje, bo bramki to sól futbolu, ale też dowodzi bardzo zróżnicowanego poziomu ekip biorących udział w rozgrywkach. Jako pierwsi na fotelu lidera rozsiedli się brązowi medaliści zmagań 2015/2016, czyli 1125 Lipka, którzy już na inaugurację pewnie odprawili obrońców głównego trofeum Grom Barkowo 6:1.

Oceniamy piłkarską jesień (2) - juniorzy E127.11.2016r.
W drugim odcinku podsumowania ligowych występów czerwono-niebieskich w I fazie edycji 2016/2017 skupimy się na juniorach E1, a zatem zawodnikach urodzonych w 2006 roku (i młodszych). To drugi sezon gry o mistrzowskie punkty zespołu poprzednio będącego pod kierunkiem Roberta Oleksiewicza, a od końca sierpnia trenowanego przez Pawła Władyczaka.

Ligową wiosnę zaczniemy 18/19 marca 26.11.2016r.
To wprawdzie nie jest informacja potwierdzona w stu procentach, lecz wielce prawdopodobne, iż rundę rewanżową sezonu 2016/2017 w słupskiej klasie okręgowej seniorów zainaugurujemy w sobotę 18 marca lub niedzielę 19 marca. Tak wynika z sygnałów dobiegających z Podokręgu Słupskiego, a wstępny na razie kalendarz zatwierdzi zapewne w najbliższych dniach centrala w Gdańsku.

Za dwa tygodnie Walne Zebranie25.11.2016r.
9 grudnia 2016r. (piątek) o godz.17.00 (II termin godz.17.30) w sali Centrum Kultury, Sportu i Turystyki przy ul. Wojska Polskiego 2 (I piętro) odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze członków Miejskiego Klubu Sportowego Debrzno.

Oceniamy piłkarską jesień (1) - juniorzy F1 23.11.2016r.
Rozpoczynamy bilansowanie dokonań czerwono-niebieskich w rozgrywkach ligowych w I części edycji 2016/2017. Na "pierwszy ogień" idą najmłodsi zawodnicy, jacy kiedykolwiek reprezentowali MKS w regularnych zmaganiach o punkty pod egidą Pomorskiego ZPN, czyli juniorzy F1. Zespół złożony z chłopców urodzonych w 2008 roku (i młodszych) zanotował debiutanckie spotkania w lidze pod wodzą wracającego do pracy w klubie po 12 miesiącach przerwy trenera Łukasza Płóciennika.

Dziesięć drużyn pod dachem, nowicjusze z SGS Team21.11.2016r.
27 listopada o godz.14.00 w obiekcie Zespołu Szkół nastąpi inauguracja XIX edycji Debrzneńskiej Halowej Ligi Piątek Piłkarskich. W trakcie dzisiejszego zebrania organizacyjnego poznaliśmy uczestników rozgrywek, dokonano również losowania numerów do terminarza. Jeśli chodzi o format ligi zachowujemy status quo, co oznacza, że zimą pobawimy się w futbol ponownie w gronie dziesięciu zespołów. Zaczynamy trochę wcześniej niż rok temu, a całość potrwa niemal dwa miesiące.

Seniorzy: Słupia Kobylnica- MKS Debrzno 1:3 (0:1)19.11.2016r.

"Debrzno 30+" po raz szósty- musicie z nami zagrać...18.11.2016r.
We wtorek 27 grudnia 2016r. o godz.17.00 rozpoczniemy coroczną zabawę z futbolówką w hali Zespołu Szkół pod nazwą "Debrzno 30+". Zaraz po Świętach Bożego Narodzenia, dla odświeżenia ciała i umysłu, zapraszamy wszystkich (no, prawie wszystkich, bo jednak regulamin zakłada pewne formalne przeszkody, o czym poniżej) do kopania piłki obiecując to, co zwykle, czyli świetną, sportową atmosferę w specyficznym okresie końca roku. Zdajemy sobie sprawę z faktu, iż do turnieju jeszcze dużo czasu (dokładnie 39 dni!), ale anonsujemy tę imprezę już teraz po to, abyście mogli spokojnie wpisać ją w kalendarz swoich grudniowych zamierzeń.

Radawnica i Złotów na szlaku wychowanków Akademii MKS-u 17.11.2016r.
Dzisiejszego popołudnia spora grupa zawodników trenujących w naszej Akademii Piłkarskiej pojechała w ramach zajęć szkoleniowych na mecze sparingowe. Rocznik 2005 zawitał do Radawnicy, natomiast ich rok młodsi koledzy wybrali się do Złotowa.

Kolarstwo to jest to!15.11.2016r.
Jeśli na cokolwiek można narzekać po premierowym z serii wyścigów o Puchar Krajny w kolarstwie przełajowym, jaki odbył się w Debrznie 12 listopada, to na pozostawiającą nieco do życzenia frekwencję. Do zmagań przystąpiło 27 zawodników i szkoda, że tylko tylu, bo... niech żałują ci, którzy nie przybyli do Grodu Dzika. Bardzo ciekawa, zróżnicowana trasa oraz fantastyczna jak na prawie połowę listopada, słoneczna i bezwietrzna pogoda sprawiły, iż rywalizacja była dla cyklistów samą przyjemnością.

Poloniści zasłużenie wygrali, emkaesiacy na czwartej pozycji 14.11.2016r.
Gospodarze, a więc pierwszy zespół Polonii Jastrowie okazał się najlepszy w halowym turnieju piłki nożnej dla dzieci z rocznika 2005 (i młodsi) zorganizowanym z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Drużyna Ryszarda Ludewicza odniosła komplet czterech zwycięstw i zgarnęła główne trofeum. Czerwono-niebiescy, którzy w ubiegłym roku zajęli drugie miejsce (wygrała tak jak teraz Polonia), tym razem wywalczyli czwartą lokatę.

Seniorzy: MKS Debrzno- Garbarnia Kępice 6:1 (3:0)13.11.2016r.

W samo okienko (83) - "Mały" ale Gigant12.11.2016r.
"Każda porażka jest nawozem sukcesu" - mówi w swojej biografii Jakub Błaszczykowski, choć nie jest to reklama dla rolników. Niemiecki raper M.I.K.I. napisał o nim dwa znamienne utwory, m.in. "Danke Kuba" - jako hołd dla wiecznego piłkarskiego wojownika o wielkim sercu i oddaniu w barwach Borussii Dortmund.

Piłkarskie ostatki z outsiderem 11.11.2016r.
13 listopada o godz.13.00 seniorzy MKS-u Debrzno zaprezentują się ostatni raz w roku 2016 swoim kibicom w konfrontacji o ligowe punkty na Stadionie Miejskim. Przeciwnikiem podopiecznych Pawła Władyczaka będzie zajmująca szesnastą pozycję w tabeli Garbarnia Kępice. Obejrzymy mecz... drugiej i trzeciej drużyny poprzedniego sezonu, a zarazem ekip, których dotknęły różnorakie, potężne w swoich rozmiarach problemy w rundzie jesiennej, co dobitnie obrazuje aktualna tabela klasy okręgowej.

Pod koniec miesiąca ruszamy z dziewiętnastą edycją DHLPP 10.11.2016r.
11 listopada 1998r. odbyły się inauguracyjne potyczki w Debrzneńskiej Halowej Lidze Piątek Piłkarskich. Jutro zatem minie dokładnie 18 lat od tego wydarzenia, a tymczasem my zapowiadamy już 19. sezon rozgrywek organizowanych nieprzerwanie rokrocznie w obiekcie Zespołu Szkół. "Halówka" doskonale wpisała się przez tak długi czas w zimowy kalendarz sportowych zawodów w mieście nad Debrzynką, sądzimy więc, że i edycja 2016/2017 dostarczy wiele emocji.

W grudniu piąte wydanie świąteczno-noworocznego cyklu turniejów dla dzieci09.11.2016r.
Jak co roku nie ma mowy o tym, abyśmy zapadli w zimowy sen i w związku z tym tradycyjnie po zakończeniu rundy jesiennej kontynuujemy sportową aktywność w rozgrywkach w zamkniętych obiektach. Nie tylko rzecz jasna poza Debrznem, bowiem cały ostatni miesiąc AD 2016 hala Zespołu Szkół przy ul. Królewskiej będzie wypełniona rozgrywkami organizowanymi przez MKS. Dzisiaj zapowiadamy pierwsze z nich, te przeznaczone dla dzieci skupionych w Akademii Piłkarskiej klubu z Grodu Dzika i ich rówieśników z innych ośrodków.

Przenosiny na halę- na początek Jastrowie 08.11.2016r.
12 listopada 2016r. zainaugurujemy piłkarski sezon pod dachem. Juniorzy D2 MKS-u, a więc zespół Sławomira Słonki tego dnia o godz.10.00 rozpoczną rywalizację w turnieju o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Jastrowie z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Juniorzy F1 zagrali z APC07.11.2016r.
Ekipa Łukasza Płóciennika (rocznik 2008 i młodsi) w miniony piątek 4 listopada pojechała w ramach treningu na towarzyski mecz do Człuchowa z tamtejszą Akademią Piłkarską. Czerwono-niebiescy rywalizowali ze swoimi rówieśnikami w hali Zespołu Szkół Technicznych.

Seniorzy: MKS Debrzno- Sparta Sycewice 0:1 (0:0)06.11.2016r.

Hokej na wodzie i w błocie05.11.2016r.
Bardzo słabo w wykonaniu czerwono-niebieskich wypadła końcówka rundy jesiennej w kategorii juniorów C1. Ostatnie trzy mecze to komplet porażek, przy czym ta w Krojantach boli szczególnie. Nikt bowiem (łącznie z gospodarzami) nie mógł w żadnym razie spodziewać się, że spotkanie drużyn rywalizujących w tak wyrównanej lidze (wystarczy prześledzić wcześniejsze wyniki potyczek) przyniesie aż 17 goli, a jedna ze stron zwycięży drugą 12:5!

Wicelider w Grodzie Dzika, czy do pokonania?04.11.2016r.
6 listopada 2016 roku godz.13.00 seniorzy MKS-u rozegrają na Stadionie Miejskim mecz trzynastej kolejki słupskiej klasy okręgowej, a przeciwnikiem będzie Sparta Sycewice. To spotkanie jawi się jako jedno z najtrudniejszych w rundzie jesiennej, ponieważ na ul. Sportową przyjedzie aktualny wicelider ligi, zespół zgłaszający aspiracje do walki o czołowe lokaty na przestrzeni całego sezonu.

12 listopada kolarskie przełaje o Puchar Krajny03.11.2016r.
Salezjanie, Salos Debrzno, Oratorium Centrum Młodzieżowe św. Jana Bosco, Centrum Kultury, Sportu i Turystyki oraz MKS Debrzno wspólnie zapraszają na inauguracyjne zawody w kolarstwie przełajowym o "Puchar Krajny", które odbędą się w okolicach Stadionu Miejskiego w Grodzie Dzika w sobotę 12 listopada o godz.11.00. To druga odsłona cyklu zainicjowanego jesienią 2015 roku.

Czwarta edycja Turnieju Przyjaciół Radosnego Futbolu02.11.2016r.
W czwartek 10 listopada 2016r. o godz.17.30 na boisku "Orlik" przy Stadionie Miejskim amatorzy piłki nożnej zagrają w czwartej odsłonie imprezy, której w 2013 roku nadano nazwę rywalizacji Przyjaciół Radosnego Futbolu. Jej inicjatorem był Adam Łukaszewski, a małej "asysty" organizacyjnej udziela mu rokrocznie nasz klub. Przed nami już za osiem dni następne wydanie tych zawodów, zawsze odbywających się w wieczór poprzedzający Święto Niepodległości.

In memoriam01.11.2016r.
1 i 2 listopada, w dniu Wszystkich Świętych oraz w Zaduszki wspominamy naszych bliskich, którzy niestety odeszli, nie ma ich wśród nas. Wędrując po cmentarzach pamiętajmy również o zmarłych związanych z czerwono-niebieskimi, czyli MKS-em Debrzno.

W samo okienko (82) - Laboratorium31.10.2016r.
"Wrzucili raz źli ludzie do klatki wilka maleńką owieczkę. Drapieżnik pomyślał, że zanim zje zwierzątko, najpierw się z nim pobawi. Spojrzał wilk owieczce w oczy i zakochał się. Od tej pory już się nie rozstawali. Wypijmy, panowie, za miłość, która potrafi działać cuda!"

Przegrana po twardej walce30.10.2016r.
Juniorzy C1 ulegli na Stadionie Miejskim Chojniczance Chojnice 0:2 po ciekawym boju, pełnym zaciętej rywalizacji o każdą piłkę. Byliśmy mniej skuteczni od przeciwnika i chociaż nierozsądnie byłoby cieszyć się z porażki, to przesadnych pretensji do czerwono-niebieskich też nie ma sensu artykułować. Zmierzyliśmy się z rywalem, którego skład w pełni zestawiony był z zawodników rocznika 2002 i w części (na korzyść Chojniczanki) różnił się jakościowo od pierwszej konfrontacji tych drużyn przed paroma tygodniami na "Modraku", również zakończonej wygraną podopiecznych Wiesława Piekarskiego tyle, że 3:1.

Seniorzy: Karol Pęplino- MKS Debrzno 3:3 (1:0)29.10.2016r.

Stempel na mistrzostwie jesieni28.10.2016r.
W ostatnim w roku 2016 meczu ligowym juniorzy D2 pokonali na wyjeździe Czarnych Czarne 2:0, zapewniając sobie tym samym definitywnie pierwszą lokatę na półmetku sezonu i co najmniej czteropunktową przewagę przed początkiem drugiej części zmagań. Czerwono-niebiescy odnieśli zasłużone zwycięstwo po ciekawym, trudnym spotkaniu dwóch czołowych ekip rozgrywek, potwierdzając miano najlepszego zespołu tej fazy rywalizacji.

Do Czarnego już jutro 27.10.2016r.
29 października o godz.11.00 mieli zakończyć rundę jesienną juniorzy D2 MKS-u. Zespół Sławomira Słonki swoją ostatnią potyczkę ligową w tym roku rozegra jednak dzień wcześniej, tj. 28 października 2016r. o godz.16.00, a rywalem (przypomnijmy) będą Czarni Czarne.

Sobotni poranek w Pęplinie26.10.2016r.
Zmianie uległa godzina rozpoczęcia meczu dwunastej kolejki klasy okręgowej seniorów Karol Pęplino-MKS Debrzno. Początkowo spotkanie zaplanowane na 29 października miało się odbyć o godz.15.00, jednak gospodarze zadecydowali, że chcą, aby pierwszy gwizdek zabrzmiał już o godz.11.00.

"Okoń" wrócił do treningów, Szostek już gra25.10.2016r.
Takie wiadomości cieszą, bo (odpukać!) oznaczają wzmocnienie kadry drużyny seniorów i lepsze prognozy na przyszłość. Po trzymiesięcznej pauzie spowodowanej groźnym urazem wrócił w minionym tygodniu do zajęć treningowych Damian Okoński. 17-latek doznał bolesnego urazu (złamanie lewego barku z przemieszczeniem) w trakcie sparingowej potyczki z Pogonią Łobżenica 17 lipca w Debrznie, przeszedł operację w szpitalu w Chojnicach, a następnie cierpliwie rehabilitował się.

Jakub Dyjas nadzieją na renesans polskiego tenisa stołowego24.10.2016r.
Ten materiał miał ukazać się w tym miejscu w połowie sierpnia w trakcie trwających wtedy igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, ale postanowiliśmy poczekać na jeszcze dogodniejszą okazję. Teraz nie ma już żadnych "przeszkód", gdyż sposobność jest wyjątkowa. Jakub Dyjas, bo to o tym zawodniku będzie mowa, dał nam znakomitym występem w mistrzostwach Europy w tenisie stołowym w Budapeszcie doskonały asumpt do umieszczenia na stronie internetowej MKS-u niniejszego tekstu. Rewelacyjny Polak sięgnął po brązowy medal w singlu i srebrny (wraz z Danielem Górakiem) w grze podwójnej...

O kolejnej wiktorii przesądziła druga połowa 23.10.2016r.
Juniorzy D2 odnieśli szóste zwycięstwo w sezonie pokonując na boisku w Polnicy Lidera Rychnowy 5:2. W meczu drużyn prowadzonych przez... zawodników MKS-u (Sławomira Słonkę i Marcina Żukowskiego) czerwono-niebiescy byli lepsi, potwierdzając pozycję lidera tabeli. Było jednak trudno, znowu przekonaliśmy się, że spotkania poza Debrznem nie są dla nas łatwe, ale... to dobrze, bo przez to nie są jednostronne, a piłkarze naocznie doświadczają, iż droga do wygranych nie zawsze musi być bezproblemowa.

Stadion Miejski znowu zwycięski22.10.2016r.
Tytuł relacji z meczu z Leśnikiem Cewice odnosi się oczywiście do niefortunnych ostatnimi czasy występów seniorów na obiekcie przy ul. Sportowej, bo dotąd wszystkie jesienne spotkania u siebie ekipy Pawła Władyczaka przynosiły sporo frustracji i rozczarowania. Wreszcie jednak jest satysfakcja, zadowolenie i nieskrywana radość, gdyż MKS wygrał i to od razu bardzo wysoko. Przypomnijmy, bo to ważne: 4 czerwca pokonaliśmy Słupię Kobylnica 6:1 i od tej pory obiekt w Debrznie stał się przyjazny wyłącznie zespołom przyjezdnym, a czerwono-niebiescy nie mogli go odczarować.

Spotkanie po ośmiu latach 21.10.2016r.
22 października 2016r. o godz.15.00 w jedenastej kolejce edycji 2016/2017 w klasie okręgowej seniorów MKS zagra na Stadionie Miejskim z Leśnikiem Cewice. Ugościmy nad Debrzynką beniaminka rozgrywek, ekipę, która wróciła na ten szczebel futbolowej hierarchii po dłuższej przerwie.

Sparingi w hali w Starym Gronowie20.10.2016r.
Drugi sezon funkcjonuje oddział Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno w Starym Gronowie. Dzieci odbywają zajęcia w tamtejszej przyszkolnej hali. Od końca września 2016r. treningi prowadzi Bartłomiej Lica, który zastąpił Roberta Oleksiewicza. W poprzednim tygodniu zorganizowano mini-turniej sparingowy z udziałem zawodników ze wspomnianej grupy oraz zespołu z Debrzna złożonego głównie z futbolistów urodzonych w 2007 roku.

Wielkopolska- Pomorze 3:019.10.2016r.
W rozegranym w Koninie ostatnim w roku 2016 meczu w ramach towarzyskiego cyku rozgrywek kadr wojewódzkich U-13 piłkarki reprezentujące Wielkopolskę pokonały drużynę Pomorza 3:0. Tym samym gospodynie umocniły się na prowadzeniu w tabeli mając komplet dziewięciu punktów, z kolei pomorskie dziewczyny okupują drugą lokatę.

W samo okienko (81) - Zapach zwycięstwa18.10.2016r.
Kręciłem się wokół własnej osi niczym robot R2D2 z Gwiezdnych Wojen. Co prawda oczy nie błyskały mi milionami kolorów i nie wydawałem głupawych pisków, ale zgadywanka szła w najlepsze do pewnego czasu. Orzysz... Warmińsko-mazurskie i nazwa klubu Śniardwy. Sochaczew... mazowieckie albo łódzkie i klub Orkan. Siedlce... mazowieckie i klub Pogoń. Odczytywałem po kolei nazwy miejscowości na biało-czerwonych flagach rozwieszonych na Stadionie Narodowym i quiz piłkarsko-geograficzny trwał niczym telewizyjny teleturniej skojarzeń.

Jest radość i zadowolenie- zrealizujemy nasz projekt17.10.2016r.
Miniony weekend zapisze się w historii MKS-u po stronie wielkich plusów i to z kilku powodów. Zapowiadaliśmy przed trzema dniami, że czerwono-niebiescy będą walczyć w sobotę i niedzielę na wielu frontach i wcale niekoniecznie tylko sportowych. Wyniki trzech grup juniorskich mogły zadowolić najwybredniejszych kibiców, następnie przyszła cenna wygrana seniorów w Objeździe, aby na koniec, wieczorem 16 października cieszyć się z jeszcze jednego powodu, także istotnego w szerszym kontekście najbliższej przyszłości klubu. Otóż przedsięwzięcie zaproponowane przez nas do Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok zyskało poparcie 135 osób głosujących na projekty, dzięki czemu uplasowaliśmy się na doskonałym trzecim miejscu i za kilka miesięcy całość zostanie "skonsumowana". Znalezienie się, określając po sportowemu, "na pudle" w takiej stawce to dla emkaesiaków splendor i zaszczyt, powód do ogromnej satysfakcji.

Zdobycz zasłużona, zdobycz bezcenna... 16.10.2016r.
Bardzo ważne trzy punkty wywieźli z dalekiej Objazdy podopieczni Pawła Władyczaka. MKS pokonał outsidera tabeli Wybrzeże 4:3 po meczu "szarpanym", pełnym zwrotów sytuacji, ale co najistotniejsze zakończonym dla nas pomyślnie. Być może złotymi zgłoskami w annałach czerwono-niebieskich nie zostanie on zapisany, lecz nie to było najważniejsze. Wygraliśmy, powiększyliśmy skromne konto o komplet oczek i powoli, mozolnie przesuwamy się w górę zestawienia.

Najmłodsi na drugim miejscu w Człuchowie15.10.2016r.
Dwie wygrane i porażka to bilans wizyty drużyny juniorów F1 (rocznik 2008 i młodsi) w stolicy powiatu. Trzeci turniej klasy okręgowej piłkarze trenowani przez Łukasza Płóciennika ukończyli na drugiej pozycji i taką również lokatę zajmujemy na półmetku sezonu. Czerwono-niebiescy dzielnie walczyli z rywalami oraz... zimnem i wiatrem. Brr... Szkoleniowiec debrzneński wobec rozlicznych absencji miał tym razem do dyspozycji tylko ośmiu zawodników, ale mimo to zaprezentowaliśmy się dobrze.

Trzecia jesienna dwucyfrówka15.10.2016r.
Trzynaście goli strzelili podopieczni Sławomira Słonki w ligowym spotkaniu z AP Człuchów. Juniorzy D2 po bezproblemowym zwycięstwie umocnili się na prowadzeniu w tabeli i legitymują się obecnie imponującym bilansem bramkowym 54-4... Derbowa konfrontacja przebiegała pod znakiem realizacji scenariusza "do jednej bramki", a różnica w umiejętnościach drużyn od początku do ostatniego gwizdka arbitra Przemysława Gudzio była olbrzymia.

Świetny występ juniorów E1- 6:0, 4:0, 2:015.10.2016r.
Niska temperatura i przenikliwy wiatr- warunki nie zachęcały do obserwowania sportowej rywalizacji na powietrzu, ale niech żałują ci, którym nie dane było obejrzeć dzisiejszych zmagań w trzecim w rundzie jesiennej turnieju klasy okręgowej juniorów E1. W zawodach, które odbyły się na Orliku przy Stadionie Miejskim triumfowali czerwono-niebiescy, odnosząc komplet zwycięstw i nie tracąc przy tym nawet jednej bramki.

Walczymy na boiskach i... przy urnie 14.10.2016r.
15 i 16 października czeka nas kilka ważnych wydarzeń związanych z MKS-em. Naturalnie jak co tydzień baczną uwagę będziemy zwracać na rozgrywki ligowe z udziałem drużyn w czerwono-niebieskich kostiumach. Ten weekend jest jednak o tyle wyjątkowy, że stawimy się nie tylko na sportowych arenach (zagrają niemal wszyscy, oprócz juniorów C1, którzy konfrontację z Czarnymi Czarne odbyli już wczoraj), ale również poza nimi, a konkretnie przy urnie, starając się o sukces w Budżecie Obywatelskim.

Gol w doliczonym czasie to za mało 13.10.2016r.
Chwiejną dyspozycję prezentują jesienią juniorzy C1. Były w tym okresie mecze, po których słusznie chwalono zespół Sebastiana Stalki, rzadziej, ale jednak przydarzają się także takie, gdzie o pochwałach nie może być mowy. Tym razem mieliśmy do czynienia niestety z drugim przypadkiem. Czerwono-niebiescy ulegli w derbach na wyjeździe Czarnym Czarne 1:2 i nie ma wątpliwości, że zwycięstwo rywali było właściwym odzwierciedleniem boiskowych wydarzeń.

Trzeci mecz w kadrze Zuzi Karwackiej, w sobotę rywalizacja w Koninie 12.10.2016r.
Dotychczasowe występy zawodniczki MKS-u Debrzno Zuzanny Karwackiej w kadrze U-13 Pomorskiego Związku Piłki Nożnej śmiało można określić mianem bardzo udanych. Jak wypadnie w trzeciej i ostatniej już w roku 2016 próbie? W sobotę 15 października o godz.13.00 w Koninie debrznianka wraz z koleżankami z naszego województwa pod wodzą trenera Karola Złonkiewicza zagra z reprezentacją Wielkopolskiego ZPN-u i będzie to najtrudniejszy jesienią sprawdzian dla dziewczyn.

Godne uwagi: podwójny konkurs dla młodzieży!11.10.2016r.
Lubisz sport, a w szczególności piłkę nożną? Sprawnie operujesz językiem ojczystym w piśmie albo chciałbyś utrwalić czy zareklamować na filmiku młodzieżowe wydarzenie futbolowe w mieście nad Debrzynką oraz samą działalność Akademii Piłkarskiej MKS-u? Uczysz się w szkole podstawowej lub gimnazjum? To jest właśnie propozycja dla Ciebie. Ogłaszamy trwający aż do 30 czerwca 2017r. specjalny konkurs dla dzieci i młodzieży, w którym możecie sprawdzić się w dwóch kategoriach.

Trzy trafienia Treli pieczętują derbową wiktorię09.10.2016r.
Trzy punkty dopisali do dotychczasowego dorobku jesiennego juniorzy C1. W niedzielne przedpołudnie pokonali u siebie JFA Przechlewo 6:2, będąc bez żadnych wątpliwości lepszą ekipą. Emkaesiacy dowodzeni przez Sebastiana Stalkę mieli mecz pod stałą kontrolą, chociaż nie zabrakło momentów, w których troszkę narzekaliśmy na wahania dyspozycji zespołu.

Gratulacje dla Darii i Kamila08.10.2016r.
Dzisiaj wielkie święto i data do zapamiętania na całe życie dla Darii Lubińskiej i Kamila Kałdowskiego. Z okazji zawarcia związku małżeńskiego Młodej Parze czerwono-niebiescy życzą wszystkiego co najlepsze, długich lat zgodnego, szczęśliwego życia, mnóstwa radości, życzliwosci innych ludzi, zdrowia, pomyślności oraz spełnienia wspólnych już od tego momentu planów i marzeń.

Wpadka po serii wygranych 08.10.2016r.
Niespodziewanym remisem zakończyła się późnopopołudniowa sobotnia wizyta juniorów D2 w Chojnicach. Zespół Sławomira Słonki podzielił się punktami z Chojniczanką, przy czym to gospodarze byli bliżsi triumfu, prowadząc 1:0 i 2:1. Czerwono-niebiescy potknęli się pierwszy raz w sezonie 2016/2017, przerywając znakomitą serię zwycięstw.

Marczak uratował remis08.10.2016r.
Na pierwszy rzut oka suchy wynik spotkania z Diamentem Trzebielino dla nie mającego wiedzy o przebiegu rywalizacji kibica mógłby stanowić niejaki niedosyt czy wręcz rozczarowanie. Po derbowej wygranej w Człuchowie powszechnie bowiem oczekiwano, że czerwono-niebiescy obiorą prosty i szybki kierunek ku środkowi tabeli, co miało ułatwić oczywiście zwycięstwo w sobotnie przedpołudnie. Niestety, okoliczności meczu z trzebielinianami, niesłabnące kłopoty kadrowe, a na dodatek kontrowersje sędziowskie każą nam przyjąć podział punktów za rozstrzygnięcie sprawiedliwe i do zaakceptowania.

Zapunktować wreszcie u siebie06.10.2016r.
8 października 2016r. o godz.11.00 w starciu o mistrzostwo klasy okręgowej seniorów MKS zagra na własnym obiekcie z Diamentem Trzebielino. W poprzedni weekend przekroczyliśmy półmetek rundy jesiennej, przerywając jednocześnie niespotykaną wcześniej w dziejach klubu serię siedmiu porażek. Zwycięstwo w Człuchowie było niezwykle istotne, ale teraz czas skupić się na kolejnym wyzwaniu.

Zmiana godziny rozpoczęcia sobotniego spotkania rocznika 200504.10.2016r.
8 października juniorzy D2, czyli drużyna Sławomira Słonki pojadą do Chojnic na potyczkę z tamtejszą Chojniczanką. Mecz odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią "Modrak". Na prośbę gospodarzy i po wyrażeniu zgody przez MKS oraz formalnym zatwierdzeniu ustaleń obydwu stron na posiedzeniu Komisji ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego ZPN-u, co nastąpi pojutrze, zawody zostaną rozegrane o godz.17.30, a nie jak zakładał dotychczasowy plan o godz.16.00.

Punkty nadziei, hat trick Stalki01.10.2016r.
Jest zwycięstwo, są pierwsze punkty po serii niepowodzeń, satysfakcja i delikatne oczekiwanie zarazem, że od meczu w Człuchowie będzie już tylko lepiej. MKS pokonał Piasta na jego terenie 5:4, przełamując się w momencie, w którym niewielu postawiłoby na dobry wynik. Tym bardziej, że my przegrywaliśmy jesienią wszystko, a człuchowianie wprost przeciwnie- notowali od kilku tygodni passę korzystnych rezultatów.

Zwyciężyli niepokonanych 01.10.2016r.
Szarża Krojanty to jedyna ekipa, która nie zaznała dotąd goryczy przegranej w rozgrywkach okręgówki juniorów C1. Do piątej kolejki, bowiem właśnie w niej dotychczasowy lider uległ podopiecznym Sebastiana Stalki w Debrznie 1:3. Czerwono-niebiescy rozegrali dobry mecz, rehabilitując się za kiepski występ przed tygodniem w Chojnicach.

::  Copyright © 2003-2023 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::