ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
2017...201831.12.2017r.
Na przełomie roku wiele osób i instytucji dokonuje bilansu mijających dwunastu miesięcy zestawiając plusy i minusy, rzeczy pozytywne i negatywne, oceniając co było dobre, a czego nie udało się zrealizować. My także tradycyjnie w tym czasie reasumujemy wydarzenia w klubie. W sporcie praktycznie nie ma przestojów, działamy 365 dni w roku, zatem znowu był to okres istotnych przedsięwzięć, żmudnej pracy, organizacji imprez, wreszcie efektu w postaci zwycięstw i porażek, które są przecież nieodłączną częścią tej dziedziny życia.

"To są te detale, to jest ta truskawka na torcie!" 30.12.2017r.
Siódmy raz spotkaliśmy się w okresie świąteczno-noworocznym w szkolnej hali, aby pohasać bez nadmiernej "spinki" za ulubioną futbolówką i bez cienia przesady można stwierdzić, że było warto, a "temperatura" i znaczenie turnieju dla uczestników akurat tego wydarzenia nie słabnie. "Debrzno 30+" to przecież okazja do symbolicznej rywalizacji między Bożym Narodzeniem a Sylwestrem, a i niekiedy sposobność do zobaczenia starych znajomych, czasami nie widzianych od lat.

Szczegóły wiosennego kalendarza 29.12.2017r.
Równe trzy tygodnie temu przedstawiliśmy krótką informację o tym, kiedy piłkarze MKS-u Debrzno po zimowej przerwie wybiegną na ligowe boiska. Zarząd Pomorskiego Związku Piłki Nożnej na posiedzeniu w dniu 18 grudnia uściślił i zatwierdził terminy wszystkich kolejek w rozgrywkach seniorów oraz poszczególnych grup juniorskich i w ten sposób poznaliśmy pełny harmonogram gier naszych drużyn.

Paweł Władyczak uczestnikiem szkolenia Grassroots28.12.2017r.
19 grudnia w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku miała miejsce konferencja metodyczna dla trenerów "Akademia Piłkarska Grassroots 2017" organizowana wspólnie przez Polski Związek Piłki Nożnej oraz Pomorski ZPN. Z ramienia naszego klubu brał w niej udział Paweł Władyczak, na co dzień opiekujący się w MKS-ie dwoma grupa juniorskimi, tj. rocznikami 2006 i 2012, a ponadto będący grającym szkoleniowcem drużyny seniorów.

Poświąteczny camp w stolicy z udziałem debrznian27.12.2017r.
Kacper Bielecki, Dominik Pikulik, Mikołaj Stryszyk, Szymon Szlaga oraz zdecydowanie najmłodszy w tym gronie (rocznik 2009!) Maksymilian Czyżykowski to uczestnicy czterodniowego (27- 30 grudnia 2017r.) campu piłkarskiego organizowanego przez Polską Akademię Futbolu - Sport Future - Polskie Orły Janusza Dajwłowskiego, trenera od dawna współpracującego z MKS-em Debrzno. Nasi zawodnicy pojechali dzisiaj pociągiem do Warszawy, gdzie będą ćwiczyć pod okiem kilku szkoleniowców wespół z rówieśnikami z innych klubów.

...a po Nowym Roku sporo imprez dla juniorów 23.12.2017r.
Święta Bożego Narodzenia za pasem, tuż potem Sylwester i Nowy Rok, a "chwilę" później, po tej króciutkiej przerwie, wracamy do treningów i szykujemy się m.in. do następnych zawodów halowych. Z pewnością publikowana dziś lista to nie będzie ostatecznie wszystko, co czeka młodych futbolistów Akademii Piłkarskiej MKS-u zimą, lecz i tak już w tym momencie lista zamierzeń na najbliższe tygodnie wygląda całkiem pokaźnie.

W samo okienko (100) - Odruch plemienny22.12.2017r.
Człowiek się nie zdążył obejrzeć, a tu proszę - setka pękła przy klawiaturze nie wiadomo kiedy i jak. Któregoś dnia założyłem się z Prezesem, że tylko my dwaj to wszystko czytamy - obaj niejako zmuszeni: ja - bo piszę co wykluje się w inkubatorze myśli, a Prezes - bo zanim opublikuje, to skoryguje co nieco - najczęściej oczywiście daty. Kilka dni temu dostałem SMS barwnej treści: "To już 99 felietonów! Jest pomysł na jubileuszowy? Coś specjalnego ŻĄDAM!". Wiadomo - pewnym ludziom się nie odmawia, a że okres typowo świąteczny i magia gdzieś snuje się w powietrzu, zatem niech to będzie długi, czerwono-niebieski szalik wspomnień pod choinkę 2017. Taki odruch plemienny przy domowym ognisku.

Korekta w kalendarzu przygotowań21.12.2017r.
W przedstawionym 10 grudnia planie sparingów drużyny seniorów MKS-u w trakcie sposobienia się do rundy rewanżowej sezonu 2017/2018 nastąpiła zmiana. Na prośbę jednego z naszych rywali data spotkania towarzyskiego została przesunięta o jeden dzień. Chodzi o mecz kontrolny z Iskrą Krajenka.

Wicelider z bilansem bramkowym 13-28!20.12.2017r.
Po lidze halowej można czasami spodziewać się dosłownie wszystkiego, ale tego, aby drużyna mająca po trzech rozegranych dotąd spotkaniach komplet dziewięciu punktów przegrała następne dwie potyczki 2:10 (!) i 4:15 (!!!) najtężsi fachowcy z pewnością nie przewidzieliby... Taki "zjazd" stał się udziałem Gromu Barkowo, który owszem ma dużo słabszy skład niż w poprzednich latach, ale w początkowej fazie kampanii 2017/2018 radził sobie bardzo dobrze. Aż nadszedł 17 grudnia...

Kolejny finał debrzneńsko-szczecinecki, ponownie karne... 19.12.2017r.
Piąty z siedmiu przewidzianych na grudzień i styczeń turniejów świąteczno-noworocznych i trzeci raz kluczowa rozgrywka dotyczyła ekip AP Szczecinek i AP 2012 MKS Debrzno! Poprzednie dwie (roczniki 2005 i 2009) przyniosły po jednym triumfie dla obydwu klubów, niedzielna rywalizacja dzieci urodzonych w 2008 roku zakończyła się wygraną naszych gości prowadzonych przez Krzysztofa Kutrowskiego. Wspólnym mianownikiem było też to, iż za każdym razem o najwyższym miejscu na podium decydowały rzuty karne...

Siódemka nie zawsze oznacza szczęście 18.12.2017r.
Z niedosytem wrócili znad morza zawodnicy rocznika 2005 (i młodsi), którzy w halowym turnieju o puchar burmistrza "letniej stolicy Polski", czyli Ustki wywalczyli siódme miejsce w stawce dziesięciu drużyn. Ekipa Sławomira Słonki odniosła cztery zwycięstwa, trzy spotkania zakończyły się natomiast porażkami. Graliśmy nierówno, średnio, a co charakterystyczne wszystkie niepowodzenia czerwono-niebiescy zanotowali z zespołami z woj. zachodniopomorskiego.

Rządy przedszkolaków17.12.2017r.
Różne imprezy organizowaliśmy już w Debrznie, ale takiej chyba jeszcze nie... Turniej świąteczno-noworoczny rocznika 2012 (i młodsi) był rzeczywiście jedyny w swoim rodzaju. Obserwacja szkrabów biegających po boisku w poszukiwaniu piłki i zainteresowanych jednocześnie co najmniej kilkunastoma innymi zjawiskami wokół wzbudzała promienny uśmiech na twarzach wszystkich obserwatorów ich zmagań, a zwłaszcza rodziców.

FA Fair Play Złotów zwycięzcą w roczniku 2006, czerwono-niebiescy na czwartej pozycji 16.12.2017r.
Było blisko, naprawdę blisko nie tylko finału, ale i kto wie, może nawet wygranej w całych zawodach. Podopieczni Pawła Władyczaka z rocznika 2006, wspierani szkoleniowo także przez Dariusza Zabrockiego, zajęli dopiero czwartą lokatę w turnieju świąteczno-noworocznym, którego byliśmy gospodarzami. Dopiero, gdyż po bardzo dobrej postawie w eliminacjach grupowych, gdy przyszło do fazy play off doznaliśmy dwóch porażek, za każdym razem po rzutach karnych, które jak doskonale wiadomo są przede wszystkim loterią.

1% przyniósł 1126 złotych15.12.2017r.
Ósmy raz bilansujemy akcję przekazywania jednego procenta należnego podatku na rzecz MKS-u Debrzno. Miło nam donieść, że za pośrednictwem warszawskiej Fundacji "Partnerstwo" na podstawie umowy darowizny na konto klubu niedawno (dokładnie 30 listopada) wpłynęło 1126 złotych. Nie jest to wprawdzie rekordowy "urobek" (taki zanotowaliśmy za 2010r., gdy budżet emkaesiaków został zasilony kwotą 1595 zł.), ale w porównaniu np. z podsumowaniem roku 2015, gdy sympatycy czerwono-niebieskich wsparli nas sumą 617 złotych, mamy znaczący postęp.

16 i 17 grudnia organizujemy trzy turnieje dziecięce 14.12.2017r.
Nadchodzący weekend znowu będzie należeć do bardzo młodych futbolistów, uczestników kolejnej odsłony świąteczno-noworocznej imprezy, którą realizujemy we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy, Centrum Kultury, Sportu i Turystyki, Pomorskim Związkiem Piłki Nożnej i debrzneńską Szkołą Podstawową. Po zawodnikach urodzonych w 2005 i 2009 roku, którzy rywalizowali na początku grudnia teraz zapraszamy do hali przy ul. Królewskiej 8 piłkarzy, którzy przyszli na świat w 2006, 2008 i 2012 roku. Rozegramy w dwa dni aż trzy turnieje, w których swoje umiejętności pokaże 26 drużyn!

Ustka na szlaku rocznika 2005 13.12.2017r.
W sobotę 16 grudnia zespół juniorów D1 (rocznik 2005 i młodsi) pojedzie na ciekawie zapowiadający się turniej halowy do Ustki. O trofea ufundowane przez burmistrza tego nadmorskiego miasteczka będzie rywalizowało dziesięć drużyn.

Potwierdzony termin meczu z Chojniczanką II12.12.2017r.
Pisząc o sparingowych potyczkach drużyny seniorów MKS-u planowanych w ramach przygotowań do drugiej fazy sezonu 2017/2018 sygnalizowaliśmy prawdopodobne dodatkowe spotkanie, jakie mieliby rozegrać czerwono-niebiescy z rezerwami I-ligowej Chojniczanki Chojnice. Dzisiaj możemy oznajmić, iż rzeczywiście konfrontacja dojdzie do skutku, 21 lutego w Grodzie Tura, na tamtejszym "Modraku".

Akademia Piłkarska Szczecinek wygrała zawody nad Czernicą11.12.2017r.
Mikołajkowy turniej zawodników urodzonych w 2007 roku (i młodszych) padł łupem AP Szczecinek. Zwycięzcy pokonali w decydującym meczu przedstawiciela Wielkopolski Canarinhos Skórzewo 3:2. Zespół AP 2012 MKS Debrzno prowadzony przez Bartłomieja Licę zajął ostatnią, ósmą pozycję. Odnieśliśmy jedno zwycięstwo w zmaganiach grupowych, a ponadto zanotowaliśmy cztery porażki.

Plan sparingów gotowy10.12.2017r.
Jak informowaliśmy w weekend 17/18 marca 2018r. ruszy runda rewanżowa w słupskiej klasie okręgowej seniorów. Wielokrotnie podkreślaliśmy, że zimowa pauza w ligowych rozgrywkach jest nieznośnie długa, ale biorąc pod uwagę uwarunkowania pogodowe nie ma szans, aby było inaczej. Jakoś ten okres bez futbolu o punkty trzeba przetrwać. W styczniu zacznie się żmudna praca treningowa, a od lutego gry kontrolne, mające przyczynić się do jak najlepszego przygotowania drużyny do wiosennej rywalizacji.

Najlepszy występ w sezonie, lecz goście i tak lepsi09.12.2017r.
Szóstej porażki w siódmym meczu o punkty w IV lidze tenisa stołowego doznali debrznianie, przegrywając tym razem na własnym terenie z STS Borkowo 6:10. Szkoda, bo rozegraliśmy naprawdę więcej niż przyzwoity mecz, ale i tak nie wystarczyło to choćby do remisu. Rywalizacja mogła się podobać, w co najmniej kilku grach singlowych oraz obydwu podwójnych była równa, a szala wygranej przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę. Przesądziły szczegóły, nie po raz pierwszy w tej rundzie, a jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach...

17/18 marca 2018r. początek rundy wiosennej08.12.2017r.
Niemal cztery tygodnie temu dobiegła końca I część sezonu 2017/2018 i piłkarze udali się na długi, trwający ponad cztery miesiące odpoczynek. Wiem już kiedy wznowione zostaną rozgrywki po zimowej przerwie. Zarząd Pomorskiego Związku Piłki Nożnej zatwierdził niedawno terminy inauguracji rewanżów w poszczególnych klasach seniorskich oraz w ligach młodzieżowych.

Wieczorne granie dla lidera 07.12.2017r.
Mała salka z trudnością mieszcząca cztery stoły, bardzo późna pora rozpoczęcia meczu, niezła momentami gra czerwono-niebieskich ze zdecydowanym liderem rozgrywek - to w telegraficznym skrócie refleksje po wizycie w Starogardzie Gdańskim. Chyba nigdy dotąd nie rozgrywaliśmy spotkania pingpongowego o tak specyficznej porze (czwartek, dokładnie o godz.20.05, rywalizacja zakończyła się natomiast około 21:45). Przegraliśmy zgodnie z przewidywaniami interesujących się zmaganiami IV ligi z 3STS 3:10, chociaż pierwsza seria gier singlowych była naprawdę bardzo wyrównana.

Mikołajkowa impreza w Czarnem07.12.2017r.
W sobotę 9 grudnia o godz.9.30 w szkolnej hali w Czarnem odbędzie się mikołajkowy turniej piłki nożnej dla dzieci urodzonych w 2007 roku (i młodszych). W stawce liczącej osiem ekip znajdzie się również zespół AP 2012 MKS Debrzno trenowany przez Bartłomieja Licę.

Skra wykluczona, liga okrojona06.12.2017r.
Po kolejnych walkowerach oddanych przez Skrę Bińcze organizatorzy rozgrywek nie mieli wyjścia i podjęli decyzję o relegowaniu z "halówki" tej drużyny. Szkoda, ale nie było sensu dłużej tolerować braku w obiekcie ekipy z Bińcza i związanych z tym "okienek" w kalendarzu gier, dezorganizujących zmagania. W tym sezonie Skry zatem nie zobaczymy, a przypomnieć warto, że piłkarze z gminy Czarne rywalizowali pod dachem w Grodzie Dzika nieprzerwanie od kampanii 2014/2015.

JR Team i Grom bez strat, znowu tylko sześć meczów 05.12.2017r.
Drugą serię gier debrzneńskiej halówki rozpoczęliśmy z przytupem, bo od potyczki Ogrodowa/Gama-1125 Lipka. Do przerwy lipczanie wygrywali 2:0, potem nawet 3:0 i byli na najlepszej drodze do zainkasowania kompletu oczek. Nic z tego, najpierw w szybkim tempie zrobiło się 3:3 i mimo, iż ponownie dwukrotnie prowadzenie było po stronie 1125 Maciej Maślanyk i Martin Romanek z uporem odrabiali dystans, co przyniosło ostatecznie nikogo nie satysfakcjonujący podział punktów.

Fantastyczny finał, emkaesiacy lepsi w karnych od AP Szczecinek04.12.2017r.
Niech żałują ci, którzy nie mogli oglądać niedzielnej odsłony turnieju świąteczno-noworocznego, tej przeznaczonej dla dzieci urodzonych w 2009 roku (i młodszych). Szczególnie decydujące o czołowych miejscach mecze rozgrzały licznie zgromadzoną publiczność. Balkon szkolnej hali dosłownie pękał w szwach od kibicujących swoim pociechom rodziców, a co najważniejsze było na co popatrzeć od strony sportowej.

Triumf AP Szczecinek, dla debrznian srebro i brąz03.12.2017r.
Wysoki poziom sportowy, dużo pozytywnych emocji, wyrównane, widowiskowe mecze - tak przebiegał turniej świąteczno-noworoczny rocznika 2005 (i młodsi) rozegrany w Grodzie Dzika. W stawce ośmiu drużyn bardzo dobrze zaprezentowały się obydwa teamy czerwono-niebieskich, które zajęły drugą i trzecią lokatę. O zwycięstwie Akademii Piłkarskiej Szczecinek przesądziły lepiej egzekwowane rzuty karne w finałowym starciu z podopiecznymi Sławomira Słonki.

W samo okienko (99) - Zmartwychwstanie03.12.2017r.
Stęskniłem się za "Samobujem" jak renifer za śniegiem. Może to z powodu tego, że w nocy spadły pierwsze białe płatki i teraz przechodzą heroiczną walkę o przetrwanie, aby utrzymać się na powierzchni i nie stopnieć, nie zamienić się w szare błoto z dużą szczyptą soli. A może to dlatego, że gdzieś tam trzeba było dać ulotnić się przeżyciom po weekendowym horrorze.

Zmieniamy gospodarza i datę pingpongowego meczu z 3STS02.12.2017r.
O tym, że terminarz rozgrywek IV ligi tenisa stołowego istnieje tylko teoretycznie kibice śledzący rywalizację wiedzą doskonale. Niestety, kolejny raz, na koniec I rundy sezonu 2017/2018, musimy informować o korekcie odnoszącej się do spotkania z udziałem MKS-u Debrzno i znowu czynimy to na prośbę naszych rywali. Przed dwoma tygodniami obwieściliśmy, że mecze z STS Borkowo i 3STS Starogard Gdański rozegramy na własnym terenie jednego dnia, w sobotę 9 grudnia. Te postanowienia właśnie niespodziewanie uległy zmianie...

Weekend pod znakiem zmagań młodych piłkarzy 01.12.2017r.
Uwaga miłośnicy piłki nożnej, już od jutra zaczynamy turniejowy maraton świąteczno-noworoczny! W hali Szkoły Podstawowej w Debrznie ogółem odbędzie się siedem imprez rozłożonych terminowo na trzy weekendy w grudniu i styczniu. Na początek 2-3 grudnia 2017r. czekają nas emocje związane z występami futbolistów (i futbolistek!) z roczników 2005 i 2009. Ogółem nad Debrzynką zaprezentuje się w ciągu dwóch dni siedemnaście drużyn.

30 grudnia siódme wydanie "Debrzno 30+" - to już za 30 dni...30.11.2017r.
Tę datę musicie koniecznie zakodować w swoich planach świąteczno-noworocznych. Tuż po Bożym Narodzeniu a przed Sylwestrem spotkamy się w hali Szkoły Podstawowej, aby siódmy raz poganiać za futbolówką w miłej, towarzyskiej, luźnej atmosferze. Zapraszamy serdecznie na turniej piłki nożnej "Debrzno 30+"!

Arka Gdynia i Mateusz Trela w Centralnej Lidze Juniorów 29.11.2017r.
Brawo gdynianie, brawo "Petara"! Zespół juniorów C1, w którym od końca sierpnia występuje Mateusz Trela jak burza przeszedł rozgrywki rundy jesiennej w Pomorskiej Lidze Juniorów (13 meczów, 13 zwycięstw, bramki... 91-1!) i uzyskał prawo udziału w barażach o awans do Centralnej Ligi Juniorów. Żółto-niebiescy mieli w nich za przeciwnika groźną ekipę FASE (Football Academy School of Excellence) Szczecin i poradzili sobie w tym dwumeczu wyśmienicie. Dwie wygrane (3:0 i 6:1), w obydwu spotkaniach gole Treli i bezdyskusyjna promocja do najwyższej klasy w Polsce!

Perlański, R. Wasiak i Wójcik niezastąpieni w poprzedniej edycji28.11.2017r.
Trzynastu piłkarzy z dziewięciu klubów aspirowało po rundzie jesiennej kampanii 2016/2017 w słupskiej klasie okręgowej seniorów do stania się później niezastąpionymi, a zatem tymi, którzy w 30 spotkaniach ligowych nie opuścili murawy ani na sekundę, kompletując w ten sposób 2700 minut, czyli jeszcze inaczej przeliczając - spędzili 45 godzin na sportowej arenie. W tym gronie był Paweł Władyczak z MKS-u Debrzno. Ilu z nich dotrwało do czerwca w pierwszym składzie z meczu na mecz od pierwszej do ostatniej minuty? Trzech!

Walkowery na wstępie, ale i... prawdziwe emocje27.11.2017r.
Ruszyła dwudziesta edycja Debrzneńskiej Halowej Ligi Piątek Piłkarskich. Z zaplanowanych ośmiu spotkań odbyło się niestety tylko sześć, bo ekipa Skry Bińcze poinformowała na godzinę przed inauguracją sezonu, że na pierwszą kolejkę nie zdoła skompletować kadry... Za tydzień ma być już zupełnie inaczej, a na razie ich niedoszli przeciwnicy, tj. JR Team Człuchów i Ogrodowa/Gama Debrzno zainkasowali bez gry po trzy oczka. Te właśnie zespoły oraz Grom Barkowo mają po premierowym weekendzie po sześć punktów.

Bilansujemy sezon 2016/2017 (5) - seniorzy 26.11.2017r.
W dzisiejszym materiale przedstawiamy statystyczne podsumowanie dokonań seniorskiej drużyny MKS-u Debrzno w edycji 2016/2017. To był czas, który przejdzie do dziejów tej drużyny jako bardzo nerwowy, naznaczony niepewnością co do utrzymania ligowego bytu. Właściwie do ostatniej kolejki nie byliśmy pewni miejsca gwarantującego pozostanie w klasie okręgowej, ostrą walkę o bezpieczne lokaty toczyło sporo klubów. Po kilku tygodniach od zakończenia kampanii okazało się na skutek zawirowań na wyższych szczeblach rozgrywkowych, że degradacja dotknęła tylko trzy, a nie aż pięć teamów, więc... spokojnie.

W samo okienko (98) - Eyjafjallajökull25.11.2017r.
Jeżeli powyższy tytuł przepłynął wartko przez usta, wzięliście go "na raz" i język się nie połamał, to zaprawdę godzien podziwu ten wykon i można Was pochwalić. Po prostu - zuchy! To jak rozpalenie harcerskiego ogniska jedną zapałką, po którym to wyczynie duma rozpiera i mało co nie rozerwie bardziej niż granat w kieszeni. Ale wbrew pozorom przeczytanie tego wyrazu nie jest ani radiowym konkursem dykcji, ani popisem czarnoksięskich zaklęć.

Wizyta w zakrzewskiej hali24.11.2017r.
Część zespołu juniorów D2 (urodzeni w 2006 i młodsi), złożona zarówno z grupy zawodników "zaawansowanych", jak i "początkujących", mających w wielu przypadkach bardzo nikły staż treningowy, wybrała się wczoraj z asystującym od niedawna Pawłowi Władyczakowi w pracy z tą kategorią wiekową Dariuszem Zabrockim na sparingowe gry do szkolnego obiektu w Zakrzewie. Piłkarze znad Debrzynki rywalizowali z wychowankami tamtejszej akademii z roczników 2005 i 2006.

Bilansujemy sezon 2016/2017 (4) - juniorzy C123.11.2017r.
W lipcu i sierpniu podsumowaliśmy poprzednią edycję w wykonaniu debrzneńskiej młodzieży w kategoriach juniorów D2, E1 i F1, potem szybko nastała runda jesienna i... zaległa cisza. Wracamy do minionej kampanii, tym razem reasumując dokonania juniorów C1, czyli wtedy rocznika 2002 (i młodsi).

Dziewczęca ofensywa 22.11.2017r.
Kiedy jakiś czas temu Polski Związek Piłki Nożnej wprowadził w regulaminie rozgrywek mistrzowskich możliwość zgłoszenia do ligowych zmagań w drużynach chłopięcych przedstawicielek płci pięknej, dziewczęta ruszyły szeroką ławą do klubów sportowych w małych miejscowościach i odważnie zaczęły walczyć o miejsca w składach dziecięcych ekip. W niewielkich ośrodkach, gdzie nie ma mowy o utworzeniu oddzielnego zespołu kobiecego, takie rozwiązanie było idealne i niewątpliwie przyczyniło się do tego, iż wiele futbolistek może realizować sportową pasję.

DHLPP w formacie ośmiozespołowym, nowością superpuchar21.11.2017r.
26 listopada o godz.15.00 zainaugurujemy dwudziesty sezon Debrzneńskiej Halowej Ligi Piątek Piłkarskich. Na wczorajszym spotkaniu organizacyjnym z udziałem kierowników drużyn zapadły ostateczne rozstrzygnięcia co do liczby ekip, dat poszczególnych kolejek, drobnych korekt w regulaminie oraz pewnego novum, które czeka na uczestników edycji 2017/2018.

Poniedziałek na Modraku20.11.2017r.
Dwunastu zawodników drużyny juniorów D2 (rocznik 2006 i młodsi) MKS-u wraz z trenerem Pawłem Władyczakiem pojechało dzisiaj w ramach treningu do Chojnic, żeby na tamtejszym boisku Modrak zagrać towarzysko z ekipą Chojniczanki. Sparingowa potyczka zakończyła się wynikiem 5:5.

Dwa mecze jednego dnia18.11.2017r.
Dopiero 9 grudnia zakończą zmagania w I rundzie rozgrywek IV ligi tenisiści stołowi MKS-u Debrzno. Odbędą się wówczas dwa zaległe spotkania o mistrzowskie punkty, obydwa na własnym terenie, tj. w hali Zespołu Szkół przy ul. Królewskiej 8. Rywalami czerwono-niebieskich będą STS Borkowo i 3STS Starogard Gdański.

W grudniu i styczniu piłkarskie turnieje świąteczno-noworoczne dla dzieci 17.11.2017r.
Jak wiadomo zimowa przerwa absolutnie nie dotyczy działalności MKS-u Debrzno i tak będzie również w najbliższych tygodniach. Dla dzieci skupionych w Akademii Piłkarskiej naszego klubu oraz ich rówieśników z ościennych ośrodków przygotowaliśmy cykl halowych turniejów w siedmiu kategoriach wiekowych. Impreza zaplanowana jest na dwa grudniowe weekendy oraz jeden styczniowy i odbędzie się tradycyjnie w hali Zespołu Szkół przy ul. Królewskiej 8.

W samo okienko (97) - Mamma mia!16.11.2017r.
O ile Półwysep Apeniński jest przyzwyczajony do niespodziewanych trzęsień ziemi i wybuchów złości wulkanu Etna, nie wspominając o Wezuwiuszu, po westchnięciu którego Pompeje opustoszały, o tyle zakochany w calcio lud słonecznej Italii nie jest gotowy na uderzenia niczym piorun z jasnego nieba. Różowe strony Gazetty dello Sport zbladły po apokaliptycznej nowinie, oznajmiającej wyrzucenie Włochów za burtę finałów mistrzostw świata. W czasach starożytnych trener Ventura zostałby jak nic rzucony lwom na pożarcie.

Pół roku przerwy w grze Wojciecha Kaczmarka15.11.2017r.
Na dzisiejszym posiedzeniu Komisja Dyscyplinarna Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej ukarała półroczną dyskwalifikacją zawodnika MKS-u Debrzno, występującego w zespole juniorów B Wojciecha Kaczmarka. Jest to pokłosie czerwonej kartki jaką otrzymał futbolista czerwono-niebieskich zaraz po zakończeniu meczu ligowego z Liderem Rychnowy w dniu 5 listopada 2017r.

Dwudziesty raz o prymat w lidze halowej14.11.2017r.
Zakończyliśmy futbolowe zmagania w rundzie jesiennej na boiskach otwartych, pora na przypomnienie sobie o imprezie, która gości w Grodzie Dzika nieprzerwanie od 1998 roku. Debrzneńska Halowa Liga Piątek Piłkarskich, bo oczywiście o tej rywalizacji mowa, ruszy za niespełna dwa tygodnie, w niedzielę 26 listopada 2017r., już po raz dwudziesty! Są to jedyne tego typu zawody w powiecie z tak długim i co ważne nieprzerwanym stażem...

Stalowy Miecznikowski 12.11.2017r.
Ostatni w 2017 roku występ seniorów MKS-u zakończył się porażką na własnym boisku ze Stalą Jezierzyce 2:3. Biorąc pod uwagę serię gości (to ich trzynasta wygrana z rzędu!) rezultat nie stanowi niespodzianki, my jednak mamy przeświadczenie, ze podopiecznych Pawła Władyczaka stać było na urwanie punktów rewelacyjnemu liderowi klasy okręgowej. "Załatwił" nas jeden zawodnik, Maciej Miecznikowski, bo bez jego obecności na murawie i przede wszystkim hat tricka, którego uzyskał, stalowcy ani nie wygraliby w Debrznie, ani nie zajmowaliby tak wysokiej lokaty w zestawieniu.

W zimowej scenerii na Traugutta 11.11.2017r.
Nie udało się sprawić niespodzianki na koniec rundy jesiennej w I lidze wojewódzkiej juniorów D1. MKS przegrał w Gdańsku z Lechią 3:5 po zażartym, wyrównanym boju, w którym jednak troszkę lepsi okazali się gospodarze, zgarniając trzy punkty po... siedmiu porażkach z rzędu.

Zastopować rewelacyjnego lidera 10.11.2017r.
Przed nami piłkarskie "ostatki" w roku 2017, czyli piętnasta kolejka spotkań w seniorskiej klasie okręgowej. MKS Debrzno zagra w w niedzielę 12 listopada o godz.13.00 na własnym boisku ze Stalą Jezierzyce. Potyczka zapowiada się nadzwyczaj interesująco, gdyż nad Debrzynkę przyjedzie lider rozgrywek i zarazem zespół, który legitymuje się fantastyczną serią dwunastu (!) z rzędu zwycięstw ligowych.

"Gołota walczył dłużej" 09.11.2017r.
Sromotnej porażki doznali pingpongiści MKS-u w wyjazdowym spotkaniu o mistrzostwo IV ligi w Kościerzynie. Zawodnicy drugiej drużyny Kościerskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Remus odnieśli najwyższe z możliwych zwycięstwo 10:0, nie dając najmniejszych nadziei czerwono-niebieskim na choćby chwilę nawiązania wyrównanej walki.

3STS przystąpił do rozgrywek i... już zajmuje drugie miejsce08.11.2017r.
Anonsując przed minionym weekendem spotkanie IV ligi tenisa stołowego MKS Debrzno-GOSiR Skarszewy pisaliśmy m.in. o kłopotach z licencjami zawodniczymi klubu 3STS Starogard Gdański. Od tamtej pory sprawa wyjaśniła się o tyle, że starogardzianie zainaugurowali wreszcie rozgrywki i w błyskawicznym tempie, w ciągu jednego (!!!) dnia, odbyli trzy mecze.

Pomorze bez szans w starciu ze Szczecinem07.11.2017r.
4:0 (3:0) na korzyść Zachodniopomorskiego ZPN-u- to wynik meczu reprezentacji Pomorskiego ZPN-u rocznika 2003 ze swoimi rówieśnikami z ościennego województwa rozegranego dzisiaj w Słupsku. Cztery gole różnicy jednoznacznie wskazują na dominację gości i tak faktycznie było. Jak to oceniali naoczni świadkowie potyczki na stadionie Gryfa między zespołami istniała przepaść w organizacji gry, umiejętnościach i stwarzanych sytuacjach podbramkowych.

Druga konsultacja rocznika 2006 ponownie z trójką debrznian06.11.2017r.
Kamil Janke, Jakub Oleksiewicz i Dominik Pikulik- ci zawodnicy MKS-u Debrzno otrzymali powołanie na drugą konsultację kadry selekcyjnej województwa pomorskiego jedenastolatków tworzonej przez duet trenerski Marek Leszczyński-Karol Piątek. Spotkanie z udziałem 38 chłopców wybranych spośród uczestników trzech poprzednich premierowych tur we wrześniu i październiku (przetestowano wówczas w Luzinie, Starogardzie Gdańskim i Gdyni około 150 młodych piłkarzy) odbędzie się tym razem w Luzinie we wtorek 7 listopada 2017r. o godz.13.30.

Turniej Przyjaciół Radosnego Futbolu - odsłona piąta06.11.2017r.
10 listopada 2017r. o godz.19.00 na Orliku przy Stadionie Miejskim zwolennicy "kopanej" zagrają w dorocznym Turnieju Przyjaciół Radosnego Futbolu. Zawsze w wieczór poprzedzający Święto Niepodległości spotykamy się, aby w gronie znajomych pobiegać za ulubioną piłeczką. Czas płynie nadzwyczaj wartko i w tym roku odbędzie się już piąte wydanie imprezy, której pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Adam Łukaszewski.

Dwa gole "Mastera", magister też z bramką 05.11.2017r.
Trzy mecze z jednym zdobytym punktem i to w starciu z rywalami będącymi bez dwóch zdań w zasięgu debrznian- to nie mogło zadowalać. Wyjazd do Borzytuchomia miał w tej sytuacji być bojem na przełamanie i tak się stało. Wygraliśmy z Zawiszą 3:1, odzyskując rezon w końcówce rundy jesiennej w seniorskiej okręgówce. Zwycięstwo było zasłużone, ale nie przyszło łatwo wobec ambitnej postawy gospodarzy na trudnym, bardzo trudnym wręcz terenie.

Juniorzy B: MKS Debrzno- Lider Rychnowy 1:3 (1:2)05.11.2017r.

Pojedyncze przebłyski to za mało 04.11.2017r.
Dwa oczka dobrze dysponowanego Daniela Orłowskiego, po punkciku Mirosława Kisełyczki oraz Lecha Wrzeszcza i zwycięstwo debla Orłowski/Wrzeszcz to wszystko na co było stać pingpongistów MKS-u w meczu z GOSiR-em Skarszewy. Przegraliśmy u siebie 5:10 i kolejny raz (konkretnie trzeci tej jesieni) po skończonych zawodach zadawaliśmy sobie dyżurne niemalże pytanie "czy mogło być chociaż nieco lepiej?".

Odblokowanie na finiszu jesieni04.11.2017r.
Po szeregu kiepskich wyników (sześć kolejno po sobie następujących porażek) juniorzy D1 odnieśli wysokie, przekonywające, bardzo ważne dla morale zespołu zwycięstwo. Pokonaliśmy na własnym boisku Pomorze AS Gdańsk 6:1, od momentu objęcia prowadzenia w 19. minucie nie pozostawiając cienia wątpliwości, której z drużyn należy się pełna pula. Mamy zatem odrobinę satysfakcji i nieważne, że trzy punkty przyszły w konfrontacji z ostatnią ekipą zestawienia. Warto pamiętać, że w podobnych przypadkach w tej rundzie nie potrafiliśmy sobie poradzić z rywalami, stąd satysfakcja, że tym razem było odmiennie i to w dobrym stylu.

Mateusz Trela zagra w reprezentacji województwa w Słupsku03.11.2017r.
Tak jak zapowiadaliśmy Kadra Pomorza rocznika 2003 w swoim trzecim i ostatnim jesienią meczu rozgrywek międzyokręgowych zmierzy się we wtorek 7 listopada 2017r. o godz.13.00 z drużyną Zachodniopomorskiego ZPN-u. Do spotkania dojdzie na obiekcie Gryfa w Słupsku przy ul. Zielonej, najprawdopodobniej na boisku ze sztuczną nawierzchnią.

GOSiR Skarszewy następnym przeciwnikiem pingpongistów03.11.2017r.
Po zwycięstwie z Diamentem Świeszyno oraz porażkach z Jedynką Bytów i Juvenią Półczno w czwartej kolejce rozgrywek IV ligi tenisa stołowego czerwono-niebiescy zagrają w hali Zespołu Szkół z GOSiR-em Skarszewy. Mecz zaplanowano na sobotę 4 listopada o godz.17.00.

Koniec rundy juniorów B w niedzielę 02.11.2017r.
Na prośbę naszego klubu kilka dni temu zmianie uległ termin rozegrania ostatniego w tym roku meczu klasy okręgowej juniorów B piłkarzy MKS-u Debrzno. Konfrontacja z prowadzącym zdecydowanie w tabeli z kompletem punktów Liderem Rychnowy odbędzie się na Stadionie Miejskim w niedzielę 5 listopada o godz.11.00.

Chojniczanka zwycięska po karnym i trafieniu w doliczonym czasie 31.10.2017r.
Trwa zła passa juniorów D1 w I lidze wojewódzkiej. W jedenastym występie w rundzie jesiennej przegraliśmy u siebie w zaległym meczu z Chojniczanką Chojnice 0:2. Goście okazali się skuteczniejsi, chociaż zawody były równe, a momentami to piłkarze Sławomira Słonki prezentowali się lepiej. Kolejny raz brakowało nam jednak zimnej krwi w podbramkowych sytuacjach i m.in. stąd dziewiąta porażka w edycji 2017/2018.

Zawisza się zreflektował30.10.2017r.
Przez wiele tygodni w kalendarzu rozgrywek klasy okręgowej seniorów, w czternastej serii, widniała data 5 listopada 2017r. o godz.16.00 jako termin potyczki Zawisza Borzytuchom- MKS Debrzno. Kiedy tylko ukazała się przed inauguracją ligi natychmiast zaczęliśmy zachodzić w głowę jakim cudem na stadionie w podbytowskiej miejscowości pojawiły się jupitery, bowiem nie od dziś (a dokładnie od 40 lat) wiadomo, że przy świetle dziennym w Polsce po zmianie czasu na zimowy nie da się grać 90-minutowego meczu piłki nożnej nie tylko o 16.00, ale i o 15.00.

Porywisty wiatr, nerwy, brak skuteczności... 29.10.2017r.
Przegrana MKS-u z Echem Biesowice to jedno z większych zaskoczeń ostatnich kolejek w seniorskiej klasie okręgowej. Zakładaliśmy, że w trzech starciach z Karolem Pęplino, KS Włynkówko oraz właśnie Echem zdobycz czerwono-niebieskich będzie znacznie większa niż jeden punkt. Spore to rozczarowanie, bo jak spojrzy się na tabelę nie sposób nie zauważyć, iż powoli ulega ona spłaszczeniu, co musi niepokoić kibiców zespołu Pawła Władyczaka.

Juniorzy D2: Lider Rychnowy- MKS Debrzno 4:1 (2:1)29.10.2017r.

Cztery oczka w Człuchowie, a mogło być odrobinę lepiej28.10.2017r.
Z różnych przyczyn na ostatni w tej rundzie turniej ligowy juniorów E2 (rocznik 2008 i młodsi) udaliśmy się w okrojonym, ośmioosobowym składzie. Zabrakło m.in. przebywającego w Paryżu Maksymiliana Czyżykowskiego, a w ostatniej niemal chwili wypadli z kadry (decyzja rodziców, uroczystości rodzinne oraz choroby) Jakub Dudek, Wojciech Gwiździel, Stefan Paprota i Miłosz Szyszka. Drużyna szkolona przez Łukasza Płóciennika mimo tych luk dzielnie poczynała sobie w stolicy powiatu.

Beniaminek też silniejszy od nas28.10.2017r.
Jeśli gdzieś mieliśmy liczyć jeszcze tej jesieni na powiększenie skromnego jak dotąd dorobku punktowego przez juniorów D1 to, z całym szacunkiem dla rywala, właśnie w starciu z Beniaminkiem 03 Starogard Gdański. Czerwono-niebiescy podejmowali u siebie ekipę znajdującą się w zestawieniu niżej od naszego zespołu i kiedy jak nie w takim meczu oczekiwać dobrego rezultatu, a co za tym idzie poprawy nastrojów i humorów? Niestety, te rachuby i nadzieje okazały się płonne, bo przegraliśmy bezdyskusyjnie 0:3, nie będąc może dużo słabszym teamem, ale na pewno mniej skutecznym, a to w końcu najważniejsze w futbolu.

Echo na drodze debrznian po prawie dziesięciu latach przerwy27.10.2017r.
W niedzielę 29 października 2017r. o godz.14.00 w trzynastej serii spotkań w klasie okręgowej seniorów MKS podejmie na własnym obiekcie Echo Biesowice. Po przegranej we Włynkówku zespół Pawła Władyczaka chciałby wrócić na właściwy kurs i zgarnąć ważne trzy punkty, które przybliżyłyby czerwono-niebieskich do zajęcia lokaty w czołowej szóstce tabeli na półmetku zmagań.

Druga porażka Kadry Pomorza27.10.2017r.
Reprezentacja Pomorskiego ZPN-u rocznika 2003 zanotowała wczoraj drugie niepowodzenie w sezonie 2017/2018. Piłkarze Szymona Hartmana i Błażeja Adamusa, a wśród nich debrznianin w barwach Arki Gdynia Mateusz Trela, przegrali na stadionie Zawiszy Bydgoszcz z ekipą Kujawsko-Pomorskiego ZPN-u 1:2 stawiając się tym samym "pod ścianą" w rywalizacji o awans do finałowego turnieju o mistrzostwo Polski.

Juniorzy B: Czarni Czarne- MKS Debrzno 0:1 (0:0)26.10.2017r.

Maksymilian Czyżykowski w reprezentacji Polish Soccer Skills 25.10.2017r.
Grający regularnie w tym sezonie w trzech zespołach MKS-u Debrzno (juniorzy E1, E2 i F1) Maksymilian Czyżykowski stał się w ostatnich tygodniach niejako małym ambasadorem Debrzna na szerszej arenie futbolowej. Przed ośmiolatkiem(!) wielkie wydarzenie, jakim jest pięciodniowy pobyt we Francji, w Paryżu i możliwość nie tylko korzystania z obiektów słynnego Paris Saint Germain i uczestniczenie w treningach prowadzonych przez szkoleniowców związanych z tym klubem, ale również sposobność do naocznej, z trybun Parc des Princes, obserwacji meczu tamtejszej ekstraklasy PSG-Nice.

Minimalna przegrana dziewczyn25.10.2017r.
Tym razem nie udało się... Kadra Pomorza dziewcząt U-13 w rozegranym dzisiaj przed południem w Gdyni meczu rozgrywek międzyokręgowych uległa rówieśniczkom z Wielkopolski 0:1. W spotkaniu wystąpiła zawodniczka MKS-u Debrzno Zuzanna Karwacka.

Istotny sprawdzian w Bydgoszczy24.10.2017r.
Po przegranej z Wielkopolskim ZPN-em (2:5) Kadra Pomorza rocznika 2003 w drugim spotkaniu mistrzowskim w bieżącej edycji wybierze się ponownie poza nasze województwo. Tym razem drużyna Szymona Hartmana i Błażeja Adamusa zagra w Bydgoszczy z reprezentacją okręgu kujawsko-pomorskiego. Mecz odbędzie się w czwartek 26 października 2017r.

Z Wielkopolską o prowadzenie po I rundzie24.10.2017r.
Przed Zuzanną Karwacką, zawodniczką MKS-u Debrzno grającą w Kadrze Pomorza dziewcząt U-13, najważniejszy mecz rundy jesiennej w rozgrywkach międzyokręgowych. Po wysokich wyjazdowych wygranych z Zachodniopomorskim ZPN-em (8:0) i Lubuskim ZPN-em (5:0), w których to konfrontacjach futbolistka z Grodu Dzika łącznie pięciokrotnie wpisywała się na listę strzelczyń, przyszedł czas na spotkanie z Wielkopolskim ZPN-em, a więc głównym, a w zasadzie jedynym konkurentem do zajęcia I lokaty w sezonie 2017/2018.

Czarni bezkonkurencyjni u siebie, MKS liderem na półmetku 23.10.2017r.
Debrzneński zespół juniorów E1 (rocznik 2007 i młodsi) prowadzony przez Bartłomieja Licę wywalczył siedem punktów podczas ostatniego w tej fazie edycji 2017/2018 mistrzowskiego turnieju, który odbył się na Orliku w Czarnem. Czerwono-niebiescy po rundzie jesiennej przewodzą w tabeli swojej grupy klasy okręgowej wyprzedzając o dwa oczka JFA Przechlewo i o sześć Czarnych Czarne. Gospodarze rewelacyjnie poczynali sobie na własnym terenie wygrywając wszystkie cztery spotkania, a na dodatek tracąc zaledwie jednego gola.

Jesienna szaruga22.10.2017r.
Przegraliśmy 0:1 we Włynkówku z tamtejszym KS-em i śmiało można byłoby uznać to za dużą wpadkę czerwono-niebieskich, gdyby nie fakt, iż zespół Pawła Władyczaka udał się do podsłupskiej miejscowości mocno zdziesiątkowany. Mimo to blisko było wywalczenia choćby jednego punktu, ale na niespełna dziesięć minut przed końcem zawodów jedyny cios zdołali wyprowadzić gospodarze i cieszyli się z bezcennych dla nich trzech oczek.

1:4 w Redzie 21.10.2017r.
Jedynka Reda była murowanym faworytem meczu z MKS-em Debrzno w I lidze wojewódzkiej juniorów D1. Zespół prowadzący w tabeli rozgrywek, mający na swoim koncie dotąd osiem wygranych i tylko jedną porażkę (2:3 u siebie z Jaguarem Gdańsk) utrzymał fotel lidera pokonując ekipę Sławomira Słonki 4:1. Dzielnie stawialiśmy czoła silniejszemu przeciwnikowi, lecz nie wystarczyło to do wywiezienia z trudnego terenu jakiejkolwiek zdobyczy.

Juniorzy B: MKS Debrzno- Kolejarz Chojnice 3:3 (1:2)21.10.2017r.

Mali mistrzowie jesieni20.10.2017r.
W rozegranym na Orliku przy Stadionie Miejskim trzecim w tej części sezonu turnieju klasy okręgowej juniorów F1 (rocznik 2009 i młodsi) ekipa trenowana przez Dariusza Piekarskiego odniosła komplet zwycięstw, umocniła się na czele tabeli i potwierdziła miano najlepszej drużyny rundy jesiennej w zmaganiach, co niezmiennie podkreślamy, które są dopiero wstępem do rywalizacji w kolejnych latach. Najmłodsi emkaesiacy pokonali kolejno Sokół Wyczechy (3:1), Kolejarza Chojnice (5:2) i AP Człuchów (2:1), dostarczając licznie zgromadzonym kibicom (przeważnie rodzicom) wielu emocji.

Walkower dla Sparty za potyczkę z Jantarią 20.10.2017r.
Ważnej korekcie uległa wczoraj tabela słupskiej klasy okręgowej seniorów. W minionej kolejce do największej niespodzianki doszło w Sycewicach, gdzie faworyzowana Sparta zaledwie zremisowała z Jantarią Pobłocie 1:1. Radość przyjezdnych szybko jednak zamieniła się w złość, ponieważ Komisja ds. Rozgrywek po kilku dniach zweryfikowała rezultat spotkania rozegranego 14 października na walkower 3:0 dla gospodarzy.

Rocznik 2009 skończy rundę jesienną wcześniej19.10.2017r.
Na prośbę zainteresowanych klubów (AP Człuchów, Sokół Wyczechy, Kolejarz Chojnice i MKS Debrzno) Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej zmieniła dziś termin ostatniego w I części sezonu 2017/2018 turnieju klasy okręgowej juniorów F1.

Gryf, Bytovia II, Pogoń i Anioły wiosną powalczą o wojewódzki Puchar Polski19.10.2017r.
Wczoraj odbyły się trzy z czterech zaplanowanych spotkań V rundy rozgrywek pucharowych na szczeblu podokręgu słupskiego. Obyło się bez zaskakujących rozstrzygnięć, drużyny notowane na co dzień wyżej w ligowej hierarchii poradziły sobie ze swoimi przeciwnikami awansując do kolejnej fazy, przewidzianej już na wiosnę 2018 roku.

"A leją nas..." 18.10.2017r.
Zmierzający na mecz IV ligi tenisa stołowego w środowe popołudnie do Półczna koło Bytowa zawodnicy MKS-u słuchali w samochodzie różnorodnego repertuaru muzycznego. Traf chciał, że przy wjeździe do miejscowości, w której odbywały się zawody zabrzmiał liczący sobie równe 30 lat utwór Zdzisławy Sośnickiej "Aleja gwiazd". W drodze powrotnej debrzneńskim pingpongistom pozostało w nawiązaniu do tej piosenki podsumować niespełna dwugodzinną potyczkę słowami "A leją nas"...

"Diabeł" rozpoczął czwartą setkę 17.10.2017r.
1 października 2017r., 57.minuta derbowego meczu klasy okręgowej MKS Debrzno- Piast Człuchów, rzut wolny dla czerwono-niebieskich na wysokości pola karnego. Piłkę dośrodkowuje na przedpole bramki przyjezdnych kapitan debrznian Sebastian Stalka, pojedynek z obrońcą wygrywa Paweł Wegner, trąca "gałę" głową i mimo interwencji golkipera Sebastiana Skoczypca futbolówka ląduje w siatce. 3:2 dla MKS-u! Ważne trafienie, bo jak się później miało okazać zwycięskie w spotkaniu z lokalnym rywalem, ale też istotne indywidualnie, bo noszące numer 300 w historii występów "Diabła" w ekipie seniorów naszego klubu.

600 spotkań Władyczaka w drużynie seniorów!16.10.2017r.
Gdy 15 lipca 2001r. zmieniając w 65. minucie schodzącego z murawy Romana Nylca debiutował w dorosłej ekipie MKS-u Debrzno w sparingu z Włókniarzem Okonek (6:2 u siebie) z pewnością nikt nie przypuszczał, że tamtego dnia zacznie się długa, trwająca już więcej niż 16 lat (z półroczną pauzą na wypożyczenie do Czarnych Czarne jesienią 2007r.), przygoda z czerwono-niebieskimi. Miał wówczas, w chwili premierowego występu w seniorach emkaesiaków, ponad 18 lat, a zatem ten pierwszy mecz paradoksalnie rozegrał znacznie później niż wielu piłkarzy klubu z Debrzna. Nie miało to jednak żadnego istotnego znaczenia, gdyż w kolejnych latach konsekwentnie budował swoją pozycję w zespole i regularnie zaliczał następne spotkania, z rzadka opuszczając ekipę w lidze, Pucharze Polski, czy w potyczkach towarzyskich.

Seniorzy: MKS Debrzno- Karol Pęplino 2:2 (1:1)15.10.2017r.

Siedem punktów i prowadzenie w tabeli juniorów F114.10.2017r.
W drugim turnieju sezonu 2017/2018 w okręgówce juniorów F1 (rocznik 2009 i młodsi) prowadzeni przez Dariusza Piekarskiego debrznianie odnieśli dwa zwycięstwa, a ponadto zremisowali z AP Człuchów. Rezultaty zanotowaliśmy więc dokładnie identyczne jak w premierze rundy jesiennej w Czarnem. Po sobotnich zawodach w Chojnicach najmłodsi czerwono-niebiescy objęli samodzielne przodownictwo w klasyfikacji.

Słabsi od Gedanii 14.10.2017r.
Po bardzo dobrym, choć przegranym meczu z Jaguarem Gdańsk po cichu liczyliśmy na zdobycz punktową w starciu z innym gdańskim zespołem, Gedanią. Nic z tego, czerwono-niebiescy grający w I lidze wojewódzkiej juniorów D1 doznali szóstej porażki w ósmym spotkaniu, ulegając tym razem na własnym boisku 1:3. Momentami w tej potyczce można było mieć nadzieję na korzystny wynik, jednak skuteczność była po stronie gości. Inna sprawa, że w przypadku aż dwóch ich goli mieliśmy ogromne wątpliwości, czy zostały zdobyte prawidłowo.

Juniorzy D2: U-2 Bytów- MKS Debrzno 8:1 (4:0)14.10.2017r.

W jedenastej kolejce z Karolem13.10.2017r.
15 października 2017r. o godz.15.00 w meczu o mistrzostwo słupskiej okręgówki seniorzy MKS-u zagrają na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej z Karolem Pęplino. Zmierzymy się z rywalem dobrze znanym nad Debrzynką, z którym pojedynkujemy się już trzynasty sezon na tym szczeblu rozgrywkowym.

Gol Mateusza Treli, niepowodzenie pomorskiego teamu w Kleczewie 12.10.2017r.
Od porażki 2:5 z Wielkopolskim ZPN-em zaczęli wczoraj nowy sezon zawodnicy Kadry Pomorza rocznika 2003. Drużyna Szymona Hartmana i Błażeja Adamusa wyraźnie uległa gospodarzom na boisku w Kleczewie. Grający w ich zespole, wypożyczony z MKS-u Debrzno do Arki Gdynia Mateusz Trela dobrze wszedł w mecz wraz z kolegami, gdyż pomorska ekipa właśnie po golu "Petary" prowadziła 1:0.

Juniorzy B: UKS ZSS Człuchów- MKS Debrzno 3:1 (0:1)11.10.2017r.

Dodatkowe spotkanie dziewczęcej kadry przed konfrontacją z Wielkopolskim ZPN-em10.10.2017r.
Za dwa tygodnie zawodniczki skupione w Kadrze Pomorza U-13 zagrają trzeci i ostatni w tym roku mecz w ramach rozgrywek międzyokręgowych. Mające w swoim dorobku komplet sześciu oczek dziewczyny z naszego województwa (w tym reprezentantka MKS-u Debrzno Zuzanna Karwacka) zmierzą się z rywalkami z Wielkopolski, które również pierwsze dwie próby rozstrzygnęły na swoją korzyść. Zanim dojdzie do tej interesującej potyczki aż 46 futbolistek uda się na konsultację.

Goście lepsi, szkoda niektórych partii singlowych09.10.2017r.
W drugiej serii zmagań w IV lidze tenisa stołowego emkaesiacy doznali porażki na własnym terenie z drużyną ZSP Jedynka Bytów 6:10. Mecz dostarczył sporych emocji i mógł skończyć się bardziej pomyślnie dla gospodarzy, ale obiektywnie trzeba przyznać, że przyjezdni byli odrobinę lepsi i bardziej ograni. W dużej mierze na ostateczny rezultat miał wpływ fatalny początek debrznian, gdyż po inauguracyjnej serii gier pojedynczych przegrywaliśmy sromotnie, aż 0:4...

Konsultacja w Starogardzie Gdańskim z udziałem Janke, J. Oleksiewicza i Pikulika09.10.2017r.
Jutro, tj. 10 października 2017r. w Starogardzie Gdańskim odbędzie się konsultacja kadry selekcyjnej województwa pomorskiego rocznika 2006. Ogółem trenerzy Marek Leszczyński i Karol Piątek odpowiedzialni za przyszłą ekipę najlepszych jedenastolatków z naszego regionu wraz z kierownikiem Wojciechem Krasuckim wysłali powołania do 51 zawodników. W tym gronie znalazło się trzech piłkarzy MKS-u Debrzno: Kamil Janke, Jakub Oleksiewicz i Dominik Pikulik. Wszyscy grają na co dzień w teamie Sławomira Słonki występującym w I lidze wojewódzkiej juniorów D1.

Seniorzy: Jantaria Pobłocie- MKS Debrzno 1:2 (0:2)08.10.2017r.

Remis z JFA, wygrana z Kolejarzem i dwie porażki w Wierzchowie Dworcu 07.10.2017r.
Drugi turniej klasy okręgowej juniorów E2 (rocznik 2008 i młodsi) przyniósł zespołowi Łukasza Płóciennika nieco lepszy dorobek niż w pierwszym rozegranym na Orliku w Debrznie. Czerwono-niebiescy wywalczyli tym razem cztery oczka i... wracali z niedosytem, bowiem byli o krok od sprawienia sporej niespodzianki w konfrontacji z JFA Przechlewo.

Juniorzy B: Dolina Gałąźnia Wielka- MKS Debrzno 5:1 (2:0)07.10.2017r.

Nie taki Jaguar straszny... 07.10.2017r.
W siódmym meczu w I lidze wojewódzkiej MKS uległ w Gdańsku Jaguarowi 2:4. To honorowa przegrana i co warte podkreślenia po naprawdę dobrym spotkaniu w naszym wykonaniu z silnym przecież przeciwnikiem, jednym z głównych pretendentów do zwycięstwa w rozgrywkach. Gdańszczanie nie ponieśli dotąd porażki i chociażby dlatego można było obawiać się tej konfrontacji.

Juniorzy D2: MKS Debrzno- Chojniczanka Chojnice 7:1 (2:0)06.10.2017r.

Tylko w Tuchomiu wygrali gospodarze06.10.2017r.
Ci kibice, którzy wietrzyli niespodzianki w IV rundzie rozgrywek o Puchar Polski mocno się rozczarowali. Zespoły z wyższych klas należycie podeszły do meczów i odnieśli przekonywające zwycięstwa. Jeśli mielibyśmy wskazać jednak rezultaty choćby trochę ocierające się o zaskakujące to należałoby za takie uznać rozstrzygnięcia w Tuchomiu i Jezierzycach.

"Petara" regularnie strzela dla Arki, pojedzie również na mecz Kadry Pomorza05.10.2017r.
Wypożyczony na sezon 2017/2018 z MKS-u Debrzno do Arki Gdynia Mateusz Trela bardzo dobrze radzi sobie w nowym środowisku. W zespole, który ma na swoim koncie komplet zwycięstw w lidze wojewódzkiej juniorów C1 wychowanek czerwono-niebieskich w każdym spotkaniu o punkty wpisuje się co najmniej raz na listę strzelców. Ostatnio podwyższona została nawet znacznie ta średnia, gdyż w wyjazdowej potyczce z Pogonią Prabuty (7:1) piłkarz pochodzący z Grodu Dzika trzykrotnie wpakował piłkę do siatki, a przy trzech następnych trafieniach kolegów asystował...

Puchar Polski: MKS Debrzno- Start Miastko 0:4 (0:0)04.10.2017r.

Czwarta runda z czwartoligowcem03.10.2017r.
W środę 4 października 2017r. o godz.15.30 w kolejnej fazie rozgrywek wojewódzkiej edycji Pucharu Polski MKS zmierzy się przy ul. Sportowej ze Startem Miastko. Po wyeliminowaniu Victorii/Brdy II Przechlewo (10:1) i Piasta Człuchów (5:2) drużyna Pawła Władyczaka spróbuje stawić czoła beniaminkowi IV ligi, z którym czerwono-niebiescy rywalizowali w ubiegłym sezonie w okręgówce, ponosząc dwie dotkliwe porażki.

Cztery zwycięstwa rocznika 2007, czyste konto po stronie strat02.10.2017r.
"Suchą stopą" przeszli przez dzisiejszy turniej klasy okręgowej juniorów E1 czerwono-niebiescy. Piłkarze MKS-u, trenowani przez Bartłomieja Licę, wszystkie cztery spotkania popołudniowej, deszczowej imprezy rozstrzygnęli na swoją korzyść, nie tracąc przy tym bramki! Zawsze radują (zwłaszcza samych piłkarzy i ich opiekunów) wygrane, więc zadowolenie w debrzneńskim obozie było widoczne.

5:0 Kadry Pomorza, kolejne dwie bramki Zuzanny Karwackiej 02.10.2017r.
Drugie zwycięstwo w drugim meczu sezonu 2017/2018 międzyokręgowych rozgrywek reprezentacji wojewódzkich dziewcząt w kategorii U-13 zanotowały futbolistki z naszego regionu. Kadra Pomorza, prowadzona przez Karola Złonkiewicza i Hannę Dryję, odniosła bezproblemową wygraną 5:0 z Lubuskim ZPN-em, a do wiktorii walnie przyczyniła się debrznianka Zuzanna Karwacka, strzelczyni dwóch goli. Co ważne, pozostałe trzy trafienia zaliczyła także mieszkanka powiatu człuchowskiego, Celina Cupa z Lidera Rychnowy.

Seniorzy: MKS Debrzno- Piast Człuchów 3:2 (2:2)01.10.2017r.

Udana inauguracja pingpongistów01.10.2017r.
Długie 3080 dni, a zatem grubo ponad osiem lat, trwała przerwa w meczach ligowych drużyny tenisa stołowego MKS-u Debrzno. 26 kwietnia 2009 r. czerwono-niebiescy rozegrali ostatnie dwa spotkania (baraże o utrzymanie w II lidze z Obrą Larus Jaraczewo) i od tej pory panowała cisza przy pingpongowych stołach nad Debrzynką. Po reaktywowaniu zespołu swoje premierowe zawody (tym razem na szczeblu IV ligi) przyszło nam odbyć w miejscowości Starzno, gdzie rezyduje ekipa Diamentu Świeszyno.

::  Copyright © 2003-2023 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::