ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Seniorzy: MKS Debrzno- Zawisza Borzytuchom 4:1 (3:1) 30.09.2018r.

Piorunujące 10 minut i 4:2 w Chojnicach 30.09.2018r.
Bardzo mocno musieli się napracować czerwono-niebiescy, aby odnieść czwartą wygraną w sezonie w kategorii juniorów D1. Chojniczanka Chojnice stawiła na swoim terenie zaciekły opór, który został przełamany niemal w ostatniej chwili, tj. w końcowych dziesięciu minutach meczu. Wcześniej biliśmy głową w mur i długo nie mogliśmy sforsować defensywnych zasieków rywali.

Udana inauguracja przy stołach 29.09.2018r.
Od bezproblemowego zwycięstwa 10:3 zaczęli drugi z rzędu sezon w czwartoligowym towarzystwie tenisiści stołowi MKS-u. Scenariusz był zatem bliźniaczo podobny do wydarzeń sprzed dwunastu miesięcy, gdy również rywalizowaliśmy z Diamentem Świeszyno tyle, że wówczas w "gościach", w Starznie. Wtedy wygraliśmy nawet nieco wyżej, bo 10:2..

W drugiej połowie odjechali Jantarowi 29.09.2018r.
Czwarty mecz w sezonie 2018/2019 i czwarta wygrana juniorów C2. Zespół rocznika 2005 (i młodsi) rozgromił u siebie Jantar II Ustka 11:2, prezentując bardzo dobrą skuteczność w drugich 40 minutach. Pierwsza odsłona była w sumie w miarę wyrównana i tak naprawdę niewiele wskazywało, iż mecz skończy się nadzwyczaj wysokim zwycięstwem ekipy Sławomira Słonki.

Pomyślne derby mimo wykluczeń 29.09.2018r.
Poprzednia kolejka to 3:2 w Krojantach i trzy czerwone (w tym dwie bezpośrednie) czerwone kartki dla futbolistów z ul. Sportowej, teraz 3:1 z Czarnymi Czarne i... deja vu, czyli znowu trzy czerwone kartki, choć wszystkie po dwóch żółtych, z czego jedna z nich już po końcowym gwizdku. Uff, powiedzieć, że sporo dzieje się ostatnio w trakcie gier ligowych juniorów B, to nie stwierdzić niemalże nic. Drużyna Łukasza Płóciennika bardzo chciała zrewanżować się kolegom znad Czernicy za porażkę przed paroma tygodniami 3:5 na inaugurację kampanii i udało się, chociaż to goście w pewnym momencie zdawali się mieć wszelkie argumenty ku temu, aby sięgnąć po komplet punktów.

Wrócić na zwycięską ścieżkę28.09.2018r.
W ósmej serii rozgrywek klasy okręgowej seniorów MKS Debrzno zagra na własnym boisku z Zawiszą Borzytuchom. Mecz odbędzie się pojutrze, tj. 30 września o godz.16.00. Najbliższym spotkaniem przekroczymy półmetek rywalizacji w rundzie jesiennej. Podopieczni Pawła Władyczaka zajmują nadal względnie wysokie miejsce (szóste), ale z ostatnich występów nie mogą być zadowoleni.

Pingpongiści zaczynają sezon27.09.2018r.
W sobotę 29 września o godz.16.00 w hali Szkoły Podstawowej przy ul. Królewskiej 8 tenisiści stołowi MKS-u Debrzno zainaugurują kampanię 2018/2019 w IV lidze. Pierwszym rywalem czerwono-niebieskich będzie Diament Świeszyno. De facto rozgrywki zaczęły się tydzień wcześniej, ale premiera w wykonaniu debrznian nastąpi z małym poślizgiem, gdyż ze względów organizacyjnych byliśmy zmuszeni przesunąć potyczkę z Diamentem.

Dwanaście projektów w Budżecie Obywatelskim, my zachęcamy do wsparcia naszego! 26.09.2018r.
W niedzielę 30 września 2018r. w godz.8.00-20.00 kolejna, czwarta w historii odsłona Budżetu Obywatelskiego Miasta Debrzna. Mieszkańcy Grodu Dzika, którzy ukończyli przynajmniej 16 lat (to ważne, bo stanowi zasadniczą różnicę względem np. wyborów samorządowych, parlamentarnych i wszelkich innych...) będą mogli oddać głos na maksymalnie dwa spośród dwunastu zgłoszonych projektów. Wśród tych poddanych pod ocenę jest także zgłoszony przez MKS, zatem zapraszamy do poparcia naszego pomysłu kibiców, trenerów, zawodników, rodziców, przyjaciół, słowem wszystkich tych, którzy mają w sercu czerwono-niebieskich.

Powołania dla Kuby i Wiktora 25.09.2018r.
Lębork to miejsce spotkania zawodników urodzonych w roku 2007 i zaproszonych przez Pomorski Związek Piłki Nożnej na pierwszą konsultację selekcyjną tworzonej wstępnie wojewódzkiej kadry dla jedenastolatków. Miło, że wśród 44 piłkarzy pochodzących w komplecie z podokręgu słupskiego, którzy wezmą udział w premierowym sprawdzianie zaplanowanym na środę 26 września o godz.15.30 znalazło się dwóch reprezentantów MKS-u Debrzno: Jakub Kaczyński i Wiktor Wrzeszcz. Powodzenia! Na razie za całość w tej kategorii wiekowej odpowiada aż sześciu związkowych trenerów, tj. Łukasz Godlewski, Marek Hebel, Arkadiusz Janor, Rafał Kaczmarczyk, Grzegorz Mikuła i Paweł Wypij.

Czwarta runda już bez debrznian24.09.2018r.
W środę 3 października o godz.15.30 odbędzie się osiem meczów w ramach czwartego szczebla zmagań o Puchar Polski w podokręgu słupskim. Co naturalne wraz z odpadnięciem z rywalizacji czerwono-niebieskich przed pięcioma dniami w domowym starciu z Piastem Człuchów (2:4) kibiców MKS-u przestały szczególnie interesować te rozgrywki, lecz z kronikarskiej powinności podajemy dziś zarówno rezultaty trzeciej odsłony, jak i zestaw potyczek przewidzianych za ponad tydzień.

Seniorzy: Błękitni Główczyce- MKS Debrzno 4:3 (4:2)23.09.2018r.

Oklaski za wygraną, bura za kartki 23.09.2018r.
W piątej serii spotkań klasy okręgowej juniorów B MKS odniósł drugą wiktorię w sezonie, pokonując na wyjeździe Szarżę Krojanty 3:2. Mecz wzbudził spore emocje, także te niezdrowe i będzie niósł za sobą ciąg dalszy na posiedzeniu Komisji Dyscyplinarnej Podokręgu Słupskiego. Wystarczy wspomnieć, że czerwono-niebiescy kończyli zawody w... ósemkę (!), a gospodarze w dziesiątkę...

Pogrom w Cewicach 22.09.2018r.
Dobrze spisujący się dotąd w rozgrywkach juniorów C2 (dwie wygrane w trzech występach) piłkarze Leśnika Cewice zostali powstrzymani przez debrznian. Emkaesiacy trenowani przez Sławomira Słonkę zdobyli w wyjazdowym meczu dziewięć goli, nie tracąc żadnego, bez najmniejszych kłopotów odnosząc wysokie zwycięstwo.

Udany rewanż rocznika 200622.09.2018r.
W ubiegłym sezonie w rozgrywkach okręgówki juniorów D2 (czyli obecnych juniorów D1) przegraliśmy obydwa spotkania z Liderem Rychnowy i to wyraźnie (1:4 w Polnicy i 0:6 w Debrznie). W nowej edycji przyszedł czas na odwrócenie ról, gdyż pokonaliśmy na Stadionie Miejskim rychnowian aż 7:3, będąc zespołem pod każdym względem dużo lepszym. Wprawdzie podobnie jak siedem dni wcześniej w Miastku źle zaczęliśmy zawody, lecz bardzo szybko podopieczni Pawła Władyczaka opanowali sytuację.

Ruchomy terminarz 21.09.2018r.
Minęło zaledwie kilka dni od wieści na podobny temat, a ponownie czujemy się w obowiązku poinformować kibiców o roszadach w kalendarzu gier drużyn MKS-u Debrzno. Tym razem dotyczy to czterech meczów mistrzowskich emkaesiaków. Najbliższa zmiana jest wprawdzie niewielka, ale istotna dla tych, którzy chcieliby obejrzeć spotkanie juniorów D1 z Liderem Rychnowy. Mecz odbędzie się jutro, tj. 22 września, lecz na prośbę czerwono-niebieskich 60 minut wcześniej, czyli o godz.10.00, a nie jak zakładaliśmy pierwotnie o 11.00.

Dla każdego coś miłego20.09.2018r.
Niedzielny piknik Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno zorganizowany w tym roku pod hasłem "Debrzno miastem dzikich piłkarskich emocji" cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci, rodziców, babć, dziadków, rodzeństwa, ale też szeregu osób nie związanych na co dzień z klubem. Dzięki nieocenionej pomocy przyjaciół ze Stowarzyszenia Przedsiębiorców Gminy Debrzno oraz głównie mam i ojców naszych zawodniczek i zawodników atrakcji było znacznie więcej niż w poprzednich edycjach. Ukłony dla WAS!

Puchar Polski: MKS Debrzno- Piast Człuchów 2:4 (1:2) 19.09.2018r.

Po trzech dniach ponownie derby18.09.2018r.
19 września 2018r. o godz.16.00 w spotkaniu III rundy Pucharu Polski na szczeblu podokręgu słupskiego seniorzy MKS-u zagrają na własnym boisku z Piastem Człuchów. Zaledwie trzy dni miną więc od poprzedniej konfrontacji obydwu zespołów, które w minioną niedzielę po frapującym boju podzieliły się punktami w lidze i uraczyły przy tym kibiców aż dziesięcioma golami. Teraz zupełnie inna będzie stawka, lecz nie znaczy to, że czekają nas z definicji mniejsze emocje.

Kilkanaście minut debrznianina, remis z Bydgoszczą18.09.2018r.
Po dobrym, zaciętym, toczonym w wysokim tempie, ładnym dla kibicowskiego oka meczu inaugurującym rozgrywki międzyokręgowe w roczniku 2006 Pomorski ZPN zremisował w Gdańsku z Kujawsko-Pomorskim ZPN-em 1:1 (1:1). W trakcie drugiej połowy na bocznym boisku Lechii zameldował się piłkarz MKS-u Debrzno Dominik Pikulik, który wkrótce potem miał doskonałą okazję do strzelenia zwycięskiej bramki dla swojego zespołu.

Juniorzy E2 na drugim miejscu w Czarnem17.09.2018r.
Trzy wygrane i jedna porażka to bilans wizyty drużyny rocznika 2009 (i młodsi) na premierowym w tym sezonie turnieju o punkty w klasie okręgowej, który odbywał się w sobotni wieczór na Orliku w Czarnem. Ekipa Dariusza Piekarskiego pokonała kolejno Piasta Człuchów, Kolejarza Chojnice i gospodarzy, ulegając jedynie na koniec imprezy JFA Przechlewo.

Seniorzy: MKS Debrzno- Piast Człuchów 5:5 (5:3) 16.09.2018r.

Żal tych punktów 16.09.2018r.
Bądźmy szczerzy, porażka juniorów B z Chojniczanką Chojnice to rozczarowanie. Liczyliśmy może nie otwarcie, ale bardziej po cichutku, iż zainkasowanie przed ośmioma dniami trzech oczek z Piastem w Człuchowie będzie pozytywnym impulsem dla poczynań zespołu w kolejnych grach. Niestety, przegraliśmy u siebie z chojniczanami 1:2 i w zasadzie trudno mieć wielkie pretensje o końcowe rozstrzygnięcie.

Słaby tylko początek, łatwe 6:1 w Miastku15.09.2018r.
Jedynie pierwsze minuty spotkania juniorów D1 ze Startem Miastko mogły budzić mały niepokój. Czerwono-niebiescy niefortunnie zaczęli zawody, bo gospodarze przypadkowo zdobyli gola na 1:0 i mogło się wydawać, że będzie to trudna konfrontacja. Szybko odzyskaliśmy jednak dobre humory i potem poszło już gładko. Emkaesiacy odnieśli wysokie zwycięstwo, oddające w zupełności przebieg meczu.

Kibice lubią takie mecze: MKS-Piast!14.09.2018r.
16 września 2018r. o godz.17.00 na Stadionie Miejskim w spotkaniu szóstej kolejki rozgrywek słupskiej klasy okręgowej seniorów MKS Debrzno zmierzy się z człuchowskim Piastem. Przed nami zatem trzecie w rundzie jesiennej i jednocześnie ostatnie derby powiatu, po zwycięskiej 5:0 potyczce z Brdą Przechlewo oraz porażce z Sokołem w Wyczechach 3:4.

Warto przyjść na piknik 14.09.2018r.
Najbliższa niedziela będzie obfitować w interesujące wydarzenia futbolowe w mieście nad Debrzynką, a przez Stadion Miejski przewinie się łącznie, lekko licząc, kilkaset osób. Zaczniemy o godz.10.00 meczem juniorów B z Chojniczanką Chojnice, skończymy konfrontacją seniorów z Piastem Człuchów o 17.00, a pomiędzy bojami o ligowe zdobycze obiektem przy ul. Sportowej zawładną dzieci i młodzież.

Pomorze- Łódź 1:1, dwudziestominutowy występ emkaesiaka13.09.2018r.
Remisem zakończył się mecz towarzyski kadr wojewódzkich rocznika 2006 rozegrany wczoraj w Malborku. Pomorscy futboliści w przekroju całego meczu (grano 2 x 40 minut) byli naszym zdaniem nieco bliżsi zwycięstwa, ale z drugiej strony nie ma specjalnie powodów do narzekań, skoro potrafili odrobić straty z samego początku drugiej połowy, bo tak ułożyło się spotkanie, że wówczas goście zdobyli jedyną bramkę. Zawody stały na momentami wysokim poziomie, przyjemnie się je oglądało i można zaryzykować twierdzenie, że z tej mąki będzie chleb. Założenie i próba oceny oczywiście optymistyczne i chcielibyśmy za jakiś czas napisać, że nie na wyrost...

Pięć zmian terminów ligowych zawodów12.09.2018r.
W ostatnich dniach pojawiły się liczne korekty w kalendarzu rozgrywek drużyn juniorskich MKS-u. W aż pięciu przypadkach zagramy mecze ligowe w innych terminach, niż początkowo było to ustalone. Dwukrotnie dotyczy to juniorów B, dwukrotnie juniorów C2, raz juniorów D1. Cztery z tych potyczek odbędą się na Stadionie Miejskim w Debrznie, jedna poza futbolowym "domem" emkaesiaków.

Trzynaście trafień trzynastolatków w Bytowie11.09.2018r.
Drugie zwycięstwo ligowe w tej rundzie odniosła drużyna rocznika 2005 (i młodsi). Ekipa Sławomira Słonki z łatwością poradziła sobie w Bytowie z Bytovią, wygrywając w rozmiarach iście hokejowych (a i w tej dyscyplinie sportu tak po prawdzie do rzadkości obecnie należą takie rozstrzygnięcia), bo aż 13:4... Wyraźna wiktoria przyszła faktycznie nadspodziewanie gładziutko, chociaż można mieć nieco zastrzeżeń do koncentracji w niektórych fragmentach meczu, co skutkowało utratą czterech goli.

W środę kierunek Malbork i mecz z Łódzkim ZPN-em10.09.2018r.
12 września 2018r. o godz.15.00 na stadionie w Malborku Kadra Pomorza rocznika 2006 stoczy towarzyską potyczkę z reprezentacją Łódzkiego ZPN-u. Szkoleniowcy odpowiedzialni za pomorski zespół, czyli Tomasz Borkowski i Krzysztof Wilk powołali na to kontrolne spotkanie osiemnastu piłkarzy, wśród których znalazł się Dominik Pikulik z MKS-u Debrzno.

JFA przed MKS-em w pierwszym turnieju juniorów E110.09.2018r.
W rozegranej w niedzielne przedpołudnie na debrzneńskim Orliku inauguracyjnej imprezie mistrzowskiej w sezonie 2018/2019 w kategorii juniorów E1 triumfowała ekipa JFA Przechlewo. Podopieczni Jarosława Pietrzykowskiego odnieśli trzy zwycięstwa i jedynie z drużyną czerwono-niebieskich mieli trochę problemów, gdy po golu Stefana Paproty krótko prowadziliśmy 1:0. Ostatecznie błyskawicznie odmienili losy spotkania i wygrali 3:1.

Seniorzy: Chrobry Charbrowo- MKS Debrzno 2:5 (1:3)09.09.2018r.

Pokazali siłę! 08.09.2018r.
Tylko dziesięć minut trwała w miarę wyrównana walka w premierowym meczu edycji 2018/2019 juniorów D1. Zespół Pawła Władyczaka rozgromił Kaszubię Studzienice 9:0 zgłaszając aspiracje do odegrania niepośledniej roli w rozgrywkach. Kiedy "napoczął" przeciwnika Jakub Oleksiewicz dalsze gole były kwestią czasu i konsekwentnie powiększaliśmy przewagę, kończąc zawody z naprawdę pokaźnym dorobkiem.

Mudyna pod poprzeczkę, jest triumf juniorów B08.09.2018r.
Zgodnie z przewidywaniami ligowy mecz juniorów B z Piastem Człuchów mocno różnił się swoim przebiegiem od tego rozegranego kilkanaście dni wcześniej jako sparing. Wtedy górowaliśmy bezapelacyjnie, nie dając szans gospodarzom. W znacznie istotniejszym starciu o punkty czerwono-niebiescy też okazali się lepsi, ale droga do zwycięstwa była znacznie bardziej wyboista. Team Łukasza Płóciennika pokonał kolegów z Piasta 3:1, jednak zwłaszcza w premierowym kwadransie rywale mieli więcej z gry i udowodnili to golem.

Rocznik 2009 wygrywa z Chojniczanką08.09.2018r.
W sobotni poranek na debrzneńskim "Orliku" przy Stadionie Miejskim sparingowo zagrały ze sobą drużyny juniorów E2 MKS-u i Chojniczanki Chojnice. Trener naszego teamu Dariusz Piekarski z różnych przyczyn dysponował dość wąską grupą piłkarzy (10 osób), ale mimo to wypadliśmy pozytywnie. Po zaciętej grze gospodarze zdobyli jedną bramkę więcej.

Zwycięstwo za miedzą 07.09.2018r.
Ponieważ drugie ligowe starcie w tej rundzie (z Bytovią Bytów) drużyny juniorów C2 MKS-u odbędzie się dopiero we wtorek 11 września, naprędce zorganizowano sparingową konfrontację z sąsiadami z Wielkopolski, GTS-em Orłem Lipka. Przeciwnicy desygnowali na boisko starszy wiekiem team (rocznik 2004 i młodsi), a mimo to czerwono-niebiescy zwyciężyli 5:4.

Piast Człuchów przeciwnikiem MKS-u w Pucharze Polski 07.09.2018r.
W środę 19 września 2018r. o godz.16.00 odbędą się spotkania III rundy pucharowej rywalizacji na szczeblu Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Od tej fazy przystąpią do zmagań piłkarze MKS-u Debrzno, którzy w wyniku losowania przeprowadzonego wczoraj na posiedzeniu Komisji ds. Rozgrywek na własnym boisku zmierzą się z człuchowskim Piastem. Będzie to jeden z dziewięciu zaplanowanych tego dnia meczów.

Debeściaki FC z najcenniejszym pucharem, Kulicki wywalczył statuetkę 06.09.2018r.
W ramach dzisiejszego treningu ekip juniorów E1 i E2 (roczniki 2008 i 2009) w ciągu dwóch godzin dokończyliśmy wakacyjny turniej "dzikich" drużyn. Godzi się wspomnieć, iż w pierwotnym terminie, czyli 14 sierpnia, rywalizowali uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, zmagania najmłodszych przełożyliśmy natomiast na początek września. W imprezowe szranki stanęły w czwartek cztery zespoły i jak widać po zamieszczonych u dołu materiału rezultatach meczów gry były zacięte i interesujące.

Kalendarz jesiennych poczynań juniorów D106.09.2018r.
Z tygodniowym poślizgiem inaugurują zmagania w klasie okręgowej zawodnicy rocznika 2006 (i młodsi). Zespół Pawła Władyczaka z powodu wycofania z ligi ekipy Akademii Piłkarskiej Człuchów zaczyna rywalizację dopiero od potyczki z Kaszubią Studzienice zaplanowanej pojutrze na godz.15.00. W tej fazie edycji 2018/2019 emkaesiacy po cztery razy zagrają u siebie i na wyjazdach. Pojedziemy do Miastka, dwukrotnie do Chojnic i na koniec rundy do Tuchomia.

Jakub Kaczmarek w FC Aquila Szczecin05.09.2018r.
Mający za sobą szesnaście meczów w drużynie seniorów MKS-u Debrzno w okresie od 19 lutego 2017r. do 17 lutego 2018r. (8 w klasie okręgowej, 2 w Pucharze Polski i 6 towarzyskich) Jakub Kaczmarek znalazł nową sportową przystań. Od paru dni "Kacza" oficjalnie jest zawodnikiem występującego w jednej z sześciu grup szczecińskiej klasy B teamu FC Aquila Szczecin. Debrznianin drugi rok studiuje w Grodzie Gryfa i stąd, nie mając praktycznie żadnych szans na regularne uczestniczenie w zajęciach treningowych nad Debrzynką i tym samym grę, zdecydował się na zmianę klubu i próbę kontynuowania futbolowej przygody w nowym towarzystwie.

Marek Lisewski w MKS-ie Debrzno04.09.2018r.
Na liście zgłoszeń do rozgrywek klasy okręgowej na sezon 2018/2019 w dorosłym teamie debrzneńskim pojawił się w ubiegłym tygodniu 31. zawodnik. Niespełna 19-letni obrońca Marek Lisewski, bo o nim mowa, dołączył do kadry seniorów czerwono-niebieskich, wzmacniając rywalizację wśród młodzieżowców o miejsce w składzie drużyny Pawła Władyczaka. Jest to powrót wychowanka emkaesiaków do macierzystego klubu po ponad pięcioletnim pobycie w Czarnych Czarne.

Piętnaście lat w sieci!04.09.2018r.
Kilka dni temu, dokładnie 1 września obchodziliśmy (bez fanfar, raczej symbolicznie) mały jubileusz, a mianowicie minęło wtedy równo 15 lat od pojawienia się w Internecie witryny naszego klubu. Początkowo znana była pod adresami www.mksdebrzno.prv.pl i www.mksdebrzno.aplus.pl, a od stycznia 2011 roku pod obecnym (www.mksdebrzno.pl), co wiązało się z wykupieniem domeny. Kawał czasu za nami i mamy taką nadzieję ciągle jeszcze wiele w przyszłości, bo wciąż chcemy dostarczać sympatykom czerwono-niebieskich najświeższych wieści dotyczących występów sportowców z Grodu Dzika.

Kadra przyspiesza tempo- w czwartek kolejna konsultacja w Żukowie03.09.2018r.
Po ubiegłotygodniowym spotkaniu Kadry Pomorza rocznika 2006 w Gdańsku bardzo szybko, bo już 6 września o godz.16.30 nastąpi ciąg dalszy. Tym razem trenerzy Tomasz Borkowski, Krzysztof Wilk i Michał Chamera zapraszają młodych piłkarzy do Żukowa, gdzie sprawdzą przydatność 40 osób do tworzonego ciągle zespołu. W gronie wyróżnionych ponownie, tak jak siedem dni wcześniej, znalazł się reprezentant MKS-u Debrzno Dominik Pikulik.

W Charbrowie zagramy w niedzielę03.09.2018r.
Uwaga kibice! Informujemy o istotnej korekcie w kalendarzu poczynań debrzneńskich futbolistów. Otóż konfrontacja piątej serii rozgrywek o mistrzostwo klasy okręgowej seniorów Chrobry Charbrowo- MKS Debrzno odbędzie się w niedzielę 9 września o godz.15.00. Gospodarze meczu zmienili pierwotny jego termin, wpisany wcześniej do planu gier.

Seniorzy: MKS Debrzno- Jantaria Pobłocie 4:3 (1:2) 02.09.2018r.

Trzy karne Czarnych, trzy punkty MKS-u 01.09.2018r.
Bardzo solidnie trzeba byłoby przejrzeć archiwum gier czerwono-niebieskich we wszystkich kategoriach wiekowych, aby natrafić na podobne zdarzenie, a i tak bardzo wątpliwe, czy wcześniej coś podobnego miało kiedykolwiek miejsce. Czy ktoś bowiem pamięta, żeby goście w meczu mistrzowskim egzekwowali na Stadionie Miejskim aż trzy rzuty karne?! Na dokładkę dwóch z nich nie wykorzystali... Tak właśnie przebiegało spotkanie juniorów C2 na inaugurację sezonu 2018/2019, w którym MKS ostatecznie pokonał Czarnych Czarne 6:4.

Odrabiali i... przegrali 01.09.2018r.
Huśtawkę nastrojów przeżyli zawodnicy, trenerzy obydwu drużyn i kibice, którzy odwiedzili Stadion Miejski, aby zobaczyć spotkanie drugiej kolejki okręgówki juniorów B, w którym MKS grał z Tęczą Brusy. Ponieśliśmy porażkę 4:6, chociaż podobnie jak sześć dni wcześniej w Czarnem nie było daleko od zdobyczy punktowej. Kiedy jednak zespół popełnia tyle błędów w grze obronnej, a przede wszystkim bardzo źle zaczyna konfrontację, jak to się stało w starciu z bruszanami, to nie ma mowy o korzystnym rezultacie.

Z Jantarią o pełną zdobycz31.08.2018r.
2 września 2018r. godz.17.00- to termin potyczki o mistrzostwo klasy okręgowej seniorów, w którym MKS Debrzno podejmie na Stadionie Miejskim Jantarię Pobłocie. Po porażce w derbach w Wyczechach czerwono-niebiescy chcą wrócić na ścieżkę naznaczoną zdobywanymi punktami i bardzo pragną zrehabilitować się za ubiegłotygodniowe niepowodzenie.

Odłożona inauguracja sezonu juniorów D1 31.08.2018r.
Zanosiło się na to od dłuższego czasu i faktycznie, zgodnie z tym, o czym pisaliśmy wcześniej ekipa rocznika 2006 (i młodsi) szkolona przez Pawła Władyczaka zacznie zmagania o punkty w kampanii 2018/2019 siedem dni później, niż zakładał to pierwotnie terminarz rozgrywek. Nasz pierwszy, niedoszły niestety rywal, a więc AP Człuchów, ostatecznie nie wystartuje w lidze, stąd zaplanowany na niedzielę 2 września o godz.11.00 mecz czerwono-niebieskich z sąsiadami zza miedzy nie dojdzie do skutku.

Towarzysko z Chojniczanką30.08.2018r.
Team rocznika 2008 prowadzony przez Łukasza Płóciennika w środowe popołudnie 29 sierpnia miał okazję skonfrontować się z rówieśnikami z Chojniczanki Chojnice dowodzonymi przez trenera Piotra Pozorskiego. Trudny to był sprawdzian z silną drużyną gości, bo choć opiekunowie dzieci nie liczyli padających goli, to jednak przewaga zdecydowanie była po stronie przyjezdnych.

Rozpoczyna się liga juniorów C230.08.2018r.
W sobotę 1 września o godz.14.00 spotkaniem derbowym z Czarnymi Czarne na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej zainaugurują edycję 2018/2019 juniorzy C2, czyli drużyna czerwono-niebieskich rocznika 2005 (i młodsi). Zespół Sławomira Słonki po spadku z I ligi wojewódzkiej będzie rywalizować na terenie podokręgu słupskiego w gronie dziewięciu ekip.

Polonia odrobinę lepsza 29.08.2018r.
W kontrolnym meczu przed startem rozgrywek mistrzowskich juniorzy C2 ulegli na Stadionie Miejskim Polonii Jastrowie 1:2. Goście przyjechali do Grodu Dzika rocznikiem 2004, a więc 12 miesięcy (i więcej w niektórych przypadkach) starszymi zawodnikami, ale i tak był to bardzo dobry sprawdzian. Trener Sławomir Słonka poszerzył skromną kadrę zespołu o gościnnie występujących w sparingu Kacpra Kubickiego, Kamila Łukaszewskiego i Jakuba Majkowskiego.

Efektowna wiktoria w sparingu w Człuchowie28.08.2018r.
Po niepowodzeniu w Czarnem juniorzy B poprawili nieco swoje humory zwyciężając w towarzyskim spotkaniu 7:3 w Człuchowie z Piastem. Wygraliśmy, strzeliliśmy sporo goli, byliśmy zespołem dużo lepszym od rywali i dobrze, aczkolwiek i tak najważniejszy będzie mecz o ligowe punkty, na tym samym obiekcie, za zaledwie 11 dni.

Pierwsze spotkanie Kadry Pomorza po letniej przerwie27.08.2018r.
W czwartek 30 sierpnia 2018r. o godz.16.30 na obiektach Lechii w Gdańsku przy ul. Traugutta rozpocznie się premierowa w sezonie 2018/2019 konsultacja Kadry Pomorza rocznika 2006. Miło nam poinformować, że wśród 42 zawodników powołanych na ten sprawdzian znalazł się (podobnie jak na wszystkie poprzednie, w których mógł uczestniczyć w minionej kampanii) reprezentant MKS-u Debrzno Dominik Pikulik.

Bez punktów znad Czernicy 26.08.2018r.
Od porażki 3:5 w derbowej wyjazdowej konfrontacji z Czarnymi Czarne zaczęli sezon juniorzy B. Drużyna Łukasza Płóciennika była bliska korzystnego wyniku, lecz to gospodarze okazali się skuteczniejsi, wykorzystali nasze błędy i zgarnęli komplet oczek. Momenty dobrej postawy czerwono-niebieskich to było za mało. Odrabialiśmy straty, byliśmy w pewnej chwili na dobrej drodze do co najmniej remisu, ale koniec końców nie udało się zejść z boiska z satysfakcjonującym rezultatem.

Seniorzy: Sokół Wyczechy- MKS Debrzno 4:3 (4:3)25.08.2018r.

Ruszyły pucharowe zmagania 24.08.2018r.
W środę 22 sierpnia odbyło się siedem z ośmiu zaplanowanych spotkań I rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Słupskiego. Najbardziej interesująco było w Charnowie, gdzie miejscowa Słupia uporała się z wyżej notowanym Rowokołem Smołdzino 3:2 oraz w Udorpiu, bo tam dopiero dogrywka przesądziła o wygranej Czarnych z Uranią 2:1. Nie doszło do potyczki w Słupsku, gdyż jedyna niezrzeszona drużyna w rozgrywkach, Heringowia oddała walkowerem starcie z Wybrzeżem Objazda.

Emkaesiacy nieco lepiej, ale i tak Pogoń zwycięska 23.08.2018r.
Zupełnie odmiennie wyglądał rewanżowy sparing juniorów B MKS-u z Pogonią Łobżenica niż pierwszy mecz tych klubów przed siedmioma dniami. Wtedy "przyjęliśmy" tuzin goli, teraz wprawdzie podopieczni Łukasza Płóciennika także ulegli przeciwnikom, ale po znacznie ciekawszym, bardziej zaciętym spotkaniu. Czerwono-niebiescy przegrywali dość szybko 0:3, potem odrabiali straty (do stanu 3:3, a następnie 5:5), lecz końcówka należała do przyjezdnych, którzy wygrali... 9:5.

Mateusz Trela definitywnie żółto-niebieski22.08.2018r.
Wypożyczony na sezon 2017/2018 do Arki Gdynia wychowanek MKS-u Debrzno Mateusz Trela kilka dni temu stał się zawodnikiem żółto-niebieskich na mocy transferu definitywnego. Gdynianie po bardzo dobrych występach "Matiego" w ich barwach w poprzedniej kampanii nalegali na przedłużenie pobytu debrznianina w nadmorskim klubie, sam piłkarz i jego rodzice również byli zainteresowani takim rozwiązaniem. Kluby doszły do porozumienia i oto możemy oficjalnie obwieścić, iż Trela nadal będzie reprezentował Arkę.

3:4 ze złotowianami w kontrolce dwunastolatków21.08.2018r.
W towarzyskim spotkaniu przygotowujący się do sezonu juniorzy D1 (rocznik 2006 i młodsi) ulegli u siebie ekipie Football Academy Fair Play Złotów 3:4. Konfrontacja była bardzo wyrównana, a goście okazali się po godzinie rywalizacji skuteczniejsi o jednego gola.

Juniorzy B startują 26 sierpnia20.08.2018r.
Sześć dni pozostało do początku sezonu w klasie okręgowej juniorów B. To właśnie drużyna złożona z zawodników urodzonych w 2002, 2003 i 2004 roku jako pierwsza z naszych młodzieżowych wejdzie w edycję 2018/2019. Na wstępie czerwono-niebieskich czekają wyjazdowe derby z Czarnymi Czarne, które rozegramy w niedzielne przedpołudnie.

Seniorzy: MKS Debrzno- Brda Przechlewo 5:0 (3:0) 19.08.2018r.

Rocznik 2009 sprawdził formę w Chojnicach 18.08.2018r.
Zespół juniorów E2 MKS-u Debrzno prowadzony przez Dariusza Piekarskiego wybrał się wczoraj na jeden z chojnickich Orlików, aby w ramach treningu rozegrać sparingowe zawody z Chojniczanką. W tym ciekawym test-meczu (nie liczono goli) uczestniczyło 14 czerwono-niebieskich. Trenerzy (Piekarski i Adam Błaszczak) mieli więc dobrą sposobność do tego, aby dać szansę gry sporej grupie swoich podopiecznych, gdyż gospodarze wystawili podobny liczebnie skład.

W niedzielę derby z długą historią17.08.2018r.
19 sierpnia 2018r. o godz.13.30 w meczu II kolejki edycji 2018/2019 w słupskiej klasie okręgowej seniorzy MKS-u zagrają na Stadionie Miejskim z Brdą Przechlewo. To pierwsza okazja dla czerwono-niebieskich na pokazanie się swojej publiczności w rundzie jesiennej. Po dobrym, zaciętym, remisowym spotkaniu na trudnym terenie w Pęplinie, emkaesiacy podejmą u siebie dobrze znanego lokalnego rywala, z którym zmierzą się po raz 49. w dziejach kontaktów obydwu klubów.

Tuzin w plecy w Łobżenicy16.08.2018r.
Juniorzy B doznali dzisiaj bardzo wysokiej porażki w towarzyskim meczu wyjazdowym z Pogonią Łobżenica. Czerwono-niebiescy przegrali z rywalem z Wielkopolski aż 1:12... Przeciwnik górował nad debrznianami pod każdym względem, a podopiecznych Łukasza Płóciennika, wśród których zagrało kilka nowych postaci w porównaniu z poprzednim sezonem, czeka mnóstwo pracy, aby dużo lepiej prezentować się w lidze.

Seniorzy: Karol Pęplino- MKS Debrzno 4:4 (2:0)15.08.2018r.

Wakacyjny turniej na osiem zespołów14.08.2018r.
Nie przestraszyli się deszczu we wtorkowe przedpołudnie uczestnicy kolejnej edycji wakacyjnej imprezy "dzikich" drużyn. Aura poprawiła się zresztą znacznie już po godzinie rywalizacji i zawody mogły przebiegać bez jakichkolwiek problemów. Dobrze, że nie przekładaliśmy ich na inny termin, bo i takie myśli początkowo się pojawiały... Ostatecznie kopaliśmy piłkę w dwóch kategoriach wiekowych (gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne), dla najmłodszych zorganizujemy najprawdopodobniej osobną rozgrywkę w ramach treningów Akademii Piłkarskiej MKS-u.

30 zawodników w seniorskiej kadrze MKS-u 13.08.2018r.
Pojutrze ruszy piłkarska karuzela w klasie okręgowej seniorów. Wczorajszym meczem z Łobzonką Wyrzysk zakończyliśmy czterotygodniowy okres przygotowawczy. Jak zwykle trudno o precyzyjne prognozy co do tego, co nas czeka w najbliższych miesiącach, bo jak wiadomo w futbolu w wydaniu amatorskim na rezultat składa się mnóstwo mniej lub bardziej istotnych, obiektywnych czynników. Z pewnością jednak będziemy mocno trzymać kciuki za team Pawła Władyczaka licząc na to, że stać czerwono-niebieskich na dobrą grę i przynajmniej powtórzenie w miarę wysokiej lokaty z edycji 2017/2018, czyli piątej.

"Kleju", "Digi" i "Rutyniarz" solidarnie 12.08.2018r.
Wygraną z Łobzonką Wyrzysk 6:4 zamknęliśmy cykl przygotowań do rozgrywek okręgówki, którą zainaugurujemy już za trzy dni. Jak to w sparingach, były fragmenty dobrej gry, sporo efektownych akcji finalizowanych bramkami, ale także dla kontrastu momenty nonszalancji, nie do końca odpowiedzialnej postawy na boisku, co przeciwnicy natychmiast wykorzystywali. Tak czy inaczej drużyna Pawła Władyczaka zwyciężyła zasłużenie i w niezłych nastrojach przystąpi do poważniejszych meczów, tych o mistrzowskie punkty.

Rewelacyjny Balboa Team pierwszy z piątku na sobotę11.08.2018r.
Dziewięć ekip z zapowiadanych dziesięciu stawiło się na starcie III edycji nocnego turnieju piłki nożnej amatorów, rozegranego na Orliku przy Stadionie Miejskim. Zawiódł Słupsk Team, piłkarze zgłoszeni przez Bartłomieja Janiaka nie stawili się nad Debrzynką, nie powiadamiając o przyczynach absencji. Zaczynaliśmy w piątkowy wieczór, o godz.20.00, suweniry wręczono kilkanaście minut po północy, a więc już w sobotę 11 sierpnia. Wyśmienita pogoda, bardzo dobra atmosfera, ciekawa rywalizacja- praktycznie niczego więcej nie trzeba do wysokiej oceny. To była po prostu udana impreza futbolowa!

Ważne! Daty i godziny jesiennych spotkań seniorów10.08.2018r.
Pięć dni pozostało do inauguracji zmagań w klasie okręgowej seniorów w kampanii 2018/2019. Dla czerwono-niebieskich będzie to osiemnasty sezon spędzony na tym szczeblu, licząc także trzy (okres 1996-1999) na ziemi pilskiej. W środę 15 sierpnia o godz.18.00 podopieczni Pawła Władyczaka pokażą się w Pęplinie, gdzie spróbują stawić czoła tamtejszemu Karolowi. Ogółem na wyjazdach zagramy w I rundzie ośmiokrotnie, natomiast na Stadionie Miejskim w Debrznie siedem razy.

"Kałda" na stałe w Piaście09.08.2018r.
20 marca informowaliśmy o wypożyczeniu na rundę wiosenną edycji 2017/2018 do Piasta Człuchów Kamila Kałdowskiego, piłkarza grającego wcześniej przez trzy i pół roku w MKS-ie. Podobnie jak w przypadku Pawła Wegnera (obecnie Orzeł Wałcz) po 30 czerwca "Kałda" miał wolną rękę w wyborze drużyny na następny sezon. Dziś wiadomo, że po udanych trzech miesiącach spędzonych w klubie, którego jest wychowankiem, Kamil zadecydował o pozostaniu w Człuchowie na kampanię 2018/2019.

Towarzysko z Łobzonką w samo południe08.08.2018r.
Letni okres przygotowawczy do rozgrywek ligowych rozpoczynających się za tydzień seniorzy MKS-u zakończą kontrolną konfrontacją z Łobzonką Wyrzysk. Układając kalendarz gier sparingowych ustaliliśmy z przeciwnikami, występującymi na co dzień w pilskiej klasie A, iż obydwa zespoły spotkają się na Stadionie Miejskim w Debrznie w niedzielę 12 sierpnia o godz.17.00. Plan ten wczoraj wieczorem uległ jednak zmianie.

"Dzikie" drużyny na start!07.08.2018r.
Dokładnie za tydzień, 14 sierpnia 2018r. (wtorek) o godz.10.00 odbędzie się na Orliku przy Stadionie Miejskim w Debrznie szesnasta edycja turnieju piłki nożnej "dzikich" drużyn dla dzieci i młodzieży "Wakacje 2018". Tym razem spotkamy się w połowie drugiego miesiąca letniej przerwy od nauki, licząc jak zwykle na duże zainteresowanie uczestników z Debrzna, okolic i... nie tylko, ponieważ formuła zawodów jest całkowicie otwarta i dopuszcza udział w nich zespołów spoza gminy, a także zawodników czasowo przebywających w mieście nad Debrzynką i w jego pobliżu.

80-minutowe mecze juniorów C2 06.08.2018r.
Do sygnalizowanych 20 lipca na naszej stronie internetowej zmian w regulaminie rozgrywek mistrzowskich na edycję 2018/2019 trzeba dołożyć kolejną. Związkowi działacze postanowili wydłużyć czas trwania meczów ligowych w dwóch kategoriach wiekowych, a mianowicie juniorów C1 (rocznik 2004 i młodsi) oraz juniorów C2 (rocznik 2005 i młodsi). Od jesieni zawody o punkty trzynastolatków i czternastolatków będą trwać 2x40 minut, a nie jak dotąd 2x35 minut.

Dwanaście bramek, dużo błędów05.08.2018r.
Tuzin goli obejrzeli kibice przybyli na Stadion Miejski w niedzielne popołudnie, aby obserwować sparingową potyczkę seniorów MKS-u z Gwiazdą Karsin. Goście, mimo iż pojawili się nad Debrzynką w jedenastu, potwierdzili, że nieprzypadkowo zajęli w poprzedniej edycji III miejsce w jednej z dwóch grup gdańskiej klasy okręgowej. Wygrali z nami 7:5 i chociaż były fragmenty gry, w których dominowali emkaesiacy, to jednak ogólnie korzystniejsze wrażenie pozostawili po sobie przyjezdni.

Wkrótce trzecia odsłona nocnego grania 04.08.2018r.
O tym, że niegdysiejsza inicjatywa Krzysztofa Dudzica trafiła na podatny grunt przekonaliśmy się zarówno dwa lata temu, jak również w roku 2017. Układając roczny kalendarz piłkarskich wydarzeń odbywających się pod auspicjami MKS-u nie mieliśmy zatem najmniejszych wątpliwości, czy kontynuować dalej nocny turniej piłki nożnej amatorów. Jego trzecia edycja odbędzie się na Orliku przy Stadionie Miejskim za niespełna tydzień, w piątek 10 sierpnia.

Pomorski Związek Piłki Nożnej przekaże piłki03.08.2018r.
Przed rozpoczęciem nowego sezonu kluby skupione w Pomorskim ZPN-ie, grające od III ligi seniorów po rozgrywki juniorów D2 (włącznie), a także te prowadzące szkolenie jedynie w zespołach kobiecych otrzymają drobny, aczkolwiek miły prezent. Zarząd wojewódzkiej centrali piłkarskiej zadecydował mianowicie o obdarowaniu działających na Pomorzu organizacji piłkami.

Gospodarze turniejów orlikowych też już znani02.08.2018r.
Dwa tygodnie temu Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego ZPN-u opublikowała podział na grupy w klasie okręgowej w każdej kategorii juniorskiej. Później naniesiono do tego komunikatu jeszcze nieznaczne poprawki i w zasadzie pozostały do ustalenia miejsca odbywania imprez w najmłodszych kategoriach, czyli zawodów na boiskach typu "Orlik". Dziś możemy obwieścić jak to będzie wyglądać, jeśli chodzi o zespoły MKS-u Debrzno juniorów E1 (rocznik 2008) i E2 (rocznik 2009).

Z małym poślizgiem ogłoszono terminarz juniorów B01.08.2018r.
Odrobinę dłużej niż ich młodsi koledzy musieli poczekać na kalendarz rozgrywek jesiennych debrzneńscy juniorzy B. Zarząd Pomorskiego Związku Piłki Nożnej ostatecznie przychylił się do wniosku Komisji ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego i zezwolił na system czterorundowy w grupie liczącej tylko sześć drużyn (umownie zwanej "południową") w tej kategorii wiekowej. Emkaesiacy z każdym z rywali zagrają więc jesienią i wiosną po dwa razy, u siebie i na wyjeździe.

Udane "Wakacje z Akademią" 31.07.2018r.
Siedemnastu adeptów piłki nożnej brało udział w naszej letniej akcji wakacyjnych zajęć z Akademią Piłkarską, którą organizował MKS w dniach 23-27 lipca. Pod okiem trenerów Pawła Władyczaka i Dariusza Piekarskiego ćwiczyła młodzież niemal w stu procentach związana z naszym klubem. Treningi były zróżnicowane i jakkolwiek ich główną osią były sprawy piłkarskie, to jednak nie zabrakło także innych akcentów.

Zwycięski Orzeł, niepoważna Sparta30.07.2018r.
Ogólny faworyt zawodów, wałecki Orzeł wygrał jubileuszową, dwudziestą edycję turnieju piłki nożnej seniorów o "Puchar Lata". Rzeczywiście podopieczni Dariusza Pilipa zademonstrowali najlepszą formę i potwierdzili, że spośród wszystkich uczestników zawodów znajdują się najwyżej w futbolowej hierarchii biorąc pod uwagę rozgrywki ligowe. Szkoda, że trzeci raz w historii (wcześniej w 2011 i 2014 roku) impreza odbywała się w okrojonym składzie trzech teamów na skutek nie mającego nic wspólnego ze sportem podejścia do sprawy jednego z klubów.

W Pucharze Polski zagramy dopiero od trzeciej rundy 28.07.2018r.
Kolejny komunikat Komisji ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej dotyczący organizacji sezonu 2018/2019 poświęcony był m.in. Pucharowi Polski. Podano pary I rundy, która zaplanowana jest na środę 22 sierpnia o godz.17.30. Wezmą w niej udział kluby klasy A i B oraz jeden team niezrzeszony (MKS Heringowia Słupsk). Ponieważ MKS Debrzno gra w klasie okręgowej ta faza pucharowych zmagań jeszcze czerwono-niebieskich nie obejmuje. Co ciekawe jednak, odmiennie niż w latach poprzednich, następna również...

W niedzielę jubileuszowy "Puchar Lata"27.07.2018r.
29 lipca 2018r. o godz.11.00 na Stadionie Miejskim w Debrznie nie lada gratka dla miłośników futbolu. Tego dnia odbędzie się dwudziesta edycja turnieju piłki nożnej seniorów o "Puchar Lata", w którym jak co roku ujrzymy cztery zespoły. Tym razem, oprócz oczywiście gospodarzy z MKS-u Debrzno, do rywalizacji przystąpią Orzeł Wałcz, Sparta Złotów i Tęcza Brusy.

Na pierwszy ogień APC26.07.2018r.
AP Człuchów będzie przeciwnikiem zespołu MKS-u Debrzno w I kolejce sezonu 2018/2019 w okręgówce juniorów D1 (rocznik 2006 i młodsi). Tak wynika ze sporządzonego przez Komisję ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego kalendarza rundy jesiennej. Czerwono-niebiescy zmierzą się z kolegami ze stolicy powiatu w weekend 1/2 września. Oczywiście jeśli wcześniej rywale nie zrezygnują z udziału w rozgrywkach... O takiej możliwości wspominaliśmy kilka dni temu, a rozstrzygnięcia problemu nie widać.

Juniorzy C2 zainaugurują ligę derbami25.07.2018r.
Jest pierwszy terminarz sezonu 2018/2019 w rozgrywkach juniorskich. Znamy tym samym kolejność gier drużyny MKS-u rocznika 2005 (i młodsi) w rundzie jesiennej w klasie okręgowej. Nową edycję zaczniemy 1/2 września od meczu na własnym boisku z lokalnym rywalem, Czarnymi Czarne.

Niepołomice dla pięciu emkaesiaków24.07.2018r.
Kacper Bielecki, Maksymilian Czyżykowski, Jakub Kaczyński, Dominik Pikulik i Mateusz Trela to zawodnicy MKS-u Debrzno, którzy w dwóch turach, w dniach 8-14 lipca i 15-22 lipca, uczestniczyli w dorocznych obozach piłkarskich organizowanych w Niepołomicach przez Polską Akademię Futbolu-Sport Future-Polskie Orły Janusza Dajwłowskiego. Od dłuższego czasu współpracuje z tym podmiotem nasz klub.

Wegner zostaje w Wałczu23.07.2018r.
Paweł Wegner, najskuteczniejszy strzelec w historii czerwono-niebieskich (301 goli w drużynie seniorów), po rundzie wiosennej sezonu 2017/2018 spędzonej w grającym wtedy w klasie okręgowej Orle Wałcz (o jego wypożyczeniu szerzej pisaliśmy w newsie z dnia 3 marca 2018r.) zadecydował, iż kolejną edycję rozgrywkową spędzi również w wałeckim klubie. Od strony formalnej zostało to potwierdzone dzisiaj.

Dobry sparing na początek 22.07.2018r.
Od zwycięstwa zaczęliśmy letnią serię gier kontrolnych. Seniorzy MKS-u wygrali u siebie z przedstawicielem gdańskiej klasy okręgowej Borowiakiem Czersk 3:1, prezentując momentami niezłą formę. Trener Paweł Władyczak dysponował bardzo szeroką kadrą, liczącą 21 zawodników, w tym trzech debiutantów, występujących wcześniej w ekipie juniorów B.

Sześć drużyn i system czterorundowy w juniorach B?21.07.2018r.
Ledwo poznaliśmy podział na grupy w rozgrywkach dzieci i młodzieży na zbliżający się sezon 2018/2019, a już Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej dokonała (miejmy nadzieję, że ostatecznej) korekty. Chodzi o klasę okręgową juniorów B i C1, a zatem w pierwszym przypadku dotyczy to również czerwono-niebieskich z Debrzna.

Regulaminowe nowości20.07.2018r.
Zarząd Pomorskiego Związku Piłki Nożnej jakiś czas temu uchwalił kilka ważnych zmian w regulaminach rozgrywek mistrzowskich i pucharowych. Ponieważ dopiero niedawno pojawiły się informacje w tej kwestii na witrynie internetowej wojewódzkiej centrali mogliśmy się z nimi zapoznać i wyłuskać te, które mają wpływ na funkcjonowanie drużyn MKS-u Debrzno lub stanowią ciekawostkę dla kibiców.

Podokręg Słupski zatwierdził podział na grupy19.07.2018r.
Równe trzy tygodnie temu zamieściliśmy zestawienie drużyn, które zgłoszono do rozgrywek prowadzonych przez Podokręg Słupski na sezon 2018/2019. Obecnie przyszedł czas na konkrety, tzn. m.in. podział na grupy w każdej kategorii wiekowej juniorów, bo to nas najbardziej interesuje. Pod koniec czerwca przedstawiliśmy możliwe umiejscowienie zespołów MKS-u i naszych przyszłych rywali. W bardzo dużym stopniu te rachuby okazały się trafne.

Wójcik i Czubak - strzelcy wyborowi18.07.2018r.
Pora zbilansować snajperskie wyczyny zawodników grających w okręgówce seniorów w sezonie 2017/2018. Odkąd spoglądamy na rywalizację piłkarzy o prymat w rankingu strzeleckim futbolista, który w nim triumfował nie uzyskał nigdy tak pokaźnego rezultatu. Otóż Kamil Wójcik z Jantara Ustka nie dość, że powtórzył osiągnięcie sprzed dwunastu miesięcy, to na dodatek ustanowił nowy rekord ostatnich lat, gdyż 47 razy pokonywał bramkarzy przeciwników! Dwóch innych graczy starało się dzielnie dotrzymywać mu kroku i dzięki temu wyścig był bardzo ciekawy.

"Złoty But" w IV lidze, klasie okręgowej i klasie A17.07.2018r.
To zupełna nowość... Oprócz standardowej umowy sponsorskiej z firmą "Marba-Sport" podpisanej przez Pomorski Związek Piłki Nożnej, o której pisaliśmy przedwczoraj, pojawił się dodatkowy element, który może przyczynić się do uatrakcyjnienia rywalizacji na trzech frontach rozgrywkowych w zbliżającej się edycji 2018/2019. Darczyńca gwarantuje mianowicie możliwość bezpłatnego nabycia profesjonalnych butów piłkarskich z modeli dostępnych w ofercie sklepu no10.pl. królom strzelców lig zawiadywanych przez gdańską organizację.

Powtórka z 2007 roku, rozgrywki zaczniemy w Pęplinie16.07.2018r.
Od wyjazdowego starcia z Karolem Pęplino rozpoczną rywalizację w klasie okręgowej w sezonie 2018/2019 seniorzy MKS-u. Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej zatwierdziła terminarz rundy jesiennej, poznaliśmy zatem kalendarz zmagań emkaesiaków. Oczywiście na razie z uwzględnieniem weekendów (poza pierwszą kolejką, która odbędzie się obligatoryjnie w środę 15 sierpnia), bez wskazywania dokładnej daty i godziny spotkań, bo o tym samodzielnie zdecydują już wkrótce gospodarze zawodów.

Marba-Sport darczyńcą seniorskich lig na Pomorzu15.07.2018r.
Dobre wieści z Gdańska. Otóż Pomorski Związek Piłki Nożnej poinformował o zawarciu umowy sponsorskiej, której beneficjentami w sezonie 2018/2019 stanie się ponad 150 klubów grających w naszym regionie na szczeblu IV ligi, klas okręgowych oraz klas A. Partnerem wojewódzkiej centrali futbolowej ponownie została firma Marba-Sport, a zatem producent i dystrybutor artykułów sportowych oraz właściciel sklepu piłkarskiego no10.pl.

Niezastąpionych BRAK 14.07.2018r.
Karol Czubak i Kamil Wójcik (obaj Jantar Ustka), Łukasz Michańczyk (Myśliwiec Tuchomie) oraz Marek Tandecki (Brda Przechlewo) to doborowy kwartet piłkarzy, którzy jesienią 2017 roku ani na moment nie opuścili boiska w meczach o mistrzostwo słupskiej klasy okręgowej seniorów. Byli więc jedynymi kandydatami do ekskluzywnego "Klubu 2700", bo tyle minut trwa 30 spotkań ligowych w danym sezonie. Byli, jednak żaden z nich nie wytrwał na "posterunku" przez całą rundę rewanżową...

Treningi od poniedziałku13.07.2018r.
16 lipca o godz.19.00 wznowią regularne zajęcia szkoleniowe piłkarze drużyny seniorów MKS-u Debrzno. Po czterotygodniowym odpoczynku po zamknięciu poprzedniego sezonu zaczną sposobić się do kolejnych rozgrywek, które jak doskonale wiedzą kibice zaczniemy w środę 15 sierpnia. Za kilka dni poznamy szczegóły jesiennego terminarza, a w niedzielę 22 lipca o godz.18.00, jak wcześniej informowaliśmy, czerwono-niebiescy zainaugurują serię sparingów od potyczki na własnym boisku z Borowiakiem Czersk.

Bilans kampanii 2017/2018 (7) - seniorzy12.07.2018r.
Piąte miejsce drużyny seniorów MKS-u w minionym sezonie to naprawdę dobry wynik, bo oznacza trzecie w kolejności osiągnięcie czerwono-niebieskich w dziejach występów na tym szczeblu rozgrywkowym na ziemi słupskiej, po trzeciej lokacie w 2016 roku i czwartej rok wcześniej. Możemy zatem zaliczyć zakończoną przed czterema tygodniami kampanię do udanych, chociaż piłkarze z Grodu Dzika pozostawili jednak niedosyt tym, jak prezentowali się w niektórych potyczkach, zwłaszcza w rundzie wiosennej.

Zapraszamy na wakacyjne zajęcia futbolowe10.07.2018r.
Termin? 23-27 lipca 2018r., a zatem od poniedziałku do piątku, codziennie w godz.9.00-16.00. Miejsce? Stadion Miejski w Debrznie oraz boisko Orlik przy tymże obiekcie. W czym rzecz? Chodzi o wakacyjne zajęcia treningowe dla dzieci z roczników 2005, 2006 i 2007, trenujących już wcześniej piłkę nożną. Serdecznie zachęcamy do udziału w nich informując, że same treningi to nie wszystko. Zapewniamy również smaczny, ciepły posiłek, bardzo dobrą, przyjazną atmosferę, jak również istotne dodatki, gdyż oprócz aktywności typowo piłkarskich (praktycznych i teoretycznych) zrealizujemy zabawy logiczne, odwiedzimy "Kino za Rogiem" (dzięki współpracy z Centrum Kultury, Sportu i Turystyki) oraz odbędziemy zajęcia tematyczne (które na razie niech będą niespodzianką) i kształtujące ogólną sprawność fizyczną.

"Rozkopani gorzej jak Debrzno"09.07.2018r.
Tytułową opinię po zakończeniu ósmej edycji turnieju piłki nożnej oldbojów o puchar Sołtysa Koczały wyraził jeden z zawodników MKS-u, komentując efekt występu w imprezie czerwono-niebieskich w powiązaniu z aktualnym wyglądem centrum miasta nad Debrzynką, będącym od kilkunastu miesięcy w ciągnącym się jak flaki z olejem remoncie... No cóż, tym razem nie podbiliśmy Las Areny, chociaż nie do końca, bo debiutujący w ekipie emkaesiaków Daniel "Gwarek" "Whiskey" "Ortega" Orłowski, znany dotąd bardziej z dobrej gry przy tenisowym stole, został wybrany przez ekskluzywne jury składające się z przedstawicielek płci pięknej... najprzystojniejszym uczestnikiem zawodów i obdarowany na tę okoliczność koszem różnego asortymentu wiktuałów ufundowanych przez firmę Good Valley. To było dopiero wydarzenie!

Bilans kampanii 2017/2018 (6) - juniorzy B 08.07.2018r.
Może nie było "szału", jeśli chodzi o miejsce w tabeli, na pewno nie należeliśmy do najlepszych drużyn tych rozgrywek, ale rundy rewanżowej juniorzy B nie muszą się wstydzić. Wręcz przeciwnie, zrobiliśmy postęp i mimo aż czterech dotkliwych porażek w tej fazie zmagań, w pozostałych grach zdobyliśmy dwukrotnie więcej oczek niż jesienią. To niezaprzeczalny zysk i mała satysfakcja z zakończonego sezonu.

Bilans kampanii 2017/2018 (5) - juniorzy D106.07.2018r.
Szkoda tej ligi, bo nie wiadomo, kiedy ponownie będziemy mieli okazję zagościć w rozgrywkach młodzieżowych na szczeblu całego województwa pomorskiego... Taka jest najbardziej lapidarna konkluzja po piekielnie trudnym sezonie, jaki za ekipą juniorów D1, trenowaną przez Sławomira Słonkę. Żal także dlatego, że zajęliśmy w nim dwunaste miejsce w gronie czternastu klubów, a do utrzymania zabrakło dziesięciu punktów, bo taki dystans dzielił debrznian od dziesiątej w klasyfikacji Pogoni Lębork. Rozważając na spokojnie zniwelowanie go wcale nie było takie niemożliwe, ale musiałby zostać spełniony szereg istotnych elementów, aby ziścił się ambitny cel.

MKS ponownie najlepszy w klasyfikacji Fair Play!05.07.2018r.
Wiedzieliśmy o tym od jakiegoś czasu, ale teraz możemy obwieścić wszem i wobec, gdyż odpowiedniej treści komunikat ukazał się właśnie na stronie internetowej Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Otóż seniorzy MKS-u Debrzno drugi raz w historii odkąd wprowadzono ranking Fair Play zwyciężyli w tej prestiżowej klasyfikacji! Co ważne, nie oznacza to tylko (i aż) satysfakcji, ale wymierną korzyść w postaci przelewu na konto klubu, tym razem w kwocie 2200 złotych.

Zabiegi pielęgnacyjne na murawie04.07.2018r.
W dniach 2-4 lipca na płycie boiska Stadionu Miejskiego w Debrznie przeprowadzono trójstopniowe zabiegi pielęgnacyjne. Całość realizowała firma G&Syn Boiska z Torunia, a więc ta sama, która była odpowiedzialna za modernizację obiektu w Grodzie Dzika przed czterema laty. Teraźniejsze prace polegały na wertykulacji terenu, piaskowaniu (na murawę wysypano ponad 50 ton) oraz aeracji. Dodatkowo wymieniono trzy zraszacze spośród piętnastu znajdujących się na stadionie, akurat te wbudowane w środkowe rejony placu.

Bilans kampanii 2017/2018 (4) - juniorzy D2 03.07.2018r.
Bardzo dobra runda wiosenna i trzecie miejsce w ostatecznej klasyfikacji - oto plon gry w klasie okręgowej juniorów D2, a zatem zawodników urodzonych w 2006 roku (i młodszych). Zespół Pawła Władyczaka wywalczył najwyższą z "dostępnych" lokatę, bowiem zarówno U-2 Bytów, jak również wicemistrzowie z Lidera Rychnowy dysponowali obiektywnie oceniając lepszymi drużynami.

Bilans kampanii 2017/2018 (3) - juniorzy E1 01.07.2018r.
Trzeci artykuł traktujący o zakończonym parę tygodni temu sezonie poświęcimy drużynie rocznika 2007 (i młodsi) szkolonej przez Bartłomieja Licę. Spośród trzech teamów "orlikowych" reprezentujących MKS to właśnie ten rozegrał najwięcej meczów, gdyż zarówno jesienią, jak i wiosną debrznianie w każdej z imprez konfrontowali się z czterema rywalami.

::  Copyright © 2003-2023 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::