ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Los niedawno widziany, tylko remis z Sokołem31.03.2019r.
Drugi wiosenny mecz seniorów na własnym obiekcie i ponownie może nie rozczarowanie, lecz na pewno duży niedosyt. Powieliliśmy scenariusz sprzed dwóch tygodni, nie tylko remisując z Sokołem Wyczechy w takich samych rozmiarach jak z Karolem Pęplino, ale też przebieg zawodów był identyczny. Czerwono-niebiescy wygrywali 2:0, 3:1, 4:2, aby schodzić do szatni z podziałem punktów, który w tych okolicznościach nie może nikogo w Grodzie Dzika satysfakcjonować...

Początek z koszmaru, finisz z bajki 31.03.2019r.
Uff, odetchnęliśmy z ulgą... Inauguracja rundy rewanżowej w klasie okręgowej juniorów C2 przyniosła czerwono-niebieskim trzy punkty po wygranej na wyjeździe z Czarnymi Czarne 7:3, ale sam wynik kompletnie nie oddaje przebiegu spotkania. Gospodarze prowadzili bowiem po dwunastu (!) minutach 3:0 (!!!) i byli na najlepszej drodze do sprawienia niespodzianki, czyli zainkasowania kompletu oczek. Debrznianie przebudzili się po przerwie, po ostrej reprymendzie trenera Sławomira Słonki i zabrali się za konsekwentne odrabianie ogromnych strat. Skutecznie!

Żal straconej szansy31.03.2019r.
Druga porażka juniorów B wiosną... Przegraliśmy w miejscowości Czyczkowy z Tęczą Brusy 1:3 i na pewno pozostał po tej konfrontacji spory niedosyt, bo zdziesiątkowana ekipa MKS-u mogła mimo to pokusić się o korzystny wynik. Pojechaliśmy na mecz bez pauzujących za kartki Damiana Kamowskiego, Wojciecha Marca i Jakuba Nykiela, kilku innych zawodników nie mogło tego dnia być z drużyną, jeszcze inni po prostu nie stawili się na zbiórkę... Szkoleniowiec debrznian Łukasz Płóciennik w tej sytuacji dysponował zaledwie dziesięcioma piłkarzami...

Derby z Sokołem o spokojny środek tabeli29.03.2019r.
W niedzielę 31 marca 2019 r. o godz.16.30 seniorzy MKS-u w trzeciej serii rundy wiosennej zagrają na Stadionie Miejskim z Sokołem Wyczechy. Podobnie jak przed tygodniem (wizyta w Przechlewie) kibice będą emocjonować się derbami powiatu człuchowskiego. Pojutrze podejmiemy spadkowicza z IV ligi w starciu, którego bezpośrednią stawką jest ugruntowanie pozycji w środkowej strefie zestawienia i oddalenie się od drużyn zagrożonych degradacją do klasy A.

Piłkarska wiosna także dla juniorów C228.03.2019r.
Kolejny zespół MKS-u biorący udział w regularnych rozgrywkach ligowych wznawia po długiej przerwie mecze mistrzowskie. W niedzielę 31 marca o godz.12.00 juniorzy C2 (rocznik 2005 i młodsi) trenowani przez Sławomira Słonkę w derbowym spotkaniu wyjazdowym zmierzą się z Czarnymi Czarne.

Zmiana terminu majowego meczu ze Słupią27.03.2019r.
W planie wiosennych gier o punkty w klasie okręgowej drużyny seniorów MKS-u Debrzno nastąpiła dzisiaj ważna korekta. Przewidziane na sobotę 11 maja o godz.17.30 spotkanie na własnym boisku ze Słupią Kobylnica odbędzie się wg nowych postanowień dzień później, tj. w niedzielę 12 maja o godz.17.00.

Bambinis Cup w Trzciance odwołany26.03.2019r.
Niemal równe dwa miesiące temu anonsowaliśmy wyjazd drużyny juniorów D1 (rocznik 2006 i młodsi) prowadzonej przez Pawła Władyczaka na halowy turniej z cyklu Bambinis Cup do Trzcianki. Zawody miały się odbyć w sobotę 30 marca o godz.14.00, lecz gospodarze poinformowali właśnie o ich odwołaniu.

Walne Zebranie MKS-u25.03.2019r.
5 kwietnia 2019 r. (piątek) o godz.17.00 (II termin godz.17.15) w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Debrznie przy ul. Wojska Polskiego 2 (sala nr 9, I piętro) odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze członków Miejskiego Klubu Sportowego Debrzno.

Mnóstwo kartek, mało goli24.03.2019r.
Z pewnością nie tak wyobrażaliśmy sobie wznowienie rozgrywek w okręgówce juniorów B. Wprawdzie już jesienne wyniki meczów w tej lidze przewidzieć nie było łatwo i wyglądały czasami jak z "maszyny losującej", lecz jednak tym bardziej trudno było się spodziewać porażki w takich rozmiarach na własnym boisku z Czarnymi Czarne. Obydwie potyczki między tymi zespołami w I rundzie były przecież bardzo zacięte (3:5 w Czarnem i 3:1 u siebie), a tymczasem teraz debrznianie bezdyskusyjnie ulegli przyjezdnym.

Lekcje odrobione, po 20 latach wreszcie z tarczą z Przechlewa23.03.2019r.
Są powody do umiarkowanego zadowolenia. Seniorzy MKS-u po siedmiu spotkaniach bez zwycięstwa (dwóch ligowych i pięciu towarzyskich) odnieśli ważną wygraną w Przechlewie, w starciu z sąsiadem w tabeli i można by rzec "towarzyszem niedoli", bo obie drużyny chciałyby jak najprędzej wydostać się ze strefy ekip zagrożonych spadkiem. Chociażby w tym kontekście to niezwykle istotny triumf czerwono-niebieskich, a zdobyte trzy oczka pozwoliły przesunąć się o dwie pozycje w klasyfikacji, na dziewiątą.

Bez Startu w roczniku 200622.03.2019r.
Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej poinformowała, że zmniejszył się stan posiadania w grupie II klasy okręgowej juniorów D1. Ze Startu Miastko nadeszło pismo o wycofaniu zespołu tego klubu z dalszych zmagań. Ponieważ miasteccy młodzi piłkarze zagrali dotąd dokładnie połowę przewidzianych terminarzem spotkań, ich pozostałe mecze będą weryfikowane jako walkowery.

Praktyczny sprzęt dla seniorów, słowa podzięki dla "Kwaszarni Gliszczyński"21.03.2019r.
Informujemy z zadowoleniem, że dorosła ekipa MKS-u Debrzno w ostatnich dniach otrzymała prezent w postaci nowych, przestronnych, bardzo funkcjonalnych toreb marki VIGO. To będzie na pewno sprzęt niezwykle przydatny dla futbolistów reprezentujących czerwono-niebieskich, z przeznaczeniem zarówno na treningi, jak i mecze mistrzowskie. Torby zostały przyozdobione logo "Kwaszarni Gliszczyński", czyli firmy, która w dużej mierze sfinansowała całe przedsięwzięcie. Mniejsza część środków pochodziła natomiast z nagrody fair play, na którą zapracowali sami zawodnicy, wygrywając tę klasyfikację w okręgówce seniorów w sezonie 2017/2018.

Jakub Oleksiewicz w Chojniczance20.03.2019r.
Najskuteczniejszy snajper liderującej w swojej grupie klasy okręgowej drużyny juniorów D1 MKS-u Debrzno Jakub Oleksiewicz przed dwoma tygodniami przeniósł się do grającej w I lidze wojewódzkiej Chojniczanki Chojnice. Podpisano umowę bezpłatnego transferu definitywnego przy zastrzeżeniu, iż naszemu klubowi przysługują procenty od następnego ewentualnego przejścia zawodnika z Chojniczanki do innego zespołu, a ich wysokość jest uzależniona od momentu przyszłego, hipotetycznego transferu, czyli lat szkolenia w zespole z Grodu Tura.

"Siwy" ma 60 lat!20.03.2019r.
20 marca 1959 roku przyszedł na świat Mirosław Łepek, jedna z bardziej rozpoznawalnych postaci debrzneńskiego futbolu, szczególnie w latach 80-tych ubiegłego stulecia. Mirek długi czas był wyróżniającym się zawodnikiem "Żagla", a u schyłku futbolowej przygody grał także w nowym klubie, MKS-ie. Nietrudno zauważyć, spoglądając w kalendarz, że właśnie dziś popularny "Siwy" kończy sześćdziesiątkę i z tej okazji dostojnemu jubilatowi życzymy dużo zdrowia, uśmiechu, radości z życia i od czasu do czasu kopnięcia ulubionej piłeczki na imprezach przeznaczonych dla oldbojów.

Czas na juniorów B19.03.2019r.
Po seniorach nadszedł moment, w którym na boisko po przerwie zimowej wyjdzie pierwsza z drużyn młodzieżowych MKS-u. Chodzi o juniorów B (rocznik 2002 i młodsi). Team Łukasza Płóciennika występuje w grupie złożonej z sześciu klubów, a związek zarządził system czterorundowy, co oznacza czterokrotne skonfrontowanie się w ciągu całego sezonu z każdym rywalem. Sądząc po przebiegu jesiennej fazy tej ligi mamy do czynienia z najbardziej nieprzewidywalnymi zmaganiami w regionie, bowiem ta klasa rozgrywkowa nie ma faworyta, wyniki zaskakują co tydzień i co za tym idzie układ tabeli zmienia się jak w kalejdoskopie.

Tym razem na plusie19.03.2019r.
Drugi mecz towarzyski juniorów C2 i znowu grad bramek. W Złotowie, w trakcie potyczki ze Spartą, padło ich aż siedemnaście, dzisiaj w Okonku podczas "kontrolki" z Joga Bonito trochę mniej, ale również dużo, bo trzynaście, a debrznianie wygrali na wyjeździe 8:5... Trenerzy obydwu ekip (Leszek Boratyński i Sławomir Słonka) umówili się, że mogą desygnować do gry jednego piłkarza ze starszego (czyli 2004) rocznika. W naszym teamie był to Jakub Grudziński.

Wygrana gospodarzy, zespół z Debrzna czwarty 18.03.2019r.
Krajna Sępólno Krajeńskie zwyciężyła w kolejnej edycji turnieju halowej piłki nożnej Krajna Arena Futsal Cup 2019 przeznaczonej dla piłkarzy z rocznika 2008 (i młodsi). Miejscowy team w finale po remisie 1:1 z Falą Świekatowo skuteczniej egzekwował rzuty karne i okazał się minimalnie lepszy w bardzo równym (podwójnie, bo we wstępnej części imprezy było 0:0...) boju dwóch najlepszych drużyn zawodów. My możemy być zadowoleni z występu czerwono-niebieskich. Siódemka podopiecznych Łukasza Płóciennika bardzo dobrze radziła sobie w grupie, wychodząc z niej z pierwszego miejsca. Później, w fazie play-off było słabiej, ponieśliśmy dwie wyraźne porażki, ale ogólnie i tak debrznianie zaprezentowali się nieźle.

Powtórka z jesieni, znowu 4:4...17.03.2019r.
2:0, 3:1, 4:2 - MKS cały czas prowadził w spotkaniu inaugurującym rundę wiosenną w słupskiej okręgówce seniorów z Karolem Pęplino. Końcowy wynik tego ciekawego meczu brzmi jednak 4:4, zanotowaliśmy zatem niemal identyczny scenariusz jak w sierpniu ubiegłego roku, z tą jedynie różnicą, iż wówczas to nasi rywale mieli długo wszelkie atuty w rękach i emkaesiacy uparcie gonili rezultat. Po niedzielnej potyczce pozostał ogromny niedosyt bowiem, gdy traci się gola pozbawiającego kompletu punktów w drugiej doliczonej minucie trudno być specjalnie ukontentowanym...

Ważny początek z Karolem 15.03.2019r.
W niedzielę 17 marca 2019 r. o godz.15.00 sympatycy MKS-u pierwszy raz po wielomiesięcznej pauzie zobaczą drużynę seniorów czerwono-niebieskich w spotkaniu o mistrzowskie oczka. W inauguracyjnej serii rundy wiosennej słupskiej klasy okręgowej podejmiemy na obiekcie przy ul. Sportowej Karol Pęplino. Zaczynamy rewanże z nadziejami, ale i obawami, bo tak naprawdę pięć sparingowych gier rozegranych w minionych tygodniach nie przyniosło odpowiedzi na pytanie jak przygotowani są emkaesiacy do twardej walki o punkty tak niezbędne do spokojnego bytu w lidze.

Hokejowo w deszczu14.03.2019r.
Drużyna juniorów C2 MKS-u prowadzona przez Sławomira Słonkę udała się w ramach treningu na sparing do Złotowa, gdzie miała okazję skonfrontować się z zespołem Sparty, w większości złożonym z zawodników urodzonych w 2004 roku, a więc starszych. Było to ewidentnie widać w poczynaniach obydwu zespołów, głównie jeśli chodzi o siłę fizyczną i dysproporcje z tym związane. Przegraliśmy zdecydowanie 5:12 i tylko chwilami obraz gry był w miarę korzystny dla czerwono-niebieskich.

Wiosenny kalendarz meczów seniorów14.03.2019r.
Doczekaliśmy się... W dniach 16/17 marca słupska klasa okręgowa seniorów wznawia ligowe gry po długiej, czteromiesięcznej przerwie. Przed każdym z szesnastu klubów piętnaście kolejek, które zadecydują o ostatecznych rozstrzygnięciach edycji 2018/2019. Prezentujemy dziś spragnionym emocji w spotkaniach o stawkę kibicom MKS-u Debrzno "rozkład jazdy" drużyny Pawła Władyczaka, tj. dokładne terminy meczów czerwono-niebieskich.

Żołnierze z JW 4094 Wałcz po dwuletniej przerwie z pierwszą lokatą13.03.2019r.
Dowodzona przez... stojącego wyjątkowo między słupkami (tak!) Pawła Wegnera żołnierska ekipa z Wałcza zwyciężyła w XIX edycji Mistrzostw Zakładów Pracy (i Przyjaciół) Debrzna w halowej piłce nożnej, które rozegraliśmy w minioną sobotę w obiekcie Szkoły Podstawowej. Wojskowi byli bezkonkurencyjni wygrywając we wszystkich sześciu potyczkach i powtarzając tym samym triumf z 2017 roku. Na podium uplasowali się również inni żołnierze, ci z Chojnic, oraz ubiegłoroczni dominatorzy tradycyjnych zawodów, czyli strażacy z OSP Debrzno.

Respect Cup 2019 dla Startu i MKS-u12.03.2019r.
Zakrzewo okazało się szczęśliwe dla drużyn Startu Jastrowie i AP 2012 MKS Debrzno. Te właśnie ekipy były najlepsze w rywalizacji odpowiednio roczników 2008 i 2005 w halowej imprezie pod nazwą "Respect Cup". Organizatorom w obydwu kategoriach udało się zgromadzić na starcie o jeden zespół więcej niż pierwotnie planowano, stąd łącznie obserwatorom zmagań pokazało się dwanaście teamów.

Lotos Gdańsk rywalem Kadry Pomorza rocznika 200611.03.2019r.
Po zimowej pauzie wracamy do konsultacji Kadry Pomorza trzynastolatków. Najbliższa odbędzie się we wtorek 12 marca 2019 r. w Gdańsku-Oruni na obiekcie przy ul. Smoleńskiej 5/7. Weźmie w niej udział 32 zawodników (Aleksander Bielawa z Lechii Gdańsk jako jedyny jest przewidziany do występu w obydwu planowanych potyczkach) powołanych przez trenerski duet Tomasz Borkowski-Krzysztof Wilk. Tak szerokie grono piłkarzy szkoleniowcy podzielili na dwie ekipy i każda z nich rozegra test-mecz z rówieśnikami z UKS Lotos Gdańsk. Wśród zaproszonych futbolistów kolejny raz, co bardzo cieszy, znalazł się reprezentant MKS-u Debrzno Dominik Pikulik.

Sparing seniorów: Tarnovia Tarnówka- MKS Debrzno 2:2 (1:2)10.03.2019r.

Orłowski, Gawroński i J. Pałubicki triumfowali w zawodach charytatywnych09.03.2019r.
39 tenisistów stołowych odwiedziło w sobotnie przedpołudnie halę Szkoły Podstawowej, aby rywalizować w charytatywnym turnieju pod hasłem "Gramy dla Wiktora i Piotrusia". Oprócz licznej grupy debrzneńskich miłośników plastikowej piłeczki nad Debrzynkę zjechali mieszkańcy Człuchowa, Dąbek, Debrzna Wieś, Dobojewa, Krepska, Kujanek, Lipki, Sokola, Starego Gronowa, Strzeczony, Uniechówka i Wyczech. Na starcie pojawiło się również dwóch wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Towarzysko z JFA08.03.2019r.
W ramach środowego treningu w hali Szkoły Podstawowej juniorzy E2 (rocznik 2009 i młodsi) prowadzeni przez Dariusza Piekarskiego zagrali towarzysko z ekipą Jarosława Pietrzykowskiego, czyli JFA Przechlewo. Debrzneński szkoleniowiec miał do dyspozycji tego dnia dziesiątkę swoich podopiecznych. Emkaesiacy wystąpili w składzie: Aleks Czyżykowski, Maksymilian Czyżykowski, Jakub Jaśkiewicz, Wojciech Kalla, Bartosz Karbownik, Marek Majewski, Antoni Pazdzioch, Antoni Sadowski, Miłosz Szyszka i Fabian Wójtowicz.

Zakrzewskie imprezy halowe 07.03.2019r.
W sobotę 9 marca w hali sportowej w Zakrzewie na młodych piłkarzy czekają dwa turnieje towarzyskie organizowane przez miejscową Football Academy "Respect". Do rywalizacji przystąpią zawodnicy z roczników 2008 (i młodsi) oraz 2005 (i młodsi). Pierwsi rozpoczną zmagania o 9.00, a drudzy trzy godziny później. W obydwu zawodach weźmie udział po pięć drużyn, w tym dwie ekipy reprezentujące MKS.

Debrzno Pomaga Potrzebującym - w weekend 8-10 marca moc dobra w Grodzie Dzika! 06.03.2019r.
Kolejny raz w mieście nad Debrzynką szeroka grupa aktywnych ludzi mocno zaangażowanych w przedsięwzięcie wspierane przez samorząd lokalny realizuje akcję charytatywną pod hasłem "Debrzno Pomaga Potrzebującym". W tym roku główny nacisk kładziony jest na sobotę i niedzielę 9-10 marca, ale i w Dzień Kobiet nie zabraknie akcentów odwołujących się do tego wydarzenia. Najistotniejsze: rok 2019 to zbiórka pieniążków z przeznaczeniem na leczenie i rehabilitację dla dwóch chłopców, mieszkańców Debrzna i Buchowa w naszej gminie. Chodzi o niespełna 9-letniego Wiktora Rutkowskiego, chorującego od dziewiątego miesiąca życia na padaczkę miokloniczna, zespół Dravet oraz prawie 6-letniego Piotrusia Sitek, u którego w styczniu zdiagnozowano guza mózgu (medulloblastoma).

W Stężycy zagra ponad stu zawodników05.03.2019r.
Informowaliśmy przed tygodniem o powołaniach trzech piłkarzy MKS-u Debrzno (Maksymilian Czyżykowski, Jakub Kaczyński i Dominik Pikulik) na pierwszy turniej Mobilnej Akademii Młodych Orłów, który odbędzie się w Stężycy w niedzielę 10 marca 2019 r. Dzisiaj możemy przedstawić przekazaną przez Pomorski Związek Piłki Nożnej pełną listę futbolistów zaproszonych na te zawody. Jest ona bardzo szeroka, bo zawiera łącznie w obydwu kategoriach wiekowych aż 105 nazwisk!

Sparing seniorów w Chojnicach: MKS Debrzno- Gwiazda Karsin 2:8 (1:3)02.03.2019r.

Zdecydowanie lepiej niż rok temu 01.03.2019r.
Reasumujemy dziś całościowo pingpongowy sezon 2018/2019, drugi po reaktywacji drużyny w czerwono-niebieskich barwach. Ze sporą radością trzeba skonstatować, iż miniona edycja była dużo bardziej pomyślna niż ta sprzed dwunastu miesięcy. Debrznianie okrzepli, zdobyli więcej punktów (dużych i małych), zajęli wyższą lokatę w tabeli końcowej, słowem ekipa z Grodu Dzika poczyniła postęp.

Szawarniak z ziemi... szwedzkiej do Polski28.02.2019r.
Wychowanek MKS-u Debrzno Krzysztof Szawarniak po pięciu latach spędzonych w dwóch klubach poza rodzinną miejscowością wraca nad Debrzynkę i w rundzie wiosennej sezonu 2018/2019 będzie reprezentował czerwono-niebieskie barwy. Klub 25 lutego otrzymał międzynarodowy certyfikat transferowy zaświadczający o zwolnieniu piłkarza ze Szwedzkiego Związku Piłki Nożnej i przekazaniu go do Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wkrótce potem, 27 lutego, dokonano formalnego zgłoszenia "Szuwara" do rozgrywek słupskiej klasy okręgowej i od pierwszej serii gier, zaplanowanej na 17 marca, może być brany pod uwagę przez szkoleniowca Pawła Władyczaka przy ustalaniu składu.

Komisja ds. Bezpieczeństwa wskazała "niebezpieczne" mecze27.02.2019r.
Kluby skupione w klasie okręgowej w województwie pomorskim (łącznie trzy grupy) otrzymały w tym tygodniu komunikat Komisji ds. Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich Pomorskiego Związku Piłki Nożnej dotyczący zbliżającej się rundy wiosennej. Poinformowano w nim, iż na naradzie w Sztabie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku dokonano analizy terminarza rozgrywek typując na podstawie zdarzeń z przeszłości oraz istniejących uwarunkowań infrastrukturalnych spotkania mogące stworzyć potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa, czyli takie, które mogą przynieść zakłócenia porządku.

Powołania na Turniej Talentów Mobilnego AMO 26.02.2019r.
W niedzielę 10 marca na obiektach Radunii Stężyca odbędzie się Turniej Talentów Mobilnej Akademii Młodych Orłów przeznaczony dla zawodników z roczników 2006/2007 (I grupa) oraz 2008/2009 (II grupa). Pomorski Związek Piłki Nożnej przesłał nominacje na tę imprezę dla trzech piłkarzy MKS-u Debrzno, tj. Maksymiliana Czyżykowskiego, Jakuba Kaczyńskiego i Dominika Pikulika.

Dobrze tylko w fazie grupowej25.02.2019r.
Czwarte miejsce wywalczyli juniorzy B (rocznik 2002 i młodsi) we wczorajszej halowej imprezie w Jastrowiu. Czerwono-niebiescy solidnie zaczęli turniej, gdyż na wstępie zremisowali z FA Fair Play Złotów oraz pokonali drugą ekipę gospodarzy, awansując z pierwszego miejsca w grupie do półfinału. W dalszej części zmagań było znacznie gorzej. Ponieśliśmy dwie wysokie porażki i skończyło się lokatą poza podium.

Porażka zbyt wysoka 24.02.2019r.
Juniorzy D1 rozegrali kontrolne spotkanie z Chojniczanką Chojnice na boisku ze sztuczną nawierzchnią "Modrak". Debrznianie ulegli gospodarzom 2:6. Dodajmy, iż pojedynkowaliśmy się z zespołem na co dzień występującym w I lidze wojewódzkiej, a nie tym, który podopieczni Pawła Władyczaka znają z rywalizacji w klasie okręgowej. Poprzeczka była zatem zawieszona dość wysoko i chociaż przegraliśmy wyraźnie, to jednak długimi fragmentami z gry teamu znad Debrzynki można było być zadowolonym.

Sparing seniorów w Wałczu: MKS Debrzno- Sparta Złotów 1:6 (0:4)24.02.2019r.

Krajna Arena Futsal Cup 2019 dopiero w marcu23.02.2019r.
Od kilku lat młodzi futboliści skupieni w naszym klubie biorą udział w halowych imprezach organizowanych przez Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim. Cenimy sobie te wyjazdy, ponieważ zawsze jest to bardzo dobra sposobność do skonfrontowania umiejętności z drużynami różnych kategorii wiekowych z województwa kujawsko-pomorskiego, w dodatku w obiekcie wysokiej klasy. W tym sezonie długo nie nadchodziły żadne wieści czy zawody będą kontynuowane, ale wiemy już teraz, że tak, choć później niż w przeszłości i w nieco skromniejszym wymiarze.

Pojutrze następna próba młodzieży22.02.2019r.
Juniorzy B (rocznik 2002 i młodsi) MKS-u w niedzielę 24 lutego o godz.9.00 przystąpią do rywalizacji w kolejnej halowej imprezie. Jej organizatorem jest Polonia Jastrowie. Debrznianie będą jedną z sześciu ekip, które wezmą udział w turnieju. Oprócz zawodników Łukasza Płóciennika zagrają w nim dwa zespoły gospodarzy, a poza tym FA Fair Play Złotów, Sparta Złotów i Iskra Krajenka. Jak widać zapowiadają się "małe mistrzostwa powiatu złotowskiego plus", bowiem czerwono-niebiescy to jedyna drużyna spoza tego terenu.

Kisełyczka pierwszy w klasyfikacji 21.02.2019r.
Dobre wieści z Gdańska! Zawodnik MKS-u Debrzno Mirosław Kisełyczka zwyciężył w rankingu pingpongowej IV ligi w grupie A, obejmującym gry singlowe w sezonie 2018/2019. Zestawienie otrzymaliśmy właśnie z Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Tenisa Stołowego, ponieważ jak wiadomo zakończono zmagania w fazie zasadniczej, a do rundy finałowej zakwalifikowały się po dwa najlepsze teamy z każdej z grup. "Kiseł" utrzymał zatem prowadzenie po I części rywalizacji, bo o tym, iż jest na czele klasyfikacji pisaliśmy pod koniec grudnia ubiegłego roku. Gratulacje!

Ligę skończymy 22 czerwca20.02.2019r.
Zarząd Pomorskiego Związku Piłki Nożnej na wniosek Komisji ds. Rozgrywek na swoim posiedzeniu w dniu 31 stycznia zmienił wcześniejsze ustalenia dotyczące ostatniej, odbywającej się obligatoryjnie w tym samym dniu i o jednakowej dla wszystkich zainteresowanych godzinie, kolejki sezonu 2018/2019 w IV lidze i okręgówce seniorów. Przypominamy, iż pod koniec grudnia 2018 roku informowaliśmy, że czerwono-niebiescy spotkanie 30. serii mistrzowskich zmagań, na własnym obiekcie ze Startem Miastko, odbędą w niedzielę 23 czerwca o godz.17.00. To już nieaktualne...

Polubili trzecie lokaty, nagroda dla Pikulika 19.02.2019r.
Orzeł Wałcz przed Joga Bonito Okonek i AP 2012 MKS Debrzno - taka była kolejność w halowej imprezie futbolowej w Jastrowiu, w której zagrali zawodnicy z rocznika 2004 (i młodsi). Zespół Sławomira Słonki powtórzył rezultat z podobnego turnieju w Wałczu sprzed tygodnia, gdy także wywalczyliśmy to samo miejsce na podium. Tym razem w zawodach wzięło udział aż dwanaście ekip, podzielonych na trzy grupy. W zależności od zajętego miejsca we wstępnej fazie, poszczególne zespoły rywalizowały potem o określone pozycje, rozgrywając w drugiej części zmagań po dwa kolejne mecze.

Triumf Wisły, debrznianie też ładnie pograli 18.02.2019r.
Płocka Wisła zajęła pierwszą lokatę w turnieju halowej piłki nożnej rocznika 2009 (i młodsi) zorganizowanym pod nazwą "Winter Cup" przez MLKS Sparta w Złotowie. Zwycięska ekipa straciła w siedmiu spotkaniach tylko dwa punkty za remis z... drugim zespołem reprezentującym ten klub. Młodzi piłkarze znad Debrzynki również mogą uznać swój występ za udany. Czerwono-niebiescy zajęli piąte miejsce, wygrali dwa mecze, dwa zremisowali, w trzech uznali wyższość rywali, ale co najistotniejsze dzielnie walczyli o każdą piłkę we wszystkich występach.

Przegrana po solidnej grze17.02.2019r.
W towarzyskim spotkaniu drużyn seniorskich na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Wałczu MKS przegrał z GLKS Wysoka 4:5. Debrznianie pokazali się całkiem dobrze na tle wyżej notowanego przeciwnika i byli bliscy korzystnego rezultatu. Z pięciu straconych goli trzech (nr 3, 4 i 5) można było raczej uniknąć, bo padły bardziej po naszych błędach, niż w wyniku składnych akcji rywali. Minusem z pewnością była frekwencja, bo w "kontrolce" wystąpiło tylko trzynastu piłkarzy. W tym kontekście zarówno z gry, jak i ogólnej postawy zespołu można być umiarkowanie zadowolonym.

W niedzielę odwiedzimy Jastrowie16.02.2019r.
Aż dwanaście drużyn przystąpi do rywalizacji w turnieju halowej piłki nożnej rocznika 2004 (i młodsi), który 17 lutego o godz.9.00 odbędzie się w Jastrowiu. Stawką w imprezie są puchary ufundowane przez burmistrza tego miasta. Zawody organizuje miejscowa Polonia, która jako gospodarz desygnuje do nich aż trzy ekipy. Ponadto zagrają: Iskra Krajenka (dwa zespoły), Orzeł Wałcz, Orzeł 2010 Wałcz, Lubuszanin Trzcianka, Joga Bonito Okonek, Pionier 95 Borne Sulinowo, Soccer Stars Piła i AP 2012 MKS Debrzno.

Winter Cup dla dziesięciolatków15.02.2019r.
Dla juniorów E2 (rocznik 2009 i młodsi) będzie to niewątpliwie bardzo ciekawe wydarzenie. Jutro, tj. w sobotę 16 lutego o godz.9.00 w Złotowie (hala "Złotowianka" przy ul. Bohaterów Westerplatte 9A) początek turnieju piłki nożnej pod szyldem "Winter Cup" organizowanego przez MLKS Sparta. Czerwono-niebiescy znaleźli się w gronie ośmiu zaproszonych na tę imprezę drużyn.

1% dla MKS-u? Znowu możecie to zrobić 14.02.2019r.
Dziesiąty raz informujemy o akcji przekazywania jednego procenta z dorocznego rozliczenia z fiskusem na rzecz stowarzyszenia MKS Debrzno. Zachęcamy do wsparcia naszego klubu wszystkich z nim związanych, od kibiców, przez zawodników, trenerów, działaczy, na rodzicach młodych piłkarzy skończywszy. To bardzo prosta operacja, nie wymagająca ani wielkiego wysiłku, ani też nie powodująca żadnego uszczerbku w finansach danej osoby.

Kontrolnie w Człuchowie13.02.2019r.
W miniony piątek drużyna juniorów E2 (rocznik 2009 i młodsi) udała się w ramach treningu na towarzyską potyczkę z Piastem Człuchów. W halowej grze sparingowej ze strony czerwono-niebieskich uczestniczyło dziewięciu piłkarzy: Aleks Czyżykowski, Maksymilian Czyżykowski, Jakub Jaśkiewicz, Kacper Kaczor, Wojciech Kalla, Bartosz Karbownik, Antoni Sadowski, Miłosz Szyszka i Fabian Wójtowicz.

Brąz emkaesiaków, Iskra najlepsza 12.02.2019r.
Na trzeciej pozycji uplasowali się juniorzy C2 MKS-u, prowadzeni przez Sławomira Słonkę, w dorocznym halowym turnieju zorganizowanym przez Gminę Miejską Wałcz i tamtejszy Klub Sportowy Orzeł z okazji 74. rocznicy powrotu do Ziem Polskich. W zawodach mogli wziąć udział futboliści z rocznika 2004 (i młodsi), a zatem czerwono-niebieskim przyszło rywalizować z co najmniej rok starszymi konkurentami. Co najmniej, ponieważ w drużynie znad Debrzynki znalazło się trzech przedstawicieli rocznika 2006. Naszemu zespołowi wiodło się ze zmiennym szczęściem, ale ogólny bilans występu jest pozytywny. Piłkarze z Grodu Dzika wygrali trzy mecze, w jednym podzielili się punktami, w dwóch okazali się słabsi od przeciwników, co w sumie dało lokatę na najniższym stopniu podium.

Lech wygrał 5:1, gol Pikulika 11.02.2019r.
Bardzo dobre recenzje zebrał Dominik Pikulik za postawę w anonsowanym przez nas spotkaniu towarzyskim zespołu poznańskiego Lecha z Escolą Varsovia rocznika 2006, które rozegrano na usytuowanym vis a via INEA Stadionu boisku ze sztuczną nawierzchnią, "opatulonym" balonem. Potyczka zorganizowana przedwczoraj przyniosła pewne zwycięstwo lechitów 5:1, a wynik otworzył właśnie debrznianin już w 2. minucie rywalizacji.

Druga połowa całkiem niezła 10.02.2019r.
Seniorzy MKS-u rozegrali pierwsze spotkanie sparingowe w okresie przygotowawczym przed rundą wiosenną w słupskiej klasie okręgowej. Debrznianie na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Wałczu zmierzyli się z przedstawicielem pilsko-poznańskiej ligi międzyokręgowej, Pogonią Łobżenica. Rywale zajmują po I części kampanii 2018/2019 jedenastą lokatę. Premiera na dużym boisku w tym roku wypadła przeciętnie. Przegraliśmy 2:5, a na tak wyraźną porażkę bezpośredni wpływ miał słabiutki początek w wykonaniu podopiecznych Pawła Władyczaka, gdyż po 21 minutach przeciwnicy prowadzili aż 4:0!

Juniorzy B jak seniorzy09.02.2019r.
Polski Związek Piłki Nożnej w uchwale nr I/14 podjętej dnia 28 stycznia 2019 r. wprowadził zmiany w sprawie systemu unifikacji organizacji współzawodnictwa i szkolenia dzieci i młodzieży. Dokument po jego zatwierdzeniu trafił do wojewódzkich związków, a te przekazały go do wiadomości klubów biorących udział w mistrzowskich zmaganiach. Jego główne punkty odnoszą się do czasu gry w ligowym meczu juniorów młodszych (B) i trampkarzy (C1 i C2).

Sprawdzian z Tarnovią przesunięty na 10 marca08.02.2019r.
Do listy sparingów drużyny seniorów MKS-u (inaugurujemy je pojutrze potyczką z Pogonią Łobżenica w Wałczu), którą umieściliśmy na naszej stronie internetowej 28 grudnia ubiegłego roku musimy nanieść małą korektę. Przewidziane początkowo na sobotę 9 marca o godz.15.00 wyjazdowe spotkanie z Tarnovią Tarnówka, kończące de facto przygotowania do rundy wiosennej teamu Pawła Władyczaka, odbędzie się dzień później, tj. 10 marca o godz.14.30.

Siedem drużyn w wałeckich zawodach07.02.2019r.
Przed nami halowy turniej piłki nożnej dla zawodników rocznika 2004 (i młodsi), którego organizatorem jest Orzeł Wałcz wraz z tamtejszą Gminą Miejską. Impreza odbędzie się w niedzielę 10 lutego 2019 r. o godz.10.00 w obiekcie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Olimpijczyków na Osiedlu Dolne Miasto. W zawodach weźmie udział ekipa juniorów C2 MKS-u, szkolona przez Sławomira Słonkę, a więc rocznik 2005 (i młodsi). Będzie to zatem dobra okazja do konfrontacji z nieco starszymi przeciwnikami.

Bilansujemy 21. edycję DHLPP06.02.2019r.
Ponad dwa tygodnie minęło od finiszu kolejnego sezonu Debrzneńskiej Halowej Ligi Piątek Piłkarskich. W dzisiejszym materiale postaramy się kompleksowo podsumować trwające niemal dwa miesiące zmagania w obiekcie Szkoły Podstawowej, zarówno od strony opisowej, jak i statystycznej. No to startujemy...

Finałowa runda dla sześciu zespołów 04.02.2019r.
31 stycznia pingpongiści MKS-u zakończyli rozgrywki IV ligi w sezonie 2018/2019. Zajmując czwarte miejsce w klasyfikacji nie zdołali zakwalifikować się do drugiej części kampanii, w których wystąpią po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy, tj. A, B i C. Pomorski Wojewódzki Związek Tenisa Stołowego przekazał zweryfikowane tabele i obwieścił w jakich terminach będzie rywalizować o awans do III ligi szóstka czołowych teamów.

Pikulik wystąpi w sparingu Lecha z Escolą Varsovia02.02.2019r.
W czerwcu i grudniu ubiegłego roku Dominik Pikulik, zawodnik ekipy juniorów C2 MKS-u Debrzno, na zaproszenie poznańskiego Lecha dwukrotnie brał udział w rekonesansie organizowanym przez klub ze stolicy Wielkopolski, gdzie miał okazję zaprezentować się na tle rówieśników ćwiczących na co dzień w "Kolejorzu" oraz w gronie testowanych piłkarzy z rocznika 2006 z różnych ośrodków. Za tydzień, tj. w sobotę 9 lutego 2019r. sprawdzi się trzeci raz.

Jeden "Gwarek" to zbyt mało...31.01.2019r.
Raz na wozie, raz pod wozem... Po cennej wiktorii przed trzema dniami z ZSP Jedynką Bytów debrzneńscy tenisiści stołowi pojechali do Sierakowic, aby w ostatniej serii sezonu 2018/2019 zmierzyć się z drugą drużyną UKS LIS. Delikatnym faworytem tej potyczki byli gospodarze i faktycznie wygrali 10:6, ale nie sposób uwolnić się od myśli, że było to starcie straconych szans. Emkaesiacy mogli pokusić się o korzystny wynik, bowiem ewidentnie "posiali" kilka punkcików w okolicznościach uprawniających do stwierdzenia, iż mogło, a nawet powinno być zupełnie inaczej... Wyrównane fragmenty poszczególnych starć rozstrzygaliśmy w poniedziałek na swoją stronę, a dziś fortuna ewidentnie odwróciła się od pingpongistów MKS-u.

Drużyna rocznika 2009 zagra w złotowskiej imprezie29.01.2019r.
Sparta Złotów jest organizatorem turnieju piłki nożnej dla juniorów E2, czyli futbolistów urodzonych w roku 2009 (i młodszych). W zawodach zaplanowanych na sobotę 16 lutego w hali "Złotowianka" wystartuje osiem ekip, które mają grać systemem "każdy z każdym". Co dla nas najważniejsze, wczoraj późnym wieczorem nadeszło zaproszenie dla młodych emkaesiaków z Debrzna, a dziś potwierdziliśmy udział czerwono-niebieskich w tym atrakcyjnie zapowiadającym się wydarzeniu.

Niemożliwe nie istnieje - 10:6 z Jedynką!28.01.2019r.
Od czasu reaktywacji drużyny tenisa stołowego w MKS-ie to był chyba najlepszy mecz o ligowe punkty. Pod każdym właściwie względem, czyli zarówno, gdy chodzi o emocje, wrażenia, sportową dramaturgię, zażartą walkę o wynik, jak i finalnie najistotniejsze, końcowe rozstrzygnięcie. Czerwono-niebiescy pokonali ZSP Jedynkę Bytów 10:6, sprawiając może nie sensację, ale na pewno sporą niespodziankę. Od jesieni 2017 roku mierzyliśmy się z tym przeciwnikiem trzykrotnie i za każdym razem komplet oczek zgarniali nasi oponenci. Teraz nareszcie debrznianie skutecznie oparli się trójce braci Płotek oraz Krzysztofowi Babińskiemu i odnieśli bezcenną, prestiżową wygraną!

Dodatkowa nagroda przypadła lipczanom 27.01.2019r.
Drugie wydanie Superpucharu Debrzneńskiej Halowej Ligi Piątek Piłkarskich i... scenariusz sprzed roku niemal w całości został powielony. Ponownie trofeum wręczono drugim w tabeli całego sezonu piłkarzom 1125 Lipka, znowu na drugim miejscu uplasowali się mistrzowie halówki z JR Team Człuchów i tak jak dwanaście miesięcy temu ostatnią lokatę zajął Grom Barkowo. Jedyna zmiana: trzecią pozycję wywalczyli zawodnicy debiutujący w bonusowej imprezie, czyli SGS Team Debrzno.

Wałcz, Jastrowie i Trzcianka na szlaku debrzneńskich juniorów25.01.2019r.
W lutym i marcu weźmiemy udział w trzech piłkarskich imprezach halowych przeznaczonych dla młodych zawodników. Dwie odbędą się na terenie Wielkopolski, jedna w woj. zachodniopomorskim. Zaistnieją w nich ekipy juniorów C2 (trener Sławomir Słonka) oraz D1 (szkoleniowiec Paweł Władyczak).

Kwartet najlepszych powalczy o superpuchar23.01.2019r.
JR Team Człuchów, 1125 Lipka, Grom Barkowo i SGS Team Debrzno to uczestnicy drugiej edycji Superpucharu Debrzneńskiej Halowej Ligi Piątek Piłkarskich, który rozegramy w sobotę 26 stycznia 2019r. o godz.15.00 w obiekcie Szkoły Podstawowej przy ul. Królewskiej 8. To dodatkowa, arcyciekawa impreza dla drużyn, które zdominowały zakończone przed trzema dniami zmagania 21. wydania rywalizacji pod dachem w Grodzie Dzika.

Z jednego procenta wpłynęło 505 złotych 22.01.2019r.
Tradycyjnie pod koniec danego roku lub na początku następnego bilansujemy akcję przekazywania 1% należnego podatku na rzecz naszego klubu. Informujemy oficjalnie, że 21 grudnia 2018r. pojawiło się na koncie MKS-u Debrzno za pośrednictwem Fundacji Partnerstwo, zajmującej się upowszechnianiem kultury fizycznej i sportu, która pomagała nam dziewiąty raz w zbiórce, dokładnie 505 złotych. Naturalnie nie jest to rekord zbiórki środków z przeznaczeniem na potrzeby czerwono-niebieskich, raczej słusznie obecna kwota może być uznana za nader skromną, ale... i tak cieszymy się z gestu sympatyków emkaesiaków. Pamiętać należy, że z roku na rok rozszerza się wachlarz możliwości obdarowywania instytucji czy osób prywatnych wspomnianym jednym procentem, a więc warto docenić dosłownie każdą złotówkę.

Klasyczny hat trick JR Teamu, srebro dla 1125 Lipka, podium również dla Gromu21.01.2019r.
W lidze halowej bez zmian - tak najbardziej lapidarnie można podsumować końcową tabelę sezonu 2018/2019 w porównaniu z tą sprzed dwunastu miesięcy. Pierwsza lokata przypadła (podobnie jak w 2017 i 2018 roku) drużynie JR Team Człuchów, która zaliczyła tym samym klasycznego hat tricka, bo wprawdzie w historii rozgrywek były już zespoły, triumfujące co najmniej trzy razy, ale żadnemu dotychczas nie udało się to w trzech edycjach z rzędu. Drugie miejsce wywalczyła ekipa 1125 Lipka, "brąz" z kolei Grom Barkowo, a zatem mamy dokładnie tę samą kolejność na mecie jak w styczniu ubiegłego roku. Roszada nastąpiła za to za plecami czołowej trójki, gdyż czyniący postępy SGS Team Debrzno usadowił się na czwartej pozycji i nabył prawo gry w dodatkowym, bonusowym turnieju o superpuchar.

Możliwości jest jeszcze wiele... 20.01.2019r.
Sporo się wyjaśniło, ale po przedostatniej serii i tak mamy wciąż dużo niewiadomych co do końcowej kolejności w XXI edycji Debrzneńskiej Halowej Ligi Piątek Piłkarskich. Wszystko okaże się dopiero w dziewiątej kolejce, wówczas poznamy ostateczny kształt tabeli i podział "medalowych" miejsc. Na pewno milowy krok w kierunku obrony tytułu uczynił JR Team, wygrywając 6:1 z 1125 Lipka i rewanżując się tym samym za sromotną porażkę sprzed kilku tygodni. Apetyty na odzyskanie pierwszeństwa w lidze ma też Grom Barkowo, mocno zmalały na to z kolei szanse lipczan, którzy po wczorajszych spotkaniach spadli na trzecią pozycję. Prześledźmy jak przebiegały sobotnie potyczki...

Turnieje świąteczno-noworoczne w pigułce18.01.2019r.
Przez dwa grudniowe (8/9 oraz 15/16) i jeden styczniowy (5/6) weekendy realizowaliśmy kolejny, siódmy już w dziejach klubu cykl imprez w halowej piłce nożnej dzieci. Plan zakładał zorganizowanie w obiekcie Szkoły Podstawowej zawodów w ośmiu kategoriach wiekowych. Szerokie zamierzenia uległy potem modyfikacji. Wobec małego zainteresowania klubów nie doszły do skutku potyczki wśród futbolistów urodzonych w 2003 roku, a ponadto w roczniku 2012 odbył się sparing małych emkaesiaków z rówieśnikami z Piasta Człuchów zamiast klasycznego turnieju. Mimo to możemy być umiarkowanie zadowoleni, bo zawody spełniły swoją rolę.

Potwierdzono daty spotkań z Bytowem i Sierakowicami17.01.2019r.
Znacznie wcześniej niż w ubiegłym sezonie zakończą udział w rozgrywkach IV ligi tenisiści stołowi MKS-u Debrzno. Wtedy grano aż do kwietnia, obecnie czerwono-niebiescy zamkną kampanię 2018/2019 już w styczniu. Ma to związek z jednej strony z innym niż wówczas podziałem na grupy (obecnie trzy po sześć teamów) i co za tym idzie mniejszą liczbą meczów, a z drugiej dużo szerszą fazą finałową, w której weźmie udział ogółem sześć czołowych ekip. Naszym pingpongistom raczej nie "grozi" kwalifikacja do tego grona, bo mimo, iż generalnie jest dużo lepiej niż w ubiegłym roku, to jednak szans na jedną z dwóch lokat na szczycie tabeli, uprawniającą do gry w dodatkowej, drugiej części sezonu już praktycznie nie mamy.

Maciej Noworolski nabył nasze gadżety16.01.2019r.
W trakcie debrzneńskiej części 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki odbyła się licytacja suwenirów ufundowanych przez instytucje, podmioty gospodarcze i osoby prywatne. Wśród nich były dwa akcenty przekazane przez MKS, które można było pozyskać w pakiecie, a mianowicie kalendarz drużyny seniorów na rok 2019 oraz voucher uprawniający do honorowego rozpoczęcia meczu klasy okręgowej czerwono-niebieskich z Karolem Pęplino, premierowego w rundzie wiosennej, w dniu 17 marca.

Heroiczny bój WKS-u, rozstrzygnięcia w przyszły weekend 15.01.2019r.
Po siódmej kolejce Debrzneńskiej Halowej Ligi Piątek Piłkarskich na pozycji lidera i wicelidera bez modyfikacji, bo 1125 Lipka i JR Team Człuchów odniosły po dwa zwycięstwa. Podobnie uczynił trzeci w zestawieniu Grom Barkowo. Wydaje się, że realnie w wyścigu po mistrzowski tron liczą się już tylko te trzy ekipy, bo SGS Team Debrzno po porażce z JR Team zmniejszył swoje szanse do minimum. W niedzielę było zarówno megainteresująco (chodzi o dwie potyczki drużyn z topu), jak też niestety baaaardzo nudno, bo trudno uznać "starcie" 1125 z Tytanami za dobrą reklamę rozgrywek. Spójrzmy zatem, co dokładnie się działo...

Czwarte miejsce w Słupsku, Jakub Oleksiewicz ze snajperskim trofeum14.01.2019r.
Bałtyk Koszalin zwyciężył w turnieju halowej piłki nożnej "Gryfcio Cup" im. dr. Jerzego Krzysztofowicza dla zawodników rocznika 2006 (i młodsi) zorganizowanym przez KS Gryf Słupsk. Dobrze grali czerwono-niebiescy, którzy w fazie grupowej zdobyli komplet dwunastu punktów odprawiając z dużą swobodą kolejno drugą ekipę Bałtyku, pierwszy zespół gospodarzy oraz Salos Słupsk i KS Potęgowo. Gorzej wiodło się podopiecznym Pawła Władyczaka w bojach o poszczególne lokaty w czołowej czwórce. Zarówno półfinał, jak i starcie o trzecie miejsce przegraliśmy po 1:3, z Bałtykiem i Gryfem.

15 stycznia seniorzy wznawiają treningi13.01.2019r.
Prawie dwa miesiące przerwy od zakończenia rundy jesiennej i... stop labie. Pierwsza drużyna MKS-u Debrzno rozpoczyna przygotowania do rewanżów w klasie okręgowej. Zespół prowadzony przez Pawła Władyczaka zacznie treningi pojutrze, tj. we wtorek 15 stycznia. Plan na najbliższe dni zakłada spotkania w hali Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego (wspomniany wtorek, a potem także środa i piątek) w godz.19.00-20.30.

W rewanżu podobnie jak w pierwszej potyczce12.01.2019r.
W derbowym meczu o mistrzostwo IV ligi tenisa stołowego Czarneńskie Stowarzyszenie Tenisowe pokonało MKS Debrzno 10:3. Padł zatem identyczny wynik jak w premierowej konfrontacji, która odbyła się pod koniec października ubiegłego roku na naszym terenie. Liderujący tabeli pingpongiści czarneńscy byli lepsi, ale szkoda kilku szans na wygrane debrznian w partiach singlowych, które zmniejszyłyby rozmiary wiktorii gospodarzy.

Komu przypadnie puchar "Gryfcia"?11.01.2019r.
Ekipa juniorów D1 (rocznik 2006 i młodsi) MKS-u wybierze się jutro, tj. w sobotę 12 stycznia do Słupska, gdzie od godz.9.00 weźmie udział w XXIII turnieju halowej piłki nożnej o puchar "Gryfcia" im. dr. Jerzego Krzysztofowicza. Dla niewtajemniczonych: patron imprezy to były prezes Słupskiego OZPN-u, a także m.in. autor publikacji z zakresu historii futbolu na ziemi słupskiej. Organizatorem całości jest KS Gryf Słupsk, młodzi piłkarze będą grać w hali sportowej Gimnazjum nr 4 im. Orła Białego przy ul. Banacha 17.

Kalendarz i voucher czerwono-niebieskich na licytację dla WOŚP 10.01.2019r.
Przed nami 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę 13 stycznia wolontariusze w całym kraju ruszą na ulice miast, miasteczek, wsi, aby zbierać środki finansowe na szczytny cel, związany z opieką zdrowotną. Tym razem jest to zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Również w Debrznie będą miały miejsce liczne akcenty "orkiestrowe", a główna część całego przedsięwzięcia odbędzie się w godzinach popołudniowych w sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki. W programie m.in. licytacja różnego rodzaju cennych gadżetów ofiarowanych przez instytucje, podmioty gospodarcze, osoby prywatne itp. Kolejny raz dołączył do niej MKS, przekazując w pakiecie możliwość nabycia okolicznościowego kalendarza drużyny seniorów na rok 2019 wraz ze specjalnym voucherem uprawniającym do honorowego rozpoczęcia meczu klasy okręgowej MKS Debrzno - Karol Pęplino w dniu 17 marca 2019r., inaugurującego rundę rewanżową.

Juniorzy E1 i E2 poznali wiosennych rywali 09.01.2019r.
Zgodnie z obietnicą sprzed dwóch tygodni wracamy do kalendarza wiosennych zmagań ligowych drużyn reprezentujących MKS Debrzno. Poprzednio przedstawiliśmy terminy, w jakich będą występować w bojach o punkty seniorzy, juniorzy B, C2 i D1, dziś przyjrzymy się juniorom E1 i E2, czyli tym zespołom, które walczą w klasie okręgowej w formie turniejów na boiskach typu "Orlik". Podobnie jak w poprzednim sezonie również obecnie Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej utworzyła nowe grupy biorąc pod uwagę miejsca zajęte przez kluby w I części kampanii 2018/2019. Innymi słowy, czołowe teamy jesiennej rywalizacji będą teraz grać razem i odpowiednio słabsze spotkają się w swoim towarzystwie.

Halowy rollercoaster, faworyci zastopowani przez Complex i Pionier08.01.2019r.
Taką ligę lubimy... Rozgrywki, w których nie brakuje niespodzianek czy wręcz sensacji, gdy drużyny teoretycznie i praktycznie (co przecież obrazuje tabela) silniejsze w przekroju całego sezonu tracą punkty w konfrontacjach z niżej notowanymi rywalami. Nieprzesadnie często zdarzała się dotąd taka sytuacja w edycji 2018/2019, ale szósty weekend wynagrodził wcześniejszą przewidywalność zmagań. Jeśli bowiem na początku kolejki Grom Barkowo przegrywa z Complexem Lipka, a na samym jej finiszu JR Team Człuchów ulega Pionierowi Biskupnica, to śmiało możemy mówić o niedzieli wielkich zaskoczeń.

Druga lokata nad Głomią, Wenda MVP zawodów 07.01.2019r.
Bardzo wyrównany przebieg miał turniej Fair Play Cup dla rocznika 2003 (z możliwością udziału dwóch starszych futbolistów) rozegrany wczoraj w Złotowie. W nowoczesnej hali Szkoły Podstawowej nr 2 spotkało się pięć drużyn, w tym aż trzy miejscowe, tj. FA Fair Play I i II oraz specjalizująca się w futsalu Perfecta. Stawkę uzupełniła Polonia Jastrowie oraz czerwono-niebiescy z Debrzna. Zespół Łukasza Płóciennika wypadł solidnie, plasując się na drugim miejscu.

Piłkarska radocha sześciolatków06.01.2019r.
W takich przedsięwzięciach nie ma miejsca na kalkulację, taktykę, przesadną rywalizację. Liczy się nade wszystko spontaniczna radość z biegania za futbolówką malutkich kandydatów na zawodników, którzy zaliczają nierzadko pierwszy szlif sportowy wspólnie z koleżankami i kolegami, a także trenerami, rodzicami i dziadkami. Dokładnie tak było w imprezie świąteczno-noworocznej w Debrznie, którą zorganizowaliśmy dla urodzonych w 2013 roku (i młodszych)

Gospodarze najsilniejsi, nagroda dla Kujawskiego05.01.2019r.
Dobry turniej, sporo ciekawych meczów i wygrana pierwszego zespołu AP 2012 MKS Debrzno- tak w telegraficznym skrócie można określić przebieg wydarzeń w zmaganiach rocznika 2005 w sobotnie przedpołudnie w hali Szkoły Podstawowej. Przedostatnia impreza z cyklu świąteczno-noworocznych zgromadziła na starcie siedem ekip, które rywalizowały najbardziej sprawiedliwym systemem z możliwych, czyli "każdy z każdym" (spotkania po 12 minut). Pierwszy team czerwono-niebieskich triumfował, ale droga do wiktorii nie była łatwa. Wyprzedziliśmy dwie drużyny Chojniczanki Chojnice, a warto podkreślić, że i pozostałe dwa zespoły debrzneńskie miały dobre momenty w tych zawodach.

6 stycznia pojedziemy na złotowski Fair Play Cup 04.01.2019r.
Pojutrze, tj. w Święto Trzech Króli planowaliśmy ostatnie zawody pod szyldem świąteczno-noworocznych zmagań, te przeznaczone dla zawodników z rocznika 2003 (i młodsi). Nie zdołaliśmy jednak zgromadzić odpowiedniej liczby drużyn zainteresowanych udziałem, aby całość miała sportowy sens, stąd rezygnacja z organizacji imprezy w Debrznie. W zamian zespół Łukasza Płóciennika wybierze się do pobliskiego Złotowa, gdyż tamtejsza FA Fair Play realizuje swój turniej dla 16-latków i czerwono-niebiescy skorzystali z zaproszenia.

Sobota dla roczników 2005 i 201303.01.2019r.
W zbliżający się weekend zakończymy cykl turniejów świąteczno-noworocznych dla dzieci w halowej piłce nożnej. Obiekt szkolny w Debrznie przy ul. Królewskiej 8 w sobotę 5 stycznia 2019r. będzie świadkiem dwóch imprez. O godz.9.00 przystąpią do gry zawodnicy z rocznika 2005 (i młodsi), natomiast wiele godzin później, o 15.30 zaprezentują się kandydaci na futbolistów z rocznika 2013 (i młodsi).

Połowiczny zysk Gromu, nawet Tytani się pokazali02.01.2019r.
Wszystko co najistotniejsze w ostatniej serii spotkań ligi halowej w starym roku działo się zgodnie z przypuszczeniami w konfrontacjach z udziałem Gromu Barkowo. Niegdysiejsi mistrzowie DHLPP mieli przed sobą arcyważne starcia z JR Teamem oraz SGS Teamem. Zadowolenie Pawła Januszewskiego i spółki okazało się jedynie 50-procentowe, gdyż o ile z ekipą debrzneńską gładko sobie poradzili, to we wcześniejszym boju z człuchowianami nie dali rady.

"Gramy na typowe udo. Albo się udo, albo się nie udo"01.01.2019r.
Jak co roku było po prostu sympatycznie... Ósma edycja turnieju piłki nożnej amatorów "Debrzno 30+" zgromadziła na starcie 29 zawodników, tradycyjnie między Świętami Bożego Narodzenia a Sylwestrem mogących w gronie znajomych (bliższych lub dalszych, w niektórych przypadkach rzadko widywanych) pokopać ulubioną piłeczkę. Uczestników byłoby nawet 30, ale jeszcze przed pierwszym gwizdkiem kontuzji na rozgrzewce doznał Krzysztof Czyżykowski i musiał spasować...

::  Copyright © 2003-2023 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::