ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Trzynastu przeciwników w juniorach C230.06.2019r.
17/18 sierpnia 2019 r. zespół rocznika 2006 (i młodsi) zacznie rozgrywki I Ligi Wojewódzkiej. Daleko jeszcze oczywiście do opublikowania szczegółowego terminarza rundy jesiennej, ale możemy już podać z kim przyjdzie rywalizować podopiecznym Pawła Władyczaka. W tej klasie umiejscowiono 14 drużyn, czyli o jedną mniej niż w poprzednim sezonie. Zakładamy, że to, co zostanie podane niżej znajdzie odzwierciedlenie w rzeczywistości, choć trzeba pamiętać, że dopiero dzisiaj kończy się proces zgłoszeń do nowej kampanii i formalnie należy się wstrzymać z traktowaniem za pewnik podawanej przez nas listy do momentu jej ostatecznego potwierdzenia przez Pomorski Związek Piłki Nożnej.

Ogłoszono ramowy kalendarz następnej kampanii29.06.2019r.
26 czerwca na wyjazdowym posiedzeniu w Słupsku obradował Zarząd Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, który powziął kilka ważnych postanowień, w tym te najbardziej pilne, dotyczące ustalenia dat rozpoczęcia rozgrywek w edycji 2019/2020 w poszczególnych klasach oraz jesiennego planu gier. Dzięki temu wiemy już z całą pewnością, że seniorzy MKS-u Debrzno zainaugurują kolejny sezon w okręgówce w czwartek 15 sierpnia.

Osiem drużyn w nadchodzącym sezonie28.06.2019r.
Z końcem miesiąca mija termin zgłaszania się klubów do rozgrywek prowadzonych przez Pomorski Związek Piłki Nożnej. MKS Debrzno wypełnił ten obowiązek 25 czerwca przesyłając informację do futbolowej wojewódzkiej centrali, jakie konkretnie zespoły wystąpią w czerwono-niebieskich barwach w rozpoczynającej się w sierpniu edycji 2019/2020. Ogółem będzie ich osiem, co stanowi rekord w datowanej od 1992 roku historii emkaesiaków.

Znamy skład okręgówki seniorów w edycji 2019/202027.06.2019r.
W miniony weekend zakończył się sezon w IV lidze i klasie okręgowej, rozstrzygnięto ostatnie zagadki dotyczące kwestii awansów i spadków. Możemy zatem przedstawić jak będzie wyglądała okręgówka w kolejnej kampanii i z kim przyjdzie zmierzyć się czerwono-niebieskim z Debrzna. Na drodze emkaesiaków stanie sześć nowych klubów, z czego w jednym przypadku obejrzymy absolutną premierę w dziejach kontaktów z naszym zespołem.

W derbach status quo, czyli Piast przed MKS-em 26.06.2019r.
Piast Człuchów przed MKS-em Debrzno, Sokołem Wyczechy i Brdą Przechlewo - tak wygląda kolejność w nieoficjalnych mistrzostwach naszego powiatu, w których pod lupę wzięliśmy mecze derbowe w klasie okręgowej seniorów w edycji 2018/2019. Takich potyczek, podobnie jak w poprzednim sezonie, było dwanaście i ranking praktycznie nie uległ zmianie. Wówczas również najwięcej punktów zgromadził Piast, wyprzedzając minimalnie czerwono-niebieskich, teraz było identycznie, przy czym przewaga nad resztą stawki wypracowana przez podopiecznych Wojciecha Wolańskiego jest dużo bardziej wyraźna.

"Oczko" Szawarniaka25.06.2019r.
Krzysztof Szawarniak zasłużył na miano najlepszego strzelca ekipy seniorskiej czerwono-niebieskich w zakończonym przed trzema dniami sezonie 2018/2019. W naszej klasyfikacji, co oczywiste, bierzemy pd uwagę wyłącznie mecze o mistrzowskie punkty, odrzucając zmagania w Pucharze Polski oraz gry towarzyskie. W 27-letniej historii klubu z Grodu Dzika Krzysiek jest czternastym zawodnikiem, który przynajmniej raz zapracował na królewską koronę wśród miejscowych "goleadorów".

0:2 i 0:1 Polek w Portugalii24.06.2019r.
18 i 20 czerwca, zgodnie z naszymi zapowiedziami, reprezentacja Polski kobiet U-15 w piłce nożnej rozegrała dwa towarzyskie mecze wyjazdowe z rywalkami z Portugalii. W obydwu lepsze okazały się gospodynie, które w miejscowości Oeiras najpierw pokonały biało-czerwone 2:0, a następnie 1:0. Miło nam potwierdzić, iż w obu potyczkach wystąpiła mieszkanka Debrzna, wychowanka naszego klubu, a obecnie przywdziewająca barwy Chojniczanki Chojnice, Zuzanna Karwacka.

IV turniej siatkówki plażowej im. Sylwestra Nylca23.06.2019r.
29 czerwca 2019 r. (sobota) o godz.15.00 na boisku przy jeziorze Staw Miejski odbędzie się czwarta edycja turnieju plażowej piłki siatkowej imienia Sylwestra Nylca. W imieniu organizatorów (Aleksandra Nylec, Karol Gromowski, Jan Płaczek) serdecznie zapraszamy zarówno uczestników, jak i kibiców do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Seniorzy: MKS Debrzno- Start Miastko 1:3 (0:2)22.06.2019r.

Skarszewy i Małe Trójmiasto też mają III ligę21.06.2019r.
To już definitywnie ostatni akcent sezonu 2018/2019 w rozgrywkach drużynowych w tenisie stołowym w województwie pomorskim. Zakończyły się dodatkowe gry o dwa miejsca premiowane awansem do trzeciej ligi. Przypomnijmy, że wcześniej, na początku maja, informowaliśmy o zdecydowanym triumfie drużyny MRKS-u II Gdańsk w fazie finałowej IV ligi. Finisz następnej części (barażowej) nastąpił dziś i dzięki temu poznaliśmy kolejne ekipy, które zasmakują gry klasę wyżej.

W 30. serii ze Startem20.06.2019r.
W sobotę 22 czerwca 2019 r. o godz.15.00 seniorzy MKS-u w spotkaniu kończącym sezon w klasie okręgowej zagrają na Stadionie Miejskim z wiceliderem tabeli Startem Miastko. Na pewno dużo większy ciężar gatunkowy ten mecz będzie miał dla gości, którzy wciąż mają, chociaż niewielkie, ale jednak szanse na powrót do czwartoligowego towarzystwa. Ustępują Lipniczance Lipnica o punkcik i mimo, iż zdecydowana większość obserwatorów zmagań wskazuje na ich rywali jako zwycięzców ligi (pozostał im do rozegrania mecz u siebie z Jantarią Pobłocie), to dopóki piłka w grze wszystko jest przecież możliwe.

Pikulik i Szlaga pojadą na II Turniej Talentów MABO19.06.2019r.
Młodzi zawodnicy (i zawodniczki!) z aż 92 klubów z całego Pomorza otrzymali nominację do udziału w II Turnieju Talentów Mobilnej Akademii Młodych Orłów, który Pomorski Związek Piłki Nożnej organizuje jutro, tj. w czwartek 20 czerwca 2019 r. na stadionie w Redzie. Pierwsza tego typu impreza odbyła się w Stężycy 10 marca. Wówczas MKS reprezentowało trzech zawodników, tj. Maksymilian Czyżykowski, Jakub Kaczyński i Dominik Pikulik. Teraz powołanie nadeszło dla dwóch: Pikulika i Szymona Szlagi.

Msza intencyjna za Sylwka18.06.2019r.
To truizm, ale wciąż, właściwie za każdym razem, przychodzi nam przy takich okazjach pisać, że czas płynie nieubłaganie szybko. Za kilka dni, w piątek 21 czerwca miną bowiem już cztery lata od śmierci Kolegi, Przyjaciela, Zawodnika, Trenera, prawdziwego Emkaesiaka z krwi i kości, Sylwestra Nylca. Przypomnijmy, iż określając najkrócej Sylwek był jednym z najważniejszych symboli pierwszych dwudziestu lat istnienia klubu znad Debrzynki, pozostając wiernym czerwono-niebieskim barwom przez całą swoją piłkarską przygodę.

Gdyński test Mikołaja Stryszyka17.06.2019r.
18 czerwca 2019 r. (wtorek) o godz.13.00 na obiekcie treningowym Stowarzyszenia Inicjatywa Arka Gdynia przy ul. Nauczycielskiej 9 odbędzie się test-mecz dla zawodników rocznika 2005. W szerokim gronie zaproszonych na sprawdzian jest piłkarz MKS-u Debrzno Mikołaj Stryszyk.

Seniorzy: Myśliwiec Tuchomie- MKS Debrzno 1:0 (0:0)16.06.2019r.

Granatowo-bordowy Złotów15.06.2019r.
Piłkarze Pogoni Szczecin triumfowali w kolejnej edycji turnieju "Chrupek Cup", który odbył się na Stadionie Miejskim w Złotowie. W tym roku impreza była przeznaczona dla dzieci z rocznika 2008 (i młodszych). Futboliści ze stolicy województwa zachodniopomorskiego w siedmiu meczach zanotowali komplet wygranych, tracąc przy tym zaledwie jednego gola. Zawodnikiem, który jako jedyny znalazł sposób na bramkarza Pogoni był... debrznianin Alan Domek. Przegraliśmy ten mecz wysoko (1:6), chociaż mała satysfakcja pozostała.

Zwycięski remis, jest awans!14.06.2019r.
Tak miało być... Duże emocje, ogromna dramaturgia, walka o każdy metr boiska i nieodparta chęć uzyskania promocji klasę wyżej przez obydwa zespoły. W rewanżowym meczu barażowym o miejsce w I Lidze Wojewódzkiej juniorów C2 MKS zremisował z Gryfem Słupsk 3:3 i wielkie zadowolenie zapanowało w obozie debrzneńskim po ostatnim gwizdku sędziego Przemysława Gudzio. W przekroju obu spotkań minimalnie lepsi (6:4) okazali się podopieczni Pawła Władyczaka i to czerwono-niebiescy od jesieni będą rywalizować z rówieśnikami z całego województwa. Brawo!

PZPN ujednolica opłaty13.06.2019r.
Pod koniec maja Polski Związek Piłki Nożnej poinformował futbolowe środowisko o podjęciu uchwały, mającej na celu ujednolicenie opłat za udział w rozgrywkach seniorów III ligi i klas niższych. Głównym i logicznym motywem tego postanowienia jest wyrównanie kosztów ponoszonych przez kluby bez względu na region, z którego pochodzą. Jak to będzie wyglądać w praktyce od edycji 2019/2020?

"Chrupek Cup 2019" z udziałem emkaesiaków12.06.2019r.
W sobotę 15 czerwca 2019 r. o godz.9.00 rozpocznie się doroczny turniej piłki nożnej dzieci "Chrupek Cup". Tym razem na złotowskim Stadionie Miejskim zaprezentuje się szesnaście drużyn z rocznika 2008 (i młodsi). Zawody są jednocześnie memoriałem znanego w przeszłości i cenionego działacza miejscowej "Sparty" Adama Kaliniaka. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Football Academy Fair Play przy współudziale Złotowskiego Centrum Aktywności Społecznej.

Zuzia bliska debiutu w reprezentacji Polski11.06.2019r.
To kolejne znaczące osiągniecie w sportowej przygodzie Zuzanny Karwackiej. Debrznianka, występująca w przeszłości (w latach 2015-2017) w barwach MKS-u, a obecnie przywdziewająca koszulkę Chojniczanki Chojnice, ma ogromną szansę na oficjalne, premierowe występy w kadrze narodowej U-15. Informowaliśmy przed ponad miesiącem, iż futbolistka rodem z Grodu Dzika została powołana na trzydniowe centralne zgrupowanie, odbywające się w Pruszkowie (2-4 maja), teraz z kolei ma doskonałą sposobność do wykonania następnego, ważnego kroku na swojej piłkarskiej drodze.

JFA wygrywa, MKS drugi na naszym Orliku10.06.2019r.
Trzy zwycięstwa i minimalna porażka to plon występu piłkarzy MKS-u Debrzno w trzecim turnieju rozgrywek juniorów E2 (rocznik 2009 i młodsi), który odbył się na obiekcie w Grodzie Dzika. Drużyna szkolona przez Dariusza Piekarskiego pierwszy raz w tej rundzie mogła zagrać w optymalnym składzie, co od razu znalazło odzwierciedlenie w osiąganych wynikach. Debrznianie dzięki dobrej postawie w kończącej sezon imprezie ukończyli wiosenne zmagania na trzecim miejscu.

Seniorzy: MKS Debrzno- Leśnik Cewice 8:1 (2:1)09.06.2019r.

Wiktoria i... ostrożność 09.06.2019r.
Cenną wygraną odnieśli juniorzy D1 (rocznik 2006 i młodsi) w premierowym meczu barażowym o awans do I ligi wojewódzkiej juniorów C2, zwyciężając na wyjeździe z Gryfem Słupsk 3:1. Drużyna Pawła Władyczaka wywalczyła tym samym sporą zaliczkę przed rewanżem zaplanowanym na 14 czerwca o godz.18.00 w Debrznie, ale... Do pełni szczęścia jeszcze daleko, dlatego ciesząc się z wyniku na półmetku rywalizacji musimy zachować koncentrację na drugą odsłonę dodatkowych gier.

Blisko, coraz bliżej spokoju08.06.2019r.
9 czerwca 2019 r. (niedziela) o godz.17.00 w potyczce o mistrzostwo słupskiej klasy okręgowej seniorów MKS Debrzno podejmie na Stadionie Miejskim outsidera rozgrywek, Leśnika Cewice. Wydarzenia z poprzedniej kolejki były bardzo korzystne dla naszego zespołu, gdyż bezcenna wygrana w Bruskowie Wielkim ze Stalą Jezierzyce i to aż 5:1 znacznie zwiększyła szanse na pomyślny finisz tej edycji, czyli utrzymanie w lidze. Do całkowitego spokoju potrzeba tylko (i aż) trzech oczek zdobytych jutro i... dodatkowo dobrych dla zespołu Pawła Władyczaka wieści z innych obiektów.

Licencja bez obostrzeń07.06.2019r.
Komisja ds. Licencji Klubowych Pomorskiego Związku Piłki Nożnej na posiedzeniu w dniu 31 maja 2019 r. rozpatrzyła wnioski nadesłane przez kluby IV ligi i klasy okręgowej, mające na celu uzyskanie pozwolenia na grę na odpowiednim szczeblu w sezonie 2019/2020. Miło nam poinformować, że wśród teamów, których dokumenty zostały ocenione pozytywnie i bez uwag jest MKS Debrzno.

Spotkanie z Myśliwcem późnym popołudniem06.06.2019r.
Istotna zmiana zaszła w ostatnich dniach w teminarzu okręgówki seniorów. Mecz 29. kolejki Myśliwiec Tuchomie- MKS Debrzno odbędzie się o innej godzinie, niż początkowo podawali to gospodarze. Pierwszy gwizdek sędziego miał zabrzmieć w niedzielę 16 czerwca w samo południe, tymczasem piłkarze wybiegną na murawę znacznie później, bo o 18.00.

Przegrany sprawdzian ze złotowianami 05.06.2019r.
W środowe późne popołudnie, w ramach treningu juniorzy D1 rozegrali u siebie towarzyski mecz z FA Fair Play Złotów. Przygotowujący się do barażowych konfrontacji o promocję do I ligi wojewódzkiej piłkarze Pawła Władyczaka ulegli ekipie Adama Ziółkowskiego 2:5.

Tomasz Marzec zdeklasował konkurencję04.06.2019r.
Fantastyczna pogoda, znakomita frekwencja (wystartowało aż 89 zawodników, ukończyło zawody 85), zadowolenie kolarzy i satysfakcja organizatorów- to najkrótsze podsumowanie wyścigu kolarskiego "188", który odbył się w Debrznie i okolicach w niedzielę 2 czerwca. W tego typu imprezach szczególnie ważne są opinie uczestników, a te były jak najbardziej pozytywne. Triumfatorem na prawie 53- kilometrowej trasie, wiodącej z ul. Kościuszki przy samym Rynku przez Strzeczonę, Słupię, ponownie Debrzno, Stare Gronowo, Bukowo, Płonicę, Dębnicę, Mosiny, Myśligoszcz, do mety w centrum Grodu Dzika, okazał się Tomasz Marzec z Toyota Kawisibike MTB Słupsk. Dodajmy, iż zwyciężył bezapelacyjnie, osiągając na finiszu 39-sekundową przewagę!

Tylko jeden gol w Studzienicach03.06.2019r.
W drugim wiosennym turnieju o punkty w klasie okręgowej juniorów E2 (rocznik 2009 i młodsi) rozegranym w Dniu Dziecka w Studzienicach, młodzi zawodnicy MKS-u Debrzno, trenowani przez Dariusza Piekarskiego, walczyli na miarę możliwości, biorąc pod uwagę kwestie kadrowe. Czerwono-niebiescy ulegli wszystkim czterem rywalom, strzelając jedną bramkę. Na listę strzelców jako jedyny wpisał się Rafał Kaszubowski.

Baraże o ligę wojewódzką juniorów C2 02.06.2019r.
Tuż po zakończeniu środowego (29 maja) meczu ligowego juniorów C2 pomiędzy Gryfem Słupsk i MKS-em Debrzno w siedzibie słupskiego klubu przy ul. Zielonej odbyło się losowanie gospodarza pierwszego z dwóch spotkań, które zdecydują o tym, która z drużyn (Gryf czy MKS) awansuje do ligi wojewódzkiej juniorów C2. W obecności przedstawicieli obydwu zespołów oraz referenta Komisji ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Jarosława Sawickiego "ślepy" los przesądził o tym, że drużyny zagrają najpierw w mieście nad Słupią, a rewanż odbędzie się w Grodzie Dzika.

Seniorzy: Stal Jezierzyce- MKS Debrzno 1:5 (0:3)01.06.2019r.

Hat tricki "Kamaki" i "Ciapka" na finiszu01.06.2019r.
Juniorzy B w niezłym stylu skończyli edycję 2018/2019, wygrywając na wyjeździe z Szarżą Krojanty 6:3, przeskakując w tabeli Tęczę Brusy i zajmując ostatecznie miejsce na najniższym stopniu podium. Dzięki trzem wygranym na "ostatniej prostej" podopieczni Łukasza Płóciennika poprawili trochę niezbyt dobre humory po ogólnie przeciętnej rundzie wiosennej.

Czternaste zwycięstwo rocznika 200601.06.2019r.
Pewni triumfu w swojej grupie okręgówki juniorzy D1 pokonali u siebie w ostatniej serii ligowych zmagań Myśliwca Tuchomie 4:1. Nie był to łatwy mecz, chociaż gdyby czerwono-niebiescy popisali się lepszą skutecznością w sytuacjach podbramkowych, które stworzyli, zwycięstwo mogło być bardziej okazałe.

Pikulik współrekordzistą, 18:1 z Echem...31.05.2019r.
Po 48 godzinach od wpadki sezonu, jak niewątpliwie trzeba określić przegraną 0:14 z Gryfem w Słupsku, juniorzy C2 na koniec rozgrywek urządzili sobie ostre strzelanie w konfrontacji z najsłabszym teamem ligi. Echo Biesowice wyjechało z Grodu Dzika z bagażem osiemnastu bramek...

2 czerwca wyścig kolarski "188"30.05.2019r.
Szybkimi krokami zbliża się wydarzenie sporego kalibru w mieście nad Debrzynką, a mianowicie szosowy wyścig kolarski amatorów "188", którego start przewidziano na niedzielę 2 czerwca o godz.11.30 z ul. Kościuszki przy samym Rynku. Głównymi organizatorami przedsięwzięcia są Stowarzyszenie Przedsiębiorców Gminy Debrzno oraz Gmina Debrzno, ze znaczącym współudziałem Centrum Kultury, Sportu i Turystyki, jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w kilku miejscowościach, a także Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, licznego grona wolontariuszy i przy delikatnym wsparciu MKS-u.

Klęska na Zielonej29.05.2019r.
Kompromitująco wysokiej porażki doznali w zaległym meczu ligowym juniorzy C2, ulegając na wyjeździe Gryfowi Słupsk... 0:14! Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla tego wstydliwego wyniku, ponieważ po prostu nie powinniśmy w tak złym stylu kończyć jakichkolwiek zawodów. Tym bardziej, że drużyna rocznika 2005 w przeszłości nie notowała aż tak dramatycznych niepowodzeń.

Jakub Kaczyński zagra w towarzyskim meczu w Bytowie 28.05.2019r.
W środę 29 maja w godzinach popołudniowych na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Bytowie odbędzie się sprawdzian Kadry Pomorza przeznaczony w większości dla zawodników rocznika 2007 oraz w niektórych przypadkach 2006. Związkowi trenerzy powołali na niego łącznie 36 piłkarzy z różnych ośrodków, w tym dwóch przedstawicieli naszego klubu, tj. Jakuba Kaczyńskiego i Dominika Pikulika. Głównym punktem całego przedsięwzięcia będzie towarzyski mecz pomiędzy drużynami złożonymi z zaproszonych zawodników.

Bez powodzenia w Koczale 28.05.2019r.
Z kompletem czterech porażek wrócili z ostatniego w tym sezonie turnieju klasy okręgowej juniorów E1 (rocznik 2008 i młodsi) podopieczni Łukasza Płóciennika. Debrznianie z różnych przyczyn (głównie choroby i kontuzje, lecz nie tylko) pojechali na zawody bardzo mocno zdziesiątkowani (w szóstkę...) i choć ambitnie starali się jak mogli, nie zdołali wywalczyć żadnej zdobyczy.

10 (!) goli Pikulika, dwucyfrówka z JFA 27.05.2019r.
Na poniedziałkowe derby juniorów D1 z JFA w Przechlewie udawaliśmy się ze świadomością, że ewentualna wygrana zapewni podopiecznym Pawła Władyczaka triumf w naszej grupie okręgówki i da prawo występu w dwumeczu barażowym o awans do I ligi wojewódzkiej. Tak się stało, chociaż nie przypuszczaliśmy, że droga do brakujących trzech punktów będzie tak lekka i łatwa. Czerwono-niebiescy zwyciężyli aż 12:2, prowadząc do przerwy 8:0!

Za wysoko, lecz porażka zasłużona26.05.2019r.
Po cichu liczyliśmy na niespodziankę w meczu z Lipniczanką Lipnica. Kandydat do awansu do IV ligi nigdy dotąd nie wygrał w Debrznie, a obie drużyny mają w tym sezonie o co walczyć, choć oczywiście są to kompletnie odmienne pragnienia. Bliżej realizacji swojego po wizycie nad Debrzynką są lipniczanie, którzy pokonali czerwono-niebieskich 5:0 i jakkolwiek ich zwycięstwo jest zbyt wysokie w stosunku do przebiegu gry, to jednak obiektywnie oceniając nie podlegało dyskusji.

Trochę letniego futbolu 26.05.2019r.
Pokonaliśmy Chojniczankę Chojnice 4:2 w spotkaniu przedostatniej kolejki rozgrywek klasy okręgowej juniorów B, ale mecz z pewnością nie zapisze się jakoś szczególnie w annałach klubu znad Debrzynki. Obydwa zespoły pokazały bardzo przeciętną dyspozycję i ewidentnie czuć było w trakcie całych 90 minut nadciągający koniec sezonu i wakacje. Mimo wszystko ważne, że zwyciężyliśmy, bo to oznacza, że czerwono-niebiescy mogą pokusić się o trzecią lokatę w ostatecznej tabeli. Oczywiście, jeśli wygrają za tydzień w Krojantach...

Duża stawka meczu z Lipniczanką 25.05.2019r.
W niedzielę 26 maja 2019 r. o godz.16.00 w potyczce o mistrzostwo klasy okręgowej seniorów zagramy na Stadionie Miejskim z Lipniczanką Lipnica. To bardzo ważna konfrontacja dla obydwu drużyn, które mają zupełnie rozbieżne cele w końcówce sezonu, lecz na pewno tak samo pragną trzech oczek. Goście cały czas ścigają się ze Startem Miastko w rozgrywce o awans do IV ligi i jakakolwiek strata nad Debrzynką może mieć ogromne, niekorzystne, kluczowe wręcz reperkusje. Czerwono-niebiescy okupują wprawdzie środek tabeli (dziewiąta pozycja), jednak absolutnie nie możemy czuć się komfortowo jako, że do strefy spadkowej jest niebezpiecznie blisko...

Komisja zweryfikowała stadion na sezon 2019/202023.05.2019r.
Komisja ds. Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w składzie Jarosław Nowicki i Krzysztof Waszkiewicz zlustrowała dzisiaj Stadion Miejski, weryfikując jego przydatność do rozgrywania meczów mistrzowskich w kolejnej kampanii. To standardowa coroczna procedura, dotycząca każdego obiektu. Naturalnie miejsce, w którym w roli gospodarza przyjmuje inne kluby MKS Debrzno, nadaje się do odbywania zawodów w klasie okręgowej.

Rozkręcali się długo, ale z pozytywnym skutkiem! 22.05.2019r.
Juniorzy B pokonali w zaległym, przełożonym z końcówki kwietnia, spotkaniu ligowym u siebie z Szarżą Krojanty 7:3. Młodzi piłkarze z Debrzna wystawili jednak kibiców na konkretną próbę nerwów, ponieważ aż do 42. minuty to przyjezdni wygrywali 2:0, a czerwono-niebiescy pudłowali niemiłosiernie, marnując mnóstwo okazji na gole, nie wyłączając nawet rzutu karnego. Kiedy już jednak przełamaliśmy defensywę teamu z Krojant i własną niemoc, poszło jak z płatka..

Do końca będzie gorąco21.05.2019r.
Do zakończenia zmagań w słupskiej klasie okręgowej seniorów pozostało tylko pięć kolejek i nie ma żadnych wątpliwości, że czeka nas niezwykle ciekawy, lecz zarazem bardzo nerwowy czas. Ponieważ piłkarze MKS-u Debrzno mimo zajmowania dziewiątej pozycji w zestawieniu, a więc okupowania środka tabeli, wciąż nie mogą być pewni ligowego bytu, w niniejszym materiale postaramy się przybliżyć zawiłości związane z możliwymi scenariuszami na "ostatniej prostej" rozgrywek sezonu 2018/2019. Rzecz jasna w powiązaniu z III i IV ligą, bo na rywalizację na wyższym szczeblu także musimy mieć baczenie...

Szybkie 1:0, potem kiepsko 19.05.2019r.
Dobrze zaczęli niedzielne wyjazdowe zawody o punkty w okręgówce juniorów B z Piastem Człuchów debrznianie. W zasadzie pierwsza groźniejsza akcja zespołu Łukasza Płóciennika przyniosła pozytywny efekt. Kacper Kubicki dograł do Gracjana Wendy, a napastnik MKS-u silnym uderzeniem po długim rogu umieścił piłkę w siatce. Czerwono-niebiescy prowadzili i co najistotniejsze nadawali ton grze.

Odwrotnie niż jesienią...19.05.2019r.
Juniorzy C2 w potyczce, która w konsekwencji może zdecydować czy zajmą na koniec edycji 2018/2019 trzecią czy czwartą lokatę w tabeli okręgówki przegrali u siebie z Pogonią Lębork 4:7. Goście zrewanżowali się za jesienną konfrontację, w której to MKS był wyraźnie lepszy (6:3). Już wtedy mecz miał bardziej zacięty przebieg, niż wskazywałby na to "suchy" rezultat i podobnie można określić teraźniejsze wydarzenia na Stadionie Miejskim.

Szawarniak postrzelał, Sparta mimo to wygrała18.05.2019r.
Dobre recenzje zebrali za wyjazdową potyczkę ze Spartą Sycewice czerwono-niebiescy. Team Pawła Władyczaka był bliski sprawienia sporej niespodzianki, czyli wywiezienia ze Stadionu 650-lecia w Słupsku korzystnego wyniku, lecz jednak nie udał się ten zamiar. Zabrakło odrobiny farta, na pewno dłuższej ławki (zmiennicy sycewiczan zrobili różnicę), może też skuteczności w sytuacjach, które mogliśmy dodatkowo zamienić na następne bramki.

Kruszenie chojnickiego muru 18.05.2019r.
Wygraliśmy wysoko z outsiderem tabeli rozgrywek okręgówki juniorów D1, czyli Kolejarzem Chojnice i MKS umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji. Zwycięstwo 8:0 oddaje przebieg rywalizacji, chociaż wszystkie bramki czerwono-niebiescy zdobywali w drugie fazie obydwu połów spotkania. Wcześniej przeciwnicy, grający wybitnie defensywnie, potrafili uchronić się przed stratami, przy czym trzeba dodać, że celowniki debrznianie mieli najdelikatniej określając co nieco rozregulowane...

Wcześniejszy finisz sezonu juniorów C2 17.05.2019r.
Drużyna rocznika 2005 (i młodsi) MKS-u prowadzona przez Sławomira Słonkę swój ostatni mecz w klasie okręgowej w kampanii 2018/2019 miała rozegrać na Stadionie Miejskim w niedzielę 2 czerwca o godz.13.30 z Echem Biesowice. Na prośbę klubu znad Debrzynki oraz za zgodą drużyny gości i Komisji ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej zawodnicy skonfrontują się w innym dniu.

Z Lipniczanką w Dniu Matki16.05.2019r.
Drugi raz zmianie uległ termin spotkania 26. kolejki rozgrywek klasy okręgowej seniorów MKS Debrzno - Lipniczanka Lipnica. Pierwotnie piłkarze mieli zagrać w sobotę 25 maja o godz.17.00, później skorygowaliśmy godzinę rozpoczęcia zawodów, przyspieszając je o 60 minut. Ostatecznie futboliści obydwu klubów pojawią się na murawie Stadionu Miejskiego dzień później, czyli w niedzielę 26 maja o godz.16.00.

Nieskuteczna pogoń 15.05.2019r.
Dobry, zacięty mecz, toczony w trudnych warunkach atmosferycznych (pokaźny deszcz) rozegrały ekipy juniorów B MKS-u Debrzno i Piasta Człuchów. W zaległej potyczce minimalnie lepsi okazali się goście, którzy zwyciężyli 4:3. Ambitny pościg emkaesiaków, dążenie do wyrównania i co najmniej podziału punktów zakończyło się niestety niepowodzeniem. Przegraliśmy derby w i praktyce bardzo trudno będzie czerwono-niebieskim poprawić na finiszu sezonu 2018/2019 zajmowaną obecnie czwartą lokatę.

Niech żałują ci, którzy nie byli...14.05.2019r.
Szkolenie Mobilnej Akademii Młodych Orłów, które odbyło się w miniony piątek w sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki oraz na Stadionie Miejskim to było ze wszech miar udane przedsięwzięcie. Pierwszy raz gościliśmy w Grodzie Dzika trenerów odpowiedzialnych za ten projekt w woj. pomorskim, a więc Arkadiusza Janora i Rafała Kaczmarczyka i nie mamy najmniejszych wątpliwości, że pod wieloma względami ta wizyta była bardzo pożyteczna.

W Tuchomiu była walka13.05.2019r.
Najpóźniej, bo 11 maja zainaugurowali wiosenne gry juniorzy E2. Zawodnicy rocznika 2009 swój pierwszy turniej w tej części sezonu 2018/2019 odbyli na "Orliku" w Tuchomiu. Podopieczni Dariusza Piekarskiego w czterech spotkaniach zdobyli cztery oczka, dzielnie stawiając czoła swoim rówieśnikom. MKS wygrał jeden mecz, w jednym podzielił się punktami, w pozostałych dwóch nieznacznie lepsi byli rywale.

Groźni goście, lecz punkty zostały w Grodzie Dzika12.05.2019r.
Tak jak przypuszczaliśmy, spotkanie ze Słupią Kobylnica to nie była łatwa przeprawa dla seniorów MKS-u, ale czerwono-niebiescy poradzili sobie z niewygodnym przeciwnikiem i dodali do tabeli tak niezbędne trzy punkty. Potyczka w dużej mierze przypominała tę sprzed prawie dwóch lat, gdy na koniec edycji 2016/2017 wygraliśmy z kobylniczanami w takich samych rozmiarach (3:1).

Gol w... 12 (!) sekundzie i wyraźne zwycięstwo12.05.2019r.
Rozpoczęcie gry ze środka, kapitan zespołu Wojciech Marzec zagrywa do Kacpra Bieleckiego, ten uruchamia wbiegającego w pole karne Gracjana Wendę, strzał i... 1:0! Tak wyglądał początek ligowego meczu juniorów B MKS-u z Tęczą Brusy na własnym boisku. Natychmiastowe spojrzenie na tablicę świetlną nie pozostawiło wątpliwości: bramka została zdobyta w 12. sekundzie! Czy to nowy rekord Stadionu Miejskiego? Z pewnością tak!

Druga porażka, druga z Piastem 11.05.2019r.
Juniorzy D1 MKS-u bezapelacyjnie liderują w swojej grupie okręgówki, mając ogromne szanse na końcowe zwycięstwo w rozgrywkach i kwalifikację do baraży o I Ligę Wojewódzką w tej kategorii wiekowej. Dotychczas ponieśli zaledwie jedną przegraną, jesienią u siebie z Piastem Człuchów 0:6. W rewanżowej potyczce scenariusz powtórzył się... Silniejsi fizycznie przeciwnicy pokonali czerwono-niebieskich aż 6:2 i choć wynik na pewno nie oddaje przebiegu spotkania, to jednak trzeba obiektywnie przyznać rywalom, że byli tego dnia lepsi.

Wymagana pełna pula 10.05.2019r.
12 maja 2019 r. o godz.18.00 na Stadionie Miejskim w spotkaniu 24. serii rozgrywek klasy okręgowej seniorów zagramy ze Słupią Kobylnica. Po przegranej w Borzytuchomiu emkaesiacy spadli na dziesiątą lokatę w tabeli, mamy więc ewidentnie "nóż na gardle", biorąc pd uwagę ciągle niepewne położenie w rankingu. Prawda jest jednak taka, że okupujący trzynastą pozycję goście znajdują się w jeszcze trudniejszej sytuacji i dla nich to praktycznie mecz ostatniej szansy na nawiązanie walki o utrzymanie lidze w dalszej części rundy. Niemal na pewno bowiem z okręgówki spadną cztery kluby, a kto wie, czy nie więcej...

Z Gryfem dopiero 29 maja09.05.2019r.
Zaplanowany na sobotę 11 maja o godz.15.00 mecz klasy okręgowej juniorów C2 pomiędzy Gryfem Słupsk a MKS-em Debrzno został na prośbę naszego klubu oraz za zgodą gospodarzy przełożony i odbędzie się 18 dni później. Propozycję obydwu stron potwierdziła dzisiaj Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Piłkarze rocznika 2005 (i młodsi) wybiegną na boisko w środę 29 maja o godz.15.00.

Sprawdzian rocznika 200908.05.2019r.
Na jednym z chojnickich "Orlików" spotkały się dzisiejszego popołudnia (w ramach treningu) ekipy dziesięciolatków miejscowej Chojniczanki i MKS-u Debrzno. Dla drużyny Dariusza Piekarskiego ten pożyteczny sparing był swoistym preludium przed czekającym czerwono-niebieskich 11 maja wyjazdem do Tuchomia na pierwszy wiosenny turniej ligowy.

MRKS II Gdańsk w pingpongowej III lidze07.05.2019r.
Ponad dwa miesiące temu zreasumowaliśmy sezon w wykonaniu tenisistów stołowych MKS-u, jednak dobrze zorientowani kibice doskonale wiedzieli, że rozgrywki na szczeblu IV ligi wcale nie skończyły się na początku roku. Po dwa najlepsze teamy z każdej z trzech grup rywalizowały bowiem dalej w rundzie finałowej kampanii 2018/2019 i oto teraz możemy podsumować i tę część zmagań, już oczywiście bez udziału czerwono-niebieskich.

Szkolenie Mobilnej Akademii Młodych Orłów w Debrznie06.05.2019r.
10 maja 2019 r. (piątek) w naszej miejscowości zaplanowano szkolenie Mobilnej Akademii Młodych Orłów PZPN. Nad Debrzynkę zawitają trenerzy odpowiedzialni za ten projekt w woj. pomorskim, a zatem Arkadiusz Janor i Rafał Kaczmarczyk. Szczególnie druga postać powinna być kojarzona przez starsze pokolenie kibiców, ponieważ Pan Rafał przez wiele lat (1995-2006) występował z powodzeniem w polskiej ekstraklasie, w takich klubach jak Stomil Olsztyn, Widzew Łódź, Górnik Zabrze, Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski i Górnik Łęczna, a ponadto zaliczył dwa mecze w pierwszej reprezentacji Polski.

Nieudana wyprawa nad morze 05.05.2019r.
Juniorzy C2 ulegli w Ustce drugiemu zespołowi Jantara 3:5. Gospodarze "odpłacili się" za sromotną jesienną porażkę 2:11 w Debrznie, a sposób na pokonanie czerwono-niebieskich znaleźli m.in. w desygnowaniu na boisko kilku podstawowych piłkarzy z ekipy grającej na co dzień szczebel wyżej, czyli w I Lidze Wojewódzkiej. Dodajmy: mieli do tego zgodnie z regulaminem prawo. Mimo przegranej drużyna Sławomira Słonki zagrała dobre zawody i była bliska korzystnego wyniku.

Zawisza zwycięski w doliczonym czasie05.05.2019r.
Przegraliśmy w Borzytuchomiu 2:3, zostawiliśmy na fatalnym boisku komplet punktów i położenie ekipy Pawła Władyczaka w tabeli seniorskiej klasy okręgowej znowu stało się mocno niepewne. Szkoda niewątpliwie tego meczu, bo debrznianie prowadzili dwukrotnie (1:0 i 2:1), utrzymywali też niemal do końca rezultat remisowy, ale pękli tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra Przemysława Gudzio. Oby nie miało to przykrych konsekwencji w kontekście bilansu całego sezonu...

Pikulik z hat trickiem, Chojniczanka pokonana 04.05.2019r.
Juniorzy D1 umocnili się na prowadzeniu w tabeli klasy okręgowej wygrywając na własnym boisku z Chojniczanką Chojnice 4:2. Uzyskaliśmy więc identyczny wynik jak jesienią na "Modraku", chociaż wówczas przebieg spotkania był jednak inny. W październiku to gospodarze długo wygrywali i dopiero piorunująca końcówka zawodów w wykonaniu czerwono-niebieskich przyniosła efekty. Teraz było spokojniej, chociaż... nie tak zupełnie.

Trzy korekty w terminarzu03.05.2019r.
Ważna informacja dla kibiców drużyny seniorów MKS-u Debrzno. Otóż dwa najbliższe spotkania ligowe czerwono-niebieskich, w których będziemy pełnili rolę gospodarzy odbędą się w nieco innych terminach, niż pierwotnie zakładaliśmy konstruując wiosenny kalendarz domowych meczów debrznian. Chodzi o konfrontacje ze Słupią Kobylnica i Lipniczanką Lipnica.

Dobry występ w Dębnicy02.05.2019r.
Pozytywne recenzje zebrali za grę w turnieju "Lider Cup" zawodnicy MKS-u Debrzno rocznika 2009 (i młodsi). Piłkarze prowadzeni przez Dariusza Piekarskiego w mocno obsadzonej imprezie zajęli trzecią pozycję w swojej grupie i niewiele zabrakło im do awansu do gier o lokaty 1-8. Czerwono-niebiescy w tej wstępnej fazie zawodów ponieśli tylko jedną porażkę, z późniejszymi triumfatorami rozgrywek, czyli Gwardią Koszalin.

Jeden mecz pauzy Sławomira Słonki01.05.2019r.
Komisja Dyscyplinarna Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej na posiedzeniu w dniu 30 kwietnia nałożyła na bramkarza MKS-u Debrzno Sławomira Słonkę dyskwalifikację w wymiarze jednego meczu. Taki werdykt to efekt czerwonej kartki, jaką ujrzał nasz zawodnik w 58. minucie niedzielnego spotkania klasy okręgowej seniorów z Błękitnymi Główczyce. Przypomnijmy, że arbiter Bartłomiej Żmuda usunął futbolistę czerwono-niebieskich z boiska za zagranie piłki ręką poza polem karnym.

JFA na czele, przegrane MKS-u30.04.2019r.
W drugim turnieju wiosennej części rozgrywek klasy okręgowej juniorów E1 (rocznik 2008 i młodsi), który odbył się na Orliku przy Stadionie Miejskim w Debrznie, największe powody do radości mieli młodzi piłkarze JFA Przechlewo. Zgromadzili 10 punktów, nie stracili żadnego gola i samodzielnie liderują w tabeli po tych zawodach. Podobnie jak w Studzienicach przed trzema tygodniami nie wiodło się zespołowi Łukasza Płóciennika. Czerwono-niebiescy w poniedziałek ponieśli cztery porażki.

2 maja impreza orlikowa29.04.2019r.
2 maja 2019 r. (czwartek) o godz.17.00 odbędzie się szósta edycja towarzyskiej imprezy piłkarskiej rozgrywanej na debrzneńskim "Orliku" przy Stadionie Miejskim. Pomysłodawcą i głównym organizatorem turnieju jest od pięciu lat Adam Łukaszewski i od tej pory zawsze w Dniu Flagi mają miejsce zawody amatorów "kopanej".

"Kołek" zaczął, "Kołek" skończył28.04.2019r.
Emkaesiacy zrealizowali plan, zdobyli ważne trzy punkty w starciu z Błękitnymi Główczyce i zrobili to w dobrym stylu, chociaż nie bez małych perturbacji po drodze. Debrznianie ostatecznie wysoko (7:2) pokonali niedzielnych rywali, rewanżując się odpowiednio za jesienną porażkę 3:4 na wyjeździe, jednak gdy w pewnym momencie przy wyniku "na styku" straciliśmy po czerwonej kartce bramkarza Sławomira Słonkę, niepokój o dalszy przebieg potyczki był uzasadniony. Tylko na kilka minut, bo okazało się, że osłabieni czerwono-niebiescy rozbili potem mających olbrzymie problemy z przygotowaniem fizycznym przyjezdnych.

5:2 juniorów D1 w Polnicy 28.04.2019r.
Aż trzy tygodnie musieliśmy czekać na kolejne spotkanie w okręgówce ekipy rocznika 2006 (i młodsi). Drużyna MKS-u szkolona przez Pawła Władyczaka umocniła się na pierwszym miejscu w ligowej klasyfikacji wygrywając na obiekcie w Polnicy z Liderem Rychnowy 5:2. Może nie było to tak do końca gładkie zwycięstwo, ale odniesione pewnie, bo emkaesiacy suwerennie panowali nad wydarzeniami na boisku.

Leśnik nie przyjechał, punkty za darmo 27.04.2019r.
Nie doszedł do skutku czwarty w tej rundzie mecz okręgówki juniorów C2 MKS-u, w którym mieliśmy podejmować na Stadionie Miejskim Leśnika Cewice. Goście nie stawili się w Grodzie Dzika, powielając scenariusz z jesieni, gdy także odpuścili sobie daleki wyjazd, wówczas zostając w domach zamiast udać się do Czarnego. Szkoda, co tu więcej pisać... W lidze, w której mamy do rozegrania wiosną tylko osiem spotkań, jedno się nie odbyło...

Zuzanna Karwacka powołana na konsultację reprezentacji Polski U-1526.04.2019r.
Piłkarka Chojniczanki Chojnice, a w przeszłości (2015-2017) zawodniczka MKS-u Debrzno, Zuzanna Karwacka pojedzie w dniach 2-4 maja 2019 r. na konsultację szkoleniową reprezentacji Polski kobiet w kategorii U-15. Mieszkanka Grodu Dzika znalazła się na liście zaproszonych na zgrupowanie do Pruszkowa obok dziewiętnastu innych dziewcząt z całego kraju.

Jazda obowiązkowa 26.04.2019r.
W niedzielę 28 kwietnia 2019 r. o godz.16.00 na Stadionie Miejskim seniorzy MKS-u w meczu 22. serii rozgrywek klasy okręgowej zmierzą się z Błękitnymi Główczyce. Czerwono-niebiescy po przedświątecznej porażce z Piastem Człuchów mają jeden oczywisty cel w starciu z drużyną zajmującą przedostatnią lokatę w tabeli: zwyciężyć! To bardzo ważne, gdy spojrzymy na klasyfikację, bo nasza sytuacja wciąż jest niejasna i nie możemy być pewni utrzymania w lidze.

Lider Cup dla rocznika 2009 (i młodsi) z udziałem debrznian25.04.2019r.
W sobotę 27 kwietnia 2019 r. o godz.9.00 na stadionie w Dębnicy rozpocznie się towarzyski turniej piłki nożnej juniorów E2 pod nazwą "Lider Cup". W zawodach, które potrwają około ośmiu godzin, wezmą udział aż 32 drużyny z kilku województw. Stawkę podzielono na cztery grupy po osiem ekip, mecze potrwają 10 minut każdy, a trenerzy mają prawo zgłosić do imprezy 10 zawodników. W tym interesująco zapowiadającym się wydarzeniu pojawią się także czerwono-niebiescy z Debrzna, czyli podopieczni Dariusza Piekarskiego.

Wertykulacja, piaskowanie i aeracja na Stadionie Miejskim24.04.2019r.
Tuż po Świętach Wielkanocnych, tj. 23 i 24 kwietnia firma G&Syn z Torunia wykonała trójstopniowe zabiegi pielęgnacyjne na murawie debrzneńskiego stadionu. Na obiekt wjechały maszyny, dzięki których działaniom boisko powinno wyglądać w najbliższym czasie dużo lepiej niż w tygodniach po zakończeniu okresu zimowego. Wertykulacja, piaskowanie (wysypano i wczesano 54 tony) i aeracja to standardowe prace, mające dopomóc w utrzymaniu w bardzo dobrym stanie w kolejnych miesiącach placu gry emkaesiaków.

Godzina dobra, później uleciał charakter 23.04.2019r.
Juniorzy B ponieśli wysoką porażkę w wyjazdowym meczu z Czarnymi Czarne i chociaż przez długi czas nic tego nie zapowiadało, to jednak fatalna końcówka zawodów spowodowała, że tak kiepski rezultat (1:5) poszedł w świat. Gospodarze odnieśli zwycięstwo mocno przybliżające ich do zajęcia pierwszej lokaty na koniec sezonu.

W Czarnem zagramy tuż po świętach18.04.2019r.
Drugi raz uległ zmianie termin meczu klasy okręgowej juniorów B Czarni Czarne- MKS Debrzno. Początkowo to spotkanie miało się odbyć w niedzielę 5 maja o godz.11.00, potem na naszą prośbę zostało przesunięte o dwa dni, tj. na wtorek 7 maja o godz.17.00, jednak i te ustalenia są obecnie nieaktualne.

Bezbarwna środa, niepowodzenie z Piastem17.04.2019r.
Po triumfie z Chrobrym Charbrowo seniorów MKS-u spotkał lodowaty prysznic w Człuchowie. Mimo niezłej pierwszej części w wykonaniu zespołu Pawła Władyczaka i nienadzwyczajnej gry gospodarzy przez całe zawody, to jednak miejscowi radowali się z trzech punktów. Przegraliśmy 0:3 po meczu, w którym naprawdę można było pokusić się realnie o zdobycz. Co gorsza, o takim, a nie innym rozstrzygnięciu przesądziło ledwie... 60 sekund, bo w tak krótkim odstępie czasu rywale dwukrotnie pokonali Sławomira Słonkę. Trzecie trafienie, w 90+3. minucie, nie miało już żadnego znaczenia, chociaż gwoli ścisłości zostało zdobyte po wyraźnym spalonym. Na technologię VAR w słupskiej klasie okręgowej przyjdzie nam pewnie poczekać, określając rzecz jasna sprawę żartobliwie, kilka(dziesiąt) lat, więc cóż...

2:2 do przerwy, potem Salos nam odjechał... 14.04.2019r.
W spotkaniu ważnym dla układu tabeli okręgówki juniorów C2 w jej czołówce MKS przegrał na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Zielonej w Słupsku z występującym tam gościnnie Salosem 2:7. To oznacza praktycznie utratę szans na wygranie ligi, wydaje się bowiem, że realnie o palmę pierwszeństwa mogą powalczyć już tylko nasi niedzielni przeciwnicy i drugi słupski zespół, Gryf.

Zwycięstwo na "Modraku"14.04.2019r.
Po dwóch przegranych na wiosnę juniorzy B nareszcie zapunktowali, wygrywając na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice 5:3. Niby to nie jest wielkie osiągnięcie, skoro rywale zdobyli dotychczas sześć oczek, ale z tego trzy jesienią w Debrznie, więc wcale nie byliśmy stuprocentowym faworytem niedzielnej konfrontacji. Także dlatego, że nie mógł zagrać Wojciech Marzec, gdyż dzień wcześniej zaliczył 90 minut w ekipie seniorów. Czerwono-niebiescy dali jednak radę, byli lepsi i mimo małego niepokoju w końcówce meczu odnieśli w sumie zasłużoną wiktorię.

Dwa hat tricki, trzeci z asyst 13.04.2019r.
Seniorzy MKS-u wysoko pokonali Chrobrego Charbrowo, przełamując dobrą passę przyjezdnych na wiosnę. Goście do tej pory nie ponieśli porażki, ale w Debrznie byli tłem dla dobrze usposobionych w sobotę czerwono-niebieskich. Wprawdzie w pierwszej połowie nie było wcale łatwo, a charbrowianie objęli nawet prowadzenie, jednak później zespół Pawła Władyczaka niepodzielnie panował nad wydarzeniami boiskowymi. Zniechęceni przyjezdni tracili po zmianie stron gola za golem i skończyło się efektownym 8:3 dla emkaesiaków.

Komisja ds. Rozgrywek potwierdziła...12.04.2019r.
...korektę terminarza ligowych zmagań, w trzech przypadkach odnoszącą się do planów juniorskich drużyn MKS-u Debrzno. Na wczorajszym posiedzeniu w Słupsku "zaklepano" przede wszystkim zmianę daty rozegrania turnieju klasy okręgowej juniorów E2 (rocznik 2009 i młodsi), którego gospodarzem jest nasz klub. Zawody przewidziane na niedzielę 14 kwietnia odbędą się dopiero 9 czerwca i będą de facto trzecimi w kolejności (czyli ostatnimi) w rundzie wiosennej poza imprezami w Tuchomiu (11 maja) i Studzienicach (1 czerwca).

Groźni "Królewscy"11.04.2019r.
W sobotę 13 kwietnia 2019 r. o godz.17.00 na Stadionie Miejskim w Debrznie seniorzy MKS-u zagrają mecz 20. serii rozgrywek klasy okręgowej, a naszym rywalem będzie Chrobry Charbrowo. Po przegranej w Pobłociu znowu zadźwięczał dzwonek alarmowy dla czerwono-niebieskich i kolejny raz w tej rundzie jesteśmy "na musiku". Celem teamu Pawła Władyczaka jest ulokowanie na stałe w środkowych rejonach tabeli i spokojne utrzymanie w lidze. Do realizacji tego zamierzenia m.in. potrzebne jest zwycięstwo właśnie z "Królewskimi".

Jedna roszada we władzach klubu10.04.2019r.
Za nami Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze MKS-u. W poprzedni piątek 5 kwietnia obecni w sali Centrum Kultury, Sportu i Turystyki podsumowali minione dwa lata działalności stowarzyszenia, a kończącemu pracę zarządowi udzielono absolutorium. W obradach nie mógł niestety uczestniczyć burmistrz Wojciech Kallas, brało w nich udział natomiast pięcioro miejskich radnych, z czego czterech to zresztą członkowie klubu. Wyłoniono władze na następną dwuletnią kadencję. Prezesem ponownie został Sebastian Michno, a do zarządu wybrano także Krzysztofa Borkowskiego, Sebastiana Stalkę, Pawła Władyczaka i jako jedyną nową osobę Daniela Hnatczaka, który zastąpił Arkadiusza Lewenko. Skład Komisji Rewizyjnej (Robert Szychowski, Jerzy Pelowski i Robert Rutyna) pozostał bez zmian.

Dominik Pikulik odwiedzi Kolejorza 09.04.2019r.
Czerwiec i grudzień 2018 r. oraz luty 2019 r. - wówczas zawodnik MKS-u Debrzno Dominik Pikulik przebywał na konsultacjach w Poznaniu i Popowie koło Wronek, za każdym razem na zaproszenie Lecha. Przed piłkarzem czerwono-niebieskich kolejna próba i doskonała możliwość pokazania swoich umiejętności. W najbliższą sobotę 13 kwietnia o godz.14.00 na obiekcie ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Bułgarskiej w stolicy Wielkopolski odbędzie się trening połączony z grą wewnętrzną dla rocznika 2006.

Bez powodzenia w pierwszym turnieju08.04.2019r.
Gospodarze, a więc Kaszubia Studzienice oraz JFA Przechlewo to najlepsze zespoły inauguracyjnej imprezy klasy okręgowej juniorów E1 (rocznik 2008 i młodsi) w rundzie wiosennej. Obydwie drużyny zgromadziły w czterech spotkaniach po dziesięć oczek. Nie wiodło się niestety debrznianom. Emkaesiacy, prowadzeni przez Łukasza Płóciennika, ulegli wszystkim rywalom i trzeba przyznać, że ustępowaliśmy im wyraźnie.

Stłamszeni fizycznie, zero punktów w Pobłociu07.04.2019r.
Czwarty wiosenny występ seniorów i pierwsza porażka. Polegliśmy w Pobłociu z Jantarią 2:5 i tabela natychmiast uległa (oczywiście w powiązaniu z innymi rezultatami) jeszcze większemu spłaszczeniu. Czerwono-niebiescy zagrali niestety słabe zawody, popełnialiśmy dużo błędów, co było skrzętnie wykorzystywane przez uskuteczniających prosty, twardy, agresywny futbol gospodarzy. Rzecz charakterystyczna: przegrywaliśmy zdecydowaną większość pojedynków, nawet przypadkowe, "stykowe" piłki zwykle padały łupem miejscowych, co przekładało się na ogólny obraz tej konfrontacji.

Dwucyfrówka już po 40 minutach06.04.2019r.
Bezproblemowo zainkasowali kolejne trzy oczka w klasie okręgowej juniorzy C2. Podopieczni Sławomira Słonki rozgromili u siebie Bytovię Bytów 14:3, prawie dokładnie powtarzając wynik z jesieni z wyjazdu, gdy było... 13:4. Teraz po pierwszej części na tablicy świetlnej widniał wynik 10:1 (!), co w sposób oczywisty oddawało ogromną przewagę i dominację czerwono-niebieskich.

"Kacza" jak niegdyś Tomba 06.04.2019r.
Mimo niepewności, małych obaw przed startem rundy rewanżowej, juniorzy D1 szkoleni przez Pawła Władyczaka bardzo dobrze poradzili sobie z pierwszym przeciwnikiem w drugiej fazie sezonu 2018/2019. Debrznianie wygrali na wyjeździe z Kaszubią Studzienice 5:1 i umocnili się w fotelu lidera ligi. Wydarzeniem dnia były dwie "solówki" Jakuba Kaczyńskiego. Filigranowy piłkarz urządził sobie prawdziwie zuchwały (absolutnie w pozytywnym znaczeniu) slalom między obrońcami gospodarzy i niczym kiedyś legendarny włoski alpejczyk Alberto Tomba pokonujący agresywnie tyczki na stoku, efektownie mijał kolejnych rywali na boisku, a co najważniejsze skończył obie akcje golami dla MKS-u. Brawo!

Młodzieżowe derby z Piastem przesunięte w czasie05.04.2019r.
Zaplanowane na sobotę 6 kwietnia 2019 r. o godz.17.30 spotkanie klasy okręgowej juniorów B MKS Debrzno- Piast Człuchów nie odbędzie się w przewidzianym terminie. Na prośbę gości argumentowaną względami organizacyjnymi i za aprobatą naszego klubu omawiana potyczka została przełożona, co zaakceptowała wczoraj Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego.

Dwa mecze dyskwalifikacji Szymona Malmona04.04.2019r.
Komisja Dyscyplinarna Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej na wczorajszym posiedzeniu ukarała zawieszeniem na dwa spotkania ligowe zawodnika MKS-u Debrzno Szymona Malmona. Przypomnijmy, że piłkarz otrzymał czerwoną kartkę w meczu 18. serii rozgrywek klasy okręgowej z Sokołem Wyczechy (4:4) 31 marca.

Prawie 3000 piłek dla klubów na Pomorzu03.04.2019r.
Pomorski Związek Piłki Nożnej obwieścił, że wzorem roku ubiegłego przekaże klubom w nim zrzeszonym i występującym w rozgrywkach sezonu 2018/2019 niemal trzy tysiące piłek. Będzie to dotyczyć wszystkich, którzy uczestniczą w zmaganiach mistrzowskich począwszy od seniorów na juniorach D2 (czyli rocznik 2007 i młodsi) kończąc.

Juniorzy D1 startują z poślizgiem02.04.2019r.
Z tygodniowym opóźnieniem rozpoczną rywalizację w swojej grupie klasy okręgowej juniorzy D1 (rocznik 2006 i młodsi) trenowani przez Pawła Władyczaka. Dłuższa przerwa zimowa wynika z układu terminarza, gdyż wobec nieparzystej liczby ekip biorących udział w zmaganiach, to właśnie czerwono-niebieskim przypadła pauza w inauguracyjnej serii. Dodatkowo, o czym informowaliśmy, z rozgrywek po I fazie sezonu wycofał się niestety Start Miastko i jakkolwiek pozostał w tabeli (wszystkie wiosenne spotkania z udziałem tej drużyny będą weryfikowane na walkowery), to ta rezygnacja powoduje następne perturbacje w postaci kolejnych "dziur" w występach.

Jednobramkowa wygrana w Jastrowiu01.04.2019r.
Sparingowa konfrontacja juniorów D1 (rocznik 2006 i młodsi) Polonii Jastrowie i MKS-u Debrzno zakończyła się minimalnym zwycięstwem naszego zespołu. W tym zaciętym spotkaniu obejrzeliśmy zaledwie jednego gola, którego autorem był krótko po rozpoczęciu drugiej połowy (34 min.) Dominik Pikulik.

::  Copyright © 2003-2023 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::