ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Wiosenny podział rozgrywek turniejowych30.12.2020r.
Ponad dwa tygodnie temu opublikowaliśmy ramowy kalendarz gier naszych najmłodszych piłkarzy, którzy uczestniczą w zmaganiach mistrzowskich w ramach turniejów orlikowych. Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej podała niedawno również obsadę poszczególnych grup we wszystkich kategoriach. Stworzyła ją tak, jak to czyni od paru sezonów, czyli na podstawie kolejności w tabelach w rywalizacji w I części kampanii 2020/2021. Określając rzecz najprościej: wiosną te zespoły, które osiągnęły lepsze wyniki w minionych miesiącach będą konfrontować się ze sobą i analogicznie - niżej lokowani w zestawieniu zagrają we własnym gronie.

"Jeśli tam była ręka, to była to ręka Boga"28.12.2020r.
Niech żałują ci, których z różnych przyczyn zabrakło, a zabrakło niestety tym razem wielu... W IX edycji turnieju piłki nożnej amatorów "Debrzno 30+" wzięło udział tylko 17 zawodników i określając sprawę bardzo łagodnie frekwencja była przeciętna, żeby poprzestać na tym eufemizmie i nie napisać wprost, że mierna... Szkoda, ale generalnie mimo to wciąż nie zrażamy się, nie składamy broni, tylko robimy swoje dla tych, którzy mogą i chcą bawić się w futbol na luzie w tym specyficznym momencie, czyli na koniec każdego roku...

"Debrzno 30+" za cztery dni23.12.2020r.
Dla miłośników biegania za ulubioną futbolówką mamy bardzo dobrą wiadomość. Tuż po Świętach Bożego Narodzenia, w niedzielę 27 grudnia 2020 r. o godz.17.00, odbędzie się dziewiąta edycja turnieju piłki nożnej amatorów "Debrzno 30+"! Impreza, której pomysłodawcą był Arkadiusz Lewenko, pierwszy raz zaistniała w kalendarzu przedsięwzięć realizowanych przez MKS w 2011 roku i natychmiast została polubiona przez uczestników. Termin zawodów jest zawsze specyficzny, bo gramy miedzy świętami a Nowym Rokiem i tak będzie także teraz. Po rocznej przerwie (turniej z przyczyn organizacyjnych dwanaście miesięcy temu musieliśmy odwołać) mimo wiadomych trudności, dzięki życzliwości dyrekcji placówki oświatowej w Grodzie Dzika, możemy Was zaprosić do wspólnej, towarzyskiej zabawy.

M. Czyżykowski, W. Wrzeszcz, Żynda i Deneszewski najskuteczniej odbijali piłeczkę21.12.2020r.
33 zwolenników tenisa stołowego wzięło udział w bożonarodzeniowym turnieju zorganizowanym przez MKS przy współudziale Szkoły Podstawowej w Debrznie (dziękujemy za udostępnienie hali). Jak na specyficzne czasy, w których przyszło nam żyć, frekwencja to może nie oszałamiająca, ale co najmniej przyzwoita, chociaż uczciwie trzeba nadmienić, iż na pewno liczyliśmy na nieco większą obecność dzieci i młodzieży.

Birosz, Drygalski i Kaczyński na konsultacji w Gdyni19.12.2020r.
Trzej piłkarze drużyny juniorów C1 MKS-u Debrzno Hubert Birosz, Franciszek Drygalski i Jakub Kaczyński w minioną niedzielę 13 grudnia, za sprawą pomocy Rodziców (serdecznie dziękujemy!) uczestniczyli w sprawdzianie na Narodowym Stadionie Rugby organizowanym przez Arkę Gdynia. Omawiana trójka zawodników to wyróżniający się chłopcy z rocznika 2007, grający w zespole Pawła Władyczaka, dla których udział w konsultacji był nagrodą i możliwością pokazania swoich umiejętności na tle testowanych młodych futbolistów z kilku klubów oraz miejscowej ekipy prowadzonej przez trenera Marka Leszczyńskiego.

Pingpongiści poznali terminarz rewanżów17.12.2020r.
Zaledwie wczoraj analizowaliśmy ranking indywidualny po I rundzie w debrzeńskiej grupie IV ligi tenisa stołowego, a dziś możemy już przekazać kibicom wieści dotyczące kalendarza dalszych poczynań czerwono-niebieskich na tym szczeblu. Pomorski WZTS rozesłał bowiem do klubów stosowną informację, stąd wiemy, iż następny mecz nasz zespół rozegra za ponad miesiąc, 23 stycznia z Juniorem II Miastko.

Daniel Orłowski liderem czwartoligowego rankingu w debrzeńskiej grupie 16.12.2020r.
Grupa A IV ligi tenisa stołowego jako jedyna rozegrała wszystkie spotkania I rundy sezonu 2020/2021, w pozostałych dwóch jest jeszcze sporo zaległości. Czekamy na terminarz drugiej fazy zasadniczej części edycji (prawdopodobnie zaczniemy rewanże w trzeci weekend stycznia), ale ponieważ jesteśmy na półmetku zmagań Pomorski Wojewódzki Związek Tenisa Stołowego mógł opublikować klasyfikację zawodników rywalizujących w naszej grupie.

Konkurs na Waszą interpretację herbu MKS-u potrwa dłużej15.12.2020r.
Ogłoszony 11 listopada przez nasz klub wespół z Przewodniczącym Rady Osiedla "Zielone Wzgórze" Wojciechem Chojeckim, a także licznym gronem partnerów i darczyńców konkurs plastyczny "Moja wersja herbu MKS Debrzno" w pierwotnym zamierzeniu miał trwać równy miesiąc, a jego finał przewidywaliśmy na okres przedświąteczny. Dzisiaj informujemy, że ze względów organizacyjnych dajemy wam dużo więcej czasu na wykonanie prac i dostarczenie ich do siedziby czerwono-niebieskich, czyli biura przy Stadionie Miejskim. Otóż ostateczny termin mija dopiero 18 stycznia, a zatem w pierwszym dniu po zakończeniu ferii zimowych.

19 grudnia bożonarodzeniowy turniej tenisa stołowego14.12.2020r.
Pora jest mocno niesprzyjająca dla sportu w obiektach zamkniętych, ale na szczęście możemy poinformować, że choć w minimalnym stopniu, to jednak zrealizujemy część zamierzeń dotyczących imprez planowanych przez klub tej zimy w hali Szkoły Podstawowej. Po ubiegłotygodniowych rozmowach z dyrekcją placówki (Dorota Matuszewska i Andrzej Rosiński) uzyskaliśmy zgodę na organizację bożonarodzeniowego turnieju tenisa stołowego. Zawody odbędą się za pięć dni, w sobotę 19 grudnia!

Kalendarz gier juniorów E2, F1 i F2 też już znany12.12.2020r.
Pomorski Związek Piłki Nożnej wraz z terminarzem wiosennych potyczek wśród seniorów oraz kategorii juniorskich podał także ramowe daty rozgrywania zawodów "orlikowych", przeznaczonych dla najmłodszych piłkarzy. W przypadku MKS-u Debrzno dotyczy to trzech zespołów, a zatem juniorów E2 (rocznik 2011 i młodsi), juniorów F1 (rocznik 2012 i młodsi) oraz juniorów F2 (rocznik 2013 i młodsi). Drużyny szkolone przez Norberta Muchę (dwie pierwsze) oraz Krzysztofa Dudzica (trzecia) swoich rywali w rundzie rewanżowej poznają za jakiś czas (przypominamy, że związek od trzech lat oddzielnie traktuje obydwie fazy danej edycji, stąd inne zestawienia grup), ale na tę chwilę wiemy chociaż, w które weekendy będą się odbywać imprezy.

Rocznik 2008 wróci do gry w połowie kwietnia10.12.2020r.
Bardzo długą przerwę od rywalizacji o punkty będą mieć juniorzy D1 MKS-u prowadzeni przez Dariusza Piekarskiego. Debrznianie grają w skromnej, siedmiozespołowej grupie (jak pamiętamy ósma ekipa, Sparta Konarzyny, nie przystąpiła do sezonu), stąd runda rewanżowa zacznie się dopiero w połowie kwietnia i potrwa... półtora miesiąca.

Słodkości dla dzieci 09.12.2020r.
Za nami 6 grudnia, czyli Mikołajki i z tej okazji trenerzy szkolący dzieci w Akademii Piłkarskiej naszego klubu (Paweł Władyczak, Dariusz Piekarski, Norbert Mucha i Krzysztof Dudzic) przygotowali na koniec zajęć odbywających się w różnych terminach, ale w "okolicy" tego święta, małą niespodziankę dla swoich podopiecznych. Wszyscy obecni na treningach symbolicznie otrzymali słodki upominek, podtrzymując miłą grudniową tradycję.

Juniorzy C1 zaczną jak seniorzy08.12.2020r.
Dokładnie w tym samym terminie co dorosły zespół MKS-u, a więc w pierwszy weekend marca, rozpoczną zmagania w rundzie wiosennej zawodnicy rocznika 2006 (i młodsi), występujący w I lidze wojewódzkiej. Drużyna Pawła Władyczaka 6/7 marca zmierzy się u siebie z U-2 Bytów i będzie to premierowy z czternastu zaplanowanych w trakcie rewanżowej fazy sezonu meczów. Czternastu, bo jak wiadomo nie spotkamy się już z Olimpijczykiem Kwakowo, który wywalczył niedawno po barażach awans do Centralnej Ligi Juniorów i w terminarzu pojawiła się pauza.

FIFA dla Krzysztofa Dudzica07.12.2020r.
Rok 2020, jeśli weźmiemy pod uwagę "normalne" mecze piłkarskie, został zakończony, a ligi halowej w tym sezonie nie będzie, lecz pozytywnie zwariowani na punkcie futbolu mimo to nie pozostają bezczynni. Dwanaście osób związanych z drużyną seniorów MKS-u (piłkarze i kibice) spotkało się w sobotnie popołudnie 5 grudnia w budynku przy Stadionie Miejskim, aby rozegrać turniej w popularną "FIFĘ". Wprawdzie redakcja www.mksdebrzno.pl zdecydowanie preferuje tradycyjne ganianie za futbolówką, ale przyznajemy, iż zawody były interesujące, a uczestnicy dobrze bawili się przy dwóch stanowiskach.

Pięć goli i asysta Dominika Pikulika w sparingu Arki Gdynia06.12.2020r.
W piątkowe przedpołudnie 4 grudnia trzech zawodników zespołu juniorów C1 MKS-u Debrzno, a więc Jakub Piotrowski, Dominik Pikulik i Szymon Szlaga uczestniczyło w sparingowym spotkaniu, w którym Arka Gdynia podejmowała na boisku ze sztuczną nawierzchnią, usytuowanym w pobliżu Narodowego Stadionu Rugby (tzw. "klatka"), lidera gdańskiej klasy okręgowej GOSRiT Luzino. To kolejny sprawdzian młodych czerwono-niebieskich w barwach... żółto-niebieskich i trzeba zaznaczyć, że wypadł bardzo korzystnie.

Granit skruszony, 10:5 w przeddzień Mikołajek 05.12.2020r.
Trzecią wygraną z rzędu w rozgrywkach IV ligi odnieśli tenisiści stołowi MKS-u. Czerwono-niebiescy pokonali w hali Szkoły Podstawowej Granit Koczała 10:5, podtrzymując dobrą passę w ostatnich tygodniach. Komplet oczek w singlu uzyskali Daniel Orłowski i Sebastian Michno, punkcik dołożył wchodzący tym razem z rezerwy Mirosław Kisełyczka, a ponownie bardzo ważne w kontekście całego spotkania były dwa zwycięskie deble, które dały debrznianom komfort gry w dalszej fazie zawodów.

6/7 marca start rundy wiosennej03.12.2020r.
Seniorzy MKS-u jedenaście dni temu zakończyli rundę jesienną sezonu 2020/2021 w słupskiej klasie okręgowej meczem na własnym terenie z Wybrzeżem Objazda. Formalnie pierwsza część ligowych zmagań zostanie natomiast definitywnie zamknięta dopiero 13 grudnia, ponieważ odrabiane są jeszcze zaległości. Tymczasem życie nie znosi próżni i Zarząd Pomorskiego Związku Piłki Nożnej 30 listopada przyjął i niezwłocznie opublikował ramowy kalendarz rywalizacji w II odsłonie trwającej kampanii. Mówiło się początkowo nieoficjalnie, iż wystartujemy z piłkarską wiosną w drugi weekend marca, jednak piłkarze wyjdą na boiska tydzień wcześniej, tj. 6/7 marca. Wtedy czerwono-niebiescy podejmą na Stadionie Miejskim w derbowej konfrontacji Czarnych Czarne.

Awans Olimpijczyka 01.12.2020r.
Zdobywca pierwszego miejsca po rundzie jesiennej w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej juniorów C1 (rocznik 2006 i młodsi) Olimpijczyk Kwakowo odniósł największy sukces w swojej historii, zwyciężając w meczach barażowych o prawo gry w Centralnej Lidze Juniorów z Salosem Szczecin. Drużyna z małej miejscowości z gminy Kobylnica pod Słupskiem w dodatkowych grach odniosła dwie wygrane, jednak ścieżka do promocji na najwyższy szczebel w kraju wcale nie była usłana różami.

W Bytowie pierwszy raz z tarczą, a nie na niej30.11.2020r.
Siedmiokrotnie skonfrontowały się dotychczas pingpongowe drużyny ZSP Jedynki Bytów i MKS-u Debrzno w rozgrywkach ligowych i dopiero drugi raz wygrali czerwono-niebiescy. Dodajmy, iż poprzednie zwycięstwo miało miejsce w roli gospodarzy w styczniu 2019 roku, tym bardziej więc cieszy teraźniejsza wygrana na terenie przeciwnika! Pokonaliśmy bytowian 10:6 po dobrym spotkaniu, w którym obydwie ekipy były jednakowo... osłabione, ponieważ miejscowi wystąpili bez kontuzjowanego Krzysztofa Babińskiego, a w naszym teamie zabrakło z przyczyn osobistych Mirosława Kisełyczki.

Sparing juniorów D1 w Wierzchowie 28.11.2020r.
W środę 25 listopada trener Dariusz Piekarski zabrał drużynę rocznika 2008 (i młodsi) do Wierzchowa Człuchowskiego na tamtejszy Orlik, gdzie czerwono-niebiescy mogli w ramach treningu spotkać się z ekipą Lidera Rychnowy. Półtorej godziny wspólnej gry, bez szczególnego zwracania uwagi na wynik, bo nie on był oczywiście najważniejszy, zatem dobrze spędzony czas z piłką nożną. MKS tego dnia reprezentowali: Aleks Czyżykowski, Dawid Białek, Maksymilian Fąs, Sebastian Kanecki, Rafał Kaszubowski, Mateusz Kulicki, Filip Lange, Jakub Majer, Tomasz Nitzler, Stefan Paprota, Antoni Sadowski i Miłosz Szyszka.

W samo okienko (122) - Eliksir młodości27.11.2020r.
Życie niczym stary listonosz przynosi różne wiadomości, czasami w najmniej spodziewanym momencie. Diego Armando Maradona dostał propozycję od Boga, tych z kategorii nie do odrzucenia. Nie zdążył spakować najpotrzebniejszych rzeczy. Boski Argentyńczyk, "El Mago del Futbol" jak go ochrzczono, był zjawiskiem na piłkarskiej murawie i był jednym z tych naprawdę niewielu zawodników - artystów, którzy potrafili wygrać mecz w pojedynkę. Nawet jego cień nie nadążał za nim w dryblingu. "Don t Cry for Me Argentina" - chciałoby się przypomnieć piosenkę z tego kraju zakochanego w futbolu po uszy.

Już dziewięć goli Mateusza Treli w CLJ 26.11.2020r.
Niespełna dwa miesiące temu informowaliśmy o występach wychowanka MKS-u Debrzno Mateusza Treli w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-18 w barwach Arki Gdynia. Dziś kontynuujemy ten temat i to spiesząc z gratulacjami, bo "Mati", czy jak kto woli "Petara" ma za sobą kolejne mecze mistrzowskie i... następne gole.

Pikulik, Piotrowski i Szlaga na sprawdzianie w Gdyni 25.11.2020r.
W połowie października zawodnicy drużyny juniorów C1 MKS-u Debrzno Dominik Pikulik i Szymon Szlaga gościli w Gdyni na trzydniowych testach w tamtejszej Arce. Po ponad miesiącu od tego wyjazdu, już po zakończeniu rozgrywek rundy jesiennej, ponownie futboliści czerwono-niebieskich pojawili się na Narodowym Stadionie Rugby, tak szczęśliwym przed paroma tygodniami dla debrznian, którzy pokonali na tym obiekcie w lidze Bałtyk 4:2. 20 listopada nad morze udało się w sumie trzech emkaesiaków, bo oprócz "Pikiego" i "Simona" miał okazję sprawdzić się Jakub Piotrowski, a więc również zawodnik ekipy Pawła Władyczaka, drugi sezon z rzędu wypożyczony nad Debrzynkę z Czarnych Czarne.

Doskonały pomysł na urodziny24.11.2020r.
Ach, te Babcie! Bez nich ani rusz, o czym miał okazję przekonać się zawodnik drużyny juniorów F1 MKS-u Debrzno Franciszek Osięglewski, który 23 listopada obchodził ósme urodziny. Oto Babcia Czesia przygotowała dla Franka na tę szczególną okoliczność smakowitą niespodziankę w postaci tortu. Powiecie, że to nic nadzwyczajnego, bo wiele Babć tak czyni, jednak w tym przypadku słodkości miały bezpośredni związek z pasją młodego piłkarza. Został więc uraczony tortem z... efektownym herbem MKS-u, co sprawiło wielką radość małemu adeptowi futbolu!

Sześć zaległych meczów w listopadzie i grudniu 23.11.2020r.
Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w porozumieniu z zainteresowanymi klubami ustaliła daty i godziny rozegrania zaległych spotkań w klasie okręgowej seniorów. Jeśli żadne przeszkody (koronawirus lub pogoda) nie staną na drodze piłkarzom, w połowie grudnia skończy się oficjalnie runda jesienna. Najwięcej potyczek mają przed sobą zawodnicy człuchowskiego Piasta, którzy aż trzykrotnie w tym okresie wybiegną na boisko.

Pogrom przed zimą22.11.2020r.
Najważniejsze, że do tego meczu w ogóle doszło, bo o kłopotach z jego rozegraniem pisaliśmy przed weekendem. Właściwie w ostatniej chwili przełożono zawody z soboty na niedzielę i dzięki temu Wybrzeże Objazda uniknęło walkowera, a czerwono-niebiescy mogli wybiec na boisko i w sportowej walce zdobyć trzy punkty. Uczynili to w bardzo dobrym stylu, odprawiając ekipę znad morza bez jakichkolwiek wątpliwości. Aż osiem goli zobaczyli kibice zgromadzeni przy obiekcie (ale formalnie poza nim) od strony osiedla i na pewno nie żałowali tego, iż wyszli z domów, aby ujrzeć ostatni akord tego dziwnego dla piłki nożnej i całego sportu roku 2020...

"Tylko nie Wrzeszcz jak wygrasz!"...22.11.2020r.
...takimi słowami pod koniec emocjonującego singla Lech Wrzeszcz - Jan Galanty, decydującego o zwycięstwie tenisistów stołowych MKS-u z ekipą C.S.T. Czarne, mobilizował do skutecznej gry kolegę z drużyny debrzeńskiej Mirosław Kisełyczka. Podziałało, bo najlepszy zawodnik dnia w hali Szkoły Podstawowej poradził sobie w końcówce piątego seta i przypieczętował wiktorię czerwono-niebieskich. Niespodziewaną dodajmy, a na pewno nadspodziewanie wysoką, ponieważ emkaesiacy pokonali derbowych przeciwników aż 10:3.

W samo okienko (121) - Gra bez uśmiechu21.11.2020r.
Czasem okazywała się jak furtka do wolności, jak ucieczka niemal z murów Alcatraz pod nosem nadzorujących. Maurycy i Havranek (tutaj zmienimy personalia, aby nie ujawniać śmiałków nawet teraz, po ponad trzydziestu latach) skorzystali z takowej szansy. Stanęli w szranki do turnieju, którego nie mogli w życiu wygrać.

WAŻNE! Spotkanie MKS - Wybrzeże jednak w niedzielę o godz.13.30 20.11.2020r.
Duże zamieszanie towarzyszyło w ostatnich godzinach meczowi 19. serii klasy okręgowej seniorów MKS Debrzno - Wybrzeże Objazda. Mająca ogromne problemy ze skompletowaniem składu na sobotnią konfrontację ekipa gości powiadomiła związek oraz nasz klub, że rezygnuje z wyjazdu nad Debrzynkę, motywując to właśnie brakiem możliwości zebrania odpowiedniej liczby zawodników do gry. Wynika to z zobowiązań zawodowych piłkarzy pracujących w dużej mierze w jednej firmie. Zanosiło się na walkower, a ponieważ Podokręg Słupski przyjął do wiadomości pismo Wybrzeża i odwołał obsadę sędziowską, niechybnie cała historia zakończyłaby się na posiedzeniu Komisji ds. Rozgrywek przyznaniem emkaesiakom trzech oczek bez wychodzenia na murawę. Tak się jednak nie stanie...

Wybrzeże na koniec najdłuższej rundy w dziejach19.11.2020r.
W sobotę 21 listopada o godz.13.30 seniorzy MKS-u Debrzno wybiegną na murawę dziewiętnasty raz w edycji 2020/2021, aby walczyć o ligowe punkty. Zaczynaliśmy ten specyficzny sezon 1 sierpnia, kończymy jego pierwszą fazę po dokładnie 112 dniach. Nigdy wcześniej tak długo nie grali piłkarze na poziomie klasy okręgowej, ale dokładnie wiemy dlaczego tak jest i zawodnicy nie mają innego wyjścia jak podołać temu wyzwaniu, a nam pozostaje mocno trzymać za nich kciuki. Za wcześnie rzecz jasna na dokładną ocenę, ale ostrożnie należy stwierdzić, że w przypadku czerwono-niebieskich ten swoisty egzamin został zdany na co najmniej czwórkę.

Pingpongiści wracają do gry17.11.2020r.
Po siedmiu tygodniach pauzy wznawiają zmagania w IV lidze tenisa stołowego zawodnicy MKS-u Debrzno. Czerwono-niebiescy wg planu do końca roku rozegrają pozostałe trzy mecze I rundy, a co ważne w dwóch przypadkach zatwierdzono wreszcie dokładne ich terminy.

Lekko, łatwo i przyjemnie15.11.2020r.
Trzy bramki w Pobłociu, pięć w Czarnej Dąbrówce, sześć w Cewicach i teraz pięć w Borzytuchomiu - MKS jest w końcówce rundy bezlitosny dla swoich rywali w meczach wyjazdowych, zgarnął komplet 12 punktów i to w stylu nie podlegającym dyskusji. Wygraliśmy z Zawiszą 5:0, dominując na fatalnym boisku od pierwszych sekund i odnosząc najwyższe zwycięstwo na tym specyficznym terenie w historii wzajemnych kontaktów.

Efektowny finisz młodzieży14.11.2020r.
Po bardzo dobrym spotkaniu juniorzy C1 znakomicie zamknęli rundę jesienną, pokonując w ostatniej kolejce u siebie Pomezanię Malbork 5:1. To był naprawdę świetny mecz w wykonaniu podopiecznych Pawła Władyczaka, którzy wykorzystali atut własnej murawy i zdobywając trzy punkty akurat z tym przeciwnikiem zachowali nadzieję na walkę w drugiej części sezonu o bezpieczną lokatę.

"Moja wersja herbu MKS Debrzno" - zaczynamy konkurs dla dzieci!12.11.2020r.
Dla uczniów szkół podstawowych mamy nie lada niespodziankę na późnojesienne i zimowe dni. MKS Debrzno wraz z pomysłodawcą całości, a więc Przewodniczącym Rady Osiedla "Na Wzgórzu" Wojciechem Chojeckim rozpisał konkurs plastyczny, w którym czekamy na prace przedstawiające herb naszego klubu w Waszej autorskiej interpretacji. Wraz ze współorganizatorami (Centrum Kultury, Sportu i Turystyki i Stowarzyszenie Przedsiębiorców Gminy Debrzno) oraz burmistrzem Wojciechem Kallasem, który objął honorowy patronat, zachęcamy do udziału dzieci z terenu gminy oraz spoza niej (w tym przypadku muszą być zawodnikami Akademii Piłkarskiej naszego klubu), a stawkę podzielimy na trzy kategorie wiekowe (klasy I, II, III, klasy IV, V, VI oraz klasy VII i VIII). Komisja oceni Wasze dzieła i wytypuje po trzy najlepsze w każdej z w/w grup, a ponadto dodatkowo wyłonimy trzy prace, które otrzymają wyróżnienia specjalne. Konkurs trwa od wczoraj, tj. 11 listopada aż do 12 grudnia.

Tak blisko zwycięstwa, tak daleko...11.11.2020r.
Wygrywamy poza Debrznem, nie zdobywamy punktów na własnym terenie - tak w ostatnich czterech kolejkach grają seniorzy MKS-u. Naturalnie na taki stan rzeczy ma poniekąd wpływ układ terminarza, gdyż dużo bardziej wymagających rywali mamy na Stadionie Miejskim niż w "delegacji", ale szkoda, że atutu własnego boiska nie potrafimy wykorzystać. Z Myśliwcem Tuchomie było podobnie, bo po meczu, który dostarczył sporej dawki emocji, najpierw wyciągnęliśmy z niekorzystnego wyniku 0:1 na 2:1, aby niestety w końcowym kwadransie stracić decydujące o porażce dwie bramki i ulec gościom 2:3...

Kanonada w Kwidzynie, dziesięć trafień emkaesiaków11.11.2020r.
W przedostatniej serii spotkań jesiennej części zmagań w I lidze wojewódzkiej juniorów C1 MKS pokonał na wyjeździe Rodło Kwidzyn... 10:7. Tak, to nie pomyłka, obydwa zespoły zademonstrowały istny festiwal strzelecki, a gole padały jak z rogu obfitości. Dla nas najważniejsze, że zwycięsko z tej ważnej w kontekście całego sezonu potyczki wyszli zawodnicy Pawła Władyczaka, chociaż początkowe fragmenty rywalizacji wskazywały, że będzie to bardzo trudne.

Krystian Paciorek nie żyje10.11.2020r.
W sobotę 31 października, czyli zaledwie niewiele ponad tydzień temu zagrał ostatni mecz w swoim 45-letnim życiu... Derby MKS Debrzno - Piast Człuchów, pełne emocji, wrażeń, jak zawsze zacięte, wyrównane. Między słupkami bramki drużyny gości ON, KRYSTIAN PACIOREK, znany każdemu kibicowi piłki nożnej w Debrznie, bo przecież w swojej sportowej przygodzie jako senior reprezentował tylko te dwa kluby, nasz i Piasta... W niedzielny poranek 8 listopada nadeszła tragiczna, niewiarygodna wręcz, ale niestety prawdziwa informacja, że KRYSTIANA nie ma już między nami. JEGO śmierć to zupełny szok dla wszystkich, którzy GO znali...

Środa z groźnym rywalem10.11.2020r.
W Święto Niepodległości 11 listopada 2020 r. o godz.14.00 rozegramy spotkanie siedemnastej kolejki rundy jesiennej w klasie okręgowej seniorów. Czerwono-niebiescy zmierzą się u siebie z Myśliwcem Tuchomie, czeka nas więc bardzo ciekawa potyczka z przeciwnikiem wysoko sytuowanym w tabeli. Tuchomianie zajmują obecnie trzecią lokatę, prezentują się bardzo dobrze w I części edycji 2020/2021, co w połączeniu z udanymi ostatnimi tygodniami w wykonaniu zespołu Sławomira Słonki (wyjątkiem derby z Piastem Człuchów), prorokuje naprawdę interesujące widowisko.

W samo okienko (120) - Błyskawica09.11.2020r.
Stulatek stawia wolne, pewne kroki, wspierając się o laskę. Zjawia się pod okienkiem kasy na basenie, będąc zaskoczonym, że nie ma kolejki. Stawia worek na wykafelkowanej na szaro podłodze. Starannym gestem nieznacznie podnosi kapelusz do góry, znak powitania, po czym sięga do portfela i wyciąga banknot. Profil króla Kazimierza Wielkiego, tego samego co zastał ojczyznę w drewnianej ruinie, a zostawił obmurowaną z wielonarodowościową populacją pod jednym dachem, zbliża się do oczu kasjerki i ląduje na ladzie. Kazimierz Wielki ma rzecz jasna koronę.

"Klamot" zaskoczył niedowiarków, 6:2 w Cewicach!08.11.2020r.
Wyjazdy służą ekipie seniorów MKS-u Debrzno na finiszu tej niezwykle długiej rundy. Po zwycięstwach w Pobłociu i Czarnej Dąbrówce zespół Sławomira Słonki w dobrym stylu rozprawił się z kolejnym przeciwnikiem. Wygraliśmy 6:2 z Leśnikiem w Cewicach i jakkolwiek tabela nie kłamie i to czerwono-niebiescy byli niemal murowanym faworytem potyczki, to jednak w przeszłości miewaliśmy problemy na omawianym terenie. Nie tym razem na szczęście, chociaż krótko, bo krótko, lecz gospodarze nawet prowadzili 1:0, a i w trakcie całych 90 minut zdarzało nam się mieć okresy słabszej postawy.

Dobry występ, ale punkty pojechały do Gdańska07.11.2020r.
Juniorzy C1 w swoim trzynastym spotkaniu w sezonie 2020/2021 przegrali na własnym boisku z Jaguarem Gdańsk 1:3. Mimo porażki podopieczni Pawła Władyczaka zapracowali na pochlebne recenzje, bo zagrali dużo lepiej niż osiem dni wcześniej w Kartuzach. Szczególnie w drugiej połowie pokazaliśmy niezłą grę, walcząc zaciekle choćby o remis.

Jakub Nykiel nie zagra w dwóch meczach ligowych06.11.2020r.
Komisja Dyscyplinarna Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej ukarała dyskwalifikacją w wymiarze dwóch spotkań o punkty zawodnika ekipy seniorów MKS-u Debrzno Jakuba Nykiela, który ujrzał czerwony kartonik po zakończeniu derbowej potyczki z Piastem Człuchów 31 października.

Ważna korekta w kalendarzu gier 05.11.2020r.
W PZPN-owskim systemie extranet wczoraj naniesiono istotną zmianę w terminarzu rozgrywek klasy okręgowej seniorów, dotyczącą meczu naszej drużyny. Wprowadził ją MKS zmieniając datę i godzinę potyczki 19. kolejki sezonu 2020/2021 na własnym obiekcie z Wybrzeżem Objazda. Pierwotnie mieliśmy zagrać w niedzielę 22 listopada o godz.13.00, tymczasem według nowych ustaleń ta konfrontacja odbędzie się w sobotę 21 listopada o 13.30.

"Odruch plemienny" ciągle dostępny, zachęcamy do kupna publikacji-cegiełki! 04.11.2020r.
O wydaniu tej książki informowaliśmy na początku września, a jej oficjalna premiera miała miejsce przy okazji organizacji przez klub Pikniku Rodzinnego Akademii Piłkarskiej MKS-u. Zbiór ponad 100 felietonów o tematyce sportowej (głównie futbolowej, lecz nie tylko), regularnie od 2012 roku zamieszczanych w dziale "W samo okienko" na stronie internetowej www.mksdebrzno.pl, których autorem jest Arkadiusz Lewenko ukazał się w formie zwartego wydawnictwa, a wszystko to w jednym, niezwykle ważnym celu: pomoc dla zmagającego się już od ponad roku z ciężką chorobą byłego zawodnika i pracownika czerwono-niebieskich Jurka Wójcika.

Zwyczajnie zabrakło wyobraźni03.11.2020r.
Ten materiał nie ma na celu usprawiedliwiania porażki seniorów MKS-u w meczu derbowym z Piastem Człuchów słabą pracą sędziów, to byłoby ewidentne uproszczenie i nieprawda, bowiem mylili się solidarnie w obie strony. Nie taki cel przyświeca niniejszemu artykułowi, chodzi o coś zupełnie innego. Otóż o to, że odpowiadający za rozgrywki Pomorski Związek Piłki Nożnej powinien mieć choć odrobinę rozsądku, wyobraźni, zdolności przewidywania itd., itp. Tworząc kalendarz zmagań w rundzie jesiennej było jasne od początku, że w weekend 31 października/1 listopada zaistnieje ogromny problem z obsadami sędziowskimi. Zawody trzeba było "upchać" w jeden dzień, tj. w sobotę, ponieważ oczywiste jest od lat, iż we Wszystkich Świętych w Polsce w futbol nie bawimy się. I słusznie zresztą...

Szymon, Franek i Lena dali odrobinę radości02.11.2020r.
Jak niewiele potrzeba do szczęścia pokazał ostatni mecz ostatniego jesiennego turnieju ligowego juniorów F1 (rocznik 2012 i młodsi) w Czarnem, gdy drużyna MKS-u szkolona przez Norberta Muchę odniosła premierowe zwycięstwo w tej części edycji 2020/2021, wygrywając z gospodarzami imprezy 3:0. Szymon Kaczyński, Franciszek Osięglewski i Lena Wegner trafiali do siatki ciesząc swoją grą liczne grono kibicujących im Rodziców. Brawo! Takie malutkie sukcesy są niezmiernie ważne, bo napędzają do dalszej pracy.

Przerwana passa, porażka z Piastem31.10.2020r.
Po czterech meczach ligowych bez przegranej i dziesięciu zdobytych punktach MKS zdawał się mieć więcej atutów po swojej stronie w spotkaniu z człuchowskim Piastem. Tym bardziej, że rywale prezentują się w tej kampanii bardzo przeciętnie, mają też problemy kadrowe i to raczej czerwono-niebiescy stawiani byli w roli faworyta. Jak to w piłce jednak bywa, a zwłaszcza w potyczkach lokalnych przeciwników takie rachuby nie mają większego znaczenia. Przegraliśmy z Piastem u siebie 1:2 po słabszej grze w naszym wykonaniu, nerwowej, w której nie potrafiliśmy narzucić swojego stylu.

Za kwadrans gry zasłużone pochwały, potem tylko bura30.10.2020r.
Po czternastu minutach rozgrywanej w piątkowy wieczór potyczki o punkty w I lidze wojewódzkiej juniorów C1 z Cartusią w Kartuzach mogliśmy tylko bić brawa debrznianom. MKS prowadził 2:0 i zdawał się być na prostej drodze do osiągnięcia bardzo cennej wygranej. Te rachuby okazały się przedwczesne, ponieważ później scenariusz wydarzeń zaczął zmieniać się na niekorzystny dla emkaesiaków. Do przerwy już remisowo i mimo chwilowego odzyskania rezonu po zmianie stron czerwono-niebiescy z minuty na minutę gaśli w oczach, co znalazło odzwierciedlenie w końcowym wyniku: 7:3 dla miejscowych...

W piętnastej serii bój z Piastem 29.10.2020r.
31 października 2020 r. o godz.14.00 w meczu klasy okręgowej seniorów MKS zagra na Stadionie Miejskim z Piastem Człuchów. To ostatnie z trzech spotkań derbowych w tym roku. Czerwono-niebiescy po remisie z Kaszubią Studzienice i trzech wygranych (w tym dwóch wyjazdowych) weszli na właściwą ścieżkę w końcówce rundy jesiennej, awansowali na ósme miejsce w tabeli i niewątpliwie chcielibyśmy, aby ta dobra passa trwała. Czasy są trudne, nie wiadomo tak naprawdę, czy uda się zgodnie z planem rozegrać wszystkie potyczki w tej fazie sezonu 2020/2021, ale na razie piłkarze trenują, rywalizują w lidze i oby tak zostało do 21/22 listopada, kiedy przewidziano 19. kolejkę. Czy jest na to szansa? Sami nie wiemy...

Jest wygrana w juniorach E227.10.2020r.
Zawodnicy rocznika 2011 (i młodsi) zakończyli wczorajszym turniejem w Tuchomiu rundę jesienną. Zespół Norberta Muchy w ostatniej imprezie tej fazy zmagań mógł cieszyć się z premierowego zwycięstwa w sezonie, pokonując po dwóch bramkach Aleksa Czyżykowskiego i jednej Michała Bieszczada Piast Człuchów 3:0. W pozostałych meczach nie zanotowaliśmy zdobyczy punktowej, nie strzeliliśmy też gola, ale mimo to poniedziałkowy występ czerwono-niebieskich należy uznać za dużo bardziej udany niż poprzednie.

Na piątkę jak... 17 lat temu25.10.2020r.
W znakomitych nastrojach piłkarze MKS-u wracali z Czarnej Dąbrówki. Bezproblemowe 5:1, zasłużone trzy oczka do ligowej tabeli i przedłużenie passy meczów bez porażki do czterech - to wszystko wprawiło debrznian w dobry humor. Wydarzenia na stadionie GTS-u bardzo przypominały te sprzed dokładnie siedemnastu lat, bo wówczas 19 października 2003 r. w spotkaniu klasy A zwyciężyliśmy na tym obiekcie w identycznych rozmiarach, a rywale też zdobyli honorową bramkę z karnego. Co ciekawe, był to jeden z pierwszych meczów emkaesiaków opisanych na klubowej stronie internetowej istniejącej od września tamtego roku. Jedynym naszym zawodnikiem pamiętającym owe zawody był grający i wtedy i dziś po 90 minut Paweł Władyczak.

Halowe turnieje dziecięce zaplanowane na listopad i grudzień przełożone...24.10.2020r.
...na rok 2021. Taką wiadomość możemy już teraz przekazać miłośnikom juniorskiego futbolu pod dachem oraz przede wszystkim zawodnikom i Rodzicom. Szalejąca pandemia koronawirusa nie pozwala nam korzystać ze szkolnej hali w Debrznie, gdzie miało się odbyć sześć imprez dla młodych adeptów futbolu w cztery listopadowo-grudniowe weekendy. Aby całość miała sens w połowie października musiałaby ruszyć turniejowa machina, czyli zaproszenia do drużyn, kompletowanie list zgłoszeń, całość działań organizacyjnych itd.

Nie ma szans na ligę halową22.10.2020r.
Wprawdzie mamy jeszcze październik, czyli w zwykłych warunkach do inauguracji kolejnego sezonu Debrzeńskiej Halowej Ligi Piątek Piłkarskich pozostawałoby dobre pięć tygodni, jednak już teraz możemy poinformować, że ponad wszelką wątpliwość zmagania w edycji 2020/2021 nie odbędą się. Wszystko oczywiście z powodu pandemii koronawirusa i braku dostępu do obiektu Szkoły Podstawowej w Debrznie. Niestety więc drugi rok z rzędu rywalizacja pod dachem organizowana przez nasz klub od z górą dwudziestu lat zostaje skreślona z kalendarza imprez sportowych...

Do trzech razy sztuka - będzie kosiarka wrzecionowa!21.10.2020r.
Trzy gole i trzy punkty drużyny seniorów MKS-u, na dodatek trzecie miejsce projektu numer trzy zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego Gminy Debrzno przez czerwono-niebieskich trzeci raz - taka była ta niedziela 18 października dla ludzi związanych z naszym klubem! Kto wie, czy od tej pory nie powinniśmy obwieszczać wszem i wobec, że to trójka, a nie jak powszechnie się sądzi siódemka jest szczęśliwą liczbą. Przynajmniej dla nas TAK... Dużo emocji i wielka radość na obydwu "frontach", bo wygraliśmy na boisku i poza nim. Brawo dla wszystkich osób zaangażowanych w obydwa przedsięwzięcia! W niniejszym materiale skupimy się oczywiście na głosowaniu, bo gdy tuż przed 21.00 okazało się, że pomysł zaproponowany przez emkaesiaków zyskał poparcie 113 mieszkańców i załapaliśmy się na premiowane "pudło", satysfakcja była ogromna. Satysfakcja i przeświadczenie, że warto uparcie dążyć do realizacji tego typu zadań.

Zwycięski sparing w Czarnem20.10.2020r.
Wykorzystując przerwę w rozgrywkach ligowych juniorzy C1 MKS-u pojechali do Czarnego na towarzyskie spotkanie z Czarnymi, którzy grają szczebel niżej, czyli w klasie okręgowej. Debrznianie wygrali ten mecz 3:2, prowadząc do przerwy 2:0.

Dolina najwyżej na półmetku, debiutancki gol Wiktora Wasyłyka19.10.2020r.
Na Orliku przy stadionie Kolejarza w Chojnicach przedwczoraj odbył się ostatni jesienią turniej mistrzowski juniorów F2 (rocznik 2013 i młodsi). Najwięcej powodów do radości mieli mali piłkarze U-2 Bytów, którzy wygrywali dwukrotnie, a ponadto podzielili się punktami z gospodarzami imprezy. To pozwoliło zwycięskiemu w trzeciej imprezie sezonu zespołowi zająć drugą lokatę w ogólnej klasyfikacji, za Doliną Gałąźnia Wielka, która w sobotę poniosła jedyną porażkę w trakcie kilkutygodniowej rywalizacji.

Smakowite 3:1, wygrana po dziesięciu latach18.10.2020r.
Bilans jedenastej, dwunastej i trzynastej kolejki? Siedem punktów w trzech meczach z oponentami trudnymi, wymagającymi, w sytuacji, kiedy MKS na pewno nie był faworytem praktycznie żadnej z omawianych gier. Mamy powody do satysfakcji, bo rzeczywiście poprawiło to radykalnie nastroje w ekipie Sławomira Słonki. Pomyślne rezultaty to jedno, ale są też efektem naprawdę dobrej gry zespołu, który pokazał charakter i determinację. Derby z Sokołem Wyczechy wygraliśmy 3:1, odnosząc nareszcie zwycięstwo z tym niewygodnym ostatnimi czasy przeciwnikiem, z którym na wiktorię oczekiwaliśmy od... ponad 10 lat i siedmiu spotkań, licząc ligę i sparingi.

Drugie derby w rundzie, tym razem Sokół17.10.2020r.
W niedzielę 18 października 2020 r. o godz.15.00 seniorzy MKS-u w meczu trzynastej kolejki sezonu 2020/2021 w słupskiej klasie okręgowej zagrają u siebie z Sokołem Wyczechy. Piłkarzy i kibiców z Debrzna czekają zatem drugie derby w tej edycji po rozegranym na inaugurację wyjazdowym spotkaniu z Czarnymi Czarne. Emocje gwarantowane, zwłaszcza, że ugościmy jedną z najskuteczniej grających ekip ligi.

380 pustych krzesełek w niedzielę...16.10.2020r.
Wczoraj premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej poinformował o nowych obostrzeniach w związku z zagrożeniem epidemicznym. Otóż m.in. od 17 października mecze piłkarskie w Polsce w strefach tzw. żółtej i czerwonej (nie ma obecnie powiatu, który nie byłby objęty jedną z omawianych dwóch) mogą się odbywać, lecz bez udziału publiczności.

Maciej Domański odpocznie jedno spotkanie16.10.2020r.
Komisja Dyscyplinarna Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej na wczorajszym posiedzeniu ukarała zawodnika drużyny seniorów MKS-u Debrzno Macieja Domańskiego odsunięciem od jednej potyczki o ligowe punkty. Obrońca czerwono-niebieskich w 84. minucie ostatniego meczu klasy okręgowej w Pobłociu z Jantarią ujrzał czerwony kartonik za faul na wychodzącym na czystą pozycję rywalu.

W samo okienko (119) - Co tak brzęczysz?15.10.2020r.
Kiedy Kamil Grosicki wrzucił do fińskiej szafy niegrającej swoje trzy grosiki, upolowując hat-tricka i prowadząc reprezentację Polski do hokejowej wiktorii 5:1, wielcy krytycy wśród dziennikarzy zapomnieli się na chwilę i rozpalili w zachwycie nad młodą falą zmienników w osobach Sebastiana Walukiewicza czy Jakuba Modera, jednocześnie dodając hardo: "ten eksperyment ze składem miał miejsce tylko raz i nigdy więcej się nie powtórzy". Tak jakby tym stwierdzeniem opamiętali się przed krokiem w przepaść wstydu.

Dominik Pikulik i Szymon Szlaga na trzydniowych testach w Arce Gdynia14.10.2020r.
Dwaj zawodnicy drużyny juniorów C1 MKS-u Debrzno, grającej drugi sezon w I lidze wojewódzkiej, Dominik Pikulik i Szymon Szlaga, od dzisiaj do piątku będą uczestniczyć w testach w Arce Gdynia. Stanie się tak nie tylko dlatego, iż nadmorski klub jest zainteresowany sprawdzeniem utalentowanych piłkarzy z Grodu Dzika, lecz również z tego względu, iż czerwono-niebiescy mają w terminarzu rozgrywek pauzę obejmującą aż dwa najbliższe weekendy.

Wesprzyj PROJEKT NR 3 w Budżecie Obywatelskim 2021 - to może być nasz wspólny sukces! 13.10.2020r.
W niedzielę 18 października 2020 r. w godz.8.00-20.00 w sali Centrum Kultury, Sportu i Turystyki odbędzie się głosowanie w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Debrzno, tym razem odnoszące się do realizacji projektów w roku 2021. Kolejny raz wśród zgłoszonych pomysłów znalazł się ten związany z Miejskim Klubem Sportowym. Podobnie jak w latach 2018 - 2019 będzie można poprzeć wniosek zakładający zakup na potrzeby klubu nowoczesnej kosiarki wrzecionowej, która niezwykle pomogłaby w jeszcze lepszym utrzymaniu bardzo dobrej od 2014 roku płyty boiska Stadionu Miejskiego.

Na gole jeszcze poczekamy12.10.2020r.
W sobotnie przedpołudnie 10 października na Orliku przy Stadionie Miejskim w Debrznie odbył się drugi mistrzowski turniej juniorów F1 (rocznik 2012 i młodsi). Najlepiej poczynali sobie piłkarze Piasta Człuchów, którzy zgromadzili siedem punktów, wyprzedzając o jedno oczko Kolejarza Chojnice. Właśnie chojniczanie liderują po dwóch imprezach. Czerwono-niebiescy prowadzeni przez Norberta Muchę ulegli wszystkim trzem rywalom, nie udało się też mimo ambitnej jak zawsze gry zdobyć choćby jednej bramki.

To jest to, 3:0 w Pobłociu...11.10.2020r.
Brawa dla czerwono-niebieskich! Daleki wyjazd, osłabienia, trudny "od zawsze" dla nas teren i jakże cenne trzy oczka wywalczone dodatkowo ze świadomością niełatwego układu terminarza, jaki ciągle przed zespołem Sławomira Słonki. Pokonaliśmy Jantarię na jej boisku (chyba najlepszym jakościowo odkąd tam jeździmy) bardzo pewnie 3:0, panując na murawie, grając roztropnie, mądrze, a do tego kiedy trzeba było we właściwym momencie skutecznie.

Porażka ze Startem i trzecia lokata juniorów D1 na półmetku11.10.2020r.
Nie udała się próba zachowania drugiego miejsca w tabeli klasy okręgowej naszym juniorom D1. Drużyna rocznika 2008 (i młodsi) prowadzona przez Dariusza Piekarskiego po bardzo wysokiej przegranej w Dębnicy z Liderem Rychnowy chciała się zrehabilitować i zawalczyć skutecznie w ostatniej kolejce o obronę pozycji wicelidera na koniec rundy jesiennej. Mimo świetnego początku meczu w Miastku ze Startem i szybkiego prowadzenia, dalszy przebieg potyczki był niekorzystny i skończyło się wynikiem 3:7...

Sześć minut skutecznej gry i Beniaminek pokonany 10.10.2020r.
Drużyna juniorów C1 MKS-u poszła za ciosem w I lidze wojewódzkiej i po wygranej w Gdyni z Bałtykiem teraz zawodnicy Pawła Władyczaka okazali się lepsi na własnym obiekcie od Beniaminka 03 Starogard Gdański. Rezultat 4:1 jest zasłużony, jednak nie było to olśniewające widowisko w wykonaniu czerwono-niebieskich. Długo męczyliśmy się, aby otworzyć wynik, gra była dość bezbarwna, z kolei po przerwie to goście zdobyli gola. Debrznianie rozstrzygnęli sprawę między 30. a 36. minutą, gdy za sprawą Dominika Pikulika i Franciszka Drygalskiego strzelili aż cztery (!) bramki i potem mogli z dużym spokojem rywalizować z gośćmi, bez większych obaw o losy potyczki.

Mikołaj Stryszyk również w Sparcie 09.10.2020r.
Trzecim zawodnikiem z rocznika 2005, który kontynuuje piłkarską przygodę poza Debrznem jest Mikołaj Stryszyk. Szlak przetarli przed kilkoma tygodniami Dawid Kujawski i Szymon Maza, którzy wobec braku możliwości gry z rówieśnikami w MKS-ie (zbyt szczupła kadra i w konsekwencji wycofanie z rozgrywek ekipy juniorów B) przeszli do Sparty Złotów. Teraz to samo uczynił "Stryszol".

Pucharowy skandal w Studzienicach 08.10.2020r.
Wydawało się, że pisanie o rozgrywkach Pucharu Polski w regionie słupskim w edycji 2020/2021 zakończyliśmy dwa tygodnie temu, omawiając spotkania III rundy, w której czerwono-niebiescy odpadli po konkursie rzutów karnych w wyjazdowym starciu z Czarnymi Czarne. Postanowiliśmy jednak kontynuować ten wątek, bo wczoraj odbyło się osiem meczów kolejnej fazy, a szczególną uwagę należy zwrócić na to, co wydarzyło się w Studzienicach...

Zmarł Tadeusz Nowicki07.10.2020r.
Dotarła do nas bardzo przykra wiadomość... 1 października 2020 r. zmarł przeżywszy 63 lata Tadeusz Nowicki, pamiętany przez starsze grono kibiców w Debrznie oraz oczywiście zawodników jako pierwszy w historii klubu trener drużyny seniorów. Kiedy bowiem wiosną 1992 roku postawiono w stan likwidacji Ludowy Klub Sportowy "Żagiel" i niemal natychmiast powołano do życia Miejski Klub Sportowy, to właśnie Panu Tadeuszowi, wówczas 35-latkowi, powierzono misję tworzenia zrębów odradzającego się zespołu.

Znamy dalszą część kalendarza tenisistów stołowych06.10.2020r.
Od zdobycia jednego punktu w dwóch spotkaniach rozpoczęli rywalizację w IV lidze tenisa stołowego w sezonie 2020/2021 czerwono-niebiescy. Po remisie 9:9 w Miastku z rezerwami trzecioligowego Juniora MKS przegrał w Łupawie z Tęczą 4:10. Zaznajomiliśmy się wreszcie z dalszym rozkładem gier emkaesiaków w I rundzie, gdyż Pomorski Wojewódzki Związek Tenisa Stołowego ujawnił pozostałe daty przewidziane na rozgrywki mistrzowskie.

Myśliwiec ponownie pierwszy 05.10.2020r.
W drugim w rundzie jesiennej turnieju ligowym juniorów E2 (rocznik 2011 i młodsi) znowu, tak jak przed trzema tygodniami w Człuchowie, najlepiej pokazali się zawodnicy Myśliwca Tuchomie. Zespół Łukasza Sabisza nie ma już jednak kompletu oczek w tabeli, ponieważ zremisował na inaugurację poniedziałkowych zawodów na Orliku przy Stadionie Miejskim w Debrznie z Kolejarzem Chojnice 2:2. Potem rozstrzygnął na swoją korzyść pozostałe trzy gry i zdecydowanie przewodzi klasyfikacji.

Pela jak wino...04.10.2020r.
...im starszy, tym lepszy. Kolejny raz przekonaliśmy się, że prezes Kaszubii Studzienice Józef Pela nadal daje radę między słupkami "świątyni" zespołu, któremu jest wierny od niepamiętnych czasów i mimo nieuchronnie zbliżających się 50. urodzin (to już za niespełna pół roku) ciągle jest nie do zastąpienia w bramce swojego klubu. Tym razem uratował przyjezdnym punkt, bo MKS mógł i powinien wygrać to spotkanie, mając wyśmienitą okazję w postaci rzutu karnego. Pela zwyciężył w pojedynku z Bartłomiejem Rutyną i skończyło się wynikiem 0:0, pierwszym w obszernej historii bojów debrzeńsko-studzienickich, zawierającej włącznie z dzisiejszym meczem już 34 konfrontacje.

Narodowy Stadion Rugby na czerwono-niebiesko03.10.2020r.
Pierwszy raz w historii mieliśmy okazję rozgrywać mecz na Narodowym Stadionie Rugby, wyposażonym w krzesełka w kolorach żółtym i niebieskim. Po sobotniej wizycie piłkarzy drużyny juniorów C1 MKS-u Debrzno odnosiło się wrażenie, że żółć zmieniła się w czerwień... Brawo, to był najlepszy występ podopiecznych Pawła Władyczaka w rundzie jesiennej i co najważniejsze pokonaliśmy znacznie wyżej notowanego przeciwnika 4:2, prezentując bardzo dojrzałą, konsekwentną grę.

Pingpongiści przegrali, czy z faworytem ligi?03.10.2020r.
W drugiej kolejce zmagań o czwartoligowe punkty przy pingpongowych stołach MKS uległ na wyjeździe ekipie UKS Tęcza Łupawa 4:10. Analizując skład, jakim obecnie dysponuje sobotni rywal debrznian, skłaniamy się ku tezie, że mieliśmy do czynienia najprawdopodobniej z kandydatem numer 1 do zwycięstwa w naszej grupie tego szczebla rozgrywek.

W jedenastej serii Kaszubia na drodze debrznian02.10.2020r.
W niedzielę 4 października 2020 r. o godz.15.30 seniorzy MKS-u w meczu klasy okręgowej zagrają na Stadionie Miejskim z Kaszubią Studzienice. Czerwono-niebiescy po bezproblemowej wiktorii z Chrobrym Charbrowo, odpadnięciu po rzutach karnych z Czarnymi Czarne i wyraźnej przegranej z Lipniczanką w Lipnicy staną przed trudnym zadaniem stawienia czoła zajmującej piątą pozycję w tabeli z dorobkiem 22 punktów Kaszubii.

Dobra passa Mateusza Treli w Centralnej Lidze Juniorów01.10.2020r.
Występujący od jesieni 2017 roku (najpierw roczne wypożyczenie, a potem transfer definitywny) w Arce Gdynia wychowanek MKS-u Debrzno Mateusz Trela w sezonie 2020/2021 uczestniczy w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-18. Pod szkoleniowym okiem Szymona Hartmana debrznianin zagrał w każdym z siedmiu dotychczasowych spotkań mistrzowskich i co warte podkreślenia w ostatnich trzech wpisywał się łącznie czterokrotnie na listę strzelców.

::  Copyright © 2003-2023 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::