ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
W samo okienko (125) - Idzie zVARiować30.03.2021r.
Cristiano Ronaldo przypomniał nam w sobotę mit o Syzyfie. Zuchwalec już cieszył się, że dopiął swego, że właśnie wtoczył głaz, kulę, coś okrągłego w każdym razie na samiusieńki szczyt, że wpakował piłkę do bramki, i nagle ten wysiłek nie został mu zaliczony. Bogowie w przebraniu arbitrów anulowali rezultat i nakazali zaczynać od nowa. Nadal był remis. Żal było patrzeć na apogeum wściekłości wszak nie byle jakiego Portugalczyka, któremu frustracja odcięła powściągliwość.

Przerwane treningi dzieci i młodzieży29.03.2021r.
Odpowiedni komunikat został przekazany przez trenerów rodzicom dzieci uczęszczających na zajęcia Akademii Piłkarskiej MKS-u, my potwierdzamy go jedynie na stronie internetowej. Wobec wprowadzonych obostrzeń koronawirusowych jesteśmy zmuszeni zawiesić realizację zadań statutowych klubu w zakresie szkolenia piłkarskiego wszystkich grup wiekowych, od juniorów C1 po sześciolatków.

Jest koncepcja jak wyjść z impasu27.03.2021r.
Nadeszły kolejne informacje odnośnie możliwości wyjścia z potrzasku, w jakim znalazły się rozgrywki seniorskie w klasach niższych zawiadywane przez Pomorski Związek Piłki Nożnej. Przypomnijmy: wobec decyzji rządowych o wprowadzeniu obostrzeń epidemicznych IV liga, klasa okręgowa, klasa A i B nie grają od 13 marca i taki stan potrwa przynajmniej do 9 kwietnia. Po nieudanym wdrożeniu w życie sugestii zakładającej podpisywanie przez zawodników umów stypendialnych/kontraktów, czyli określając wprost "sprytnego" (kwestia gustu) obejścia przepisów, teraz mamy do czynienia z uściśleniem propozycji z 23 marca, polegającej na skróceniu edycji 2020/2021 poprzez podział słupskiej klasy okręgowej na dwie grupy: mistrzowską i spadkową.

Rozgrywki juniorskie również zawieszone26.03.2021r.
Pomorski Związek Piłki Nożnej, w ślad za rozporządzeniem Rady Ministrów dotyczącym najnowszych obostrzeń koronawirusowych opublikowanym wczoraj wieczorem, poinformował kluby o odwołaniu meczów ligowych dzieci i młodzieży przewidzianych w dniach 27 marca - 9 kwietnia. Oznacza to całkowite zawieszenie zmagań mistrzowskich na Pomorzu nie tylko seniorów-amatorów (tak było od 13 marca), lecz w ogóle jakichkolwiek (oczywiście poza ekstraklasą, I, II i III ligą). Tak ma być przez dwa tygodnie, ale czy tylko? Tego nikt nie jest w stanie przewidzieć...

Podział na grupy mistrzowską i spadkową sposobem na dokończenie sezonu?24.03.2021r.
Niemal dwa tygodnie temu, 12 marca rozegrano ostatnie jak dotąd mecze w klasie okręgowej seniorów. W tamten piątkowy późny wieczór, kilkanaście minut przed 22.00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Zielonej w Słupsku zakończyły rywalizację drużyny KS Gryfa oraz MKS-u Debrzno i... stop! Od północy 13 marca obowiązuje zakaz organizacji spotkań mistrzowskich i w zasadzie od tej pory wszyscy zainteresowani zastanawiają się co stanie się dalej jako, że na razie obostrzenia trwają do 9 kwietnia, ale tak po prawdzie niewiele wskazuje na to, iż w weekend 10/11 kwietnia uda się wznowić zmagania.

Kontrolna gra juniorów F2 w Złotowie23.03.2021r.
Równe trzy tygodnie po pierwszej wizycie podopieczni Krzysztofa Dudzica z drużyny rocznika 2013 MKS-u Debrzno pojechali znowu do jednej ze złotowskich hal, aby sparingowo zmierzyć się z rówieśnikami z FA Fair Play. Początkowo zanosiło się nawet na mini-turniej z udziałem czterech klubów, jednak ostatecznie emkaesiacy spotkali się tylko z ekipą gospodarzy.

Kowalski i Szostek w Wyczechach 22.03.2021r.
To definitywnie ostatni akcent zimowego okienka transferowego w naszym klubie. Dotąd informowaliśmy o powrotach do MKS-u Debrzno Krzysztofa Szawarniaka i Damiana Kamowskiego oraz wypożyczeniu do Sopockiej Akademii Piłkarskiej Martina Romanka, dziś wspomnimy o dodatkowych dwóch ubytkach w kadrze ekipy seniorów znad Debrzynki.

Wyrwy w składzie, wysoka przegrana z Lechią 20.03.2021r.
Adrian Grabka (choroba), Patryk Bednarczyk (wyjazd poza miejsce zamieszkania), Hubert Birosz (kontuzja), Szymon Jakubowski (nieobecny), Franciszek Drygalski (uraz na rozgrzewce, wszedł jedynie w końcówce zawodów) i Hubert Kaczmarczyk (grał niewiele, problemy z biodrem) - oto realne kłopoty trenera Pawła Władyczaka związane z desygnowaniem odpowiednio mocnego zestawienia na drugi wiosenny mecz w I lidze wojewódzkiej juniorów C1 u siebie z Lechią Gdańsk. Przegraliśmy bardzo wyraźnie 0:7, bo dysponując taką, a nie inną kadrą czerwono-niebiescy nie byli w stanie nawiązać choćby w miarę równej rywalizacji z gdańszczanami.

Wiatr, śnieg i... trafienie z kornera19.03.2021r.
Obecnie cieszy każda możliwość wyjścia na boisko, więc fakt, iż zamiast rozgrywek ligowych uczestniczymy w sparingach nie jest może najszczęśliwszym rozwiązaniem w drugiej połowie marca (każdy chciałby o tej porze roku normalnie rywalizować o punkty), ale jest JAKIMŚ... Zatem w sumie z radością emkaesiacy udali się za miedzę, do Wielkopolski (tam mogliśmy oficjalnie zagrać w piątkowe popołudnie), na potyczkę z występującym na co dzień w klasie B GTS-em Lipka. Lepsze to niż bezczynność, więc z tego punktu widzenia każda aktywność jest cenna. Wygraliśmy z lipczanami 5:2, czyli dość pewnie, choć aż do 39. minuty nie zmieniał się wynik bezbramkowy, mimo wyraźnej dominacji podopiecznych Sławomira Słonki.

Aktualizacja: sparing z GTS-em Lipka już jutro o godz.16.3018.03.2021r.
Przyzwyczailiśmy się niestety do ciągłych korekt planów drużyny seniorów MKS-u Debrzno w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, a słowo "stabilizacja" już dawno przeszło do lamusa. Oby nie bezpowrotnie, lecz w nie dającej się przewidzieć przyszłości wątpliwe, aby bez przeszkód wróciło do naszego podręcznego słownika. Przynajmniej jeśli chodzi o terminarz rozgrywek, pewność gry, przewidywalność następnych kroków itp. Kolejny na to przykład otrzymaliśmy wczoraj, gdy dosłownie kilkanaście minut po umieszczeniu materiału o najnowszych zamierzeniach zespołu Sławomira Słonki wszystkie ustalenia okazały się funta kłaków warte.

Okręgówka zawieszona, wracamy do gier towarzyskich17.03.2021r.
Przynajmniej dwa zbliżające się weekendy (20/21 marca i 27/28 marca) piłkarze słupskiej klasy okręgowej seniorów nie będą mieć okazji do rywalizacji o punkty, bo takie są aktualnie obostrzenia na Pomorzu. Łatwo przewidzieć, iż zostaną przedłużone na następny tydzień, czyli seria zaplanowana na Wielką Sobotę 3 kwietnia najpewniej również nie odbędzie się. Co czynić w tej sytuacji, czy siedzieć z założonym rękami, czy jednak próbować cokolwiek robić, aby nie wypaść z rytmu meczowego? Wybieramy to drugie...

Dwa kolejne weekendy bez ligi...16.03.2021r.
...i naturalnie nie ma żadnej pewności, że to koniec. Oczywiście mowa o rozgrywkach seniorów na szczeblu IV ligi, klasy okręgowej oraz klas A i B. Takie restrykcje obowiązują obecnie na Pomorzu. Jednocześnie zmagania we wszystkich kategoriach wiekowych juniorów mają się toczyć standardowo. W związku z powyższym już obecnie można mieć duże wątpliwości co do tego, czy uda się dokończyć sezon 2020/2021. Pamiętajmy, że w okręgówce mamy 20-drużynową grupę, czyli potrzeba wiosną aż dziewiętnastu terminów, a przecież kalendarz i tak jest przeładowany. Trudno będzie zatem swobodnie umieszczać w nim zaległe kolejki.

"Kamyk" ponownie w Grodzie Dzika15.03.2021r.
W ostatnim dniu transferowego okienka, czyli przed meczem z Czarnymi Czarne inaugurującym rundę wiosenną seniorów, kadra drużyny Sławomira Słonki powiększyła się o jedno nazwisko. Ponownie w teamie czerwono-niebieskich znalazł się Damian Kamowski. 19-letni wychowanek naszego klubu jesienią reprezentował barwy Chojniczanki Chojnice, gdzie grywał w ekipie juniorów A, występującej w I lidze wojewódzkiej.

Ustalono datę i godzinę spotkania w Starogardzie Gdańskim 14.03.2021r.
W PZPN-owskim systemie extranet pojawił się termin spotkania I ligi wojewódzkiej juniorów C1 Beniaminek 03 Starogard Gdański- MKS Debrzno, przewidzianego w 28. kolejce sezonu 2020/2021. Pisząc kilkanaście dni temu o wiosennym kalendarzu rywalizacji czerwono-niebieskich w tej kategorii wiekowej była to jedna z trzech niewiadomych, ponieważ gospodarze na tamtą chwilę nie podali szczegółów dotyczących tej konfrontacji.

Drugi raz bez powodzenia z młodym Gryfem12.03.2021r.
Czasy są jakie są (bardzo specyficzne), więc niewiele rzeczy jest w stanie nas zdziwić (lub zgoła nic), ale mecz ligowy seniorów w piątkowy wieczór (początek o godz.20.00) przy świetle elektrycznym to faktycznie ewenement. Czerwono-niebiescy po długiej podróży powrotnej zawitali do domowych pieleszy mniej więcej o 1.15 w nocy już w sobotę, co też nigdy wcześniej nie miało miejsca. Wprawdzie o 20.00 rozgrywaliśmy niegdyś (zimą 2014 r.) sparing z ekipą Kornowscy Szarża Krojanty na "Modraku" w Chojnicach, ale spotkanie mistrzowskie o tej porze to dotąd nieznane uczucie.

Rocznik 2008 sparował z Liderem11.03.2021r.
We wtorek 9 marca ekipa juniorów D1 (rocznik 2008 i młodsi) MKS-u Debrzno trenowana przez Dariusza Piekarskiego rozegrała mini-sparing z Liderem Rychnowy. Spotkanie odbyło się w czasie treningu na boisku Orlik przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym.

Czerwone światło dla pingpongistów10.03.2021r.
Wczorajszy mail przesłany z Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Tenisa Stołowego był spodziewany, lakoniczny i zarazem nie zostawiający żadnych złudzeń. Z wiadomych powodów z dniem 13 marca rozgrywki III i IV ligi na naszym terenie zostają zawieszone do czasu zniesienia zaostrzonych obostrzeń koronawirusowych. Kolejny raz przerywamy rywalizację przy pingpongowych stołach i pod coraz większym znakiem zapytania staje dalsza część sezonu 2020/2021.

Oficjalnie: mecz z gryfitami w piątek 12 marca o godz.20.0009.03.2021r.
Tak jak zapowiadaliśmy we wczorajszym materiale potwierdzony został nowy termin spotkania 21. kolejki słupskiej okręgówki seniorów KS Gryf Słupsk- MKS Debrzno. Zagramy na boisku ze sztuczną nawierzchnią i przy sztucznym oświetleniu w piątek 12 marca o godz.20.00, zamiast 13 marca o 12.00. W ten sposób "uciekamy" przed koniecznością odrabiania za jakiś czas ligowych zaległości.

Nowe obostrzenia na Pomorzu, problem z płynnością rozgrywek seniorów08.03.2021r.
Ledwie piłkarze słupskiej klasy okręgowej wrócili po ponad trzech miesiącach przerwy do gry o ligowe punkty, a już mogą zostać skutecznie zastopowani przez najnowsze regulacje dotyczące tzw. lockdownu. Od kilku dni było nim objęte woj. warmińsko-mazurskie, od piątku 5 marca wiadomo, że tak samo wkrótce będzie traktowany nasz teren. Nie wdając się zanadto w szczegóły (i tym bardziej w komentarz) odnośnie całości rządowych obostrzeń ustosunkujemy się jedynie do tych mających związek ze sportem. Wiemy więc, że w okresie od 13 do 20 marca (co najmniej w tym czasie, dodajmy...) niemożliwe będzie przeprowadzanie zmagań ligowych w wydaniu dorosłych amatorów, czyli czwartoligowców, zawodników klasy okręgowej oraz klas A i B.

Rozważna defensywa, kunszt Piotrowskiego i 1:0!07.03.2021r.
Możesz być zepchnięty do obrony, mieć zdecydowanie mniej z gry, rywal stwarzać świetne okazje na gole, a mimo to nie zejdziesz z placu gry pokonany. Ba, jesteś w stanie nawet wygrać, jeśli do szczęścia dołożysz determinację, charakter i potrafisz w odpowiednim momencie znaleźć sposób na defensywę przeciwnika. Niby to oczywiste prawdy, taki jest od zawsze futbol, ale miłe, że jego piękna zaznaliśmy kolejny raz w niedzielne południe, gdy juniorzy C1 wygrali u siebie w premierze wiosny z U-2 Bytów 1:0. Osłabiona ekipa Pawła Władyczaka włożyła maksimum zaangażowania oraz sił w 80 minut boju i przyniosło to tak radosny dla nas skutek.

Raczej strata niż zysk06.03.2021r.
Tylko czy aż remis MKS-u na inaugurację okręgówki seniorów z Czarnymi Czarne? Większość stwierdziłaby zapewne, że jednak tylko, bo czerwono-niebiescy mogli wygrać, od trzech oczek zacząć rundę rewanżową i w dobrych nastrojach przymierzać się do kolejnych występów. Pozostał zamiast tego niedosyt, bo mimo, że debrznianie mieli inicjatywę i atakowali, nie potrafili sforsować muru obronnego gości, którzy pokazali solidny futbol, bez fajerwerków, za to pozwalający na wywiezienie remisu. To zresztą nic dziwnego w przypadku Czarnych, bo w czwartym derbowym starciu w sezonie 2020/2021 zanotowali... czwarty remis!

Jubileuszowe derby na początek drugiej rundy 05.03.2021r.
W sobotę 6 marca 2021 r. o godz.15.00 seniorzy MKS-u Debrzno wrócą do zmagań o punkty w klasie okręgowej. Czerwono-niebiescy zainaugurują rundę rewanżową od derbów z Czarnymi Czarne, a więc meczu, który przez wiele lat był tym zdecydowanie najważniejszym dla kibiców spośród gier z lokalnymi rywalami. Czas płynie szybko, dorastają nowe pokolenia piłkarzy i sympatyków futbolu, a spotkania z Czarnymi doczekały się znaczącego jubileuszu. Otóż piłkarze obydwu drużyn skonfrontują się jutro pięćdziesiąty raz!

W niedzielę inauguracja rewanżów juniorów C104.03.2021r.
Meczem z U-2 Bytów (chociaż de facto od jesieni ubiegłego roku jest to drużyna Gryfa Słupsk grająca pod bytowskim szyldem) zaczną wiosenną rywalizację w I lidze wojewódzkiej juniorów zawodnicy rocznika 2006 (i młodsi). Zespół trenowany przez Pawła Władyczaka zmierzy się z tym przeciwnikiem 7 marca w samo południe na Stadionie Miejskim.

Kolejny sprawdzian zespołu Muchy 04.03.2021r.
Przedwczoraj młodzi piłkarze z roczników 2011 (i młodsi) MKS-u Debrzno prowadzeni przez Norberta Muchę drugi raz w ciągu dwóch tygodni mieli okazję spotkać się w sparingowym meczu w Człuchowie z rówieśnikami z miejscowego Piasta.

Szczegóły wiosennego terminarza seniorów03.03.2021r.
Zaledwie za trzy dni wrócimy do ligowych zmagań. W sobotę 6 marca o godz.15.00 inauguracyjny mecz drużyny seniorów MKS-u w rundzie rewanżowej w klasie okręgowej i od razu na wstępie derbowa konfrontacja z Czarnymi Czarne! Zapowiedź spotkania ukaże się oczywiście w osobnym materiale, dzisiaj koncentrujemy się na przedstawieniu kibicom "rozkładu jazdy" naszej drużyny na najbliższe miesiące.

Spikerski certyfikat02.03.2021r.
W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o udziale w kursie koordynatorów służb klubowych wydelegowanego przez MKS Debrzno Krzysztofa Borkowskiego, z kolei w minioną sobotę 27 lutego inny przedstawiciel ekipy z Grodu Dzika Sebastian Michno uczestniczył w podobnym przedsięwzięciu tyle, że poświęconym spikerom. Dokładnie był to kurs spikerów III ligi i klas niższych, który organizował Pomorski Związek Piłki Nożnej. W okręgówce nie jest to obecnie (i nigdy nie był) warunek licencyjny, lecz skoro po wielu latach nadarzyła się okazja zdobycia dla klubu, po naprawdę interesującym szkoleniu, odpowiedniego certyfikatu, chętnie z niej skorzystaliśmy.

Skrócone wypożyczenie Krzysztofa Szawarniaka01.03.2021r.
1 marca dopełniono wszelkich formalności i ponownie zawodnikiem drużyny seniorów MKS-u Debrzno został Krzysztof Szawarniak. Od paru tygodni "Szuwar" uczestniczył w meczach sparingowych teamu znad Debrzynki, jasno deklarując chęć powrotu do czerwono-niebieskich barw wcześniej niż zakładała to umowa wypożyczenia do występującej w klasie A w woj. kujawsko-pomorskim Burzy Nowa Wieś Wielka.

Sparing nieaktualny, teraz liga?01.03.2021r.
Zapowiadany przez nas nie dalej jak wczoraj mecz kontrolny seniorów z Kolejarzem w Chojnicach, który czerwono-niebiescy mieli rozegrać na boisku "Modrak" we wtorek 2 marca o godz.20.00 został odwołany. Nie wgłębiając się zanadto w szczegóły techniczne dodamy jedynie, że trener naszych rywali Damian Trzebiński poinformował dziś rano, iż z przyczyn organizacyjnych jutrzejsze spotkanie jest niemożliwe.

Mecz z Polonią odwołany, pojutrze towarzysko z Kolejarzem Chojnice28.02.2021r.
Przewidziana na dziś o godz.12.00 w Brzeźnicy kontrolna potyczka seniorów MKS-u z Polonią Jastrowie nie odbędzie się ani na tamtejszym boisku, ani gdzie indziej. Naturalna murawa na obiekcie wskazywanym od kilku tygodni przez obie strony na rozegranie sparingu nie jest jeszcze (po srogiej jak na standardy obecnych czasów zimie) gotowa na przyjęcie piłkarzy i podobnie jest właściwie wszędzie w okolicy, stąd brak możliwości skonfrontowania się zespołów, które niedługo wznowią ligę. Wprawdzie był pomysł, aby spotkać się w Chojnicach na "Modraku" w niedzielę o... 9.00, zaraz potem pojawiła się wersja zakładająca też Gród Tura i poniedziałek o godz.20.00, ale... to już nieaktualne.

Złotowski sprawdzian rocznika 201328.02.2021r.
W sobotę 27 lutego przed południem drużyna juniorów F2 (rocznik 2013 i młodsi) czerwono-niebieskich prowadzona przez Krzysztofa Dudzica wybrała się (wraz z dużą grupą Rodziców, ukłony za pomoc!) na towarzyską grę z rówieśnikami z FA Fair Play Złotów. Młodzi zawodnicy spotkali się w jednej ze szkolnych hal w mieście nad Głomią.

Lider z Łupawy mocny jak jesienią27.02.2021r.
Po czterech z rzędu zwycięstwach tenisistów stołowych w rozgrywkach IV ligi przyszedł czas na przełknięcie gorzkiej pigułki. Chociaż czy to rzeczywiście tak gorzkie przeżycie, skoro debrznianie przegrali u siebie z niepodważalnym liderem i kandydatem do awansu do III ligi Tęczą Łupawa? Raczej było to do przewidzenia, bo goście dysponowali swoim podstawowym składem, w którym prym wiedzie w tym sezonie trójka Fabian Bendzmer, Wojciech Bujwid i Adam Miśnik, co gwarantuje na tym poziomie wygrane. Tak też się stało i uzyskaliśmy dokładnie taki sam wynik, co w I rundzie, gdy na wyjeździe czerwono-niebiescy także ulegli 4:10.

Gładkie 0:3 w Tucholi26.02.2021r.
Nie udał się drugi kontrolny mecz juniorom C1, którzy przegrali na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Tucholi z tamtejszą Tucholanką 0:3. Zagraliśmy na pewno słabiej niż niedawno z Nielbą Wągrowiec i choć gospodarze też nie pokazali nadzwyczajnej dyspozycji, to jednak wygrali dość pewnie, mając w swoich szeregach jednego skutecznego napastnika, który umiejętnościami wyrastał ponad przeciętność i to wystarczyło, aby wynik był korzystny dla przeciwników.

Juniorzy D1 ponownie zagrali z FA Fair Play25.02.2021r.
Drużyna rocznika 2008 (i młodsi) trenowana przez Dariusza Piekarskiego zamiast zwykłego, tradycyjnego treningu pojechała dzisiaj do Złotowa, gdzie podobnie jak przed ponad trzema tygodniami na boisku ze sztuczną nawierzchnią rozegrała spotkanie towarzyskie z Football Academy Fair Play. Zespoły rywalizowały łącznie 75 minut (trzy tercje po 25) bez zwracania uwagi na rezultat, traktując potyczkę wybitnie szkoleniowo.

Dominik Pikulik zagra w Olimpijczyku Kwakowo24.02.2021r.
Jeden z najbardziej utalentowanych zawodników, jacy w ciągu prawie 29 lat istnienia klubu pobierali piłkarskie szlify w MKS-ie Debrzno, a więc Dominik Pikulik w rundzie wiosennej przywdzieje koszulkę Olimpijczyka Kwakowo. "Piki" został kilka dni temu wypożyczony do beniaminka Centralnej Ligi Juniorów i będzie występował w tym zespole do 30 czerwca 2021 roku.

Romanek wypożyczony do Sopockiej Akademii Piłkarskiej23.02.2021r.
21-letni pomocnik Martin Romanek, wychowanek MKS-u Debrzno, w przeszłości grający także w juniorach Chemika Bydgoszcz oraz drużynach seniorskich Unii Janikowo (dwukrotnie), Polonii Bydgoszcz oraz KS Sportis Łochowo rundę wiosenną spędzi w zajmującej aktualnie ósmą lokatę w jednej z dwóch grup gdańskiej klasy okręgowej Sopockiej Akademii Piłkarskiej. Dzisiaj oficjalnie parafowano umowę wypożyczenia tego zawodnika do klubu z Trójmiasta.

Kurs koordynatorów służb klubowych zaliczony22.02.2021r.
20 lutego Pomorski Związek Piłki Nożnej zorganizował w trybie on-line kurs koordynatorów służb klubowych, w którym uczestniczył z ramienia MKS-u Debrzno wiceprezes Krzysztof Borkowski. Posiadanie w swoich szeregach osoby przeszkolonej w kwestii organizacji ligowych meczów piłkarskich, działania służb, mającej szerszą wiedzę na temat obowiązków gospodarza zawodów, jest jednym z kryteriów licencyjnych i ów wymóg został przez nas właśnie spełniony.

Gol na minusie z Iskrą 21.02.2021r.
W czwartym przedwiosennym sparingu seniorzy MKS-u doznali pierwszej w tym roku porażki. Na chojnickim "Modraku" przegraliśmy z Iskrą Krajenka 0:1, tracąc jedynego gola w 43. minucie rozgrywanego w dużo lepszych warunkach niż poprzednie meczu. Można zażartować, iż skończył się lód na boisku i wraz z jego odejściem skończyły też... hokejowe rezultaty, bo trzy wcześniejsze potyczki towarzyskie w 2021 roku przyniosły łącznie aż 23 bramki. Teraz zaledwie jedną i to dla twardo grających przeciwników, którzy w ciągu 90 minut byli po prostu odrobinę skuteczniejsi.

Komplet Kisełyczki, drugie miejsce coraz bliżej? 20.02.2021r.
Po perturbacjach związanych z przekładaniem inauguracji drugiej rundy sezonu 2020/2021 czwartoligowi tenisiści stołowi wreszcie wrócili do rywalizacji po przeszło dwóch miesiącach odpoczynku. Co najważniejsze, MKS Debrzno uczynił to w dobrym stylu zwyciężając u siebie (choć w roli gości, ale to znana wszystkim obserwatorom rozgrywek historia) z Juniorem II Miastko 10:6. Ta wygrana znacznie przybliża drużynę z Grodu Dzika do drugiej lokaty w końcowej tabeli, ale... nie przesądzajmy jeszcze niczego, bo przed emkaesiakami cztery następne mecze, w których o kolejne zyski łatwo nie będzie.

Nieznaczna porażka w Wągrowcu 20.02.2021r.
Juniorzy C1 MKS-u trenowani przez Pawła Władyczaka rozegrali pierwszy tej zimy mecz kontrolny. Wcześniej nie doszło do spotkania towarzyskiego z Tucholanką Tuchola (tamtejsze boisko najpierw było oblodzone, a w drugim terminie zasypane świeżym śniegiem) i stąd konfrontacja z Nielbą, przedstawicielem wielkopolskiej ligi wojewódzkiej była premierowym sprawdzianem przed rundą wiosenną. Ten zespół czerwono-niebiescy mieli okazję poznać w trakcie letniego turnieju w Debrznie w ubiegłym roku, gdy po ciekawej grze padł wynik remisowy 1:1. Wówczas obie strony umówiły się na rewanż na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Wągrowcu i dzięki temu zaliczyliśmy wartościowy sprawdzian.

Nagrody rozdane, moc dziecięcej radości! 19.02.2021r.
Wczoraj w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki podsumowaliśmy konkurs plastyczny "Moja wersja herbu MKS Debrzno", przeznaczony dla dzieci ze szkół podstawowych. Jury tydzień wcześniej wyłoniło zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych, zdecydowano również o wyróżnieniach specjalnych. Podczas krótkiej uroczystości, w której wzięli udział główni bohaterzy, czyli autorzy prac wraz z rodzicami, wręczono przygotowane uprzednio cenne nagrody i upominki, dokumentujące wysiłek uczestników przedsięwzięcia.

Pomorski ZPN tradycyjnie przekaże klubom piłki18.02.2021r.
Wzorem lat ubiegłych władze Pomorskiego Związku Piłki Nożnej poinformowały uczestniczące w rozgrywkach na naszym terenie podmioty o przekazaniu na ich potrzeby niemal trzech tysięcy piłek marki Adidas model Uniforia League XMS. Podobnie jak dwanaście miesięcy wcześniej na jeden klub przypadnie po 9 sztuk futbolówek, które od 15 lutego można odbierać w hurtowni Marba-Sport w Miszewku pod Gdańskiem.

Juniorzy E2 i F1 z wizytą w Człuchowie17.02.2021r.
Podopieczni Norberta Muchy (nominalnie dzieci z roczników 2011 i 2012) uczestniczyli wczorajszego popołudnia w towarzyskiej grze z rówieśnikami z Piasta Człuchów. Dzięki uprzejmości szkoleniowca rywali Macieja Przyszlaka czerwono-niebiescy udali się wraz z trenerem i licznym gronem rodziców (podziękowania za pomoc w organizacji wyjazdu) na sparingowe potyczki. Niewiele jest tej zimy okazji do konfrontowania umiejętności małych futbolistów, tym bardziej dobrze, że udało się to w stolicy powiatu.

Pojutrze rozstrzygamy konkurs!16.02.2021r.
Z małym opóźnieniem dobrniemy do finiszu konkursu plastycznego odbywającego się pod hasłem "Moja wersja herbu MKS Debrzno" zorganizowanego przez nasz klub wespół z Przewodniczącym Rady Osiedla "Na Wzgórzu" Wojciechem Chojeckim. Dwukrotnie wydłużaliśmy graniczną datę składania prac, ostateczny termin ich dostarczenia minął 2 lutego. W czwartek 18 lutego o godz.17.30 w sali Centrum Kultury, Sportu i Turystyki (parter) ogłosimy rozstrzygnięcia, nad którymi w ubiegłym tygodniu debatowało pięcioosobowe jury.

20 lutego wracają do gry tenisiści 16.02.2021r.
Pomorski Wojewódzki Związek Tenisa Stołowego w Gdańsku powiadomił uczestników rozgrywek IV ligi, że wreszcie, po wielu tygodniach pauzy, możemy wznowić rywalizację w drugiej rundzie sezonu 2020/2021. Na razie jest zgoda na grę w dwa zbliżające się weekendy, a co stanie się dalej przekonany się za kilkanaście dni.

MKS gospodarzem trzech imprez orlikowych15.02.2021r.
Wprawdzie bardzo daleko jeszcze do wznowienia gier w najmłodszych kategoriach wiekowych dzieci w podokręgu słupskim, ale możemy już za komunikatem Komisji ds. Rozgrywek podać, gdzie odbędą się turnieje w rocznikach, w których rywalizują piłkarze MKS-u Debrzno. Najszybciej, bo w połowie kwietnia wyjdą na boisko reprezentanci rocznika 2013, prowadzeni przez Krzysztofa Dudzica, a w ślad za nimi trochę później w zawodach wezmą udział futboliści urodzeni w 2011 i 2012 roku szkoleni przez Norberta Muchę.

W samo okienko (124) - San Escobar14.02.2021r.
Lot na San Escobar przebiegał w miłej atmosferze. Personel pokładowy w osobach uśmiechniętych od ucha do ucha stewardes, najwyraźniej szczęśliwych, że dostały szczepionkę z drugiego obiegu, dbał, aby podróżującym niczego nie brakowało. Meksykańskie piwo Corona z limonką w szyjce za darmo w myśl hasła "lej w siebie ile chcesz", przekąski tak samo gratis, jednym zdaniem: hulaj dusza piekła nie ma! I do tego to towarzystwo, jakby wygrane na ulicznej loterii.

Minimalnie skuteczniejsi na boisku-lodowisku13.02.2021r.
W trzecim meczu kontrolnym przygotowujący się do rundy wiosennej seniorzy MKS-u wygrali na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Tucholi z wiceliderem jednej z grup kujawsko-pomorskiej klasy A Rawysem Raciąż 5:4. Podobnie jak poprzednio piłkarze zmagali się z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Ponieważ spotkanie rozgrywano w sobotni wieczór murawa była mocno zmrożona. Mieliśmy pecha, bo kilka godzin wcześniej temperatura oscylowała wokół dwóch, trzech stopni powyżej zera i plac wyglądał dużo lepiej. Na szczęście żaden z piłkarzy nie nabawił się urazu i to jest bodaj najistotniejsza wiadomość.

128 ligowych meczów seniorów bez straty gola11.02.2021r.
"...W górę serca MKS wygra mecz (do zera!), MKS wygra mecz (do zera!)..." - takie m.in. śpiewy niosły się przed laty w trakcie ligowych potyczek seniorów czerwono-niebieskich ze słynnej na owe czasy dla bywalców tego miejsca "górki", usytuowanej po wschodniej stronie Stadionu Miejskiego w Debrznie. Tam zasiadali (albo raczej stali) i dopingowali piłkarzy fani ekipy z Grodu Dzika, raczący pozostałych obecnych na obiekcie szerokim repertuarem pieśni sławiących emkaesiaków. Wprawdzie nierzadko to charakterystyczne "do zera!" rozlegało się nie wiedzieć czemu np. już przy stanie 2:1 dla naszego klubu, czyli po straconej bramce, ale taki już urok kibiców i ich inwencji we wspieraniu swoich ulubieńców... Zwycięstwa (i to najlepiej "do zera") przynosiły najwięcej satysfakcji sympatykom teamu z ul. Sportowej i właśnie takimi spotkaniami zajmiemy się w niniejszym materiale.

2051 złotych dla MKS-u z jednego procenta09.02.2021r.
Ponad dwa tysiące złotych wpłynęło niedawno na konto MKS-u Debrzno z tytułu rozliczenia akcji przekazywania 1% należnego podatku odbywającej się za pośrednictwem Organizacji Pożytku Publicznego, jaką jest Fundacja Partnerstwo z Warszawy, z którą klub współpracuje w tym zakresie od dłuższego czasu. Ta akurat kwota to łączne podsumowanie zbiórki z lat 2018-2019.

Remis w ekstremalnych warunkach07.02.2021r.
Kilkanaście stopni mrozu (a temperatura odczuwalna była nawet jeszcze niższa) i wprawdzie odśnieżony chojnicki "Modrak", ale w wielu miejscach siłą rzeczy przypominający lodowisko... Taka sceneria towarzyszyła futbolistom w niedzielne lutowe popołudnie. Niebezpiecznie było w sparingu seniorów z GLKS Wysoka, niesprzyjająca aura powodowała obawę o zdrowie zawodników, lecz zdecydowaliśmy się na grę i na szczęście żadnemu piłkarzowi nic poważnego się nie stało, jednak stricte sportowo, przyznajmy to, trudno uznać ten test za wartościowy i w jakikolwiek sposób miarodajny. Obyśmy za sześć dni, sparując z Rawysem Raciąż w Tucholi, robili to w znośniejszych okolicznościach, bo chodzi wszak o futbol, a nie hokej czy łyżwiarstwo figurowe. Cóż, jak powiedziałby klasyk: "Taki mamy klimat"... Zima pokazuje w tym roku swoją moc, jakby zaprzeczając lansowanemu ostatnimi laty twierdzeniu, że mroźne i śnieżne przeszły już definitywnie do lamusa.

Zawieszona licencja Lipniczanki05.02.2021r.
W przerwie zimowej Komisja ds. Licencji Klubowych Pomorskiego Związku Piłki Nożnej wszczęła postępowanie wyjaśniające względem klubów grających w tym sezonie ligowym, które nie spełniają wymogów dotyczących posiadania odpowiedniej liczby drużyn juniorskich. W połowie stycznia uruchomiono procedurę odnośnie jednego IV-ligowca (Sokół Zblewo), a także przedstawiciela klasy okręgowej (Lipniczanka Lipnica) oraz szesnastu zespołów klasy A.

Saga z przesuwaniem terminów meczów pingpongistów trwa...04.02.2021r.
...i zdaje się nie mieć końca. Kolejny raz Pomorski Wojewódzki Związek Tenisa Stołowego został zmuszony do zmiany dat spotkań w rundzie rewanżowej w IV lidze. W najbliższe dwa weekendy (6/7 lutego i 13/14 lutego) wciąż seniorzy -amatorzy grać nie mogą (wiadomo z jakiego powodu), zatem BYĆ MOŻE wrócimy do aktywności dopiero w trzecią sobotę drugiego miesiąca 2021 roku.

Towarzyska wizyta w Złotowie02.02.2021r.
W sobotę 30 stycznia juniorzy D1 szkoleni przez Dariusza Piekarskiego przy wsparciu rodziców dzieci (serdecznie dziękujemy) udali się do Złotowa, gdzie zagrali na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Mickiewicza z rówieśnikami z FA Fair Play. Tym samym zaliczyli jednostkę treningową (bez liczenia goli) w zamian za brak możliwości uczestniczenia w turnieju halowym w Debrznie planowanym z okazji Finału WOŚP tego samego dnia.

Krzysztof Lange i Bartłomiej Lica wylicytowali vouchery 01.02.2021r.
Spośród licznych voucherów ofiarowanych przez instytucje, podmioty gospodarcze i osoby prywatne na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas debrzeńskiej odsłony 29. Finału znalazły się również dwa przekazane przez nasz klub. Przed weekendem pisaliśmy o tym, zachęcając ewentualnych nabywców do rywalizacji o całoroczną możliwość udziału w treningach Akademii Piłkarskiej MKS-u oraz honorowego rozpoczęcia inauguracyjnego meczu o mistrzostwo klasy okręgowej seniorów w rundzie wiosennej, w którym w weekend 6/7 marca nasi piłkarze zmierzą się z Czarnymi Czarne. Dziś znamy już właścicieli tych gadżetów...

Pozytywne wrażenia z pierwszego sprawdzianu 31.01.2021r.
Serię gier sparingowych seniorów w trakcie mroźnej (niesamowite, lecz to prawda...) zimy 2021 roku zaczęliśmy od wygranej z Myśliwcem Tuchomie 5:1 na boisku chojnickiego "Modraka". Czerwono-niebiescy pokazali chwilami niezłą grę i zwyciężyli zasłużenie, ale oczywiście nie przeceniamy tej wiktorii, bo to dopiero wstęp do zbliżającej się powoli rundy wiosennej i na wyciąganie daleko idących wniosków jest zdecydowanie za wcześnie.

W powiecie... bezkrólewie29.01.2021r.
Cztery kluby reprezentujące powiat człuchowski występują w sezonie 2020/2021 w słupskiej okręgówce seniorów. Łatwo zatem wyliczyć, iż jesienią doszło do sześciu potyczek mających status derbów regionu. Naturalnie najważniejsza jest całościowa tabela ligowa, ale przyjmijmy, iż Piast Człuchów, Czarni Czarne, Sokół Wyczechy i MKS Debrzno w meczach między sobą walczą o nieoficjalne mistrzostwo naszego terenu, mające jakby nie oceniać wymiar prestiżowy. W połowie edycji możemy śmiało napisać, że w tej kwestii planuje... bezkrólewie. Żadna z drużyn nie wypracowała sobie przewagi nad resztą stawki, a o tym jak zacięta i nieprzewidywalna jest rywalizacja niech świadczy fakt, iż liderujący po jesieni w derbowej klasyfikacji Sokół wyprzedza ostatnich w zestawieniu Czarnych "aż" o... punkcik!

Finał WOŚP bez turnieju, za to z voucherami27.01.2021r.
31 stycznia w całej Polsce (trzy tygodnie później niż zwykle ze względu na pandemię koronawirusa) gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. To będzie finał numer 29! Tym razem zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Również w Debrznie tradycyjnie zaistnieje Orkiestra, a skromną cegiełkę do całości przedsięwzięć przygotowanych przez lokalny sztab skupiony w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki dołoży także nasz MKS.

Młodzi słupszczanie prowadzą w klasyfikacji Fair Play25.01.2021r.
Piłkarze KS Gryf Słupsk znajdują się na czele rankingu na najrzadziej przekraczającą przepisy ekipę klasy okręgowej seniorów. Sędziowie pokazali w 19 meczach rundy jesiennej zespołowi składającemu się w ogromnej mierze z bardzo młodych zawodników tylko 23 żółte i jedną czerwoną kartkę. Czerwono-niebiescy z Debrzna okupują (wespół z Sokołem Wyczechy) jedenastą pozycję w zestawieniu, czyli trzy lokaty niżej w porównaniu z "prawdziwą" tabelą okręgówki. Jesteśmy tuż za pierwszą dziesiątką, a więc dość nisko. Wynika to głównie z tego, że aż czterokrotnie (czyli dużo) futboliści MKS-u byli karani jesienią czerwonymi kartkami, z czego trzy razy bezpośrednimi.

Łukasz Skierka supersnajperem I połowy sezonu23.01.2021r.
Napastnik Sparty Sycewice (lidera słupskiej okręgówki seniorów i najpoważniejszego kandydata do awansu na czwartoligowy szczebel) Łukasz Skierka zdecydowanie zdystansował pozostałych uczestników rozgrywek w klasyfikacji strzelców. Zajmujący pierwszą lokatę w rankingu najgroźniejszy zawodnik spartan aż 38 razy trafiał do siatki i wyprzedza znajdujących się również na podium Łukasza Kościana z Sokoła Wyczechy oraz Sebastiana Marszałka z Echa Biesowice odpowiednio o dziewięć i trzynaście goli.

Sześciu pretendentów do "Klubu 3420"21.01.2021r.
Dokładnie 503 zawodników zagrało co najmniej jeden mecz w rundzie jesiennej w klasie okręgowej seniorów. Tylu piłkarzy wyszło łącznie na boisko w 20 klubach naszej ligi (najwięcej w Chrobrym Charbrowo- 35, najmniej w Echu Biesowice, GTS-ie Czarna Dąbrówka i Jantarii Pobłocie- po 21), a my tradycyjnie na półmetku sezonu wyszukaliśmy spośród tej bardzo szerokiej grupy futbolistów tych, którzy zaliczyli komplet meczów po 90 minut każdy. Wcześniej, gdy okręgówka liczyła 16 drużyn był to "Klub 2700", bo tyle czasu w całej edycji spędzali na murawie ci "wybrańcy" w 30 pełnych spotkaniach. Obecnie w kampanii 2020/2021 zmieniamy chwilowo szyld na "Klub 3420", co oznacza, że na razie na "liczniku" jest 1710 minut.

W samo okienko (123) - Kto jest większy od (Zibi)EGO?20.01.2021r.
Prezes PZPN przedryblował miliony polskich kibiców jednym zwodem. Nie był to ani niespodziewany bajeczny balans ciała i minięcie z zamarkowanym strzałem, ani jakiś trik, przekładka z podręcznika CR7, tylko subtelny no look pass prosto z czuba, z "prezesa", jak to się niegdyś chwalebnie określało. Zagrał na pamięć na... no właśnie... wszyscy rozdziawiają gęby, rozglądając się do kogo to podanie?

Pikulik, Szlaga i Piotrowski na obozach w Olimpijczyku i Arce19.01.2021r.
Trzech czołowych zawodników drużyny juniorów C1 (rocznik 2006 i młodsi) MKS-u Debrzno Dominik Pikulik, Szymon Szlaga i Jakub Piotrowski w trakcie ferii zimowych uczestniczyło w obozach w innych klubach. Pierwszy z nich w dniach 9-14 stycznia przebywał w Darłowie na zgrupowaniu beniaminka Centralnej Ligi Juniorów Olimpijczyka Kwakowo, natomiast Szymon i Kuba pojechali do Jarocina, gdzie w okresie 9-16 stycznia trenowali z drużyną Arki Gdynia.

Zmieniony kalendarz gier tenisistów stołowych17.01.2021r.
Pomorski Wojewódzki Związek Tenisa Stołowego rozesłał do klubów uczestniczących w zmaganiach o mistrzostwo III i IV ligi skorygowany terminarz II rundy sezonu 2020/2021. To oczywiście reakcja na ogólnokrajowe obostrzenia koronawirusowe dotyczące rywalizacji w sporcie seniorskim na poziomie amatorów. Można mieć wątpliwości, czy są zasadne (temat do długiej, chociaż nieco jałowej dyskusji), jednak stan prawny jest taki, a nie inny i dlatego plany pingpongistów musiały ulec poprawkom.

Podsumowanie piłkarskiej jesieni (6) - seniorzy15.01.2021r.
Jest połowa stycznia, w ciągu prawie dwóch tygodni nowego roku sukcesywnie przedstawialiśmy dokonania pięciu drużyn juniorskich MKS-u jesienią, przyszła więc pora na ekipę seniorów, wzbudzającą największe zainteresowanie kibiców. Zaznaczmy na wstępie, iż materiałów dotyczących w ogóle rozgrywek klasy okręgowej będzie dużo więcej, bo oprócz dzisiejszego zajmiemy się również osobno kwestiami klasyfikacji strzelców, rankingu fair play, "niezastąpionymi" (czyli zawodnikami, którzy nie zeszli z boiska ani na minutę w I rundzie) oraz bilansem derbów powiatu człuchowskiego. To nie wszystko, bo przygotowujemy ponadto trzy artykuły historyczne o zróżnicowanej tematyce... Dzisiaj ocenimy jedyną w swoim rodzaju I fazę edycji 2020/2021, liczącą aż 19 kolejek, czego nigdy dotąd nie było i raczej nie będzie w przyszłości.

Pięć sparingów seniorów przed rundą rewanżową13.01.2021r.
Jak informowaliśmy w pierwszy weekend marca zostaną wznowione zmagania w klasie okręgowej seniorów. Zanim do tego dojdzie wszyscy uczestnicy rozgrywek będą sposobić się do ligi trenując i odbywając mecze sparingowe. Nie inaczej będzie w przypadku zawodników MKS-u Debrzno. Zespół Sławomira Słonki do inauguracji z Czarnymi Czarne weźmie udział w pięciu spotkaniach kontrolnych. Tradycyjnie w okresie zimowym wszystkie potyczki towarzyskie zorganizujemy poza Debrznem.

Podsumowanie piłkarskiej jesieni (5) - juniorzy C111.01.2021r.
W cyklu bilansującym dokonania naszych drużyn juniorskich w rozgrywkach mistrzowskich pora na ostatnią, najstarszą (rocznik 2006 i młodsi) i jednocześnie umiejscowioną najwyżej w hierarchii, bo grającą w I Lidze Wojewódzkiej. To dzięki ekipie szkolonej od ponad czterech lat przez Pawła Władyczaka mamy okazję oglądać nad Debrzynką m.in. kluby z Trójmiasta oraz innych, generalnie prawie w stu procentach większych ośrodków piłkarskich niż debrzeński.

Podsumowanie piłkarskiej jesieni (4) - juniorzy D109.01.2021r.
Miejsce na najniższym stopniu podium w okręgówce osiągnęli zawodnicy MKS-u Debrzno rocznika 2008 w rundzie jesiennej prowadzeni przez Dariusza Piekarskiego. Najkrócej oceniając był to dobry czas dla tej drużyny, mimo niepomyślnej końcówki tego okresu i dwóch wyraźnych porażek, z których jedna, z Liderem Rychnowy była szokująco wysoka. Nie zmienia to jednak faktu, iż ogólnie prezentowaliśmy się bardzo przyzwoicie, a druga lokata na finiszu edycji w czerwcu nie jest niemożliwa.

Podsumowanie piłkarskiej jesieni (3) - juniorzy E207.01.2021r.
Kontynuujemy reasumowanie wydarzeń I rundy, bilansując występy naszych drużyn w regularnych rozgrywkach ligowych. Trzecią ekipą biorącą udział w rywalizacji w formie turniejów na boiskach "Orlik" jest ta skupiająca zawodników z rocznika 2011. W tej grupie szkoleniowcem jest Norbert Mucha, a więc ten sam trener, który prowadzi rok młodszych futbolistów. Odmiennie od swoich koleżanek i kolegów z pozostałych dwóch zespołów orlikowych dziesięciolatkowie mieli za przeciwników cztery drużyny, czyli najwięcej.

Podsumowanie piłkarskiej jesieni (2) - juniorzy F105.01.2021r.
Drugi odcinek bilansu jesiennych gier mistrzowskich w wykonaniu piłkarzy MKS-u Debrzno poświęcamy rocznikowi 2012. Juniorzy F1 to drużyna szkolona przez Norberta Muchę. Debrznianie rywalizowali w grupie z Kolejarzem Chojnice, Piastem Człuchów i Czarnymi Czarne, lokując się w tej stawce na czwartym miejscu.

Podsumowanie piłkarskiej jesieni (1) - juniorzy F203.01.2021r.
Wkroczyliśmy w nowy rok 2021, od kilku tygodni (albo i dłużej, w zależności od rangi rozgrywek i kategorii wiekowej) trwa przerwa w ligowej rywalizacji, a my powracamy do wydarzeń I rundy sezonu 2020/2021. MKS Debrzno jest reprezentowany w rozgrywkach przez pięć drużyn dziecięcych i młodzieżowych oraz oczywiście seniorów. Dzisiaj bilansujemy występy najmłodszych, czyli zespołu rocznika 2013.

Likwidacja zmagań najmłodszych?01.01.2021r.
Wiele wskazuje na to, iż runda wiosenna bieżącej edycji będzie ostatnią dla rozgrywek "orlikowych" przeznaczonych (w przypadku tego sezonu) dla dzieci urodzonych w 2010 roku i naturalnie wszystkich młodszych. Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił zapowiedź reformy, polegającej na likwidacji rywalizacji o punkty dla kategorii wiekowych od E1 począwszy na G1 skończywszy, która ma obowiązywać od inauguracji kampanii 2021/2022. Konkretnych decyzji w tej sprawie należy się spodziewać "lada tydzień", ale sądząc z docierających informacji, odgłosów, opinii z tzw. środowiska futbolowego, jest właściwie przesądzone, że tak się stanie.

::  Copyright © 2003-2023 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::