ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
9 lipca "Mecz Wspomnień"30.06.2021r.
Niegdyś rywalizowali kawalerowie z żonatymi, organizowaliśmy też okolicznościową konfrontację "Żagiel kontra MKS" na 20-lecie naszego klubu, a potem owo spotkanie nazywano "Pucharem Carlosa". Obecnie po przerwie wracamy do tradycji "amatorskiego grania na dywanie", czyli na murawie Stadionu Miejskiego, w którym prawo udziału mają dorośli mieszkańcy miasta i gminy Debrzno, a także ci, którzy przebywają czasowo lub na stałe poza naszym terenem, ale byli lub są związani z MKS-em czy istniejącym wcześniej Żaglem. Zapraszamy więc grono ludzi, którzy czują się bliscy środowisku emkaesiaków lub poprzednio (choćby z racji wieku) identyfikowali się z "Żagielkiem".

Czwarty raz odbędą się "Wakacje z Akademią"29.06.2021r.
Wzorem lat ubiegłych (realizowaliśmy identyczne przedsięwzięcie w 2018, 2019 i 2020 roku) zapraszamy dzieci i młodzież spragnionych aktywnego wypoczynku w trakcie letniej kanikuły do udziału w projekcie pod nazwą "Wakacje z Akademią". Oczywiście filarem proponowanych przez nas działań będą zajęcia typowo piłkarskie, ale przez pięć dni (19- 23 lipca) nie tylko to ze swoimi podopiecznymi zrealizują szkoleniowcy skupieni w MKS-ie Debrzno.

Wiadomo kto zagra w pingpongowej trzeciej lidze28.06.2021r.
26 czerwca w hali w Nowej Wsi Lęborskiej odbył się decydujący turniej o mistrzostwo czwartej ligi w tenisie stołowym na Pomorzu. Tak jak informowaliśmy przed weekendem prawo startu w nim zyskali zwycięzcy rundy finałowej, czyli ASiST KS Beniaminek 03 Starogard Gdański, UKS Tęcza Łupawa oraz Hotelkahlberg Krynica Morska. Rywalizowano systemem "każdy z każdym", a trójmecz wyłonił drużynę, która od jesieni zagra szczebel wyżej.

Honorowa przegrana na finiszu27.06.2021r.
W ostatnim meczu I ligi wojewódzkiej juniorów C1 MKS przegrał na wyjeździe z Gryfem Wejherowo 4:7. Tym samym zamknęliśmy definitywnie sezon piłkarski w klubie znad Debrzynki, ale też w ogóle edycję 2020/2021 w tej grupie jako, że drużyny Gryfa i MKS-u jako jedyne grały w ten weekend w niedzielę. Czerwono-niebiescy, mimo licznych osłabień, dzielnie walczyli na boisku przeciwnika, który jak dobrze pamiętaliśmy jesienią zaaplikował nam w Grodzie Dzika dwucyfrówkę. Tym razem długo wynik meczu był sprawą otwartą.

Druga lokata rocznika 2013, zwycięska Pogoń26.06.2021r.
W dalekim Włynkówku odnotowaliśmy końcowy akcent sezonu turniejów ligowych we wszystkich kategoriach wiekowych z udziałem emkaesiaków. Rywalizowały tam w zaległej, przełożonej z połowy kwietnia, gdy ciągle obowiązywał lockdowm, imprezie juniorów F2 drużyny złożone z piłkarzy urodzonych w 2013 roku (i młodszych). W podróż do miejscowości z gminy Słupsk wybrała się spora grupa rodziców-kibiców, którzy wspierali czerwono-niebieskich w rywalizacji z czterema drużynami. Dziękujemy!

W samo okienko (130) - Gorzki smak po(p)rzeczek25.06.2021r.
Wrocław topniał w piekielnym słońcu, badającym wytrzymałość zarówno słupków rtęci, jak i ludzkiego organizmu. Cień ofiarowywał za darmo chwile wytchnienia i pozorny spokój pod zielonym parasolem z liści. Niewielka Café Berg usytuowana na rogu dwóch głównych ulic, niedaleko Wzgórza Partyzantów i tuż nad Fosą Miejską, leniwie płynącą w mętnym kolorze, stanowiła idealne miejsce na kawę.

Drużyny z Łupawy, Krynicy Morskiej i Starogardu Gdańskiego powalczą o III ligę24.06.2021r.
Pomorski Wojewódzki Związek Tenisa Stołowego opublikował rezultaty rundy finałowej rozgrywek IV ligi. Przypomnijmy, że wzięło w niej udział sześć ekip, które zajęły po dwa czołowe miejsca w swoich grupach na tym szczeblu rozgrywkowym. Można lapidarnie podsumować, iż nie ma mowy o jakichkolwiek niespodziankach jako, że triumfatorzy zmagań w swoim gronie w I rundzie potwierdzili dobrą formę także w tym momencie sezonu 2020/2021 i zakwalifikowali się do przewidzianego na sobotę 26 czerwca o godz.11.00 w Nowej Wsi Lęborskiej turnieju, który zadecyduje o tym, który z klubów będzie świętował awans do pingpongowej trzeciej ligi.

Posezonowe zabiegi na murawie Stadionu Miejskiego23.06.2021r.
9 czerwca spotkaniem o mistrzostwo I ligi wojewódzkiej juniorów C1 MKS Debrzno - Salos Słupsk zakończyliśmy edycję 2020/2021, jeśli chodzi o występy na obiekcie przy ul. Sportowej w roli gospodarzy. Wszystkie pozostałe mecze o punkty zarówno ekipa juniorska, jak i seniorzy mieli zaplanowane po tym terminie poza Grodem Dzika. Był to więc idealny moment, aby na boisku pojawiła się firma G&Syn z Otłoczyna koło Torunia, która wykonała zwyczajowe zabiegi na murawie.

Kwartet na sprawdzianie w Gdyni22.06.2021r.
W poprzedni czwartek 17 czerwca na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni odbył się test-mecz organizowany przez Stowarzyszenie Inicjatywa Arka, w którym oceniano zawodników z rocznika 2006. W tym gronie kolejny raz znaleźli się obserwowani już wcześniej piłkarze MKS-u Debrzno, tj. Dominik Pikulik (wiosną wypożyczony do Olimpijczyka Kwakowo), Jakub Piotrowski (od jesieni 2019 roku w naszym klubie na wypożyczeniu z Czarnych Czarne), Szymon Szlaga oraz dodatkowo rekomendowany przez trenera drużyny juniorów C1 czerwono-niebieskich Pawła Władyczaka, Michał Szajgin.

Kolejny turniej w niepełnej obsadzie21.06.2021r.
Trzecia i zarazem ostatnia wiosną impreza mistrzowska juniorów F1 (rocznik 2012 i młodsi) odbywała się w Debrznie, w niedzielne przedpołudnie, na przystadionowym "Orliku". Młodym piłkarzom doskwierał upał, ale dzielnie radzili sobie grając z towarzyszeniem wysokiej temperatury. Niestety, podobnie jak dwa tygodnie wcześniej w przypadku kategorii F2 mieliśmy i tym razem do czynienia z zawodami w okrojonym składzie. Nad Debrzynkę nie przyjechały zespoły Zawiszy Borzytuchom (swoją drogą piłkarze tego klubu nie stawili się na żadną ligową imprezę w tej części sezonu!) oraz Garbarni Kępice.

Bezproblemowa weryfikacja boiska 20.06.2021r.
Członkowie Komisji ds. Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w kilku etapach, kilkanaście dni temu, odwiedzili wszystkie miejsca, w których rozgrywane są mecze mistrzowskie na szczeblach ligowych zawiadywanych przez związkową komórkę w Słupsku. Przedstawiciele tego gremium Karol Kublik i Jacek Borowiński przyjechali również na Stadion Miejski w Debrznie, aby zaopiniować jego przydatność do rozgrywek na sezon 2021/2022.

Seniorzy: Kaszubia Studzienice- MKS Debrzno 4:6 (1:2)19.06.2021r.

Błędy debrznian i... arbitra, 4:5 z Pomezanią 18.06.2021r.
Bardzo późnym wieczorem wracali w piątek juniorzy C1 z przedostatniego meczu kampanii 2020/2021, z Pomezanią Malbork. Wracali dodajmy w kiepskich humorach, bo przegraliśmy 4:5 z bezpośrednim rywalem w walce o dziesiąte miejsce dające utrzymanie w rozgrywkach. Jakkolwiek wszystkie bramki zarówno dla gospodarzy, jak i czerwono-niebieskich zdobyto prawidłowo, to jednak stronnicza postawa sędziego wzbudziła w nas niesmak. Sporo drobnych, dziwnych (żeby nie napisać dziwacznych) decyzji tego pana powodowało nerwowość w naszych szeregach, a żółte kartki (łącznie otrzymaliśmy ich pięć) "sprawiedliwy" ochoczo rozdawał tylko w jednym kierunku, choć i malborczanie dla równowagi po faulach powinni być nimi napominani.

W samo okienko (129) - Déja vu 17.06.2021r.
Ile to już razy można mieć "kaca" bez kropli alkoholu we krwi? Ile razy będę dawał się nabijać w butelkę niczym korek, głuchy i ślepy na głos rozsądku i bolesne doświadczenia, obrazki z przeszłości, które znam dobrze, wołające o pomstę do nieba. Ile?

Mija ćwierć wieku od pierwszego awansu MKS-u do klasy okręgowej16.06.2021r.
Historią nie powinno się żyć, ale warto, a nawet należy ją znać... Skoro zatem dokładnie dzisiaj obchodzimy 25. rocznicę ostatniego meczu sezonu 1995/96, pieczętującego triumf seniorów MKS-u Debrzno w rozgrywkach pilskiej klasy A, to zaabsorbowani bieżącymi piłkarskimi sprawami z przyjemnością wracamy na chwileczkę do tamtych czasów, które wielu z nas, uczestników i świadków ówczesnych wydarzeń, wspomina bardzo miło.

Licencja na dwa lata15.06.2021r.
Komisja ds. Licencji Klubowych Pomorskiego ZPN-u w minionych dniach opublikowała dwa komunikaty w związku z procesem ubiegania się przez kluby o pozwolenie na grę na określonych szczeblach rozgrywkowych na kolejny sezon. Nas najbardziej interesowała ta część, która dotyczyła słupskiej klasy okręgowej. Ogółem chodziło o dwadzieścia ekip, bo jak wiadomo tyle występuje w tej edycji na tym poziomie. Bez względu na to, czy dany zespół ostatecznie utrzyma się w lidze, albo wywalczy awans, czy dotknie go smutny los spadku, na razie w każdym przypadku zgodnie z regułami aplikowano o licencję na okręgówkę.

Kolejarz potwierdził prymat, my wygrywamy z Piastem14.06.2021r.
Juniorzy E2 (rocznik 2011 i młodsi) zakończyli edycję 2020/2021 turniejem na "Orliku" w Debrznie, w którym tak jak w poprzednich dwóch imprezach górował chojnicki Kolejarz przed teamem U-2 Bytów. W meczu tych zespołów minimalnie lepsi (3:2) byli zwycięzcy ligi. Czerwono-niebiescy szkoleni przez Norberta Muchę starli się dorównać rówieśnikom z Kolejarza i U-2, jednak przegraliśmy obydwie konfrontacje (odpowiednio 0:1 i 0:2). Lepiej powiodło się gospodarzom w ostatnim meczu, z człuchowskim Piastem, który dzięki bramce Zuzanny Żłobeckiej emkaesiacy wygrali 1:0.

Sparingowo w Chojnicach13.06.2021r.
Czternastu zawodników z drużyny juniorów rocznika 2012 (i młodsi), wspieranych dodatkowo przez trzech piłkarzy dwanaście miesięcy starszych (Jakub Gryta, Antoni Litwiniuk i Piotr Pałubicki) wraz z trenerem Norbertem Muchą i grupą Rodziców (dziękujemy za pomoc!) udało się w miniony czwartek 10 czerwca na obiekt Kolejarza w Chojnicach, aby rozegrać z tamtejszym klubem 90-minutowy sparing. Towarzyskie zawody odbywały się na "Orliku" bez liczenia goli, bardziej chodziło o typowo treningowy sprawdzian.

Seniorzy: Sparta Sycewice- MKS Debrzno 5:1 (4:0)12.06.2021r.

Do Malborka w piątek 18 czerwca11.06.2021r.
Po ważnym dla układu tabeli w I lidze wojewódzkiej juniorów C1 zwycięstwie z Salosem Słupsk (4:3) podopiecznych Pawła Władyczaka czeka dłuższy odpoczynek. Zaplanowane na niedzielę 13 czerwca spotkanie na własnym boisku z Rodłem Kwidzyn zostało niestety odwołane, ponieważ jak informowaliśmy przeciwnicy wycofali się z rozgrywek. Dopisaliśmy już zatem emkaesiakom trzy punkty z tytułu walkowera i do zakończenia sezonu 2020/2021 w tej sytuacji pozostały dwa dalekie wyjazdy. Pierwszy z nich to potyczka z sąsiadem z zestawienia, czyli Pomezanią Malbork.

W samo okienko (128) - Portugalskie ruty10.06.2021r.
Czarny album kapeli Metallica blisko trzy dekady temu wyniósł na szczyty list przebojów utwór "Nothing Else Matters". Ballada ta, jak i cała płyta tej legendarnej grupy, są bez mała kultowe. Gdyby zacząć interpretować tekst tego utworu, niczym wiersz na jakimś egzaminie, to "Nic więcej się nie liczy" niż nadchodzący turniej EURO, rozrzucony po zakątkach kontynentu niczym odłamki po jakimś wybuchu nonszalancji w strefie zakażonej.

Specjaliści od horrorów, "Maro" cichym bohaterem 09.06.2021r.
Jeśli już wiosną zdobywamy punkty w I lidze wojewódzkiej juniorów C1, niemal zawsze odbywa się to w okolicznościach do zapamiętania i to na długo. 1:0 z U-2 Bytów, 2:1 z Chojniczanką Chojnice, 3:2 z Cartusią Kartuzy i wreszcie 4:3 z Salosem Słupsk... Wyjątkiem nader spokojny triumf 6:0 z Beniaminkiem 03 w Starogardzie Gdańskim. Prawie za każdym razem "zawałowy" przebieg meczu, zażarta walka z rywalami, charakter drużyny Pawła Władyczaka i na dokładkę odrobina szczęścia. Ponownie Stadion Miejski był świadkiem niezwykle interesującego widowiska i niech żałują ci, którzy szerokim łukiem omijają rozgrywki młodzieży, bo pozbawiają się szansy zobaczenia kawałka sportu z dużym ładunkiem emocji.

Skrócony sezon tenisistów stołowych08.06.2021r.
Potężne spustoszenie poczynił koronawirus w rozgrywkach mistrzowskich pingpongistów. Ostatni mecz w IV lidze zawodnicy MKS-u Debrzno rozegrali 27 lutego, przegrywając u siebie z liderem zmagań UKS Tęczą Łupawa. Potem, dokładnie w połowie marca, Pomorski Wojewódzki Związek Tenisa Stołowego był zmuszony zawiesić rywalizację z powodu obostrzeń i taki stan trwał aż do końca maja. Zastanawialiśmy się co dalej i dziś znamy wreszcie odpowiedź. Sezon będzie wprawdzie kontynuowany, ale... bez czerwono-niebieskich z Grodu Dzika! Dlaczego?

Dwie wygrane w "kadłubowych" zawodach najmłodszych 07.06.2021r.
Drugi w tej rundzie turniej ligowy juniorów F2 (rocznik 2013 i młodsi) rozegrany na "Orliku" w Debrznie to piękna pogoda, dwa zwycięstwa zespołu Krzysztofa Dudzica i... mocno niepełna obsada, bo zamiast pięciu drużyn na imprezę stawiły się zaledwie trzy... Nad Debrzynką zabrakło Leśnika Cewice i KS Włynkówko, stąd trio uczestników zagrało jedynie trójmecz, a następnie sparingowo rewanże...

Seniorzy: MKS Debrzno- Start Miastko 2:2 (2:1) 06.06.2021r.

"Czerwień" Olasa zamknęła mecz05.06.2021r.
Niepowodzeniem zakończyła się wyprawa juniorów C1 na trudny teren, czyli boisko czołowej ekipy rozgrywek I ligi wojewódzkiej, jaką jest Jaguar Gdańsk. Przegraliśmy bardzo wyraźnie (0:8) spotkanie toczone w upale, a zawody w praktyce rozstrzygnęły się w... ósmej minucie. Wtedy to do prostopadle zagranej piłki ruszył napastnik gospodarzy oraz golkiper MKS-u Jakub Olas i będący poza polem karnym debrznianin ewidentnie sfaulował rywala. Arbiter nie miał żadnych wątpliwości i słusznie wyjął z kieszonki czerwony kartonik...

Przyspieszamy tempo, w niedzielę Start04.06.2021r.
6 listopada 2011 r., jeszcze w klasie A, MKS odniósł ostatnie jak dotąd zwycięstwo (1:0 po golu Sebastiana Stalki) w meczu ze Startem Miastko. Od tamtej pory debrznianie grali z tym rywalem dziewięciokrotnie, niemal za każdym razem schodząc z boiska na tarczy. Niemal, bo jednak mały progres miał miejsce w poprzednich dwóch starciach, które kończyły się remisami (2:2 u nas w 2019 r. i 1:1 w Miastku w sierpniu 2020 roku). Mocno liczymy, że wreszcie, po tylu nieudanych podejściach do przełamania akurat tego przeciwnika, nastąpi to w niedzielę 6 czerwca 2021 r. o godz.17.00, gdy zmierzymy się z mastczanami na własnej murawie.

Seniorzy: MKS Debrzno- Jantaria Pobłocie 0:2 (0:0)03.06.2021r.

Nieprawdopodobny Piotrowski, Cartusia pokonana 3:202.06.2021r.
Wielkich emocji dostarczyli kibicom młodzi piłkarze MKS-u w meczu I ligi wojewódzkiej juniorów C1 z Cartusią Kartuzy. Drużyna Pawła Władyczaka wyszła z niesamowitej opresji, przegrywając na pięć (!) minut przed końcem 0:2. Nie załamaliśmy się, graliśmy z pasją do ostatniego gwizdka, a ZNAKOMITE zawody zaliczył Jakub Piotrowski, który niemal w pojedynkę wyszarpał dla czerwono-niebieskich wygraną 3:2... Znany i lubiany komentator bokserski Andrzej Kostyra zwykł często określać beznadziejne położenie pięściarzy powiedzeniem, iż są "jedną nogą w grobie, drugą na skórce od banana" i mniej więcej tak wyglądały szanse na triumf emkaesiaków przez 75 minut środowej potyczki...

W Boże Ciało z Jantarią01.06.2021r.
W czwartek 3 czerwca 2021 r. o godz.17.00 seniorzy MKS-u zagrają u siebie z Jantarią Pobłocie. To szósta seria gier w rundzie finałowej i trzeci występ emkaesiaków przed własną publicznością w tej fazie edycji. Gdyby patrzeć na lokaty zajmowane przez drużyny w tabeli grupy "mistrzowskiej" będzie to też w zasadzie jedyny mecz, w którym czerwono-niebiescy są przynajmniej w teorii faworytem...

Jakub Średziński najszybszy w klasyku nad Debrzynką31.05.2021r.
Godzinę, 48 minut i 40 sekund potrzebowało dwunastu najlepszych zawodników, aby pokonać 80-kilometrową trasę II Szosowego Wyścigu Kolarskiego Amatorów o Puchar Burmistrza Debrzna i rozegrać między sobą fantastyczny finisz na ul. Wojska Polskiego, tuż przy budynku poczty, gdzie zlokalizowano metę. Triumfował Jakub Średziński z Mełna ("Rowery Kwiatkowski" Toruń) i to on stanął na najwyższym stopniu podium w trakcie podsumowania imprezy, a obok niego toczący zaciekłą walkę o drugą lokatę (przesądził przysłowiowy "błysk szprychy") Jan Krukowski z Rzepnicy i Mariusz Gąsiorowski z Grudziądza. W gronie siedmiu przedstawicielek płci pięknej na pierwszym miejscu sklasyfikowano Karolinę Ruta-Korytowską ze Swarzędza. Brawo!

Rocznik 2012 solidnie w Kępicach30.05.2021r.
Udana okazała się wyprawa debrznian do Kępic na drugi wiosną turniej ligowy juniorów F1. Drużyna MKS-u trenowana przez Norberta Muchę ładnie powalczyła z rówieśnikami z trzech klubów (czwarty, a więc Zawisza Borzytuchom podobnie jak kilka tygodni wcześniej w Studzienicach nie przyjechał na zawody), odnosząc dwa zwycięstwa i w jednym przypadku dzieląc się punktami.

Seniorzy: Sokół Wyczechy- MKS Debrzno 2:3 (1:1)29.05.2021r.

Jest charakter, są trzy punkty!29.05.2021r.
Po laniu w konfrontacji z Arką Gdynia juniorzy C1 w bardzo prestiżowym meczu z Chojniczanką Chojnice pokazali ogromne zaangażowanie, zagrali bardzo dobre zawody i mimo ataków wyżej notowanych gości utrzymali wypracowaną do przerwy minimalną przewagę, odnosząc niesamowicie istotną wygraną. 2:1 z czołowym teamem rozgrywek to duży sukces zespołu Pawła Władyczaka, który kolejny raz udowodnił, że potrafi odbierać oczka teoretycznie lepszym rywalom.

30 maja druga edycja wyścigu kolarskiego "188"28.05.2021r.
Po rocznej przerwie (powodem oczywiście wszechwładny COVID) wracamy do kolarskich wrażeń w Grodzie Dzika. Stowarzyszenie Przedsiębiorców Gminy Debrzno organizuje pojutrze wraz z grupą sprawdzonych współpracowników II Szosowy Wyścig Kolarski amatorów "188". To będzie duże wydarzenie sportowe w naszym mieście i na terenie gminy oraz ościennej (Człuchów), ponieważ na starcie stanie blisko setka (tak wynika z aktualnej na tę chwilę listy zgłoszeń) zawodników z różnych zakątków Polski. Start i metę zlokalizowano tym razem (w 2019 roku był to Rynek) w okolicach Centrum Kultury, Sportu i Turystyki, na ul. Wojska Polskiego, a dokładnie vis a vis budynku poczty. Rozpoczęcie rywalizacji o godz.11.30.

Koncert Emila i całej drużyny na zakończenie ligi 27.05.2021r.
Znakomicie wypadli w meczu kończącym sezon 2020/2021 juniorzy D1. Zespół Dariusza Piekarskiego rozgromił na własnym boisku Start Miastko 8:0, rozgrywając jeden z najlepszych (kto wie czy nawet nie najlepszy) mecz w całej edycji. Jeśli nie samo zwycięstwo, to na pewno jego pokaźne rozmiary są dużą niespodzianką. Przegraliśmy przecież jesienią w Miastku gładko 3:7, przeciwnicy w rundzie rewanżowej wygrali m.in. w Dębnicy z Liderem Rychnowy, trudno zatem było sądzić, że to czerwono-niebiescy będą faworytem tej konfrontacji.

Potyczka z Cartusią jednak 2 czerwca26.05.2021r.
Dwukrotnie w ciągu kilku dni zmienił się termin spotkania 31. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów C1, w którym MKS Debrzno ma podjąć na Stadionie Miejskim Cartusię Kartuzy. Początkowo wyznaczyliśmy ten mecz na czwartek (Boże Ciało) 3 czerwca o godz.12.00, lecz jak informowaliśmy goście poprosili o zmianę, na co przystaliśmy, rewanżując się niejako za gest z rundy jesiennej, gdy to nasz klub potrzebował korekty daty konfrontacji między tymi ekipami w Kartuzach.

Dzielnie, choć bez bramek25.05.2021r.
Drugi wiosenny turniej juniorów E2 (rocznik 2011 i młodsi) rozegrany na "Orliku" w Człuchowie przyniósł powtórkę z premierowej imprezy tej fazy sezonu, czyli zwycięstwo Kolejarza Chojnice. Tym razem liderzy tabeli zainkasowali komplet dziewięciu punktów. Czerwono-niebiescy znad Debrzynki, prowadzeni przez Norberta Muchę, podobnie jak poprzednio wywalczyli jedno oczko za bezbramkowy remis z Piastem.

Jak domek z kart, albo efekt domina24.05.2021r.
Gdyby mecz piłkarski trwał pół godziny z okładem wracalibyśmy znad morza w radosnych nastrojach i bogatsi o trzy punkty. Sęk w tym, że rywalizacja w kategorii juniorów C1 to 80 minut walki, a zatem nawet prowadzenie po 30 minutach niczego jeszcze nie oznacza. Przegraliśmy w Gdyni z Arką w zaległym spotkaniu I ligi wojewódzkiej... 1:10 i biorąc pod uwagę końcowy wynik, dobry początek nie miał praktycznie żadnego, jak się okazało, znaczenia.

Dwa gole "Rutyniarza", blisko pełnej puli w Tuchomiu23.05.2021r.
Zremisowaliśmy na wyjeździe z Myśliwcem Tuchomie 2:2 w czwartym meczu grupy mistrzowskiej seniorskiej okręgówki i generalnie trudno narzekać na punkt wywieziony z boiska drużyny starającej się o drugą lokatę i udział w barażach o awans do IV ligi. Gdy jednak w dobrym stylu wychodzimy ze stanu 0:1 na 2:1, a do zakończenia zawodów pozostaje niespełna 10 minut można czuć mały niedosyt.

W samo okienko (127) - Ludożerca22.05.2021r.
Ludzkości rok 1969 kojarzy się nierozłącznie z pewnym etapem w wyścigu mocarstw walczących o prym w podboju kosmosu i spacerem Neila Armstronga na Srebrnym Globie po locie pełnym napięcia. Do tego naturalnie należy dodać zlot młodzieży, czyli Festiwal Woodstock, choć raczej nie na kanwie tamtych wydarzeń Kanadyjczyk Bryan Adams stworzył muzyczny hit "Summer of 69". Ameryka była wielka jak ocean oddzielający ją od Europy, ale tamten annus mirabilis przyniósł jednak jeszcze przynajmniej dwa wielkie wydarzenia i to właśnie na Starym Kontynencie.

Kolejne poprawki w piłkarskim kalendarzu21.05.2021r.
Tak jak sygnalizowaliśmy wcześniej, w terminarzu rozgrywek mistrzowskich w rundzie wiosennej odnotowaliśmy następne korekty. Plan gier jest dość dynamiczny, ale żeby całość uporządkować, w tym miejscu napiszemy o wszystkich zmianach, jakie zatwierdzono w minionych dniach.

Rezygnacja Rodła Kwidzyn20.05.2021r.
Uważni obserwatorzy rozgrywek I ligi wojewódzkiej juniorów C1 (rocznik 2006 i młodsi) zauważyli, iż w minionej kolejce (15/16 maja) nie odbyło się spotkanie pomiędzy Rodłem Kwidzyn a Salosem Słupsk, nie pojawiła się również żadna informacja o przełożeniu tych zawodów na inny termin. Zagadka wyjaśniła się dość szybko. Otóż w piątek poprzedzający mecz klub z Kwidzyna wystosował pismo do Pomorskiego Związku Piłki Nożnej obwieszczające, iż wycofuje się z dalszej rywalizacji.

Krok w kierunku trzeciej lokaty19.05.2021r.
W bardzo ważnym spotkaniu, w kontekście układu ligowej tabeli na koniec edycji 2020/2021, juniorzy D1 MKS-u wygrali na wyjeździe z Piastem Człuchów 3:2, czyniąc tym samym spory krok ku podium. Czerwono-niebiescy szkoleni przez Dariusza Piekarskiego zagrali przyzwoite zawody, jednak zwycięstwo nie przyszło łatwo, bo gospodarze do końca starali się wywalczyć przynajmniej punkcik.

Do Tuchomia 23 maja, z Arką w poniedziałkowe przedpołudnie 18.05.2021r.
Dwie ważne zmiany w kalendarzu rozgrywek ligowych nastąpiły wczoraj w przypadku zespołów reprezentujących MKS Debrzno. Na prośbę gospodarzy najbliższego spotkania w klasie okręgowej seniorów z udziałem czerwono-niebieskich, a więc Myśliwca Tuchomie, drużyny skonfrontują się w niedzielę 23 maja o godz.17.00, czyli dokładnie 24 godziny później, niż zakładał to dotychczasowy terminarz. Druga korekta dotyczy zawodów o mistrzostwo I ligi wojewódzkiej juniorów C1. Zaległa potyczka z Arką w Gdyni (pierwotny termin to... 28 marca) miała się odbyć w środę 26 maja o godz.15.30. Piłkarze wyjdą jednak na boisko Narodowego Stadionu Rugby w... poniedziałek 24 maja o godz.11.00.

Pogoń na czele po pierwszej imprezie 17.05.2021r.
Sporo ciekawych, zaciętych spotkań charakteryzowało inauguracyjną wiosenną imprezę ligową dla juniorów F2 (rocznik 2013 i młodsi), która odbyła się przedwczoraj w Cewicach. Drużyna MKS-u prowadzona przez Krzysztofa Dudzica zetknęła się z rówieśnikami z czterech klubów i dzielnie rywalizowała w każdym meczu. Było trochę radości (wygrana z KS Włynkówko), nieco niedosytu (remis z Leśnikiem) i odrobina smutku, gdy nieznacznie przegrywaliśmy z Pogonią Lębork i Diamentem Trzebielino. W gronie dziesięciu zawodników w czerwono-niebieskich kostiumach był jeden debiutant, Aleksander Jarosz.

"Meczycho" jak się patrzy, nareszcie na plus z Bytovią II16.05.2021r.
Po widowisku, które mogło zadowolić najbardziej wybrednych kibiców piłki nożnej MKS pokonał rezerwy Bytovii Bytów 5:3. Spotkanie podobało się, było zacięte, ciekawe, trzymające w napięciu do ostatniego gwizdka i co najważniejsze skończyło się dla nas pomyślnie. Był moment w trakcie meczu, iż wszystko przemawiało za emkaesiakami, potem jednak sytuacja mocno się skomplikowała, ale na koniec i tak cieszyliśmy się ze zwycięstwa. To była dobra reklama futbolu na poziomie regionalnym i to z kilku co najmniej powodów.

Hat trick Wiktora Wrzeszcza, wyraźne zwycięstwo z Beniaminkiem15.05.2021r.
Po serii niepowodzeń juniorzy C1 wygrali na wyjeździe mecz I ligi wojewódzkiej z Beniaminkiem 03 Starogard Gdański 6:0. Zdobyliśmy istotne punkty, zachowując szanse na utrzymanie się na tym szczeblu. Rezultat wygląda efektownie, ale trzeba nadmienić, iż jeszcze osiem minut przed ostatnim gwizdkiem prowadziliśmy tylko dwoma bramkami i dopiero piorunujący wręcz finisz w wykonaniu czerwono-niebieskich pozwolił odnieść bezapelacyjną wygraną.

Wynik gorszy niż gra, 1:5 z Liderem15.05.2021r.
Przegraliśmy mecz z przewodzącym tabeli klasy okręgowej juniorów D1 Liderem Rychnowy, ale czerwono-niebiescy zasłużyli na pochwały. Zespół Dariusza Piekarskiego dzielnie stawiał czoła obiektywnie lepszym przeciwnikom, którzy mieli więcej piłkarskich argumentów od debrznian i pewnie zmierzają po triumf w rozgrywkach.

"To nie będzie zwykły mecz", czyli LIGA TV POLSKA w Debrznie!14.05.2021r.
Sympatycy wrzucanych na YouTube pod różnym szyldem, ale zawsze interesujących filmików przedstawiających w luźnym, żartobliwym tonie fragmenty meczów polskich klas niższych (ze szczególnym uwzględnieniem "8. Ligi Mistrzów"...) znają doskonale jakże często pojawiające się na początku obrazu charakterystyczne zawołanie "To nie będzie zwykły mecz". Odnosząc to do Stadionu Miejskiego w Debrznie i niedzieli 16 maja śmiało możemy krzyknąć tak samo, bowiem rzeczywiście spotkanie klasy okręgowej seniorów MKS Debrzno - Bytovia II Bytów będzie pod pewnymi względami frapujące.

Poprawić wreszcie koszmarny bilans13.05.2021r.
Dość łatwo znaleźć klub w obecnej klasie okręgowej seniorów, z którym czerwono-niebiescy mają najgorszy bilans potyczek. MKS nigdy nie wygrał (!), nigdy też nawet nie zremisował (!) z rezerwami drugoligowej Bytovii Bytów. Wszystkie siedem rozegranych meczów (cztery ligowe, dwa pucharowe i jeden towarzyski) kończyliśmy tak samo, czyli niestety na tarczy... Zadanie na niedzielę 16 maja (początek potyczki na Stadionie Miejskim w Debrznie o godz.18.00) wydaje się zatem oczywiste: przełamać niemoc w starciach z drugim teamem "Czarnych Wilków"!

Ładne trafienia w Chojnicach, wygrana rocznika 200812.05.2021r.
Szybko zatarli słabszy występ w Niepoględziu (1:5 z Dolina Gałąźnia Wielka) juniorzy D1. Drużyna Dariusza Piekarskiego pokonała na wyjeździe Chojniczankę Chojnice 3:1 i chociaż nie był to łatwy mecz (na pewno nie taki jak w rundzie jesiennej), to jednak czerwono-niebiescy zwyciężyli zasłużenie.

Budżet Obywatelski zrealizowany - wszystko dzięki Wam i... "Roli"!11.05.2021r.
Od kilkunastu dni MKS Debrzno dysponuje nowoczesną kosiarką wrzecionową, dzięki której murawa na Stadionie Miejskim będzie jeszcze lepiej przygotowywana na mecze. Przedstawiciel firmy "Perfetto" z Poznania Mirosław Wierzbicki dostarczył na nasz obiekt urządzenie brytyjskiej firmy "Dennis" (model G860), wyposażone w 8-nożowe wrzeciono oraz fotel dla operatora. Możemy więc napisać, iż "skonsumowaliśmy" rezultaty ubiegłorocznego głosowania w Budżecie Obywatelskim Gminy Debrzno na rok 2021.

Pięć goli juniorów F1 na turnieju w Studzienicach 10.05.2021r.
Pierwszy wiosenny występ drużyny rocznika 2012 (i młodsi) MKS-u prowadzonej przez Norberta Muchę wypadł pozytywnie. Zagraliśmy dobre zawody, grając jak równi z równymi z przeciwnikami z innych ośrodków. Młodzi czerwono-niebiescy zremisowali z Bytovią Bytów 1:1 (wygrywając niemal do ostatniego gwizdka), następnie wysoko pokonali Garbarnię Kępice (4:0), aby na koniec ulec gospodarzom, Kaszubii 0:2. Nie doszło natomiast do spotkania z Zawiszą Borzytuchom, gdyż ta ekipa nie stawiła się niestety na ligową imprezę.

Słupska młodzież znowu skuteczniejsza09.05.2021r.
Trzeci raz spotkaliśmy się z drużyną KS Gryfa Słupsk w tym sezonie (to ewenement, znak dziwnych, covidowych czasów, zmian regulaminowych) i niestety notujemy kolejną porażkę. Tym razem na naturalnym boisku przy ul. Zielonej ulegliśmy przeciwnikom 1:3, chociaż nie będzie pomyłką stwierdzenie, że z wszystkich konfrontacji z tym zespołem ta ostatnia wyglądała z naszej perspektywy najlepiej.

Odwrotnie niż w Gdyni08.05.2021r.
Jesienią na Narodowym Stadionie Rugby juniorzy C1 MKS-u odnieśli jedno z najbardziej wartościowych zwycięstw w historii gry w I lidze wojewódzkiej, wygrywając z Bałtykiem Gdynia 4:2. W rewanżu mający do dyspozycji nieco inny skład i zarazem możliwości emkaesiacy ulegli na Stadionie Miejskim tej samej drużynie w takim samym stosunku, 2:4... Czerwono-niebiescy fragmentami dorównywali gościom, grali dzielnie, jednak to goście mieli ostatecznie więcej argumentów i wywieźli znad Debrzynki komplet oczek.

Wpadli w Dolinę08.05.2021r.
W drugim wiosennym występie juniorzy D1 MKS-u szkoleni przez Dariusza Piekarskiego zanotowali niepowodzenie, przegrywając w Niepoględziu z rozgrywającą tam swoje mecze w roli gospodarzy Doliną Gałąźnia Wielka 1:5. Rywale zrewanżowali się tym samym za porażkę w I rundzie w Debrznie 3:5.

Spotkanie juniorów D1 z Piastem kilkanaście dni wcześniej 07.05.2021r.
Informowaliśmy jakiś czas temu, iż mający odbyć się w sobotę 17 kwietnia o godz.11.00 mecz inaugurujący rundę wiosenną klasy okręgowej rocznika 2008 (i młodsi) Piast Człuchów- MKS Debrzno został decyzją związku przeniesiony z powodu lockdownu na... koniec sezonu, czyli 5 czerwca o godz.13.00. Ten termin jest na dziś nieaktualny, bowiem na prośbę gospodarzy i przy aprobacie naszego klubu piłkarze wyjdą na boisko Ośrodka Sportu i Rekreacji w Człuchowie znacznie prędzej.

Dyskusja iście akademicka: kto strzelił tysięczną bramkę sezonu 2020/2021?05.05.2021r.
220 meczów odbyło się jak dotąd w trwającej z dużymi przeszkodami kampanii w klasie okręgowej seniorów. 21 serii "normalnej" fazy edycji plus pierwsza kolejka rundy umownie zwanej finałową to łącznie 1003 gole. Przynajmniej wg tabel (po podziale na grupy A i B), które uwzględniają także bramki-widmo, czyli te, które wynikają z walkowerów. Nie ma dwóch zdań, iż 1 maja padło trafienie numer 1000 sezonu, lecz wcale nie do końca łatwo ustalić, kto jest jego autorem...

Nadzór personalny nieaktualny03.05.2021r.
Komisja ds. Licencji Klubowych Pomorskiego Związku Piłki Nożnej na posiedzeniu w dniu 21 kwietnia pośród różnych decyzji dotyczących głównie zbliżającego się procesu licencyjnego na sezon 2021/2022 podjęła także inne, odnoszące się do trwającej edycji 2020/2021. Jedna z nich "dotknęła" (w pozytywny sposób) MKS-u Debrzno.

Jakub Oleksiewicz powołany na zgrupowanie konsultacyjne reprezentacji Polski U-15 02.05.2021r.
Mieszkaniec Debrzna, w sezonie 2020/2021 z powodzeniem reprezentujący barwy UKS Lotos Gdańsk w Centralnej Lidze Juniorów, a w przeszłości zawodnik JFA Przechlewo, MKS-u Debrzno oraz Chojniczanki Chojnice (obecnie wypożyczony z tego klubu do Lotosu) Jakub Oleksiewicz otrzymał powołanie na zgrupowanie reprezentacji Polski rocznika 2006, za którą odpowiada trener Rafał Lasocki. Kuba pojedzie na czterodniowy obóz (10-13 maja) do Jarocina, w którym łącznie weźmie udział 28 młodych piłkarzy.

Z przytupem w Święto Pracy 01.05.2021r.
Konia z rzędem temu kto przewidziałby tak błyskotliwe zwycięstwo seniorów MKS-u w meczu z wiceliderem tabeli okręgówki z Lipniczanką Lipnica. Czerwono-niebiescy pokonali groźnego i bardzo niewygodnego dla nas w minionych latach przeciwnika aż 5:0, pokazując przy tym kawałek dobrego futbolu ku zadowoleniu zgromadzonych w okolicach stadionu kibiców. Zaczęliśmy więc znakomicie finałową fazę tego dziwnego sezonu, w którym walczymy o jak najwyższą lokatę w tabeli, będąc bezpiecznymi i mogąc grać bez "garba" w postaci walki o utrzymanie w lidze.

Piąta dwucyfrówka30.04.2021r.
Lider rozgrywek I ligi wojewódzkiej juniorów C1, czyli Gryf Tczew, bezlitośnie wykorzystał swoje atuty i wygrał z MKS-em na Stadionie Miejskim aż 12:1. W ciągu tygodnia zainkasowaliśmy powtórnie ponad dziesięć goli, a biorąc pod uwagę cały sezon 2020/2021 to już piąty przypadek, gdy jedna z rywalizujących stron strzeliła w meczu z udziałem czerwono-niebieskich co najmniej 10 bramek. Raz dotyczyło to podopiecznych Pawła Władyczaka (wygrana 10:7 w Kwidzynie), czterokrotnie naszych przeciwników (1:15 z Olimpijczykiem Kwakowo, 2:11 z Gryfem Wejherowo, także 2:11 z Gedanią w Gdańsku i teraz).

Wicelider na wstępie finalnej fazy sezonu29.04.2021r.
1 maja 2021 r. (sobota) o godz.17.00 seniorzy MKS-u po 50 dniach od ostatniego spotkania mistrzowskiego wrócą do gier ligowych. Czerwono-niebiescy podejmą na Stadionie Miejskim zajmującą drugą lokatę w tabeli Lipniczankę Lipnica. Nareszcie będziemy mieć do czynienia z prawdziwymi emocjami futbolowymi, bo potyczki sparingowe z oczywistych względów są tylko ich namiastką.

Nowy terminarz seniorów, na początek Lipniczanka 28.04.2021r.
Gdyby nie przerwa w rozgrywkach ligowych spowodowana obostrzeniami koronawirusowymi, "stary" terminarz rundy wiosennej klasy okręgowej seniorów przewidywał mecz MKS-u u siebie w Święto Pracy, czyli 1 maja o godz.17.00 z Lipniczanką Lipnica. Jak wiadomo, Pomorski Związek Piłki Nożnej przymuszony okolicznościami zrewolucjonizował układ rozgrywek, podzielił stawkę na dwie grupy, mistrzowską i spadkową (choć oficjalnie nazwano je grupami A i B) i opublikował nowy terminarz dalszej fazy sezonu 2020/2021. Jest on widoczny na naszej stronie internetowej, a dzisiaj podajemy kibicom garść szczegółów odnośnie meczów czerwono-niebieskich. Zaczynamy... tak samo, jak miało to wyglądać w "normalnych" czasach, czyli od starcia z Lipniczanką na Stadionie Miejskim, również 1 maja i też o 17.00...

Korekty w juniorskim planie gier27.04.2021r.
Nieco wcześniej niż zakładano, bo już w piątek 30 kwietnia o godz.17.30 rozegramy następne spotkanie o punkty w I lidze wojewódzkiej juniorów C1. Czerwono-niebiescy zagrają w nim z liderem rozgrywek Gryfem Tczew. Pierwotnie drużyny miały wyjść na boisko Stadionu Miejskiego w sobotę 1 maja o godz.11.00, jednak na prośbę ekipy gości ustalenia te uległy zmianie. W przeszłości zaistniała dokładnie odwrotna sytuacja, tzn. to emkaesiacy potrzebowali roszady terminarzowej, gdy chodziło o mecz z klubem z Tczewa, obecnie zatem rewanżujemy się przeciwnikom w myśl zasady fair play.

Gospodarze wygrali pierwszy wiosenny turniej26.04.2021r.
Kolejarz Chojnice z dorobkiem siedmiu punktów (dwa zwycięstwa i remis) zajął miejsce na szczycie tabeli w premierowej imprezie ligowej w tej rundzie w wykonaniu juniorów E2 (rocznik 2011 i młodsi), rozegranej w Grodzie Tura. Miejscowi minimalnie wyprzedzili bytowską ekipę U-2, a pozostałe lokaty zajęły zespoły Piasta Człuchów i MKS-u Debrzno.

Srogi rewanż Gedanii 25.04.2021r.
Aż jedenaście goli stracili juniorzy C1 MKS-u w wyjazdowym spotkaniu z Gedanią Gdańsk, ulegając 2:11. Rywale zrewanżowali się okrutnie za porażkę jesienią w Debrznie 2:5. Wtedy był to jeden z najlepszych występów czerwono-niebieskich w I fazie sezonu, teraz nie mieliśmy nic do powiedzenia na obiekcie ze sztuczną nawierzchnią.

Sparingowa przegrana z Tęczą 24.04.2021r.
Ulegliśmy w towarzyskim meczu seniorów w Brusach tamtejszej Tęczy 0:3 i... niezwykle przydał się taki mecz czerwono-niebieskim. Zmierzyliśmy się z przeciwnikiem wymagającym, z tego samego szczebla ligowego co nasi piłkarze. Po wygranych w poprzednich dwóch grach towarzyskich mogliśmy poczuć się nazbyt pewnie, a przecież w zbliżającej się rundzie finałowej okręgówki potyczek łatwych po prostu nie będzie... Mecz w Brusach rozstrzygnięto już do przerwy, bo to w tym okresie gospodarze zdobyli wszystkie trzy bramki.

Taki sam wynik, ci sami strzelcy!24.04.2021r.
W jesiennej potyczce na stadionie Kolejarza juniorzy D1 MKS-u wygrali 3:1, po ponad siedmiu miesiącach w spotkaniu rozegranym na Stadionie Miejskim zwyciężyli ponownie w tym samym stosunku. Co więcej, na listę strzelców identycznie jak wówczas wpisali się Mateusz Kulicki (dwukrotnie) i Antoni Sadowski!

Siódmy raz Dzień Flagi admiratorzy piłki nożnej spędzą na "Orliku" 23.04.2021r.
2 maja 2021 r. (niedziela) o godz.17.00 odbędzie się siódme wydanie towarzyskich zawodów futbolowych na "Orliku" przy Stadionie Miejskim. Pomysłodawcą i głównym organizatorem turnieju jest od jego zarania Adam Łukaszewski i właśnie w Dniu Flagi ma miejsce impreza, w której główne role grają amatorzy "kopanej". Wracamy do niej po rocznej pauzie, bo w 2020 r. z powodu obostrzeń związanych z Covid-19 jej organizacja była niemożliwa.

Przed ligą towarzysko w Brusach22.04.2021r.
Ciągle czekamy na wznowienie rozgrywek mistrzowskich w klasie okręgowej seniorów (stanie się to w weekend 1/2 maja) i przede wszystkim ogłoszenie za kilka dni nowego terminarza finałowej fazy sezonu, w której zagra MKS Debrzno. Zanim to nastąpi czerwono-niebiescy zaprezentują się jeszcze w ostatnim (szóstym od przerwania ligi w marcu!) sparingu, na wyjeździe, z zajmującą dziewiąte miejsce w drugiej grupie gdańskiej okręgówki Tęczą Brusy. Początek zawodów zaplanowanych na sobotę 24 kwietnia przewidziano na godz.18.00.

Trzy karne, gol samobójczy i "okienko" - 7:3 w Lipce 21.04.2021r.
Kontrolne spotkanie seniorów z rywalami zza między, czyli grającym w klasie B GTS-em Lipka przebiegało podobnie jak gra sparingowa między tymi zespołami przed kilkoma tygodniami. Wtedy debrznianie zwyciężyli 5:2, teraz 7:3, prowadząc w pewnym momencie już 6:0. Wszyscy są już stęsknieni ligi, ale dobrze, że w środku tygodnia nadarzyła się okazja do meczu towarzyskiego.

W samo okienko (126) - Hej, hej, tu nie NBA!21.04.2021r.
Rokosz, rozłam, albo mówiąc wprost i krótko na temat: rozpierducha. To jak aneksja terytorium, do którego dostęp miały miliony fanów, a teraz jakaś mniej lub bardziej zorganizowana grupa zapragnęła ogrodzić się i stworzyć enklawę. To jak atak terrorystyczny i wzięcie wirtualnie milionów zakładników pod włos. Scenariusz kreślony przez pewnego autora realizuje się na naszych oczach niby koszmar z Ulicy Wiązów. To już nie jest piłkarski poker. Zanosi się na horror.

Porządkowanie futbolowego kalendarza20.04.2021r.
Coraz bliżej wznowienia ligowej aktywności po okresie lockdownu, rozwiązywane zostają także sukcesywnie terminarzowe niewiadome. Zanim poznamy rozkład gier seniorów MKS-u Debrzno w grupie mistrzowskiej słupskiej klasy okręgowej (stanie się to najpóźniej w poniedziałek 26 kwietnia) możemy poinformować o ustaleniach odnoszących się do zaległych spotkań naszej młodzieży.

Z rana na siódemkę 18.04.2021r.
Wysokim zwycięstwem MKS-u zakończył się sparing seniorów z Piastem Skic, rozgrywany w niedzielny poranek, bardzo wcześnie, bo już o godz.10.00. Beniaminek wielkopolskiej klasy A, zajmujący wysoką trzecią lokatę po rundzie jesiennej, przegrał w Debrznie 1:7, jedynie momentami stawiając większy opór zespołowi Sławomira Słonki. Zaliczyliśmy ważne 90 minut w drodze do wznowienia rozgrywek ligowych i to było najważniejsze.

W prezencie na majówkę seniorska okręgówka16.04.2021r.
Jest potwierdzenie, jest pewność, jest radość... W weekend 1/2 maja seniorzy MKS-u Debrzno po niemal 50 dniach przerwy rozegrają mecz o punkty w klasie okręgowej. Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej przedstawiła oficjalny plan działania w naszej lidze do finiszu edycji 2020/2021. W życie wchodzi awizowany wcześniej pierwszy w historii podział na grupę mistrzowską i spadkową, dzięki czemu możliwe będzie dokończenie sezonu, w mocno zmodyfikowanej formule, z pewnością nie najsprawiedliwszej, lecz chyba jedynej rozsądnej w obecnej, skomplikowanej sytuacji.

19 kwietnia juniorzy wracają do treningów i gry14.04.2021r.
Od kilku dni pojawiały się w mediach nieoficjalne informacje o chęci odblokowania albo jak kto woli "odmrożenia" (takiego terminu używaliśmy niemal równo rok temu) sportu dzieci i młodzieży. Rzeczywiście, dzisiejsza konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego rozjaśniła te przypuszczenia. Co więcej, rozbudziła uzasadnione nadzieje (wymagające jeszcze potwierdzenia), iż wkrótce wznowione zostaną również rozgrywki seniorów-amatorów.

Pingpongowe stoły pokrył kurz12.04.2021r.
27 lutego tenisiści stołowi MKS-u ostatni raz jak do tej pory zagrali mecz o mistrzostwo IV ligi, przegrywając w hali Szkoły Podstawowej w Debrznie z liderem tabeli grupy A UKS Tęczą Łupawa 4:10. Potem w terminarzu czerwono-niebiescy mieli dwie pauzy, a następnie, tuż przed drugim weekendem marca, ogłoszono lockdown, najpierw na Pomorzu, a dwa tygodnie później ogólnopolski. Amatorski sport wciąż nie funkcjonuje, a pingpongowe stoły pokryła rosnąca z dnia na dzień warstwa kurzu...

Źle nastawione celowniki...10.04.2021r.
...i to w obydwu drużynach. Tak podsumowalibyśmy sparing z Pogonią Łobżenica, który seniorzy mieli okazję rozegrać w sobotnie popołudnie. Czerwono-niebiescy w tym pożytecznym, potrzebnym sprawdzianie ulegli minimalnie czołowej ekipie wielkopolskiej V ligi (czyli klasy pośredniej między IV ligą a okręgówką), a jedynego gola strzelił dla gospodarzy Jan Bruski i to... raczej ze spalonego.

Podano daty imprez ligowych najmłodszych piłkarzy10.04.2021r.
Jeśli pozwolą na to znane wszystkim okoliczności wiosną odbędzie się dziewięć turniejów orlikowych przeznaczonych dla dzieci z roczników 2011, 2012 i 2013, a więc juniorów E2, F1 i F2. Jak wcześniej informowaliśmy MKS Debrzno jest gospodarzem trzech zawodów. Teraz możemy napisać o dokładnych terminach tych imprez, jak również pozostałych, oczywiście tam, gdzie jest to oficjalnie ogłoszone, ponieważ w dwóch przypadkach organizatorzy jeszcze tego nie uczynili.

Pauza wydłużona do 18 kwietnia08.04.2021r.
Wczoraj na konferencji prasowej ministra zdrowia Adama Niedzielskiego obwieszczono o przedłużeniu obostrzeń koronawirusowych o kolejne 9 dni, tj. do 18 kwietnia. W przyszłym tygodniu dowiemy się zapewne czy na tym koniec, lecz niewiele wskazuje na to, aby z optymistycznym nastawieniem oczekiwać wieści z kręgów rządowych. Odnosząc to do funkcjonowania sportu dzieci i młodzieży oraz amatorskiego w wydaniu seniorskim, nadal nie trenujemy i nie możemy rozgrywać jakichkolwiek zawodów.

Poznaliśmy terminy zaległych spotkań juniorów C106.04.2021r.
Zarząd Pomorskiego Związku Piłki Nożnej mając na uwadze sytuację epidemiczną i wprowadzone przez Rząd obostrzenia uniemożliwiające na tę chwilę kontynuację rozgrywek piłkarskich dzieci, młodzieży i seniorów-amatorów przyjął skorygowany kalendarz gier mistrzowskich na najbliższe tygodnie. Dokument mówi o nowych ustaleniach terminarzowych w IV lidze, klasie A i B oraz zmaganiach juniorów wszystkich kategorii wiekowych. Osobny komunikat odnoszący się do rywalizacji w klasie okręgowej ma ukazać się lada dzień.

136 razy o punkty bez strzelonego gola03.04.2021r.
11 lutego zaprezentowaliśmy na naszej stronie internetowej artykuł o potyczkach ligowych drużyny seniorów MKS-u Debrzno w nietypowym ujęciu, a mianowicie wyodrębniliśmy wszystkie od powstania klubu w 1992 roku, w których czerwono-niebiescy nie stracili gola. Ogółem było takich meczów 128 wg stanu na koniec rundy jesiennej edycji 2020/2021. Jednocześnie sygnalizowaliśmy, iż w przyszłości odniesiemy się do gier o punkty kończonych w zupełnie odmiennych nastrojach, a mianowicie bez zdobytego gola przez naszą ekipę... Ponieważ mamy niestety kolejny lockdown i przerwę od piłkarskich emocji, jest to praktycznie idealny moment, aby ponownie sięgnąć do historii drużyny z ul. Sportowej.

Siedem "rogali" emkaesiaków01.04.2021r.
Najsłynniejszy polski gol z kornera to bez wątpienia wyczyn Kazimierza Deyny z jesieni 1977 roku, kiedy to Polacy na Stadionie Śląskim zremisowali 1:1 kluczowy dla losów promocji do mistrzostw świata w Argentynie mecz z Portugalią. Zachowując odpowiednie proporcje, sympatycy naszego klubu także mieli do czynienia z takimi golami ekipy, której wiernie kibicują! Ponieważ w niedawnym meczu sparingowym z GTS Lipka Michał Pacholik trafił bezpośrednio z rzutu rożnego, co zawsze jest wydarzeniem wartym szczególnego odnotowania, to postanowiliśmy, iż podejmiemy ten temat, wracając pamięcią do wcześniejszych udanych prób futbolistów z ul. Sportowej.

Futbol z przygodami28.03.2021r.
Nie mamy możliwości występów w lidze, więc seniorzy MKS-u skorzystali z zaproszenia Kolejarza Chojnice i rozegrali mecz towarzyski tak, aby nie wypaść zupełnie z rytmu w trakcie tej odbywającej się z dużymi perypetiami rundy wiosennej. Przegraliśmy z przedstawicielem klasy A 3:5 po szarpanej grze, naznaczonej niestety licznymi błędami i mało płynną, niestabilną postawą emkaesiaków, szczególnie w drugich 45 minutach.

::  Copyright © 2003-2023 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::