Nie taka Bytovia straszna... 09.06.2013r.
Juniorzy młodsi zakończyli kampanię 2012/2013 przegraną na własnym boisku z Bytovią Bytów. Nad Debrzynkę przyjechał czołowy bądź co bądź zespół rozgrywek, który rozgromił ekipę Łukasza Płóciennika jesienią 14:0 i w obliczu ogromnych osłabień czerwono-niebieskich należało się spodziewać arcytrudnej przeprawy.
Zebraliśmy ledwie dziesięciu piłkarzy na ostatni mecz sezonu, ponieważ reszta albo nie mogła uczestniczyć w spotkaniu, albo wybrała inne rozrywki. Mimo to debrznianie bardzo dzielnie stawiali czoła rywalom i byli naprawdę blisko superniespodzianki, czyli odebrania punktów wicemistrzowi ligi. Wprawdzie goście mieli przewagę, byli lepsi piłkarsko, lecz "emkaesiacy" nie przejęli się tym i dali z siebie maksimum ambicji. Do przerwy notowaliśmy remis 1:1, gdyż po "planowym" golu przyjezdnych z 9. minuty wyrównaliśmy w 15 min., dzięki samobójczemu trafieniu a la kiks Artura Boruca ze spotkania eliminacji mistrzostw świata RPA 2010 Irlandia Północna-Polska. Obejrzeliśmy zatem podanie od obrońcy w niegroźnej sytuacji i golkiper bytowian, nie zaznajomiwszy się ze specyfiką murawy na obiekcie przy ul. Sportowej przepuścił futbolówkę pod butem, a ta wturlała się do siatki.... Po przerwie wyśmienite dziesięć minut MKS-u. W 46 min. Kamil Masternak ładnie pokazał się na lewej flance, wyszedł na czystą pozycję i płaskim uderzeniem obok bramkarza uzyskał drugiego gola. Mało tego, w 50 min. mieliśmy wyborną sposobność na trzecie trafienie, gdy za rękę w polu karnym arbiter podyktował jedenastkę, chociaż przy podobnym zdarzeniu w I odsłonie w obrębie naszej szesnastki sędziowski gwizdek milczał.... Niestety, Martin Romanek przegrał pojedynek z golkiperem i zamiast 3:1 po natychmiastowej kontrze Bytovia doprowadziła do wyniku 2:2... Potem dominowali już bezwzględnie przeciwnicy, czego wymiernym efektem były bramki strzelane w 65, 77 i 79. minucie. Ostatecznie więc przegraliśmy 2:5 po meczu, który przy nieco większej dozie szczęścia mógł skończyć się korzystnym rezultatem.

MKS Debrzno - Bytovia Bytów 2:5 (1:1)
Gole dla MKS-u: samobójczy (15), Kamil Masternak (46)
MKS: Sikora - Dynkowski, Kaczmarek, Wons, Mateusiak - Raszliński, Romanek, Rekusz, Masternak - Zawadzki