Rewanż na Zawiszy, juniorzy starsi na podium 09.06.2013r.
W ósmym wiosennym występie juniorzy starsi MKS-u odnieśli szóste zwycięstwo i zakończyli sezon na trzecim miejscu, także dzięki porażce wyprzedzającego nasz zespół przed ostatnią serią Kolejarza Chojnice w Dębnicy.
Debrznianie dobrze pamiętali porażkę w Borzytuchomiu 2:5 po najsłabszym w ich wykonaniu spotkaniu pierwszej rundy. Zawisza bardzo solidnie prezentował się przez niemal całą wiosnę, jedyną porażkę ponosząc u siebie tydzień przed wizytą nad Debrzynką z Koralem Dębnica. Team Sławomira Słonki nie pozostawił jednak złudzeń rywalom, rewanżując się z nawiązką za wpadkę z jesieni. Czerwono-niebiescy źle zaczęli niedzielne zawody, ponieważ w 7. minucie po strzale z rzutu wolnego jednego z rywali i niepewnej interwencji Pawła Krefta futbolówka wpadła w górny róg bramki. Na szczęście nasi szybko wyrównali za sprawą indywidualnej akcji Bartłomieja Rutyny z 8. minuty, kiedy minął rywala, przełożył piłkę na lewą nogę i technicznym uderzeniem umieścił w bramce. Zawiszanie w 12 min. po rzucie rożnym byli bliscy ponownego prowadzenia, ale po główce futbolówka nieznacznie minęła cel. W odpowiedzi Rutyna trafił w słupek, a po następnych dwóch minutach sprawdził bramkarza silnym strzałem z dystansu. Uwidoczniła się wyraźna przewaga gospodarzy i w 20 min. Mariusz Góra po kontrze miał dobrą okazję na gola. W 22 min. z kolei spudłował z niewielkiej odległości Dawid Pankanin. W 27 min. dominacja MKS-u znalazła nareszcie potwierdzenie w wyniku. Z wolnego strzelał Rutyna, golkiper Zawiszy sparował futbolówkę, ale skutecznie dobił ją właściwie ustawiony Góra. Przed przerwą godny odnotowania był jeszcze strzał przyjezdnych z wolnego, dobrze tym razem obroniony przez Krefta. Kilkanaście sekund drugiej odsłony wystarczyło, aby zniweczyć plany rywali zakładające odrobienie strat. Krzysztof Szawarniak skorzystał z zagrania Rutyny, wyszedł na czystą pozycję i nie dał szans bramkarzowi strzałem w długi róg. 3:1. W 54 min. padło najładniejsze trafienie potyczki. Szawarniak dorzucił piłkę z rogu na krótki słupek, a nadbiegający Artur Biszczanik z woleja umieścił ją w bramce. W 60 min. Góra zagrał prostopadle do Rutyny, zaś napastnik debrzneński wiedział jak zachować się w sytuacji sam na sam z golkiperem. 5:1. Rezultat ustalił w 68 min. ponownie Rutyna, wychodząc w tempo do piłki zagranej z głębi pola, mijając bramkarza i kierując futbolówkę do pustego "prostokąta". Kolejny hat trick Rutyny, który zakończył edycję 2012/2013 z dorobkiem 28 trafień. To nowy rekord w dziejach klubu w tej kategorii wiekowej, dotąd dzierżył go bowiem Wojciech Szeliga z 21 golami z sezonu 2007/2008. Końcowe fragmenty nie przyniosły już większych wrażeń, chociaż obydwa teamy starały się zmienić wynik. Tempo gry jednak zdecydowanie siadło, gdyż upał solidnie dał się we znaki zawodnikom. Ostatnie minuty w juniorskim futbolu zaliczyli dwaj piłkarze z rocznika 1994, czyli Mateusz Bucholc i Kacper Stasierowski.

MKS Debrzno - Zawisza Borzytuchom 6:1 (2:1)
Bramki dla MKS-u: Bartłomiej Rutyna (8, 60, 68), Mariusz Góra (27), Krzysztof Szawarniak (46), Artur Biszczanik (54)
MKS: Kreft - Rybacki, Ryhanycz, A. Biszczanik, Mat. Bucholc - Pankanin, Góra, Chomiuk, Grabowski (64 Stasierowski) - Szawarniak, Rutyna