Mecz zmarnowanych szans 19.10.2013r.
Potyczka z Orłem Kołczygłowy to było to spotkanie, w którym mocno liczyliśmy na punktową zdobycz ekipy Sebastiana Stalki. Juniorzy D1 nie wykorzystali wybornej okazji, aby odnieść pierwsze zwycięstwo w sezonie i mimo, iż wygrywali do przerwy 1:0 i mieli kilka szans na następne bramki ostatecznie ulegli rywalom 1:2.
Premierowe dziesięć minut mogło rozstrzygnąć o losach całego meczu. W tym okresie czerwono-niebiescy powinni strzelić przynajmniej 2-3 gole i ustawić przebieg dalszej gry. Mateusz Trela, Jakub Pałubicki, Kacper Bielecki- ci zawodnicy byli bliscy pokonania bramkarza przyjezdnych. Niestety, nie udało się i przewaga debrznian długo nie znajdowała odzwierciedlenia w rezultacie. Dopiero w 26 min. składną akcję gospodarzy zakończył celnym uderzeniem do siatki Jakub Nykiel i MKS objął zasłużone prowadzenie. Druga odsłona była już dużo słabsza w wykonaniu podopiecznych Stalki. Co najgorsze, w 36 i 40 min. kołczygłowianie dwa razy pokonali Szymona Kallę i odwrócili wynik. Mimo ambitnej postawy, prób ataków, nie udało się odpowiednio zareagować i trzeba było przyjąć do wiadomości porażkę. Tym bardziej bolesną, że rzeczywiście oglądaliśmy zawody, w których debrzneński team mógł pokusić się nawet nie o remis, lecz o wygraną. Trudno, taki czas zapewne jeszcze nadejdzie, musimy uzbroić się w cierpliwość. W drużynie "emkaesiaków" zanotowaliśmy kolejny debiut. Po raz pierwszy zagrał w lidze Kamil Kiedrowicz. Rundę kończymy w niedzielę 27 października o godz.11.00 wyjazdową konfrontacją z Orkanem Gostkowo.

MKS Debrzno - Orzeł Kołczygłowy 1:2 (1:0)
Gol dla MKS-u: Jakub Nykiel (26)
MKS: Kalla - P. Barczewski, Bielecki, Blank, Ciach, W. Kaczmarek, Kamowski, Kiedrowicz, Maciak, Marzec, Noworolski, Nykiel, Pałubicki, Plewa, Racinowski, Trela