ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Z Piastem wygrali jak seniorzy 31.08.2014r.
Po dwóch wysokich przegranych w sparingach team juniorów B Łukasza Płóciennika udał się do Człuchowa na inaugurację ligowego sezonu. Debrznianie odnieśli pewne zwycięstwo w stolicy powiatu 7:3, będąc zespołem lepszym pod wieloma względami. Już po czterdziestu minutach zawody były rozstrzygnięte, w drugiej połowie gra miała bardziej wyrównany przebieg.

MKS prowadził 1:0 od drugiej minuty po celnym uderzeniu Jakuba Kierzka zza pola karnego. Młodzi emkaesiacy zepchnęli gospodarzy do obrony i w 9 min. mogło być 2:0, kiedy Bartosz Szulc minął golkipera, jednak wcelował tylko w boczną siatkę. W 11 min. w najmniej spodziewanym momencie Piast wyrównał. Był to gol-kuriozum, bo podarowaliśmy go miejscowym na skutek błędów Patryka Górnowicza i Dominika Fieglera. To wydarzenie na szczęście nie zniechęciło teamu Płóciennika. W 12 min. próbował Krystian Zaborowski, następnie sam na sam z bramkarzem był Szulc po zagraniu Kamila Masternaka.

Zaledwie sześć minut później było po wszystkim. W 15, 17 i 18. minucie, w błyskawicznym tempie trzykrotnie na listę strzelców wpisał się Patryk Górnowicz i czynił to raz za razem z zadziwiającą łatwością. Asysty odnotowaliśmy Masternakowi, Maciejowi Petryczko i Szulcowi. Z remisu w kilka chwil zrobiło się więc 4:1 i po tym nokaucie człuchowianie nie byli w stanie zareagować. Kiedy piąte trafienie dołożył w 23 min. Kierzek (uderzenie z lewej nogi w długi róg) było oczywiste, że nic złego nie zdarzy się naszej ekipie tego dnia.

O ile za pierwszą część podopieczni Płóciennika zasłużyli na pochwałę, o drugiej w wykonaniu drużyny należałoby raczej zapomnieć. Ot, odbyła się i niewiele więcej... Wprawdzie w 44 min. Masternak podwyższył na 6:1 z podania Szulca, ale potem coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić rywale. W 50 min. Damian Okoński sparował strzał z wolnego z... połowy boiska i jeszcze się obroniliśmy, lecz w 65 i 70 min. Piast zmniejszył rozmiary porażki. Uczynił to Karol Jelonkiewicz (sam na sam z "Okoniem" i po rzucie wolnym), notabene autor również pierwszej bramki dla gospodarzy. Tuż po stracie trzeciego gola odpowiedzieliśmy bramką rezerwowego Błażeja Boruckiego po dośrodkowaniu Dawida Raszlińskiego i tym samym końcowy wynik brzmiał 7:3.

Mimo bury za drugie czterdzieści minut nie ma co wybrzydzać, bo zacząć nową edycję od wysokiej wiktorii poza domem to zawsze radość. Jaką wartość przedstawiać będą te trzy punkty w kontekście całej rundy jesiennej przekonamy się wkrótce. Na razie MKS podczas zbliżającego się weekendu ma w terminarzu pauzę, a potem pojedziemy do Przechlewa na spotkanie z Brdą, 13 września o godz.11.00 .

Piast Człuchów - MKS Debrzno 3:7 (1:5)
Gole dla MKS-u: Patryk Górnowicz (15, 17, 18), Jakub Kierzek (2, 23), Kamil Masternak (44), Błażej Borucki (71)
MKS: Okoński - Petryczko (61 Pilarski), Fiegler, Lender, Kleist - Zaborowski (52 Raszliński), Górnowicz, Rekusz, Masternak - Szulc (69 Borucki), Kierzek