Powtórka ze sparingu 13.09.2014r.
Wysoką porażką zakończyła się wyprawa juniorów D1 do Ględowa na spotkanie z ogólnym faworytem ligi Koralem Dębnica. Zespół Sebastiana Stalki uległ gospodarzom aż 1:9, powtarzając rezultat z meczu sparingowego rozegranego w tym samym miejscu jedenaście dni wcześniej.

Podobnie jak w potyczce kontrolnej również i teraz do siatki wcelował Mateusz Trela, zdobywając honorowego gola dla czerwono-niebieskich. Wszystko działo się przy stanie 2:0 dla dębniczan w 12. minucie. Był to bodaj najlepszy okres gry w wykonaniu emkaesiaków. Na tyle dobry, iż po kilku kolejnych minutach uzyskaliśmy sposobność do strzelenia drugiej bramki. Po faulu na Agacie Andrzejewskiej sędzia podyktował rzut karny. Niestety, po uderzeniu Kacpra Bieleckiego piłka odbiła się od słupka.

Na tym w zasadzie skończyły się pozytywne emocje dotyczące teamu znad Debrzynki, ponieważ później całkowicie dominowali rywale, raz po raz powiększając przewagę. Skończyło się na dziewięciu trafieniach i był to właściwy wykładnik boiskowych wydarzeń. Nie ma co zwieszać głów, Koral był dużo lepszy i zapowiada się, że inne drużyny także przekonają się o sile żółto-niebieskich.

Ligowy debiut w barwach MKS-u zanotował Kamil Łukaszewski. Za pomoc w organizacji wyjazdu do Ględowa dziękujemy Pawłowi Pałubickiemu. W następnym meczu o punkty zmierzymy z Chojniczanką II Chojnice. Początek gry na Stadionie Miejskim w Debrznie w niedzielę 21 września 2014r. o godz.11.00.

Koral Dębnica - MKS Debrzno 9:1 (5:1)
Gol dla MKS-u: Mateusz Trela (12)
MKS: Barczewski- Andrzejewska, K. Bielecki, Grys, K. Kiedrowicz, Łukaszewski, Maciak, Marzec, Nykiel, Pałubicki, Plewa, Stankiewicz, Szyszka, Trela