Meble czy Ogrodowa/Gama? 20.12.2006r.
Ostatnie przed przerwą świąteczno-noworoczną mecze ligi halowej przyniosły kilka interesujących potyczek. Przede wszystkim wreszcie brawa dla FC Albatros, która to drużyna zdobyła swoje pierwsze (od razu cztery) punkty.
O ile wygrana z Gromem nie stanowiła specjalnego zaskoczenia, to remis z Juve można potraktować jako małą niespodziankę. To było zresztą jedno z dwóch najbardziej zaciętych spotkań popołudnia. Albatros prowadził 2:0, następnie przegrywał 2:4, by doprowadzić w końcowych minutach do remisu. Uniechowianie nie zaliczą tej serii gier do udanych. Stracili bowiem aż 4 punkty remisując z Przybkowem. Ich rywale też nie byli zadowoleni, gdyż podział punktów niewiele im dawał, zważywszy na fakt, że wcześniej nie sprostali ekipie Mebli/Szufrajda. Zespół Mariusza Leśniewicza miał dużo uwag do sędziowania w tej konfrontacji, ale obiektywnie oceniając przegrał zasłużenie. Na uwagę zasługuje znakomita dyspozycja Macieja Sadowskiego, który aż czterokrotnie zmusił do kapitulacji Daniela Janusza. Prowadzenie w klasyfikacji najskuteczniejszych utrzymał Mirosław Kisełyczka, którego jednak usilnie gonią Łukasz Kwiecień, Piotr Grzechnik i wspomniany Sadowski. Dzięki hat-trickowi P.Grzechnika Ogrodowa/Gama odniosła efektowne zwycięstwo 4:0 z Frans Lorens. Liderzy rozgrywek nie zachwycili formą, a ambitni rywale bardzo długo dotrzymywali im kroku, stąd końcowy rezultat jest nieco mylący.
6 stycznia liga wznowi rozgrywki. Hitem dnia będzie mecz Mebli z Ogrodową, który może zadecydować o losach pierwszego miejsca w lidze. Meble tego samego dnia czekać będzie jeszcze jeden trudny egzamin, bo zagrają także z Juve.