"Wyszarpana" wygrana 25.08.2007r.
Dobra inauguracja sezonu w wykonaniu juniorów starszych MKS-u. Debrznianie wygrali 1:0 ze Startem Miastko "wyszarpując" zwycięstwo dosłownie w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry! Trzeba podkreślić, że czerwono-niebiescy powinni znacznie wcześniej strzelić co najmniej kilka goli.
Na przykład Wojciech Szeliga w 10, 45, 46, 71 minucie, Łukasz Dudzic w 17 min., Patryk Borkowski w 40 i 90 min., Karol Ryngwelski w 63 min., czy Krzysztof Dudzic w 85 minucie. Wysiłki MKS-u zostały nagrodzone w 93 minucie. Wówczas w pole karne dośrodkował Dariusz Piekarski, a celną główką zakończył akcję wracający do drużyny po rocznej przerwie Szeliga. Bramkarz Startu Bartosz Dobrowolski nie miał szans, ale bez wątpienia i tak był najlepszym zawodnikiem na boisku.
W drugiej kolejce juniorzy starsi zagrają w Rzeczenicy z Drzewiarzem 1 września o godz. 14:30.

MKS Debrzno - Start Miastko 1:0 (0:0)
Bramka: Wojciech Szeliga (90+3)
Skład: Kowalczyk - Wołek, Piekarski, Ł.Bucholc (77 Żal), Szczubiał - Drapała, Bronowicki, Ł.Dudzic (61 Ryngwelski), Borkowski - Rosiński (52 K.Dudzic), Szeliga