Niedosyt za drugą połowę 08.09.2007r.
Juniorzy starsi MKS-u kontynuują pomyślną passę w ligowych rozgrywkach. Komplet punktów po trzech kolejkach to sama radość, której przecież niewiele w ostatnich tygodniach w klubie z Debrzna.
Tym razem czerwono-niebiescy gładko ograli Echo Biesowice 6:1 dominując w zasadzie przez cały mecz. Bardzo szybko strzelone 3 gole ustawiły przebieg gry. Chwaląc debrznian za dotychczasową postawę trzeba im wytknąć nonszalancję w drugiej połowie meczu, którą nasi najzwyczajniej przespali. Z silniejszym rywalem taka postawa nie pozostanie bez konsekwencji.
Rozgrywki nareszcie rozpoczęli juniorzy młodsi. MKS tylko zremisował z Unią Korzybie 2:2. Do przerwy biliśmy głową w mur, nadziewając się na skuteczną kontrę korzybian. Po zmianie stron wyszliśmy na prowadzenie za sprawą goli Marcina Molendy i wracającego po kontuzji Patryka Klejdysza, ale nie udało się utrzymać korzystnego wyniku do końcowego gwizdka. Szkoda, bo sam Klejdysz zmarnował kilka wyśmienitych okazji do przypieczętowania wygranej. Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy debiuty w zespole MKS-u nowych piłkarzy: Tomasza Sekty, Krystiana Olszewskiego, Marcina Lisewskiego, Jacka Stankiewicza, Wojciecha Marczaka, Rafała Paliwody i Mateusza Bucholca.
W sobotę 15 września wyjazdowe mecze z Myśliwcem Tuchomie o godz. 12:00 i 14:00.

Juniorzy starsi:
MKS Debrzno - Echo Biesowice 6:1 (5:0)
Bramki dla MKS-u: Marcin Walkiewicz (3, 16), Michał Drapała (8), Błażej Rosiński (35-k), Krzysztof Dudzic (36), Wojciech Szeliga (81)
Skład: Kowalczyk - Rosiński (65 Żal), Piekarski, Bronowicki, Szczubiał - Drapała, Ł.Dudzic (80 A.Taras), Borkowski (46 Wołek), K.Dudzic (46 Szymanówka) - Walkiewicz (73 Ryngwelski), Szeliga