Plan minimum 06.10.2007r.
Pierwsze po 8-letniej przerwie mecze ligowe pingpongistów MKS-u zakończyły się polubownymi rozstrzygnięciami. Jak zakładał przed wyjazdem do Koszalina i Gryfic grający kierownik sekcji Sławomir Babiński remisy w obydwu spotkaniach to absolutne minimum. Miał nosa, ponieważ takie właśnie rezultaty osiągnęli debrznianie.
Zgodnie z oczekiwaniami lwią część punktów zdobyli dla czerwono-niebieskich Mirosław Wroński i Jarosław Zawisza. Obaj zapewnili debrzneńskiej ekipie remis w Koszalinie uzyskując komplet oczek. W tym meczu najbardziej zacięty pojedynek stoczyli Jakub Dyjas i Zawisza. Zawodnik MKS-u przegrywał już 0:2, lecz kolejne trzy sety rozstrzygnął na swoją korzyść bez większych problemów. Warto wspomnieć, że w zespole Koszalinianina grali znani z występów w "Grand Prix" Debrzna Mariusz Matejek i młodziutki Kamil Kiljanek.
Sporo emocji przyniosło spotkanie z Nasiennikiem. Potknięcie zanotował Zawisza, który gładko wygrał dwa pierwsze sety z Krzysztofem Galewskim, jednak następne trzy padły łupem rywala. Przegrana na przewagi w piątej partii kosztowała zespół MKS-u cenny punkt. Na wysokości zadania stanął w tej sytuacji Janusz Czarniecki ogrywając najsłabszego w drużynie gospodarzy Dominika Rutę, dzięki czemu wywalczyliśmy remis. Z "dalekiej podróży" wrócili Zawisza i Wroński w grze podwójnej. Przegrywali z parą Galewski - Krzysztof Cerkaski 0:2, ale zmobilizowali się wygrywając ostatecznie 3:2 (12:10 w decydującym secie!). Pierwsze punkty zatem na koncie MKS-u. Kolejne mecze 27 października, także na wyjeździe. Tym razem debrznianie udadzą się do Świnoujścia (spotkanie o godz. 11:00) i do Międzyzdrojów (godz. 15:00).

Koszalinianin Koszalin - MKS Debrzno 5:5
Marczak - Czarniecki 3:0
Różański - Babiński 3:1
Dyjas - Zawisza 2:3
Matejek - Wroński 1:3
Różański/Kiljanek - Wroński/Zawisza 0:3
Marczak/Dyjas - Czarniecki/Babiński 3:0
Marczak - Zawisza 0:3