Planowo 13.10.2007r.
Młodzież MKS-u wykonała założony plan zdobywając 6 punktów w konfrontacjach z Iskrą Dretyń. Juniorzy starsi zwyciężyli 2:0, ale po kiepskim meczu, jednym ze słabszych w tym sezonie. Obydwa gole na początku pierwszej i drugiej połowy strzelił Wojciech Szeliga wykorzystując podania Przemysława Szczubiała. Szeliga miał jeszcze jedną okazję na zdobycie bramki, podobnie jak Wojciech Romanowski i Andrzej Taras, po którego silnym uderzeniu z rzutu wolnego futbolówka trafiła w poprzeczkę.
Wielkim minusem spotkania były 2 czerwone kartki, które zupełnie niepotrzebnie za niesportowe zachowanie zobaczyli Łukasz Dudzic i Piotr Szymanówka. Osłabili tym samym zespół na finiszu rundy.
Mecz juniorów młodszych to typowe spotkanie "do jednej bramki". Po trzy gole zdobyli najskuteczniejsi w tym sezonie w tej drużynie Marcin Molenda i Patryk Klejdysz. Molenda dokonał rzadkiej sztuki, gdyż w 10 minucie zdołał dwukrotnie pokonać bramkarza Iskry! Na uwagę zasługuje też celny strzał z rzutu karnego najmłodszego obecnie piłkarza MKS-u Mateusza Bucholca. "Maruda" zdobył swoją pierwszą bramkę w lidze, podobnie jak Wojciech Marczak, Jakub Wołek i Andrzej Wałaszewski.
Teraz przed debrznianami mecze wyjazdowe z Brdą Przechlewo, które wyjątkowo odbędą się w niedziele 21 października o godz. 13:00 i 15:00.

Juniorzy starsi:
MKS Debrzno - Iskra Dretyń 2:0 (1:0)
Bramki: Wojciech Szeliga (3, 50)
Skład: Kowalczyk - Szymanówka, Piekarski, Bronowicki, Szczubiał - Drapała, Ł.Dudzic, A.Taras (46 Wołek), Romanowski (72 Ryngwelski) - Szeliga, K.Dudzic (46 Walkiewicz)

Juniorzy młodsi:
MKS Debrzno - Iskra Dretyń 11:0 (6:0)
Bramki: Marcin Molenda (10, 10, 59), Patryk Klejdysz (15, 31, 73), Wojciech Marczak (21), Marcin Walkiewicz (31), Jakub Wołek (58), Mateusz Bucholc (69-k), Andrzej Wałaszewski (80)
Skład: Lisewski - Jadwidzic, Wałaszewski, Kwaśniewski, B.Bucholc - W.Taras, Marczak, Molenda, M.Bucholc - Klejdysz, Walkiewicz (41 Wołek)