ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Z Chrobrym po pięciu latach przerwy 26.10.2007r.
Szybkimi krokami zbliża się finisz rundy jesiennej w słupskiej okręgówce. Piłkarze jeszcze tylko trzy razy wybiegną na boiska i powalczą o ligowe punkty. Trzynasta kolejka spotkań to m.in. konfrontacja MKS-u z Chrobrym Charbrowo.
Tym meczem kończymy cykl gier z beniaminkami. W przypadku charbrowian trudno jednak używać słowa "nowicjusz", biorąc pod uwagę wieloletnie w przeszłości występy tego klubu na szczeblu klasy okręgowej. Po pięciu sezonach spędzonych na arenach A-klasy Chrobry wrócił do V ligi po dramatycznych barażach z ekipą Swe Pol Link Bruskowo Wielkie. Co najistotniejsze, 22 punkty zgromadzone w dotychczasowych spotkaniach i wysokie 5 miejsce każą z respektem podejść do niedzielnego rywala. Wprawdzie historia wzajemnych potyczek MKS-u z Chrobrym nie jest zbyt bogata (tylko 4 mecze), ale mimo to bardzo ciekawa. W sezonie 1999/2000 to właśnie wyjazd do Charbrowa na inaugurację ligi był dla czerwono-niebieskich pierwszym kontaktem z futbolem na ziemi słupskiej po 4-letniej grze pod auspicjami OZPN Piła. Wiosną, w rewanżu w Debrznie wygraliśmy po świetnym meczu 2:1 pokonując na początek rundy ówczesnego lidera. Chrobry i tak awansował wtedy do IV ligi ustępując w końcowym rozrachunku jedynie Piastowi Człuchów. Pobyt w wyższej klasie był tylko jednoroczny i w edycji 2001/02 ponownie spotkaliśmy się w okręgówce. Obydwa spotkania wygrali nasi rywale. Jesienią w Debrznie prowadziliśmy po niespełna kwadransie i dwóch trafieniach Rafała Tarczyluka 2:0, potem jeszcze 3:2, by... w dwie minuty zaprzepaścić wszystko. W rewanżu przegraliśmy 1:2, tracąc drugiego gola po uderzeniu niemal z połowy boiska... Obydwa kluby "dołowały" wówczas. Chrobry mimo 6 punktów zdobytych "na MKS-ie" zajął zdecydowanie ostatnie miejsce i spadł z ligi na długie 5 lat, lecz... pomógł debrznianom w ostatniej kolejce. Grając u siebie z potrzebującym zwycięstwa Polonezem nie bawił się w żadne kalkulacje i rozgromił rywala 6:2, choć w całym podokręgu nie było chyba osoby, która postawiłaby wtedy przysłowiowego "złamanego grosza" na zdegradowany klub. Wygrana Chrobrego pozwoliła naszemu klubowi zachować miejsce w okręgówce.
Po latach przerwy spotykamy się ponownie. Niewątpliwie znacznie lepsze nastroje panują w zespole charbrowskim, ale my wciąż wierzymy w przebudzenie MKS-u tej jesieni. Krzysztof Borkowski powinien mieć do dyspozycji znacznie szerszą niż ostatnio kadrę. Zabraknie na pewno Kamila Siega (studia) oraz poturbowanego w Potęgowie Bartłomieja Licy, niepewny jest występ kapitana drużyny Damiana Litwiniuka (zajęcia na uczelni). Po kontuzjach zdolni do gry powinni być Rafał Tarczyluk i Tomasz Łopieński.
Dotychczasowe mecze MKS - Chrobry:

1. 15.08.1999r. Chrobry - MKS 3:2 (1:2); Borkowski, Lewenko (klasa okręgowa)
2. 19.03.2000r. MKS - Chrobry 2:1 (1:1); Kisełyczka, S.Nylec (klasa okręgowa)
3. 30.09.2001r. MKS - Chrobry 3:4 (2:2); Tarczyluk 2, Koroś (klasa okręgowa)
4. 12.05.2002r. Chrobry - MKS 2:1 (1:0); Grabka (klasa okręgowa)

Cztery mecze, 1 zwycięstwo MKS-u, 3 wygrane Chrobrego, bramki 8:10 na korzyść charbrowian.