ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Emocjonujące derby 24.04.2008r.
Dobry mecz rozegrali juniorzy młodsi MKS-u i człuchowskiego Piasta. Wprawdzie z naszego punktu widzenia powodów do radości nie ma, bo trzy oczka zostały w stolicy powiatu, ale trzeba podkreślić niezłą grę obydwu zespołów, które stworzyły przy pięknej, wiosennej aurze interesujące widowisko.
W pierwszej części minimalnie więcej z gry mieli czerwono-niebiescy, ale chociaż stworzyliśmy kilka dogodnych okazji (Łukasz Klukowski, Patryk Klejdysz, Maciej Maślanyk), to żadna nie została zamieniona na bramkę. Gola zdobyli za to gospodarze, ładnym uderzeniem zza pola karnego. Piast miał przewagę przez początkowe fragmenty drugiej odsłony, ale w 56 minucie kontratak debrznian skutecznie sfinalizował Klejdysz zaliczając 23 trafienie w sezonie 2007/08. Z remisu radowaliśmy się zaledwie 120 sekund, bo już w 58 min. w zamieszaniu podbramkowym człuchowianie skierowali futbolówkę do bramki Tomasza Kowalczyka. MKS dążył usilnie do wyrównania, świetną sytuację na gola miał m.in. rezerwowy Marcin Walkiewicz, lecz w 75 min. po uderzeniu z dystansu straciliśmy trzecią bramkę i zawody były rozstrzygnięte. Cóż, kolejnych zdobyczy punktowych trzeba szukać w następnych spotkaniach, tym razem nie udało się.

Piast Człuchów - MKS Debrzno 3:1 (1:0)
Bramka dla MKS-u: Patryk Klejdysz (56)
Skład: Kowalczyk - Jadwidzic, Wałaszewski, Kwaśniewski, B.Bucholc - Maślanyk (65 Borkowski), Marczak, Sekta (60 Walkiewicz), Romanowski (41 Wołek) - Klukowski, Klejdysz

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::