ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Udany rewanż w Udorpiu 26.04.2008r.
Jeśli szukać gdzieś wiosennego optymizmu patrząc na ligowe mecze MKS-u, to niewątpliwie można go znaleźć obserwując grę juniorów starszych. Jasne, że najtrudniejsze próby dopiero przed czerwono-niebieskimi, ale ważne, że debrznianie jak dotąd konsekwentnie gromadzą punkty pokonując kolejnych rywali.
Tym razem udanie zrewanżowali się w Udorpiu miejscowej Uranii za jesienną porażkę u siebie 1:2. Mecz zaczął się wyśmienicie dla MKS-u. W 9 min. z bliska skierował piłkę do bramki Marcin Walkiewicz po podaniu Krzysztofa Dudzica. Pięć minut później druga asysta K.Dudzica i celna główka na 2:0 Karola Ryngwelskiego. W kolejnych fragmentach pierwszej odsłony do głosu doszli gospodarze. W 23 min. zdobyli kontaktową bramkę po rzucie karnym, a w 26 min. było 2:2 po rogu i celnej główce jednego z miejscowych zawodników. Na szczęście szybko otrząsnęliśmy się po tych ciosach i w 29 min. dośrodkowanie z rzutu rożnego ładnie wykończył głową Patryk Borkowski. W 60 min. ponownie remis, gdy miejscowi wykorzystali rzut wolny z 20 metrów mimo interwencji Tomasza Kowalczyka. Urania miała lekką przewagę, my kontrowaliśmy i w 81 min. decydującą akcję przeprowadził Wojciech Szeliga, który odważnie wbiegł w pole karne i zmusił do kapitulacji golkipera udorpian. "Szela" w ładny sposób uczcił więc 18-te urodziny, które obchodził trzy dni wcześniej.
Dobry mecz z obu stron i w sumie minimalne, zasłużone zwycięstwo MKS-u. We wtorek 29 kwietnia wyjazdowe derby z Koralem Dębnica. Mecze zaplanowano na godz. 16:30 (juniorzy starsi) i 18:30 (juniorzy młodsi).

Urania Udorpie - MKS Debrzno 3:4 (2:3)
Bramki dla MKS-u: Marcin Walkiewicz (9), Karol Ryngwelski (14), Patryk Borkowski (29), Wojciech Szeliga (81)
Skład: Kowalczyk - Bronowicki, Piekarski, Borkowski (64 Winiarz), Szczubiał - Ryngwelski, Ł.Dudzic, W.Taras, K.Dudzic - Szeliga, Walkiewicz (58 Wołek)

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::