ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Emocji nie brakowało 29.04.2008r.
O takich meczach chciałoby się pisać jak najczęściej. Derbowa potyczka juniorów starszych Korala i MKS-u, czyli drugiej i trzeciej siły obecnego sezonu w okręgówce, dostarczyła wielu emocji i stała na naprawdę dobrym jak na juniorskie rozgrywki poziomie.
Obydwa zespoły mogły przechylić szalę wygranej na swoją stronę, ale skończyło się na remisie, który nie krzywdzi żadnej ze stron. Gospodarze objęli prowadzenie w 21 min., a my rozpamiętywaliśmy jeszcze okazję z 16 min., kiedy sam na sam z bramkarzem był Marcin Walkiewicz. W 23 min. przestrzelił w dogodnej sytuacji Andrzej Taras. W 33 min. po rzucie rożnym, w zamieszaniu wepchnął futbolówkę do siatki Wojciech Szeliga. "Szela" miał kolejną znakomitą szansę na bramkę w 58 min., lecz przegrał pojedynek z bramkarzem. To natychmiast zemściło się, bo w 60 min. przegrywaliśmy 1:2. Z kolei w 65 min. dębniczanie trafili w słupek, a po kontrze MKS-u rezerwowy Michał Drapała odpowiedział tym samym... Również Drapała miał więcej szczęścia 3 min. później, efektownie uderzając z lewej nogi pop poprzeczkę. 2:2 i ciężkie chwile pod naszą bramką w końcowych fragmentach potyczki. Mogliśmy przegrać, ale i... wygrać, gdyż w 89 min. wprowadzony na ostatnie chwile gry Patryk Klejdysz minął obrońcę i znalazł się oko w oko z golkiperem Korala. Bramkarz miejscowych wygrał to starcie, wybijając piłkę na rzut rożny. Podsumowując - dobry mecz i brawa dla obydwu drużyn, które zanotowały pierwsze remisy w sezonie 2007/08.
Juniorzy młodsi ulegli rówieśnikom z Dębnicy 2:4. Po wyrównanym początku straciliśmy w 31 i 32 min. dwa gole, co miało kluczowe znaczenie dla losów spotkania. Wprawdzie celny strzał Wojciecha Romanowskiego z rzutu wolnego w 52 min. przyniósł nadzieję na korzystny wynik, ale końcówka znowu należała do rywali. W 72 i 75 min. dwa trafienia Korala, na które byliśmy w stanie odpowiedzieć jedynie golem Marcina Molendy. W czerwono-niebieskich barwach zadebiutowali w tym meczu Cezary Flakowski i bramkarz Dawid Białas.
Młodzież czeka teraz dłuższa przerwa w rozgrywkach. Dopiero 10 maja o godz. 11:00 i 13:00 zagramy na własnym boisku z Czarnymi Czarne.

Juniorzy starsi:
Koral Dębnica - MKS Debrzno 2:2 (1:1)
Bramki dla MKS-u: Wojciech Szeliga (33), Michał Drapała (68)
Skład: Kowalczyk - Bronowicki, Piekarski, Borkowski, Szczubiał - Wołek, Ł.Dudzic (80 Szymanówka), A.Taras (46 Ryngwelski), K.Dudzic (61 Drapała) - Szeliga, Walkiewicz (83 Klejdysz)

Juniorzy młodsi:
Koral Dębnica - MKS Debrzno 4:2 (2:0)
Bramki dla MKS-u: Wojciech Romanowski (52), Marcin Molenda (77)
Skład: Białas - Jadwidzic, Wałaszewski (41 Molenda), W.Taras, B.Bucholc (41 Maślanyk) - Romanowski, Marczak (46 Paliwoda), Flakowski, Kubiak (61 Mulik) - Klukowski (65 Winiarz), Klejdysz (71 Sekta)

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::