ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Nie pozostawili wątpliwości 28.05.2008r.
Nadal dobrą formę prezentują juniorzy starsi MKS-u. Czerwono-niebiescy tym razem w pokonanym polu pozostawili miastecki Start, gromiąc na wyjeździe rywali aż 5:0.
Lekki niepokój panował przed tą konfrontacją wśród debrznian. Pamiętaliśmy o bardzo szczęśliwej wygranej ze Startem na jesieni (1:0 w doliczonym czasie), środowy termin dawał też okazję miastczanom do "umieszczenia" w składzie kilku piłkarzy grających na co dzień w pomorskiej lidze juniorów B, a więc rywalizujących z silnymi klubami Pomorza. My natomiast mogliśmy liczyć na 90-minutowy występ Andrzeja Tarasa. Nasi w I połowie wcale nie górowali nad przeciwnikiem. Wprost przeciwnie, to gospodarze posiadali przewagę. Co najważniejsze jednak, już pierwsza w zasadzie groźna akcja MKS-u przyniosła powodzenie. Taras dynamicznie wbiegł w pole karne i został tam nieprzepisowo powstrzymany. Jedenastkę silnym strzałem pod poprzeczkę zamienił na gola sam poszkodowany. Również po zmianie stron Taras wykorzystał karnego, tym razem gwizdniętego za faul na Wojciechu Szelidze. Kiedy Michał Drapała w 57 min. podwyższył na 3:0 zawody były rozstrzygnięte. Końcówka to zdecydowana przewaga naszego zespołu oraz trafienia Krzysztofa Dudzica i Bartłomieja Licy. Szczególnie ładny był gol tego drugiego zdobyty silnym uderzeniem z lewej nogi z 20 metrów w samo okienko bramki miejscowych. Szans na kolejne bramki było zresztą więcej. Dwukrotnie K.Dudzic, a także Szeliga, nie tylko mogli, ale wręcz powinni umieścić futbolówkę w siatce.
W najbliższy weekend dwa najtrudniejsze sprawdziany dla debrzneńskiej młodzieży w tej rundzie. Juniorzy starsi w sobotę 31 maja o godz. 11.00 zagrają w Bytowie, natomiast dzień później ich młodsi koledzy o godz.11.30. zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Kołczygłowy.

Start Miastko - MKS Debrzno 0:5 (0:1)
Bramki: Andrzej Taras (17-k, 52-k), Michał Drapała (57), Krzysztof Dudzic (80), Bartłomiej Lica (81)
Skład: Białas - Wołek, Piekarski, Borkowski, Bronowicki, Szczubiał - K.Dudzic, A.Taras, Ł.Dudzic (69 Lica), Drapała - Szeliga

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::