ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Punkty w skwarze 08.06.2008r.
Dwa zwycięstwa z Kaszubią Studzienice juniorów MKS-u to miły akcent na zakończenie udanego sezonu obydwu grup wiekowych. W niedzielne popołudnie zawodnicy rywalizowali w ogromnym upale, stąd tempo gry nie było oszałamiające.
Sobotnia porażka Korala Dębnica z Bytovią Bytów otwierała naszym juniorom starszym drogę do zajęcia drugiej lokaty w ostatecznym rozrachunku. "Wystarczyło" jedynie ograć przyjezdnych. Chociaż nie zagraliśmy jakiegoś szczególnie dobrego meczu, czerwono-niebiescy zwyciężyli zasłużenie i zrealizowali cel, wyrównując najlepsze osiągnięcie w historii klubu w tej kategorii wiekowej (w klasie A, w edycji 1994/95 także uplasowaliśmy się na drugiej pozycji). W I połowie doczekaliśmy się na tylko jednego gola, po uderzeniu Łukasza Dudzica. Drugą część debrznianie rozpoczęli od szybkiego podwyższenia rezultatu na 2:0, za sprawą Wojciecha Szeligi. "Szela" tym samym trafił po raz 21 w sezonie, potwierdzając miano najskuteczniejszego zawodnika zespołu. Niemal natychmiast Kaszubia zdobyła kontaktowego gola, ale następne bramki Damiana Bronowickiego i Michała Birosza wyjaśniły definitywnie kwestię wyniku. Dodajmy, że dość nieoczekiwanie w bramce MKS-u stanął tego dnia... Krzysztof Dudzic.
Efektowne zwycięstwo na finiszu ligi odnieśli juniorzy młodsi, przybliżając się znacznie do zajęcia czwartego miejsca. Za tydzień Czarni Czarne musieliby wygrać w Kołczygłowach by nas wyprzedzić, co jest mało realne. Początek konfrontacji ze studzieniczanami był wyrównany, ale kiedy Konrad Kubiak w 22 min. "napoczął" rywali, następne gole padały w równym odstępie co cztery minuty. 5:0 do przerwy, a po zmianie stron kolejne bramki MKS-u i honorowe trafienia gości. Oprócz "zwyczajowych" zdobyczy Patryka Klejdysza (ogółem 34 gole w sezonie!), dwukrotnie wpisał się na listę strzelców Grzegorz Jadwidzic. Wyróżnił się także Birosz (bramki zdobywane w obydwu drużynach), a swoje dołożyli Wojciech Marczak i Andrzej Wałaszewski. Brawo! W ostatniej serii spotkań debiut w MKS-ie zaliczył Daniel Grabowski.
Na następne futbolowe emocje z udziałem debrzneńskiej młodzieży poczekać trzeba do drugiej połowy sierpnia.

Juniorzy starsi:
MKS Debrzno - Kaszubia Studzienice 4:2 (1:0)
Bramki dla MKS-u: Łukasz Dudzic (18), Wojciech Szeliga (47), Damian Bronowicki (63), Michał Birosz (79)
Skład: K.Dudzic - Wołek, Piekarski, Bronowicki, Borkowski, Szczubiał - Drapała, Ł.Dudzic, Ryngwelski - Szeliga, Romanowski (46 Birosz)

Juniorzy młodsi:
MKS Debrzno - Kaszubia Studzienice 9:2 (5:0)
Bramki dla MKS-u: Patryk Klejdysz (26, 58, 73), Grzegorz Jadwidzic (30, 74), Konrad Kubiak (22), Michał Birosz (34), Wojciech Marczak (38), Andrzej Wałaszewski (77)
Skład: Białas - Maślanyk, Wałaszewski, Mulik, B.Bucholc - Jadwidzic, Birosz (41 Grabowski), Marczak, Sekta - Klejdysz, Kubiak

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::