ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Futbol na wesoło 21.06.2008r.
W minioną sobotę na zakończenie sezonu juniorskiego odbył się na stadionie miejskim w Debrznie towarzyski mecz piłkarski, w którym zmierzyli się obecni podopieczni Mirosława Kisełyczki z zawodnikami grającymi w młodzieżowych drużynach czerwono-niebieskich przed dziesięcioma laty.
Impreza zorganizowana z inicjatywy "Dziadka" była ze wszech miar udana i zakończyła się polubownym remisem 2:2. Piłkarze sprawdzili także swoje umiejętności w strzelaniu "jedenastek" i tu minimalnie (4:3) lepsi okazali się juniorzy Anno Domini 2008. Rywalizacja trwała 2 razy 25 minut i taki czas gry był z pewnością ukłonem w stronę starszych o dekadę zawodników, w większości nie mających obecnie styczności z regularną grą w piłkę nożną. Wszyscy w dobrej formie (zadyszki nie zauważyliśmy...) dotrwali do końcowego gwizdka, a potem zasiedli wspólnie do kiełbasek z grilla (gremialnie) i "czegoś na dokładkę" (rzecz jasna ci z dowodem osobistym). Rozmowom, wspominkom, śmiechom nie było końca... Z kronikarskiego obowiązku godzi się wspomnieć, że obydwie bramki dla ekipy z 1998r. zdobył Paweł Wegner, natomiast dla dzisiejszych juniorów trafiali Wojciech Taras i Patryk Klejdysz. Nadmienić też trzeba, że gościnnie w starszym zespole zaprezentowali swój futbolowy kunszt nie występujący nigdy w MKS-ie na boisku, lecz mocno trzymający kciuki na co dzień za debrzneński klub kibice: Grzegorz Kitowski (szczególnie aktywny podczas części nieoficjalnej, w tzw. "strefie bufetu"), Roman Szerląg, Łukasz Zube, Marcin Małys, Tomasz Tomaszewski, Grzegorz Machciński i webmaster strony internetowej ekipy znad Debrzynki Robert Białek.
Podziękowania należą się sponsorom sobotniego spotkania, firmie P.H.U. "Morganbotur" Marka Romańca, hurtowni "Żagiel" Tadeusza Bucholca i piekarni Pani Małgorzaty Grochowina.

MKS juniorzy 1998: Tomaszewski, Kitowski, Dalecki, Gromowski, Machciński, Masiak, Szerląg, J.Małys, M.Małys, Zube, Grochowina, Białek, Pilarski, Woś, D.Klejdysz, Marek, Wegner
Trener: Stanisław Graczyk

MKS juniorzy 2008: Białas, Piekarski, Wałaszewski, Wołek, Sekta, M.Bucholc, B.Bucholc, Bronowicki, Rosiński, W.Taras, Ryngwelski, Lisewski, P.Klejdysz, Marczak, Szeliga, Romanowski
Trener: Mirosław Kisełyczka

M.Kisełyczka w ramach podsumowania sezonu 2007/08 zabrał juniorów MKS-u na wycieczkę do Człuchowa. Nie była to eskapada krajoznawcza, młodzież miała okazję rywalizacji w rozrywkowej atmosferze w całkowicie odmiennej od piłki nożnej dyscyplinie sportu. Juniorzy starsi porównali bowiem swoje umiejętności na kręgielni. Cała zabawa zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem... samego trenera, który posiadał tę przewagę nad podwładnymi, że w przeszłości miał już do czynienia z tą formą aktywności sportowej. Za Mirosławem uplasowali się Łukasz Dudzic, Jakub Wołek, Dariusz Piekarski, Bartłomiej Lica, Patryk Borkowski i Krzysztof Dudzic. Ponadto w mini-turnieju uczestniczyli Przemysław Szczubiał, Damian Bronowicki, Wojciech Romanowski, Andrzej Taras i Michał Drapała. Ich młodsi koledzy kilka dni później odwiedzili natomiast złotowski basen.

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::