ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Kształt rozgrywek w sezonie 2008/09 25.06.2008r.
Klamka zapadła. Znane są końcowe rozstrzygnięcia minionego już sezonu piłkarskiego w podokręgu słupskim. Wiemy pobieżnie jak będą wyglądać poszczególne klasy w rozpoczynającej się w weekend 9/10 sierpnia nowej edycji ligowych zmagań.
Najdłużej emocjonowano się w... Bobrownikach i Studzienicach. Tam trzymano mocno kciuki za Zatokę Puck, rywalizującą w barażach o awans do nowej II ligi z Pogonią Szczecin. Gdyby powiodło się Zatoce, Polonez utrzymałby się w IV lidze, a Kaszubia uchroniłaby się przed spadkiem z okręgówki. Odbudowujący krok po kroku dawną pozycję w rodzimym futbolu szczecinianie zdecydowanie ograli swoich rywali, czym zasmucili w/w ekipy. Ponieważ jednak sytuacja w polskiej piłce bywa dynamiczna, okazało się ,że to wcale nie są ostateczne decyzje. Z udziału w rozgrywkach IV ligi zrezygnowały bowiem rezerwy Arki Gdynia. Po awansie do ekstraklasy gdynianie zgłosili drugą drużynę do Młodej Ekstraklasy, czym zrobili "niżej" miejsce Polonezowi i co za tym idzie także Kaszubii... Ostatecznie zatem IV ligę opuścili tylko Czarni Czarne, a z okręgówki spadły cztery kluby, a nie pięć. Spoglądając na tabelę widać jak na dłoni, że w tym układzie czerwono-niebieskim z Debrzna zabrakło do uratowania sezonu zaledwie 4 punktów...
Po reorganizacji klasa okręgowa liczyć będzie 14 drużyn. Ostatnio tak mała liczba zespołów na tym szczeblu występowała w edycji 1998/99. Klasa A to teraz dwie grupy po 14 klubów (dotąd trzy po dwanaście ekip). Poprzednio było tak w sezonie 1993/94. Najważniejsza informacja dla kibiców MKS-u: nie ma jeszcze decyzji co do konkretnego podziału klubów w klasie A. Wiemy, że istnieje kilka projektów w tej kwestii. Naturalne wydaje się utworzenie grup, które nieformalnie nazwalibyśmy "północną i południową". Miałoby to uzasadnienie finansowe (mniejsze koszty). Możliwe jest jednak również rozwiązanie zakładające podział wg klucza "wschód-zachód". Trzeba uzbroić się w cierpliwość pamiętając, że kluby mają czas do 30 czerwca by zgłosić się w ogóle do rozgrywek i dopiero po tym terminie zapadną wiążące postanowienia.
Największą niewiadomą stanowią ligi juniorskie. Komentowaliśmy niedawno krytycznie tę nieszczęsną uchwałę Zarządu Pomorskiego ZPN, która naszym zdaniem spowoduje spory rozgardiasz w rozgrywkach młodzieżowych. Za kilkanaście dni i w tej sprawie powinno być wszystko wiadome, o czym natychmiast poinformujemy.
Poniżej składy poszczególnych klas rozgrywkowych seniorów w podokręgu słupskim na sezon 2008/09 przy założeniu, że wszystkie uprawnione do startu w określonej lidze kluby przystąpią do kolejnej edycji:

Klasa okręgowa: Czarni Czarne (spadkowicz), Pomorze Potęgowo, Piast Człuchów, Sparta Sycewice, Jantar Ustka, Granit Kończewo, Chrobry Charbrowo, Iskra Dretyń, Echo Biesowice, Karol Pęplino, Kaszubia Studzienice, Swe Pol Link Bruskowo Wielkie (beniaminek), Rowokół Smołdzino (beniaminek), Bytovia II Bytów (beniaminek).

Klasa A: MKS Debrzno (spadkowicz), Myśliwiec Tuchomie (spadkowicz), Dąb Kusowo (spadkowicz), Leśnik Cewice (spadkowicz), Jantaria Pobłocie, ZS Damnica, Skotavia Dębnica Kaszubska, Start Łeba, Skotawa Budowo, LKS Łebunia, Błękitni Główczyce, Urania Udorpie, Granit Koczała, GKS Kołczygłowy, Sokół Wyczechy, Zawisza Borzytuchom, GTS Czarna Dąbrówka, Orkan Gostkowo, Diament Trzebielino, Stal Jezierzyce, Start Miastko, Unia Korzybie, Słupia Kobylnica, Szansa Siemianice, Garbarnia Kępice, Anioły Garczegorze (beniaminek), Dolina Gałąźnia Wielka (beniaminek) plus ewentualnie zwycięzca barażu o jedno wolne miejsce spośród klubów, które zajęły w klasie A dziewiątą lokatę (Słupia Kwakowo, Wybrzeże Objazda, Victoria Dąbrówka).

Klasa B: Słupia Kwakowo (spadkowicz), Barton Barcino (spadkowicz), Bistal Machowino (spadkowicz), Inter Świerzenko (spadkowicz), Wybrzeże Objazda (spadkowicz), Sokół Szczypkowice (spadkowicz), Błękitni Motarzyno (spadkowicz), Iskra Gogolewo (spadkowicz), Victoria Dąbrówka (spadkowicz), Drzewiarz Rzeczenica (spadkowicz), Arkonia Pomysk Wielki (spadkowicz), Juve Uniechów (spadkowicz), Sokół Kuleszewo, Baza 44 Siemirowice, Start Łebień, KS Włynkówko, SSPN Malczkowo, Smoki Podole Małe, WKS Żoruchowo, Dom-Star Domaradz, Zorza Słosinko, Stegna Parchowo, Lipniczanka Lipnica, Iskra II Dretyń, WKS Nożyno, Zefir Polnica, Magic Niezabyszewo plus ewentualnie zgłoszone nowe kluby.

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::