W Pucharze Polski z Drzewiarzem 19.08.2008r.
27 sierpnia rozpoczną się zmagania w tegorocznej edycji rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Tego dnia o godz.17.30 odbędą się mecze pierwszej rundy, z udziałem klubów klasy A, B i niezrzeszonych.
Przypominamy, że wg regulaminu w Pucharze Polski biorą udział obowiązkowo drużyny grające na co dzień w klasie okręgowej i wyższych, natomiast pozostałe zespoły przystępują do tych rozgrywek na zasadzie dobrowolności. Czerwono-niebiescy zawsze, bez względu na ligę, w której aktualnie występowali zgłaszali się do pucharowej rywalizacji. Nie inaczej jest w tym roku. W I rundzie los przydzielił nam spadkowicza z klasy A, Drzewiarz Rzeczenica. To trzecie spotkanie obydwu klubów w Pucharze Polski i po raz trzeci odbędzie się w Rzeczenicy. Dwukrotnie wcześniej MKS wychodził zwycięsko z konfrontacji z tym rywalem. Najpierw 20 października 2004 r. wygraliśmy po dogrywce 3:2. Do 84 min. gospodarze prowadzili 2:0 i byli bliscy sprawienia sporej niespodzianki. Skuteczny finisz debrznian (gole Karola Gromowskiego i Bartłomieja Grochowiny) pozwolił doprowadzić do dodatkowych 30 minut gry. W 115 min. o awansie naszego zespołu zadecydował celny strzał Sylwestra Nylca. Dwa lata później, 27 września 2006 r. pokonaliśmy Drzewiarza 2:1, a scenariusz tej konfrontacji był podobny do poprzedniej. Prowadzenie przeciwnika, wyrównanie Pawła Wegnera w 82 min. i zwycięskie trafienie Leszka Begera dosłownie w ostatnich sekundach regulaminowych 90 minut...
Puchar Polski to jedynie dodatek do mającej absolutny priorytet ligi, ale byłoby dobrze rozstrzygnąć trzecią w historii tych rozgrywek potyczkę z rzeczeniczanami na swoją korzyść. Choćby dlatego, że w przypadku wygranej dwa tygodnie później zagralibyśmy na własnym stadionie derby z Czarnymi Czarne. Tak wynika z "drabinki" opublikowanej przez podokręg słupski.