Nie dogonili 19.03.2009r.
Sparingowy sprawdzian juniorów starszych w Zakrzewie zakończył się porażką naszego zespołu 2:3. Był to pierwszy mecz kontrolny debrzneńskiej młodzieży przed zbliżającą się dużymi krokami rundą wiosenną.
Trener Mirosław Kisełyczka w środowym spotkaniu dysponował grupą 21 zawodników, w której znajdowali się również piłkarze występujący na co dzień wśród juniorów młodszych. Wyjściowa jedenastka, bardzo podobna do tej, w jakiej prezentowaliśmy się w lidze jesienią, uzyskała sporą przewagę na początku gry. Nic z niej jednak nie wynikało, bo brakowało skuteczności pod bramką "Jedności", której gościnnie strzegł... debrznianin Tomasz Kowalczyk. Gospodarze mieli problemy z obsadą tej pozycji, dzięki czemu Kowalczyk i Dawid Białas zagrali pełne 80 minut, bo tyle trwała rywalizacja. Dominacja MKS-u w I odsłonie skończyła się w 24 min., gdy po kontrze miejscowi objęli prowadzenie. Po przerwie padły kolejne dwa gole dla rywali, w 51 i 55 minucie. Przegrywaliśmy zatem 0:3 i... czerwono-niebiescy rozpoczęli pogoń za wynikiem. Na placu gry pojawiło się ponownie wyjściowe zestawienie i przyniosło to efekt w postaci bramek Marcina Walkiewicza i Krzysztofa Dudzica. Na wyrównanie nie wystarczyło czasu i "zimnej" głowy pod bramką zakrzewian.
Drugą "kontrolkę" MKS rozegra u siebie w sobotę 28 marca o godz. 11.00, ze Spartą Złotów. Wprawdzie wówczas zaczyna się liga, lecz nasz zespół ma w terminarzu pauzę, podobnie zresztą jak złotowianie. Stąd możliwość zagrania sparingu.

Jedność Zakrzewo - MKS Debrzno 3:2 (1:0)
Bramki dla MKS-u: Marcin Walkiewicz (62) i Krzysztof Dudzic (68)
MKS: Białas - Wołek, Piekarski, Bronowicki, Szczubiał - Lica, Ł.Dudzic, K.Dudzic, Sekta - Walkiewicz, Borkowski
Ponadto grali: Romanowski, Szymanówka, W.Taras, Marczak, Żal, Ryngwelski, Oldenburg, M. Bucholc, Zembrzycki, Smoliński