Sześć goli w kwadrans 18.04.2009r.
Pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej odnieśli juniorzy starsi. Debrznianie bez problemów ograli Orkan Gostkowo na jego terenie 8:0.
Outsider tabeli, borykający się z dużymi problemami kadrowymi zdawał się być łatwym kąskiem dla czerwono-niebieskich. Gospodarze jesienią przyjechali do Debrzna w "dziesiątkę", teraz desygnowali do boju u siebie zaledwie dziewięciu zawodników... Mimo to ambitnie bronili się przez długi czas przed atakami naszej ekipy. Wynikało to jednak bardziej ze słabej, mało zdecydowanej gry MKS-u, niż z dobrej postawy miejscowych. Do przerwy prowadziliśmy zaledwie 1:0 po strzale Marcina Walkiewicza. Bramek już wtedy powinno być znacznie więcej, ale dobrze i szczęśliwie interweniował bramkarz rywali, a w innych dogodnych sytuacjach posyłaliśmy futbolówkę "Panu Bogu w okno", czy jak kto woli w "kosmos". Koronnym przykładem słabej skuteczności w tym okresie gry była sytuacja z 18 minuty, gdy kolejno Walkiewicz, Krzysztof Dudzic, Tomasz Sekta i na końcu Bartłomiej Lica nie potrafili z bliska umieścić piłki w bramce....
Po przerwie Łukasz Dudzic dołożył drugiego gola w 58 minucie i dalej męczyliśmy się ze zmasowaną obroną przeciwnika. Ostatnie piętnaście minut to nareszcie skuteczna gra zespołu i aż sześć trafień. Festiwal strzelecki zakończył tuż przed końcowym gwizdkiem kapitan drużyny Dariusz Piekarski i ostatecznie wygraliśmy bardzo wysoko po meczu, którego długo zapewne pamiętać nie będziemy.
Kolejne spotkanie ligowe w sobotę 25 kwietnia o godz. 11.00 na własnym terenie. Rywalem MKS-u będzie Sokół Wyczechy i jakkolwiek bez wątpienia czeka zespół znacznie trudniejsze zadanie niż w Gostkowie, to zdecydowanie liczymy na kolejne trzy punkty.

Orkan Gostkowo - MKS Debrzno 0:8 (0:1)
Bramki: Marcin Walkiewicz (23, 76), Łukasz Dudzic (58, 80-k), Patryk Borkowski (78), Bartłomiej Lica (81), Rafał Posert (88), Dariusz Piekarski (90)
MKS: T.Kowalczyk - Wołek, Piekarski, Borkowski, Romanowski - Lica, Ł.Dudzic, Bronowicki, K.Dudzic - Sekta (68 Posert), Walkiewicz (82 Weigelt)