Z trudem, lecz zwycięsko 09.05.2009r.
Juniorzy starsi pokonali Uranię Udorpie 2:0 i chociaż nie był to łatwy mecz, to wygrana naszej drużyny jest absolutnie zasłużona.
Spotkanie znakomicie ułożyło się dla MKS-u, bo praktycznie w pierwszej akcji Marcin Walkiewicz umieścił piłkę w siatce i od tej chwili nieco łatwiej grało się debrznianom. Wynik ustalił w 37 min. rezerwowy Rafał Posert, celnie strzelając po podaniu Michała Birosza. Potem była uporczywa walka o dowiezienie rezultatu do końcowego gwizdka, ponieważ niewielkie pole manewru, jakim tego dnia dysponował Mirosław Kisełyczka nie pozwalało na wiele więcej. Brawa dla chłopaków za zaangażowanie i zdobycie w trudnej sytuacji trzech punktów. Lista absencji była bowiem pokaźna. W środowym meczu w Studzienicach urazu kolana doznał Patryk Borkowski, co wyklucza jego grę na dłuższy czas. Z Uranią nie mogli też wystąpić Łukasz Dudzic i Bartłomiej Lica. Z kolei w trakcie konfrontacji z udorpianami kontuzji ulegli Krzysztof Dudzic, Przemysław Szczubiał, a nie będący w pełni sił Birosz został zmieniony w przerwie zawodów. Uff... Już choćby z tego względu trzeba docenić końcowy rezultat i pochwalić zastępców. Szczególnie Rafał Małecki pokazał się z niezłej strony walcząc przez całe 90 minut bardzo ambitnie.
Kolejny mecz MKS rozegra na wyjeździe, 16 maja o godz. 12.00 z Zorzą Słosinko.

MKS Debrzno - Urania Udorpie 2:0 (2:0)
Bramki: Marcin Walkiewicz (2), Rafał Posert (37)
MKS: T.Kowalczyk - Wołek, Piekarski, Bronowicki, Szczubiał (78 Maślanyk) - Sekta (85 Weigelt), K.Dudzic (25 Posert), Birosz (46 Obarzanek, 69 Sielski), Romanowski - Małecki, Walkiewicz