Kolejarz nam odjechał 09.05.2009r.
To był srogi rewanż ze strony chojniczan. Jesienią wygraliśmy na stadionie Kolejarza 2:1, w drugiej potyczce wysoka wygrana stała się udziałem naszych rywali.
Rzeczywiście, przeciwnicy zaprezentowali niezły futbol, grali swobodnie, składnie i stworzyli sporo sytuacji podbramkowych, z których cztery zamienili na gole. Jeszcze do przerwy dotrzymywaliśmy kroku drużynie gości. Wówczas straciliśmy jedną bramkę (19 minuta), sami natomiast zmarnowaliśmy znakomitą okazję w 26 min. Wtedy Maciej Maślanyk ładnie "znalazł' podaniem Łukasza Klukowskiego, ten wpadł w pole karne i zagrał piłkę wzdłuż piątego metra do nadbiegającego Marcina Molendy. "Puyol" w idealnej sytuacji nie trafił czysto w futbolówkę. Po przerwie także M.Molenda miał dwie następne szanse na bramkę, lecz za każdym razem pudłował. Przyjezdni swoją dominację udokumentowali golem na otwarcie II części gry (41 min.), następnie w 51 min. i na koniec meczu (80 min).
Juniorzy młodsi MKS-u nie zdobyli dotąd wiosną punktu. Może nastąpi to w najbliższą sobotę 16 maja w wyjazdowej potyczce z Piastem Człuchów? Początek rywalizacji o godz. 17.00. W derbowym spotkaniu nie zagra M.Molenda, który w meczu z Kolejarzem otrzymał czwartą żółtą kartkę w edycji 2008/2009.

MKS Debrzno - Kolejarz Chojnice 0:4 (0:1)
MKS: Białas - A.Molenda (41 Mazur), W.Taras, Kwaśniewski, Maślanyk (66 Olszewski), B.Bucholc (61 Smoliński) - Obarzanek (22 Paliwoda), Marczak, M.Bucholc - M.Molenda (78 Miły), Klukowski (41 Mulik)